Lancashire triomfeert in Leiden Bulters voldoet aan verwachting Van der Wilk is 'thuis' de beste Sport Chang hittebestendig Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankQ MAANDAG 16 AUGUSTUS 1993 15 De Lancashire Rugby Union heeft de zesde editie van de Euro Rugby Trophy verrassend gedomineerd. De Engelse County-ploeg bleef gisteren in de eindstrijd favoriet Swansea uit Wales met 21-8 de baas. In de strijd om de derde en vierde plaats won organisator en gastheer DIOK met 23-3 van de delegatie uit het Amerikaanse Washing ton. RUGBYMEDEWERKER „Reken maar, dat dit in Wales hard aankomt", luidde het com mentaar van de scheidende DIOK-coach Dick Altink op de nederlaag van het favoriete Swansea. „In die landen heerst een andere sportcultuur. In Wales is rugby de meest popu laire sport, zelfs nog voor het voetbal. Een nederlaag tegen een team uit Engeland moet dus altijd v.oorkomen worden." De gezichten van de spelers van Swansea spraken na afloop dan ook boekdelen. De nederlaag was echter volledig aan eigen fouten te wijten. Vooral bij de driekwarten werd veel te veel balverlies geleden. Degelijk In de openingswedstrijd, vrij dag, had Lancashire tegen de ploeg van Washington al laten zien uiterst degelijk rugby te kunnen spelen. Swansea was dus gewaarschuwd, maar be houdens een kort openingsof fensief en een opleving rond de rust, dicteerde Lancashire het spel.Net als de Amerikanen werden ook de Welshmen vanaf de start bekwaam opgevangen. De eerste counter leverde na drie minuten meteen een try van Bibby op (5-0). Vier minu ten later voerde captain en pe- naltykicker Wellens de score tot 8-0 op. Het zoveelste balverlies van de Swansea-driekwarten le verde een tweede rush van Bib by op, die Houlton een niet te - missen kans bood: 13-0. Swansea zette tien minuten voor de rust een offensief in, dat in de 35ste minuut leidde tot een try van winger Philips (13- 5). De twee minuten te vroeg voor de pauze fluitende, maar voortreffelijk leidende Schotse scheidsrechter Bobby Clark, verstoorde het ritme van 8e Welshmen niet. Vier minuten na het verfrissende drankje (er wordt bij het traditionele Engel se rugby noch thee, noch een jug of beer geschonken) trapte Davies een penalty raak (13-8). Verder liet Lancaster de ploeg uit Wales niet komen, Tien mi nuten voor tijd benutte Wellens voor de Engelsen een penalty, aansluitend drukte Fletcher een uiterst fraaie try voor de 21-8 eindstand. Bijgeloof Na de regen kwam op vrijdag niet alleen de zonneschijn, maar ook het publiek naar het DIOK-veld. „We zijn niet bijge lovig", meldde voorzitter Tieme Bos kordaat. „Maar voor vrijdag de dertiende hebben we don derdagavond toch maar even gebeden en een vuile onder broek op het dak van het club huis gelegd. En zie, bij de start van ons toernooi om de Euro Rugby Trophy hadden we toch prachtig weer." Welke truc dë voorzitter za terdagavond had uitgehaald om de regen te verdrijven bleef on bekend. Feit was, dat gastheer DIOK voor een uitverkocht huis op een zonovergoten veld de strijd om de derde en vierde plaats tegen de delegatie uit het Amerikaanse Washington mocht spelen. Toeschouwer waardoor Tegenbosch de wed strijd won met 6 wickets in han den. Verhaar eindigde met 3 voor 20 in 9, terwijl Hossain kwam tot 1 voor 24 in 6. Alleen de vangen van Paul Haighton (3 x) en Hossain waren verder nog het vermelden waard. Gisteren wachtten als tegen stander de Leidse studenten van LSCC. De verloren toss bleek niet slecht uit te vallen. Ajax werd het veld in gestuurd, maar was meteen succesvol. De Ajax openingsbowlers Verhaar en Hossain schakelden de eer ste drie batsmen van LSCC uit voor slechts 10 runs. Ook de daarop volgende Leidse studen ten gaven hun wicket goedkoop weg, zodat bij de lunch de stand Na de lunch moesten de Aja- cieden even geduld hebben, maar op 46 was change bowler Haighton succesvol: 46 voor 7. Hierna was alleen LSCC-er Ben ten Dam nog een moeilijk te ne men hindernis voor de Ajax- bowlers. Zijn 30 runs zorgden ervoor dat LSCC eindigde op 70 all out. Van de Ajax-bowlers was Verhaar absoluut onbespeel baar met 4 voor 7 in 9.5. Ook Hossain was in vorm met twee voor 33 in 15, terwijl Haighton kwam tot 1 voor 19 in 9. Het goede fielden werd ge kenmerkt door vangen van Haighton, Hossain en Bart Kleijne (2x). Tevens werden er 3 run outs genoteerd. De Ajax- opening zag er solide uit, totdat zij werd gebroken op 14. Het tweede wicket volgde deze snel op: 18 voor 2. Hierna hielden openingsbatsman Dirk llensel en Verhaar het hoofd koel. llen sel eindigde met 16 not out, ter wijl Verhaar met 33 not out weer eens liet zien een allroun- der te zijn. Deze overwinning met 8 wic kets bleek echter niet voldoende om de degradatie te ontlopen. De onverwachte winst van VOC zorgde ervoor dat Ajax volgend jaar in klasse 2b uitkomt. DIOK stond in strijd om de derde en vierde plaats bij de Euro Rugby Trophy andermaal op scherp. De tackles van vermeden, de wedstrijd met een 23-3 zege afgesloten. Sjoerd Repping genoot nog het meest. De Venlonaar, die zelfbij The Wallaby's rugbyet, was op de wedstrijdloze zaterdag voor niets naar Leiden gekomen, maar had er gisteren een extra treinreis met de OV-kaart voor over om samen met drie com- panen niets van het spektakel te De strijd om de derde en vier de plaats tussen DIOK en Was hington werd een rauw spekta kel. De show van vrijdag van het beste Nederlandse rugby (lees DIOK) tegen Swansea zat de Leidenaars nog in de benen. Een donderspeech van de nieu we coach Julius Breinburg was nodig om de acteurs mentaal andermaal op scherp te krijgen. Jacob Bonnet bleef geblesseerd aan de kant, terwijl prop Chris Hogg na vijftien minuten met rugklachten moest afhaken. Maar Washington bleef kans loos. Mare Michelsen demon streerde zijn gave traptechniek, waardoor DIOK gestaag uitliep en de kicker zelf topscorer van het toernooi werd. In de der tiende en dertigste minuut werd raak geschoten. In de blessure tijd voor de pauze scoorden zo wel de Amerikanen hun enige drie punten als Michelsen met een dropkick. In de tweede helft trapte de DIOK-kicker er nog eens drie tussen de palen. De Washington werden bekwaam foto henk bouwman wedstrijd werd besloten met de enige try van uitblinker Robbert Broers na goed voorbereidend werk van Ewout Chaudron. De internationale top komt dank zij de Euro Rugby Trophy dichterbij. Tijdens de prijsuit reiking dankte Tieme Bos daar twee leden nadrukkelijk voor. Yves Kummer en Ynze Politiek werden benoemd tot Member of Honour van DIOK. Ajax zakt weer een trede. Met nog drie wedstrijden op het programma en drie punten ach ter op directe concurrent VOC, was het voor Ajax (L) noodzake lijk om het dubbele weekeinde succesvol te besluiten. Dit lukte maar gedeeltelijk. Zaterdag ver loor Ajax kansloos van het Eind- hovernse Tegenbosch: Ajax 57 all out - Tegenbosch 62 voor 4. Gisteren besliste Ajax de Leidse derby tegen LSCC in zijn voor deel: LSCC 70 all out - Ajax 71 voor 2. VOC bleek echter even eens gewonnen te hebben, zo dat Ajax nu definitief is gedegra deerd. Zaterdag besloot Ajax na een gewonnen toss te batten. Een groot totaal leek nog maar moeilijk haalbaar, toen de Ajax openingsbatsmen voor 17 runs weer aan de kant zaten. Alex van Leeuwen (9) en Rick Ver haar (12) hielden langer stand maar moesten er uiteindelijk ook aan geloven: 37 voor 4. De ze wickets luidden het begin van het einde in. Het wijze ad vies van trainer Tony Opatha („De mat is te langzaam om op te driven"), werd keer op keer in de wind geslagen. Van 37 voor 4 werd het binnen enkele overs 43 voor 8. Hierdoor stonden er bij de lunch de beschamende cijfers van 44 voor 8 in 34 overs op de bolden. Na de lunch ging het al niet veel beter. Op 57 viel dan ook het laatste wicket. Al leen Anton Jacobs kwam nog in de dubbele cijfers en bleef met 11 not out. Het verdedigen van een totaal onder de 60 is haast onmogelijk. De Ajax' openingsbowler Ver haar was echter meteen succes vol: 1 voor 1. Het tweede wicket liet iets langer op zich wachten en viel op 26, opnieuw aan Ver haar. Op 36 schakelde Zulfikar Hossain eveneens een tegen stander uit. Waarna Verhaar het vierde wicket nam op 42. Verder kwamen de Ajax bowlers niet, Leidse tenniswinst in Nieuw Vennep CINCINNATI ANP/Reuter Michael Chang heeft het 3,1 miljoen gulden toernooi van Cincin nati op zijn naam gebracht. De Amerikaan versloeg in de finale Stefan Edberg voor 10.500 toeschouwers in drie sets, 7-5 0-6 6-4. Chang, zevende geplaatst, kon het beste overweg met de tropi sche hitte in Ohio. Op de baan van het Jack Nicklaus Sports Center steeg de temperatuur boven de veertig graden. Ondanks ijshand- doeken, parasols en water raakten beide spelers uitgedroogd in de finale. Chang, die tegen Agassi in de halve finale bijna een zonne steek opliep, was de hittebstendigste van de twee. Hij ontfutselde Edberg in de eerste game van de derde set zijn opslag en serveerde de partij naar een goed einde. Voor Chang betekende de overwinning zijn derde toernooizege in dit jaar na Jakarta en Osaka. Cincinnati was wel zijn belangrijk ste. In de hoofdstad van Ohio kwam op Becker na de complete top tien aan de start. In de halve finales ontdeed hij zich in de slopende driesetter van 2 uur en 11 minuten van Andre Agassi, 7-5 1-6 7-5. „Ik kon geen meter meer lopen", hijgde de winnaar na afloop. PLAATSINGEN LEIDSE HOUT HEB: 1. J.W. Lugthart, 2. M. Vis ser, 3. G.J. Egberink, 4. M. Fleischeuer, 5. 0. Guinau, 6. M. van Rijn, 7. O. van Paridon, 8. J. Boogmans. DEB: 1. B. Zonderop, 2.C. Buis, 3. I. Kruit, 4. J. Ver- hoeff HDB: 1. J. Koemans/ M Fleischeuer, 2. J. W. Lugthart/J. Boogmans. GDB: M. en V. van Gorkum, 2. N. Weyermans/ L. Damen.HEC: 1. M.Serlier,2. M van den Berg, 3. R. Rijsdorp, 4. P. van Hal, 5. M. van Sterken- burg, 6. W. van Tongeren, 7. T. Bavelaar, 8. T. de Vries. DEC: 1 N. Derks, 2. M. Halenbeek. HDC: CIRCUIT IN CUFERS NIEUW-VENNEP HEB1: T Bulters - J: Vink 7-5 6-3 HEB2: R Vreken - P Kleian 7-6 4 6 7- 6 HEC1: M van Sterkenburg- R Vre ken 2-6 6-4 6-2. HEC2: E Jahichi - P.Roggeveen 6-1 6-0 HED1: D Rap- pange - T Rusman 8-4 HDB: Swart/ Vink - Vink/Van Trigt 6-4 6-3, HDC: Minnima/ Vogler - Westerbeek/ Van Lun- teren 8-4, HDD: Vintges/Van de Zi|de - Wassenaar/Schetter 6-4 6-1 DEBT. P Wessels - B Zonderop 6-2 7-5. DEB2: M Zonderop - L Faas 5-7 7-6 6-3. DECT M Halenbeek - E. Lagenweg 6-3 6-3. DEC2: M Willens-E Dekker 6-3 6-4 DED1: S van der Berg - M. Schui ten 6-16-1 DDB: Berkhout/Wessels - Bethlehem/Zwitser 8 1 DDCTGies- bertsI Lietbroer - Dekker (2x) 8-6 DDD1: Snaterse/ peeters Berbee/ Scheers8 2 GDBT Freeswijk/Thoolen - Vogts/Beks 6-2 6-3 GDC1: Stolwijk/ Burgers Kieboom/Wiezen 8-2 GDD1: Voskuil/ Abrahams - Doove/ Den Dekker 6-2 6-4 HDD1 30+: Denkers/ Bakker Blankert/ Schoenmaker 6-3 6-3 DDD1 30+: Schrama/ Van der Zee - Minnema/ Leyten 6-0 6-2 CASINO HEB1: R van der Wilk - C Jag.elski 6-2 6-1 HEB2: N van Elderen - B Jacobs 4 6 6-37 5 HEC1: P van Hal - A van Duyn 4-6 6-2 6-2 HEC2: B Tendahl- H Hinnen6-4 6-4 HED1: J Bolten- 1. M Seriier/W. van Tongeren, 2. M. Soels/ E. P. van Weeren GDC: 1. P. Guyt/L. de Jong, 2. E. Poell/M. Soels. TEHADO HEB1: 1. M. van Tol, 2. M. Na- gelkerken, 3. R. Liefbroer, 4. F. van Leeuwen. HEB2: 1M. Ver kerk, 2. A. Robben HDB: 1 M. en M. Verkerk, 2. R. Booy/ F. van Leeuwen. DEB: 1.1. van Seeters, 2. R. Crama, 3. M. van Overloop, 4. P. Wille HEC1: 1 M Brand, 2. R. Hamming. HEC2: 1. W. van Schie, 2. J Weerheim. DEC: 1. H. Boers, 2. M. Patiwael. M Bekkering 6-2 6-1 HDB2 Jagielski/ Rehorst - Van de Gen/ Cats 6-4 6-4 HDC 1Van Elderen/ Van de Gen - Van Duyn/ Monfils 6-2 6-2 HDD1: Van Deursen/ Rothbarth - Van Duyn/ Polak 6-3 6-3 DECT I van Santen - T Ludla ge 2-6 6-3 7-5 DEC2. L de Groot - B. van de Gugten 7-66-2 DED1: M. Ren ders - E van de Wiel 7-6 6 1 HDD1 30 Koeman/ Hoogeveen Maris/ Bunt b 3 6-2. DDD1 30+: Zonneveld/ Kampen 8raak/ Van Gils 4-6 6-4 6-2 RIJNKANTERS HEC1 30+: R Rijsdorp - B van der Feen6-1 5-7 7-6 HEC2 30+: M Dof ferhot P Kesterloo 6-2 6-0 HED1 30 R Molendijk - F Vri|e6 4 6-1 HDC1 30+: Van der Zeeuw/ Van Tongeren Van de Geest/Voorham 6 4 6 2 HDC2 30+: Verdoes/ De Groot - Parlevliet/ Van Duivenvoorden 6-4 4-6 6-4 HDD1 30 De MooyStar - Van Broek/ Ri|sber gen 6-2 6 3 DED130+:C wn Ster kenburg J Valk 6-0 6-2 DDC1 30+: Van de Hoeve/ Zonnevylle - Balk/ Kroon 6-16-1 DDC2 30+: De Geus/Van Am stel - Booy/Kramer 6-3 5 7 6 4 DDD1 30+: Hoogeveen/ Van de Kras De Mare/Steenvoorden 1 6 6-1 7 6 GDC1 30+: Kroon/Van Berkel - Oudshoorn/ Kuyvenhoven 6-2 b 4 GDC2 30+: Seyn/ Vinkesteyn - Vroli|k/ Geerlirtgs 3-6 6-3 6-2 GDD1 30+: De Mooy/ Van de Haak - Singel/ Langstraat 6 4 6-2 NIEUW VENNEP GERRIT-JAN VAN GEEN TENNISMEDEWERKER De traditionele ontmoeting tus sen het Leidse en Haarlemse dis trict op de open kampioenschap pen van de Haarlemmermeer in Nieuw-Vennep is opnieuw in een Leidse overwinning geëindigd. Bij de hoofdcategorieën in B en C rolden vier Leidse winnaars uit de bus. Hillegom ging daarbij voorop. Eerste-teamspelers Tom Bulters (7-5 6-3 tegen Jeroen Vink) en Petra Wessels (6-2 7-5 tegen Bionda Zonderop) pakten de titels in B. Matthijs van Ster kenburg en Marieke Halenbeek zorgden voor Leidse overwinnin gen in C. De overwinning van Bulters kwam niet onverwacht. De Hille- gommer, vorig jaar overgekomen van het Heemsteedse Merlenho- ve, stak afgelopen week ver bo ven de rest uit en was dan ook als eerste geplaatst. Zijn opponent in de finale was min of meer een verrassing. Jeroen Vink steeg in Nieuw-Vennep boven zichzelf uit. In de halve finale versloeg hij Mischa de Boer, die in de kwartfinale op zijn beurt veel te sterk was voor Onno Guinau. Vink had daar geen boodschap aan en won gedecideerd met 6-4 Tegen het geweld van Bulters kon hij evenwel niet op. Bulters, die drie jaar geleden "de Masters won door in de finale Marco van Trigt te verslaan, bleek een maatje te groot. Maar één set kon Vink het bijbenen, daarna was het snel gedaan. Op zich is dat niet zo erg.voor Vink. Dat hij tot de finale reikte, was al een prestatie op zich. De jeugdige Hillegommer, die al het hele jaar constant presteert, gaat zich steeds meer profileren als aanwinst voor het circuit. Op de Masters ontbreekt hij dan ook vrijwel zeker niet. Door de vier punten die hij in Nieuw-Vennep verzamelde, stijgt hij naar de derde plaats. Wessels Petra Wessels maakte aan het eind van de middag het Hille- gomse succes compleet. Wessels, al jaren een topper in jiet B-cir- Cuit, had weer eens een succesje nodig. De laatste tijd zag ze steeds meer speelsters haar voor- De ervaring van Ronald Rijsdorp in het spelen van lange wedstrijden gaf in Rijnsburg de doorslag. foto henkbouwman bij streven. Dat ze er nog wel de gelijk bijhoort, bewees ze eerst in de halve finale tegen de als twee de geplaatste Mariska van IJzer- loo en vervolgens in de eindstrijd tegen Bionda Zonderop. Wessels trof het dat Zonderop niet in grootse vorm stak en bo vendien moeite heeft met het spelletje dat zij speelt. De Hille- gomse is een meesteres in het te rugbrengen van de ballen en kan vertragen op de momenten dat het moet. In de eerste set had ze daarmee gelijk al succes. Zonder op versloeg zich op de beslissen de momenten en kon niet sco ren: 6-2. In de tweede reeks leek Zonderop meer vat te krijgen op de rally's. Ze liep uit naar 5-3, maar verviel weer in de fouten die ze in de eerste set maakte. Wessels hoefde de bal alleen maar in het spel te houden en pakte vier games op rij: 7-5. Zonderop gaat zich overigens geheel concenteren op de Mas ters, die ze nu eindelijk eens wil winnen. Na vijf verloren finales is voor Zonderop de tijd gekomen. Districtskampioen in Cl Matthijs van Sterkenburg voegde een tweede grote titel aan zijn pal mares van dit jaar toe. Opponent Rob Vreken uit Haarlem ontwik kelde veel druk op de Unicum- mer, maar kon de degelijkheid van Van Sterkenburg niet door breken. Vreken, die 's middags wel de B2-titel ten koste Patrick Kleian pakte (6-3 3-6 7-5), kon het niveau van de eerste set niet vasthouden. Van Sterkenburg wachtte geduldig op zijn kansen en kreeg die: 2-6 6-4 6-2. Voor Marieke Halenbeek pakte het weerzien met Nieuw-Vennep goed uit. De speelster van de Leidse Hout, die in dienst van Nieuw-Vennep drie keer de Mas ters haalde en daarna vier jaar geen racket aanraakte, won de C- titel ten koste van Els Lageweg. Diep hoefde ze niet te gaan. Met tweemaal 6-3 was Halenbeek duidelijk de sterkste. Ze plaatste zich hiermee vrijwel zeker voor haar vierde Masters. LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN TENNISMEDEWERKER Rene van der Wilk heeft de overwinning op het eerste kunstgrastoernooi van Casino in eigen huis gehouden. De Noordwijker was in de Bl- eindstrijd tegen Duitser Kristof Jagielski oppermachtig. Van der Wilk was in eigen huis natuur lijk in het voordeel. Op kunst gras spelen vergt wat oefening, zeker als je gravel gewend bent. Van der Wilk heeft door zijn trainerschap op Casino al de nodige uurtjes in de benen en kan dus aardig uit de voeten. Eric Bolten merkte dat al in de halve Finale. Jagielski kon weinig uitrich ten. De Duitse badgast, die het toernooi enige internationale allure gaf, kon in beide sets niet imponeren: 6-2 6-1. Later op de dag pakte Jagielski wel de dub- beltitel. Samen met Jupp Re- horst versloeg hij het Casino/ Roomburg-koppel Jos van de GenMarco Cats: 6-4 6-4. Van der Wilk sloop door zijn over winning door naar een gedeelde achtste plaats op de Masterslijst en is dus nog in de race. Bij de mannen in C begint Pa trick van Hal tegen het eind van het seizoen in vorm te komen. De Lissenaar trof in de finale Ar jan van' Duyn. Toen Van Hal eenmaal op gang kwam, was hij niet te stuiten. Van Duyn pakte nog wel de eerste set (6-4). maar was daarna kansloos: 6-2 6-2. Van Hal deed gelijk goede zaken voor het Mastersklasse- ment. Hij schoof door zijn over winning op naar de tweede plek die hij met Menno Seriier deelt. Bij de vrouwen sprokkelde Ilja van Santen de broodnodige punten bij elkaar. Zij won de ti tel ten koste van Tiny Ludlage. Van Santen moest diep gaan voor haar zege. De Merenwijkse verloor de eerste set (2-6), stelde in de tweede orde op zaken (6- 3), maar moest vervolgens lang wachten voor ze de felicitaties in ontvangst kon nemen: 7-5. Jurgen Bolten was oppermach tig bij de mannen in D. De Uni- cummer duldde geen tegen stand van Willem Bekkering en liet dat op de baan blijken. Met 6-2 6-1 was hij snel klaar. Rijnkanters Bij de Rijnkanters haalde Ro- nid Rijsdorp de Cl -30+ titel op. Rijsdorp, die in de open Idasse ook van zich doet spreken maar niet geplaatst was in Rijnsburg, kreeg de zege niet zonder slag of sloot. Het wefd een wed strijd, die een finale waardig was. Lang en spannend. Bart set op gang komen. De 6-1 die er na het eerste deel op het sco rebord stond-, zei nog niets over het verdere verloop van de wed strijd. Van der Feen vocht terug, pakte de tweede set met 7-5, maar kon op het beslissende moment in de beslissende set niet doordrukken. Rijsdorp liet zijn ervaring in lange wedstrij den spreken en pakte de beslis sende tie-break: 7-6. De dubbeltitels werden ver overd door bekende namen. Roomburgers Rob van der Zeeuw en Hans van Tongeren waren te sterk voor het duo Van der Geest/ Voorham (6-4 6-2), terwijl Joan Zonnevylle samen met Jossy van der Hoeve het koppel Balk/ Kroon hét nakij ken gaven: 6-1 6-1.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 15