Van Moorsel de beste Mulder kan nog niet imponeren Stevig verlies voor Rijnsburgse Boys iSSwtsss Manchester United heeft eerste prijs al binnen Sport Zilver voor Van der Vliet mi'Mmjr %§mê Nantes alleen aan kop Anderlecht wint simpel MAANDAG 9 AUGUSTUS 1993 16 Chiappucci wint in Indurains rijk san sebastian Claudio Chiappucci heeft een mooie overwinning behaald in het Spaanse rijk van Miguel Indurain. Het lukte hem zaterdag in de Clasica San Sebastian, dichtbij het Pamplona en Villava van zijn afwezige rivaal. Het was. na de voorjaarsklassie kers, de zesde wedstrijd die meetelt voor de wereldbeker. Voor de 30-jarige Chiappucci was het de tweede klassieke zege in zijn loopbaan, na Milan-SanRemo. 'II Diablo' versloeg in de sprint met twee renners landgenoot Paresin, zoals hij in de Pyreneeën- rit naar Pau tijdens de Tour Chirotto klopte. Op 300 meter van de streep viel hij aan, waarna Faresin, die enige naam opbouw de als sprinter, spoedig opgaf. i Van den Burgh derde op Vlieland leiden Casper van den Burgh is derde geworden op de kwarttriathion van Vlieland. De Leidenaar, die nog leidde na het fietsonderdeel, finishte in 1.55,13. Rinse van den Ouweelen won zaterdag de achtste triathlon van Kamperland. De Leidenaar liet een tijd afdrukken van 1.01.08. Teamgenoot Robert Jan Bakker eindigde als tweede in een tijd van 1.10.28. Olivier van Deelen van LZ1886 noteerde een tijd van 1.13.30. Franse Clignet op doping betrapt parus De Franse wielrenster Marion Clignet is op doping be- traptbij baanwedstrijden in juni in Spanje. Een contra-expertise heeft de eerste dopingtest bevestigd. De wegkampioene van Frankrijk wacht op een sanctie van de Spaanse wielerbond. De ze wordt door de UCI overgenomen. Clignet won vorige week de tijdrit in de Tour Feminin. In het eindklassement eindigde zij als tweede op 8 minuten en 29 seconden van Leontien van Moorsel. Marcel van der Vliet heeft een zilveren medaille veroverd op het Nederlands kampioenschap achter derny's voor amateurs. Achter gangmaker Vervoorn hoefde de Casba-coureur op de Alkmaarse wielerbaan slechts Michael Zijlaard, achter zijn va der Joop Zijlaard, te laten voor gaan. Ook over de landsgrenzen deed Casba goede zaken. Dino Tolhoek won gisteren de laatste etappe van de Ronde van Wal lonië. Robert de Poel, die een contract tekende bij de Zoeter- woudse wielerstichting, eiste de bergprijs voor zich op. Warm- onder Etienne Vergeer werd veertiende in de eindrangschi- king. Richard van Kempen reed het afgelopen weekeinde tweemaal in de prijzen. In Pijnacker legde de Swift-renner zaterdag achter topamateur Servais Knaven be slag op de tweede plaats. In Ou derkerk aan de Amstel werd de rietdekker uit Nieuwveen giste ren derde achter Van Rooyen en Zwirs. In beide wedstrijden moest Dennis van der Meiden (Casba) genoegen nemen met de vierde plaats. In Haamstede zagen de Casba-renners Marcel Remijn (2) en Vital Timmer mans (3) hun Zeeuwse oud ploeggenoot Peter Mol de over winning vlak voor hun neus wegkapen. In Ouderkerk eindigden twee junioren uit de Leidse regio in de top tien. Leidenaar André Möhlmann won de sprint om de zevende plaats voor Miquel van Kessel uit Ter Aar. Zaterdag finishte Möhlmann als 17de in de Waalse klimkoers van en naar Remourchamps. Van Kes sel, die eveneens naar België uitweek, kwam als 14de over de Finish in de ronde van Zuid- Oost Vlaanderen. Ouverture Schalke mislukt bremen anp/dpa Titelverdediger Werder Bremen is de Duitse voetbalcompetitie gestart met een ruime zege op VfB Stuttgart: 5-1. Bayem Mün- chen versloeg nieuwkomer SC Freiburg met 3-1. De ouverture van Schalke'04 mislukte. De nieuwe club van aanvaller Youri Mulder (ex-FC Twente) verloor bij Wattenscheid (0-3). Werder Bremen oogde als een ware kampioen. Vorig seizoen feestte de club van trainer Re- hhagel dank zij een beter doel saldo dan Bayern München. De nieuwe competitie begon voor de Noordduitsers veelbelovend. De Oostenrijker Herzog doel puntte in de eerste helft twee keer. Hobsch, een tegentreffer van Walter en in de slotfase tweemaal de Nieuwzeelander Rufer zorgden voor 5-1. Ber- thold (Stuttgart) kreeg in de 66e minuut de rode kaart na een grove overtreding op Hobsch. Bayern München schakelde Freiburg binnen een half uur uit. Met doelpunten van de Co lombiaanse aanwinst Valencia (twee) en Schupp dwong de thuisploeg snel een comforta bele voorsprong van 3-0 af. De komende tegenstander van FC Twente in het toernooi om de UEFA-beker verzuimde daarna naar een monsterzege uit te lo pen. De concentratie zakte, waardoor het spel slordig en rommelig werd. Acht minuten voor de rust verkleinde Freund de achterstand voor het dappe re maar kansloze Freiburg. In de tweede helft viel er voor het publiek niet veel meer te genie ten. Zonder inspiratie speelde Bayern de wedstrijd uit. De derby in het Roergebied tussen Wattenscheid en Schalke kende een eenzijdig verloop. De agressieve thuisploeg, die in de Bundesliga voor eigen publiek nog nooit van Schalke had ge wonnen. domineerde vrijwel de hele wedstrijd. Lesniak, Fink en Bach maakten de doelpunten. Zeven spelers, onder wie vijf van Wattenscheid, liepen tegen een gele kaart op. Mulder kon in negentig minuten nog niet imponeren bij Schalke. MSV Duisburg en VfB Leipzig, de twee andere nieuwkomers in de Bundesliga, hielden een puntje over aan de openings wedstrijd. Duisburg trotseerde Morceli in vorm twijfelt aan WK-start monaco «anp/ipa De Algerijn Noureddine Morceli benaderde zaterdag bij het atle- tiekgala in Monaco het wereld record op de 3000 meter, maar zette vraagtekens achter zijn deelname aan het WK in Stuttg art, dat over minder dan een week begint. Met 7.29,24 bleef hij 0,28 verwijderd van Moses Kiptanui's wereldrecord. On danks zijn topvorm heeft Mor celi weinig trek in het WK. Morceli is één van de atleten die kritiek heeft op het feit dat het WK tegenwoordig eens per twee jaar plaatsvindt en niet één keer in de vier jaar. Net als bijvoorbeeld Yobes Ondieki, wereldrecordhouder op 10.000 meter, is dat volgens hem te veel en devalueert een medaille in waarde. Bovendien wil hij ook op een WK flinke premies vangen. Morceli, 's werelds beste over 1500 meter, haalde in de Eu ropese wedstrijden een pak geld op en vindt het eigenlijk welle tjes. Terwijl hij de mogelijkheid om mee te doen in Stuttgart nog openhield, liet zijn mana ger Amar Brahmia weten dat zijn cliët zeker niet zal starten. Overigens is de Afrikaanse top per aangemeld, zodat hij kan lo pen als hij van gedachten ver andert. Morceli wacht een schorsing van twee maanden indien hij in Stuttgart wegblijft om financiële redenen. De Alegrijn was ia Monaco, vanaf érikilometer op zichzelf aangewezen. Het vooruitzicht op een record zag hij in de laatste 800 meter verloren gaan. Buiten de wereldtijd van Mor celi waren op een hete, bijna windstille avond drie beste we- reldseizoenprestaties te note ren. Mariene Ottey, die op de grote toernooien de gewoonte heeft naast het goud te grijpen, toonde haar supervorm door zowel de 100 als 200 meter te winnen en beide keren de Rus sin Privalova met ruim verschil te verslaan. Haar tijden van 10,90 en 21,77 waren uitste kend. Met de laatste prestatie was ze sneller dan de Francaise Perec eerder dit jaar: 21,99. Leontien van Moorsel is blij met haar tweede Tour-zege. De v Marion Clinget (tweede) en Heidi van de Vijver (derde). The Beauty and the Beast. Leontien van Moorsel is op de fiets beide. Zorgvuldig opgemaakt, met een pedaalslag die zijn gelijke in het vrouwenpeloton niet kent. Brabant se Tinus heerste in de Tour Féminin, zoals Miguel Indu rain de mannelijke versie naar zijn hand zette. „Maar daarmee houdt elke vergelijking op", zei de Brabantse na haar zege. hand van de dit seizoen naar de amateurs overgestapte ex-cipier Piet Hoekstra, bezeten van haar sport. In haar eerste jaren dook van de plaatselijke l'alpe-d'huez anp L'Alpe-d'Huez kreeg zaterdag met Leontien van Moorsel in het 'tourloze' jaar toch een Ne derlands feest. Vader en moeder supermarkt n< Van Moorsel met natte ogen aan de streep, haar fanclub juchend langs de weg, 'Tinus' solerend op weg naar haar hul diging als Koningin van de Tour Tegenwoordig staat de fiets de dis- werkte ze zonder schuld-, gevoel een doos gebak naar bin nen, bestelde ze na een wed strijd rustig een patatje oorlog. Féminin. Voor de tweede ach tereenvolgende keer. Vijf etappezeges, de berg- er puntentrui, de centraal. Met slechts af en toe nog een sportonvriendelijke uit spatting. De 23-jarige Boekelse heeft de enorme afstand. De Francaise beste benen van het peloton, Clignet als nummer ruim acht minuten. De sche Van de Vijver als i drie op bijna tien minuten. Van Moorsel staat binnen het vrouwenfietsen op eenzame hoogte. Gevormd door de harde zeker als het op een combinatie van kracht en souplesse aan komt. Zo gauw de weg omhoog loopt, is de Boekelse lichtge wicht vertrokken. Hoekstra zag jaren geleden een ideale klim- ster in haar, ondanks haar te veel aan gewicht. De kilo's wer den er op last van de eigenzin nige Fries in één winter afge traind. De 'dikke kont' veran derde in een gestroomlijnd zit vlak. Haar beschermheer Hoekstra vertrok, Frans van Diepen werd de nieuwe roerganger. De ver andering deed Van Moorsel goed. Ze kreeg meer vrijheid. Bij het NK in juni was Van Moorsel niet te houden, speelde ze met haar ploeggenotes uit de natio nale selectie. In de Tour Fémin in deed ze hetzelfde met haar buitenlandse collega's. Van concurrentie was in Frankrijk geen sprake. Helemaal niet meer toen Jeannie Longo in de eerste etappe de ronde moest verlaten na een zware valpartij. De Francaise had de ronde nog enige kleur kunnen geven. Zoals vorig jaar, toen ze Van Moorsel op l'Alpe-d'Huez bijna in de wielen reed om te kunnen winnen. „Maar ook met Longo erbij, had ze de ronde ge- wonwen", zei bondscoach Van Diepen om het grote krachts verschil aan te geven. leiden «erik van dop voetbalmedewerker De meeste trainers hebben veel huiswerk overgehouden aan de oefenwedstrijden van dit week einde. Op Rijnsburgse Boys na boekten de toppers uit de eerste klasse echter verdienstelijke re sultaten. Noordwijk - Voorburg 3-0 (1- 0). Noordwijk is volgens insi ders nu al beter dan vorig jaar. En dat pas zo kort in de voorbe reiding. Vooral nieuwkomers Ted Verdonkschot en Fred Bloem maakten een goede in druk. Laatstgenoemde was één keer succesvol, net als Frank Aboikoni en Kees Nulkes. Katwijk - ADO'20 4-1 (1-1). Ondanks een pittige trainings- week schoof amateurkampioen Katwijk hoofdklasser ADO'20 zaterdag moeiteloos aan de kant, via Hans Zwaan, Marco de Ridder en tweemaal Steef Roodakkers. De kustbewoners stellen dus weer nadrukkelijk hun kandidatuur voor de titel. Quick Boys - DOVO 6-2 (4-1). Fred Kanbier was de grote man in het duel tegen het teleurstel lende DOVO. Via vier treffers nam hij het leeuwedeel van de produktie van de Boys voor zijn rekening. Ook Floor van Duyn en Jaco Heeringa waren succes vol. HSW - ARC 1-3 (0-1). Ruud Bos, Sjaak Keij en Paul' Kwak- kenbos vonden de weg naar het net in de wedstrijd tegen HSW. De gastheren konden daar wei nig tegenover stellen. Zandvoort'75 - FC Lisse 2-5 (1- 2). De scoringsmachine van Lis- se loopt nog steeds slechts één op drie. Desondanks werd het net een handvol maal gevon den. De verantwoordelijken: René Ras (3x), Mark Ens .en Leon Hoep. Zevenhoven - Ter Leede 1-2 (1- 0). Nieuwbakken tweedeklasser Ter Leede liet zaterdag een goe de indruk achter. In de eerste helft kon alleen het houtwerk namelijk een voorsprong ver hinderen. Gert van Beelen en BUITENLANDS VOETBAL rit ,sk iagiytipiL" aissSii^lSSit' -y r sui» ill I - X £M Bayems nieuwe aanwinst Adolfo Valencia (11) scoorde twee goals bij zijn competitiedebuut, burgh-doelman Joerge Schadtke de Colombiaan echter de baas. I m Vjn.tnr Hier is Frei- FOTO EPA voor eigen pubhek bekerwin naar Leverkusen: 2-2. Schuster, die na dertien jaar zijn rentree in de Duitse competitie maakte, speelde een redelijke wedstrijd. VfB Leipzig moest in de derby tegen Dynamo Dresden genoe gen nemen met 3-3, na een voorsprong van 3-1. Voor de nieuwkomer scoorden Lindner en Anders (twee). Marschall was met drie treffers de gevierde man bij Dynamo, dat vanwege licentieproblemen met een ach terstand van vier wedstrijdpun- ten aan het seizoen is begon- Rellen Bij ernstige rellen rondom de voetbalwedstrijd VfB Leipzig en Dynamo Dresden in de Bundes liga (3-3) zijn zeven supporters gewond geraakt. De politie ver richtte 94 arrestaties. Tijdens de wedstrijd zochten ruim 10.000 toeschouwers uit Dresden ruzie met de aanhan gers van de thuisploeg. Stoelen werden losgerukt en richting het vak met de fans uit Leipzig gegooid. De schade in het Zen- tralstadion is aanzienlijk. brussel Manchester United is het seizoen met het behalen van een prijs begonnen. De landskampioen veroverde zaterdag het Charity Shield, de Engelse SuperCup, na een overwinning via strafschoppen op bekerwinnaar Arsenal: 5-4. De eind stand na negentig minuten was 1 -1 Het eindresultaat werd door een groot deel van de ruim 66.000 toe schouwers negatief ontvangen. In het verleden was het een goed gebruik, dat het Charity Shield bij een gelijke eind- stand door beide ploegen werd 'ge deeld'. Voor Manchester was het de zevende overwinning in het vijftiende duel tus sen landskampioen en bekerwinnaar. Tien jaar geleden was de roemrijke club in de traditionele openingswedstrijd voor de laatste keef succesvol met een overwinning van 2-0 op Liverpool. Manchester United kwam op Wem bley goed weg. Arsenal had tijdens de strafschoppenserie de winst voor het grijpen. Na een misser van Dennis Ir win kon Ian Wright bij een stand van 4- 4 zijn ploeg naar de zege schieten. De doorgaans van de stip trefzekere inter national schoof de bal dit keer meters naast het doel van Peter Schmeichel. Beschaamd wandelde de aanvaller te rug naar zijn ploeggenoten. Tijdens de onderlinge wedstrijd twee weken gele den in Zuid-Afrika had Wright nog tweemaal gescoord van elf meter. Rou- grote overwicht tinier Robson bezorgde Manchester vervolgens een voorsprong, waarna Schmeichel de beker veilig stelde met een simpele redding op een slappe in zet van zijn collega David Seaman. Ince, Bruce, Keane en Cantona hadden eer der voor de landskampioen een straf schop benut. Het duel tussen Manchester en Ar senal was een Britse kJassièker. Beide ploegen speelden in hoog tempo en toonden een grote aanvalsdrang. De be ginfase was voor Manchester. Met wer velend spel werd Arsenal in de verdedi ging gedrongen. Meer dan een fraai doelpunt van Hughes, die in de achtste minuut atletisch volleerde, leverde het Manchester niet op. Arsenal groeide langzaam in de wed strijd. De gelijkmaker van Wright vijf minuten voor de rust kwam niettemin als een verrassing. Met een verraderlijke boogbal passeerde de spits doelman Schmeichel. Volgens waarnemers was het één van de mooiste doelpunten op Wembley in de laatste jaren. Na de rust was de wedstrijd minder spectaculair. De drukkende warmte be zorgde de spelers de nodige last. Oud international Bryan Robson, die in de 68ste minuut Giggs verving, kon in de slotfase evenmin een beslissing force ren. Een door het publiek afgekeurde serie strafschoppen bracht later uit komst. Anderlecht is de verdediging van de Belgische voetbaltitel gisteren begonnen met een overwinning van 2-0 op Ant werp. Bosman maakte het twee de doelpunt met een kopbal. De eerste dag van de Belgische voetbalcompetitie werd over schaduwd door de droeve om standigheden in het Belgisch koningshuis. Er werd niet eer der dan gisteren gevoetbald. Voor de wedstrijden werd één minuut stilte in acht genomen. Anderlecht kwam het veld in het Astridpark op met drie Ne derlanders in de basis: Rutjes, Kooiman en Bosman. Kooiman viel na rust geblesseerd uit. Hal verwege de eerste helft kwam Anderlecht op voorsprong door de Zweed Par Zetterberg. Hij werd vorig seizoen uitgeleend aan Charleroi en groeide daar uit tot beste speler van het sei zoen. Bosman kopte na rust 2-0 in op aangeven van Walem. Club Brugge versloeg KV Mechelen (2-1). Eykelkamp blonk uit tegen zijn oude club. KV Mechelen had van zijn ster- Marco Verbree stelden echter na rust orde op zaken. Rijnsburgse Boys - AFC 2-4 (2- 3). Rijnsburgse Boys kon het za terdag niet bolwerken tegen AFC. Als reden werd de zware training opgegeven die de selec tie de dag tevoren had moeten ondergaan. Toch vonden Stefan Faber en Dick Heemskerk het net. Nat. Nederlanden - De Sleutels 4-1 (1-0). Normaal gesproken helpt een verzekeringsmaat schappij slachtoffers, zaterdag maakten ze er één. De Sleutels werd namelijk genadeloos ver slagen. Alleen de eer kon wor den gered door Afrim van Es. Hazerswoudse Boys - Aarlan- derveen 4-1 (2-1). Hazers woudse Boys maakte het zich zelf gemakkelijk en oefende te gen een ploeg uit de Goudse onderbond. Een overwinning was dus bij voorbaat verzekerd. Martin van Soest en Marcel Ver- herik bevestigden het klassever- schil ieder via twee treffers. RCL - Voorschoten 0-4 (0-0). Na één helft was de pijp al leeg bij RCL. Voorschoten kon daar door gemakkelijk afstand ne men via Rob de Zwart, Paul van Paassen, Marcel van Tol en Frank de Zwart. Duno - Leiden 4-1 (2-1). Leiden bracht geen volwaardige team op de been. In de tweede helft van het duel tegen vierdeklasser Duno werden zelfs maar vijf eerste-elftalspelers gesigna leerd. Ramses van Bostelen scoorde tegen. WSB - UVS 2-2 (1-0). Gerard Désar, trainer van UVS, was on der de indruk van WSB. Dat mag ook wel, want de Leide- naars slaagden er niet in de gastheren op de knieën te krij gen. De Noordwijkerhoutse treffers van René van der Meer en John Jansen wogen op tegen die van Walter de Kievit en Hans de Kruis. BEC-Meerburg 1-1 (1-1). Vier deklasser Meerburg behaalde tegen de Delftse klassegenoot BEC een verdienstelijk gelijk spel. Jacco van Es zorgde voor het doelpunt. In de Franse voetbalcompetitie is Nantes na drie speelronden al leen aan kop van de ranglijst gekomen. De verrassende lijstaan voerder profiteerde van puntverlies bij de concurrentie. Nantes boekte tegen hekkesluiter Toulouse de derde overwinning (3-0), terwijl Bordeaux en Cannes in de onderlinge wedstrijd hun eerste punt inleverden: 0-0. Het door eeri mogelijk omkoopschandaal ge kwelde Olympique Marseille bleef in de. thuiswedstrijd tegen Le Havre steken op 1-1. Nantes had zaterdagavond vrijwel niets te vrezen van het zwakke Toulouse. Binnen 23 minuten leidde de koploper met 2-0 door tref fers van de Nigeriaan Siasia en jeugdinternational Qoudec. Laatst genoemde scoorde halverwege de tweede helft opnieuw. Nantes heeft na drie wedstrijden nog altijd geen doelpunt geïncasseerd. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, speelden Bordeaux met Richard Witschge en-Cannes een spectaculaire wedstrijd. Bei de ploegen vermaakten de 25.000 toeschouwers in de wijnstad met aanvallend voetbal, dat evenwel geen doelpunten opleverde. De Nederlander Henk Vos had een belangrijk aandeel in de krap pe zege van Sochaux op Metz (2-1). De behendige aanvaller maak te in de 81ste minuut de tweede treffer voor de thuisploeg, die met Cannes en Bordeaux de tweede plaats deelt. Saint-Etienne en nieuwkomer Angers boekten de eerste zege van het seizoen. Saint-Etienne won met 2-0 van Monaco, Angers ver sloeg Lyon met 3-1. Beide winnaars hadden dit seizoen nog niet ge scoord. Bij Monaco miste de Duitser Klinsmann een strafschop en werd de Franse international Blanc uit het veld gestuurd. ren alleen doelman Preud'hom- me nog óver. Óe international behoedde zijn club voor een grote nederlaag. Mechelen nam verrassend de leiding door Van- denbuys. Op slag van rust werd het gelijk door Straelens op een pass van Eykelkamp, die in de tweede helft ook Amokchi be diende voor de winnende tref fer. Lommei zorgde op de eerste speeldag voor een verrassing door Waregem, dat dit seizoen Europees speelt, met 3-0 te ver slaan. Frank Berghuis bereidde de eerste treffer voor en tekende zelf voor de tweede. Ook Foeke Booy was voor zijn nieuwe werkgever succesvol. De Neder landse spits maakte het tweede doelpunt voor AA Gent tegen Cercle Brugge (2-0). Standard Luik behaalde een zwaar bevochten overwinning op stadgenoot Seraing (1-0). Standard-speler Mare Wilmots werd uit het veld gestuurd. Voor Seraing was het de eerste ne derlaag in meer dan een jaar. In de tweede klasse bleef de ploeg vorig seizoen ongeslagen. Vitesse neemt tv in eigen beheer arnhem anp Vitesse neemt zijn televisie optredens voortaan in ei gen beheer. De club heeft met John de Mol Produc tions een driejarig contract afgesloten voor speciale programma's om de com petitie- en bekerwedstrij den heen, die onder de overeenkomst van de NOS met de KNVB vallen. De UEFA-bekerwedstrij- den tegen Norwich City worden de eerste speciale producties. Voetbal zal als entertainment op de buis worden gebracht. In de eer ste wedstrijd wordt een link gelegd naar de Airborne en de Slag om Arnhem, die volgens voorzitter Aalbers in Engeland ook sterk leeft. Aalbers hield zaterdag tij-- dens de open dag van zijn club een lange redevoering. Hij legde doodgemoede reerd een link met giganten uit het internationale voet bal als Berlusconi, Tapie en Real Madrid/Dorna. Zij re gisseren ook zelf tv-pro- gramma's van hun clubs voor een miljoenenpubliek. Aalbers wil zelf ook een 'Master of the Game' wor den. Zonder bescheiden heid zei hij dat Vitesse op de top-100 van beste voet balclubs in de wereld in middels is gestegen tot de 47ste plaats. Aalbers, zakenman met connecties over de hele we reld, zag zijn ideeën bij tfe KNVB niet opgepakt wor den. Hij sneed ze inmiddels toe op zijn eigen club. De eigen lv-show is er één. De bouw van het Akzodrome een ander. Hij zei er nog steeds van overtuigd te zijn dat het superstadion er komt. Het wachten is alleen nog op de laatste vergun ning inzake de hinderwet. Maar zijn verhaal werd minder overtuigend, toen hij meedeelde alternatieve plannen klaar te hebben voor het geval er toch iets misgaat met het Akzodro me. „De top is in dat geval voor Vitesse onhaalbaar."

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 16