Scorebord
MAANDAG 16 AUGUSTUS 1993
CHEF* AD VAN K.
VOETBAL
(ZKo) 2 17 14, 5. Uchikoshi (Jap)
2 17 54. 6 Dobler (Dui) 2.18.28. 7. Sie-
lonkin (Rus) 2 18 52. 8. Merande (Ken)
2 18.52. 9 Mansouri (Tun) 2 18 54. 10
Maher (Can) 2 19 26. 11 Thomas Robert
Naali (Tan) 2 19 30. 12 Stenzei (Ou.)
2 19.53. 13. Jones (GBr) 2 20 04. 14 Ki-
Sh.k Chang (ZKo) 2 20.40. 15 Erm.l.
(Mar) en Saotome (Jap) 2.22.17 Opgege-
000. Rode kaart 69 Rocha (Braz.
Stand 1.Bolivia 3-6. 2.Ecuador
3.Brazilië 4-4. 4.Uruguay 4-4. 5.'
eturn: FC Porto-Benfica 1-0 Eerste wed -
rijd: 1-0 voor Benfica Beshssmgswed-
ri|d volgt
1-0(1-0). 18. Rom
SPORTPRIJSVRAGEN
Den Haag
LOTTO 32
Winnende getallen: 2-10-12-14-22-38
Reservegetal: 33
Cijferspel: 2 14 118
Winnende kolom: 1 -1 -1-2-3-2-1-1-3-2-2-
LUCKY 10 van zaterdag 14
12-10-14-18-23-27-28-2
52-53-55-68-69-71-74-71
BELGISCHE LOTTO
Winnende getallen: 6-14-19-24-25-32
Reservegetal: 36
Joker: 5056771
30-35-51-
ATLETIEK
voor finale: Coniey (VSt) 17.39 m. VoloS|in
(Rus) 17.34 m. Camara (Fra) 17.19 m.
Jaros (Dui17.18 m. Kapoestm (Rus)
17.09 m, Silva (Bra) 17.05 m. Quesada
(Cub) 17.02 m. Edwards (GBr) 16.98 m.
Heian (Fra) 16.97 m. Harnson (VSt) 16,95
m. Demsiik (WRu) 16.88 m. Wellmann
(Bed 16.87 m
Kogelslingeren: 1 Abdoevaljev (Tad)
81,64 m. 2. Astapovitsj (WRu) 79.88. 3.
Gecsek (Hon) 79.54. 4 Alay (WRu) 79.02.
5 Sidorenko (Rus) 78.86. 6 Selesn.)0v
(Rus) 78.58. 7 Litvinov (Rus) 78.56. 8.
Epaile (Fra) 76.22
1. Theo van der Veert
van Duyvenvoorde (Bat) 20.26,
ubbe (Plantaris) 20 36. 7. Jo Fer-
t) 21.50. 8 Hans Ravensbergen
.55, 9. Ane Verdegaart (De Spar-
1.58, 10 Jac Wi|kmans 21.58;
i: l.Tatjana Zwaan (Hol) 26 43. 2.
1. Hofstra
Huizinga
sterdam) 34.07, 3. Schutte (DOS Dwmge-
lo) 34.32, 4. Fokkink (Aquilo Winschoten)
34.46, 5. Stienstra (Start '78 Winschoten)
34.50, 6. Van de Veen (Start '78) 35 03
Vrouwen: 1Van Heusden (AAC) 38.02, 2.
Scheltes (DOS) 39.16 Halve marathon: 1
Stevanovic (Tsj) 1 09.39, 2. Sijtsma (SV
Friesland Sint Jacobi Parochie) 1.09.47
Wolphaartsdijk, 15 km
1.11, 2.
(Fortis En-
meter, kwartfinal
11,50. 7. Dia 11.60. 8 Amaral
Tweede serie- 1 Onyah 10.97. 2.1
11.14, 3 Finn 11.21. 4 M
11.3 3 Derde serie: 1 Ottey i:
11,24. 3. Tröger 1.29.
11.30
TRUS>d"
halve final
88. 2. Richards
(eerste twee en zes tijdsnel-
ïtrr
wn (VSt)
51.80. 2. Roesma (Rus) 52.23. 3 Keough
(GBr) 52,61 Derde serie: 1 Restrepo (Col)
51.59, 2 Myers(Spa) 51.77. 3 Joertsjen-
ko (Oek) 52.22 Vierde serie: 1. Carabali
(Col) 51.65. 2 Campbell (Jam) 51.76. 3
Collins (VSt) 52,03. 4 Tand.an (Sen)
52.59 Vijfde serie: 1. Miles (VSt) 51.24.
2 Turner (Jam) 52.04. 3 Rucker (Dui)
52.10.4. Landre (Fra) 52.53
800 m halve finales (eerste vier naar fina
le)
Eerste serie:
Bel) 46.29,8. Sasse
46.35, 9. Overbeek
46 38, 10. Lambregts
(DAK Drunen) 55.38, 5. Van de Kerkhof
(LGD) 57.24
Apeldoorn. IC
51.27. 2. Kraaijeveld i
1.58. 3. El Hossiny I
au Wegen (Altis Amc
Zewdie (Hellas)
kV '34 Apeldoorn)
.V '34) 52 27. 4
lersfoort) 52 37. 5.
i. 6. Van Ommen (AV
1 Liefers (AV '34)
den (Bataven) 2 21.4. vrouwer
1 Koens (CIKO '66)9 01.00
KROMMENIE
AUTOSPORT
I.57.63. 4. Goenna 1 57.82, 5. Holmes
1 58.65, 5 Bruhns 1 59,66. 7. Zwiener
2.00,77,8. Figueiredo 2.01.01
3000 m, eerste ronde (eerste vier en drie
ti|dsnelsten naar finale)
Eerste serie: 1. Zhang (Ch.) 8.48.85. 2.
Murray (GBr) 8.51,30, 3 Romanova (Rus)
8 54,81, 4 Kiplagat (Ken) 8.55,07, 5.
Zaïtuc? (Roe) 8.55.55, 6. Lokar (Dui)
8 55,98. Uitgeschakeld: 7. Brunet (Ita)
8.57.46, 8. Sakala (Dui) 8.57.69. 9.
Tsiistjakova (Lit) 8.58.51. 10. Marquette
(Can) 9 00,68, 11 Van Hulst (Ned)
9.04,86, 12. McCandless (VSt) 9.10,13.
13. Sollarowa (Slv^ 9.12
appan (Mai) 9.18,42,
(Nig) 10 48.08, 16.
II.26.13 Tweede serie: 1.
(Chi) 8.49,20, 2. Bonsova (Rus) 8.50,02.
3. Peters (VSt) 8 51,67, 4. Wyeth (GBr)
8.51,89, 5. Sandell (Fin) 8.54,75. Derde
Boedape
GRAND
PRIX HONGARIJE
Patrese(lta) Benetton 1 11,915. 3. 8erger
(Oos) Ferrari 1.18,042, op eén ronde 4
Warwick (GBr) Footwork, 5. Brundle (GBr)
Ligier, 6. Wendlmger (Oos) Sauber. 7
Blundell (GBr) Ligier. op twee ronden: 8.
All tot (Fra) Larrousse. 9 Boutsen (Bel) Jor-
Tyrrell,
SS
Portobanco
s. WK-stand: l.Prost 77 punten. 2.
(Bra) McLaren 50, 3 Hill 38, 4.
Schumacher (Dui) Benetton 36. 5. Patrese
17, 6. Brundle 11, 7. Blundell, Berger 10.
DAMMEN
43.28, 6. Radtke (Pol)
lajeva (Rus) 43 47, 8. Saj-
9 Sidoti (Ita) 44.13, 10.
(0 e kTvan* Li t h"?N ed)M^Mmkm a
Pas|kevitsj (WRu) 1-1. Ringelene I
2.31 01. 4 Boerangilova (Rus) 2.33 03.
5. Biktagirova (WRu) 2.34.36. 6 Dorre
(Du.) 2.35.20. 7. Van der Merwe (ZAf) ten. 2. Tsjitaikina
2.35 56, 8 Jones (VSt) 2 36.33. 9 Gra- Jankovskaia 13. 5.
dus (Pol) 2 36.48. ld Soeltanova (Rus)
2 37.59. 11 Matsuno (Jap) 2.38.04, 12
1, Tsjoeb (Oek)-Kamitslejeva
en Kamitslejeva 14,
12. 8. Tsjoeb en Ringelene 11,
Rebelo (Fra) 2.38.33. 13 Rybic
- - - - Sutti
uitgevallen
Verspringen
Beresinaja (Oek) 6,98, 3. Nielsen_ (Den)
6,76. 4 Slopotnova (Oek) 6,75, 5 Galk.na
(Rus) 6,74. 6 Ninova (Oos) 6.73, 7. Boeg-
man (Aus) 6,70,8 Karczmarek (Pol) 6,57
Kogelstoten: 1. Huang (Chi) 20.57 m, 2.
Knweliova (Rus) 19.97. 3. Neimke (Dui)
19,71, 4 Sui (Chi) 19,61, 5 Cong (Chi)
19,27, 9. Peles/fcnko (Rus) 19,22. 10. GOLF
11 Storp (Dui)
18.83. 12 Page I (VSt) 17.77
INTERNATIONAAL TOERNOOI
Negende en laatste ronde: Scholma (Ned)-
Gantwarg (WRu) 0-2, Der (Sen)-Wiersma
(Ned) 1-1. Prosman (Ned)-Bubbi (Ita) 1-1,
Zahtis (Let)-Katz (WRu) 1-1. Budé (Ned)-
Sidibé (Sen) 2-0 Eindstand: 1 Gantwarg
14 punten, 2. Wiersma 13. 3. Budé 11. 4
Oostenrijks Open. 700.000 gulden
Eindstand: 1 Rafferty (GBr) 274 s
(wint playoff op ee
rensen (Den) 274
PGA-kampioenschap
45,22, 3 De Silv
gatcher 45,59. Der
4,71, 2. Ochieng 44,90, 3. Morris
5,90, 4. Ladejo 46,51
DO meter
alve finales (eerste twee en twee tijdsnel-
en naar finale)
1,45,0'
ig 1.4'
66, 5.
1 46.54, 6. Motchebon 1.46,58, 7.
Steele 1.46,70, 8. Everett 1.57,39. Twee
de serie: 1 D'Urso 1.44,83. 2. Robb (GBr)
4. Kahan 1.45,75. 5. Komar 1.45,76. 6.
Barbosa 1.45.92. 7. Rodal 1.46,50. 8.
Gray 1.50,89 Derde
HONKBAL
HOOFDKLASSE: Kmheim-Quick 10-1,
ADO-Pioniers 7-3, Pirates-Neptunus 3-
7,HCAW/Ti|g-Nicols 5-7, Quick-Kinheim
8-7, Pioniers-ADO 8-4, Neptunus-Pirates
6-3. Nicols-HCAW/Ti|gers 7-3
EERSTE KLASSE B: Tilburg-Terrasvogels
6-4, Alphians-SAT Tigers 2-5, Wassenaar-
PSV 0-12, VUC-T J -
Tigers-AI
-6. Trider
MOTORSPORT
13.41,61, 4. Skah (l
geven: Lynch (Ned. Ant.) Tweede serie: 1.
Bikiia (Lth) 13.27.14, 2. Kiru.^Ken)
3 27.50, 3. Nizigama (Bur) 13.34.72. 4
Ntawul.kura (Rua) 13.36.66. 5 Essa.d
(Fra) 13 40.21 Derde serie: 1 Gebresii-
asie (Eth) 13 25.27. 2 Jabbour
13 26.06. 3. Chesire (Ken) 13 26.13. 4
Beiaout (Alg) 13,29,12. 5. Anton (Spa)
13.30.32.6 Danieison(Zwe) 13.34.05
20 km snelwandelen: 1. Massana_(Spa)
1.22.31, 2. De Benedic
Gaid'io (Bra) 1 23 52, 7. Ihly (Dui)
Eerste manche: 1 Barat/Beilaud (Fra); 2.
Khn/Ruf (Dui); 3. Brustmann/Kirchner
(Dui); 4 Fussenegger/Meusburger (Oos);
5 Fuhrer/Kser (Zwi) Tweede manche: 1
Goovaerts/Verbrugge (Bel): 2 Brust
mann/Kirchner; 3 Weinmann/Wemmann;
4 Glz/Stettler. 5. Fuhrer/Kser Derde man
che. 1 Fuhrer/Kser; 2. Wemmann/Wem-
mann. 3 Wenninger/Peppmghaus, 4.
Brustmann/K.rchner, 5. Schmid/Jehle;
Stand WK: 1 Fuhrer/Kser 296 punten. 2.
Glz/Stettler231; 3 Lenherr/Weber 212, 4.
Fussenegger/Meusburger 191; 5. Kuhn-
/Ruf 185; 6 Brustmann/Kirchner 179; 7.
Wenmnger'Peppinghaus 146, 8 Peer/Peer
PAARDESPORT
d'Or 79.74, 5. Zetten
81,25. 6 Thiess Luther (Du.) Onon 81.28
Puntenspringen: 1 Michaels (VSt) Quick
Star 65 punten/57.63 seconden, 2. Gun-
dei (Dui) Life is Life 65/57,87, 3. M.chael
Whitaker (GBr) My Mesier 65/58,27. 4
Murphy (GBr) Orthos 65/61.01, 5. Luther
(Dui) Lake Thaho 65/61.20, 6. Ruping
(Dui) Valeska 65/65.98
Derby: 1 Nelson Pessoa (Bra) Vivaldi O
strafpunten. 2. Von Buchwaldt (Dui) Laus-
bub 4-169.89. 3. John Whitaker (GBr)
Gammon 4-172.97, 4. Kreutzmann/Filou
Ie Rouge 8-159,37, 5. Röthhsberger (Zwi)
Mac 8-160,20, 6. Markus Fuchs/Shandor
8-162,65
Dressuur. Grand Prix: 1. Theodorescu (Dui)
Grunox 1735 punten. 2. - -
hoff (Dui) Grand Gilbert 1613, 10. Strijk
(Ned) Jewel 1504.
Grand Prix Special: 1Theodorescu/Grunox
1569, 2. Werth/Gigolo 1559, 3 Rehbe-
in/Donnerhall 1486, 4. Kemmer (Dui)
Borsalino 1424, 5. Plage (Dui) Heuriger
1398. 6. Strijk/Jewel 1384
Kur: 1 Balkenhol/Goldstern 77,91 pro
cent, 2. Uphoff/Grand Gilbert 77,50, 3.
Rame (Vst) Avontuur 71,13
SCHAKEN
WIELRENNEN
2.08.10, 2. Luppes (Heerenveen), 3 Bier
mans (Bel). 4. Stobbelaar (Uden), 5. Van
de Wolf (Rotterdam)
RONDE VAN WILHELM TELL
Derde etappe. Stans-Kirchberg: 1. Fagnmi
(Ita) 160 km m 4 04 11. 2 Hiemstra
(Ned). 3 Aug (Est). 4. Heger <Tsj), 5.
Goessens (Ben Algemeen klassement: 1
Ozo's (Let) 7 19.51. 2 Verbeken (Bel)
0 08. 3 Lanz (Zwi) 0.29. 4. Andersson
(Zwe) 0.34. 5. Wernli (Zwi)
LEIDEN
1 Rotteveel (Den Haag). 2. Vergeer (War
mond). 3 Den Hoed (Pi|nacker). 4. Tim-
is(Yerseke). 5 Karremans (Sassen-
Carvin (VSt) 3 52.46 1500 vrij: 1 Perkms
14 55,92, 2 Kowaiski 15 06.77. 3. Bru
nei (VSt) 15.16.64 200 rug: 1 Sharp
I 2 13.50. 2 Cleve
TRIATHLON
10.08.01. 2. Barel (Ned) 10.08.35, 3.
Koks (Ned) 10.10.12. 4. Mariin.ssen
(Ned) 10.14.11, 11.
RONDE VAN THURINGEN
Vierde etappe. Greiz-Greiz: 1 Borst (Ned)
40 km in 1 28.32. 2. Bahey (NZe) 0.09.
3. Lehmann (Dui) 0.20. 4 llavska (Slw)
0 25, 5 Reardon (Aus). 6. Kratz (Dui), 7.
Barilova (Slw), 8. Mazeikite (Lit), 9 Den
Ouden (Ned) 1.35, 10 Arnold (Dui). Vijfde 3. Overton (Aus)
etappe, Zeulenroda-Zeulenroda: 1. Bailey Verenigde Staten
120 km in 3 22 12. 2. Lmdberg (Zwe) 3 46.20. 3. Canac
4 28. 3. Kramp (Ned) 5 21. 4 Reardon
5 25. 5. Westmann (Zwe), 6. Plarnbeck
(Dui), 7 Romer (Dui), 8. Höl|er (Zwe), 9.
Borst, 10. Hofig (Dui). Algemeen klasse
ment: 1 llavska 9.31 57, 2. Barilova
0.04, 3 Lehmann 0.07, 4. Kratz 0 33. 5.
Borst 0.53, 6. Reardon 2 08. 7. Bailey
2.11, 8. Pekarkova (Tsj) 3 01, 9. West-
KOERSEN
SKEELER
48,40. 4 Blöcker (Dui) Robmson 50,10.
TENNIS
VOLLEYBAL
Ap-
peldoorn (Velden) 2.13, 5. Dino "Mhoek
(Giessen) 2 29, 6 Hermes (Liempde), 7.
Rutte (Ulvenhout), 8. Kil (Losdorp), 9. Van
der Helm (Lelystad). 10. Lubbers (Groenlo)
NIEUWEGEIN: 1 Van den Bosch (Utrecht)
100 km in 2.20 03, 2. Zwirs (Hoofddorp),
3. Eykelenboom (Zevenhuizen), 4. Cent
(Goor), 5. Berrens(Nieuwegein)
NISPEN: 1. Sienders (Zwijndrecht) 100
km in 2.21 27, 2 Wouters (Zundert), 3.
Leys (Standaardbuiten). 4. Bastiaansen
(Hoogerheide). 5. Heinen (Sprundel). Be
verwijk: 1. Duyn (Wervershoof) 90 km in
2.07 47. 2 Mark Rasch (Uitgeest), 3.
Zwirs (Hoofddorp). 4 Van Weel (Spaarn-
dam), 5. Vroom (Haarlem)
VARIK: 1 Hey (Zevenhuizen) 90 km in
ZWEMMEN
*4*
oppel
i koers. 2000 m: 1. Em.l (Hartr
2.33,8 - 1 16.9. 2. Sizzling Java. 3.
Vjeselchak. Niet gestart Damiaan S. Toto:
"winnend 2,60 plats 1.50 3.00 kopel 7.10
trio 60,10 Tiende koers. 2000 m: 1 Ge
luk Uithuizen (Van Exter) 2 39,2- 1.19.6.
2. Franklin Delano, 3. I
SPORT OP TV
De Amerikaan Mike Conley maakt bij de kwalificatieronde indruk met een hink-stap-sprong van 17.39 meter.