Onze keuken prijzen zijn Schrijvende Lezers VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1993 CHEF PAUL DE TOMBE. 071 -356484. PIV -CHEF JAN VAN DER NAT, 071-356483 Spooktrein (1) Ik heb uit uw krant vernomen (L.D. 27/8/93) dat de O.R. van de NS voorstander is van een proef met een rookvrije stop trein. De proef zou gelden op de spoorlijn Enkhuizen - Lelystad. En enkele dagen eerder stond dit ook al in het L.D. Ik dacht ben meteen wezen kijken op de dijk. Niks gezien. Voor securiteit keek ik op de kalender - 28 au gustus - dus toch geen 1 april. Is deze spoorlijn misschien stie- kum ondergronds aangelegd? DALancel, T. Brandsmalaan 202, Leiden. Spooktrein (2) In het Leidsch Dagblad van 27 augustus wordt gesproken over een proef met een rookvrije spoorverbinding in de Randstad b.v. op de lijn Enkhuizen-Lely stad. Er rijdt helemaal geen trein op dit traject alleen een bus! Om van Enkhuizen naar Lelystad per trein te reizen moet men 'via Amsterdam (overstappen) een reis van zo wat anderhalf uur de bus doet er zo'n half uur over). Is er geen kaart van Nederland op de re dactie aanwezig. Ik zou er nu nog aan willen toevoegen, lezen ze op uw redactie wel kranten want deze zelfde brief stond al in het Algemeen Dagblad van 26 augustus! P. Happel, Koperwieklaan 21 Voorschoten. Ongelovig De Vliet De voorgenomen sluiting van zwembad De Vliet blijft de ge moederen bezighouden. Vandaag, zondag 29 augustus, hebben wij na een hele korte periode (3 1/2 maand) afscheid van elkaar genomen (en van het bad) en natuurlijk gezegd: tot 1 april 1994. Wij vinden dat hij geopend moet zijn van 1 april tot half september van 's morgens 7 uur tot 's avonds 7 uur. Dit jaar was dit veel te kort! We hebben weer een zwem- vierdaagse gehad, maar het weer heeft weer tegengewerkt. We hebben dit aangegrepen om de mensen een folder te laten tekenen waarop stond: Ik wil hier de \ierdaagse blijven zwemmen!! Dus Zwembad De Vliet moet blijven!! Aan de ene kant was het leuk, als je vroeg wil je tekenen en ze zagen waarvoor het was, werd er gezegd: 'Ja, natuurlijk want dit bad moet open blijven.' Het was ook vaak heel triest dan werd er gezegd: 'Dit bad kun nen ze toch niet za maar slui ten. het is zo'n fijn bad. waar moeten we dan in de zomer zwemmen?' Wij vertelden dat het aan Wethouder de heer Bochove lag, veel kinderen wis ten toch wie Bochove is. Een meisje zei. en dat was wel aar dig: 'Mijnheer Bochove is toch onze Lieve Heer niet.' Wij heb ben gezegd: 'Dat is hij niet, maar hij heeft een heleboel te vertellen over het zwembad.' Maar volgend jaar is het nog open en wij hopen nog vele ja ren er na. Want Zwembad De Vliet moet blijven!! De vier dames van de handteke- ningaktie: Tine, Ria, Mies en Suze, Mevr. S. Emans, Vivaldistraat 57, Leiden. Bedankt! Niet altijd staan er mensen aan de kant zonder iets te doen. Za terdagochtend. 28 augustus, om ongveer 09.45 uur, werd ik op hardhandige wijze beroofd van mijn boodschappentas. Daar ik niet zo snel kan lopen, was het voor mij onmogelijk de dief te pakken. De bestuurders van twee auto's die het zagen ge beuren, stopten, sprongen uit hun auto en renden hem ach terna. Een man op een fiets zag de jongen rennen, vertrouwde het niet en ging hem ook ach terna. Met heel veel geluk, dankzij drie mannen en ook de snelheid en het kordate optre den van de politie heb ik alles terug. Hartelijk bedankt politie en dhr. v.d. L. voor de snelle re actie. Zonder uw hulp was ik al les kwijt geweest. Jammer dat ik de twee andere mannen niet heb kunnen bedanken, maar misschien lezen ze dit stukje wel. Er zullen meer mensen zijn met zulke ervaringen. Waarom hoor je daar nooit iets van en wel de negatieve verhalen over de omstanders en politie die niet ingrijpen? (Naam en adres bij de' redactie bekend.) De Anglicaanse priester Antho ny Freeman is door zijn kerk ontslagen omdat hij niet meer in God gelooft. God is voor hem 'de som van menselijke verlan gens' en niet meer 'een boven natuurlijk wezen dat zich met de zaken van de mensen be moeit', schrijft hij in zijn bin nenkort verschijnende boek 'God in Us'. Op maandag 30-8-93 las ik in de rubriek 'Kerk en Samenleving' een artikel over een ontslagen priester van een Engels bisdom, m.n. priester Anthony Freeman. In deze rubriek wordt hij gezien als ongelovig, niet door het L.D., maar door de Engelse kerk waar hij priester is. Het is toch wel belangrijk om hier een mening op te geven, want deze priester is naar mijn mening helemaal niet ongelovig. Hij zegt 'God in ons' en daar heeft hij gelijk in want Jezus zegt op antwoord aan de Joden 'Is er niet geschre ven in Uw Wet: Ik heb gezegd gij zijt Goden' enz. (Joh. 10). Ook Paulus zegt in 1. Co- rinthiërs 3. 'Want gij zijt Gods medearbeiders; Gods akker werk, Gods gebouw zijt gij' enz. Ook zegt hij: ,Weet gij niet dat gij Gods tempel zijt en de Geest Gods in uw lieden woont.' Deze priester zegt ook in zijn betoog: „Er is niets daarboven en als er iets is kunnen wij er geen kennis van hebben." Uit eindelijk zegt deze priester hier, dat hij ook niet kan bevatten hoe Gods-Geest werkt door de mens en in de mens. Trouwens de kern, dus het innige van het zaad, de innige bedoeling van God (geest) weet niemand dan God zelf. In Johannes 1 zegt God: .Niemand heeft ooit God gezien; de eeniggeboren zoon (Jezus) die in den schoot des Vaders is, die heeft Hem ons verklaard.' Het is duidelijk te bemerken in alle kerken, unie's en bon den, dat de leer op stof gericht is. Hel en Hemel is altijd uitge legd door de (vooral) moderne theorögie als iets buitenaards, van; als je dood gaat dan ga je naar de hemel en als je stout bent ga je naar de hel. Vele theologen weten en geloven er zelf niet meer in en beschou wen hun beroep als een vak dat geformeerd is van uit het eco nomie systeem. De kerk is van God afgeweken en heeft zich aangepast aan de werken van de satan (anti-christ) het huidi ge wereldsysteem van bezit en macht. Dit kan niemand ont kennen, hoe kerken, kathedra len enz. opgebouwd zijn onder dwang van de antichrist, die met geweld Gods plan wallen verwezelijken. Zo worden vele mensen meegesleurd in de hel van onwetendheid omdat de waarheid Gods onthouden wordt door leiders die zelf niet meer geloven in Gods werk. Wat hier gezegd wordt zal niet met dank afgenomen wor den door bepaalde lieden, maar dat is te begrijpen. Ook deze priester moet zwijgen en zo niet, ontslag is zijn deel. Hoogstwaarschijnlijk heeft deze priester de Bijbel gelezen en mogelijk Handelingen 17; Waar staat geschreven:,De God die de wereld gemaakt heeft en alles wat daarin is, deze zijnde een Heere des hemels en der aarde, woont niet in tempelen met handen gemaakt; en wordt ook van mensenhanden niet ge diend als iets behoevende' enz. enz. Als ik in het Leidsch Dagblad dit stukje lees, dan zie ik deze priester als een man die zich bekeerd heeft tot de Waarheid- Gods en Licht krijgt in de duis ternis. Hij is op weg naar het Geloof in God. Hij is een Free- Man. P.J. van Delft, Balistraat 24, Oegstgeest. Kiezersbedrog Afgezien van het feit dat het mi nimumloon tot 2002 vastligt, getuigt het CDA-voorstel tot af schaffing daarvan niet van visie. Op korte termijn zal het moge lijkerwijs banen opleveren, zoals het VNO verwacht, maar de werkloosheid en het daaraan gekoppeld onrecht lost het niet op. Daarvoor zal het behou dend financieel-economisch denken, ten gunste van het vooruitstrevend ideëel denken, doorbroken moeten worden. De doorbraak die automatisch het primaat zal verleggen van 'betaalde arbeid', zoals Lubbers voorstaat (getuige zijn reactie op de open brief "gerechtigheid door solidariteit" van de Raad van kerken), naar het 'recht op arbeid'. Een universeel grond- of mensenrecht dat geëffectu eerd kan worden door de (de mocratische en eenheid bevor derende) mensenrechten, in plaats van de (dictatoriale en tweedracht zaaiende) economi sche rechten tot spil en daar mee tot richtsnoer van het be leid temaken. Op de bundeling van politieke krachten die daarvoor vereist is, mensenrechten staan immers boven het kleingeestig partijpo litiek gekissebis is ons patij- politiek bestel evenwel niet in gesteld. Dat dankt zijn bestaan nu eenmaal aan de uitzichtloze ideoiogische machtsstrijd, in plaats van het spreken met één mond, het handelen vanuit één visie. Toch is dat een eerste ver eiste voor de effectieve bestrij ding van het boven partijen staand werkloosheidsprobleem, ofwel de realisatie van 'volledige werkgelegenheid". Het ideaal dat dan ook niet los is te zien van het op de helling zetten van ons (ontoereikend) parlemen tairstelsel. Politiek Den Haag doet er daar om wijs aan zich daarop te rich ten, in plaats van op de komen de verkiezingen die geen enkele soelaas bieden, dus in feite neerkomen op kiezersbedrog. Wouter ter Heide, Zunnebeltweg6, 8034 RD Langenholte (Zwolle). Speeltoestellen Bewoners van de Leidseweg- Noord klagen over overlast van spelende kinderen rond het nieuwe speeltoestel in de buurt. Ze willen dat het verplaatst wordt, maar de gemeente Voor schoten voelt daar weinig voor. Het toestel moet zo dicht moge lijk blijven staan bij de Jacob van Heemskercklaan, waar de kinderen wonen die erom heb ben gevraagd. Hierbij een reactie op het stuk Actie voor speeltoestel roept te genactie op" in het Leidsch Dagblad van 28 augustus 1993. - Spelende kinderen veroorza ken altijd geluid, of is de actie voerder de tijd vergeten dat zijn eigen kinderen jong waren en buiten speelden? - De buurkinderen van de actie voerder spelen ook zéér luid ruchtig in hun eigen tuin. Heeft hij daar geen last van? - Mag men op zondag geen gras meer maaien? Dan raad ik de actievoerder aan te verhuizen naar een streng gereformeerde gemeente waar men de zon dagsrust streng naleeft. - Als ouders van peuters het speeltoestel te gevaarlijk vinden is het hun eigen verantwoorde lijkheid om de kinderen daar al of niet zonder hun toezicht te laten spelen. - Het kleinkind van de actie voerder speelt zelf ook op het speeltoestel! - Er zijn ook oudere omwonen den die juist genieten van de geluiden die de spelende kinde ren veroorzaken. - Tijdens schooluren en 's avonds na 20.15 uur is het stil rond. het speeltoestel, want dan zijn de kinderen op school of thuis naar bed. - De actievoerder heeft de voor standers van het speeltoestel ook niet ingelicht over zijn te genactie om het toestel weg te krijgen. - De overlast van ballen in de omliggende tuinen is aanmer kelijk verminderd sinds het speeltoestel er staat. - Als de gemeente zou besluiten om het toestel weg te halen, kan ik de gevolgen niet overzien. De kinderen moeten toch ergens spelen? Namens alle ouders en kinde ren, M. Verloop- 't Mannetje, Jac. van Heemskercklaan 66. Voorschoten. Schuttingen De gemeente Leiderdorp wil bestuursdwang toepassen om bewoners van de Hobolaan en Klompenmaker in Buitenhof te dwingen hun te hoge schut tingen te verlagen. In deze krant konden wij lezen dat de gemeente Leiderdorp overgaat tot het ingrijpen via bestuursdwang, om te hoge af scheidingen te verlagen tot één meter. Ook konden wij lezen op 31 augustus in het Leidsch Dag blad. dat de illegale erf-af- scheidingen gezien worden als geluidswallen voor de bewoners langs de overdrukke Engelen- daal. Zijn de Burgemeester en Wet houders soms toevallig verge ten, dat o.a. het Meubelplein (bekend van radio en tv) óók il legaal is neergezet mét het me deweten van minimaal 5 amb tenaren aldaar op het gemeen tehuis. Volgens mij gaat hun ge weten spreken door onver wachts, met geweld zelfs, de wettelijke regels te handhaven. Waarschijnlijk als voorbeeld voor zichzelf. Immers, waar het hart vol van is, spreekt de mond Gezonde politiek kun je maar op één manier bestuurlijk be drijven n.l. meten met één maat. Dus niet maanden toela ten, dat een houten bloemen kiosk al jaren gevaarlijk en he den onfatsoenlijk als vuil ach tergelaten wordt. Steek eens de hand in eigen boezem, dames en heren politici/ambtenaren. Voor de bewoners met de nor male geluids-schuttingen al daar, een gouden advies: Span gezamenlijk een kort-geding te gen uw gemeenten. Dan hebt u een erkende rechtsuitspraak. Ook na evt. hoger beroep, waar van intussen al die tijd niemand aan uw afscheiding mag ko men. Wij burgers kunnen pas mens worden als wanbeleid/onbe hoorlijk bestuur en vriendjespo litiek vermeld staat in het Wet boek van Strafrecht. Dus niet als ambtenaar je zakken vullen om later beloond te worden met een andere/betere functie. Een werknemer wordt wel ontslagen bij diefstal/fraude/slecht gedrag en nog meer. Vinden ze in Den Haag het gek, dat de meeste van ons weinig vertrouwen hebben in de politiek en ongehoorzaam zijn gemaakt, naast het doen verloederen van o.a. het milieu, verkeersgedrag en sociaalge drag. Maar jawie ben ik? Bram Hensing, Splinterlaan 115, Leiderdorp. Dierenbescherming In uw krant van donderdag 19 augustus jl. was een bericht op genomen over het reilen en zei len bij de Ned. Ver. van Dieren bescherming. Bescherming van dieren voert deze vereniging in zijn vaandel. Daarom is het ook zo goed dat er kritische leden zijn (trouwens dit geldt voor iedere vereniging) dat houdt het bestuur bij de les, maar in Den Haag worden deze leden geweerd, waarschijnlijk geen ja-knikkers, maar naar ik denk wel met goede bedoelin gen ten opzichte van de dieren die zich immers zelf niet kun nen uiten. Maar het bestuur heeft daar geen boodschap aan. Dit is waarschijnlijk een be smettelijke ziekte, want ook de dierenbescherming in Leiden houdt er merkwaardige ideeën op na. Ruim een jaar geleden heb ook ik met de halsstarrige houding van een bestuurslid (mevr. C. Schotmeyer) van de Leidse afdeling kennis gemaakt. Hier werd ook aan het belang en het probleem van de desbe treffende dieren voorbij gegaan. Wat zich nu in Den Haag af speelt herken ik maar al te goed, omdat ik aangaande het boven staande kontakt met deze afde ling opnam, maar daar telde maar één ding: de besturen moesten solidair blijven. Ik respecteer het dat directeur P. Steltman zich niet kon vere nigen met de gang van zaken in zijn vereniging, hij kreeg ont slag. Voor mij eervol ontslag! E.M. van Putten, Rijnkade 18, Leiden. PvdA PvdA'er E. van Seggelen wil dat er meer 'echte' Leidenaars zit ting krijgen in de fractie van zijn partij. Van Seggelen maakt deel uit van een speciale com missie, de taakgroep externe communicatie (TEC) die de Leidse PvdA helpt bij haar ver kiezingscampagne. Leidenaar F. Hagedoorn heeft een paar sugggesties voor Van Seggelen. De TEC commissie van de Leid se PvdA wil af van de zachte g's in haar fractie. Maar toen de PvdA langzaam werd omge bouwd tot doctorandussen partij stond iedereen erbij te kijken. Toch is al deze import uiteinde lijk elders goed terecht geko men: de één burgemeester, de ander staatssecretaris voor een week, enz. PvdA staatssecreatris Wallage wil dat langdurige baanloze academici werk onder hun ni veau aanvaarden. Wethouder Van Rij wil in 2010 de tram te rug in de stadsstoffering. Ik heb de volgende suggestie voor de TEC. Haal de rollende Speeltoestellen aan de Jacob van Heemskercklaan in Voorschoten wekken ergernis op bij een deel van de buurtbewoners. foto jan holvast Leidse r's terug in de raad en zet die langdurige werkloze acade mici als kaartjescontroleurs op de rijtuigen van de Leidsche tram. Overigens, ook als we elders in Europa kijken, is de tijdgeest van een geheel andere aard. Er is nog plaats voor een kleine-so ciaal democratische partij, van zeg 15 Maar deze kan als bij wagen in wisselende coalities en colleges fungeren. Frans Hagedoorn. Boshuizerkade 3, Leiden. Indien u reageert op een artikel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief de datum vermelden waarop het werd gepubliceerd? Brieven worden in het algemeen in de krant onder tekend met naam, adres en woonplaats. Plaatsing van ingezonden brieven betekent niet dat de redactie het met de inhoud ervan eens is. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brieven in te korten en plaatsing van brieven te wei geren.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21