Robben eenvoudig verder VERBIJSTEREND Sport Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankQ DINSDAG 24 AUGUSTUS 1993 18 CHEF-* AD VAN KAAM. 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 Personeel 'Zeist' vreest voor baan zeist» De 28 personeelsleden van het KNVB-sportcentrum in Zeist zijn bang dal zij binnen nu en enkele jaren hun baan ver liezen. Dat is het gevolg van een onlangs gepresenteerd finan cieel plan. Daarin worden de nog drie resterende gebouwen van de voetbalbond in Zeist - twee hotels en een sporthal - onderge bracht in een stichting die zich na vijf jaar zelf moet kunnen be druipen. De kelners, keukenpersoneel en receptionistes vrezen dat de stichting daarin niet zal slagen, waardoor zij op straat ko men te staan. Nu al lijdt het sportcentrum jaarlijks een verlies van ruim een half miljoen. Indurain stapt af cuenca» Tour-winnaar Miguel Indurain is gisteren tijdens de wielerwedstrijd om de Trofee Luis Ocana na honderd kilometer afgestapt. De Spanjaard klaagde over pijn in de rechterkuit. Tij dens onderzoek in een ziekenhuis te Madrid werd vastgesteld, dat het een lichte spierverrekking betrof. Zijn deelname aan de wereldtitelstrijd, zondag in Oslo, loopt geen gevaar. De wedstrijd over 231 kilometer werd gewonnen door de Spanjaard José Ramon Uriarte. Volley halsters verliezen Roosendaal» Het Nederlandse vrouwenvolleybalteam heeft de oefenserie tegen Rusland afgesloten met een nederlaag: 1-3. De setstanden van de door duizend toeschouwers in Roosendaal bezochte ontmoeting waren 3-15, 15-8,13-15 en 12-15. Van de zeven ontmoetingen met de Russinnen werd er een, in Haaks bergen, gewonnen. Eén duel werd gestaakt. In de voorbereiding op de Europese titelstrijd vertrekt de selectie van bondscoach Peter Murphy morgen naar Moskou, waar wedstrijden tegen op nieuw Rusland, Wit-Rusland en Japan op het programma staan. Sheffield hoeft Hennie Meijer niet Groningen i lennie Meijer zal voorlopig twee keer per week bij PC Groningen trainen. De aanvaller, ontslagen in Japan, kreeg afgelopen weekeinde te horen dat hij niet hoeft te rekenen op een contract bij Sheffield United. Meijer heeft een week in Shef field meegetraind. Hij voegt zich nu vandaag en donderdag bij de selectie van FC Groningen, zijn oude club. Eerder dit jaar werd Meijer ontslagen bij Yomiuri in Japan. Oud-hockeypraeses Bouma overleden den haag Geheel onverwacht is zondagavond Sjoerd Bouma, oud-voorzitter en erelid van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond. op 55-jarige leeftijd overleden. Bouma was van 1982 tot 1989 praeses van de KNHB. Te zijner nagedachtenis werd giste ren voor aanvang van de wedstrijd Nederland - Duitsland bij het toernooi om de Champions Trophy in het Wagener-stadion in Amstelveen een minuut stilte in acht genomen. Lansink nu derde op WK-Iijst den haag Jos Lansink is een plaats gqstegen op de wereldrang lijst van springruiters. De Twentenaar, onlangs tiende op de Eu ropese titelstrijd en winnaar van de Grote Prijs van Gijon, staat nu derde. Lansink verdrong Beerbaum van de derde plaats. De Olympisch kampioen uit Duitsland, afgelopen zondag winnaar van het CHIO van Rotterdam, neemt op de nieuwe lijst de vierde positie in. Toonaangevend op de rangslijst blijven de gebroeders Whitaker. John staat één, Michael twee. SCOREBORD VOETBAL Albert Robben en Ron Hoogendoom beten in Zuid-West het spits af bij de BI-mannen. De zege ging eenvoudig naar Robben die het in de volgende ronde meteen moet opnemen tegen de als tweede geplaatste Onno Guinau. In het B2-toernooi sloeg Alexander van de Berg zich een ronde verder. Matthijs van Sterkenburg werd in twee setjes overwonnen. Van de Berg kan zich nu gaan opma ken voor zijn partij tegen de als tweede getipte Marco Cats. PLAATSINGEN ZUIDWEST HEB1: 1. G. J. Egbennk, 2. 0. Guinau. 3. J. Vink. 4. M. van Rijn. DEB1: 1. J Ver- hoeff2. N. Weyermans. HEB2: 1. A. Rob ben, 2. M. Cats, 3 0. Schoordijk, 4. F. Ubels. HDB-. 1 Lugthart/Van derCapellen, 2. V.nk/ Vink. HEC1: 1 M Serher. 2. W van Tongeren. 3. M. van Sterkenburg, 4, M. Soels. HEC2: 1 P. Roggeveen, 2. W. van Deursen. DEC1: 1 B van der Gugten. 2 I van Santen DEC2: 1 B van der Gug ten. 2 M Zeilmaker HDC1: 1 Van Tonge ren/ Serher, 2. Soeis/Van Weeren GDC: 1. Van Santen/ Jong-a-Tai. 2. Krijgsman/Vel- SASSENHEIM HEB1: 1 M Nagelkerken, 2 J Boogmans, 3. M. Zandvliet, 4. M, Verkerk DEB1: 1. I Kruit, 2. C. Berkhout, 3. C. Buis, 4. N. Faas. HEB2: 1 H. van Schie. 2. Ma. Ver kerk, 3. Mi Verkerk, 4 P Kleian. HEC1: 1M van den berg, 2. M. Brand, 3. P. van Hal, 4 T Bavelaar DEC1-. 1. N Derks. 2. C. Berg, 3 I. vander Plas. 4. I. Poiia. NIEUWE SLOOT HEC: 1. R. Hamming, 2. J van Ingen. 3. T. de Vries. 4 M. Wieten DEC: 1 M. P.eters, 2. J Pieterse OEGSTGEEST 30+toernooi HEC1: 1 J Mens, 2. P. van Paridon. HDC1: 1 Manuputty/Onvlee. 2. Lucassen/ Saidi. DDC1: 1. Ducroix/ Kemper, 2. Van Baaien/Vink, 3. Geresse/Van de Hoeve, 4. Akerboom/ De Koning GDC: 1. Van de Hoeve/ Engel, 2. Feyen/ Doeselaar HEC2: 1. N Dofferhoff, 2. H. Sëidi, 3. J. van Bee- len, 4. H Schiphorst. DEC2: 1. G. Dave- laar. 2. A. Veerkamp. HDC2: 1. Van Haas teren/ Kulk, 2. Bakker/ Chrispijn, 3 Hoog houdt/Den Houten, 4. Grimbergen/Roden burg. DDC2: 1. Akerboom/ Zonderop, 2. Groot/ Heyligers. 3. Chnspi|n/Chrispijn. 4. Engelen/ Kortekaas. GDC2: 1 Runnen- berg/ Renee, 2 KraltKralt. 3. Boxtel/ Strietman. 4 Hogenboom/ Klem HDD1: 1. Dofferhoff/ Van de Wiel. 2 De Boer/ Van. Zijl. 3. Coppens/ Links. 4. BaarslagVan de Berg. DDD1: 1 Goedhart/ Westerop. 2. Honsbeek/Van Popta. leiden carole massee tennismedewerker Wouter van Tongeren, de num mer twee in de Cl-categorie, trof in Martin van Leeuwen een moeilijke tegenstander. Pas na drie sets trok de Mercnwijker aan het langste eind. De als der de geplaatste Maarten Soels had het eenvoudiger. In twee sets liet de speler van Forescate Jack Manuputty achter zich. Ook Marïelle Dekker had drie sets nodig Om zich van haar op- ponente Vermeulen te ontdoen. Barbara van der Gugten, die zo wel in het Cl als in het C2-toer- nooi bovenaan het schema staat, wordt de volgende hin dernis voor Dekker. Het C2-toernooi van de man nen wordt in de eerste ronde geplaagd door de nodige walk overs. De nummer éen Paul Roggeveen kwam daardoor heel simpel een ronde verder. De fa voriete bij de dames, Barbara van der Gugten, verspeelde slechts éen game tegen Nata- schavan Remoortere. Sassenheim Het Sassenheimse toernooi heeft direct afscheid moeten nemen van twee favorieten. Bij de BI-mannen kwam de num mer éen Mare Nagelkerken we gens een blessure niet aait spe len toe. Mickel Verkerk heeft zich daardoor na zijn overwin ning op Harold van Schie al ver- Duitsland, tweede ronde bekertoernooi: Schalke'04 - VfL Bochum 1-0 (0-0) Engeland, competitie: Manchester United - Aston Villa 2-1 HOCKEY Amstelveen Champions Trophy vrouwen, tweede dag Zuid-Korea - Groot-Brittannië 3-1 (2-0). 13. Ji Young Lee 1-0 (strafbal), 32. Young Mi Ro 2-0, 46. Kui Joo Lee 3-0, 54. Gib son 3-1 Spanje - Australië 1-8 (0-4). 10 Andrews 0-1 (sb), 27. Buchanan 0-2, 30. Hawkes 0-3, 33 Pereira 0-4. 41Annan 0- 5 (sc), 56. Haslam 0-6 (sc), 66. Imbers 1- 6, 69 Powell 1-7, 70. Powell 1-8. Duits land - Nederland 0-1 (0-0) 48. Vinke 0-1 (sc). Scheidsrechters: Crespo (Arg) en Clar ke (GBr) Stand: 1. Australië 2-4 (10-1). 2. Neder land 2-4 (4-0), 3 Zuid-Korea 2-3 (4-2), 4. Duitsland 2-1 (1-2), 5. Groot- Brittannië 2- 0(1-5), 6. Spanje 2-0(1-11). 6-1. 6-0. Paradis-Mangon (Fra) - Schultz TRIATHLON Lac du Vouglans(Fra) 1/2 triathlon (2.5 km zwemmen. 80 km fietsen, 20 km lopen i Mannen: 1 Croft (Aus) 3 53 03. 2 Noble (Aus) 3.55.30. 3. Fraser (Aus) 3.58.42. 4. Veeger (Ned) 4.02 46, 5. Ittman (Ned) 4 03 51, 6. Ou deman (Ned) 4.05.01, 11. Breedi|k (Ned) 4 09.52, 12. Van der Plas (Ned) 4.11.11, Vrouwen: 1. Zeekant (Ned) 4.34.03. VOLLEYBAL SCHAKEN zekerd van een plaats bij de laatste vier. Xander Herzman kreeg van zijn tegenstander Roth het nakijken. Bij de C-vrouwen ligt de als tweede geplaatste Cindy Berg in de eerste ronde al uit het toer nooi. Maud Beran gunde de Hillegomse in de tweede set geen enkele game. De favoriete Nicoline Derks kwam moeite loos een ronde verder. Haar te genspeelster Jonkman kon geen enkele game op haar naam brengen. In de BI-categorie ze gevierde Ruby Pennings in twee sets over Nancy Faas. Oegstgeest Arie Wesseling zorgde bij het 30 +toernooi van OLTC voor de verrassing. In het Cl-toernooi schakelde hij de als tweede ge tipte Pieter van Paridon in een pittige driesetter uit. Leeuwarden Internationaal toernooi, belangrijkste uit slagen, vierde ronde: Sokolov - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Horvath (Hon) - Psakhis (Isr) 1/2-1/2, Hoeksema (Ned) - Niiboer (Ned) 1/2-1/2, Remderman (Ned) - Tondi- var (Ivo) 1-0, Piket (Ned) - Hartoch (Ned) 1-0, Peelen (Ned) - Van der Wiel (Ned) 0- 1, Van Mil (Ned) - Dvoiris (Rus) 0-1, Oeli- bin (Rus) - Berg (Den) 1-0. Stand: 1. Soko lov, Van Wely, Psakhis, Horvath. Reinder- man 3 1/2 punten, 6. onder anderen Piket. Dvoirys, Van der Wiel, Oelibin, Nijboer 3. Roosendaal Vrouwen, oefenserie: Nederland - Rusland 1-3 (3-15 15-8 15 12-15). Eindstand. 1-5. WIELRENNEN Cuenca. Trofee Luis Ocana: 1 Uriarte (Spa) 231 km 5 31.57, 2. Escartin (Spa), 3. Zarrabeitia (Spa), 4. Tsioeda (Rus) 0.02, 5. Deigado(Spa). Geetbets (Bel) Profkoers. 1. Vink (Ned) 169 km 4 08 00. 2. Spaenhoven (Bel) 0.10, 3. Johdon (Zwi), 4. Luc Dienckx (Bel), 5 Emonds (Bel). 6. Mare Dienckx (BeU. 16. Enthoven (Ned) 4.15.25. Elen (Ned). KOERSEN TENNIS Schenectady (New York), International Open, 600.000 gulden Mannen, eerste ronde: Haarhuis (Ned) - Nargiso (Ita) 6-3 6-2, Renzenbrink (Dui) - Eltingh (Ned) 6-4 6-4, Pernfors (Zwe/7) - Simian (Fra) 3-6 7-6 7-5. Vrouwen, eerste ronde: Gavaldon (Mex) - Oremans (Ned/4) 7-6 3-6 6-3, Reinach (Zaf) - Rottier (Ned) CIRCUIT IN CUFERS Sterk urg 6-2 6-3. HEC1: n Deur :r 6-0 6- en - X. van Bommel 6-2 6-2, an Tongeren - M 'van Leeuwen 2-6 6-1 6-4. DEC1: M. Dekker - A Vermeulen 6 7 6-0 6-4. HEC2: P Roggeveen - P. Wal w.o., M. Zaal - R. Reuswo .P Pracht - A. Wille6-1 6-1. P.v.d. Berg R. Frohweinwo E. Hensbergen R Poots w o M van Velzen - M. Spigt 4-6 6-2 6-4. E. Iterson - J. Buwalda 6-0 6-0. W van Deursen - E. van Bokhorst 6-0 6-1 DEC2: B van Gugten 6-1 6-0. A van 8orssum-Waalkes 6-0 6-2. C. tist - M van Deurssen 6-3 4-6 6-3, R. v d. Klaauw - M. Zei 1 SASSENHEIM HEBTMi Verkerk-H. van Schie 6-3 6-4. Mi. Verkerk -M Nagelkerken w o A Roth X Hertzman 6 1 6 2. DEB1: R Pennings - N Faas 6-4 6- 4 HEB2: M 8rand -W Jacobs 2-6 6-4 7-6 DEB2: S Faas - Van Beuze- kom 6-0 6- i HEC1; A. NatzT - Kortekaas 6-1 6-1C Kooman - R. Groe- newoud 6 1 6-4. P van Putten - R Krab 6-4 6-0. J. Rinzema - M. Well- ner 2 6 6-1 6-3 DEC1: L. Jonkman - Verver 6-2 6-4. N Derks-L Jonk man 6-0 6-0. I. van der Plas - C Wilbrink 7-5 4-6 6-2, I Colson - R. Eg- mond 7-6 6-2,1. Polla - Y. Doove 6-4 6-3, M. Beran - C Berg. NIEUWE SLOOT HEC1: R. Zi|derhand - E. Langeree 6-1 6-2, D. van Ommeren - G. Kraaij 6-2 6-1. R Luiten - M. Kraai|6-1 6-1. M. Egstorf - E Berends 6 4 7-6. L. Withaar - M van Meines w.o., F Copier - J. Broeksteeg w o R. v d Egmond 6-1 6-1. Helm - E. Colson 6 0 6-1 DEC1: M. Tromp - R. Lacle 8-3 HOC: Luiten/ - M de Bruin w.o., Zi|derhand - Van Ommeren/ Van de Logt 8-2, Koelman/ Ooms - Som broek/ Jansen w.o.. Van de Klei/ Krouwels - Kraaij/ Kraaii 7-6 6-3. Egs torf/ Leeuwerik Berends/ Copier w.o. GDC: Tromp/ Stakenburg - D'Hondt/ Egstorf 8-4. OEGSTGEEST HEC1: A Wesseling - P. van Paridon 5-7 7-5 6-2 HDC1: Kesterloo/Wes- sling - Fokermga/ Leumssen 6-0 6-2 DDC1Gerrese/ Van de Hoeve - Van de Rei|den/ Van de Wiel 3-6 6-0 6 3. 8arneveld/ Van de Wiel - Boskamp/ Nuhn 6-2 6-4 GDC1: Toole/ Duivendak Dessing/ Kulk 6-2 4-6 7-5, Westerhout/ Noest - Seriier/ Poots 6-4 6-2. HEC2: R Philips - V. Leums sen 7-6 4-1 w o J. de Roode - P. Kralt 6-4 6-3. J. van Schie - S. Vogel 4-6 6-16-3. P Knjnen -J Wessels 1-6 7-5 6-4 DEC2: M Kantebeen R. Akerboom 6-3 6 0, A. Veerkamp - I v.d. Meulen 6-0 6-1. HDC2: Van de Loo/ Nieuwenhuizen - Van de Mei|/ Fasel 6 3 6-1, Schreuder/Vinkes- teijn 6-2 6 0 DDC2: Akerboom/ Zonderop - Jonker/Van Schaik 6-2 6-3, Dirksen/ Wenzel - Chrispijn/ Chrispijn 1-6 7-5 6-4. GDC2: Jonker/ Van Kampen - Van de Meer/ Wijnand 2-6 7-5 7-6, Van Steen/ Strietman - .Morsink/ Van Wijk 7-6 6-3, Hoogenboom/ Klein - Dirksen/ Leeuwenburg 6-3 6-4, Akerboom/ Feijt - Legte/ Altmann 6-4 7-6. SCHRUVENDE LEZERS Ideeën Een lezer ergert zich aan de ge meente die allerlei plannen en ideeën presenteert zonder over de gevolgen na te denken of voor een degelijke financiële onderbouwing te zorgen. In de vakantietijd heb ik in het Leidsch Dagblad met stijgende verbazing gelezen wat plaatse lijke politici of ambtenaren aan nieuwe ideeën ontwikkelden. De volgende onderwerpen kwa men ter sprake; zwembad De Vliet, het tussen tegels en straat stenen groeiende gras, de pas santenhaven bij de Blauw- poortsbrug, bouwen op open plekken in de stad en de Bree- straat. Voor de Breestraat peri kelen zijn drie oplossingen in de running: een bootbus over de Rijn, een trambaan Ia Karls ruhe of de trolleybus die op een ingebouwde dieselmotor de stad uit kan rijden. Ik volsta met te verwijzen naar de vernieti gende reactie van de FNV-afde- ling Leiden (LD 5 augustus) die verzuchtte om voortaan ver schoond te mogen blijven van het oplaten van dergelijke on betaalbare (proef) ballonnetjes. Maar het heeft er veel weg van dat degenen die ze oplaten er een kinderlijk genoegen in scheppen om zo'n kleurig bal lonnetje op te blazen en tegelijk de lucht in te laten, in plaats van ze aan een touwtje een paar dagen binnenskamers te hou den, totdat ze leeglopen en een vod blijken te zijn. Gênant was de bespiegeling van de milieu ambtenaar over het gras tussen tegels en straatstenen: we willen toch allemaal graag een groene stad? Kijk, in de binnenstad moet dal groen natuurlijk wel worden weggehaald, want 'het zou het zicht op de architectuur belemmeren' en daar gaat het voor de toerist in de binnenstad om. Zo'n ambtenaar heeft el- kennelijk geen notie van dat hoog opgeschoten gras en on kruid op de openbare weg voor gehandicapten en ouden van dagen lastig en gevaarlijk zijn, zeker als het glad wordt bij re genachtig weer. Maar voor de toerist wordt de weg geëffend, zij brengen geld naar de mid denstand en de middenstand gaat binnen afzienbare tijd weer naar het stemhokje. Ach en dan zwembad De Vliet, bijna dertig jaar oud, maar gedoemd om te worden gesloopt. Wat zou in de jaren zestig de regerende politi ci in Leiden ertoe hebben ge bracht om zoiets te bouwen, een blok aan het been voor op volgende colleges? Want het ex ploiteren en onderhouden kost te toen ook al geld. Misschien leefde toen bij de gemeentelijke politici nog de juiste instelling dat de gemeente dient te zorgen voor een aantal openbare voor zieningen ten behoeve van haar burgers, van wie zij belastin- geggelden int: voorzieningen als plantsoenen, bloemperken, fa ciliteiten voor sport en recrea tie, openbare gebouwen zoals scholen enz. Die voorzieningen kosten veel geld, maar dat is een kwestie van goed beheer van de financiën, geregeld goed onderhoud plegen en daarvoor geld reserveren. Maar hoeveel bloemperken zijn de laatste tijd niet verdwenen, hoeveel brug gen geheel of gedeeltelijk geslo ten ten gevolge van verwaarlo zing? Voor de verwarming van het water in zwembad de Vliet werd een aantal jaren geleden ook het bij de rioolzuiveringsin stallatie vrijkomende gas inge schakeld, maar aan verder on derhoud van het zwembad is zo weinig geld besteed dat nu ge sproken wordt over acht ton die nodig zijn om het bad, het enige vijftig meter bad in de wijde omgeving, aan de huidige eisen te laten voldoen: weg er mee dus. De drie miljoen voor het weer beweegbaar maken van de Blauwpoortsbrug en de aanleg van de passantenhaven is vol gens het Leidsch Dagblad (5 au gustus) weggegooid geld, want de brug is hooguit éénmaal open geweest: er passeren hoe genaamd geen jachten. Het vol bouwen van open plekken in de stad verdedigt wethouder Van Rij met veel a plomb: 'Een stad is als een huis en heeft af en toe een andere stoffering nodig' (LD 2 augustus). Leiden heeft eeuwenlang een verpauperde indruk gemaakt o.a. door de zgn. poortbebouwing, het ware te voorkomen dat, waar nu nog ruim ademgehaald kan worden, de stad dicht getimmerd wordt. Slechts de binnenstad, het cen trum, verdraagt dichte bebou wing, maar Leiden Zuid-West is niet voor niets in de jaren vijftig zo ruim gepland. Een laatste opmerking over het bedrijven park Roomburg. Het is nog lang niet klaar, maar het heeft er veel van weg dat er van goede plan ning weinig sprake is: wat daar tot nu toe is gebouwd staat er zonder enige ordening, lijkt het, alsof de gemeente aan de be drijven geen voorwaarden stelt, maar hen volledig vrij Iaat, als ze zich daar maar vestigeri. Ver gelijk daarmee eens het bedrij venpark in Zoeterwoude dat 500 meter verder ligt: zonder eenvormigheid toch een goede ordening en fraaie aanleg, een visitekaartje voor die gemeente. Burgers kunnen niet in staking gaan tegen zo'n beleid, maar wel dit soort ballonnen door prikken bij de komende verkie zingen. A.M. Coebergh van den Braak, De Laat de Kanterstraat 6b, Leiden. Kunstwerken Bewoners van de Pieters- en Academiewijk zijn niet te spre ken over de moderne kunst werken die recentelijk voor veel geld in de buurt zijn neer gezet. De onvrede hierover kwam naar voren door een aantal stukjes in het wijk- krantje en uitlatingen van be stuursleden van de buurtvere niging. Kunsthistoricus Henk Scheerder is een andere me ning toegedaan. In het blaadje van de Buurtvere niging Pieters- en Academiewijk blijkt een artikeltje gestaan te hebben over onder andere het Vredesmonument op de Garen- markt. De anonieme schrijver van het stukje geeft hierin, dui delijk niet gehinderd door enige kennis, op een „grappige" ma nier zijn nietszeggende mening over het monument. Even nietszeggend is wat Van der Schaaf, de penningmeester van de wijkvereniging, in een reactie op het anonieme stukje zegt. En voor Wamsteker-Meijer. de voorzitter, is het misschien goed te weten, dat er wel ie mand tevreden over het monu ment is. Zelf ben ik echter namelijk van het begin af aan onder de in-' druk van het werk. De spiege lende platen, waaruit het opge trokken is. hebben een verras send en levendig effect. Door de schuine stand wordt aan één zijde de hemel weerspiegelt met de wisselende luchten. Aan de tegenoverliggende kant zien we de aartje met de straatstenen (een gedeelte van onszelf en de voorbijgangers. De zijkanten, die loodrecht op de aarde staan, geven een „normaal" spiegelef fect. Dit alles zien we, als we niet alleen om het monument heen lopen, maar ook werkelijk kijken. We kunnen ons ook door naar binnen te gaan er door laten opnemen. We zijn dan omsloten door die opnieuw verrassend spiegelende vlakken. Bakstenen muurtjes omsluiten het geheel. Die zijn ook functio neel. Dat bleek bijvoorbeeld af gelopen zaterdag. Het was mooi weer en mensen zaten op de muurtjes met elkaar te praten of keken zo maar wat voor zich uit. Fietsen, waarop ze gekomen waren, stonden er en weerspie gelden fraai in het monument, evenals een glanzend gepoetste rode motor. Zo werd duidelijk, dat een plein ook kan dienen als ontmoetingsplaats en dat is we zenlijk meer dan alleen maar een parkeerplaats voor auto's. Uit het bovenstaande wordt, meen ik, duidelijk dat ik blij ben dat dc gemeente geld uitgetrok ken heeft voor dit monument en dat het altijd weer een ge noegen voor me is, als ik naar de stad loop, om er naar te kij ken. Flenk Scheerder, Kunsthistoricus, Koninginnelaan 67, Leiden. Stinksloot Volgens een bewoner van de Ringkade wordt het hoog tijd dat de gemeente wat aan de 'stinksloot' doet. De bewoners van het Kooi- park. het Kooihof en de Ringka de, hebben een schrijven gekre gen van de afdeling Beleid en Groenbeheer over de verbete ringen en het onderhoud van groen enz. Daar ondergeteken de zich als natuurliefhebber al jaren ergert aan de sloot en de beplanting bij de Ringkade, heeft hij contact gezocht met genoemde afdeling. De sloot verkeert al jaren (minstens 20 jaar) in een miserabele toe stand. Van biologisch evenwicht is totaal geen sprake, er ligt al jaren zeker 50 cm afval op de bodem waardoor het laagje wa ter op vele plaatsen nog geen 20 meer tegen het luiden van cm bedraagt. Daardoor is de kerkklokken te zijn op zondag bodem verzuurd, waardoor morgen, dierlijk en plantaardig leven niet mogelijk is. Om de paar Wat een vreemde dominee, die jaar worden de kopeinden wat zegt, dat de kerk.moet zwijgen; uitgebaggerd door duikers. zie LD 14 augustus. Weet hij Ongeveer drie jaar geleden niet, dat de kerkklokken de heb ik al aan de bel getrokken mens oproept om God alle eer bij de gemeente. Een woord- te geven. Zeker op de dag des voerder gaf mij volkomen gelijk, Heren. Dat andere religies dat maar uitbaggeren was te duur op hun manier doen is geen re en (en dat was het grootste pro- den tot oproep over zwijgen, bleem) men wist niet waar men Maar het tegendeel. In deze hei met de baggerslip heen moest, dense tijd moet de kerk juist Dus we moeten maar met een luid roepen om de mens tot stinksloot blijven zitten. De hoge bomen die in zeer slechte toestand verkeren en langs de zuidkant van de sloot staan, nemen elk zonlicht weg, zodat alleen daardoor al geen ontwikkeling in het water kan plaatshebben. Ook de bewoners ondervinden veel ongemak van deze bomen. Bij navraag bleek ruim negentig procent voor nieuwe aanplan^ te zijn. Zelf ben ik gaan kijken aan de Meyerskade, Van Vollenhoveka- de en Lorentzkade om er maar een paar te noemen. Welig groeien de waterplanten in deze sloten en de groenbeplanting erom heen geeft het geheel een natuurlijke en rustgevende uit straling. Het kan dus wel. Wij zitten opgezadeld met een verwaarloosde beplanting en een onooglijk hek dat het grasveld in twee stukken snijdt. Ruim een jaar geleden is het hek verzet omdat er een fietsen stalling voor de school gebouwd moest worden. Waarom heeft men het hek niet laten staan waar het stond en gewoon een nieuw hekwerk evenwijdig ach ter de fietsenstalling gezet? Ik vraag mij af of er helemaal geen vakmensen meer op tuingebied zijn. Of denkt men: het is toch Leiden Noord maar. Aan be paalde projecten wordt soms onnodig veel geld uitgegeven. Wat echt nodig is, daar loopt men aan voorbij. A. Roozendaal, Ringkade 49, Leiden. Kerkklokken Op de pagina Kerk Samenle ving wordt de Leiderdorpse predikant Tj. Doesburg geci teerd uit het kerkblad 'Ont moeting 1993'. Hij zegt onder God te brengen. C.A.M. v.d. Berg, Lijnbaanweg 12, Noordvvijk. Indien u reageert op een arti kel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief de datum vermelden waarop het werd gepubliceerd? Brieven worden in het alge meen in de krant onderte kend met naam, adres en woonplaats. Plaatsing van ingezonden brieven betekent niet dat de redactie het met de inhoud ervan eens is. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brie ven in te korten en plaatsing van brieven te weigeren. W, 3, Gibson Morga plaats 1,70 3.00 koppel 17,00 trio 248,90. Tweede koers, 2380 m 1. Go Go Girl (Heynen) 3.17.5 - 1 23.0. 2. Generaalno- ra, 3. Hyspeed of Wiba Toto: winnend 8,00 plaats 3,40 koppel 28.20 trio 299,60. Derde koers, 2040 m: 1. George Rodney (Hulleman) 3 17.5 - 1.23.0, 2. Fure D, 3. Gunnar Da Capo Niet gestart- Heidy G. To to: winnend 2,80 plaats 2,40 2,40 koppel 6,90 trio 179,50 Vierde koers, 2040 m- 1 Enesco Bonm (•Speerstra) 2 43,4 - 1.20,1, 2. Flash Yan kee, 3. Fort Hazelaar. Toto: winnend 8,00 plaats 3,40 3,70 koppel 22,30 trio 268.70. Vijfde koers. 2040 m: 1. Gmger Melon (Van Leeuwen) 2 47.9 - 1.22.3. 2 Go On Oldeson, 3. GoodGirl. Niet gestart Henriet Vitesse Toto: winnend 2.80 plaats 1,70 2.20 koppel 8,10 trio 113.90 Zesde koers, 2040 m: 1. Fancom (Grift) 2 49.4 - 1.23,0. 2 Glory Dear. 3 Fatal Action. Toto: winnend 3.00 plaats 1,90 3,00 koppel 12,60 trio 242,60 Zevende koers, 2380 m: 1. Gabido W (Schoonhoven) 3.16,9 - 1.22,7, 2 En Te- te. 3. Fresco Rose. Niet gestart: Erik Bel- wm. Toto: winnend 1,50 plaats 2,00 10,50 koppel 38,80 trio 279,30. Dubbel winnend (4-1): 5,20. Achtste koers. 2040 m; 1. Gonfleur Fnsia (Van der Grift) 2 44.5 - 1.20,6. 2. Fallon D. 3 Speedy Lover. Niet gestart Henny Swagerman. Toto: winnend 7.40 plaats 3.30 2.00 koppel 7,80 trio 78,40. Negende koers. 2040 m: 1. Eska Buiten zorg (Kooyman) 2.45,9 - 1.21,3, 2. Fan tastic Boko. 3. Enk Niet gestart- Forte Diepnow. Toto winnend 12,60 plaats 4,30 2,50 koppel 12,60 trio 365,00. Tiende koers, 2040 m: 1. Elegant D (Lan- geweg) 2.45,2 - 1.21,0, 2. Dave Victrix, 3. Bardana. Toto: winnend 2,90 plaats 1,80 4.10 koppel 8,70 trio 84,70. Elfde koers, 2380 m-, 1. Ciao Magnus (Van Stam) 3.12.7 - 1,21.0. 2. Massie's Prize. 3. Exact Kievitshof. Niet gestart Diashm. Toto: winnend 2,10 plaats 1,70 18.00 koppel 20.60 trio 112,90. Twaalfde koers. 2040 m: 1. Giok Kievits hof (Van Ooyen) 2.48.6 - 1.22.6, 2 Fati- ma H. 3. Gordon K Niet gestart Elame. Toto: Winnend 4,50 plaats 3.80 5.30 kop pel 29.90 trio 388,60. Omzet. 222.676 SPORTPRIJSVRAGEN Lucky Ten, maandag 23 augustus 5 - 6 - 7 -11 - 20 21-33-34-39-44 47-50-51-62-68 71-72-75-78-80 (onder voorbehoud) Lotto 33 eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs-. 1 winnaar, bruto 83.740,40, derde prijs- 45 winnaars, bruto 2.791,40. vierde prijs-. 3.235 winnaars, 38,80, vijfde pri|S: .57.341 winnaars, 5,00. Cijferspel 33 6 cijfers goed-. 2 winnaars, 5 cijfers goed: 3 winnaars, 4 cijfers goed: 29 winnaars, 3 cijfers goedz 229 winnaars. 2 cijfers goed; 2 405 winnaars, (onder voor behoud). 2.5-zitsbank 'Matson'. Verkrijgbaar in vele unl- en dessinstoffen. Met romp en polen van massief hout. Polen In diverse hout- kleuren en alle lakkleuren.^^^ Vanaf 2999 Voor 2299 Ook verkrijgbaar in diverse kleuren leer met zwart kunststof poten. <fim-3999, Voor 2999, AC' 'Meubelen de Bijenkorf j^J l Niet in Utrecht verkrijgbaar. Dez dingen gelden t/m 4 september a.s.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 18