Ook Tijdens De Modeweken Tweede Bril Gratis. Provincie: veel geld voor nieuw beleid Het Gesprek van de Zomerdag Haagse horeca-bazen zijn boos op gemeentebestuur Delegatie Dorenbos bij Janneke Brinkman op bezoek Pearle Is Kijkplezier. vosel WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1993 Patrick Straathof. Zo op het oog is er niets met hem aan de hand maar onder zijn kleding vertoont zijn lichaam forse brandwonden. Hij kreeg vijftig liter kokend water over zich heen tijdens een weekje kamperen. FOTO HOLVAST In deze maanden heb je een bijzonder soort pech: vakantiepech. Vlak voordat je het vliegtuig instapt, schiet het in je rug. Net in je hotel, word je van je hele hebben en houden beroofd. Je verdwaalt in de jungle, belandt tussen de kannibalen of loopt een vreselijke infectie op op de rug van een kameel. Dit is de laatste aflevering die gewijd is aan zulke pechvogels. Vol gende week schakelen we weer over op 'gewone' pechvogels. Na tuurlijk hebben we voor beide soorten pechvogels wekelijks een mooie slagroomtaart van banketbakkerij Van Dam klaar staan. Vindt u dat uzelf voor deze eervolle vermelding in aanmerking komt, twijfel dan niet om met ons contact op te nemen. Ook mag u familieleden, vrienden of buren voor deze prijs nomineren. U kunt bellen tijdens werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur op het nummer 071-356440. Ook kunt u schrijven: Leidsch Dagblad, t.a.v. Het Ge sprek van de Dag, Postbus 54,2300 AB Leiden. Daar zat hij dus, op 24 juli in de bossen bij Ernst. Het weekje kamperen met de Leidse Chris telijke Kampeer Vereniging was bijna voorbij. Nog anderhalf uur en dan zou de bus komen. Pa trick Straathof (21), mee op kamp als kok, had mooi nog even tijd om het een en ander op te ruimen. En toen ging het verschrikkelijk mis. De jonge banketbakker uit Hoogmade struikelde met in zijn handen een pan met vijftig liter kokend Vaseline „Grofweg de hele linker helft van mijn lichaam is verbrand", zegt Patrick. „Voor het grootste deel zijn het tweede graads brandwonden en hier en daar is het derdegraads." Zo op het oog is er niets aan de hand. Straat hof is inmiddels weer thuis en 'zit' gewoon in de kleren. Bij het ongeluk bleef zijn hoofd ge spaard. Maar zijn voeten en be nen zijn nog ingepakt en de rest van de aangetaste huid zit dik in de vaseline. „Het is anders dan met laten we zeggen een gebroken been. Dan weet je 'acht weken gips en we hebben het gehad'. Ik heb vijf weken in het brand wondencentrum in Rotterdam gelegen en ik kan de eerstko mende maanden niet werken. Hoe het er uiteindelijk allemaal uit gaat zien, daar valt niets over te zeggen. Zelfs de artsen weten het niet. En ik denk dat ik over een jaar nog steeds voor contro le naar Rotterdam moet", zegt Patrick. Klus Het bleek nog een grote klus om hem uit de bossen bij Ernst te evacueren. „Ze hebben gelijk 06-11 gebeld maar het bleek dat dat allemaal te lang zou duren", aldus Patrick. „Toen is gelijk ook de boswachter gebeld, die zat vlakbij. Hij is met zijn busje de ambulance tegemoet gere den. Ik lag achterin en iemand gooide de hele tijd kopjes water over me heen. Het deed op dat moment niet echt zeer. Je bent helemaal onderkoeld en daar door voel je weinig. Maar in de ambulance doen ze er niets meer aan en dan begint het echt pijn te doen." Met de ambulance ging de rit naar het ziekenhuis in Apel doorn maar daar werd besloten Patrick door te sturen naar het in brandwonden gespecialiceer- de ziekenhuis in Rotterdam. De eerste dagen lag hij er op de in tensive care. „Ik ben na vier we ken geopereerd, ze wachten daar altijd even mee om te kij ken wat er vanzelf geneest. Vo rige week vrijdag mocht ik naar huis", zegt Patrick. Rondreis Zijn 'lijdensweg' is daarmee niet afgelopen. „Ik zou in augustus een rondreis maken door Flori da. Die reis kon ik dus mooi an nuleren", zegt hij treurig. „Ik denk dat het bovendien nog wel op zijn minst twee maanden zal duren voordat ik weer aan het werk kan. En ik mis ook flink wat lessen, ik zit namelijk nog een dag per week op school. Maar volgend jaar ga ik gewoon meer mee op kamp." DEN HAAG ANNET V De provincie Zuid-Holland heeft voor volgend jaar 11,9 miljoen gulden uitgetrokken voor nieuwe projecten. Dat staat in de begroting, die Gedeputeerde Staten vanmid dag gepresenteerden. Het geld voor de nieuwe activitei ten kon worden vrijgemaakt door in de afgelopen jaren en voor het jaar 1994 fors te bezuinigen en bovendien de provinciale inkomsten te verhogen. amateurkunst en cultuuronder wijs komt maar liefst 1,3-mil joen gulden extra beschikbaar. De jeugdhulpverlening kan re kenen op een budget dat 1,15 miljoen gulden hoger ligt; de zorgsector waaronder psy chiatrie en zwakzinnigenzorg kan een extraatje van 2,3 mil joen gulden tegemoet zien. Automobilisten in Zuid-Hol land zijn volgend jaar duurder uit. Voor extra inkomsten ver hoogt de provincie de motorrij tuigenbelasting. De tariven gaan met 1,2 opcent omhoog, De 11,9 miljoen wordt onder andere besteed aan de verbete ring van het openbaar vervoer (500.000 gulden), natuurprojec ten (955.000 gulden) en milieu controles (500.000 gulden ex tra). Voor recreatie heeft de pro vincie volgend jaar 895.000 gul den extra uitgetrokken. Het is bestemd voor onder andere wandel-, fiets-, en kanoroutes in landelijk gebied en bijdragen aan recreatieschappen. Voor culturele evenementen, DEN HAAG. ERIC GROEN Honderdén Haagse horeca ondernemers hebben gister avond heftig geprotesteerd te gen scherpere regels van de gemeente. Volgens Horeca Nederland, een van de organi satoren van het protest, zijn de problemen van de horeca in Den Haag niet uniek, andere gemeenten overwegen ook in voering van strengere regels om overlast door de horeca te rug te dringen. De woede van 300 Haagse cafébazen brandde goed los tijdens een politieke discussie in het gebouw van de Kamer van Koophandel in Den Haag. Enkele gemeenteraadsleden, geleid door de Haagse burge meester Havermans, probeer den zo goed en zo kwaad als het ging hun strakkere regel geving te verdedigen. Het Haagse gemeentebestuur wil 'illegale horeca' uit de stad verwijderen. Ook komen er strengere regels voor terrassen en worden vergunningen voor cafés vervangen door onthef fingen op naam van de eige naar. De sluitingstijden wor den ook aan banden gelegd: uiterlijk om vier uur in de och tend gaan de tenten in 'uit gaansgebieden' dicht, de za ken buiten deze gebieden moeten dan al drie uur zijn ge sloten. hetgeen uitkomt op gemiddeld twee gulden meer motorrijtui genbelasting per automobilist. De verhoging levert de provin cie 2,1 miljoen gulden extra in komsten op. Bezuinigt wordt onder meer op het monumentenfonds en de volwassenen-educatie. Deze ingrepen en andere zorgen voor een verlaging van het budget voor culturele en sociale zaken van 2,2 miljoen gulden. Ook be spaart de provincie door het fi nancieel toezicht op de ge meenten te beperken en het budget voor het beheer van provinciale wegen met ruim een miljoen te verlagen. Er zal bovendien gesnoeid worden in het aantal formatieplaatsen bij ruimtelijke ordening en volks huisvesting, hetgeen een bespa ring van 600.000 gulden ople vert. AGENDA WOENSDAG 1 SEPTEMBER Leiden Openingsavond Informatiepunt Gemeenschappelijk Wonen mmv 'Be Lazy Lizzy Band', Ge- restraat 20, van 20.00 tot 22.00 uur. Noordwijk Oranjefeesten Noordwijk Bin nen: Tobbetje steken op het feestterrein, 19.30 uur; Water ballon gooien, 21.00 uur. Oegstgeest Bridge-drive in 'Hotel het Witte Huis', aanvang 19.45 uur. DONDERDAG 2 SEPTEMBER Noordwijk Oranjefeesten Noordwijk Bin nen, met viswedstrijd, schiet wedstrijden, ringsteken, wiel rennen, gewichttrekken en groot Oranjebal in dorpshuis de Kuip, 21.00 uur. Schreeuw om Leven voert actie tegen CDA Niet de politici maar hun vrou wen krijgen de boodschap. De Stichting Schreeuw om Leven een organisatie die zich inzet voor de rechten van het onge boren kind stond gisteren bij Janneke Brinkman in Leiden op de stoep. Zij kreeg een informa tie-pakket, compleet met brief kaarten over de nieuwe actie 'Abortus Uw Zaak'. De briefkaarten moeten naar de dichstbijzijnde abortus-kli niek, in dit geval naar het cen trum voor geboorteregeling aan het Kort Rapenburg. Maar óf mevrouw Brinkman de actie- kaart daadwerkelijk op de bus doet, is de vraag. „Het is een onderwerp dat me nauw aan het hart ligt en ik zal zeker de informatie aandachtig lezen, maar ik moet alles nog even goed overdenken", reageerde ze op het verzoek van de delegatie onder leiding van mevrouw W. Dorenbos-De Lange. Dat nu juist de echtgenotes van de heren politici worden benaderd, is volgens voorzitter LP. Dorenbos van Schreeuw om Leven verklaarbaar. „De he le discussie over abortus wordt nogal gemakkelijk onder tafel geveegd. Meneer Brinkman is zo door de wol geverfd dat we nooit echt antwoord van hem krijgen als we hem over abortus aanspreken." Schreeuw om Leven vindt het onaanvaardbaar dat in het nieuwe verkiezingsprogramma van het CDA met geen woord wordt gerept over de bescher ming van het ongeboren kind. Ook Ria Lubbers in het Rotter damse Kralingen kreeg daarom gisteren de delegatie op de stoep. Daarna vertrokken de mensen van Schreeuw om Le ven naar het Vredespaleis in Den Haag waar ze een bidstond hielden om op die manier „schuld te belijden voor het in ternationaal schenden van de mensenrechten van miljoenen ongeboren kinderen." Schreeuw om Leven vecht be halve tegen abortus ook tegen wat de Stichting noemt de verloedering van de maatschap pij die ermee zou samenhan gen. „Het is armoede troef als kledingzaken met porno hun mode moeten aanprijzen en de met miljoenen gesubidieerde Aids Campagne 'Ik vrij veilig of ik vrij niet' met homo- en heter oparen getooide posters de stra ten, stations en pleinen van ons land vervuilt. Was tot voor kort het geloof in bovennatuurlijke krachten afwezig, thans treden de demonen steeds bruter op in house-, porno- en heksenbij- eenkomsten waar jongeren in grote drommen onder oorver dovend, ophitsend, extatisch kabaal uit hun dak gaan om de monisch beladen de werkelijk heid kwijt te raken", schrijft Do renbos in een verklaring over de actie Abortus Uw Zaak. Hij hield zelf gisteren een toe ziend oog op de actie bij Janne ke Brinkman. „Het probleem abortus moet nu eens bespro ken gaan worden binnen de ge zinnen zelf en de familie Brink man is natuurlijk een gezin. Ik denk zeker dat ze vanavond met zijn tweee"n hierover praten", aldus Dorenbos. Zijn vrouw, de delegatieleidster: „Ik denk dat ze eigenlijk die briefkaarten wel wil versturen maar misschien zegt haar man dat het politiek geen goede zet is." Eén Modieuze Voor Je Cabrio. Als je van plan bent een mooie bril te gaan kopen moet je nu bij Pearle langsko men. De komende weken zijn we helemaal in de mode. Al onze modemonturen staan in de schijnwerpers. Modieuze monturen uit onze eigen collectie, maar pok monturen van wereldberoemde kledingdesigners. Stap eens binnen en zet een bril uit onze nieuwe Fashion Collection op je neus. Wie weet draag je straks een echte Armani of een echte Jil Sander. Bovendien krijg je ook tijdens onze modeweken, bij elk mon tuur vanaf f 100,-, de tweede bril uit onze speciale collectie gratis. Dus je betaalt één modieuze bril en |e kri|gt er twee. Een keuze uit onze nieuwe Fashion Collection: Joop! Jil Sander Sissley Lacoste Sting - Cosmopolitan Giorgio Armani Nino Cêrruti Anonimo Police Christian Dior Marc 0'Polo Davidoff. Alphen a/d Rijn, Van Mandersloostraat 9 (t.o. C&A) - Leiden, Haarlemmerstraat 107 (t.o. C&A) En Eén Gratis Voor Je Karretje.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 16