Over Pavlov-hondjes en verkalkte oud-strijders Schrijvende Lezers/Info OMBUDSMAN WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1993 chef paul de tombe. 071 -356484. plv.chef jan van der nat, 071 -356483 LEIDSCH DAGBLAD i De affaire-'Poncke' Princen heeft de afgelopen weken de nodige emoties en opwinding veroorzaakt. Men kent het ver haal: de Nederlandse regering heeft hem geen visum willen geven om zijn familie hier te be zoeken. Hoewel daarvoor geen officiële reden wordt gegeven, is die wel duidelijk: Princen is in de jaren veertig in (toen nog) Nederlands-lndië als dienst plichtig militair gedeserteerd uit het Nederlands leger en hij zou, hoewel dit niet is bewezen, ver volgens aan de andere zijde hinderlagen voor zijn landgeno ten hebben aangelegd. Bij vele oud-lndië-gangers heerst daar over nog grote bitterheid. Een der redacteuren van deze krant heeft over deze kwestie op 13 augustus op de pagina Feiten Meningen een artikel ge schreven onder de kop 'Geef die man een visum'. Nadrukkelijk niet aan de orde is op deze plaats het oordeel dat de redac teur in deze kwestie geeft. Het is zijn goed recht een bepaald standpunt in te nemen. Waar het hier om gaat, zijn de be woordingen waarvan hij zich bedient. Een aantal lezers heeft schriftelijk en telefonisch zijn ongenoegen geuit over door de redacteur gehanteerde termen. Het gaat vooral om deze passa ge: „De Princen-haters zijn als Pavlov-hondjes weer welge moed in hun loopgraven gedo ken. En de onzin die ze daarbij uitkramen! Verkalkte veteranen schreeuwen moord en brand omdat de landverrader en de serteur Princen de nagedachte nis zou bezoedelen van de Ne- RUUD PAAUW derlandse jongens die tijdens de politionele acties in Indonesië het leven lieten". Er zijn meer uitdrukkingen in dat stuk waar over men gevallen is (,hol ge blaat', .bekrompen oud-strij ders') maar .Pavlov-hondjes' en .verkalkte veteranen' hebben het meeste stof doen opwaaien. Ik kan mij indenken dat lezers zich gestoord hebben aan enke le uitdrukkingen in bovenge noemde tekst. De redacteur heeft hier naar mijn oordeel meer de man dan de bal ge speeld. De in het artikel gebe zigde termen zijn etiketten die geen bijdrage aan de argumen tatie vormen - en van argumen ten zal een journalist het toch moeten hebben. De gewraakte termen hadden vermeden kun nen worden zonder dat het af breuk aan de waarde en beteke nis van het stuk had gedaan. Dan zou tevens zijn voorkomen dat de reacties zich hier en daar op de schrijver persoonlijk gin gen richten, zoals nu gebeurde, in plaats van op de zaak waar het tenslotte om draaide: het voor en tegen van het verstrek ken van het visum. Het is waar dal de partij, waar tegen de redacteur zich afzette, haar woorden bepaald niet op een goudschaaltje had gewo gen, verre van dat zelfs, maar dat ontslaat de journalist niet van de plicht, zeker in deze met emoties beladen zaak, te waken over de zorgvuldigheid van de woordkeus. En dat klemt te meer, omdat hijzelf die andere partij gehak met de botte bijl verwijt. Andere vraag: heeft de redac teur in dit geval de fatsoensnor men overschreden? Een enkele lezer schreef of suggereerde dat. Dat nu acht ik niet het geval. Hij is in zijn gedrevenheid in be paalde passages te fel uitge schoten. Meer lijkt mij er niet aan de hand. Tegen gedrevenheid op zichzelf is natuurlijk niets. Ze levert meestal juist goede, duidelijke artikelen op. Gedrevenheid moet wel in toom worden ge houden. Ik kan mij vergissen, maar alles wijst er op, het hele stuk ademt het als het ware, dat de redacteur in grote veront waardiging is gaan schrijven. Dat levert gevaren op. Henri Knap, mijn oude leermeester aan het Instituut van Perswe tenschappen, zei altijd: „Schrijf nooit in woede, want de kans op brokken maken is groot. Ga je dan eerst voor de spiegel staan scheren. Want er is niets dat zoveel rust en kalmte geeft als het kijken naar je eigen boze kop". Ik herinner me niets meer van dat Instituut, alleen dat nog. De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdags bereikbaar van 9.30- 11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan het adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (nazes uur) en 128030 (overdag). Leiderdorp Het Leidsch Dagblad kopte on langs 11 augustus 1993) 'Lei derdorp onbestuurbaar' en 'Bruggeman: kritiek op de 'oude garde'. In het daarna volgend artikel wordt wijlen burgemees ter Bruggeman welhaast spre kend opgevoerd. In niet mis te verstane bewoordingen wordt de bestuurlijke situatie in Lei derdorp uiteengezet. De reactie van de Leiderdorpse politici was voor het regionale dagblad re den om via een redactioneel commentaar flink uit te halen naar diezelfde politici. Volgens het commentaar was de reactie van een stuitende domheid en simpelheid. Er is nu eenmaal een (vertrouwelijk) stuk waarin eee en ander staat en zoiets maant tot meer dan geschokt reageren en verder niets doen. Het gemeentebestuur van Lei derdorp heeft gepoogd om al thans inzage te krijgen in het vertrouwelijke stuk. Dit was het bestuur evenwel niet gegund. Het zou betekenen dat de bron, die moet worden beschermd zou worden "ontmaskerd". Na tuurlijk moet je een bron be schermen, zeker als het gaat om vertrouwelijkheid, maar er zijn toch mogelijkheden om 'n stuk zodanig te behandelen dat de bron niet in beeld komt? En wat is er dan nog op tegen het stuk althans ter inzage te geven? Niets toch? Het kan de zaak al leen maar ten goede komen. In dit geval is dat blijkbaar niet zo. Immers, op het moment dat het vertrouwelijk stuk ter inzage zou worden gegeven, zou te vens de bron "ontmaskerd" worden en in de problemen kunnen komen, zo schrijft het dagblad. Dit kan duiden op een twee-eenheid: het een (de bron) kan niet worden losgekoppeld van het ander (het vertrouwelij ke stuk), met het een komt het ander direct in beeld. En dan kan het gaan om een gesprek, wellicht een opgenomen ge sprek met een vragensteller en een beantwoorder. De vragen steller zou in dat getal de bron zijn en de beantwoorder wijlen burgemeester Bruggeman Een andere invalshoek bij het bestuderen van de tekst in het dagblad, die kan duiden op een gesprek en niet op een geschre ven stuk, is het woordgebruik. Zo wordt wijlen burgemeester Bruggeman als het ware sprekend opgevoerd. Ik hoor hem spreken, wanneer ik de dagbladtekst lees; het is over het algemeen spreektaal en geen schrijftaal. Ik ken hem wel op die manier sprekend. Maar niet op die manier schrijvend. De woordkeuze, waarvan hij zich bediende, wanneer hij iets op schrift zette, is voor zover ik hem heb gekend duidelijk anders dan die in het dagblad artikel. Het meest trieste in deze affaire is dat degene, die spre kend wordt opgevoerd, zich niet meer kan verweren. En dat doet niets af aan het feit dat zijn woorden, of woorden van gelij ke strekking, kunnen worden bevestigd door anderen. En, mocht het zo zijn dat het om een opgenomen gesprek gaat, was hij dan daarvan op de hoogte? Ook op deze vraag zul len we geen antwoord meer krijgen. Was hij het niet, dan kun je je afvragen op welke ma nier het gezegde verkregen is cto dan kan ik me iets voorstellen bij mogelijke problemen waarin de bron bij herkend worden zal kunnen geraken. Ik zet wel vraagtekens bij de persoon die dit gedaan heeft. Wie is en wat wil deze persoon? Hein v.d. Zande, Nagelkruidzoom 7, Leiderdorp. Sprongen Tijdens het WK atletiek in Stuttgart veroverden de hoog springer Sotomayor en zijn landgenotes Quintero en Costa drie medailles voor Cuba. 'Ho ge sprongen voor Fidel Castro' kopte het LD boven het artikel in de krant van 23 augustus. Vindt U ook niet dat U als re- daktie te ver gaat met boven staande titel in Uw sportbijlage van maandag 23 augustus met daarin de prestatie van Soto mayor? Wat heeft de wereld genoten van deze geweldige sprongen en wat krijgt Leiden en omge ving een koude douche als zij dit leest. Denkt U altijd in termen van staatshoofden als een geweldige atleet wereldkampioen wordt, en huldigt U de mening dat sport en politiek moet samen gaan? J. Koppenaal, Symon Meeszstraat 12, Noordwijk. Bescherming ziekenhuizen £- I 4 - ?ij De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren knoeit al jaren met de ledenad ministratie. Ze houdt een zwarte lijst bij van kritische le den, weert hen van belangrijke vergaderingen en heeft jaren lang doelbewust een te hoog aantal opgegeven. Directeur P. Steltman die zich niet met de ze gang van zaken kon vereni gen, werd ontslagen. Dat meld de deze krant op donderdag 19 augustus. Bescherming van dieren voert deze vereniging in zijn vaandel. Daarom is het ook zo goed dat er kritische leden zijn (trouwens dit geldt voor iedere vereni ging), dat houdt het bestuur bij de les. Maar in Den Haag wor den deze leden geweerd, waar schijnlijk geen ja-knikkers, maar naar ik denk wel met goede be doelingen ten opzichte van de dieren die zich immers zelf niet kunnen uiten. Maar het bestuur heeft daar geen boodschap aan. Dit is waarschijnlijk een be smettelijke ziekte, want ook de dierenbescherming in Leiden houdt er merkwaardige ideeën op na. Ruim een jaar geleden heb ook ik met de halsstarrige houding van een bestuurslid (mevr. C. Schotmeyer) van de Leidse afdeling kennis gemaakt. Hier werd ook aan het belang en het probleem van de desbe treffende dieren voorbij gegaan. Wat zich nu in Den Haag af speelt, herken ik maar al te goed, omdat ik aangaande het bovenstaande contact met deze afdeling opnam, maar daar tel de maar één ding: de besturen moesten solidair blijven. Ik respecteer het dat directeur P. Steltman zich niet kon vere nigen met de gang van zaken in zijn vereniging, hij kreeg ont slag. Voor mij eervol ontslag! E.M. van Putten, Rijnkade 18, Leiden. ONGEVALLENDIENST Elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 tot woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 tot zaterdag 13.00 uur (Elisabeth Ziekenhuis) EHBO ziekenhuis Rijnoord elke dag geopend. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel 071-178178) dagelijks 14.30-15.15uuren 19 00-19.45uur. Afdeling intensieve zorg 10 30-11.00 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St Elisabeth (tel. 071-454545): volwassenen 14.00-14.45 uur en 18 30-19.30 uur. Klasse I en II ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling gynaecologie: 14.30-15.15 uur en 18.30-19.30 uur, alleen voor vaders bovendien van 19.30-21.00 uur. Afdeling hartbewaking: 14 00-14.30 uur en 19 00-19.30 uur. Intensive care: 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Kinderafdeling: ouders gehele dag. Overige bezoekers 14.30-19.30 uur. ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15,00 uur en 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voórzwangeren: zaterdagen zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voor - partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden-, keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met de hoofdverpleegkundige. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131) 14 30-15.15 uur en 18.30-19.30 uur. Extra bezoek medium care: 11.00 -11.30 uur. Kraamafdeling: bezoek voor vaders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Overigen van 14.30 -15.15 en van 18.30 -19.30 uur. Kinderafdeling: bezoek voor ouders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Overigen van 14.30 -15.15 uur en 18.30 -19.30 uur. Indië ann01893 - Gisteravond om halfnegen is te Amsterdam een commensaal in eene woning in de Daniël- Stalper-straat, die eene vogel kooi, hangende buiten het raam, op de tweede verdieping, wilde inhalen, op straat geval-- len, waarbij hij zich zóó ernstig verwondde, dat hij na korten tijd is overleden. - Bij de voorstelling, Dinsdag avond in den circus Carré te 's- Gravenhage gegeven, werd op bevel van den hoofdcommissa ris van politie, daar toevallig aanwezig, een einde gemaakt aan de gymnastische toeren van het gezelschap Alexandro, waaraan een kleine jongen me dewerkte. Krachtens de arbeids wet toch kan de politie verbie den, dat kinderen beneden de 16 jaar voor hen gevaarlijken ar beid verrichten. Hiervan werd ditmaal gebruik gemaakt. - Op den 13den verjaardag on zer Koningin 31 Augustus 1893. Wilhelmine van Nassauwe, U wijden wij ons lied! In vreugde en in rouwe Vergeten wij U niet. Den dag van Uw verjaren versterken wij dien band! God moog' U lang bewaren Voor 't lieve Vaderland! De zonnestraal van 't leven Daalt koestrend op U neêr. Heeft God U niet gegeven Een moeder, zacht en teer? De liefde van die Vrouwe, O, houd haar hoog en rein! Wilhelmine van Nassauwen, Zij zal Uw sterre zijn! Ook heeft U God gegeven Het dierbaar Nederland! Elk voelt U heel zijn leven In liefdeen leed verwant. Op U is ons vertrouwen, Vorstin, aan moeders hand! Wilhelmine van Nassauwen U zegent Nederland! Geen vorstenkroon, die schittert Door hoogheid en door schijn, Geen macht die 't volk verbit tert, Zal dan Uw streven zijn. Wilhelmine van Nassauwen Blijf zóó ten allen tijd, De hoop, waarop we bouwen, Als Koningin gewijd! Dordrecht, L.J. Eydman. ann0 1968 - De Tsjecho-Slowaakse onder minister van Binnenlandse Za ken, dr. Zaroeba, heeft vrijdag zelfmoord gepleegd nadat hij had geweigerd de documenten van zijn ministerie over te dra gen aan de Russische geheime politie. Dit is in welingelichte bioscopen Het zal P. van der Zalm uit Noordwijk niet zijn, die weder om ongenuanceerd en flink ge neraliserend, op 19 aug. jl. in deze krant zijn mening ten bes te gaf. Ondanks zijn onvrede met de Indië-periode, blijft hij zich wel Indië-veteraan noe men. In die hoedanigheid heet hij de Indonesische staatsbur ger J.C. Princen hartelijk wel kom in Nederland. Als Van der Zalm het voor het zeggen had, kreeg Princen voornoemd, bo vendien nog een onderschei ding aangeboden wegens be toonde moed, want: meer moed in zijn pink dan 'wij' in ons hele lijfi Nu heeft iedereen, ook de ve teraan Van der Zalm, In dit land het volste recht om er een eigen mening op na te houden, dan wel een standpunt te verkondi gen. Ik maak echter bezwaar, wanneer mensen als Van der Zalm een en ander in de 'wij'- vorm stellen. Ik zou mij dan nl. mede betrokken voelen en me de zo'n standpunt huldigen. Nou, verre van dat. Ik weiger pertinent, om al datgene wat mij tussen april 1947 en mei 1950 daarginds voor een groot gedeelte gewoon is overkomen, nu, door al of niet geëmotioneerde pacifisten, kwalijk te laten nemen. Boven dien krijg ik stilaan genoeg van het zgn. incidenten-niveau waaraan deze lieden blijkbaar niet kunnen ontstijgen. Dat Ronald Frisart over het zelfde soort onderwerpen ook zo'n afwijkende menig heeft, was mij reeds bekend. In een eerdere reactie mijnerzijds, lag ik al met Frisart jr. over de door hem op 13 juli nog eens fijntjes benoemde 'verkalkte veteranen' in d^ clinch. Maar ook hem is uiteraard het recht op een vrije meningsuiting gegeven. Wel zou je van iemand die preten deert om journalistiek bezig te zijn, wat meer nuancering en zeker meer egards mogen ver wachten. Velen met mij blijven het zeer betreuren dat bepaalde mensen de lndië veteranen, col lectief als 'oud vuil' blijven be schouwen. Nic. Sluis Sr., Erfvoort 58, Noordwijkerhout. kringen in Praag meegedeeld. - Eleonore Olinotte, oud 19 jaar, een lange en langharige brunet te uit Turijn werd gisteren tot Miss Cinema 1968 voor Italië uitgeroepen. Ze weende ervan. De dag ervoor had ze ook ge huild, maar toen van schaamte. Men vroeg haar toen namelijk, wat er op het ogenblik in Tsjecho-slowakije gebeurde. Ze antwoorde: „Wat? Niets bijzon ders zover als mij bekend is." LEIDEN LIDO 1, 2, 3,4, en STUDIO tel. 071-124130/133210, Steen straat LIDO 1. Indecent proposal al dag. 18.45. 21.15. Film van Adrian Lyne. Woody Harrelson en Demi Moore zijn een droomstel waar de buiten wereld jaloers op is. Ze komen in financiële moeilijkheden. Miljonair Robert Redford schiet te hulp en biedt 1 miljoen dollar als hij één nacht het bed mag delen met De mi. Doen ze het of doen ze het niet? Bambial vr za zo woe 14.30. Misschien wel de allerberoemdste Walt Disneyfilm over het vertede rende hertje dat kennis maakt met de natuurbedreigende mens. Bij de originele versie uit 1942 maak te Aart Staartjes een nieuwe verta ling. LID0 2. Last Action Hero al dag. 18.45, 21.15, vrza zo woe ook 14.15. Komisch-griezelige actiefilm van John McTiernan. De elf-jarige, filmgekke Danny Austin O'Brien) komt via een magisch kaartje plotsklaps in een film terecht. Sa men met de hoofdrolspeler Jack Slater (Arnold Schwarzenegger) bindt hij de strijd aan tegen boe ven. (Anthony Quinn en Charles Dance). LIDO 3. Dragon the Bruce Lee story 12 jr., dag. 19.00, 21.15, vrza zo woe ook 14.30. Zoveelste 'portret' van legendarische en vroeg gestorven KungFu-held. LID0 4. Hot Shots 2 al., dag. 19.00, 21.15, vr za zo woe ook 14.30, Komische film van Jim Abrahams met forse knipogen naar Rambo III, Basic Instinct en Casablanca. Tug Benson (Lloyd Bridges) is als president van de Verenigde Staten verwikkeld in een vete met Sad dam Hussain van Irak. Topper Har- leif (Charlie Sheen) wordt ingezet als geheim wapen. STUDIO The piano 12 jr., dag. 18 45, 21.15. Even bizarre als fascinerende ver telling over een 'stom' Schots postorderbruidje dat eind vorige eeuw samen met haar piano wordt afgezet op een barre kust van Nieuw-Zeeland. Op het Filmfesti val van Cannes won regisseuse Ja ne Campion er dit jaar de Gouden Palm mee. Prachtig acteerwerk van Holly Hunters. Dennis the menace al., vr za zo woe 14.30. Film van Nick Castle naar de gelijknamige stripfiguur die al jaren in Amerikaanse kran ten staat. Dennis (Mason Gable) Brengt met zijn kinderlijke on schuld zijn vader en moeder gere geld in verlegenheid. Zijn grootste vriend is de buurman Wilson (Wal- ther Matthau) maar die is het ventje liever kwijt dan rijk. LUXOR tel071 -121239, Stations weg Guilty as sin 16 jr., dag. 19.00 en 21.15 uur, zo ook 14.30 uur.. Don Johnson doet eng in recht bankthriller van Sidney Lumet, maar is het niet. Rebecca DeMor- nay als de top-advocate Jennifer Haines. Zonder Johnson was het pas écht spannend geweest. TRIANON tel. 071-123875, Bree- straat Indochineal., dag. 20.00. Film van Regis Wargnier over de dekolo nisatie van Vietnam Een jonge Franse officier wordt verliefd op Eliane (Cathérine Deneuve). Als hij haar niet krijgen kan, probeert hij het met stiefdochter Camille (Lmh Dam Pham). Ondertussen rukken de vrijheidsstrijders op. KIJKHUIS tel 071-142895 Enchanted April do t/m woe, zo- /ma gesloten 19 30. 21.45. Ver fijnde komedie speelt zich af in ja ren twintig. Vier keurige Engelse dames stappen uit hun keurslijf en proberen in een kasteeltje aan een rivier de ware romantiek te vinden. The waterdance do t/m za 20.00, 22.15 Gewaagde film van Neal Jimenez vol zwarte humor. Drie mannen ra ken bij een ongeluk verlamd. Wat dit geestelijk voor hen betekent wordt hier schitterend in beeld ge bracht. Howards end di 20 00 Genadeloze blik op de Victoriaanse tijd James Ivory verfilmde roman van E.M. Forster over twist tussen drie families om het bezit van een landgoed. Barton Fink woe 20.00, 22.15. Schrijver komt letterlijk en figuur lijk in de hel terecht als hij zich in dienst laat nemen als scenario schrijver van een grote filmmaat schappij. Joel Coen won hiermee in 1991 de Gouden Palm LVC tel. 071-146449, Breestraat 66 Gimmie Shelter do en vr 20.45 uur. Het filmhuis luit het 'Summer of Love'-programma af met dit filmverslag van het Altamont-festi- val dat volgens velen het einde be tekende van love, peace en hippie dom. Het moest de gratis en fees telijke afsluiting vormen van de Amerikaanse tournee van de Rol ling Stones, maar dope, chaos, doodslagen een moordpoging op Jagger verpestten de sfeer. X tel. 071-123568, Haarlemmer straat 52 Big Time woe 21.00 Twee concer ten van Tom Waits uit 1987. Het decor is kleinschalig, de camera zeer nabij en de verschillende nummers praat Tom Waits, als por tier, zelf aan elkaar. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel. 01720-20800 Van Boetzelaerstraat EURO 1. Last Action Hero al., dag 13.45, 18.45,21.30 zo ook 16.15 EURO 2. Indecent proposal al dag 18 45. 21.30. Jungle Book al., dag. 14.00, zo ook 16.00. Klassieke tekenfilm uit de Walt Disneystudio's. Het jonge tje Mowgli beleeft allerlei avontu ren met zijn dierenvrienden uit het oerwoud. (Nederlandsgesproken). EURO 3. Cliffhanger 16 jr., dag. 18.30, 21.00. Teenage Mutant Ninja Turtles III al., dag. 13.45, zo ook 16.15. EURO 4. Hot Shots 2 12 jr.. dag 14.00, 19 00. 21.15. zo ook 16.30 VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel 071 - 614354 Prinses Marijkelaan 4 Kuifje en het haaienmeer al za, zo. woe 14.00 (Ned. gesproken). Junglebookal., za, zo, woe 15.30 (Ned. gesproken). DEN HAAG ASTA 1. tel 070-3463500. Spui 27. Silver 16 jr., dag. 13.15,16.00, 18 45. 21.30 ASTA 2. Last action Hero 16 jr., dag. 13.15, 16.00. 18 45,21.30 ASTA 3. Cliffhanger 16 jr.. dag 16.00. 18 45.21 30 BABYLON 1. tel. 070-3471656. naast Centraal Station. The piano 12 jr dag. 13.15, 16.00, 18 45, 21 30 BABYLON 2. Benny Joon al dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21 30 BABYLON 3. Enchanted April 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. CINEAC 1. TUSCHINSKI tel 070 3630637, Buitenhof 20 The Bruce Lee story 12 jr., dag. 13 15, 16 00, 18.45, 21.30. CINEAC 2. Hot Shots 12 jr., dag. 13 15, 16.00, 18.45. 21,30. Bambi (Ned. gesproken) al., dovr ma di 16.00, za zo woe 13.15, 16.00. CINEAC 3. Made in America al., dag. 18.45, 21.30, dovrmadi ook 13.15. METROPOLE 1. tel.070-3456756, Carnegielaan 15. Indecent proposal al., dag. 13 15, 16.00. 18.45, 21.30 METROPOLE 2. Guilty as sin 16 jr., dag. 13.15. 16.00, 18 45. 21.30. Bambi (Ned. gesproken) al., zazowoe 13.15, 16.00 METROPO LE 3. Sarafina al., dag. 13.15, 16 00. 18 45. 21 30 METROPOLE 4. Oeroeg 12 jr.. dag. 18 45, 21.30, do vr ma di ook 13.15 en 16 00 uur, METROPOLE 5. Dennis the menace al., dag. 13.15, 16.00, Falling down 16 jr.dag. 18.45, 21.30 ODEON 1. tel. Ó70- 3462400/3462401. Herengracht 13 Cliffhanger 16 jr., dag. 13.15, 16.00. 18.45. 21.30. ODEON 2. Last action Hero al dag 18 45. 21.30, do vr ma di ook 13.15 en 16 00 ODEON 3. Hot Shots 2 12jr dag 13.15. 16.00. 18.45.21.30 ODEON 4 Riksbioscoop. Prince of ti des 12 jr.. dag. doorlopende voorstel ling v.a. 11 00.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 8