Zege komt voor Quick Boys als geroepen Rijnsburg slaat nieuwe weg in Noordwijk struikelt over Key Katwijk wint ook met Guyt als hoofdtrainer Sport FC Lisse morst punt Van der Zee straft Otte Dordrecht'90 loopt uit MAANDAG 6 SEPTEMBER 1993 CHEF AD VAN KAAM. 071 356464. PIV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 DE REST Knappe zege bij Rozenburg Rijnsburgse Boys is in alle op zichten een nieuwe weg inge slagen. De geelzwarten kregen, door de komst van veel nieuwe spelers en een gewijzigde tech nische staf. een geheel ander gezicht. Wat het leveren van prestaties betreft is er bij RB evenzeer het een en ander ver anderd. Dat wat vorig seizoen niet kon, kan nu wel: winnen. In Rozenburg zegevierde de ploeg van Rob Kiebert met 1-2. Het is uiteraard nog te vroeg om een oordeel te vellen, maar zoals RB in de tweede helft bij Rozenburg speelde, moet er voorzichtig rekening worden gehouden met de opgekalefa terde ploeg. Met Rob de Ruiter, Marco Klaassens, Raymond Buis en Steven Faber heeft Rijnsburg duidelijk aan kwaliteit gewonnen. Op de schouders van Rob Kiebert rust de taak om van Rijnsburg een team te ma ken. In de oefenperiode wentel de het elftal zich geregeld in een deken van wisselvalligheid. Met de 1-2 deed Rijnsburgse Boys een flinke stap in de goede richting. Voor de rust had de ploeg nog veel te stellen met de thuisploeg, die in Ronald Vermeulen een eersteklas kan senmisser in de gelederen had den. Zelfs alleen met doelman Hans Schot voor zich faalde Vermeulen jammerlijk. Faber en Vaartjes misten namens Rijnsburg mogelijkheden om de score te openen. In de tweede helft deelde RB de lakens uit. Binnen een kwar tier moest Rozenburg-goalie Hoogstad twee maal buigen. Marco Klaassens nam op schit terende wijze (een vrije trap) de eerste treffer voor zijn rekening, Menno Vaartjes scoorde na een vloeiende aanval met Faber 2-0. Omdat de Rijnsburgse defen sie, met Richard Hoogervorst als libero, Peter van Bilsen in staat stelde 1-2 te scoren, kwam de spanning weer terug in de wedstrijd. Maar verder liet RB het niet komen. Opmerkelijk detail was het aantal gele kaar ten, dat arbiter Sprong uitreikte: zeven stuks, terwijl de wedstrijd sportief was te noemen. RB ont ving vier prenten. Rozenburg - Rijnsburgse Boys 1-2 (0-0) 56 Marco Klaassens 0 1. 59 Menno Vaarties 0-2. 76 Peter van B-lsen 1-2. Scheidsrechter Sprong. Toeschouwers 1200. Geei Klaassens, Buis. Van Delft en Heemskerk (RB), Hecker. Van Wattum en Vuijk (Rozenburg) Rijnsburgse Boys Schot. Van Dei'? Hooger vorst. Heemskerk. De Haan. Vaartjes. Klaas sens, De Ruiter; Vonk. Faber. Buis LISSABON- In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn uitzinnige supporters van de Portugese voetbalclub Trofense massaal op de vuist gegaan met de oproerpolitie. De ongeregeldheden in de kleine stad. 350 kilometer ten noorden van Lissabon, hiel den ruim zes uur aan. Ten minste twintig personen meldden zich in het plaatselijke ziekenhuis met verwondingen. De meeste slachtoffers konden na eerste hulp naar huis. KATWUK NICK VERWOERD MEDEWERKER Na de matig verlopen oefen campagne en de ontluisterende nederlaag in de eerste ronde van de KNVB-beker tegen ACV (1-3), kwam de zege in de com petitie-ouverture voor de Kat- wijkers als geroepen. Trainer Hans van der Zee: „Ach, elke nederlaag geeft hier onrust. Dat heb je nou eenmaal als je bij een topamateurclub zit. We moestep vandaag inderdaad winnen en dat is gelukt. Daar naast ben ik best tevreden over ons spel. We hebben bij vlagen goed voetbal gespeeld, alleen zit je je op de bank wel steeds af te vragen wanneer het doelpunt eindelijk valt." En dus was Van der Zee er lange tijd heel niet gerust op, want ondanks een Katwijks overwicht prijkte er halverwege de tweede helft nog altijd 0-0 op het score bord. De thuisploeg, zonder de te'laat bij de bespreking gearri veerde Otte maar mét de her stelde Gert Aandewiel, er namelijk maar niet in de creëerde kansen te benutten. In de eerste helft liet Marcel Har- teveld een paar keer in kansrijke positie de bal van de voet af springen en strandde Kanbier tweemaal op de goed keepende Lenno van Dekken. Verder deden er zich nog wat hachelijke situaties voor in het Huizense doelgebied, maar Van Dekken bleef overeind. In de loop van de eerste rondgang, die door het afhaken van de ge blesseerd geraakte grensrechter Van Vondelen een onderbre king van acht minuten kende, ebde het offensief van Quick Boys allengs weg en kregen de met een handvol invallers acte rende bezoekers wat meer gele genheid om de aanval te zoe ken. Afstandsschoten van de ge vaarlijke Enrico Small en aan voerder Mark Schipper onder streepten de Huizense daden drang. Doelman Marco Ruwaard liet zich niet verras sen. Na de pauze zette Quick Boys, nu met de wind in de rug, wederom aan voor een nieuwe belegering. De groengele briga de van coach Eltjo Kapenga moest een hele reeks hoek schoppen weggeven, maar wei gerde vooralsnog te capituleren. Integendeel. Bij de tegensto ten aasden de Huizenaren zelfs op een voorsprong. Marco Ruwaard hield de blauwwitten in die fase op de been. Eerst hield hij knap Erik-Wim de Gooyer van scoren af en daarna maakte hij middels een katach tige reflex een volley van Michel Troost onschadelijk. Quick Boys stelde er pogingen van de actie ve Martin Steenvoorden en Hans van der Plas tegenover. Zonder succes. Halverwege de tweede perio de liet Van der Zee laatkomer Edwin Otte opdraven als ver vanger van nieuwkomer Jaco Aja* - Kozakken Boys 0-2 (0-1) 44 Ma' cel Koman 0 I 55 Patrick Dumee toe schouwers 1100 Sche asreenter Foekema Geel Fokke en Quaan (Aia») Uitjjjevatier Marken - Eicelsior Maassluis 1-1 (1-1) 26 w.m Kras 1-0. 35 N.co Ban-e- 1 1 Scheidsrechter Veitrop Toeschouwers Dordrecht'90 heeft zijn leidende positie in de eerste divisie zater dagavond versterkt. De ploeg bracht zelf de uitwedstrijd tegen het onderaanstaande Haarlem tot een goed einde (2-1) en zag de naas te concurrenten punten verspelen. Zo bleef nummer twee AZ bij Fortuna Sittard op een gelijkspel (2-2) steken. Daardoor heeft Dordrecht'90 na vijf duels, waarin negen punten werden vergaard, een voorsprong van twee punten op de Alkmaarders. In de subtop verloren Excelsior, FC Zwolle en Emmen. De Rijnsburgse arbiter De Haan volgt het spel graag op de voet. Bij het duel tussen Quick Boys en Huizen over dreef de leidsman echter door zich mét de voet in het spel te betrekken. Via de hak van de Rijnsburger beland de een mislukte vrije trap van Fred Kanbier zomaar voor de voeten van Floor van Duyn, die daarna uithaalde voor de verlossende openingstreffer en zo de basis legde voor de uiteindelijke 3-1 winst. FC Lisse heeft als eerste eerste klasser de twijfelachtige eer ge had te mogen kennismaken met Volendam. De amateurs uit het palingdorp lieten zaterdag bij hun competitedebuut in de eerste klasse A een sterke in druk achter. FC Lisse hield er slechts één punt aan oVer (2-2). Maar dat had ongetwijfeld ook te maken met de nervositeit, die de Lissenaren meer parten speelde dan de onbevangen Vo- lendamse vrienderiploeg. Toch had dcploeg van trainer Ruud Bröring lange tijd uitzicht op de volle winst. De vroege voorsprong, dankzij Jelle Visser op aangeven van John van der Zwet en Mark Ens, maakte de thuisclub pas na veertig minu ten ongedaan. Nico Buis ver schalkte de overigens uitblin kende doelman Werner Kooi- stra na een zwakke uittrap met een lob van ongeveer 35 meter (1-1). Na de rust wisten de Lissena ren beter raad met de grillen van de Volèndamse spits Edwin Keizer, die zich in de eerste helft aJs een kwelgeest had ontpopt. Toch plaatste hij de bal nog een keer via Kooistra op de lat. Maar toen Piet ten Braai het leer een kwartier voor tijd van de rand van het strafschopgebied in de touwen joeg (1-2), leek het pleit beslecht. Terwijl FC Lisse het wat rusti ger aan ging doen, hadden de Voiendammers nog een laatste stuiptrekking in petto. Uit een voorzet van Cees Bond scoorde Kees Bank twee minuten voor tijd de verdiende gelijkmaker. De competitie is nog te jong om te weten of FC Lisse in Volen dam een punt heeft laten liggen of heeft gewonnen. Volendam - FC Lisse 2-2 (1-1) 12. Visser 0- 1, 40. Buis 1-1, 75. Den Braai 1-2, 88. Bank 2-2. Scheidsrechter Beser. Toeschou wers 1000 FC Lisse. Werner Kooistra; De Keizer, Pol man. Van Duivenbode. Mulder (Stefan Spruit), Rasch, Van der Zwet, Barry Opdam (Vermin), De Braai; Ens, Visser KATWUK» Edwin Otte ontbrak zaterdag in de basisopstelling van Quick Boys. „Hij kwam te laat op de bespreking," verklaarde coach Hans van der Zee simpelweg. Bij een 0-0 stand mocht Otte in het laatste gedeelte alsnog op draven. zodat hij in elk geval de vreugde over de 3-1 winst in het veld meemaakte. „Hij viel goed in." complimenteerde Van der Zee zijn laatkomer achteraf. Noord wij k-spits Frank Aboikoni doet een verwoede poging om een bres in de verdediging van ARC te vinden. Rody van der Vlist zet hem de voet dwars, foto loek zuyderduin ARC-spits scoort driemaal in eerste competitieroiule NOORDWUK» TIM BROUWER DE KONING ARC dreigt een 'Angstgegner' te worden voor Noordwijk. Hoe wel beide eersteklassers zater dag in vergelijking tot vorig sei zoen ander voetbal op de mat legden, was het resultaat (2-4) voor thuisclub Noordwijk net zo negatief als vorig seizoen. Toen wonnen de Alphenaren in com petitieverband tweemaal. Maar nooit kwam hun overwinning zo onverwacht tot stand als bij deze aantrekkelijke openings wedstrijd. De grappenmaker die bij het horen van de ruststanden tot de conclusie kwam dat Noordwijk (dat met 2-1 voorstond) koplo per was, moest na afloop met het schaamrood op de kaken concluderen dat zijn cluppie na een wedstrijd ergens onderaan bungelt. Op zich geen ramp, maar in de eerste helft had het door Piet Buter gecoachte elftal al definitef afstand kunnen ne men. Met fris spel en prachtige doelpunten (Aboikoni en Van Staveren) namen de in het geel gehulde Noordwijkers twee maal een kleine voorsprong. Doordat Fred Bloem bij 1-0 een betwiste strafschop op de han den van doelman Remco Tui- nenburg mikte, bleef ARC in alle opzichten in de wedstrijd. De sluitpost van de roodzwar ten daarmee één van zijn eerste goede daden. Net als de door Paul Dijkman geleide achter hoede had Tuincnburg moeite om een goede organisatie op poten te zetten. Hevig om zich heen slaand kegelde hij regel matig medespelers omver. Van de volgende wanorde profiteer den de Noordwijkers, van wie met name Bloem scherpte mis te, slechts mondjesmaat. Voor de ruim duizend belang stellenden was het onbegrijpe lijk dat na de rust van het frivole voetbal van het Noordwijk- nieuwe-stijl niets meer over was. Het duel was ongetwijfeld als een nachtkaars uitgegaan, als ARC het halverwege de tweede helft niet op zijn heupen had gekregen. Middenvelder Jan Wouters zorgde met een vreemde stuiterbal, die op won derbaarlijke wijze in het Noord- wijkse doel belandde (2-2), voor de ommekeer. Daarna zorgde spits Jacques Key, die zich in de rammelende Noordwijkse verdediging als een vis in het water voelde, voor een zuiver slotakkoord. „Het is al een jaar of vier geleden dat ik in één competitiewedstrijd drie keer scoorde", zei de maker van het eerste, derde en vierde Al- phense doelpunt, terwijl hij in de kantine tevreden het schuim van een biertje hapte. „Dat had onder andere te maken met de bewaking, die ik wel eens lasti ger heb meegemaakt." De Noordwijkse achterhoede maakte een net zo gammele in druk als de laatste lijn van ARC in de beginfase. Nu kon de ploeg van interim-trainer Buter ter verdediging aanvoeren, dat het de geblesseerde eerste doel man Arjan van Heusden node miste. Zijn vervanger Ronald van Kesteren had aan de doel punten weinig schuld, maar kon zijn manschappen niet tot een hechte eenheid smeden. Kennelijk is een zwakke achter hoede de prijs die Noordwijk voor zijn aardige aanvalsspel moet betalen. ARC-trainer Wim van Zwam lijkt wat dat betreft één stap verder. Al speelde het toeval de Bleiswijkse oefen- meester in de kaart. Nadat vormgever Dijkman na rust ge- bleseerd was uitgevallen, oogde de laatste linie plotseling veel degelijker. Met lan Wouters, te ruggehaald van het middenveld, als 'slot op de deur', kreeg Noordwijk geen kans meer. Al wekte de aangeslagen thuisclub in de slotfase ook niet de indruk zelfs maar te streven naar het niveau van de eerste helft. Noordwijk ARC 2-4 (21)9 At»1 0. 36 Key 1 1 41 Van Stavenen 2 1. 22 Wouter 2 2. 24 Key 2 3. 31 Key 2 4 senedsreentef 8rouwer toeschouwer* 1100 Noordwi|k Van Kesteren Barnhoorn. Van Stave-en (P.tt Verdo-Kscnot. Smit. Stotk. Dp Ridder. Gerio' Scheu'wate'. B^oem. ARC: Tumenburg. Bioemheuvel. Dijkman Mecr>e.pn Wouter* Van oer. vs-sl. Bo*' Bos. Key (leun c**en) Blunder Bodaan lielpt landskampioen in het zadel Cees Guyt glom van trots. Na het afscheid van Arie Lagendijk stond de trainer van de w Kat wijk er zaterdag in Schevenin- gen helemaal alleen voor. „Dat was best vreemd," gaf de blon de oefenmeester naderhand toe. „Ik voelde extra-spanning." Zijn pupillen lieten hem lang in het ongewisse over het resul taat. Na een slechte eerste helft, bezorgde Katwijk Guyt dan toch de verlossende 0-2 zege. En daar was de nieuwe kapitein apetrots op. Landskampioen Katwijk is het winnen nog niet verleerd. Dat niet, maar de zege bij het tegen vallende Scheveningen was er eentje zonder glans. In de eerste helft speelden de oranjehem den zonder bezieling. Guyt: „Vergeet niet dat deze ploeg on der zware druk staat. Ze zijn landskampioen en hebben een reputatie hoog te houden. Voor de rust speelden we angstig, ze waren gewoon bang om af te gaan." Katwijk trof het dat Scheve ningen, met de ex-RB'ers Ron en Marcel de Jager plus Fred Bodaan in de gelederen, een be labberde wedstrijd speelde. Nu heeft Scheveningen een aantal vervelende weken achter de rug en wellicht speelden de proble men rond de technische staf (vorige week verving Niels Overweg de met hartklachten kampende Bert van der Poppe) een rol. Op maandag begon Overweg pas met zijn werk. Hij kende geen enkele speler. Over weg: „Het is behelpen. Het zal wel een tijdje duren voordat ik de zaken hier op een rij heb." Het contract van Overweg wordt maandelijks verlengd, zo lang Van der Poppe nog niet is teruggekeerd. Scheveningen, zonder de ge blesseerde spelverdeler John Blok, werkte een imposante oefenperiode af. Maar de acht klinkende overwinningen waren zaterdag van nul en generlei waarde. Van het goede spel dat in de vriendschappelijke potjes werd gedemonstreerd, was niets te bespeuren. Fred Bodaan ver vulde als libero een negatieve Hans Zwaan: twee treffers. hoofdrol. In de tweede helft le verde de Haagse verdediger het leder zonder enige aanleiding in bij Hans Zwaan, die het pre sentje koelbloedig verzilverde. Dat gebeurde in een periode waarin Katwijk eindelijk op vol le toeren draaide. Voor de rust 'liep' de bal nauwelijks, waar door zich voor het doel van Piet van der Toorn weinig noemens waardige momenten afspeel den. Eenmaal verscheen Kees Krayenoord oog-in-oog met de doelman, maar de aanvaller schoot te zacht in. Na de rust verhoogde Katwijk de druk met de treffer van Zwaan als eerste resultaat. Zwaan nam ook de tweede Kat wijkse treffer voor zijn rekening. Voordat het zover was. misten de bezoekers de mooiste kan sen. De zwalkende Schevening- foto ARCHIEF se verdediging had de vormen van een gatenkaas aangeno men. Krayenoord en Marco de Ridder gleden voortdurend langs hun tegenstanders, maar Zwaan, Langeveld (hij speelde ditmaal centraal op het mid denveld) en Krayenoord zelf vonden het doel niet. Zwaan maakte zijn 'fout' zeven minu ten voor tijd goed. Hij bekroon de knap voorbereidend werk van aanvoerder Henk I-ange- maat. „De punten zijn binnen." was Guyt opgelucht, „en het goede voetbal, ach, dat komt allemaal wel." Scheveningen - Katwijh 0-2 (0-0) 50 /waanO 1.83 Zwaan 0 2 Sr ^rK-r^te' Bakker Toeschouwers 2300 Gee' Pouw (Katw.jk). Bodaan (Schevenheel Katwijk Van D Van Zei'(W langemaat. De Kroon. Mieras. Langeve d (Roodakkers), Van dec Plas. Krayenoord. Zwaan. Oe R,dder van der Hoeven. De eerste Hui zense aanval na de Katwijkse wissel bracht De Gooyer hele maal vrij voor Ruwaard - de spits schoot voorlangs - waarna Floor van Duyn meteen aan de andere zijde liet zien hoe het wel moet. Met dank aan De Haan, die de bal na Kanbiers vrije trap in zijn loop tegen de hak kreeg en Van Duyn zo een vrije door-loop bood. Huizen reageerde furieus en De Haan toverde zelfs rood tevoorschijn voor De Gooyer. „Hij zei kloot zak tegen me," legde de arbiter uit. Kapenga had weinig begrip voor De Haans zware sanctie. „Je moet als arbiter ook wel eens iets niet horen. Emoties horen nu eenmaal bij het spel. Dit was wel erg zuur voor ons." Met elf tegen tien profiteerde Quick Boys snel van de chaos, die even bij Huizen heerste. Een doeltrap van Leonard Pluim- graaff bracht Harteveld ineens vrij voor Van Dekken: 2-0. Een wel erg makkelijk toege kende strafschop - Small kreeg van Pluimgraaf een zetje - bracht de spanning terug. Troost gaf Huizen even hoop, maar een Katwijkse aanval uit het boekje (Otte- Steenvoorden- afmaker Kanbier) besliste vlak daarop de strijd: 3-1. Quick Boys - Huizen 3-1 (0-0) 70 Floor van Duyn 1-0, 74 Harteveld 2-0.80 Troost 2-183 Kan bier 3-1. Scheidsrechter De Haan Rood De Gooyer (Huizen) Geel: Rebergen (Hui zen) en Rog (Quick Boys). Toeschouwers 2800. Quick Boys Ruwaard: Van Dijk. Pluim- graaff, Aandewiel, Van der Plas. Van der Hoeven (Otte). Jaap van Duyn (Rog). Floor van Duyn; Harteveld. Steenvoorden. Kan bier. Spitsuur in de verdediging van Huizen. Juist voordat Jaap van Duyn gevaarlijk kan worden, zorgt doelman Van Bekken voor opruiming. foto loek zuyderduin

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19