Van Hanegem raakt geïriteerd Goede start Manchester United PSV'ers komen met de schrik vrij in Groningen Youri Mulder de held van Sehalke Sport Brazilië laat weer punt liggen Cannes is nu koploper PGA-titel voor Azinger MAANDAG 16 AUGUSTUS 1993 EREDIVISIE NAC - Roda JC 2-3 (1-0) 5. Van Hooijdonk 1-0. 56. Van de Luer 1-1, 64. Hofstede 1- 2. 70. Hofstede 1-3, 73. Scheidsrechter: Schuurmans. EERSTE DIVISIE Emmen - RBC 3-1 (0-0) 51. De Jonge 1-0, 55. Drent 2-0, 63. De Jonge 3-0, 83. Mutsaers 3-1. Scheidsrechter: Boot. Toe- Willem van Hanegem heeft het even niet zo naar z'n zin bij Feyenoord. Veel wilde de coach er gisteren, na de smakeloze 1-0 overwinning op Cambuur, niet over kwijt. Duidelijk werd wel dat het tussen Van Hanegem en de clubleiding niet helemaal goed zit. ROTTERDAM HENRI VAN DER STEEN GPD-VERSLAGGEVER Vreemd genoeg is het niet de merkwaardige wijze waarop Feyenoord 'de Helderse affaire' tot nu toe behandelt die de Kromme ergert. Hij ergert zich wel 'aan alle heisa'. Van Hane gem is in zijn kuif gepikt omdat aankopen volstrekt buiten hem om tot stand komen en hij ook anderszins in het technische helfcid weinig of niks te zeggen heeft. Veertien wedstrijden speelde Feyenoord voordat gis teren de competitie-ouverture tegen Cambuur moest worden afgewerkt. Van Hanegem: „De lust ontbrak vandaag, maar dat is niet zo gek; we hebben al zo wat een seizoen gespeeld." Van Hanegem overdrijft en provoceert natuurlijk niet als hij zich verbaasd afvraagt waarom hij nog niet heeft gehoord dat hij een nieuwe spits rijker is. „Ik heb gehoord dat Jansen hem drie keer is gaan bekijken, meer weet ik niet. Ja, ik had het in de Feyénoord-krant kunnen lezen, maar die heb ik niet gelezen, want die krant zie ik nu voor het Met een grap („Ik heb begre pen dat het om een schaduw spits gaat; dan kan ik hem dus alleen 's avonds opstellen") kreeg Van Hanegem de lachers weliswaar op zijn hand, maar s voelbaar. Een spits erbij voor Feye noord (de 21-jarige Deen Hen- ryk Larsson tekent voOr twee en een half jaar en komt uiterlijk 8 november naar Rotterdam) lijkt overigens geen overbodige luxe. Tegen Cambuur ontbrak Jozsef Kiprich die afgelopen week aan zijn knie werd geopereerd en voorlopig niet beschikbaar is. De meest pessimistische prog nose is dat Kiprich nooit meer zal spelen. De Hongaar zelf weet van niets. Resteren voor de spitspositie twee non-valeurs, Obiku en Van Loen. De eerste is als kampioen kansenmisser definitief uit de gratie van de technische leiding geraakt, de laatste mocht zich gisteren anderhalf uur belache lijk laten maken. Met spitsen is Feyenoord zel den gelukkig geweest. Nu moet het Larsson dus gaan worden. Volgens Van den Herik is de transfer rond, op enkele details na. Zoals het regelen van een huis voor Larsson en zijn vrien din, liefst in de buurt van een manege, omdat Larssons vrien din een paard heeft dat mee moet en omdat Larssons vrien din een studie volgt die ze graag voorzet. Met Larsson komt het aantal contractspelers bij Feyenoord overigens op 26. „Wel een beetje veel", volgens Van Hane- Rob Witschge kan gem. „Dan moet ik er zelfs op nog. Morgen tegen een ama- de training al reserve gaan zet- teurclub, woensdag op het Va ten als we een partij spelen..." lencia-toernooi, donderdag op Van trainen komt overigens hetValencia-toernooi. voorlopig niks, want een aantal Van het duel tegen Cambuur lucratieve wedstrijden wacht werd Van Hanegem niet vrolij ker. Een half uur liep het lekker, maar werd elke kans om zeep geholpen. Meteen na rust scoorde Witschge, op aangeven van de aardig spelende Arnar Gunnlaugsson, die op zijn beurt aan het werk was gezet door Metgod. Zodat de twee door Van Hanegem zo heftig bekriti seerde spelers (Metgod en Wit schge) Feyenoord mede aan de eerste punten hielpen. DEN HAAG ANP foto archief PSV was in Groningen kwets baar, maar de thuisploeg onder kende de zwakte van de Eind- hovense ploeg te laat. Ondanks een massaal slotoffensief bleef de gelijkmaker in de enerveren de slotfase uit. Doelman Van Breukelen hield PSV overeind. Kalusha en Popescu, over de rand van buitenspel, scoorden voor de bezoekers. Holband verkleinde in de 81e minuut de achterstand. Van de drie nieuwkomers in de eredivisie begon alleen Heerenveen positief. De Friese club versloeg op eigen veld Sparta met 1-0. Ex-ARC'er Den nis Krijgsman hielp twee dotten van kansen om zeep Sparta. Schaap maakte acht nuten voor tijd het doelpunt. VW moest FC Twente na de rust voorrang verlenen. Polley (twee) en Vurens bezorgden de thuisploeg alsnog een ruime ze ge. NAC had in thuiswedstrijd tegen Roda JC (2-3) ten minste een puntje verdiend. Paal en lat stonden kostbare treffers van de offensieve Brabanders in de weg. Vitesse had de uitbundige comptitiestart tegen GA Eagles voornamelijk te danken aan Gil- lhaus. De gedrongen aanvaller scoorde drie keer en kreeg daar bij twee keer assists van Leide- naar Glenn Helder. Bij het duel tussen Willem II en MW (1-0) waren de doel punten schaars. Van Arum kop te de thuisploeg in de 53e mi nuut naar de zege. Volendam verspeelde in de wedstrijd tegen FC Utrecht (2-2) twee keer een voorsprong. Den Bosch De hernieuwde kennismaking met de eerste divisie is FC Den Bosch en Fortuna S slecht be vallen. De Brabanders verloren met 2-4 van De Graafschap, de Limburgers werden op eigen veld door FC Zwolle verslagen: MONTEVIDEO Reuter/AFP Het Braziliaanse elftal heeft op nieuw een punt verspeeld in de strijd om twee tickets voor de eindronde van het wereldkam pioenschap. In Montevideo lie ten de Brazilianen het thuis spelende Uruguay ontsnappen, 1-1. Brazilië was heer en meester in Montevideo. Het nam in de 29e minuut de leiding door Rai, 1-0, maar verzuimde de voor sprong te verruimen. Diep in de tweede helft verloren de Brazi lianen hun zelfdiscipline. Uruguay provoceerde de Brazi lianen met hard spel en verde diger Rocha kon zich niet be heersen. Hij werd in de 69e mi nuut uit het veld gestuurd. Ne gen minuten later maakte de in Italië spelende Fonseca voor Uruguay gelijk, 1-1. Beide landen hebben na vier wedstrijden vier punten. Brazi lië speelde vier keer uit, verloor in Bolivia op .3700 meter hoog te, speelde gelijk in Ecuador en Uruguay en won in Venezuela. In de resterende vier thuiswed strijden zal de ploeg bij de eer ste twee in groep B moeten ein digen voor een startbewijs in de Verenigde Staten. BUITENLANDS VOETBAL PARUS AFP/ANP ln de Franse competitie heeft Cannes de koppositie overgeno men van Nantes. De club van de Nederlandse verdediger Addick Koot speelde met 2-2 gelijk bij "Strassbourg. Nantes liep in en te gen Bordeaux tegen de eerste ne derlaag op (0-2) en zakte naar de gedeelde tweede plaats. Het nog ongeslagen Cannes kwam bij Strassbourg met een punt goed weg. Bij de rust leidde de thuisploeg, ook nog zonder ne derlaag, met 2-0 door treffers van Hasek en Bouafia. Een eigen doel punt van Pouliquen na een uur bracht de motivatie terug bij Cannes. Zes minuten voor tijd bracht Priou de gelijkmaker op zijn naam. Voor Strasbourg was het de vijfde puntendeling op rij. Bordeaux en de onttroonde koploper Nantes waren voor 25.000 toeschouwers geruime tijd goed aan elkaar gewaagd. Het doelpunt van Vercruysse in de 58e minuut, op aangeven van Ri- cltard Witschge, brak de wedstrijd open. In de jacht op de gelijkma ker verwaarloosde Nantes de de fensieve taken. Opnieuw Ver cruysse profiteerde tien minuten voor tijd, 2-0. Hij bracht daarmee zijn seizoentotaal op vier treffers. Manchester City straft spelers 1 MANCHESTER RTR Het bestuur van Manchester City heeft zeven spelers een boete van circa 1500 gulden opgelegd. Zij overtraden tijdens hun recente bezoek aan Nederland het afge kondigde alcohol-verbod. Drie van de zeven werden extra gestraft omdat ze het vertrek van af Schiphol met een half uur had den vertraagd wegens bezoek aan de bar. Het betrof Steve McMa- hon, Rick Holden en Keith Curie. Ook assistent-trainer Sam Ellis werd beboet. Manchester City, waar ook de Nederlanders Michel Vonk en Alf- ons Groenendijk onder contract staan, nam vorige week deel aan het toernooi van Fortuna Sittard en loeeerde in Veldhoven. Paul Warhurst (links) van Sheffield Wednesday zet Stig Inge Bjömeby van Liverpool op het verkeerde been. Rechts kijkt Jan Mölby toe. foto epa LONDENANP Manchester United is gisteren foutloos van start gaan in de Engelse competitie. De ti telverdediger won met 2-0 bij Norwich, de tegenstander van Vitesse in het toernooi om de UEFA-beker. Giggs en oudgediende Robson maakten voor Manchester de doel punten. Arsenal beleefde op de openingsdag een pijnlijke afgang. De houder van de FA-beker en League Cup werd zaterdag op eigen veld vernederd door Coventry: 0-3. Quinn maak te op Highbury alle doelpunten, één voor en twee na de rust. Arsenal was niet de eni ge thuisploeg, die tijdens de eerste ronde tegen een nederlaag opliep. In zeven van de elf wedstrijden ging de zege naar de bezoe kers. De Argentijn Ardiles debuteerde als trai ner van zijn oude club Tottenham, waar hij anderhalf jaar geleden als speler werd weg gestuurd, met een overwinning. Nieuwko mer Newcastle, de club van oud-internatio nal Keegan, werd op eigen terrein met 0-1 verslagen. Shepngham, topschutter van het vorige seizoen en spits van het nationale team van Engeland, maakte op het uitver kochte St. James's Park het doelpunt in de 36e minuut. Manchester City, de club van Leidenaar Alfons Groenendijk en Michel Vonk, speel de op eigen veld gelijk (1-1) tegen Leeds United. Groenendijk speelde nog niet mee omdat hij herstellende is van een enkelbles sure. Vonk, die wel van de partij was, ver lengde tussentijds zijn contract tot medio 1997. Nigel Clough had met zijn nieuwe club Liverpool een perfecte start. De jeugdige in ternational, overgekomen van het gedegra deerde Nottingham Forest, bracht in het thuisduel met Sheffield Wednesday (2-0) beide doelpunten op zijn naam. Onder de ogen van bondscoach Taylor scoorde de ijverige en attente Clough kort voor en na de rust. De eerste rode kaart op het hoogste ni veau was voor Palmer. De middenvelder van Sheffield Wednesday en Engeland be ging in de twaalfde minuut een brute over treding op de Deen Mölby en kon meteen vertrekken. Aston Villa boekte voor eigen publiek een geflatteerde zege op Queens Park Rangers: 4-1. De laatste twee treffers werden in bles suretijd gemaakt. Atkinson nam het eerste en vierde doelpunt van Aston Villa voor zijn rekening. International Ferdinand was de beste man van het veld. De aanvaller van Queens Park Rangers bekroonde zijn sterke optreden met een schitterend doelpunt op slag van rust (1-1). Bayern verliest van Leverkusen GELSENKIRCHEN Youri Mulder werd gisteren gekroond tot 'König von Sehalke'. De voor 1,5 miljoen gulden van FC Twente overge nomen spits kopte Schalke'04 in de emotionele derby voor 62.100 toeschouwers tegen Borussia Dortmund naar de overwinning, 1-0. FC Kaiserslautern bezet na twee speeldagen in de Bun- desliga de eerste plaats met het maximale puntenaantal. De ploeg nam zaterdag de lei ding door het nog puntloze Borussia Mönchengladbach met 4-2 terug te wijzen. Bayer Leverkusen won de topper te gen Bayern München (2-1) en volgt de koploper in gezel schap van titelverdediger Wer- der Bremen, Eintracht Frank furt en MSV Duisburg. Borus sia had sinds 5 maart 1983 niet meer gewonnen in het Park stadion van Gelsenkirchen. Mulder werd tot de 79e mi nuut in bedwang gehouden door internationaal Schulz. Sehalke speelde met zes middenvelders en een spits (Mulder). Bij Borussia maakte Riedle in de 59e minuut zijn Bundesliga-rentree. Uitverkocht Leverkusen kende in een uit verkocht stadion (27.400 kij kers) tegen Bayern een perfec te start. International Kirsten was na twee minuten succes vol. Bayern maakte nog voor het half uur gelijk. Thon be nutte een strafschop, nadat Witeczek was gevloerd. Bayern startte gehandicapt aan het duel. De Colombiaan Valencia en de Braziliaan Jorginho wa ren door WK-beslommmerin- gen afwezig, aanvaller Labba- dia is nog steeds niet fit. Wi teczek en Zickler, tweede keus in de aanval, maakten een ma gere indruk. Leverkusen, met Schuster als sterke regisseur, had in Kirsten en Thom wel de beschikking over de gevaarlijk ste aanvallers. Het tweetal kreeg steun van de Braziliaan Sergio, die in de tweede helft voor de beslissende treffer zorgde. Wouters, die sterk opereerde op het middenveld, ontving een gele kaart. Werder Bremen verspeelde twee keer een voorsprong te gen Eintracht Frankfurt. De landskampioen brak de wed strijd open met een gelukkige treffer van Beiersdorfer, die doelman Stein zag blunderen bij een kopbal. Eintracht ant woordde via Yeboah. Na de rust bracht Bode de bezoekers opnieuw op voorsprong. Fur- tok behoedde Eintracht voor een nederlaag. Uwe Fuchs bewees bij Kai serslautern, waarom zijn werk gever hem bij FC Köln weglok te. De spits maakte tegen Borussia Mönchengladbach het eerste en tweede doelpunt. De Borussen vochten twee keer terug, maar konden een derde tegentreffer van Kuntz niet meer verwerken. Eriksson zorgde nog voor 4-2. Borussia incasseerde in twee duels acht treffers. SC Freiburg speelde zater dag voor het eerst in de ge schiedenis een thuiswedstrijd op het hoogste niveau. Met 15.000 kijkers zat het kleine stadion vol. Na de nederlaag tegen Bayern op de openings dag volgde een duidelijke overwinning op Wattenscheid 09: 4-1. De Albanese interna tional Rraldli scoorde twee keer voor de thuisclub. Neu- haus scoorde na rust tegen, kort daarna kon de verdediger de kleedkamer opzoeken met een rode kaart. De tweede uit sluiting van het seizoen. CUFERS scheid 09 4-1, Karlsruher SC - Hamburger SV 2-0. Vrijdag: FC Nürnberg- FC Köln 1- 0, Dynamo Dresden - MSV Duisburg 0-1, Sehalke 04- Borussia Dortmund 1 -0. FRANKRIJK: Saint-Etienne - Toulouse 2- Martigues 1-3, Mars' Blackburn 1-2, Liverpool - Sheffie nesday 2-0, Manchester City - Leeas i-1 Newcastle - Tottenham 0-1, Oldham - Ips- 3, Sheffie Southampton - Everton 0-2, West I- BELGIË: FC Luik - Lommel 1-1, Racing Genk - Standard Luik 0-2, RWDM - Charle roi 2-4, KV Mechelen - Ekeren 3-1, Cercle Brugge - Oostende 0-0. TOLEDO Reuter/AFP Paul Azinger heeft zijn eerste grand slam in het golf gewon nen. Hij schreef het PGA-kam- pioenschap, de laatste major van het seizoen, op zijn naam. In Toledo, Ohio beschikte hij in de playoff met Greg Norman over de sterkste zenuwen. Beide spelers eindigden giste ren op de Inverness Club op 272 slagen, twaalf onder par. Nor man was de slotronde met één slag voorsprong ingegaan. De Australiër maakte een ronde van 69 slagen, twee slagen on der par. Azinger ging rond in 68 slagen. Net als Nick Faldo, de Britse nummer een van de we; reld. Faldo werd derde, een slag achter beide kemphanen. In de barrage vanaf de acht tiende hole eindigen beide spe lers op de achttiende hole gelijk. Op de zeventiende scoorde Azinger een par, Norman een boven par. Voor Azinger bete kende de overwinning zijn eer ste in een major, een grand slam.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 14