Sport Swansea houdt dapper DIOK van finale af Morceli prefereert vakantie boven WK Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 Rabobank 9 Jan Siemerink uitgespeeld ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1993 Feyenoord kent uitdeler kaakslag Rotterdam* Feyenoord weet welke speler op 29 juli de kaakslag heeft toegebracht aan de Helderse voetballer Ronald Schouten, maar volgens Feyenoords advocaat mr. J. Mentink leggen politie en justitie deze informatie naast zich neer. De club heeft na een eigen onderzoek een rapport opgesteld waarin de schuldige wordt aangewezen. De naam is bekendgemaakt aan de politie en de tuchtcommissie van de KNVB. „Ik ben zelfs met degene die het volgens ons heeft gedaan naar de politie geweest, maar ze willen alleen Van Gobbel horen", zegt Mentink. „Daar was de speler die ik bij me had ook zeer verbaasd over", aldus de advo caat. Theunisse steeds dichter bij ritzege ei ferrolGert-Jan Theunisse raakt in betere doen. In de vijfde en laatste etappe van de Ronde van Galicië kwam de Nederlan der net tekort voor de dagzege. De Spanjaard Fernando Escartin juichte, evenals de Amerikaan Andy Hampsten die de vijfdaagse etappekoers won. Theunisse werd in het eindklassement elfde. De Brabander probeert zich alsnog te plaatsen voor het WK, op 29 augustus in Oslo. Theunisse miste vorige maand de Tour de France door een blessure aan het zitvlak. Phil Anderson won voor de tweede keer in drie jaar de Ronde van Groot-Brittannië. De Australiër, inmiddels op leeftijd (35), hield de Italiaan Wladi- mir Belli vier seconden achter zich. Uitstel debuut Alfons Groenendijk manchester» Alfons Groenendijk kan vandaag nog niet officieel uitkomen voor zijn nieuwe club Manchester City. Een enkelbles sure, opgelopen tegen Sporting Lissabon in het toernooi van Fortuna Sittard, weerhoudt de Leidse Engelsman van een optre den in het competitieduel tegen Leeds United. Voor de uitwed strijd van aanstaande dinsdag tegen Everton hoopt Groenendijk wel speelklaar te zijn. Lentini uit ziekenhuis ontslagen milaan» Gianluigi Lentini heeft gisteren het San Rafael-zieken- huis in Milaan verlaten. De speler van AC Milan raakte tien da gen geleden ernstig gewond bij een auto-ongeluk. De medische staf van de club onderzoekt Lentini maandag nader. Dan wordt ook beslist wanneer hij de training mag hervatten. Naar ver wachting kan hij op z'n vroegst pas m november weer spelen. Competitieduel later door bommelding hei^ond In de eerste divisie is Helmond Sport - Dordrecht '90, de eerste wedstrijd in het betaalde voetbal van het seizoen 1993/1994, met een kwartier vertraging begonnen. In stadion De Braak kwam gisteravond voor aanvang van de wedstrijd een bornmeldingoinnen. Zoekacties hadden geen resultaat. Dordrecht won met 2-1. Lancashire verplettert Amerikaanse rugby-delegatie „De gezichten staan goed, nu de benen nog", mom pelde de nieuWe DIOK- coach Julius Breinburg na de warming-up voor de aanvang van het eerste du el van de vijfvoudige lands kampioenen in het eigen toernooi om de Euro Rug by Trophy. Omdat ook die ledematen prima functio neerden, hield DIOK de schade tegen de Welshmen van Swansea tot een 37-21 nederlaag beperkt. In de openingswedstrijd van het topevenement was de County-ploeg van Lan cashire met 34-0 duidelijk de meerdere van de Ameri kaanse delegatie uit Was hington. leiden peter klein rugbymedewerker Morgen om 15.00 uur staan op het hoofdveld van DIOK de ge plande finalisten ook daadwer kelijk tegenover elkaar. De orga niserende landskampioen had echter tegen Swansea evenals vorig jaar tegen Bridgend voor een verrassing kunnen zorgen. „De eerste try is voor de thuis club", had Tieme Bos voor speld, al doelde de DIOK-voor- zitter in eerste instantie op de fraaie weersomstandigheden en het veelkoppige publiek bij de eerste twee duels van het top- rugbyevenement. De eerste try van de wedstrijd kwam in werkelijkheid even eens op naam van de thuis ploeg. Swansea had via een dr opgoal van de vaste kicker Ri chards een 3-0 voorsprong ge nomen. DIOK had op dat i ment de beste kansen DIOK-speler Eric-Jan Berendsen (rechts) werpt een blik op de spelers van Swansea, die na felle strijd in balbezit zijn gekomen. Uit één daarvan belandde een dropkick van Mare Michelsen tegen de linker staander. Nog geen minuut later bracht Mi chelsen de bal met een verre trap voor vele meters terrein winst vlak bij de hoekvlag. Uit Vader Michael Jordan blijkt vermoord favetteville ap De vader van de Amerikaanse sterbasketballer Michael Jordan is vorige week dood aangetrof fen in Bennettsville in de staat South Carolina met een kogel- wond in zijn borst, hebben de autoriteiten gisteren gemeld. Het lichaam van de 57-jarige Ja mes Jordan werd op 5 augustus gevonden in een rivier in Marl boro County in South Carolina. Dezelfde dag werd zijn luxe-au to met een kapotte achterruit en beroofd van onderdelen terug gevonden in de bossen in de omgeving van Fayetteville. Ge gevens over zijn gebit leidden onder andere tot zijn identifica tie. De autoriteiten zeiden dat ze geen verdachten of motieven voor het misdrijf hadden. Michael Jordan hield vakantie in Californie en heeft geen ver klaring over zijn vader afgelegd. De familie had James Jordan in drie weken niet gezien, maar had hem niet als vermist opge geven. Omdat de oudere Jordan vaak voor zaken onderweg is, maakte de familie zich pas on gerust toen zijn auto werd ge vonden. De vrouw van James Jordan, Deloris, zei dat ze voor het laatst op 26 juli telefonisch met haar man had gesproken. Deloris zei niet te weten waar vandaan haar man belcle. Voor zo ver bekend is het de laatste keer dat James Jordan met ie mand heeft gesproken. Jordan werd het laatst gezien op 22 juli na het bijwonen van een begra fenis van een vriend in Burgavv, op ongeveer 100 kilometer van Fayetteville. De familie Jordan heeft een huis bij Charlotte in South Carolina. de line-out van Swansea be- reid", verklaarde coach Mike machtigde de sterk spelende Ruddock na afloop. „We wisten, Robbert Broers de bal. Met een dat DIOK goed getraind aan dit snoekduik drukte hij de eerste toernooi zou beginnen. Die try. Michelsen benutte de con- achterstand deed ons toch even versie voor een 7-3 voorsprong. schrikken. Maar de jonge spe- „We waren op alles voorbe- Iers, die in het team waren op- Atleten trekken toilet 's nachts niet door FOTO HENK BOUWMAN genomen, pasten zich goed aan. Zo konden we de wedstrijd als nog naar ons toetrekken." DIOK liet zich inderdaad zand in de ogen strooien. In de 30ste en 35ste scoorden de Welshmen Philips en Greensla de een try, terwijl Richards een maal twee punten voor de con versie toevoegde. De ruststand tussen Swansea en DIOK werd daarmee op 15-7 bepaald. In het begin van de tweede helft had DIOK de schrik over die niet verdiende achterstand nog in de benen. Op twee schijnbewegingen van Loader werd althans niet gereageerd en de prop van Wales kon tussen de palen scoren. Drie minuten later legde dezelfde Loader de bal knap breed op nummer 11, Davis, die bekwaam "één try drukte. Richards benutte de bei de conversies, waardoor de stand op 29-7 kwam. In tegenstelling tot de weer in de hoofdmacht meespelende Eric-Jan Berendsen, die in de eerste helft na een blessurebe handeling weer in het veld te rugkeerde. was Jacob Bonnet in de tweede helft minder geluk kig. Zijn vervanger. Bert Wisse, toonde zich een gretige reserve. Nadat Michelsen eerst een pe nalty slechts lieti centimeter naast de staander had gekegeld, stelde Wisse de Leidse kicker in staat te scoren en te converte ren: 29-14. Swansea liep via een penalty van alweer Richards en een try van Tamelia uit tot 37- 14. De laatste tien minuten wa ren echter voor DIOK. dat met een try van Peter Koenen en de conversie van Michelsen de eindstand een draaglijker aan zien gaf. Morgen om 13.00 uur speelt DIOK de zogenaamde kleine fi nale tegen Washington. De eindstrijd om de Euro Rugby Trophy tussen l.ancashire- County en Swansea begint om 15.00 uur. De toegangsprijs voor beide topwedstrijden op het DIOK-terrein aan de Leidse Smaragdlaan wordt geheel be steed aan een goed doel. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Rikl (Tsjj - Altur (Spa) 6-4 7 6. Fufli Den Haag. Trekking Lucky Ten van vrijdag - Perez-Roioan (Aiy/3) 6-6 (4-4) Perez-Roi 13 augustus. 1 -3-16-18-25 30-32- dan gediskwalificeerd 36 - 46 - 48 54 - 55 - 58 - 60 - 67 71 - 72 Vrouwen - 78 - 79 - 80 (onder voorbehoud) STUTTGART» ANP De Algerijnse atleet Noureddine Morceli verdedigt zijn wereldti tel op de 1500 meter niet. Mor celi riskeert met zijn afmelding door de internationale atletiek- federatie (IAAF) te worden ge schorst voor de Olympische Spelen van 1996 in Atlanta. De naam van Morceli staat in Stuttgart, waar gisteravond de openingsceremonie van de vier de WK atletiek plaats vond, nog op de startlijsten. De series voor de 1500 meter zijn donderdag. Tegenover het Franse persbu reau AFP liet de Algerijn echter weten niet naar Duitsland te ko men. „Ik ben op vakantie", al dus de 26-jarige wereldkam pioen en -recordhouder. Toilet In het Nederlandse flatgebouw van het atletendorp wordt 's avonds en 's nachts het toilet niet doorgetrokken. Die af spraak is gemaakt om de nacht rust niet te verstoren. De deelnemers aan het vierde toernooi om de wereldkam pioenschappen atletiek, dat vandaag in Stuttgart begint, zijn ondergebracht in een voormalig Amerikaans legerkamp aan de rand van dé stad. Het onderko men is heel wat minder riant dan zeven jaar geleden bij de Europese titelstrijd in Stuttgart, toen de deelnemers waren ge huisvest in nieuwe fiatgebou wen. De behuizing, waarvoor de organisatoren per deelnemer inclusief de gedurende 23 uur van de dag beschikbare, voor treffelijke maaltijden 120 dollar (een kleine 240 gulden) in reke ning brengen, is door een aantal teams reeds verlaten. Niet al leen een groot deel van de Ame rikanen nam ergens anders zijn intrek, ook de Arubaanse af vaardiging trok naar een hotel in de stad. Technisch directeur Bert Paauw van de KNAU sprak van naargeestige gebouwen, die vies en stoffig zijn. „Wij hebben nog betrekkelijk geluk gehad omdat wij in een hoek van het terrein zijn ondergebracht. Het is er rustig. Meubulair staat er vrijwel niet in de kamers, alleen bed den. Wij maken er echter niet zo'n punt van. Wij hebben wel de afspraak gemaakt het toilet 's avonds laat en 's nachts niet door te trekken omdat het een hels kabaal maakt." VOETBAL 6-4 6-7 6-0. Navrat.lova fer (ZAf) 6-4 6-1, Sabatmi Helmond Sport - Dordrecht '90 1-2 (0-1). 5. Breetveid 0-1. 68 Wouden 0-2. 85. Schippers 1-2 Scheidsrechter: Van Beek Toeschouwers: 3500 Gele kaart Meeuw- Sport). Breetveid re 0-1. FC Nurnberg- FC Köln 1-0 BELGIË: Beveren - Club Brugge 1-1 CVSt/116-3 7-6 lag gestaakt b«| 1-4) Dank SCHAKEN WIELRENNEN - Dutreeuw (Bel) 1-0. Van di hnstiansen (VSt) 1/2-1/2. Piket i (Den) 1-0, Poloegajevski (Rus) Speelman (GBr) 0-1 GoerevitS) en Speeim TENNIS erfvS0S (0ek/12) 6-3 7-6, Stich (Dui/4) - Woodfor- de (Aus) 6-3 6-3, Edberg (Zwe/3) - Ferreira (ZAf/14) 6-4 6-2, Gilbert (VSt) - Volkov (Rus/12) 3-6 6-2 6-2, Agassi (VSt) - Flach (VSt) 7-5 6-1, Chang (VSt/7) - Morgan (Aus) 6-1 7-6, Sampras (VSt/1) - Krick- stem (VSt) 6-2 7-5; kwartfinale: Agassi (VSt) - St.ch (Du./4) 6-3 6-2 11 Theunisse 6.22. 59. 4 26, 5. Svorada RONDE VAN THURINQEN Meiia (Col) 2 56. ik 19 45. ■p 25 28. weede etappe, Schleiz - Greiz: 1 n (Zwe), h Borst Klas n den run» Alphense Boys heeft zijn uitnodiging a Maccabi Haifa met een ondub belzinnige nederlaag moeten be kopen. De bekerwinnaar uit Is raël versloeg de Alphense hoofd klasser gisteravond in Alphen n den Rijn met 7-2. Vooral voor de rust was er geen houden aan voor de gastheren. Binnen een half uur stonden zij met 4-0 achter. De linkerspits van Macca bi, Alon Mizrahi, had met drie doelpunten een groot aandeel in de zege. Moshe Glam, Elvan Gecho, Chay Holtfman en Alon Hazan scoorden ieder één keer. Vlak voor rust (1 -5) kopte Pieter van Zoest (op de foto minder succesvol) voor Alphense Boys raak. Stanley Macnack zorgde voor de andere Alphense treffer. FOTO HENK BOUWMAN Guinau en Fleischeuer haken af in Nieuw-Vennep CIRCUIT IN CIJFERS nieuw vennep carole n tennismedewerker Jeroen Vink is in Nieuw-Vennep heel gemakkelijk door zijn kwartfinale in het BI-toernooi heenge- komen. De speler van Hillegom kreeg een walk over van zijn opponent De Rcgt. die met een blessure het park moest verlaten. In de halve eindstrijd ontmoet Vink Mischa dc Boer. die met 6-3 6-4 korte metten maakte met Unicum-speler Onno Guinau. Mark Fleischeuer haalde de halve finales niet. Bart Bex beëindigde het toernooi van de Meren- wijker met 6-2 7-5. Bex moet met Tom Buffers uitvechten wie morgen in de finale staat. Ingrid Kruit had weinig in te brengen tegen de als tweede geplaatste Mariska van Ilzerloo. Met 6- 16-2 moest de speelster van Dekker al snel het veld ruimen. „Het ging niet best. Ik stond heel slecht te spelen. Ik ben net terug van een kamp. maar dat is natuurlijk geen excuus", zei Kruit ter verklaring van haar verloren kwartfinale. 4-6 6-3 6 l.B Beks Robben 7 56 0. J de P DOB: Bethlehem' Zv. it 6 1 6 2 DECl.E feSTl,3 Z-5 7-6. R Lissaue' - R Hamming 6- Vries 6 6-3 6 2. E langelaan J nans^" W Gerard 6 zf/'b 3" M ;an Lonteren N Hoogenhout 6 1 6 b 6-2 HDB. Nagtegeiier' lolling Wnmoe Bult/ Be*s 7-5 3 6 6 4 11 6-4 6 0 DEB1 M M WiHems 6 3 6 2 Overloop/ Zonderop 3-6 7 5 7 5 H Sandkuhie 6 3 5 7 7 6 F H. Hinnen W Bakker 6 6 H Tendahl W Kieyn 6-2 6 HDB2: Jacobs.' Dekkers Va Hensbergen' Mattke Sandku HOC1. 5. R R'isdom M Lugtna J Mens J van Dgl't 8 6. R Tcyken8 3 HDC1 30» naV HÉC2 30- Jan Siemerink heeft de laatste acht van het met 3.1 miljoen gulden gedoteerde tennistoernooi in Cincinnati niet gehaald. De Rijnsbur ger verloor gisteren in de derde ronde in drie sets van.de Australiër lason Stoltcnberg: 6-7 6-3 5-7. Van der Voorn kwartfinalist ronde uitgeschakeld. Martinc Griekspoor uit Nieuw-Vennep speelt vandaag de kwartfinale bij de meisjes. In dc categorie tot en met 16 jaar reikten lolan- da Mens. Carlijn Buis en Hcddy Boers bij de meisjes en Marlijn van den Berg bij de jongens niet verder dan.de tweede ronde. it 6 0 6 1K Schuilt Torben van der Voorn heeft bij de nationale jeugdkampioen schappen tol en met jaar de kwartfinale bereikt. In Gronin gen verraste de kampioen van het Leidse tennisdistrict Maar ten de Poele met 3-6 6-3 7-5. De talentvolle Noordwijker had een 0-3 en 0-40 achterstand wegge werkt. Oswald Mattheussens van Unicum werd in de tweede Dc Mcrcnwijker deed dit oven gens met 6-4 7-5 ten koste var Alphenaar Martin Verkerïc.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 15