Leon Rotteveel sluit Leiden in zijn hart FC Lisse rolt Ajax in een uur op grupt vvcer naas' Van der Veer net op tijd voor zege Leiden City Run Oefenduels leveren Katwijkse zaterdagclubs volle winst op Sport Europese triathlontitel MAANDAG 16 AUGUSTUS 1993 16 Eindelijk toplaag Leidse atletiekbaan leiden De Leidse baanatleten kunnen binnenkort opgelucht ademhalen. Vanaf vandaag wordt de kunststof atletiekbaan in de Leidse Hout volledig gerenoveerd. De Duitse firma die er de afgelo pen jaren niet in slaagde een duurzame nieuwe toplaag aan te brengen, verwacht de klus in twee weken te klaren. De kosten van de renovatie zijn volgens schattingen inmiddels opgelopen tot een veelvoud van de aanvankelijk geraamde 200.000 gulden. De strop komt geheel voor rekening voor de Duitsers, die ook voor de onder grond zorgden waarop het WK atletiek in Stuttgart wordt afgewerkt. Herstelde Van Dorp nadert zes meter krommenie Yvonne van Dorp wil zich in het naseizoen revanche ren voor haar door een blessure mislukte voorseizoen. In Kromme nie benaderde de atlete van AV l lolland gisteren nationaal kam pioen Mieke van der Kolk (6,07) alweer tot op acht centimeter. Naast haar verste sprong van 5,99 liet Van Dorp ook nog 5,95 note- Ineke Vis lijkt klaar voor wintercircuit wolphaartsdijk» In de sterkbezette vijftien kilometer van Wolphaartsdijk heeft Ineke Vis de aandacht getrokken met een sterke tweede plaats in 53,29. De atlete van De Bataven, 'ge haast' door clubgenoten Hogenboom en Van Dam, versloeg hiermee nationale subtoppers als Van Ast en Hombergen. Vis, momenteel in 'formidabele' vorm, wil deze winter vlammen in het wintercircuit, dat 29 augustus van start gaat in Heerlen. Leiden zet Aad Berg in het zonnetje leiden» De skeeler-wedstrijd tijdens de Leiden City Run heeft de gemeente Leiden aangegrepen om Aad Berg te feliciteren met een wereldtitel. Directeur Sport en Recreatie Jan Duivesteijn overhan digde de 47-jarige Leidenaar direct na afloop een wandplakkaat met inscriptie ter gelegenheid van de veteranen-wereldtitel 100 ki lometer op de schaats. Berg leverde deze prestatie afgelopen winter maanden geleden op de Oostenrijkse Weissensee. Hagenaar boekt eerste zege ten koste van Etienne Vergeer Leiden neemt sinds gisteren een speciale plaats in het hart van Leon Rotteveel in. De Haagse politie-agent won er in zijn tweede jaar als A-amateur zijn eerste wieler wedstrijd in die categorie. De eindsprint tegen een ande re niet-sprinter, Warmonder Etienne Vergeer, besliste hij slim in zijn voordeel. leiden tim brouwer de koning De rondjes om het Leidse stad huis hadden een heilzame uit werking op Rotteveel. „Aanvan kelijk draaide ik helemaal niet lekker, maar ik moet het altijd hebben van de finale", zei de blije winnaar. „Ik kom namelijk goed over dode punten heen." Dat gold ook voor de teleur gestelde verliezer, die in het be gin moeite had om in zijn ritme te komen. Vergeer: „Dat kwam door de 190 kilometer lange Drielandenomloop van een dag tevoren. Het was goed dat ik 's morgens nog even op de home trainer heb gezeten. Ik had hier in Leiden graag gewonnen. Dat zou mijn eerste seizoenszege zijn geweest. Maar we zijn geen van beide al te rap. Ik kwam te snel op kop en Tvas vervolgens geklopt." Rotteveel was iets dergelijks overkomen in de slotetappe van de internationale avondzes- daagse in Noordwijk. „Toen werd mij de koppositie opge drongen en was ik gezien. Daar voor heb ik van mijn ploegleider behoorlijk op mijn donder ge had. Dat overkomt me dus geen tweede keer meer", aldus Rotte veel, die vanwege zijn werk uit Raalte naar Den Haag verkaste. Achter het in de slotfase ont snapte duo streden twee Casba- renners om de overige ereplaat sen. Vital Timmermans verloor de sprint om de derde plaats van Mare den Hoed. Koudeker- ker Fernand Warmerdam was aan het eind van zijn krachten en Finishte achter de rest van de kopgroep als zesde. Toch stak zijn prestatie gun stig af bij die van andere sterke coureurs. Zelfs de opvallend strijdlustige Karl Zoetemelk kwam tot zijn ongenoegen in het stuk niet voor. Op een van Mark Varkevisser geleende fiets kon de zoon van Joop zich niet aan de middenmoot onttrek ken. Twee dagen eerder had hij na een wedstrijd in Nieuwegein een scheur in zijn-frame gecon stateerd. „Ik moest wennen aan die andere fiets", zei de 20-jari- ge Fransman. „Bovendien rijd ik in Frankrijk niet zulke criteri ums als hier, maar meestal gro te ronden." Voor hij naar zijn logeeradres in Rijpwetering afreisde, werd Hoewel zij in Leiden in de frontlinie streden, konden de Casba-renners gisteren in de 'ronde om het stadhuis' geen potten breken. foto henk bouwman Zoetemelk junior nog verblijd met een geste van Casba-zijde. Van de ploeg die voor volgend seizoen onder anderen Etienne Vergeer aan zich probeert te binden, kreeg hij zo lang een dure Serotta-fiets te leen. „We ten jullie zeker dat ik daarop mag rijden", zei Karl Zoetemelk met glinsterende ogen. Zijn va der had het niet voorzichtiger kunnen vragen. Ajax-amateur Robin Fokken (links) komt e tegen Richard Mulder van FC Lisse. m m* de lucht niet aan te pas foto henk bouwman Rob Barel is gisteren voor derde keer in zijn loopbaan tweede ge worden op het EK triathlon. De triatleet uit Overberg won de Eu ropese titel over-de hele afstand nimmer, maar werd in 1985 en 1987 derde. Daarna specialiseerde hij zich vooral op de kwart-triathlon, de Olympic distance. In Embrun in de Franse Alpen waagde hij zich weer aan de monsterrace. Na 3800 meter zwemmen en 180 kilome ter fietsen had zich een groepje van drie atleten afgezonderd: de Fransman Lie en de Nederlanders Barel en Mark Koks. Barel moest in het eerste deel van de marathon afhaken, liep achterstand op, maar vond na dertig kilometer zijn ritme terug. Hij verkleinde zijn achterstand, passeerde de vermoeide Koks en na derde Lie tot op twee honderd en vijftig meter. Met 34 seconden achterstand werd Barel tweede. Lie pakte het goud, Koks op ruim twee minuten het brons. Nick Marijnissen accentueerde het Neder landse succes. Hij werd vierde op meer dan vier minuten. Pim van den Bosch, de winnaar van het vorig jaar in Embrunn, werd getrof fen door een lekke band. Hij liep grote achterstand op en eindigde als elfde. Van Diesen werd veertiende. Bij da vrouwen kon Katinka Wiltenburg haar prestaties van Lan- zarote en Roth niet herhalen. Daar won zij beide Ironman's triathlons. In Embrun had Wiltenburg in de bergachtige omgeving bij de afdalingen problemen met de lucthwegen. Daardoor vormde ze geen bedreiging voor de winnares, de Frangaise Rouchon (11.37.51). Ze vocht met de Francaise Poncelet een gevecht uit om de tweede plaats en verloor dat met 33 seconden.- Casba heerst in de heuvels van Limburg bocholtz wim van duivenbode De wielerploeg van Casba Wonen heeft het naseizoen overtuigend ingezet. In de zware Drielanden omloop deed de formatie van Jan Zwaan zaterdag de concurrentie versteld staan. Met de eerste plaats van Aart Vierhouten, de tweede plaats van Marcel van der Vliet en de vijfde plaats van Dino Tolhoek kwam de Zoeterwoudse ploeg zo sterk voor de dag, dat de ploegleiders in de rij stonden om de Casba-ploeg te feliciteren. De blauwe-brigade had gena deloos toegeslagen. Door de drie ereplaatsen werd ook de eerste plaats in het ploegenklassement behaald, vóór sterke ploegen als Europolis, de Nationale selectie, Koga en Australië. Al in de eerste kleine omloop (via de Hulsberg) ging Marcel van der Vliet met Ser- vais Knaven (straks prof bij TVM) in de aanval. Het duo kreeg acht renners mee. De eerste reactie kwam van zes coureurs met daar bij Tolhoek. Met achttien renners werd de Mergel- en de Voerstreek in België aangedaan. Kilometers lang varieerde de voorsprong van de leiders rond de 1 minuut en 30 seconden. Op de Vijlerberg pro beerde Vierhouten (stagerenner bij Casba) aan te sluiten, maar zijn poging was tevergeefs. In de Duitse Eifel waren de leiders nog steeds met ruime voorsprong bij een. Fernand Warmerdam (Kou dekerk), Robin van Kessel (Ter Aar) en Niels van Stralen reden simpel, terwijl anderen moesten afhaken. Bij binnenkomst in Ne derland (Kerkrade) deed Vierhou ten een alles-of-niets poging. Tot ieders verbazing kwam de renner uit Purmerend, die lonkt naar een profcontract, bij de achtervolgers. Vierhouten kon nog meer. Op het moment dat vooraan Van der Vliet en Pascal Appeldoorn de vlucht namen, streek Vierhouten samen met Patrick Jonker (stage renner bij Peter Post) op de kop groep neer. Van der Vliet kreeg uit de ploegleiderswagen een seintje dat zijn nieuwe ploegmaat er aan kwam en hield zijn benenstil. Met zijn vieren gingen zij de fina le in. Tolhoek hield achter de vluchters de deur dicht en Van der Vliet en Vierhouten demar reerden beurtelings. De sterke Australiër Jonker gaf geen krimp en ging zelfs tweemaal tot de aan val over. Toen pakte Vierhouten met een geweldige jump 100 me ter. Van der Vliet deed de rest. Hij hield Jonker in zijn greep en Vier houten kon zich als winnaar laten huldigen van de zwaarste klassie ker die gezamenlijk in de Benelux wordt georganiseerd. Van der Vliet rekende af met Jonker en werd tweede. Of dat nog niet ge noeg was won Tolhoek de sprint van de achtervolgers. Robin van Kessel (Ter Aar) hield zich lussen de klimmers knap staande getui ge zijn 21ste plaats. Van Stralen, nog voor het peloton, werd 38ste en Warmerdam kwam als 64ste over de eindstreep. In de Ronde van Beverwijk kwamen de ren ners van De Bollenstreek bij de junioren goed voor de dag. Mar- tijn Arensman uit Lisse werd nipt door Edwin Wuurman geklapt en kwam als tweede over de finis hlijn. De grote verrassing was Jan van de Slot. Hij debuteerde in wedstrijdverband en werd fraai zesde. Peter van der Reep voegde daar voor De Bollenstreek nog een negende plaats aan toe. lisse lars ulrich voetbalmedewerker De amateurs van Ajax zijn nog niet klaar voor de competi tie. Tijdens het Bram Polder man-toernooi met Huizen, RCH en het organiserende en win nende FC Lisse (za) moest de zaterdagtak van de roemruchte eredivisionist zaterdag genoe gen nemen met de vierde en laatste plaats. De waarde van het vriendschappelijke toernooi was overigens klein. Omdat het eerdere wedstrijdprogramma afgelopen donderdag in het wa ter was gevallen, hadden de wedstrijden niet eens de volle dige speelduur, maar waren zij verkort tot twee keer een half Ondanks alle slagen om de arm was het toch interessant om te zien wat Lisse en Ajax (amateurs), nieuwkomer in de zaterdag eerste klasse A, op de mat zouden brengen. De Am- leiden lars ulrich voetbalmedewerker 'De Katwijkse zaterdagtoppers Quick Boys en Katwijk zijn be zig aan een succesvolle oefen periode. Quick Boys won met 2- 1 van ADO '20, terwijl Katwijk UVS met 4-1 versloeg. Ook Rijnsburgse Boys besloot een vriendschappelijk duel met een overwinning. Het wedstrijdverloop bij ADO '20 - Quick Boys duidde zater dag op een geheel andere af loop. ADO kreeg namelijk een strafschop, die dankzij een schitterende redding van keeper Marco Ruwaard echter geen doelpunt opleverde. Fred Kan bier vond namens de Katwijkers wel het net. Met nog vijf minu- sterdammers zijn vanaf 1983 ook op amateurniveau actief en maakten afgelopen seizoen de stap naar de hoogste klasse. Trainer Dirk de Groot heeft de beschikking over een grote groep 'scholieren', van wie de oudste 24 jaren telt. Hij is er nog niet uit wie voor het eerste elftal in aanmerking komen, want Ajax was met maar liefst 25 man naar Lisse gekomen. „Ik wil ie dereen een reële kans geven, dus laat ik iedereen spelen. Door de promotie zijn veel jon gens uit de jeugd gebleven." Het systeem waarvoor De Groot de spelers zoekt, is al be kend, omdat ook de amateurs in het bekende Ajax-systeem voetballen. De voorspelbaar heid is een kwestbaar punt, zo demonstreerde Lisse. Edward van der Putten ving nummer vier ('positie Jonk') op, terwijl de nummer tien ('positie Berg kamp') voor rekening kwam van Bert van Duivenbode. Het e'e'n ten op de klok leek het duel in 1-1 te eindigen. Edwin Otte bracht met een van richting ver anderd schot de zege naar Kat wijk. Rijnsburgse Boys bracht gastheer 's-Gravenzande. dat er de eerste helft stevig tegenaan ging, een 3-1 nederlaag toe. Pe ter van Duyn (2) en Leon Vonk tekenden voor de doelpunten. Panningen was de laatste te genstander Jn het trainings kamp, dal ARC in Limburg had belegd. De activiteiten van de voorgaande dagen zaten nog in de Alphense benen. Zij verloren kansloos, met 4-1.. Ruud Bos redde de eer. De nieuwe Noordwijk-trainer Hennie Schipper was nog niet op e'e'n verdedigen bleek Lisse beter onder de knie te hebben dan Ajax. Voor de Amsterdam mers, die ook op e'e'n lijn ver dedigen, is het de vraag of dat houdbaar is gedurende de com petitie. Zaterdag hadden de fy siek niet sterke Ajacieden het moeilijk tegen het geconcen treerd spelende Lisse, dat te recht met 4-0 won. De Groot is positief gestemd over de toe komst: „Behoud is punt e'e'n. Maar ik denk dat we zeker gaan meedoen, de perspectieven zijn aanwezig. Van het verlies tegen dit Lisse hebben we veel ge leerd. Ik weet nu meer over de kwaliteiten van mijn spelers, maar het belangrijkste is, dat de jongens door hebben dat ze meer weerstand moeten bie den. Maar als je kijkt naar de begroting van FC Lisse en weet dat we het doen voor een bak koffie en een koek, dan mag je niet te veel conclusies uit deze nederlaag trekken." tevreden na de 3-2, nederlaag tegen Tonegido. De treffers van Fred Bloem en Frank Aboikoni waren de lichtpunten. Katwijk bleek voor UVS nog een maatje te groot. Vooral het hoge tempo van de amateur kampioen deed de Leidenaars vrezen voor een grote neder laag. Maar de 2-1 van Edgar van Tol - eerder hadden Steef Roodakkers en Leo Guyt doel getroffen - deed enige hoop herleven. Na rust straften de gasten in dezelfde personen als in de eerste helft de Leidse fout jes af: 4-1. In Sassenheim kon VEW Ter Leede op geen enkele manier volgen (7-0). Ronald Kamer, Bouwe van Beelen (2), Gert van Beelen, Peter Scheltus, Eric Grosman en Adrian Quin had den hun aandeel in de zeven klapper. Leiden ging zaterdag op be zoek bij KRV, waar het een 2-1 nederlaag te slikken kreeg. Kat wijkers Marcus Herrlinger en Daan Nooteboom straften de foutjes van de ploeg van trainer John Mdnuputty genadeloos af, voordat Marco de la Rie wat te rugdeed. In het Piet Boot nederlagen- toernooi kreeg ggstheer De Sleutels Docos op bezoek. De Vlietbewoners verloren ondanks een treffer van Patrick de Graaf. De gasten waren met goals van Boudy Pijnacker en Paul Dirkse doeltreffender. leiden wilmar kortleever Theo van der Veer heeft de eer ste City Run van Leiden een waardige winnaar bezorgd. De atleet van AV Holland was giste ren de duidelijke winnaar in de eerste uitvoering van de sfeer volle wedstrijd over 6,5 kilome ter in het hartje van Leiden. De Leiderdorper stelde het par- coursrecord op 19.40, waarmee hij drie tellen voorsprong had op Jan Kortekaas van De Bata ven en dertien op diens clubge noot Casper Ravensbergen. Van der Veer kwam pas daags vóór de wedstrijd achter het be staan van de City Run. „Ik las het in de krant en heb toen even gebeld of het ging om een serieuze wedstrijd of om een trimloopje. Toen ik hoorde dat het een echte wedstrijd zou worden, vond ik dat ik wel moest starten. Ik had afgelopen donderdag weliswaar al in Woerden gelopen en er staat woensdag een wedstrijd in Hank op het programma. Zeker in Leiden vind ik dat je acte de présence moet geven." Hoofdklasser Alphense Boys had de eerste helft een gelijk waardige tegenstander in Ar gon. De voorsprong van de gas ten werd nog in dezelfde mi nuut door Ruud Verlooy teniet gedaan. Na de pauze domineer de de ploeg van trainer Paul Bahlmann en zag dat ook in doelpunten van Stanley Macnack en Franklin Thielsch vertaald. Foreholte en SVLV maakten er in Voorhout een leuke aan vallende wedstrijd van. Niels Karremans opende de score voor de Voorschotenaren, waar na Oscar Ligtvoet en Ruud Klerk de gastheren een winnende marge gaven. De vriendschap pelijke sfeer kwam goed tot uit- Nadat hij had besloten deel te nemen, ging het gisteren bijna alsnog mis. Van der Veer, die zich had vergist in de aanvangs tijd, arriveerde luttele minuten voor de start zonder startnum mer. en niet optimaal opge warmd. „Gelukkig ging het in het begin niet zo hard- Als er ie mand was weggesprongen, had ik waarschijnlijk niet kunnen volgen." In eerste van de vier ronden over Breestraat, Botermarkt, Vismarkt, Aalmarkt en Boom- markt keken de deelnemers echter de kat uit de boom. Hal verwege demarreerde Van der Veer weg van Plantaris-atleet Hans Wubbe en het Bataven- kwartet Huub Pragt, Jaap van Duyvenvoorde, Jan Kortekaas en Casper Ravensbergen. Om dat de Bataven vooral keken naar Ravensbergen, die een sterke indruk maakte, kon de Leiderdorpse onderwijzer al snel een gaatje slaan. Nadat het veld was gebroken, lagen de posities vast. Kortekaas ging voor de tweede plaats, hoewel hij in de slotfase nog dicht bij Van der Veer in de drukking toen de SVLV-keeper moest uitvallen en Foreholte- keeper Ralph van der Hulst de opengevallen plaats innam. Aan De Vliet vielen gisteren acht doelpunten. Namens VCL waren Edwin Dietz en Marvin James produktief. ASC stelde daar drie treffers tegenover. Drie doelpunten van Robert Valk waren voor Leidsche Boys niet genoeg om Lugdunum 2 te verslaan. Het werd in de Kikker polder 4-3. AJkmania liep na een ruststand van 1-1 weg bij RKDES. Marcel Hoogenboom, Ron Hogenboom (2) en Edwin Roos vonden het net. Ook SJZ won met 4-1. Op in zetten van Carlo van Nierop (2), buurt kwam. Ravensbergen had zware benen en bleek tevreden met zijn derde stek. Voor Huub Pragt, vierde in 20.15, was de re cente gezinsuitbreiding veel be langrijker dan winst in de City Run. In de nacht van vrijdag op zaterdag beviel echtgenote Joke Kleijweg, twee jaar geleden Ne derlands kampioene op de ma rathon, van een gezonde doch ter. Van Duyvenvoorde en Wubbe grepen plaats vijf en zes, ver voor de Bataven Jo Ferket en Hans Ravensbergen. Bij de .vrouwen viel de veer tienjarige tweeling Tatjana en Mariola Zwaan in de prijzen. Tatjana won zelfs de wedstrijd. Met een tijd van 26.43 sleepte zij tevens de honderd gulden voor het parcoursrecord in de wacht. Sylvia van Velden werd tweede in 28.07, Mariola finish te als derde in 29.06. De matig bezette skeeler wedstrijd over 25 minuten en twee ronden was een prooi voor de 22-jarige Hans Schipper. Hij versloeg Gerard van Veen in de eindsprint. Kees Vink, het derde lid van de kopgroep, eindigde als derde. Joost Vink en Gaby Kroet moest de Groeneweg-verdediging het antwoord schuldig blijven. Me de dankzij treffers van Johan -Zwetsloot, Ed Borst (2) en Rob van der Meer behaalde MMO dezelfde score bij RVC. Meer burg en Stompwijk '92 maak ten er een waar doelpuntenfes- tijn van (5-4). Jacco van Es (Meerburg) en Sjaak de Boer (Stompwijkse Boys) waren met twee treffers topscorer bij hun club. Vanavond staan er twee wed strijden voor het Motorhuis- toernooi bij UVS gepland: UVS - Docos en Lugdunum - Rooden- burg. Ter Leede oefent tegen een combinatie van Haarlem. i der Veer (startnummer 1), Huub Pragt (26), Casper Ravensbergen (10), Jan foto henk bouwman De zes hoofdrolspelers van de eerste City Run van Leiden: Theo1 Kortekaas (12), Jaap van Duyvenvoorde en Hans Wubbe (24).

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 16