Sport Krajicek blijft koel in 'US Oven' Van Langen kan nog niet knallen Tijd heeft geen vat op Zoeterwouds toernooi Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankQ ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1993 -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -356463 Dinamo Tbilisi uit EC-toernooi gezet Zurich* Dinamo Tbilisi is door de tuchtcommissie van de UEFA voor twee jaar uitgesloten van deelneming aan een Europees voetbaltoernooi. De club uit Georgië heeft bij de kwalicatie-ron- de van het evenement om de Europese beker voor landskam pioenen geprobeerd de scheidsrechter om te kopen. Linfield is nu alsnog geplaatst voor de eerste ronde, waarin het uitkomt te gen BK Kopenhagen. Holmberg tegenstander van Heiner hoorn* Nederland, met de Koudekerkse schipper Roy Heiner, zeilt vandaag in de halve finale van de Nations Cup match ra cing op het IJsselmeer bij Hoorn tegen Peter Holmberg van de Maagdendeilanden. Holmberg had gisteren een zogeheten tie breaker nodig om af te rekenen met Peter Bromby (Bermuda's). Nederlandse bridgers stunten tegen VS In de voorlaatste groepswedstrijd van het WK bridge in Chili hebben de Nederlandse mannen vooreen stunt gezorgd door koploper en titelkandidaat Verenigde Staten 2 de eerste ne derlaag van het toernooi toe te brengen: 21-9. Door de eclatante zege naderde Nederland de Amerikanen in de algemene rang schikking tot op twee punten. Vriesekoop stijgt op wereldranglijst zoetermeer Bettine Vriesekoop is op de wereldranglijst gestegen naar de 20ste plaats. De Europese kampioene wordt voorafge gaan door onder anderen negen Chinese tafeltennissters. De Roemeense Otilia Badescu is de hoogstgeklasseerde Europese speelster met haar veertiende plaats. Amerikaanse dagzege in EG-ronde tilburg Een Amerikaanse was de snelste wielrenster op de lang ste dag in de Ronde van de Europese Gemeenschap. Laura Cha- rameda zegevierde in Tilburg In de sprint na een etappe van 154,5 kilometer. De Amerikaanse, derde tijdens de wedstrijd om het wereldkampioenschap in Oslo, verwees de Italiaanse Sa- mantha Rissi naar de tweede en Diana Ziliute uit Litouwen naar de derde plaats. Oostenrijkse sprinters op non-actief wenen Het Oostenrijkse sprintkwartet Andreas Berger, Gemot Kellermayr, Franz Ratzenberger en Thomas Renner zijn door hun nationale atletiekbond voerlopig geschorst wegens overtre ding van het dopingreglement. Donderdag werd bekend dat het viertal van USV Vöcklabruck ook bij de contra-expertise positief was gebleken. Vuurdoop DOSR /i Het naar de derde Z I klasse gepromo veerde DOSR moet het morgen in de eerste com petitiewedstrijd meteen al opnemen tegen titelkandi daat WSB Toernooi voorbij voor Eltingh en Schultz Richard Krajicek had het gisteren moeilijker met het uit spreken van de naam van zijn tegenstander dan om hem te verslaan. Alberto Berasategui kwam er geen moment aan te pas en was kanonnevlees voor de 21-jarige Hage naar, die 24 aces produceerde in drie setjes: 6-1,6-2,6-4. voor de titel, maar wel een ten nisser om rekening mee te hou den. De 23-jarige Amerikaan stond dit jaar al in vier finales (won er één, Coral Springs) en is de snelste stijger op de we reldranglijst. Hij staat nu zeven tiende. Martin heeft een mach tige service, een puike volley en speelt graag op hardcourt. Kraji cek is gewaarschuwd. Hij zal zijn beste spel moeten spelen in de derde ronde. Giste ren was hij vol vertrouwen. ,,Ik voel me hier wel lekker. De her rie rond de baan accepteer ik, de hitte ook. Op de één of ande re manier leggen de spelers zich hier neer bij de omstandighe den", zei Krajicek, die zich gis teren op baan 16 wel stoorde aan een Ventilator die onophou delijk loeide langs de baan. Op Flushing Meadow is de belangstelling voor de Neder lander groot. Na het duel deelde hij tientallen handtekeningen uit en veel Amerikanen kiezen voor een bezoekje aan een Kra- jicek-wedstrijd. Het als negende geplaatste service-kanon vindt het allemaal wel leuk en sluit zich niet af. Wel irritant vindt hij dat er nog steeds mensen zijn die hem aanvallen op een uit spraak van een jaar geleden. De 'vette varkens' (die naam gaf hij aan de meerderheid van de vrouwelijke tennissers) achter volgen hem ook in de Big Apple. GPD-VERSLAGGEVER Jacco Eltingh verging het min der goed. De 23-jarige allroun- der uit Heerde verloor in vier sets van de Chileen Sergio Cor tes. Na winst in de eerste set echter (6-4) zakte hij echter in elkaar: 4-6, 6-7 (2-7), 4-6. El tingh moest zich na afloop van de wedstrijd zelfs onder dok tersbehandeling stellen. Hij klaagde over kïamp in benen, armen en borst en kon daar door moeilijk adem halen. Ook had Eltingh koorts. Omdat ook Brenda Schultz onderuit ging tegen Mary Pierce (5-7, 6-7) moet Krajicek de kar weer trekken. Met de tempera tuur in New York (gisteren weer rond de 35 graden) stijgt ook de vorm van de als negende ge plaatste outsider. „In de eerste itwee sets speelde ik enorm goed. Daarna werd het minder en concentreerde ik me op mijn servicegames", aldus de win naar, die in de derde ronde van de US Open hoogstwaarschijn lijk op Todd Martin stuit, al moét die eerst nog met Ronald Agenor afrekenen. Martin-Krajicek zou een duel betekenen tussen de 'dark hor ses'. Die term gebruiken de Amerikanen voor de outsiders en net als Krajicek is ook Martin zo'n speler die geen favoriet is Na een persconferentie schoten twee vrouwen - met enorme achterwerken, oh ironie - hem weer eens aan. Hij ontweek ze professioneel. „Dat is de enige manier. Maar ik zal mijn hele leven met die uitspraak moeten leven." De wedstrijd tegen Berasate gui, een 20-jarige Bask die 48 op de ATP-lijst staat, was een fluitje van een cent voor Krajicek. Hij haalde op zijn eerste service 89 procent van de punten binnen en dat was veel. „Hij gokte bij mijn opslagen steeds op een hoek en gokte vaak fout", lachte de winnaar, die op Flushing Meadow zijn 'mental coach' Ted Troost weer bij zich heeft. Het racket van Krajicek was als een vliegen mepper die een mug op het be hang plet. Voor Berasategui (een gravelspecialist) was het nauwelijks een verrassing. Hij leek te berusten in de roemloze nederlaag in zijn eerste US Open. Krajicek hechtte weinig waar de aan deze overwinning. „Hij voelde zich toch niet zo lekker op dit snelle spul. Dit zegt nog niets. Ik ben benieuwd hoe het straks zal zijn om een vijfsetter te spelen in deze hitte. Hoewel ik het vandaag al minder lastig vond om in de zon te staan." „Ik zal het later in het toer nooi vooral van mijn return moeten hebben, want er zijn meer spelers die goed serveren. Mijn service-return is echter verbeterd en daar houd ik me aanvast. Als ik goed blijf retour neren ben ik een gevaarlijke speler." Wat ook belangrijk is in de komende dagen: fit blijven. Gis- met griep. Een krant in New leren was er al weer een slacht- York kopte gisteren al 'Vele offer in het spelersveld. Vlak slachtoffers in US Oven'. Er zijn voor haar partij tegen Steffi Graf veel tegenstanders meldde Judith Wiesner zich ziek nen in dit toernooi. Menzo q Stanley Menzo, 2 J momenteel reserve doelman bij Ajax, voelt zich aan de vooravond van de topper tegen PSV te goed voor het rugnummer 12 SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Den Haag Lucky Ten vn|dag 3 septeiiiuo 1 58 10 11 14 15 19 20 28 30 34 35 47 55 58 70 71 78 8" ------ VOETBAL ATLETIEK ^DAMME MEMORIAL 100 m: 1 Christie (GBr) 10.06, 2 Burreli (VSt) 10,12, 3. Cason (VSt) 10,13, 200 m: 1 Fredericks (Nam) 20,21, 2 Regis (GBr) 20,43, 3, Nelloms (VSt) 20,54 400 mi 1 Michael Johnson (VSt) 44,45, 2 Steve Lewis (VSt) 44.85, 3. Watts (VSt) 44,89 800 m: 1 Kiprotich (Ken) 1 45.51. 2 1.45.59, 3 Ereng (Ken) rceli (Alg) 3.47.30. 2. 3 54.16. 3 Nyongabo (Boe) J.34,/1 5000 m: 1 Kirui (Ken) 13 11.82. 2 0n dieki (Ken) 13.12.42. 3 Franke (Du.) 13 13.17 10 000 m: 1 Skah (Mar) 27 17.74. 2. Ta nui (Ken) 27 18,32. 3 Tergat (Ken) llin (Rus) 5,85. 3 Jegorov 1 Mutola (Moz) 1,57,90. 2, Mas- terkova (Rus) 1 58.57, 3 Kovacs (Roe) 1 58,93, 4. VanUngen 1 59.23_ JBr) 8 47,55 400 m horden: 1 Farmer Patrick (VSt) 53,70. 2 Gunnell (GBr) 54,08. 3. Batten (VSt) 55.45 Ver: 1 Drechsler (Dui) 7,07 m. 2. Klopot i (Oek) 6,76. 3 Moechailova (Rus) (Bul) 1,92. 3. ToptsponalRus) 1.89 Huang (Chi) 19.71. 2. Storp i (Rus) 55.16, 3. Atleten mogen niet in de ring met De Bruin utrecht «gpp De atleten die morgen in Eind hoven meedoen aan de finale van de clubcompetitie lopen de kans geschorst te worden door de Internationale Atletiek Fede ratie (IAAF). Dat is een gevolg van de uitspraak van de presi dent van de Utrechtse recht bank, mr. L. Schuman, die gis termiddag in een kort geding de schorsing van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) tegen discuswerper Erik de Bruin voorlopig op schortte. Zodoende mag de atleet van Rotterdam Atletiek morgen meedoen aan de finale van de clubcompetitie. De president was van oordeel dat het bestuur van de KNAU niet gemachtigd is De Bruin een schorsing op te leggen. Volgens Schuman kan alleen de tuchtcommissie van de atletiekbond dat doen. De KNAU schorste De Bruin tijdens de wereldkampioenschappen in Stuttgart vorige maand, nadat bekend was geworden dat De Bruin eerder bij een wedstrijd in Keulen op doping was betrapt. Direct na de verrassende uit spraak spoedde KNAU-direc- teur Arie Kauffman zich naar het bondsbureau in Nieuwegein om de IAAF in te lichten, „'s Avonds om acht uur kreeg kreeg ik een fax van de IAAF waarin werd meegedeeld dat de atleten die morgen in Eindhoven mee doen kans lopen geschorst te worden. De finale van de club competitie is dus een 'besmette' wedstrijd. Voor atleten die aan internationale wedstrijden deel nemen kan dat consequenties hebben. Welke stappen we ver der gaan ondernemen is nog niet bekend." Wim Jonkman, vice-voorzitter van Rotterdam Atletiek, de club van Erik de Bruin, was niet ver rast door de uitspraak van de rechter. Evenmin door de bood schap van de IAAF. „De regels van de IAAF zijn ons bekend. We wisten dus wat ons te wach ten zou staan. Niettemin stellen we Erik de Bruin normaal op voor kogelstoten en discuswer pen. Natuurlijk plegen we voor af wel onderling overleg. Ik vind het zwak van de KNAU dat men nu de verant woording voor deze kwestie neerlegt bij de vereniging van De Bruin." Ellen van Langen: „Ik hoor er nu weer bij. Ik heb mijn gezicht laten zien." brussel frans dreissen gpd-verslaggever Op zoek naar het gevoel van Barcelona. Een bijna hopeloze opgave voor Ellen van Langen. De olympisch kampioene stond gisteren tot op het bot getergd aan de start in de Memorial Van Damme in Brussel. Revanche- belust. Vooral vanwege haar knullige nederlaag verleden jaar. De atlete die haar leven door de olympische roes onbe doeld had laten omwoelen en de huidige jaargang had zien mislukken door een stressfrac tuur, miste op de 800 meter evenwel net als in Berlijn het vermogen en de vitaliteit om nog eens ouderwets te knallen op de laatste meters. Wereld kampioene Mutola won in 1.57,90, Van Langen werd vier de in een toch opmerkelijke 1.59,23. In het koude Heizelstadion mochten de Ierse O'Sullivan (3000 m), de Algerijn Morceli (1500/mijl), de Amerikaan Johnson (400 m), de Noorse Hattestad (speer) en Maria Mutola (800 m) vanwege hun ongeslagen status in de Golden Four, twintig kilo goud ter waar de van ruim 400.000 gulden ver delen. Bovendien bleek een aantal atleten ondanks het lan ge en loodzware seizoen nog opmerkelijk fris. Colin Jackson, de hordenspe cialist uit Wales bijvoorbeeld. De kersverse wereldrecordhou der wervelde ondanks enkele touchés naar opnieuw een tijd onder de dertien seconden: 12,99. Snelle tijden waren er ook op de 100 meter sprint: Christie, soeverein in 10,06; Torrence in 10,86 en 21,92 op de dubbele afstand. Noureddi- ne Morceli bleef net als in Ber lijn met 3.47,30 weer net boven het felbegeerde wereldrecord op de mijl. Elly van Hulst daarente- gen kon andermaal geen potten breken op de 3000 meter: 13de in 9.00,56 Ellen van Langen blikte on danks haar vierde plaats tevre den achterom. „Ik mis alleen die eindsprint nog. Voor de rest voelde ik me lekker. Het is al leen een vreemde gewaarwor ding dat je je eerste goede 800 meter van het jaar loopt en dat het dan meteen de laatste van het seizoen is", zei Van Langen, die alleen in Japan (1500 meter) en Edinburgh (stratenmijl) nog haar opwachting maakt. Van Langen was wekenlang veroordeeld tot watertrainen en korte afstanden op de baan. „Het was verdomd moelijk om te accepteren, dat je even rustig aan moet doen. Maar wil je mee ZONDAG A.S. AANVANG 14.00 UUR EERSTE KLASSE UVS-WILHELMUS Crab assurantiën BV, tel. 224700. Crab makelaardij og BV, tel. 225135. Rijnsburgersingel 61Leiden. Van Tongeren verslaat lijstaanvoerder BASKETBAL zoeterwoude peter klein tennismedewerker Het Drie Klaver Drie-toernooi is al jaren de scherprechter voor de laatste open plaatsen in het Masterstoernooi. De jacht op de punten, die al dan niet deelna me betekenen aan de begeerde seizoensafsluiting op de banen van Unicum, levert het evene ment in Zoeterwoude steevast een sterke bezetting op. Giste ren streden Wouter van Tonge ren en Jasper van Ingen voor de achtste plaats bij de C-i FOTO •ARCHIEF kunnen lopen met de wereld top, dan moet je trainen tot aan de grens. En soms ga je daar overheen. Ik hoor er nu weer bij. Ik heb mijn gezicht laten Gisteren bleek de tactische fi nesse wel degelijk nog aanwe zig. Vorige week haakte Van Langgn, die in Berlijn zesde werd, met een zege en een re cord op de incourante 1000 me ter aan bij het glorieuze jaar 1992. In de periode na het WK probeert ze nu nog wat van de aanzienlijke financiële schade (10.000 dollar per race) in te lo pen. De olympisch kampioene moet zich bovendien opnieuw bewijzen. De onderhandelingen met de sponsors komen er weer Vorig jaar en begin dit sei- pleegde ze roofbouw op haar lichaam. De last van olym pisch goud woog zwaar. Nu probeert ze haar eigen leven af te schermen. „Ik heb er weer van geleerd. Mij krijgt niemand meer gek. Ik laat de dingen rus tig op me afkomen. En wat dat lopen betreft: dat zit wel snor. Volgend jaar sta ik er weer", zei Van Langen weer strijdlustig. Maar niet alleen de laatste puntjes voor de Masters vor men een reden om in te schrij ven voor het enige 'hardcourt'- toernooi van het district Leiden. De stabiele en deskundige wed strijdleiding is altijd nog een tweede reden om in te schrijven voor het Drie Klaver Drie toer nooi, vernoemd naar het wapen van Zoeterwoude. Johan van Velzen en Ann Cijsouw organiseerden 17 jaar geleden, tijdens het 700-jarig bestaan van het dorp, het eerste evenement. Behoudens drie jaar van afwezigheid, waarin ook het aantal deelnemers tot onder de 150 zakte, neemt het duo tot op de dag van vandaag de honneurs waar. „De bekend heid die de speelsters en spelers en wij met elkaar hebben, is volgens ons de reden dat Zoe terwoude elk jaar weer overvol zit", klinkt het in koor. De routi niers weten zich gesteund door Wil de Man. „Of ze nu de man wil of het tennistoernooi weet ik eigenlijk nog niet", introduceert Van Velzen met enige humor zijn nieuwe commissielid. Tussen alle 'oude' bekenden streed Wouter van Tongeren voor zijn laatste kans op een plaats bij de Masters en het daaraan verbonden ereteken, de dit seizoen donkerblauw ge kleurde sweater. De Merenwij- ran DeRJen. D Derks - C callantsoogopen Derde dag: Maccabi Rishon (Isr) North Western University 95-93. Bursa (Tur) BRIDGE ker nam een belangrijke horde door de nummer één van de LD-ranglijst en de lijstaanvoer der bij het Drie Klaver Drie- toernooi, Mare Brand, in drie sets te verslaan. Van Tongeren legt de druk op de schouders van jasper van Ingen en Martijn van den Berg, zijn volgende op ponent. Van Ingen staat slechts twee punten voor en moet de gisteravond laat bij een 1-0 ach terstand in de derde set afge broken partij tegen Matthijs van Sterkenburg in winst omzetten. Verliest de TEAN-er, dan heeft Van den Berg de opdracht tegen Van Tongeren zijn sportieve plicht te doen. Het is echter wel een clubgenoot en trainings maatje op De Merenwijk. Groep 1: Nederland i 2 246. 2 Nederland 244. mgde Stalen Denemar- TAFELTENNIS Bij de B-mannen bereikte Wouter den Bakker via Leo Mentink de halve finale. Bij de B-vrouwen kreeg de wedstrijd leiding het gelijk aan haar zijde. De van buiten het district lei den afkomstige Karin Kornelius (nummer 1 geplaatst) en Sigrid van Ravensberg (2) bleken te sterk voor de Leidse vertegen woordigsters Carmen Delsasso en Petra Wille. Twee trapjes la ger bereikten Marjolein Come- lissen en Danielle Derks moei teloos de beste vier in de D-af- deling. Bij de mannen" werd de Zoeterwoudse strijd tussen de jeugdige Mike van Velzen en de senior Lijn Cijsouw in het voor deel van de eerste beslecht. Mark Spigt verraste de als fina list getipte Arthur Hertzberger. CIRCUIT IN CIJFERS 6-4 6 7 1 0 (afgebfc ren - L C'isouw 64 6 1. D T,ondro- 2 Gatien (Fra) 2055. 3 Saive (Bel) 2007. ,4 Ma (Chi) 20015 Kim (ZKo) 1973, 34 Haldan 1676. 62 Tnnko Keen 1531. 72 Heister 1495, 139 De Bruin 1258. 157 de Vnnd 1213, 203. Henk van Spanie 1109 Vrouwen: 1 Deng (Chi) 2250 punten, 2 Qiao (Chi) 2124, 3. Hyun (ZKo) 2085. Gerd.e Keen en Noor 1476, 162 Muit» TENNIS us open Tweede ronde: Krapcek (10) - Berasategui ($pa) 6 1 6 2 6-4. Cortes (Chi) - Eltingh 4- 6 6-4 7-6 6 3 Courier!VStAl) Joyce (VSt) 6-1 6 1 6-2. Costa (Spal Ivanisevic (Kr(Vl 1)6-3 7 6 7-6. Larsson (Zwei Bor wiek (AuS) 6-4 6-4 6 4. Braasch (Dui) Furian (Itai 6 4 0-6 6-4 3-6 6 3 Washing 6-3 6-0, Masur Ni|ssen/Suk (Ned/Tsj/6) - Black/Steven (Zim/Aus) 6-3 6-2 Vrouwen, derde ronde: Pierce (Fra/13) Schultz 7-5 7-6, Graf (Dui/1Wiesner (Oos) walkover. Novotna (Ts|/8) - Golars -3. Date (Jap) - Huber (Dui/9) b 3 6 2. Davenport (VSt) Coetzer (ZAt/15) 6 1 6 2. dubbelspel, tweede ronde Boll- graf/Adams (NedVst/8) - Katenna Male vaTau/iat (BuhFra) 6 2 6 4. G.g. Fernan dez/Zvereva (VSt/WRu/1) - Driehuis/Novelp (Ned'Me») 7 66 1 WIELRENNEN Prof ronde: 1 De V 5 llmiwimd—1—BB Knol. 1 1 van Mossel. 27. Van de Vi|ver (BeD. 28 Vink. 38 Kroes. 40 Hiilenoa. 4 b Grimbergen 5' Borst 62 Van Smoorenburg 76 Schop, 88 Overgaag Algemeen klassement: I Van de Vi|ver (Bell 6 5-. 59. 2 Hughes (Can) 2 48, 3.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19