Leiden is weer even wielerstad ESÜIMlOF UIT? Sport Karl Zoetemelk start in Leiden Leidsch Dagblad Cup begint ook dit seizoen met poule-systeem Ploegen en parcours van profronde van Nederland Profvoetbal trekt ondanks vertrek van toppers ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1993 b onderwater. 071-356463 Gedachten bij profronde gaan terug naar Tour-start in 1978 SPORT OP TV ZATERDAG 10.00-11.00 EURO Atletiek: Ope ningsceremonie WK vanuit Stuttgart. 10.50-14.45 Did 2: Sport entra WK letiek te Stuttgart <fm i 100 n :S 400 rr muit Stuttgart De vergelijking met de start van de Tour de France dringt zich op. André de Jong, één van de Leidse organisatoren van de eerste etappe van de profronde van Nederland, denkt dezer dagen veelvuldig terug aan de bewogen Tour-proloog van 15 jaar geleden. „Het klinkt gek, maar ik heb nu nog voordeel van de ellende die we toen over ons heen kregen." a brouwer de koning De Jong, toen en nu directeur van de Groenoordhallen, zet zich een half uur schrap. Hij legt uit dat de Franse tegenwerking van Tour-baas Félix Lévitan van ^vijftien jaar geleden voor duur zame Nederlandse saamhorig heid zorgde. Niet alleen hijzelf, maar ook Jan Raas, Gerrie Kne- iTemann en Hennie Kuiper en de verslaggevers Mart Smeets en Heinze Bakker voelden zich, volgens De Jong, belazerd, om dat de Leidse proloog uiteinde lijk voor spek en bonen werd verreden. Van de Nederlandse wieier- profs, die als in tegenstelling tot hun concurrenten op het afge keurde parcours 'voile bak' re den, was Raas toen de snelste. Maar dat leverde hem tot woe dde van het thuisfront geen tijdwinst en zelfs geen gele trui ~op. „Gelulckig pakte Raas de volgende dag alsnog de lei derstrui", zegt De Jong nog al tijd met een zucht van verlich ting. Uit kranteverslagen van vijf tien jaar geleden blijkt dat De Jong tot op het bot getergd was door de Franse boycot van het rondje Leiden, dat vooral van wege de regen te gevaarlijk werd geacht voor de heren cou reurs. ,,Ik heb inderdaad op het punt gestaan om de Groenoord hallen te sluiten voor het Tour circus. Ook heb ik in mijn beste Frans heel wat uitgekraamd. Toen Lévitan mij als goedma- kertje de eerste etappe wilde la ten meerijden in een volgauto, heb ik voor de eer bedankt. Dan ga ik liever wandelen met mijn dochtertje, heb ik hem gezegd." „Maar door al die heisa ligt die veelbesproken Tour-start van 1978 menigeen nog vers in het geheugen, terwijl andere jaar gangen allang weer zijn verge ten. Ik heb er trouwens veel van geleerd. Die Tour was zo'n gi gantische organisatie. Ik dacht na afloop: wat er nu nog in de Groenoordhallen komt, maakt mij niets meer uit. Het heeft mij bovendien geen windeieren ge legd dat die Fransen mij bij de neus hebben genomen. Ik heb er goede contacten aan overge houden." Publiciteit De start van de profronde van Nederland is daarvan een voor beeld. Als vanzelfsprekend kwam een deel van de organisa tie terecht bij de Leidse wielerfan. Al beseft De Jong dat de start van profronde (zonder proloog) van een geheel andere orde is dan de Tour van 1978. „Het budget bedraagt nu onge veer 20.000 gulden. Daarvoor krijgt Leiden in elk geval wat publiciteit, al weet ik nog niet of de TV er maandag bij de start al bij is. Ook vraag ik mij af of er, afgezien van de 2000 eerstejaars studenten, veel publiek op af komt." De Jong geeft toe dat betrok kenheid bij de wielersport de voornaamste reden van zijn be moeienis met de organisatie is. „Zelf vind ik het prachtig als be kende renners als Cipollini en Fignon 's morgens voor de start komen tekenen op een podium op het stadhuisplein. Ik heb al tijd een zwak gehad voor de wielersport, al was ook ik zwaar teleurgesteld over de prestaties Hoewel de kop er al af is, begint het toernooi om de Leidsch Dagblad Cup officieel pas op dinsdag 17 augustus. De stan- daardelftallen van ARC en l DOSR, uitkomend, in poule 4, beten een week te vroeg het spits af. ARC won, maar DOSR is geenszins uitgeschakeld, om dat in de voorronde net als vo rig jaar het poule-systeem wordt gehanteerd. Een neder laag betekent dan niet automa tisch uitschakeling. Pas als alle poule-wedstrijden zijn ge speeld, gaan de groepswinnaars en in sommige gevallen ook de nummers twee door naar de volgende ronde. De meeste poules bestaan uit vier clubs. De samenstelling is zo, dat ook de favorieten meteen op sterke tegenstand - kunnen rekenen. In de eerste vier poules zitten op papier geen zwakke broeders. Beker- houder Noordwijk bijvoorbeeld is ingedeeld, bij Ter Leede, - WSB en Roodenburg. Toch gaat slechts de helft van hen uiteindelijk over naar de vol- gende ronde. De afdelingsclub die het langst in het toernooi ker. Uiteraard beslaat het LD Cup toernooi veel meer categorieën dan die van de standaardteams. Ook de lagere seniorenelftallen en de junioren beginnen met het poule-systeem. Het vrou wentoernooi neemt dit jaar een speciale plaats in. Niet alleen teams uit de Afdeling Leiden, maar van het gehele district voetballen om de LD Cup. Uit gezonderd hiervan zijn de clubs die op landelijk niveau acteren. De vrouwen van Ter Leede 1 kunnen de beker dit jaar dus niet verdedigen. Poule 1: Katwijk, SJC, Oegst- geest, SVLV (zo) Poule 2: FC Lisse (za), UVS, Lei den (za), Foreholte (zo) Poule 3: Ter Leede, Rooden burg, Noordwijk, WSB (zo) Poule 4: ARC, Lugdunum (zo), Rijnsburgse Boys, DOSR Poule 5: UDWS, LFC (za), Leids- che Boys (zo) Poule 6: RCL, Meerburg, Lugdunum (za), UDO (zo) Poule 7: KRV (za), Docos, MVKV, ASC Poule 8: Voorschoten, LFC (zo), SVLV (za), Randstad Sport (zo) Poule 9: Hazerswoudse Boys - SJZ (zo), Alphia, Stompwijk '92 Poule 10: Kagia, VNA, GWS, Warrnunda Poule 11: TAW, Alkmania, Woubrugge, Rijnland (zo) Poule 12: Valken '68, FC Lisse (zo), Abbenes, Teylingen Poule 13: De Sleutels (za), VCL (zo), LSW '70 (za), Leiden (zo) Poule 14: SVOW, MMO, Koude kerk, Bernardus (zo) Poule 15: Alphen, ROAC '79, Kickers '69 (zo), Altior Poule Poule Poule 11.00-12.50 N rechtstreeks verslag vanuit Si 11.00-13.00 EURO WK atle Stuttgart, live. 11.50-18 15 BBC 1: Grandstand: r WK atletiek (serie s 100m mannen, 400m mannen, 400m vrouwen, 10 snelwandelen vrouwen), voetbal (vo beschouwing op het meuwe seizoen de FA Carling Premie letie :ri]den vanui vrouwen vanaf V\ 13.00-19.30 EURO Zaterdag live: au tosport (GP van Hongarije voor F1 - wa gens. training vanuit Budapest), WK at letiek, golf (Open Oostenrijkse kam pioenschappen). NBA Action (basket ballmagazine) en autosport (GP van Hongarije voor Fl-wagens, training), 16.00-17 00 Did 3: Sport 3 extra. 16.00-17.00 Super: Autosport: Super 1993 German Touring Car Champions- 17.00-18 00 Ned 3 V 'n OO-'^l .45 b'rt^?V Sport extra" n WK atletiek te Stuttgart 17.05-19.00 Did 2. Sport extra: WK letiek (finale 10 km snelwandelen vro wen, samenvatting). 17.30-18 02 Did 1: Sportschau. 17.30-20.15 BBC 2: WK Atletiek vanuit Stuttgart: meto.a. marathon mannen, 100 m mannen, series,- 80C it Stuttgart, 18.21-20.00 Ned 3; van de Nederlanders in de afge lopen Tour de France. Zij heb ben wat goed te maken. Reken maar dat zij zich laten zien in de profronde. Flet is hun laatste kans om selectie af te dwingen naar de wereldkampioenschap pen in Noorwegen." Samen met Aad van der Luit, Wim van Duivenbode, Kees de Mooij en Casper de Vries pro beert De Jong van de vluchtige start van de profronde iets aar digs te maken. „Dat doen we op de zondag ervoor met de orga nisatie van een City Run, een skeeler- en een wielerwedstrijd in de buurt van het stadhuis. Dat vind ik een goede locatie. De profs starten er maandag ook. Bovendien wordt de recla mekaravaan er vanuit de Groenoordhallen via een korte toer door de stad heengeleid. En 's morgens tuigen de ploeglei ders er hun wagens op." Riethoven Eén man ontbreekt in het rijtje organisatoren: Joop Riethoven. De animator van de Tourstart in 1978, die hij overigens door een hersenbloeding moest missen, schittert vijftien jaar later door afwezigheid. Volgens De Jong omdat een andere Joop, wet houder Walenkamp, met het idee kwam om de profronde naar Leiden te halen. „Normaal gesproken gaat het omgekeerd. Dan benadert een organisatie de politiek. Maar dat heb ik Joop Riethoven helaas niet aan zijn verstand kunnen brengen. Hij voelt zich ten onrechte ge passeerd." Ook zonder 'ome Joop' kan het wielerevenement voor André de Jong nauwelijks stuk. Tenzij de landelijke orga nisatie, die de belangrijkste touwtjes in handen heeft, op het onzalige idee zou komen om alsnog een proloog aan het programma toe te voegen... leiden Bij de Tour-start van 1978 waren Hennie Kuiper (derde van rechts), Jan Raas (tweede van rechts) en Gerrie Knetemann (rechts) ook al in Leiden. De renners van toen vertrekken maandag alle drie als ploegleider vanuit Leiden tijdens de eerste etappe van de profronde van Nederland. foto archief leiden blijft, ontvangt de afdelingsbe- Karl Zoetemelk heeft van de deelnemers aan de wielerronde van Leiden de bekendste naam van alle deelnemers. De zoon van Joop Zoetemelk, die de Franse nationaliteit heeft, beproeft mor genmiddag zijn geluk tussen de A-amateurs, die i 16.00 uur voor het stadhuis van Leiden van start gaan. Zoetemelk junior is in vorm. Afgelopen woens dag werd hij tweede in een criterium in Nieuwe- gein. Richard van Kempen (Swift), Warmonder Etienne Vergeer en de Casba-renners Bennie Gosink, Peter Hoondert, Marcel van der Vliet, Leon Rekelhof en Mark Varkevisser behoren in Leiden tot de grootste concurrenten van Zoete melk. Het voorprogramma van de wielerronde bestaat uit hardloop- en skeelerwedstrijden. Om 13.00 uur is er een recreatieloop van 3,2 kilomter, ge volgd door het Leids kampioenschap skeeler om 13.45 uur en een atletiekwedstrijd van 6,5 kilo meter om 14.45 uur. In alle gevallen zijn start en Finish in de Breestraat ter hoogte van het stad huis. 19.25-19.50 Did 2: Sport extra: WK a letiek in Stuttgart (marathon mannen). 19.30-20.00 8RT 1: Sport. 19.30-20.30 EURO Rallysport: Off 21.00-22.00 EURO Boksen. 22.00-01.00 EURO WK Atletie 22.15-22.45 BRT 1: Sport op zater dag. 22.15-22.45 Ned 3: Studio sport: r 22.25-22.45 BBC 1: Sport. speelde wedstrijden in de P gue en de uitslagen van de overige wee zondag 08.30-09.00 EURO Aerobic. 09.00-09.30 EURO Autosport Duit: toerwagenkampioenschappen. (herh 09.30-22.00 EURO Zondag live: aul sport (GP van Hongarije voor F 1-wa- fhoogtepunten ATP Toernooi), auto sport (GP van Hongarije), wielrennen 1 Cn 5-12 40PNed ?WKAtietiek ;treeks verslag vanuit Stuttgart. 13.00-20.00 BBC 2: Sunday grand stand: zeilen (Ultra 30 series, eerste en tweede etappe vanuit Glasgow en Pwii- heli). autosport (Britse toerwagenkam pioenschappen, 1 le ronde vanal Oul- ton Park), autosport (GP van Hongarije voor Formule l-wagens vanaf de StutfgaU (sf menJa»'nghgSf" (British Open vrouwen vanuit Woburn, laatste ronde), WK atletiek vanuit Stuttgart (met o a. 100 m mannen, halve f.nale) en golf (British Open voor vrouwen). 13.30-15.55 RTL Autosport GPvan Hongarpe voor Formule l-wagens vanuit Budapest 50-15.30 B sport (GP v ï(5.00-1*5.4^) TV 5: Montagne. bergsportmagazine. 15.25-18.05 Did 2. Sport extra mét o.a paardesport (Spring-en dressuur Derby uit Hamburg). 16.00-17.00 Super: Powerboat worlc speedboatraces. 16.00-21 45 BRT 2: Sport extra: me 17,30-19.58 Did 1Sport extra Wl letiek vanuit Stuttgart. Met: kogeisli geren mannen, finale,- 20 km snelw, delen mannen, finale,- 100 m vrouw series; 100 m mannen, halve,finale 18 40-20.00 Ned 3. Studio sport 19.45-20.30 BRT 1 Sportweekend. 20.00-21.15BBC 1-WK Atletiek me finale 100m mannen, kogelstoten vroi wen, verspringen vrouwen, hamerwer- 20.13-21.05 Ned 3. WK Atl rechtstreeks verslag. 20.15-21 14 Did 1: Sport e letiek vanuit Stuttgart. Met' ke 04 - 8orussia Dortmund. 22 40-23.25 BBC 2: Autosport: GP van Hongariie voor Formule l-wagens vanaf de Hungaroring, samenvatting. 22 45-23.05 BRT 1: Sport 23 00-01.00 EURO Autosport: GP van "°n8ari£v,c 23. Ï0-Ó0.10 RTL 43 Sport. 00 35-01 10 RTL Autosf Hongarije voor Fl-wagens, s I: GP v< Championship vanuit Toledo (Ohio laatste ronde, samenvatting maandag 08 30-09.00 EURO Aerobics. (Worldcuf i|kse kampioenschappen). If (Open Oostei ien) 09.45-12:45 BRT 2. Sport extra: me 09.50-12.45 Did 1- Sport extra: WK letiek vanuit Stuttgart. Met: marathoi vrouwen; kwalificaties speerwerpei mannen; 100 m vrouwen, series; 4 m vrouwen, series; hink-stap-sprong 10.00-11 00 EURO Golf: Open Oos tenrijkse kampioenschappen 400 12.00-13.00 EURO torsport. 13.00-16 30EUR0 WK AH 14.05-15.00 RTL 4 Sport Raul Alcala, Laurent Fignon en Mario Cipollini behoren tot de grote namen van het deelne mersveld aan de profronde van Nederland. De geneutraliseerde start van de eerste etappe Lei den - Tilburg van 160 kilometer is maandagmiddag om 12.45 uur voor het stadhuis van Lei den in de Breestraat. Na 4,2 ki lometer wordt de koers officieel vrijgegeven. De volgende ren ners nemen deel: WordPerfect: Nijdam, Alcala, Daelman, De Koning, Moncas- sin, Mulders, Segers TVM: Skibby, Van den Bossche, Capiot, Harmeling, Hoffmann, Danny Nelissen, Talen Elro: Akkermans, Boogaard, Dick Dekker, Elen, Hopmans, Van Loenhout, Zanoli Histor: Ekimov, Bouwmans, Wilfried Nelissen, Neliubine, Nulens, Sergeant, Verhoeven, Zhdanov Castorama: Delion, Arnould, Desbiens, Jeker, Simon, Thi- bout.Trumhellef Gatorade: Fignon, Bascardin, Dirk De Wolf, Fidanza, Ruiz Ca- bestany, Verdonck, Zanatta ONCE: Breukink, Diaz Zabala, Dufaux, Hodge, Jalabert, Step hens, Weltz Festina-Mbc Boden, Van Aert, Koerts, Van Lancker, Rooks, Van de Akker, Cordes GB-MG: Cipollini, Baldato, Cor- si, De Mol, Peeters, Poli, Wil- lems Mercatore Uno: Baffi, Bordona- li, Fornaciari, Van der Poel, Lea- li, Pelliconi Jolly: Konychev, Bonca, Botarel- li, Gorini, Leoni, Mariuzzo, Pie- ton Telekom: Ludwig, De Wilde, Gröne, Holm, Kummer, Raab, Van Orsouw La William: Cornelisse', De Cle- rq, Deneut, Omloop, Remmels, Van Roosbroeck, Mare Siemons CoIIstrop: Stumpf, Biets, Entho ven, In 't Ven, Strouken, Van It- tersbeeck, Lapage Parcours Parcours: start (geneutraliseerd) stadhuis Breestraat Leiden (12.45 uur), Noordeinde, Noordeindeplein, Witte Singel, Zoeterwoudse Singel, Lammen- schansweg, Lammenschans- plein, Trekvlietbrug, Voorscho- terweg (einde neutralisatie na 4,2 kilometer, officiële start ter Jioogte van het Leidsch Dag blad) Voorschoten: Leidseweg, Schoolstraat, Veurseweg, Leids- chendam. Wat betekent deuce? Waarom 'new balls please' na negen games? Wat stelt de Australische opstelling in het dubbelspel voor. Waarom speelt John McEnroe met een veel zachtere bespanning dan gewoonlijk? ir schoeisel is gewenst op kunstgras? idere vragen, geeft Peter Klein antwoord. Klein (48) is voormalig districtstrainer en coach van de nationale jeugdselecties. Bij Unicum werkte hij ondermeer met Jan Siemerink en Jacco Eltingh. Ook voor uw (brandende) vragen op het gebied van tennis, materiaal, I techniek, regels, etc. staat hij open. Voor de beginners als ook voor de gevorderde. I U kunt bellen met de sportredactie (071-356460) van het Leidsch Dagblad of schrijven naar Postbus 54,2300 AB Leiden (t.n.v rubriek,tennis-wetenswaardigheden) gpd-verslaggever De voetballerij steekt maar vreemd in el kaar. De beste spelers zijn verdwenen naar het buitenland (Bergkamp, Roma- rio, Jonk, Vink, Vanenburg), maar nog nooit had het profvoetbal zo'n grote aantrekkingskracht op het publiek als deze zomer. De open dagen trokken tien-, twintig-, zelfs dertigduizend bezoekers, de sei zoenkaarten vlogen over de toonbank. .Bijna elke club in de eredivisie verkocht meer passe-partouts dan ooit, PSV en Ajax voorop. En natuurlijk Feyenoord. Nu is dat niet zo vreemd als je net kampioen van Ne derland bent geworden en sinds tijden weer mag meedoen in het meest aan sprekende Europa Cup-toernooi. Mis schien is de landstitel van Feyenoord zelfs wel de meest voor de hand liggende reden dat het voetbalvolk hongerig is ge worden. Omdat Feyenoord heeft aange toond dat je het met homogeniteit, hard werken en een vleugje creativiteit ver kunt schoppen. Feyenoord als voorbeeld voor de rest. Dat zou de slogan moeten zijn in de ko mende voetbaljaargang. Voor clubs als Twente, MW, Roda JC en Vitesse. Ver geet het maar. De naaste achtervolgers van de top-drie onderwerpen zich al op voorhand nederig aan het gezag van de top-twee, aangevuld met Feyenoord. Het gevecht om de titel gaat weer als van ouds tussen Ajax en PSV. Het wordt een strijd tussen het amusements-voetbal van Ajax en de degelijklieid van PSV. Maar het wordt ook een strijd tussen Louis van Gaal en Aad de Mos, twee ta melijk zelfingenomen trainers. Met in hun spoor Willem van Hanegem, die al les al een keer heeft meegemaakt. De pure liefhebber kan zijn heil dit seizoen beter zoeken in Amsterdam dan in Rot terdam of Eindhoven, want Ajax loopt over van kwaliteit. Maar die overvloed kan zich ook tegen de ploeg keren. Want hoe zullen potentiële internationals als Silooy, Ronald de Boer of Van Vossen re ageren als ze onverhoopt op de bank te rechtkomen? Tot welke conflicten dat kan leiden, ondervond Anderlccht in het voorbije seizoen met Van Vossen. Het lijkt de enige kans voor PSV en Feye noord om Ajax van de landstitel af te houden. 1. Mijn tegenstander slaat een bal ver uit, maar voordat deze stuit krijg ik de bal op mijn rug. Wat gebeurt er dan met het punt? (Spelsituatie bij de Kampioenschappen van de Haarlemmermeer in Nieuw Vennep) Een punt is pas gespeeld als de bal twee maal heeft gestuit of, als deze het speelveld niet raakt, in ieder geval buiten de lijnen heeft gestuit. Het punt gaat dus naar de man of vrouw die de bal weliswaar uitsloeg, maar de tegenstander daarbij trof voordat de bal de grond raakte. Overigens mag je een bal die door je tegenstander zonder het speelveld te raken ver builen de lijnen wordt geslagen, niet opvangen. Ook dit heet in de spel regels 'raken van een speler'. Je tegenstander kan het punt direct claimen. Binnen het speelveld is een bal, die een speler raakt, ogenblikkelijk een punt voor de tegenpartij. Een serveerder die de partner van de ontvanger raakt, heeft dus direct een punt. De enige uitzon dering op de regel is, als er sprake is van opzet. Een officiële scheidsrechter kan bij constatering van dit vergrijp een strafpunt toekennen. In een partij zonder scheidsrechter valt opzet moeilijk hard te maken. 2. In een landelijk ochtendblad las ik dat de com petitie in de eredivisie de kortste ter wereld is. Klopt dat (Vraag: J. Prins te Leiden) In het bewuste artikel wordt gesuggereerd, dat de competitie in de eredivisie de kans loopt opgeno men te worden in het Guinness Book of Records. Dit omdat de momenteel draaiende hoogste klas se van Nederland nog nooit eerder over zo'n kor te periode werd verspeeld als in dit seizoen. De start was op zondag 1 augustus. De halve compe titie tussen de acht beste teams van ons land ein digt vandaag en morgen alweer, als de zesde cn zevende speelronde worden afgewerkt. De vier hoogst geklasseerde teams spelen volgende week zaterdag en zondag nog twee extra wedstrijden in het zogenaamde kruisingsweekeinde. De winnaar van dit laatste evenement is dan landskampioen 1993. De Nederlandse eredivisiecompetitie, die in to taal op vier weekeindes en twee niidweekse woensdagen wordt verspeeld, is zeker niet de kortste competitie ter wereld. Wel de enige waar mannen en vrouwen binnen één team uitkomen. In Frankrijk is de landskampioen bij de mannen en die bij de vrouwen al na twee weekeinden be kend. Maar ook dit valt geen record te noemen. De Duitse competitie heeft nauwelijks een lange re duur dan de Hollandse. Bij onze oosterburen wordt wel een onderscheid gemaakt tussen wed strijden met en zonder toppers uit binnen- cn buitenland. Een speler als Mare Kevin Coellncr speelt bij zijn club alleen als ook de tegenstander met een speler van de wereldranglijst binnen de lijnen komt. 3. De Meren wijk organiseert een K5-jeugdtocrnooi. Wat betekent K5 (Vraag: mw. Y. van Schie te Leiden) Naast de wereldranglijsten, bijgehouden door de ATP (Association of Tennis Professionals) bij de mannen en de WTA (Womens Tennis Associa tion) bij de vrouwen, en de Nederlandse Mitsubishi Motors Ranglijsten, bestaan er ook de nationale jeugdranglijsten. Punten voor die 'ran kings' kunnen worden behaald in daarvoor aan gewezen toernooien. De hoogte van het prijzen geld bepaalt internationaal de hoogte van het aantal te verwerven punten. Voor de nationale ranglijst geldt het aantal sterren van een A-toer- nooi. De jeugdtoernooien zijn eveneens onder verdeeld in diverse sterktecategorieën, aangeduid met KI tot en met K5. Daarnaast is er een leef tijdsverdeling. De Nederlandse jeugdkampioenschappen in de leeftijdsgroepen t/m 12 en t/m 14 jaar, die don derdag in Groningen werden afgesloten, cn de ti telstrijd bij de zestienjarigen, die vandaag in de zelfde stad wordt beëindigd, hebben uiteraard de hoogste aanduiding. De Merenwijk heeft met zijn KS-evenement, dat vandaag van start gaat, als enige club in het district Leiden een landelijk jeugdtoernooi in huis. Dat dit de laagste categorie is. zegt niet zo veel over het te verwachten niveau. Ook Nederlands sterkste jeugdspelers mogen voor een K5-toernooi inschrijven. Wat geroemd moet worden is, dat De Merenwijk het heeft aan gedurfd zijn befaamde I-eidse jeugdtoernooi open te stellen voor deelnemers uit het gehele land. Wellicht bezoeken nu toekomstige toppers weer de regio Leiden, zoals in vroeger jaren spelers als Jan Slemerink en Paul Dogger al eens tot de deel nemers behoorden.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17