Klinckenbergerplas over jaar echt recreatiegebied Slag om kerstbomen in Leiderdorp BB&BSB 'Een inbreker spelen, dat kan naar mijn idee niet' Rijk wil uitbreiding scholen niet betalen Grote belangstelling voor villa's Regio studiecel/urn ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1993 CHEF GERT VISSER. 071-3 Noordwijker Kanbier gedupeerd Geslaagd voor je MEAO, HAVO, VWO met be/ba ot 1e klas HEAO en nog géén vervolgkeuze? Denk dan eens aan een kort MBO- of HBO dagopleiding bij het ASC! o Staatspraktijkdiploma SPD Voor Fin. Economisch Medew. en de brug naar Acc Adm. Consulent. In 14 mnd wordt je in kleine groepen opgeleid voor alle 7 modulen, o Marketing Management waarin NIMA-a. Praktijkdipi. Boekh. en moderne talen (Linguïstisch) Opm. Met MAVO instroom bij junior Market Man. mogeli|k! Voor snelle beslissers nog enkele plaotsen vrij! Vraag studie- 01720- Z2|§9 intormatie alphensSÊ? Molenvliet 3-5,2405 BZ Alphen a/d Ri|n Uitslag sectie Duitse laat op zich wachten OEGSTGÉEST Er bestaat nog altijd geen zeker heid over de doodsoorzaak van de 24-jarige Duitse vrouw, die eind mei in een Oegstgeester hotel overleed. Als specialisten van het Gerechtelijk Laboratori um de oorzaak hebben vastge steld. beslist justitie of nader onderzoek nodig is naar de om standigheden waaronder de vrouw het leven liet. Zij zou zelfmoord gepleegd hebben. Dat de uitslag van de sectie zo lang op zich laat wachten, komt volgens persofficier Slits door de enorme drukte bij het labo ratorium. „Er komen daar hon derden verzoeken binnen bij het laboratorium. Het zijn alle maal spoedzaken, maar ook daarin bestaat een rangorde: spoed, grote spoed en uiterste spoed." De \touw werd op 31 mei dood in haar hotelkamer aange troffen. Ze deed in Oegstgeest mee aan een afkickproject van professor Bastiaans, die daarbij experimenteert met een nieuw middel, ibagoïne. De Stichting Protestants-Chris telijke Scholen in Voorschoten heeft noodzakelijke verbouwin gen van twee basisscholen zelf betaald, in afwachting van een vergoeding van het rijk. „Maar het rijk houdt de hand almaar stevig op de knip", zegt secreta ris J.M. Kranendonk over de nu ontstane situatie. Opmerkelijk genoeg is het juist de explosieve groei van het aantal leerlingen dat de school leiding voor problemen stelt. Vooral voor de nu 127 jaar oude Gevers Deynootschool in de Schoolstraat zijn de vooruit zichten goed omdat er veel aan- Een foutje van de gemeente Lei derdorp kan de kerstboomver koper J. Kanbier duizenden gul dens kosten. De Noordwijker, die al jaren in december denne- bomen verkoopt op de Staten- daalder, moet plotseling loten om zijn plaatsje. De gemeente heeft vergeten een advertentie te plaatsen waarin wordt aange kondigd dat de inschrijving is begonnen. Daarmee vervalt ook het principe 'wie het eerst komt, wie het eerst maalt'. Kanbier heeft al jaren zijn vaste plek naast het gemeente huis. Hij was er als de kippen bij als de gemeente via een adver tentie aankondigde dat belang stellenden voor de kerstbomen- kraam zich konden melden. De eerste aanvrager kreeg een ver gunning. En Kanbier was snel. Heel snel, want ieder jaar was hij degene die in december stond te kleumen op de Staten- daalder. Ook dit jaar was hij er weer vlot bij. Op 1 augustus lag de aanvraag van Kanbier op de mat van het gemeentehuis. Hij wist namelijk dat rond die tijd de advertentie zou verschijnen. Dat was immers elk jaar zo. Dit jaar kwam er echter helemaal geen gemeentelijke advertentie. Gewoon vergeten, zo meldt de afdeling voorlichting. Niet zo'n probleem, dacht Kanbier, ik wgs toch de eerste? Dat ziet de gemeente anders. Omdat zich dit jaar spontaan nog een aantal belangstellende kerstboomventers heeft gemeld, VRIJE TIJD Pancrat In buurthuis De Pancrat aan de Middelstegracht 85 beginnen volgende week vier cursussen. Op maandagochtend is dat een teken- en schildercursus. Kos ten: 85 gulden voor negen les sen. Naailessen zijn er op maandagavond (55 gulden per 10 lessen) en op vrijdagochtend voor 70 gulden per 10 lessen. Verder worden er cursussen tekstverwerking WP 5.1 gegeven op dinsdagavond, en op vrij dagochtend. Kosten: 75 gulden voor zes lessen. De cursus aero bics voor vrouwen op de maan dagavond kost 40 gulden voor 10 lessen. Opgeven: in buurt huis of via telefoonnummer 126243. Poppenbeurs In restaurant Het Haagsche Schouw wordt morgen een poppen- en berenbeurs gehou den. De beurs duurt van 10.30 tot 16.30 uur. was komt uit de in aanbouw zijnde wijk Starrenburg. Daar komen helemaal geen scholen. Bovendien zijn elders in het dorp twee scholen opgeheven, Laurentius en Het Palet, en ook daarvandaan komen leerlingen. De Gevers Deynootschool tel de een paar jaar geleden nog een krappe 100 leerlingen. Mo menteel zijn dat er 130 tot 140 en volgens de laatste prognoses groeit de basisschool de ko mende jaren zelfs tot ruim 200 leerlingen. wordt volgende week geloot om het stekkie. En dus is de kans groot dat rond kerst een ander als de oude vertrouwde Kanbier boompjes slijt op de Statendaal- der. Kanbier is kwaad. Hij vindt hel onrechtvaardig te moeten opdraaien voor een ambtena- renfout. De gemeente doet er niet eens iets aan om de misser Vorig jaar nog werd, mede met het oog op de groei, de Ge vers Deynootschool ingrijpend verbouwd. Er werden een speel lokaal en gemeenschappelijke ruimte aan het gebouw 'ge plakt'. Het schoolbestuur be taalde die verbouwing groten deels uit eigen middelen: de ou ders brachten daar maar liefst 65.000 gulden voor bijeen. De verbouwing kostte echter 100.000 gulden. Blijft dus nog een gat van 35.000 gulden over. Het probleem is dat de school een leslokaal te weinig heeft. te verhullen. „Inderdaad, als de advertentie was geplaatst, had Kanbier ongetwijfeld zijn stalle tje weer gekregen. Maar goed, dat is nu eenmaal niet ge beurd", aldus een voorlichter. De familie Kanbier heeft nog niet alle hoop verloren. „We kunnen immers nog worden in geloot. Maar het is echt geen beleid." Het schoolbestuur heeft het rijk onlangs verzocht een vijfde lo kaal te betalen. Dat verzoek werd het afgelopen schooljaar geweigerd omdat er in andere schoolgebouwen in het dorp (Vlietschool en Nutsschool) vol doende ruimte zou zijn. Volgens Kranendonk gaat die redenering niet op. Genoemde scholen hebben wel wat 'vier kante meters' over. maar ze lig gen te ver bij de Gevers Dey nootschool vandaan om daar naar uit te wijken. Een andere school van de Drie jaar later dan de bedoeling was, zal de zestig jaar oude scheepswerf Houweling oftewel de Kaager Plezier Meerplaats (KPM) aan de Warmondse Tey- lingerkade verdwijnen. Binnen twee maanden maakt de slo pershamer loodsen en boten huizen met de grond gelijk. Waarna de grond aan de mon ding van de Kagerplassen aan een 'tweede leven' als woonwijk 'Out Teylingen' begint. Een le ven dat bij voorbaat succesvol lijkt te zijn. De Lissese projectontwikke laar B. Romeyn zegt juichend foto ben de bruyn Stichting Protestants-Christelij ke Scholen, de Ds. Fortgens- school, kampt met soortgelijke problemen. Qua oppervlakte (vierkante meters) biedt de school ruimte aan acht groe pen, maar in de praktijk zijn er slechts zes lokalen plus een speelruimte. Kranendonk: „Het rijk kijkt echter niet naar het aantal lokalen, maar naar het aantal meters. En redeneert dan dat er ruimte genoeg is. Maar je kunt toch geen plukje kinderen in een hoekje van de hal stop pen en een ander groepje weer dat van de 31 woningen er al 25 zijn verkocht. Op voorhand was de helft al weg en nu de adver tentiecampagne is begonnen, stromen de aanvragen van aspi rant-kopers binnen. In allerijl moesten er brochures worden bijgedrukt. Vreemd is dat volgens de ont wikkelaar niet. Warmond is een geliefd dorp ('Oase in de drukke Randstad', aldus de adverten ties) en bovendien ligt 'Out Tey lingen' pal aan de Kagerplassen. Toekomstige bewoners kunnen zo vanuit hun huis wegvaren. Ook bezitters van zeilboten Aan het beeld van een saaie ambtenaar voldoet Huib Ver- sluys zeker niet. Neem alleen al die reclamefoto van de Wassen aarder als een naar Jagermeister smachtende, wanhopige man. Een foto, die alleen het plak boek van Versluys heeft ge haald, omdat het moederbedrijf in Duitsland de commercial heeft afgekeurd. Maar daar is het niet bij gebleven. De Was senaarder is ook actief in het amateurtoneel, doet nog meer in de reclame en figureert in films en op televisie. Activiteiten die op eerste gezicht niet pas sen bij de uiterst serieuze chèf kabinet van het Wassenaarse raadhuis. Alledaags is overigens een woord dat helemaal niet bij hem past. Versluys heeft een prachtige kop met een martiale snor. Hij lijkt eerder een be roepsmilitair of brandweerman. Wellicht het gevolg van zijn op leiding op een Engelse kost school in India, waar hij ook mooi Engels leerde spreken. Hij heeft een voorliefde voor het Engelse toneel en voor litera tuur. Maar vooral voor de corum. Dat vooral maakt hem opvallend ten stadhuize en bij zijn schnabbels. Die activiteiten 'zijn allemaal spel', zegt Versluys. „Die com mercial van Jagermeister bij voorbeeld. Hij was te hard vol gens de leiding in Duitsland. Zelf vind ik hem prachtig. Deze reclame zou het goed gedaan hebben op de bushokjes, want daar was ze voor bedoeld. Maar ik geef toe dat je wel moet op letten wat je doet. Een inbreker spelen, zou naar mijn idee niet kunnen. Voor de rest ga ik lek ker m'n gang. Het is tenslotte mijn vrije tijd", aldus Versluys. elders?" 'Nee' kreeg het bestuur ook te horen op de vraag of de 10.000 gulden die werden be steed aan het huren van een lo kaal in een andere school, ver goed kon worden. Daar loopt nu een Raad van State-zaak over. De Ds. Fortgensschool is de afgelopen zomervakantie ver bouwd. Er kwam een zevende lokaal bij. Het schoolbestuur schoot ook in dit geval de kos ten voor. Kranendonk: „Maar dat geld willen we natuurlijk wel graag eens terugzien." met hoge masten kunnen hun boot bij hun huis leggen: zij hoeven vanuit hun nieuwe woonstek geen bruggen meer onderdoor om op de Kagerplas sen te komen. De meeste be langstellenden van het eerste uur zijn dan ook booteigenaren die sinds jaar en dag bij de KPM een stallingsplaats hadden en het plekje niet kwijt wilden. De woningen, type twee-on der-een kap, variëren in prijs van 665.000 tot 885.000 gulden. De Lissese projectontwikkelaar heeft de grond al vier jaar in be zit Romeyn betaalde destijds direct de vraagprijs, 'een miljoe nenbedrag', omdat hij besefte De 53-jarige Wassenaarder heeft zo langzamerhand een be hoorlijke reputatie opgebouwd als figurant bij film of televisie, maar ook als model. Zo was hij ober in een paginagrote adver tentie van de Rabo-bank. ,,In plaats van glazen drank staan er rolletjes drank op het dien blad", legt de ambtenaar uit. Daarnaast werkte hij als figu rant ook mee aan een kookpro- gramma en aan enkele w-pro- gramma's van NCRV en TROS. Ook als huwelijksvoltrekker heeft hij landelijke faam. Onder meer heeft hij enkele jaren gele den Vanessa in de echt verbon den. En ook speelde hij een klein rolletje in de speelfilm Eline Vere naar het boek van Louis Couperus. Dat de Wassenaarder in zijn vrije tijd dergelijke activiteiten uitoefent, is niet zo heel vreemd. Al bijna zijn hele leven lang doet hij aan toneel. Ook nu nog. Als Leids student speelde hij in 1963 al een rol in De ge temde feeks van Shakespeare. Nu is hij al weer een dikke twin tig jaar actief bij Vobeno in Den Haag. „Dat Vobeno staat voor Voorburg/Benoordenhout..Vre selijke naam, maar dat is be dacht toen ik nog geen voorzit ter was." Dat hij in 1990 in de film Eline Vere terechtkwam was toeval. „Begin 1990 kwamen wat scouts documentatie halen over het raadhuis in Wassenaar. Dat zou voor een film zijn. ver telden ze. Later kwamen er nog meer mensen, onder wie regis seur Harry Kumel en producent Matthijs van Heijningen. Langs m'n neus weg vroeg ik of er voor mij misschien een rolletje in zat", vertelt de Wassenaar der. „Een week later kwam de re gisseur langs en zei: ik bleek 'ge- Kranendonk wijst allerminst mét een beschuldigende vinger naar de gemeente Voorschoten. „De gemeente probeert ons echt te helpen, maar het rijk re ageert zo afstandelijk." De Stichting Katholiek On derwijs Voorschoten kampt met hetzelfde probleem. De Emmaüsschool aan de Elstlaan barst volgens de directeur uit haar voegen. De school heeft er per 1 januari een nieuw lokaal bij, ook al heeft het ministerie van onderwijs nog niet gerea geerd op de aanvraag voor uit breiding. Het schoolbestuur heeft besloten het geld voor de verbouwing zelf voor te schie- dat het hier om een uniek stukje goudkust ging. Realisering van het toekom stige woonwijkje werd vervol gens jarenlang opgehouden omdat er bezwaren tegen wer den ingediend. De meeste be zwaarmakers waren bang voor verkeersoverlast en vonden dat 'Warmond Warmond moest blijven'. Romeyn denkt dat Warmond blij mag zijn met het toekomstige uiterlijk van de voormalige jachthaven. „Ik had er ook bedrijfshallen kunnen neerzetten, de bestemming liet dat toe. Maar dat had niemand een succes gevonden." cast' te zijn als muziekhande laar. Het aardige was dat mijn bijdrage er in korte tijd op stond. Voor die tijd was de re gisseur uren lang bezig geweest met een zanger, die het meest simpele niet voor elkaar kreeg. Na afloop kreeg ik een staande ovatie van de andere Figuranten. Konden ze eindelijk naar huis. Ik heb er vreselijk van genoten en ook veel van geleerd. Uitein delijk leverde dat ook weer aan biedingen voor andere activitei ten op. Zoals de Rabobank en Jagermeister." Ondanks alle toneel-bezighe den in zijn vrije tijd is Versluys ook behoorlijk actief ten ge meentehuize. Zo schreef hij bij voorbeeld een handzame uitleg over 'AROB, wat is dat nou ei genlijk'. Daarin legt hij uit wat de Administratieve Rechtspraak Overheids Beslissingen inhoudt. Ook maakte hij een reglement voor weekmarkten. „Want ik ben ook nog secretaris van de landelijke vereniging van marktmeesters." Waarom Versluys nooit hele maal voor het toneel heeft ge kozen is ook duidelijk. „Ik ben nogal conservatief van aard. Heb op zeker gespeeld door mijn rechtenstudie af te ronden. Zoals het nu gaat, is het prima. Ik heb een prachtig beroep en in mijn vrije tijd vermaak ik me ook heel aardig." BOUWPLANNEN? OP NAAH VAN DER PLOEG! Het vertrouwde adres voor: RAMEN EN DEUREN, WAND- EN PLAFONDBEKLEDING SCHUIFPUIEN SERRES. ETC. Voor nieuwbouw en renovatie. Uitgevoerd in onverwoestbaar kmtstil van het kwaliteitsmerk dectuninck Onderhoudsarm, leverbaar in diverse kleuren, volledig gegarandeerd en door onze vakmensen pert eet op maat gemaakt Het geheel voorzien van Kmm carttficut Kom gewoon eens alles op uw gemak bekijken. We geven u graag uitgebreid advies KUNSTSTOF OM OP TE BOUWEN. «n» aw. MTbVEU Fabnek en s/waroom De Lasso 60. Aoetotarenrtsveen. lei 01/13-15361 - toeter 01713- 1S202 deceuninck £3 Wassenaarse chef kabinet figurant in films en op tv Huib Versluys: „Ik werd tot mijn stomme verbazing gecast als muziekhandelaar." Ook plaats voor hotel en restaurant De Klinckenbergerplas moet eind volgend jaar een volle dig ingericht recreatiegebied zijn. De toegang naar het terrein en de parkeerplaats wordt verbeterd en er komen wellicht een hotel een een café-restaurant in het gebied. Met dat streven hebben de provincie en de gemeenten Oegstgeest, Sassenheim en Warmond een stuurgroep op gericht, waarin ook aannemer Korswagen zitting heeft. Medio oktober komt de groep voor het eerst bijeen. OEGSTGEEST LIESBETH BUITINK De provincie wil ervoor zorgen dat de toegang tot het gebied er snel 'netjes uitziet'. De stuur groep moet daarnaast bepalen wat er gebeurt met de 130 ton lichtvervuilde grond, die Kors wagen sinds dit voorjaar riiet meer in de plas zelf mag stor ten. In de tussentijd is de grond geloosd op een geluidswal, maar daarmee zijn de omlig gende gemeenten niet allemaal gelukkig. „Over die geluidswal zegt niet iedereen: dat gaan we doen. Dus moet de stuurgroep een voor iedereen acceptabele oplossing vinden", aldus een woordvoerder van de provincie. De Klinckenbergerplas krijgt wellicht ook een hotel en een café-restaurant. De stuurgroep wil bij de kleine plas in ieder ge val een locatie aanwijzen waar een hotel gebouwd kan worden. Aan de grote plas moet de hore- ca-voorziening komen. De Oegstgeester wethouder T. Kohlbeck is blij met afspraken. „Maar het moet wel voor het nieuwe seizoen gebeurd zijn: het pad moet verbeterd worden en de toegang naar het parkeer terrein moet mensvriendelijker worden." Kohlbeck is fel tegen het stor ten van de verontreinigde grond in de geluidswal. „We moeten praten over een alternatief. Het probleem is dat we van alles willen bedenken, maar dat we de ruimte niet meer hebben in Oegstgeest. De grond moet niet als geluidswal worden gestort alleen omdat we die grond toe vallig kwijt moeten", aldus de PvdA-wethouder. Kohlbeck vraagt zich af of de activiteiten van aannemer Kors wagen zo langzamerhand niet kunnen ophouden. „Ik bedoel dit niet als aanval op Korswa gen, maar heeft die plas inmid dels niet voldoende opbreng sten opgeleverd? Er is zoveel ge beurd waar geld aan is overge houden, dat de plas al lang af had kunnen zijn." Artist-impression van het nieuwe Warmondse woonwijkje Out Teylingen. foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 11