De veerkracht van de matras van Hollywood Rtv show What MakesThis Marriage Worn Klazien uit Zalk trekt de wijde wereld in MAANDAG 9 AUGUSTUS 1993 De filmset maakt blijkbaar meer kapot dan je lief is. Ted Danson is tijdens de opna men van Made in America ook echt verliefd geraak op Whoopi Goldberg. Zijn twee de huwelijk, nu met Cassandra Coates, ligt in puin. Vreemd gaan op de set is zo oud als Hollywood. Hoe je je er tegen moet wapenen? Nicole Kidmann hanteert de blijf- van-mijn-man-methode. Bang om haar man Tom Cruise kwijt te raken, was zij de ze zomer niet weg te branden op de set van The Firm waar Tom vrijscènes speelt met Karina Lombard. Een relaas over lieden, die beroepshalve een ander moeten acteren, maar die al rollebollend zo opgaan in hun spel dat ze voor de camera toch zichzelf zijn. She ïinics-Piraumir Filmsterren rollenbollen op set uit de echtelijke sponde Het kan verkeren: in 1991 prijkten Ted Danson en echtgenote Casey op de cover van het tijdschrift Parade als het ideale Hollywood-paar. foto cpd LOS ANGELES HANS TOONEN Lauren Bacall noemde hem niet voor niks wicked, wicked Burton. Ook Elizabeth Taylor, bijgenaamd the rich bitch vanwege haar vaak onbeschoft gedrag, kent anno 1961 de ranzige reputatie van Richard Walter Jenkins of wel Richard Burton. Op elke set deed hij het met zijn tegenspeelsters zoals Claire Bloom, Susan Strasberg, Jean Simmons, Roberta Haynes, Diane McBain en Olivia de Havilland. Op de eerste filmdag van Cleopatra in Cinecitta in Rome negeerde de 'keurig' met Eddie Fisher ge trouwde Liz dan ook volkomen de gelukldg met Sybil Williams gehuwde Burton. Ook de paparazzi-pers van Italië had die dag alleen maar aandacht voor me vrouw Fisher-Taylor. Aan het einde van de dag, toen Liz hem hooghartig passeerde, greep Burton haar bij de arm en fluisterde dat ze voor de rol van Cleopatra eigenlijk veel te dik was. Uz lachte voor de tweede keer. Eerder die dag, tijdens de lunchpauze, had de rokkenjager gepro beerd haar plat te krijgen met de meest rafelige smoes ter wereld: „Heeft ooit iemand je gezegd wat een mooi meisje je bent?" Vol leedvermaak sprong Taylor op de schoot van haar man Eddie. Nog geen vier maanden later bekende Liz Fisher dat ze smoor was op Burton, de mijn werkerszoo n uit Pontrhydfen (Wales). Waarop Fisher siste dat hij Bur tons 'kloten van zijn lijf zal schieten'. De rest is film geschiedenis. Taylor hield aan Cleopatra zestig kos tuums en zeven miljoen dollar over. En niet te verge ten Burton, toentertijd de meest gewilde serieneuker van Hollywood. Tijdens hun huwelijken Burton (overleden 1984) en Taylor (nu 61 en inmiddels zes k^er getrouwd) beloofden ze elkaar twee keer eeuwi ge trouw tuimelden de Burtons van de ene ver houding naar het andere slippertje. Dertig jaar later gingen Ted Danson (45) en Whoopi Goldberg (43) tijdens de opnamen van Made in America beduidend min der turbulent uit hun bol. „Eerlijk gezegd heb ik er niks van gemerkt," schokschou dert regisseur Richard Benja min. Ook bij cameraman Ted Churchill ging het licht niet op, toen Danson en Goldberg geen schilderij aan de muur lieten tijdens een vrijpartij in deze lachfilm. Bovendien stond Ted in Hollywood bekend als toege wijd echtgenoot van Casey Danson (55), met wie hij al meer dan vijftien jaar lief en leed deelde. Twee jaar gele den pronkten het echtpaar nog als het gelukkigste stel van Hollywood op de cover van Parade, de kleurbijlage van The Times Picayune in New Orleans. „Casey bezorgt me een compleet gevoel. Warmte, rust, aandacht. Dat alles heb ik bij haar voor het opscheppen", liet Ted Danson toen noteren. Voor de steun aan zijn vrouw, die tijdens de geboorte van hun dochter Kate in 1979 een hartinfarct overleefde, lever de hem veel spaarpunten op bij zijn fans. Kortom, Sinds de opnamerwarTMadeïr^merica' kijkt snaak Danson liever Whoopi Goldberg diep in de ogen. foto cpd dels morsdood is. Op de set van Jurassic Park waren Laura Dern (26) en Jeff Goldblum (40) meer onder de indruk van elkaar dan van de herboren dino saurussen. Beiden blijken oude rotten in lovesets. Goldblum ontmoette zijn inmiddels ex-vrouw Geena Davis in 1985 op de set van Transylvania 6-5000. En Laura Dern woonde samen met Kyle Macl^achlan, haar tegenspeler in Blue Velvet. Daarna had ze een relatie met Renny Harlin, produ cent van haar film Ram bling Rose. Dat de matras in Hollywood klein is, be wijst het gerucht dat Harlin onlangs innig gearmd ge signaleerd is met... Geena Davis, de ex van Goldblum. Uithuilen Wat er op en buiten de set van Sliver (binnenkort in het theater) is gebeurd, verdient verfilmd te wor den. Toen eind oktober met in slaapkamerscènes met één voet op de vloer Sharon Stone (35) beroemd vanwege haar kruis- Fantasie en werkelijkheid liggen in Hollywood dikwijls naast elkaar. In 'Bugsy' gingen Annette Being en War ren Beatty wel heel ver op in hun rollen. foto cpd privé stond zijn leven haaks op zijn meest succesvolle gespeeld worden. Alec Baldwin ging in Too hot to verhoor in Basic Instinct op de set verscheen, was rol van Sam Mallone, de rokkenjagende barkeeper uit Handle ook echt op de knieën voor Kim Basinger. ze verloofd met de musicus Chris Peters (24). En Glieers. Nu laat Danson weten dat hij de rest van zijn Warren Beatty was niet te houden toen hij eind 1991 filmproducent Bill MacDonald (37) was net getrouwd leven in de schaduw van Whoopi, de meest vrouwe- tegenover Annette Being stond in Bugsy. Nu geeft met Naomi Baca (34), met wie hij eerst acht jaar had lijke vrouw ter wereld, wil blijven lopen. Hollywoods 'dekhengst' de fles aan zijn dochtertje, gehokt. Scriptschrijver Joe Eszterhas (48) had de De laatste tijd lijkt menige set meer een peeskamer Julia Roberts was op de set van Flatliners niet weg te kaarten al klaar liggen voor het zilveren huwelijk met voor nieuwe, hete liefdesrelaties dan een locatie waar slaan bij Kiefer Sutherland, een romance die inmid- Geri. Hun wereld zag er amper een half jaar later heel anders uit. Sharon is nu verloofd met producent Mac Donald; diens vrouw Naomi mocht in elk praatpro gramma uithuilen over haar miskraam. Maar nog geen maand naderhand lag ze in de armen van Esz terhas, die zijn zilveren huwelijksfeest liet afblazen door zijn eenzaam achtergebleven ex. Wie eenmaal via de filmset aan een nieuwe man- /vrouw is gekomen, telt voor twee. Met deze wijsheid op zak volgde Nicole Kidman deze zomer elke dag haar man Tom Cruise tijdens de verfilming van The Firm ofwel Advocaat van de Duivel naar de bestseller van John Grisham. In deze thriller stoeit Cruise met Karina Lombard, een rising star in Hollwood. Nicole weet hoe heet het op de set kan toegaan. Tijdens de opnamen van Days of Thunder ging ze plat voor Cruise, nog maar net gescheiden van Mimi Rogers. Moet je als producent en of regisseur blij zijn met echte liefde op de set? Dat hangt van het koppel af. Bij films waarin Spencer Tracy (overleden in 1967) en Katharine Hepburn (nu 89) de hoofdrol speelden, verkneukelden ook en vooral de boekhouders van Hollywood zich. Hoewel Spencer tientallen jaren in een tuinhuisje achter de villa van Hepburn woonde en nooit officieel gescheiden is, beschouwde de hele wereld hem als Kathy's man. Anno 1993 staat Francis Ford Coppola, zelf een no toire rokkenjager, te springen om rollebollende hoofdrolspelers. „Zeker niet als het vriendje van zo'n plotseling verliefde actrice ook eens een kijkje op de set te nemen. Dan zit je midden tijdens de opnamen met een nachtmerrie." Is het zo bijzonder, zo'ri schroeihete set-liefde? Joe Eszterhas van Sliververge- lijkt de filmset met een meerdaags congres voor tandartsen. „Tijdens zo'n congres gaan die tandart sen ook de stad in. Pakken een püs en andermans vrouw, omdat ze niet alleen terug willen naar hun hotel." Met dit verschil dat de filmster meteen met zijn jaar slippertje te kijk staat, terwijl de tandarts thuis zijn kiezen op elkaar houdt. Op zoek naar kruiden op de Antillen STARDOM ZALK SUSANNE VAN VELZEN Voor de brug over de IJssel bij Zwolle linksaf. De dijk afrij den en dan kom je er vanzelf. De uitleg klinkt eenvoudig. Van af de slingerende dijk langs de rivier is de kerktoren van het paar honderd zielen tellende dorp al van verre te zien. Hier heerst nog complete rust. Auto's kunnen elkaar op de smalle dijk nauwelijks passeren. Een tege moetkomende fietser steekt vriendelijk zijn hand op. Het dorpje ligt er uitgestorven bij. In de tuin van één van de grote woonboerderijen houdt een oude vrouw even op met schoffelen. Een haar vreemde auto in de straat wekt haar nieuwsgierigheid. Er verschijnt een voorzichtige lach op haar gezicht bij de vraag waar de Vinkcnsteeg ligt. „U moet zeker bij Klazien zijn? Nou dat is rechtdoor en de eerste weg links." Het huis van Klazien (74) en Sam (73) Rotstein en hun katten Simon Perez en Oeloe ligt half verscholen achter struiken. Het gazon is strak gemaaid en de wilde planten staan in bloei. Heel even lijkt het alsof er nie mand thuis is. Dan klinkt er aan de zijkant van het huis wat ge rommel. Klazien verontschul digt zich voor haar natte hand. „Ik was nog even met de sla in de tuin bezig. Het heeft hier flink geregend en de grond was helemaal drassig." Ze stapt uit haar rubberlaarzen en doet haar schort af. Tijd voor een kop thee. Veel rust is Klazien niet gegund. De telefoon rinkelt om de. vijf mi nuten. Wildvreemde mensen bellen haar vanuit het hele land met vragen over een verstopte neus, een dikke voet of ver moeidheid. Klazien staat ze al lemaal te woord. Haar "kennis over de geneeskrachtige wer ing van kruiden wil ze graag met anderen delen. „Ik sta ge woon in het telefoonboek. Ie dereen mag me bellen. Als het me te gek wordt, laat ik dat ding rinkelen." Klazien is niets te veel. Tussen het schrijven van boeken en co lumns en het geven van lezin gen door heeft de Overijsselse ook nog vier televisieprogram ma's voor de NCRV gemaakt. Met haar 'ontdekker' Rik Fel- derhof duikt Klazien de komen de vier weken in de wereld van de mode, de luchtvaart en de politie. Op de Nederlandse An tillen gaat ze op zoek naar krui den. Klazien uit Zalk, zo luidt de titel van de NCRV-serie. Het idee om met Klazien een korte programma-serie op te nemen is bij Rik Felderhof ont staan toen de Overijsselse voor zijn programma De Stoel het luxueuze jacht van Abraham van Leeuwen, de Prince de Lig- nac, in Zuid-Frankrijk bezocht. Klazien: „Dat ging heel erg goed. Rik was heel tevreden over het programma." Hoop lol Klazien kijkt met plezier terug op de opnamen voor de nieuwe serie. „Je kunt moeilijk over je zelf zeggen dat het goed is, maar ik heb tijdens het filmen in elk geval een hoop lol gehad. Het was heel interessant om eens achter de schermen bij een cateringbedrijf op Schiphol te kijken. Daar kom je normaal ge sproken toch nooit", rfleent Kla zien. „Daar hoor je dingen waar een gewoon mens niet bij stil staat. Zo krijgen piloten die in één toestel zitten nooit hetzelf de voedsel. Stel je voor dat er iets niet goed is met het eten en ze lopen beiden een voedselver giftiging op." In de aflevering die morgen avond wordt uitgezonden gaat Klazien op ontdekkingstocht in de modewereld. Ze bezoekt een modeshow van Frans Molenaar, gaat naar de oudste hoedema- kers van Nederland, bezoekt de Klazien uit Zalk blijft bezig. Ze trekt binnenkort namens de NCRV de wijde wereld in. foto pr set van een fotosessie en krijgt zelf een robe-manteau aange meten door de jonge ontwerp ster Meta Struycken. Klazien is in haar jong jaren zelf lange tijd naaister geweest. Een moderne naaimachine in de hoek van de huiskamer ver raadt dat ze nog steeds met naald en draad actief is. „Oh ja, ik maak al mijn jurken zelf. Op de markt zoek ik een paar leuke lappen, voor niet te veel geld en hup ik kan er weer tien jaar te gen. Ik kies ook altijd voor een tijdloos eenvoudig model. Die stadse vrouwen gooien hun jur ken na twee jaar weg. Zonde hoor. Allerlei strikjes en dat soort dingen vind ik ook prach tig, maar niet voor mezelf. Daar ben ik te oud voor. Dat staat mij helemaal nief" Toch is Klazien ijdel. Vol trots vertelt ze over de robe-manteau die speciaal voor het program ma voor haar ontworpen is. „Het hele proces hebben we ge filmd. Van het uitzoeken van de Hpnr tot het passen en het aan trekken van het eindresultaat. Daar komt heel wat bij kijken. Het moet precies op maat ge maakt worden." JClazien verdwijnt plotseling naar de gang. „Kijk dit is 'm." Ze stapt de kamer in en draait langzaam een rondje in de lichtgroene robe-manteau. Om het geheel compleet te maken zet ze een hoed op haar hoofd. „De witte manchetten en de kraag kunnen eraf." Kruiden De aflevering die het dichtst bij Klazien ligt, zoals we haar ken nen, is het bezoek van haar aan de Antillen. Daar gaat ze op zoek naar de plaatselijke na tuur, kruiden en huismiddeltjes. „Het was daar fantastisch. Wij eenvoudige mensen komen daar normaal toch nooit. Ik ben op bezoek geweest bij Don Ste wart, een Amerikaan die dertig jaar geleden naar Bonaire kwam om een duikschool op te zetten. Nu doet hij de groenvoorzie ning op het eiland. Hij kweekt bijna uitgestorven gewassen." De verbondenheid met de na tuur is voor JClazien iets heel vanzelfsprekends. „Mijn groot ouders hebben mij alle kennis over de natuur bijgebracht. Pre cies op de plek waar ik nu woon hadden zij een klein arbeiders huisje. Hun kennis over de na tuur was geen kwestie van een hobby, maar bittere noodzaak om te kunnen overleven. Ik wil de mensen vertellen over de krachten van de natuur. Ik wil die kennis niet alleen voor me- zelfhouden." Klazien hoeft ook niet veel geld verdienen met haar krui denkennis. „Ik vraag voor een lezing maar honderd gulden en dat gaat allemaal naar een kin derdagverblijf in Israël waar zo wel Palestijnse als joodse kinde ren zitten. Dat vind ik belangrij ker dan zelf rijk worden." (Uitzending: Morgenavond, 22.26 uur, Nederland 1) Lange tijd n iets meer gehoord van actrice Bo Derek. Na de suc cesvolle film '10' heeft zij nog in een aantal films gespeeld, maar er kwam geen hond op af. Daar komt wellicht verandering in. De blonde seksbom gaat nu schitte ren in een thriller. En voor de liefhebbers: Bo gaat in de film ook weer uit de kleren. Burt Reynolds en zijn echtge note Loni Anderson zijn op elkaar uitgekeken. Burt zit als een beze tene achter andere vrouwen aan. En Loni laat zich evenmin onbe tuigd, als het op de andere sekse aankomt. Een scheiding ligt in het verschiet, maar Loni-lief eist niet minder dan'50 miljoen gul den alimentatie van haar echtge noot. Of Burt daar wakker van ligt, is niet duidelijk. De acteur bezit zelf maar liefst 125 miljoen gulden. Dynasty-ster Linda Evans stond onlangs behoorlijk voor jo ker. Zij was uitgenodigd voor de prijsuitreiking van het filmfesti val in Cannes. Ze had zich voor deze gelegenheid uiteraard be hoorlijk opgedoft. Op het mo ment suprème klonk er nogal wat gegrinnik van het publiek in de zaal. Wat bleek: Linda heeft in geweven haar en was danig aan het uitdunnen. De blonde krullen lagen aan haar voeten. Clint Eastwood krijgt er maar niet genoeg van. Van kinderen dus. Over twee maanden wordt de acteur, die de respectabele leeftijd heeft bereikt van 60 jaar, opnieuw vader. Het is het derde kind dat zijn veel jongere vrien din Frances Fisher hem 'schenkt'. Na de terugkeer van Derek de Lint uit de States lijkt het erop dat ook Rutger Hauer Hollywood voorgezien houdt. De acteur kocht onlangs een pandje in de Amsterdamse binnenstad voor ruim 1 miljoen gulden. Rod Stewart zal volgend najaar de eerste zanger zijn die optreedt in het stadion van de Detroit Ti gers. Zo'n 40.000 fans zullen het concert bijwonen. Bo Derek in de film '10'. In de nieuwste speelfilm gaat Bo ook weer uit de kleren. foto archief Jeff Trachta (Thorne Forrester), de acteur in de soapserie 'The Bold and the Beautiful' heeft meer in zijn mars dan de acteur uithangen. In de serie heeft hij daar al eens blijk van gegeven door met Bobbie Eakes (Macy) een duet te zingen tijdens een liefdadigheidsfeest. Toen bleek al dat Thorne over een mooie stem beschikt. Fans van Jeff kunnen nu ook buiten de serie van zijn zangkwaliteiten genie ten. De acteur heeft een CD ge maakt waarbij, volgens insiders, de vrouwen helemaal wegzwijme- len.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 8