Jongerencentrum bij zwembad later open Meer politie op mogelijke fraude van Leiderdorpse ambtenaren Leiderdorp klaagt over hondenpoep Stompwijkse sporters betalen zelf kantine Bewoners vragen kabinet om periode van bezinning Regio t^fi i ShopTÓpper Jeeps tegen krakers x Door rolstoel gezakt lPER CLIP&PJ CHEF GERT VISSER, 071 -356430, PIV -CHEF JANET VAN DIJK. 071 -356413 Portocabins bij Het Wedde duurder Het nieuwe jongerencentrum bij zwembad Het Wedde in Voorschoten valt ongeveer 20.000 gulden duurder uit dan de gemeente aanvankelijk had geraamd. De gemeente raad buigt zich eind deze maand over het extra benodig de bedrag. Dit betekent dat het jongerencentrum niet in september open kan gaan, zoals was gepland. Volgens welzijnswethouder M. Breunesse duurt het hoogstens zes weken langer voor de jongeren in hun nieuwe onderko men terecht kunnen. gulden beschikbaar gesteld. Uit nauwkeurige berekeningen blijkt dat ongeveer 20.000 gul den extra nodig is. Volgens Breunesse zijn be paalde kosten bij de eerste ra ming over het hoofd gezien of hoger uitgevallen dan verwacht. VOORSCHOTEN JUDY NIHOF De Voorschotense jongeren krijgen onderdak in porto-ca- bins op het noordelijke deel van de parkeerplaats bij zwembad Het Wedde. Voor de aanleg had het gemeentebestuur 146.000 Zo was niet gelet op kosten voor beveiligingsmaatregelen en kostte de aanleg van een cai-tv- kabel veel meer dan was ver wacht. Eind mei besloot de gemeen teraad na maandenlang praten om de jongeren in portocabins, een tijdelijk onderkomen, onder te brengen bij het zwembad. Het is de bedoeling dat na een proefperiode van twee jaar wordt bekeken, of de plek ge schikt is om er een permanente accommodatie te bouwen. In het huidige onderkomen in ge bouw Onderdak aan de Prins Bernhardlaan zitten de jonge ren al enige tijd op een schopstoel. Niet alleen omdat het college andere plannen heeft met de locatie, maar voor al omdat een aantal omwonen den de jongeren weg wil heb ben. Ze klagen er onder meer over dat het gebouw Onderdak geen geluidsiosolatie heeft. G. Zweekhorst, bestuurslid van het open jeugd- en jonge renwerk, betreurt het wel dat de jongeren nu langer moeten wachten voor het nieuwe jonge rencentrum er staat. „Aan de ene kant is het weer een teleur stelling. Maar als je er dan een hele goeie tent voor terugkrijgt, dan heb je dat er wel voor over! We hebben zelf namelijk ook een hoop eisen gesteld en die worden ingewilligd." Het politieteam dat de vermoedelijke fraude door Leiderdorpse ambtenaren onderzoekt, wordt uitgebreid. Op dit mo ment zijn drie mensen bezig met de zaak. Zij zijn volgens waarnemend persofficier I. Klopper vooral informatie aan het ver zamelen. Klopper: „Als blijkt dat we veel mensen moeten gaan horen, wordt het team gro ter." Het is niet te zeggen hoe lang het onderzoek gaat duren, aldus de officier. „Het kan best wat tijd in beslag nemen, want het is een ingewikkelde zaak." Nu justitie de zaak hoog opneemt, doet het gemeentebestuur van Leiderdorp zelf geen onderzoek meer naar de mogelijke fraude die de drie ambtenaren hebben aan goedkopere grond te komen voor premie-woningen. Als er enige duidelijkheid is over het verloop van het justitieel onderzoek, wordt beke ken of al disciplinaire maatregelen tegen de betrokkenen moeten worden geno men. „Toen we hoorden dat de officier van justitie opdracht gaf voor $en justitieel onderzoek, hebben wij besloten de zaak zelf voorlopig te laten rusten", aldus inte rim-burgemeester J. de Bruin. De officier van justitie houdt het gemeentebestuur op de hoogte van de stand van zaken. „Wij kunnen zo'n onderzoek zelf natuur lijk nooit beter doen." Bezinnen De Bruin zegt dat het gemeentebestuur zich zal 'bezinnen' over disciplinaire maatregelen als tijdens het onderzoek blijkt dat justitie de kans groot acht dat er inderdaad valsheid in geschrifte is ge pleegd. „We wachten met belangstelling de berichten van de officier van justitie af." De mogelijke fraude door de drie amb tenaren is ontdekt door R. Dekkers van Leefbaar Leiderdorp, die vorige week aangifte heeft gedaan bij de politie. Uit notulen en andere archiefstukken leidt zij af dat de drie zijn bevoordeeld bij het ko pen van een huis in de wijk Buitenhof. De ambtenaren zouden de grootste ka vels voor de laagste prijzen hebben ge kocht. Een verdachte zou bovendien voor 50 vierkante meter grond geen geld heb ben betaald. De drie zouden zo'n tien duizend gulden goedkoper uit zijn ge weest. LEIDERDORP PAUL VAN DER KOOU Het Leiderdorpse Jaagpad heeft een probleem. Het heet hondenpoep en houdt zowel de Hoofdstraatbewoners bezig als de snelle trimmers op loopschoenen, mountainbikes en racefietsen. „Het is hèt pro bleem van het oude dorp. Het is verschrikkelijk", zegt een ra cende buurtbewoner. „Maar wat doe je eraan?", zegt een ander vanuit de ach tertuin. „De honden lopen vaak los en voor je het weet hebben ze hun poot al opge tild bij jouw tuinpaal." „En bij wie moet je klagen?", zegt een derde. „Ik zou niet eens weten van wie de grond is. Rijkswa terstaat komt hier maaien, maar laat die drollen gewoon liggen." Volgens een woordvoerder van de gemeente is het Jaag pad openbare grond. De boze burger moet dus gewoon kla gen bij de gemeente als er weer eens honden loslopen. Want dat mag niet op de openbare weg, zo regelt de al gemene plaatselijke verorde ning (AP\Ó. Over poepen meldt die ver ordening echter niets, waar schuwt de woordvoerder. „En het is natuurlijk niet zo dat een aangelijnde hond niet poept. Zo werkt het natuurlijk niet. Verschil is vooral "dat een onaangelijnde hond het in de bosjes doet en aangelijnde op of naast de openbare weg." Of, om bij het Jaagpad te blijven, de dieren doen hun behoefte op het smalle asfalt of in de niet veel bredere gras strook ernaast. En die grenst weer aan de korte achtertui nen van woningen aan de Hoofdstraat. De woordvoerder van de gemeente begrijpt de problemen, die vooral in het eerste stukje zouden spelen. Maar hij kan pas wat doen als er officiële klachten bin nenkomen: „Dan kunnen we bekijken of er een bepaling in de APV moet komen over het verplicht opruimen van hon dendrollen. Dat je altijd een poepzak bij je hebt." Dat wordt dan niet een aparte re geling voor het Jaagpad. Als de poepzak verplicht wordt, geldt dat voor de hele gemeente. „Dat kun je onmogelijk tot een bepaalde straat beperken", zegt de woordvoerder. Sportverenigingen halen bijna half miljoen binnen STOMPWUK KEES VAN KUILENBURG De drie sportclubs in Stompwijk hebben bijna een half miljoen gulden op tafel gelegd om de komst van de nieuwe sporthal aan de Klaverweg zeker te stel len. Hadden zij Jiiertoe geen kans gezien, dan was de hal er niet gekomen. Half oktober wordt de kroon op het werk ge zet: dan nemen de sporters de hal in gebruik. De sporthal kost zes miljoen gulden. De gemeente Leids- chendam, waartoe Stompwijk behoort, heeft dat betaald. Maar het geld voor de kantine, bijna een half miljoen gulden, moes ten de sportclubs zelf ophoes ten. „Het leek een hele klus, maar het geld hadden we binnen twee maanden bij elkaar", zegt Mart van Dijk. Er is nog wel een gat van een ton. „Dat is geen enkel probleem. Desnoods stappen we naar de bank", zegt de Stompwijker, die secretaris is van Stompwijk '92, de nieuwe vereniging die belast is met het beheer van de hal en de kanti ne. Behalve secretaris is Van Dijk vanaf oktober ook beheerder van het sportcomplex. "„Samen met een team van vrijwilligers moet het mogelijk zijn om hal en kantine goed te laten draai en." De hal wordt, zoals gezegd, half oktober officieel in gebruik genomen. Een maand eerder zijn de nieuwe velden speel- klaar van de voetbalvereniging Stompwijkse Boys, die naast de sporthal liggen. Overkoepelend Stompwijk '92 is ontstaan uit de voetbalvereniging, de handbal vereniging HSV en de gymnas tiekvereniging Gyvesto. „Toen de gemeente ons liet weten dat de hal er onder deze bepalingen kon komen hebben de drie be sturen de koppen bij elkaar ge stoken. Besloten werd een over koepelende vereniging op te richten. Op die manier kregen we een draagvlak van 550 leden. ül' Mart van Dijk: „Binnen twee maanden was het geld bij elkaar en dat in een dorpje van 2000 zielen." Daar kun je wat mee doen. Er zijn vrijwilligers nodig voor al lerlei taken in de hal en kantine. Dat zijn er inmiddels al een dik ke vijftig. Dus ook wat dat be treft staan we er goed voor." Een begin voor de spaarpot was de verkoop van de kantine en de overige opstallen op het oude voetbalveld. „Vervolgens hebben we onder de bedrijven in het dorp een tegelactie ge houden. Bedrijven konden voor 1500 gulden een wandtegel ko pen, met daarop de naam van het betreffende bedrijf. Die te gels komen in de kantine te hangen. Op de begroting had den we voorzichtig 30.000 gul den ingevuld, maar deze actie leverde het driedubbele op. Daarna brachten we in het dorp zo'n 1000 obligaties van 50 gul den per stuk aan de man. Dan merk je dat het gehele dorp en thousiast is. Dat werkt ook bij de besturen van de verenigin gen door die de kar moeten trekken." De eerste paal ging in decem ber de grond in. Begin juli is het gebouw 'opgeleverd. „Daarna moest nog wel het een en ander gebeuren. Neem alleen maar een bar van twintig meter. Als je dat moet laten doen betaal je 1500 gulden per meter. Nu zijn we voor de helft klaar. Detzelfde Elektronische schrijfmachine Brother AX-210 •correctiegeheugen regel inspringen papierbreedte tot 30 cm automatisch uitvullen, centreren en onderstrepen diverse margrietschijven ShopToppers zijn aktie-artikelen van Clip Paper, een landelijke keten van Kantoorsupers voor een Superkantoor! Bel de dichtstbijzijnde vestiging voor toezending van de aktuele aktiekrant. Om te voorkomen dat het voor malige politiebureau aan de Van der Valk Bouwmanweg in Leiderdorp wordt gekraakt, zijn er negen jeeps neergezet. De jeeps zijn begin deze week gear riveerd en staan achter slot en grendel. Ze zijn eigendom van Boogert Handelsonderneming in Leiden, die legeronderdelen verkoopt. Het voormalige hoofdbureau van de rijkspolitie in de Leidse regio kwam leeg toen de fusie met de gemeentepolitie rond was. Het hoofdkantoor van de politie in het district Midden- Holland zit in een nieuw ge bouw aan de Persant Snoep- weg. Het oude politiebureau is nog niet verhuurd. Een kandidaat was de Leiderdorpse felicitatie- dienst Felicitas, maar dit bedrijf heeft gekozen voor vestiging in Alphen aan den Rijn. Het pand wordt verhuurd door de Leider- dorpse aannemer Noorlander. Boogert heeft de voertuigen niet in het pand gestald vanwe ge ruimtegebrek aan de Han delsweg in Leiden. „Het is een preventief middel, we doen er Noorlander plezier mee. Zoiets is ook wel nodig, met al die En gelse krakers in de stad", aldus R. Boogert. Ook in het pand van het fail- liette carrosseriebedrijf Deckers op het Leidse bedrijfsterrein Roomburg staan jeeps om kra kers te weren. „Dat pand was gekraakt maar de politie heeft de krakers eruit kunnen krijgen omdat het niet leeg stond", al dus Boogert. 4? Koopavond enjfzaterdag open. Vareseweg 41. Rotterdam Tel.: 010-262 10 22 Tiber 40, Leidschendam Tel.: 070-320 30 04 Hanzeweg 11, Gouda Tel: 01820-723 88 De Hemmen 23, Drachten Tel.. 05120-421 21 DEN HAAG/DE LIER» Het materiaal is goed, maar toch zakten drie rolstoelers, die meedoen aan de internationale Bloemenmarathon, gisteren door hun voertuig. Op weg naar de eindstreep, toen de strijd het heetst was, begaven de drie kar retjes het. De berijders bleven ongedeerd. De Australische Louise Sauvage won in de B-categore twee etappes. In het klassement blijft Theo Geeven uit Schiedam aan de leiding. In de A-categorie sloeg Paul Wiggings weer toe. Hij gaat aan de leiding. AMSTERDAM ANP FOTO JAN HOLVAST geldt voor de vloer en de verde re inrichting. Ook daar bespa ren we door zelfwerkzaamheid veel geld. Maar alles bij elkaar lopen de kosten toch nog in de tienduizenden guldens, bat komt er nog eens bij. Dus moe ten we nog wel wat obligaties zien kwijt te raken. Ook aJ be grijpen we dat het op epn gege ven moment is afgelopen. De mensen hebben al zoveel' ge daan." De bewoners van de regio Schiphol, waar in to taal 2,5 miljoen mensen wonen, vragen het kabi net en de Tweede Kamer om een bezinningspe- riode. Die tijd moet worden gebruikt om alle ge gevens boven water te halen die nodig zijn voor een afgewogen beslissing over een uitbreiding van de luchthaven. De stichting Platform Leefmilieu Regio Schip hol besloot enkele dagen geleden uit de klank bordgroep Project Mainport en Milieu Schiphol (PMMS) te stappen. Zij deed dat uit onvrede on vrede over het tussentijdse besluit van het kabi net om onder meer een vijfde baan parallel aan de Zwanenburgbaan aan te leggen. Volgens de stichting is het kabinetsstandpunt gericht op een verdere groei van Schiphol, zonder dat een gelijk gewicht wordt toegekend aan de tweede doelstelling van het PMMS, namelijk het verbeteren van het milieu. De bewonersorganisaties menen dat het huidi ge beleid de voortzetting inhoudt van het naoor logs luchtvaartbeleid; het voortdurend doorschui ven van problemen naar de toekomst, terwijl het leefmilieu voor de huidige bewoners steeds on aangenamer wordt. „Wij kunnen ons niet voor stellen dat het kabinet in alle redelijkheid deze besluiten had genomen indien zij de beschikking had gehad over alle relevante gegevens", aldus de organisatie. De stichting vertegenwoordigt ruim veertig bewoners- en kerkelijke organisaties in een gebied van 2500 vierkante kilometer. Gedurende de bezinningsperiode willen de be woners discussiëren over de veiligheid en een leefmilieu-alternatief onderzoeken. Verder moet er een kosten-batenanalyse op macro-econo misch niveau worden gestart.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 11