Ook Jan Siemerink moet afhaken Sport Merenwijkers trekken profijt van goed uithoudingsvermogen Quick Boys-duo twee keer vastgelegd KNAU wil De Bruin niet nóg zwarter maken Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankQ VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1993 chef* ad van k, j. plv -chef rob onderwater. 071-3 Heiner plaatst zich voor Nations Cup hoorn Nederland, met schipper Roy Heiner uit Koudekerk, heeft zich op het IJsselmeer voor Hoorn geplaatst voor de Na tions Cup match racing. In de tweede ronde verloor Nederland gisteren alleen van Spanje. De matches tegen Brazilië Australië en Nieuw-Zeeland won Heiner met zijn bemanning. Cruijff boos op Spaanse bondscoach Barcelona Johan Cruijff en het bestuur van FC Barcelona heb ben zich ontstemd getoond over het selectiebeleid van de Spaanse bondscoach. Javier Clemente riep gisteren liefst acht spelers van de landskampioen op voor de vriendschappelijke in terlandwedstrijd tegen Chili, aanstaande woensdag in het Rico Perez-stadion van Alicante. Club van de Faeröer bekert verder thorshavn HB HavnarThorshavn, de tweede club van de Faeröer, heeft voetbalgeschiedenis geschreven door de eerste ronde van het Europa Cup-toernooi voor bekerwinnaars te be reiken. De ploeg deed dat overigens zonder in de return van de kwalificatie een bal te raken. De UEFA besloot Havnar gisteren tot winnaar uit te roepen (3-0), omdat het wachten op de Letse opponent RAF Jelgava vergeefs bleef. De Letten hoopten net op tijd voor de wedstrijd te arriveren op de Faeröer, maar werden door dichte mist gedwongen uit te wijken naar het vliegveld van Bergen in Noorwegen. Belgische overheersing in EG-ronde Rochester Heidi van de Vijver heeft in de eerste etappe van de Ronde van de Europese Gemeenschap afstand genomen van de concurrentie. De Belgische zegevierde in de 104 kilometer lange rit naar Rochester Upon Medway. Op de streep had Van de Vij ver een voorsprong van bijna drie minuten op de Britse Marie Purvis. Klaas Lok nieuwe trainer bij AAV '36 alphen aan den run» Klaas Lok heeft zijn debuut gemaakt als trai ner van de middenafstandslopers van AAV '36. Gisteravond nam de oud-topatleet uit Bilthoven de Alphense atleten onder zijn hoede. Lok volgt Martien van der Hoorn op, die aanstaande zon dag als atleet in competitieverband uitkomt voor AV Holland. Beachvolleybal in Wassenaar wassenaar Zaterdag wordt in Wassenaar het derde O'Neill-be- achvolleybaltoemooi georganiseerd. De organisatie is in handen van de Wassenaarse volleybalvereniging WW. Er worden 30 vel den uitgezet, waarop 179 teams tegen elkaar strijden. Aanvang 09.00 uur. Surfwedstrijd op Oosterduinse meer noordwukerhout De Surf Club Como (SCC) houdt zondag 5 september een drie-uurs surfwedstrijd voor koppels. Het is de bedoeling dat de duo's in drie uur op het Oosterduinse meer te Noordwijkerhout zo veel mogelijk ronden varen. Ieder koppel gebruikt slechts één plank. Er mag wel van tuig worden gewis seld. Inschrijving vanaf 10.00 uur. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur. Nederlandse bridgers bij laatste acht Santiago de chile Nederland heeft zich tijdens het WK bridge in Santiago de Chile geplaatst bij de laatste acht. Ook het tweede Amerikaanse team, Polen en Brazilië zijn met nog vier ronden te spelen al zeker van een kwart-finaleplaats. Paul Haarhuis voelt zich bestolen SCOREBORD v der zanden Het verhaal van Jan Siemerink en Paul Haarhuis gaat op de US Open niet verder dan de tweede ronde. Het is een schrale troost voor het Nederlandse duo dat het met top pers als Stich, Agassi en Edberg geen haar beter is ge steld. na gisteren nog steeds van Flus hing Meadow, maar de liefde is bekoeld. Van vlinders in de buik was deze keer geen sprake. Meer van een steen die zwaar op de maag lag. In de wedstrijd tegen Patrick McEnroe had hij zes matchpoints te^en wegge slagen en het zevende leek hij ook te elimineren. Maar een smash van McEnroe - door de lijnrechter uit gegeven - werd door de umpire gepromoveerd tot winnende klap. Voor Haar huis een fatale klap. Hij was uit geschakeld en reageerde laai end. Hij liep naar de man in de stoel en gaf hem een hand. Thank you for nothing", beet de verliezer hem toe. De umpire knikte beschaafd alsof hij wilde zeggen 'niets te danken'. Haar huis heeft iets met dubieuze be slissingen. Op Wimbledon werd hij onlangs tegen Michael Chang benadeeld toen een dui delijke ace werd afgekeurd. Hij maakte zich zo boos dat hij de partij verloor en een boete kreeg. „Nooit meer Wimble don", zei hij na die zeperd. Gis teren ging hij niet zo ver om de US Open uit zijn boekje te schrappen. Ingrijpem Na het verlies (6-4, 6-3,6-7,6-3) mokte de 27-jarige Haarhuis door over het moment - bij de stand 5-3 en voordeel voor de serverende McEnroe - in de vierde set. „Die vent mag nooit een lijnrechter overrulen op zo'n moment. Alleen bij een duidelijke fout moet hij ingrij pen. Nu viel de bal net achter de lijn, dus hij had de lijnrech ter moeten volgen". Het duel in de tweede ronde tussen McEnroe en Haarhuis (respectievelijk 75 en 56 op de ATP-lijst) was van een zeldzaam hoog niveau. Dat beaamden beide spelers na afloop ook. McEnroe noemde het spel van Haarhuis 'bijzonder goed'. „Maar dan moet ik dus nog een beetje beter hebben gespeeld", Het toernooi is nog niet eens halverwege, maar het deelne mersveld lijkt nu al op een ruïne vanwege de verwijdering van zeven geplaatste spelers. Meestal wordt in de eerste week de grote schoonmaakactie ge leid door de toppers, die deze keer echter zelf met het grof vuil aan de straat worden gezet. Siemerink stapte gisteravond zwaar ontgoocheld van de baan na zijn nederlaag in vier sets te gen Henrik Holm (3-6, 6-3, 6-4, 6-4). Hij speelde scherp, agres sief en aanvallend, maar stond na twee uur en drie kwartier met lege handen. De 23-jarige Rijnsburger dook meteen de kleedkamers in en was voor niemand meer aan spreekbaar. De partij die hij zo goed was begonnen glipte uit zijn vingers, mede omdat hij in de tweede set een blessure op liep. Op een natte plek op de baan gleed hij weg en voelde vervolgens pijn in het boven been. Met een dikke bandage om zijn rechterbeen vervolgde hij de partij, maar het leek alsof het hem danig parten speelde. Reus Het moet gezegd dat de 25-jari- ge Zweed beter begon te spelen na de eerste set. De reus uit Ba- stad staat in de top vijf van de service-kanonnen achter man nen als Ivanisevic en Krajicek. Dat liet hij merken ook: hij scoorde niet minder dan zeven tien aces. Naarmate de eerste services beter doorkwamen, was Siemerink steeds vaker kansloos. Zodra de opslag van Holm (19de op de ATP-lijst en in '92 de snelst stijgende tennis ser van het jaar) verslapte, kreeg delinkshander kansen. Maar die momenten waren te schaars. In tegenstelling tot de afgelopen twee jaar kon de pu pil van Frits Don dus niet door dringen tot de derde ronde. Dat gold ook voor Paul Haar huis. De Brabander houdt ook aldus het broertje van John. McEnroe, net als Haarhuis gezegend met een dubbelhan- dige backhand die zo vast is als een huis, versnelde steeds en gaf de ballen de meeste vaart en lengte. De coach van Haarhuis, Alex Reijnders, vond dat ook: „Daar gaat het om. Laat je die bal bij de tegenstander een me ter achter de servicelijn neerko men of durf je te kiezen voor ri sico en neem je het metertje voor de baseline. Paul bleef te vaak bij de eerste mogelijkheid steken, waardoor hij ook het meest onder druk kwam te staan." Haarhuis verweet zichzelf te weinig breakpoints te hebben verzilverd. „Ik heb mijn kansen gehad". De cijfers gaven hem zoeterwoude tennis/medewerker Harold van Schie en Martijn van den Berg hebben in het Drie Klaver Drie-toernooi van Zoeterwoude blijk gegeven van een goede conditie. De beide Merenwijkers klopten met 6-4 in de derde set hun respectieve opponenten, Marco Smit en Pa trick van Hal. Maaike Zonderop hield Judith Verhoeff van een plaats in de Masters af. Met de partij van Van Schie tegen Smit kon wedstrijdleidster Anne Cijsouw de eerste rondes van het mannenenkelspel B van het Drie Klaver Drie-toernooi afsluiten. Tot ver in de derde set ging de strijd gelijk op. De zes- CIRCUIT IN CIJFERS •t 6-1 6-2, M. Zond< 5-7 6-4 6-3, Y. Schoordijk/F. v - M. Zonderop/A Robben 6-3 2-6 6-2. Zandbergen - M.' Beran 7-6 6-1 HED: J. Doove - R. Wellner 6-4 7-6, F. Stijnman -1. Burgerhout 6-3 6-4, D. Tjondronegoro - M. van Asperen 6-3 6-1, M. Spigt - E. Zwet sloot 6-3 3-6 6-2, A. Hertzberger - M. Wellner 6-3 6-0, J. Doove - R. Havertong 6-3 6-3, A. Scheerder w.o. L. Caren, L. Cijsouw - M. de Man 6-2 6-3, J. Doove - A. Scheerder 6-1 7-5. DED: C. Zandbergen - C. van Vliet 6-1 6-3, A. Sterk - K. Meere 6- penaar - Achterhof/Rijnders 6-4 6-1 tienjarige Merenwijker bleek vervolgens over de langste adem te beschikken en haalde met 6-4 de volgende ronde te gen de als tweede geplaatste JerQen Vink. Blijkbaar traint maestro Herman van der Capel- len zijn pupillen op een grote longinhoud. Ook clubgenoot Van den Berg had op het naast Van Schie gelegen hardcourt de meeste lucht. Eveneens met 6-4 in de beslissende reeks moest Van Hal buigen. De vijftienjari ge Van den Berg weet zich ver zekerd van een plaats in de hal ve Finales van het C-toernooi. De derde Merenwijker, die gisteren op Zoeterwoude in ac tie kwam, hoefde het daarente gen niet te hebben van zijn lan ge adem. Menno Seriier haalde de beste vier bij de C-mannen puur op macht. Reinier Ham ming moet zeker in de eerste set moedeloos zijn geworden van het aantal ballen, dat Seriier langs hem heen joeg. Voor zijn plaats in de Masters heeft de nederlaag van de als derde ge plaatste TEAN-er geen conse quenties. Clubgenoot Jasper van Ingen worstelde de eerste twee sets met Paul Brand. De sets werden broederlijk gedeeld. Pas in het afsluitende deel werd de druk van de AJphenaar Brand te machtig: 1-6. Bij de B-vrouwen, die door minder deelneemsters een dui delijk kortere lijst afwerken, was Judith Verhoeff niet bij machte het vaste spel van Maaike Zon derop voldoende te ontregelen. De nipte zege van de blonde Ripse betekende niet alleen de uitschakeling van Verhoeff in Zoeterwoude. De eveneens blonde Katwijkse miste daar door ook de B-Masters, die ko mende week op het park van Unicum worden afgewerkt. Re- nee Crama en Daphne Brouwer brachten evenveel tijd op de baan door als Zonderop en Ver hoeff. Het aantal games was echter aanmerkelijk kleiner, zo dat de winst van Crama (6-1 6- 2) wat royaal uitviel. John Doove heeft bij de D- mannen voorlopig de macht ge grepen. Na zijn benauwde over winning op lijstaanvoerder Rudy Wellner bevestigde de jeugdspeler zijn goede vorm door gisteren in twee singles zo wel qua spel als verbaal over eind te blijven. De slachtoffers waren achtereenvolgens Ruud Havertong en Ton Scheerder. Doove werd de eerste halve-fi- nalist, een resultaat dat door Anouk Sterk bij de vrouwen werd geëvenaard. Kim Meere moest met twee games genoe gen nemen. Nieuwkoop Pieter-Frans Stroo hield op het Dulentoernooi in Nieuwkoop de eer van de organiserende club hoog. In 'straight sets' werd Guido Treur verdrietig bij de C-mannen achter gelaten. In de D-afdeling drongen Jeroen Straver en Camiel Wapenaar als eersten door tot de kwartfinale. De laatstgenoemde had daar voor tegen Jeffrey van der Lek wel drie sets nodig. Voor Wape naar was dit niet het enige wa penfeit. Met Barnas bereikte hij ook de volgende ronde in het D- dubbelspel. katwuk Tom van der Niet (links) en Fred Kanbier laten zich van hun beste kant zien. Behalve op de elftalfoto van Quick Boys po seerden zij gisteren bereidwillig bij de uitrei king van het vijftiende presentatieboek van de supportersvereniging. Het was één van c laatste ontspannen momenten voor de spe lers van de Katwijkse topamateurclub, die morgen de competitie begint met een thuis- de wedstrijd tegen Huizen. FOTO LOEK ZUYDERDUIN utrecht martin donker gpd-verslaggever De KNAU heeft het zo slecht nog niet voor met Erik de Bruin. Dat suggereerde althans mr. F. C. Kollen, raadsman van de at- letiekunie, gisteren in een kort geding dat de discuswerper te gen zijn bond had aangespan nen. Volgens Kollen heeft men op 1 augustus in Keulen nog een andere verboden stof aan getroffen in de urine van De Bruin dan de overwaarde aan testosteron en het zwanger schapshormoon HCG. Maar Kollen wilde het nieuw tje 'op dit moment buiten be schouwing laten'. De advocaat meldde voor de Utrechtse rechtbankpresident mr. L Schuman dat hij een dag eerder een brief van professor Donike had ontvangen. Daarin zou een onthulling staan. „Maar om De Bruin privé niet nog meer te be schadigen wil ik daar voorals nog niets over kwijt." Van de bevindingen van de Duitse dopingexpert, op wiens instituut het plasje van De Bruin destijds is onderzocht, zouden volgens Kollen inmid dels ook de Nederlandse do- pingdeskundigen De Boer, Gooren en Thijssen op de hoog te zijn. Samen met professor Van Rossum heeft uitgerekend dat trio tot op heden steeds we tenschappelijke twijfels geuit over de bewijsbaarheid van De Bruins vermeende dopingge- bruik. Ook gisteren beriep De Bruin zich via zijn advocaat mr. G. Lo- bé op de kopstukken uit eigen land. De Bruin wil werpen. Het liefst zondag al in de finale van de Nederlandse clubcompetitie. Maar het is hem verboden door de KNAU, die hem in afwach ting van de hoorzitting (en uit spraak) van de eigen tuchtcom- missie, al tijdens het WK in Stuttgart op een zijspoor zette. Het opheffen van die schorsing was de inzet van het kort ge ding. Volgens Lobé is zijn cliënt volledig afhankelijk van de sport. „Zijn inkomsten bestaan uit sponsorgelden, startpremies en bonussen. Onderhandelin gen met sponsors zijn intussen afgebroken. De Bruin wordt als besmet beschouwd. En nu hij niet aan wedstrijden mag mee- SPORTPRUSVRAGEN Den Haag Lucky 10 van donderdag 2 sep tember [-2- 10- 12- 14 19 -24-28 - 32 - 36 39 - 48 - 52 - 53 - 54 62 - 63 - 72 - 73 - 77 (onder voorbehoud) VOETBAL EUROPA CUP BEKERWINNAARS Degerfors (Zwe) Sliema Wanderers (Mlt) 3-0 (2-0) 3 Ottosson 1-0. 15 Froberg 2- 0. 63. Eriksson 3-0 (strafschop) Toe schouwers 4 029 Eerste wedstrijd: 3-1 Degerfors gekwalificeerd voor eerste ronde HB^HavnaMFae) - RAF Jelgava (Let) 3-0 reglementair. Jelgava niet opgekomen Eer- Soo/eerste ronde^Umv^.Tate^cfa? ova (Roe) GOLF Crans-sur-Sierre (Zwi) EUROPESE MASTERS Na eerste ronde: 1. Lanner (Zwe), Faido (GBr), Walton (Ier) 65, 4 Mitchell (GBr), Montgomene (GBr) 66, 6. Cassells (GBr). Lyle (GBr), Spence (GBr), Levenson (ZAI). Mailey (VSt), Bmaghi (Ita), Jimenez (Spa). Clark (GBr) 66 HANDBAL SEOUL Derde dag: China - Nederland 32-22 (IS IS) Doelpunten Nederland. De Kok en Ruisch 5. Boriceanu en Van Vliet 4, Klem- tjens en Van lersel 2. Rusland - Verenigde Staten 22-18. Zuid-Korea - Roemen.e 29- 18 Stand 1 Rusland en Zuid-Korea 3-6. 3 Roemenie 3-4, 4 China 3-2. 5 Neder land en Verenigde Staten 3-0 ROEIEN Vierde dag, voornaamste uitslagen halve fi nales (eerste dne naar finale): lichte klasse Skiff, eerste: 1 Aardewijn 6 55.95, 2 Hawkins (Aus) 6 58.48. 3 Mohr (Den) 6.59.30. tweede: 1 Ham.ng (GBr) 6 56.12. 2 O'Too'e (Ier) 6 56.34. 3 (Spa) 6 41.18. 2 Morrison/Hall (aus) 6 42.66. 3 Vogt/Fahr.g (Du.) 6 42.99. 1Falossi/Ror gelijk. Van de 22 breakpoints in het duel benutte hij er slechts vier. Het aantal Nederlanders in het toernooi werd derhalve gehalveerd naar drie. Eerder op de dag had Kristie Boogert al kansloos ver loren van de Francaise Nathalie Tauziat (6-1,6-4). uii/Rodger (NZe) 6 26.63, -lilton/Murphy (Can) 6 29.43. Frankri|k 5 49,82, 3 Oekra 4 Spanie 5 56.24. 5. I. Zwolle, Sanderse, Schwarz) 5.56,57 Vrouwen Skiff, eerste: 1 Darvill (Can) 7 40.44. 2 Zarzecny (VSt) 7 41.65. 3 Moschnitschka (Oos) 7 44.1 7, tweede: 1. Bloch (Den) 7.46.32. 2 Vermulst TENNIS momf(VSl> 6-4 6-1. Po (VSt) - Cacic (VSt) 6-3 6-2. Habsudova (Tsj) - Monami (Bel) 6-3 6-4, Katerma Maieeva (Bui) Mesjk. (Geo) 6-1 6-2. Singer (Du.) Babel (Du.) 7- 6 6-2. Gig. Fernandez (VSt) - McNe.l (VSt) 6-2 6-3. Rubin (VSt) - L.chovtseva (Kaz) 6- 4 6J. Date (Jap) - Keiler (VSt) 6-4 6-0. Coetzer (ZAf) - Shu-T.ng Wang (Ta.) 6 1 6- 3. Pierce (Fra/13) - Arend! (VSt) 6 2 6-4. Byrne (Aus) - Radford (VSt) 3-6 6-1 6-4, Sukova (Tsj) - Medvedeva (Oek) 6-3 6-4 /Novelo (Ned/Mei) McCarthy/Po (VSt) 6-7 - Paz- /Graham" (Ned/VSt/14) - Hakami/Reece Tweede ronde Sampras (VSt/2) Vacek (Tsj) 6-4 5-7 6-2 7-6. Muster (Oos/12) - Kr.ckstein (VSt) 6-4 6-0 6-3, Boetsch (Fra) - Steeb (Du.) 6-4 6-4 1-0 opgegeven. Mansdorf (IsO B|Orkman (Zwe) 6 3 6 3 7- - Yzaga (Per) 4-6 6-3 6-4 7-6 6-1 6-3. Karbacher (Du.) (Zwe/3) 7-6 6-4 4-6 6-4. Patrick McEnro (VSt) Haarhuis (Ned) 6 4 6-3 6 7 6-3. Becker (Dui/4) - Tsierkaso(Rus) 3 66 7 7- (Ven) 6-1 6-2 4-6 6-3, Gilbert C akov (Rus) 6 3 2-6 6-2 6 4. Black (Z.m) - Matsuoka (Jap) 3-6 6-2 7-5 7-6 dubbelspel, tweede ronde Nargiso/Javier Sanchez (Ita/Spa) - Davids/Norval (Ned ZEILEN FINALE IYRY NATIONS CUP doen, loopt hij ook premies mis. Nog even, en De Bruin is aange wezen op de bijstand." Kollen fronste in zijn betoog bij dat punt de wenkbrauwen. Volgens de raadsman van de KNAU is De Bruin als amateur 'immers verplicht zijn inkom sten af te staan aan het atleten- fonds'. Daaruit kan hij vervol gens putten bij gemaakte on kosten voor reizen, hotels en trainingsfaciliteiten. „Dat biedt de atleet nu eenmaal fiscale voordelen. En ik constateer dat er in dat fonds nagenoeg geen cent van De Bruin aanwezig is. Officieel heeft hij dus geen in komsten genoten, tenzij De Bruin in strijd heeft gehandeld met de reglementen van de KNAU." 9 zeges, 2 Australië Duitsland 3, 6 Japan 3. 7 Peru 0 Aardewijn in finale De lichte skiffeur Pepijn Aardewijn heeft zich gister middag tijdens de wereldti telstrijd in Roudnice voor de finale geplaatst. Hij ze gevierde in zijn serie voor de halve finale voor de Australiër Hawkins en de Deense titelverdediger Mohr. Nederland bracht daarmee het aantal boten in finales op zeven.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23