9 Pak slaag voor SV Wassenaar Gevoelig verlies voor boksploeg c Sport Geluk lacht Hill nu toe P WIE ZEI DAT n MAANDAG 16 AUGUSTUS 1993 chef ad van kaam. 071 -356464. plv -chef rob onderwater. 071-356463 Derksen matchplay-kampioen weert Robert Jan Derksen (Rijk van Nijmegen) en Francien Bolwidt (Toxandria) zijn zondag op de golfbaan Crossmoor te Weert Nederlands kampioen matchplay bij de amateurs gewor den. Vooral de overwinning van Derksen mocht een grote ver rassing heten. De 19-jarige speler versloeg in de finale de gerou tineerde Rolf Muntz, in de halve finale Robbie Stevens en in de kwartfinale Niels Boysen. Muntz moest in de halve eindstrijd af rekenen met favoriet Michael Vogel. Nederlaag hockeyvrouwen vucht Het Nederlands vrouwenhockeyteam heeft de tweede oefen-interland tegen Australië verloren. In Vught werd het 2-3 na een ruststand van 2-0 voor Oranje. Donderdag was de eerste ontmoeting, in Breda, in 0-0 geëindigd. Beide teams zijn in voorbereiding op het toernooi om de Champions Trophy, dat volgende week in Amstelveen begint. Drie weken voor het begin van de Europese titelstrijd in Turkije heeft de Nederlandse boksploeg een gevoelige klap gekregen. De oefeninterland in Gdansk tegen Polen ging ruim verloren: 4-18. Van de EK-selectie, die door .de late afzegging van Jerry Nij- I man nog maar uit vijf man be- i staat, was alleen middenge wicht Raymond Joval succesvol. De tweede winstpartij kwam op naam van weltergewicht Hans Janssen. Polen kreeg van de iet wat partijdige arbitrage de an dere negen duels over drie ron den -toegewezen. „Een neder laag was ingecalculeerd, maar we hadden niet verwacht dat het verschil in cijfers zo groot zou zijn", constateerde'teamlei- der en bondsvoorzitter Henk Los. „Het was een leerzame wedstrijd. We hebben voor het EK nog veel werk te verzetten." Los sprak van een geflatteerde uitslag. Met name de verliespar- tijen van zwaarwelter Orhan Delibas en welter Han Dooren-' bosch waren volgens de Hage naar onverdiend. In het fraaie en sfeervolle complex van Gdansk, gevuld met 1500 toeschouwers, werd geen gebruik gemaakt van de beruchte puntenmachine. Een .ouderwetse' jury bepaalde de uitslag. „En dat heeft zeker in vloed gehad op de eindscore", oordeelde Los, die gisteren met zijn ploeg een busreis van twin tig uur terug naar Nederland ondernam. Doorenbosch dacht na zijn partij tegen Malyszko met grote voorsprong te hebben gewon nen. De Pool werd niettemin tot winnaar uitgeroepen (2-1). Deli bas verging het niet beter. Ook de Turkse Nederlander domi neerde in het duel met Gilewski drie volle ronden, maar zag zijn overwicht niet terug in de uit slag: 1-2. Tijdens het banket na afloop kreeg de teleurgestelde Delibas van de Poolse bond de Gouden Speld overhandigd. ,Als troostprijs voor een ver keerde uitslag", verzekerde Los. Joval was witheet over de „ge pikte" zege van Delibas. De 24- jarige Amsterdammer koelde zijn woede op Borowski, die met een harde opstoot al snel aan het wankelen werd ge bracht. De arbiter maakte nog voor het einde van de eerste ronde een einde aan de ongelij ke strijd. Zwaargewicht Don Diego Poeder kwam in de laatste partij tegen Rojek vooral ervaring te kort: 1-2. boedapest sip Vier keer finishte hij dit seizoen als tweede. De overwinning ontglipte hem in Brazilië, in het Doningtonpark, Monaco en Frankrijk. Damon Hill werd er mismoedig van. Vooral omdat hij tijdens de afgelopen twee Grote Prijzen van Engeland en Duitsland de eerste plaats ver speelde door pech. Gisteren was het geluk eindelijk op de hand van de Brit. Uitgerekend tijdens zijn dertiende race als formule 1-coureur. Onbedreigd won de zoon vein wijlen Graham Hill zijn eerste Qrand Prix, de GP van Hongarije. De chaotische en sensationele elfde wedstrijd van de competitie om de we reldtitel dit jaar. Op de broeierige Hungaroring voor 35.000 toeschouwers had de bijna 31-jarige teamgenoot van Alain Prost een ruime voor sprong op de Italiaan Patrese en de Oostenrijker Berger. Hill leidde van begin tot het einde. Door de primeur steeg Hill in de tussenstand om de wereldtitel naar de derde plaats achter Senna, die met een defecte auto tijdens de 17e ronde uitviel, en koploper Prost, aan wiens zege reeks van vier overwinningen een eind kwam. De drievoudige wereldkampioen werd twee keer door tegenslag getroffen. Bolivia rekent af met concurrent la paz/montevideo rtr/afp Het elftal van Bolivia is dichtbij plaatsing voor de eindronde van het WK 1994. De Bolivianen versloegen gisteren in eigen hoofdstad La Paz concurrent Ecuador met 1-0. Door het gelij ke spel van Uruguay in Montev ideo tegen Brazilië (1-1) heeft Bolivia in groep B na vier wed strijden vier punten voorsprong. Op 3700 meter hoogte open de Bolivia voor 45.000 uitzinni ge fans sterk tegen Ecuador. In de 18ste minuut was het raak. Erwin 'Platini' Sanchez schoot van dertig meter op de kruising, waarna Ramallo de rebound KI or Snel in zijn co- lumn in Elf over S Ajax als symbool van de Amsterdamse kapso nes: „Ene Louis van Gaal uitAven- horn begrijpt daar dus niets van. Dit software-programma in Derrick-regenjas met sponsor vignet - hoe verzinje het - oreert, bedilt en programmeert. Naar buiten toe legt hij het allemaal uit met een dédain alsof hij per soonlijk de allereerste voetbal heeft volgeblazen. Daarbij be dient hij zich van een proza dat duffer is dan de bijsluiter van Aspro. Belerende Lowietje meet zich daarbij - meteen e'clatante zege op Heerenveen als enige scalp - een poeha aan als heette hij Lodewijkde Twin tigste. Idem: j „Dat Ajax aan spe- 1 lersdiarree lijdt is natuurlijk niet al- j leen zijn schuld. De macht van het ka- I pitaal speelt wel degelijk een rol, de hoofdrol zelfs. Niet temin valt er op het personeelsbeleid van Van Gaal heel wat af te din gen. In de kuiten van Bryan Roy woonde ooit de ziel van Garrin- cha; Groenendijk was de na tuurlijke erfgenaam van Ronald Koeman (zijn ze dan echt zo gek bij Manchester City?). Stanley Menzo kon, mits hij zijn zenu wen in bedwang had, keepen als een zwarte poema. Nu staat er een bleekscheet in h,et Ajax-doel, die de uitstraling heeft van een konijn dat verstard is in het schijnsel van hypnotiserende koplampen. Marathonloper Mark Plaatjes voormalig ex-Zuid-Afrikaan, maar nu uitkomend voor Ame rika in het Algemeen Dag blad over een gebeurtenis van vroeger, toen er in Soweto ge staakt werd: „De meesten gingen niet naar hun werk en ik ging niet naar school, maar waarom zou ik niet trainen? Met een vriend kwamen we terecht in een groep zwarten die werkwilligen op wachtte. Zij zagen ons en wilden ons grijpen, maar we konden ontsnappen. Anders waren we het slachtoffer geworden van necklacing. Dan breken ze eerst je armen, gooien een met benzi ne doordrenkte autoband om je nek en houden er een vuurtje bij. Ik heb hard getraind voor de we reldtitel, maarzo snel als toen zal ik in Stuttgart nooit lopen. De werkloze voetbaltrainer Leo van Veen in het Algemeen Dagblad: „Ik ben een voetbaldier en ga graag naar wedstrijden kijken. Dat weet iedereen. Bovendien is bekend dat ik toe ben aan een nieuwe uitdaging bij een club in de subtop, met meer (financiële) mogelijkheden dan RKC. Maar ik dring me niet op, ga niet in de bestuurskamer staan borrelen en contacten leggen. Dat is mijn stijl niet. Integendeel. De afgelo pen maanden bleef ik wel eens thuis, omdat er anders in de voetbalwereld flink zou worden geluld over me. Dat is het pro bleem van een werkloze trainer. Als je niet uitkijkt, ben je ineens niet collegiaal meer. Wim van Hanegem in Elsevier: ,Ach trainers. Van Gaal heeft het altijd over multifunctionele spelers. Van De Mos hoor ik dat hij nog alleen wil werken met polyvalente voet ballers. Kun jij mij zeggen wat dat zijn Je kan het zo inge wikkeld maken als je zelf wil, maar een linksback is een linksback. Ik heb het soms moeilijk om mijn- collega's te volgen. Mijn kennis van de lagere school is niet be stand tegen al die geleerde uit drukkingen. De collega's vinden mij ook niet aardig omdat ik blijf volhouden dat, als het goed loopt, een trainer overbodig is. Zij willen zichzelf juist interes santer maken dan ze zijn. Idem: „Echt gelukkig ben ik alleen bij Marianna en de twee gasten, Willem en Boy Diego. We slapen met ons vieren in een bed. Ik mag dwars onderaan liggen. In het begin kreeg ik daar pijn in mijn poten van, maar alles went. Als ik van de training thuis kom staat de jongste me aan de deur op te wachten. Dan moet ik direct naast hem op de bank komen zitten om te luiste ren naar zijn verhalen. Wel een uur lang. Dat is veel belangrijker dan op de Coolsingel als een gek naar de massa staan te zwaaien. Mijn gasten weten niet eens dat ik ooit heb gevoetbald. Mis schien komen ze er wel nooit achter: niets van mijn verleden is op videoband ingeblikt en alle plakboeken zijn het huis uit. Een jongeman met de gewoonste naam van Nederland is de enige deelnemer van Aruba aan de wereldkampioenschappen atle tiek. Miguel Janssen (22) mocht in zijn serie over 100 meter naast Dennis Mitchell in de blokken. Hij reageerde sneller op het startschot, maar werd mgt 10,62 uitgeschakeld voor de tweede ronde. Met de 37e tijd, van 66 deelnemers. Hij lette geen moment op Mit chell, de nummer drie van Bar celona. „Ik zag alleen mijn ei gen baan. Van Mitchell is be kend dat hij tegenstanders pro beert te intimideren." Janssen studeerde onlangs af aan het CIOS in Overveen. Hij woonde de eerste twaalf jaar op het Antilliaanse eiland. Onlangs eindigde de atleet van AAC als tweede op de 200 meter van het NK, als vierde op de 100 m. Waar de Nederlandse atleten ver verwijderd bleven van de li miet voor Stuttgart, mocht Jans sen wel dank zij zijn Arubaanse connectie. Vader Janssen vestigde zich der tig jaar geleden op het eiland en bouwde een sportzaak op. Mi guel dubt nog of hij het bedrijf op Aruba overneemt of zijn sportschool in Nederland aan houdt. „Ik voel me Arubaan, ik spreek de taal, het zit in mijn bloed." Op het eiland is drie maanden geleden de eerste kunststofbaan geopend en Janssen, nu nog vrijwel zonder concurrentie, verwacht goede tijden voor de atletiek aldaar. Overigens verbaasde Janssen met de boude uitspraak, als zouden alle wereldtoppers op de sprint dope tot zich nemen, in bepaalde periodes van trai ning. „Volgens mij kan een mens zonder gebruik van stero- iden nooit sneller zijn dan 10,2." Janssen zelf, die is natuurlijk schoon. „Ik heb veel geld over voor goede trainingskampen. Per week geef ik vijftig gulden voor vitaminen uit, gebruik ik dertig kilogram groente. Ik ga op tijd naar bed. Ik wil het risico niet lopen over een paar jaar met een rotte lever rond te lo pen. Ik ben al tevreden, als ik in de toekomst een keer de halve finale van een groot toernooi kan halen." am Hammam, eige- naar van de Engelse K eerste-divisieclub John de Wolf krijgt concurrentie als de glamour-boy van Feyenoord. De verdediger met de lange blonde manen maakt hier alvast kennis met de Zweed die straks ongetwijfeld de harten van de vrouwelijke fans sneller zal doen kloppen: Henryk Larsson. foto anp brunnsum anp Karen van Lith heeft het WK dammen afgesloten met remise tegen de nieuwe wereldkam pioene, Olga Levina. Door het gelijke spel eindigde de acht voudig nationaal kampioene op de vijfde plaats. Die deelde zij met de onttroonde wereldkam pioene Goloebjeva en Minkina. Twee speelsters promoveer den in Brunssum tot groot meester: de Oekrainse Olga Kamtsjieva en de Russin Tsitai- kina. De Poolse Minkina be haalde een meester-resultaaL De titelkansen van SV Was senaar zijn na afgelopen weekeinde aanzienlijk af genomen. Voor het eigen publiek liepen de Kerke- houtbewoners zaterdag te gen rivaal PSV tegen een 12-0 knock-out aan. In Eindhoven ging het giste ren al niet veel beter: 12-6. wassenaar jan daan van oosten medewerker De moeizame zege van SV Was senaar op Alphians van vorige weekeinde, gaf al aan dat de Wassenaarders niet in een bijs ter goede vorm staken. Zaterdag ging de wankele verdediging van Erik Remmerswaal, tegen de sterke titelconcurrent PSV, dan ook met de billen bloot. Vanaf de eerste inning had de Wassenaarse werper de grootste moeite de vijandige slagpartij van de honken te houden. Zijn Eindhovense collega Darren Kay daarentegen, hield de Was senaarse aanval volledig in be dwang. De eerste Eindhovense score viel in de tweede inning via Henk van der Pas op een honk- slag van Gianni Schob. De ope nings-run maakte duidelijk dat het veld van Wassenaar te kort schiet zodra het met goed slag werk en attent honklopen onder druk wordt gezet. Zo kon Van der Pas, geholpen door een doorgeschoten bal, vanaf het eerste honk simpel het derde honk bereiken. De volgende in- field-hit van Schob plaatste kor- te-stop Dennis d'Arnault voor zo'n groot dilemma, dat hij be sloot niets te doen: 1-0. Traag In de vierde inning profiteerde Bernard van der Ploeg op verge lijkbare wijze van de trage Was senaarse verdediging. Van der Ploeg kon op een twee-honk- slag van Kay zorgen voor 2-0. Het enige lichtpuntje ten aan zien van de thuisploeg was de schitterende vangbal van An dres van der Riet, die erger voorkwam. Deze vangbal bleek in de vol Deze keer is de Wassenaarse verdediging wel paraat. Rene Nieveld (r) is op het eerste honk Henk van der Pas van PSV (I) te snel af. foto henk bouwman gende inning slechts uitstel van executie. Elmer Roemner bracht met de enige homerun van de wedstrijd de stand op 4-0, en pitcher Erik Remmerswaal defi nitief aan het wankelen. Toen de aangeslagen werper daarna Van der Ploeg met vier-wijd en Schob via geraakt-werper op de honken toeliet was het over en uit. Zijn vervanger Jerry Rem merswaal bracht echter geen verbetering. Twee keer vier-wijd voor Kay en Harm Wilms met volledig bezette honken zorgde automatisch voor 6-0. Het leed was nog niet geleden toen Pier re van Diesen en Janko van El- deren namens PSV met twee honkslagen het machteloze Wassenaar klaar maakten voor de knock-out: 8-0. Vanaf de zesde inning liet het inmiddels lamlendig spelende Wassenaar zich herhaaldelijk in de luren leggen door de slimme Eindhovense honklopers. Zo kon Roemner, na een aflei dingsmanoeuvre van Eddy Tromp, vanaf het derde honk kinderlijk eenvoudig 9-0 aante kenen. Honkslagen van op nieuw Kay en Wilms zorgden voor de uiteindelijke 12-0 eind stand. In de zevende en laatste inning kreeg Van Geffen ten slotte, als vervanger van Jerry Remmerswaal, de ondankbare taak de desastreuse wedstrijd maar tot een snel einde te bren gen. De honkballers van Alphians blijven de nodige punten pak ken. Zaterdag werd er in Alphen nog verloren van SAT Tigers met 2-5. In Tilburg trokken de Alphenaren aan het langste eind: 12-7. Adegeest maakte, na een moeizaam begin, in de achtste inning korte metten met DSS 2: 15-2. Na het teleurstellende optre den vorige week van de softbal- lers van Alpliians gingen de Alphenaren tegen Quick twee keer meedogenloos te keer: 13-1 en 10-5. De eerste wedstrijd kwam na homeruns van Solo mons, Rumai en Cheri, in de vorm van een knock-ouf in de vijfde inning tot een vroegtijdig einde. Ook de softbalsters van Alphians kwamen tot twee overwinningen. Het Haagse Storks werd verslagen met 3-2 en 5-2. Wimbledon, heeft zichzelf en zijn club in diskrediet gebracht doorvoor de uitwedstrijd tegen West Ham United de kleed ruimte van de tegenstander met grove teksten te bekladden. De politie heëft verklaard de zaak aan de Engelse bond te rappor teren. De teksten waren voor het be gin van de wedstrijd op twee muren van de kleedkamer van de spelers van West Ham aan gebracht. De precieze inhoud werd door vertegenwoordigers van de thuisclub niet bekend gemaakt. Manager Billy Bonds: „De teksten waren smerig. Sam Hammam gaf tegenover mij toe verantwoordelijk te zijn. Daarna heb ik de politie ingelicht. Dit is schandalig." Manager Joe Kinnear van Wim bledon probeerde vergeefs het incident te bagatelliseren. „Sam is ondeugend, altijd goed voor een geintje. Ik begrijp de reactie van Bonds, maar Sam is man genoeg om te zeggen dat hij al leen maar voor de lol heeft ge daan." fa arlos Monzon mag zich weer op straat y begeven. De Argen tijnse oud-bokser, van 1970 tot 1977 wereldkampioen in het middengewicht, werd in 1989 wegens moord tot elf jaar cel straf veroordeeld. Monzon (51) traint overdag in Santa Fe ama teurboksers, daarna moet hij zich weer in de plaatselijke ge vangenis melden. Zijn beperkte vrijheid dankt Monzon aan zijn reputatie. Hij wordt nog altijd als één van de populairste sporters in Argenti nië gezien. President Carlos Menem behoort tot zijn fans. Oud-collega Muhammad Ali alsook de filmsterren Alain Delon en Mickey Rourke zetten zich in voor de strafverminde ring. Monzon hoorde op 3 juli 1989 in een rechtbank in Buenos Ai res de uitspraak van een juiy aan. Hij kan op z'n vroegst in 1995, na het uitzitten van twee derde van zijn straf, op vrije voeten komen. De oud-bokser wordt ervan ver dacht op 14 februari 1988 in een dronken bui zijn vroegere vrien din Alicia Muniz van het balkon van zijn luxe woning te hebben geduwd. Monzon heeft altijd ontkend, volgens hem was er sprake van een ongeluk. Oldtimer' Nelson Pessoa heeft giste ren nog eens zijn kunsten als ruiter vertoond. De 57-jarige Braziliaan greep in Hamburg voor de zesde keer in zijn rijke hipische loopbaan de hoofdprijs van de traditionele, loodzware springderby. Dat be tekent een nieuw record. Pessoa, die de successen tegen woordig vaker overlaat aan zijn talentvolle zoon Rodrigo, was de enige deelnemer die voor 15.000 toeschouwers foutloos bleef. Zijn gehoorzame paard was de eveneens al bejaarde bruine Ierse hengst Vivaldi (zes tien jaar). Pessoa veroverde 31 jaar gele den op hetzelfde parkoers over 1320 meter, het langste ter we reld, met dertien hindernissen voor de eerste keer de bij de eerste plaats behorende blauwe band. Tot nu toe stond Pessoa met de Duitser Fritz Thiede- mann met vijf overwinningen bovenaan de erelijst. De al lang met de actieve wedstrijdsport gestopte Thiedemann was de eerste om Pessoa de hand te drukken. De al jaren bij Brussel wonende Zuidamerikaan kreeg een be drag van 55.000 gulden. Pessoa lag er niet wakker van. «JZo'n bonus is mooi. Maar alles zinkt in het niet bij de prestatie, die uniek is in de wereld. Mijn re cord kan deze eeuw niet meer worden overtroffen. Dan denk je pas in de tweede plaats aan geld." In de 73-jarige geschiedenis van de Derby leverde Pessoa de 119e foutloze rit af. De Duitser Achaz von Buchwaldt eindigde met Lausbub als tweede. Hij was de snelste vierfouter. De Brit John Whitaker werd met Gammon derde voor de Duitser Jörg Kreutzmann met Filou Ie Rouge. duikend inkopte (1-0). Sterke serie volleybalsters bqxmeer/haaksberosn anp De volleybalsters hebben de voorbereiding op het EK sterk geopend. Europees- en wereld kampioen Rusland werd in het weekeinde in de eerste twee van de serie van zeven oefenwed strijden in bedwang gehouden. Zaterdag in Boxmeer werd met 3-2 gewonnen (3-15 15-13 10-15 15-5 15-12), gisteren in Haaks bergen met dezelfde cijfers ver loren (15-12 9-15 15-13 8-15 14- 16). In Boxmeer en Haaksber gen leunde Oranje op een ster ke verdediging in het achter veld. Volpi krijgt Leeds Classic bijna cadeau leeds «anp Alberto Volpi wist het toen hij op ongeveer één kilometer voor de finish van de Leeds Classic, de vroegere Wincanton Classic, versnelde. Want het woord de marrage. was de aanval van de Italiaan nauwelijks waard. De 31-jarige veteraan had goed door dat zijn vluchtmak- kers niet zouden reageren. Skib- by zou nooit sprinter Sciandri naar de streep loodsen en Mau- rizio Fondriest gunde zijn land genoot de overwinning. De Ita liaanse koploper in de strijd om de wereldbeker was dik tevre den dat hij zijn positie tijdens de zevende wedstrijd om de we reldbeker gemakkelijk had kun nen verstevigen. Remise voor Karen van Lith

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19