Sport Feyenoord verzwijgt naam dader Roomburg heet nu 'Verzopen Leidse' Prosets leveren geen verrassingen op Carl Lewis op 100 meter geen partij voor Linford Christie Dweilen met de kraan open Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankQ 4 ZA1LRDAG 31 JULI 1W398115 l, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, C Huybens twaalf kilo te licht voor NBA den bosch De Amerikaanse basketbalclub Utah Jazz, uitko mend in de NBA, heeft Marcel Huybens te licht bevonden. Let terlijk. De forward van titelhouder EBBC uit Den Bosch kreeg geen contract, echter wel de toezegging dat hij bij een gewicht stoename van twaalf kilo volgend jaar mag terugkomen voor een proefkamp. Huybens, 2.03 meteren 103 kilogram, kreeg onlangs van Utah jazz een uitnodiging een trainingskamp mee te ma ken. Hij haalde de laatste twintig, die voor twee contracten stre den. Op technisch gebied voldeed de Nederlander, De Amerika nen vonden hem alleen veel te licht en i Wild card voor Seles new vork De organisatoren van de open Amerikaanse titelstrijd op Flushing Meadow hebben voor Monica Seles een wild card gereserveerd. Het deelnemersveld bij de vrouwen wordt aange voerd door de Duitse Steffi Graf, Martina Navratilova doet voor de 21ste keer mee. Het tennistoernooi start op 30 augustus. Se les, winnares van de open Amerikaanse in 1991 en 1992, heeft na een steekpartij tijdens een toernooi in Hamburg (30 april) geen wedstrijd meer gespeeld. Ze herstelt momenteel van een messteek die een toeschouwer haar in de Duitse stad toebracht. Aan trainen is ze nog niet toegekomen. Tavitian niet rijp voor de top Sheffield Roupen Tavitian heeft de naam Jongejans, die voor het eerst sinds 1981 ontbreekt bij de Europese titelstrijd schoon- springen, in Sheffield nog niet kunnen doen vergeten De inter nationaal betrekkelijk groene Amsterdammer, die bij zijn club Saltor adviezen kreeg van de door een blessure afwezige wereld kampioen Edwin Jongejans, werd in de voorronde van het toer nooi op de 1-meterplank uitgeschakeld. Tavitian was gemiddeld goed voof een 6-, terwijl een rapportcijfer van 6,5 7 vereist was voor een plekje bij de Top 12. De drievoudig nationaal kampibén 1- en 3-meter) en toren was niettemin tevreden over zijn verrichtingen op zijn licht favoriete onderdeel. Afgezien van de anderhalve salto met schroef waren alle sprongen van behoorlijk niveau; van zijn huidige niveau. Bondscoach wil van verplichte stof af TiEbs*- Zonder de kraanvogel, de zwaardvis en de barracuda als verplichte stof zal het kunstzwemmen er niet minder op wor den. Integendeel. Heather Johnston, bondscoach in Nederland, steunt een actie om de verplichte onderdelen van het wedstrijd programma af te voeren. Uit een enquete, verricht tijdens de wereldbekerwedstrijden in L'ausanne, bleek dat een meerder heid van de trainers het standpunt van de 23-jarige Canadese - ongetwijfeld de jongste bondscoach in de Nederlandse sport - deelt. Johnstons pupillen brachten het er vrijdag tijdens het EK in Leeds desalniettemin redelijk vanaf. Een bijzondere vermel ding was er voor Marjolijn Both, die na de eerste dag vijfde is. NTTB verder met Vriesekoop zoetermeer Bettine Vriesekoop blijft beschikbaar voor het natio nale team. De tweevoudige Europese kampioene heeft met het bestuur van de Nederlandse Tafeltennisbpnd (NTTB) overeen stemming bereikt over de toekomstige samenwerking. Na het WK in Göteborg dreigde Vriesekoop te vertrekken, omdat ze het niet eens was met het nieuwe beleid van de NTTB op het techni sche vlak. De nummer vier van de Europese ranglijst is het ko mendeseizoen voor alle wedstrijden van het Nederlands team oproepbaar. De oudgediende mag als tegenprestatie zoveel mo gelijk haar eigen programma samenstellen. Met Paul Haldan, vijfvoudig nationaal kanfpioen bij de mannen, kiest Vriesekoop voor een aanpak buiten de kernploeg om. Oud- bondscoach Jan Vlieg fungeert als adviseur van het duo. 'Er waren twee spelers met nummer drie SCOREBORD Ronald Schouten, de aanvoerder van het Helderse ama teurteam, die donderdagavond bij een vechtpartij met een Feyenoord-speler gewond raakte, is voor minimaal zes weken uitgeschakeld. De familie van de 22-jarige voetballer, die zelf na een kaak-operatie geen commen taar kon geven, vernam van de doktoren dat de verwon dingen aan het gezicht van Schouten nog ernstiger zijn dan aanvankelijk werd gedacht. naam van Ulrich van Gobbel is gevallen, vervolgens ook die van Harvey Esajas. Gisteravond, na het bestuderen van de video beelden, kwam er weer een nieuwe naam uit de mouw. Moeder Schouten: „Het was Trustfull. Want die had num mer drie op zijn rug. Helemaal zeker weten we dat ook weer niet. Want, om de zaak nog ge compliceerder te maken, er wa ren bij Feyenoord twee spelers met nummer drie." De leiding van Feyenoord weigert de schuldige(n) bekend te maken en de spelers hebben een zwijgplicht opgelegd gekre gen. De familie Schouten kreeg gisteren in Den Helder bezoek van Fred Blankemeijer, die na mens de Stadionclub naar de marinestad was gereisd om ver der over de zaak te praten. Schouten sr.: „Blankemeijer heeft ons verzekerd dat er forse straffen worden uitgedeeld aan de betrokken spelers. Wij zullen in elk geval niet naar de politie stappen. Wat schieten wij er mee op als spelers van Feye noord gestraft worden? We wil len een schadevergoeding. Over de hoogte praten we zaterdag." Eén van de toeschouwers, Herman Ackermann, heeft het incident op video vastgelegd. Hij bevestigt Schoutens verhaal, marcel van der kraan „Ze zijn enkele uren met hem bezig geweest", zegt vader Schouten, die bij de operatieka mer in het ziekenhuis vijf pers fotografen wegstuurde. „De kaak bleek inderdaad gebroken. Bovendien was zijn lip gesple ten en was er een zenuw ge raakt. We waren bang dat zijn twee stukjes lip niet meer aan elkaar zouden komen, maar dat blijkt mee te vallen. De rest moeten we maar afwachten." We zijn door het hele voorval erg in de war geraakt. Vooral omdat onze zoon niets te ma ken had met het incident dat leidde tot de vechtpartij. Hij kwam de boel sussen. Als aan voerder vond hij dat het zijn taak was om zich naar de over kant van het veld te begeven en zich tussen de stoeiende spelers van beide partijen te plaatsen. Ik stond er tien meter bij van daan. Plotseling kreeg hij van achteren een vuistslag in zijn gezicht. Daarna bleef hij op de grond liggen", aldus de vader van het slachtoffer. Tot daags na het voorval bleef Schouten senior volhouden dat de boosdoener Henk Fraser was. Gisteren hield hij het even wel op Errol Refos. Anderen wa ren daar niet zeker van. De SPORTPRIJSVRAGEN Lucky 10, vrijdag 30 juli: 4-7-14-18 20 - 25 - 27 - 29 - 35 - 36 - 45 - 52 - 54 - 55 - 60 - 61 - 69 - 70 - 73 - 76 (onder VOETBAL ATLETIEK San Sebastian. EK jeugd 21,31, 2. Checcucci maar heeft verzoeken van NOS en regionale omroep om over de beelden te mogen beschik ken, naast zich neergelegd. „Ik heb een goede relatie met Feye noord. Of ik van Feyenoord be taald heb gekregen? Daarop geef ik geen commentaar. De technische staf van Feye noord beweert het incident niet te hebben gezien. De trainers Geert Meijer en Willem van Hanegem zeiden wel zich geër gerd te hebben aan de irritante sfeer in het veld. Meijer: „Soms kom je tegenstanders tegen die het nut van zo'n vriendschap pelijk duel niet begrijpen. Men wil de huid duur verkopen. Dat was donderdagavond ook zo." Collega Van Hanegem („Ik heb geen vechtende supporters gezien") sloot zich daar bij aan. „Vanaf het begin maakten som migen vervelende opmerkin gen. Ze wilden aanvankelijk ook niet met ons op de foto. Ze von den zich daar kennelijk te goed voor. De trainer vroeg 's mid dags al onze opstelling en paste zijn ploeg vervolgens aan de on ze aan. Het had een leuke wed strijd voor het publiek moeten worden, maar het werd niets. Een aantal spelers gedroeg zich ronduit vervelend en het gedrag van die trainer, dat geschreeuw, irriteerde me mateloos." 33. 3 Condon (GBr) i Zahorski (Pol) 1.53,49, 2. Gorelov (Rus) 1.53,81,3. Matthews (Ier) 1.54,00. 110 ir (Zwe) 7534 ptn, 2. Pode- bradsky (Pol)"7396, 3. Vogt (Dui) 7338 Kwalificatie polsstokhoogspringer 1 Markov (WRu) 5,00 m, 2. Tamminga (Ned) 5,00 m. 3. Lachhéb (Fra) 5,00 m. DAMMEN De sleutelfiguur lijkt scheids rechter Chiel Hoonderd te wor den, die het duel uiteindelijk besloot te staken. De arbiter wilde de zaak in eerste instantie Nijmegen. Open NK, belangrijkste uitsla niet rapporteren aan de KNVB. Maar toen gisteren bleek hoe ernstig de gevolgen van de 'stoeipartij' waren, heeft hij als nog een uitvoerig rapport aan de tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB gezonden. Hoonderd: „Ik kan op dit mo ment beter geen uitlatingen doen. Ik heb mijn visie op pa- pier gezet en kan alleen vertel- GOLF ien dat er een strafzaak van zal komen. Dat is alles wat ik kwijt Harmsma - Krajenbrink 1-1. F. de Koning - Hermelink 1-1. Zdovoriak (Mol) - M. Katz (WRu) 0-2. Van der Pal - G. van Aalten 1 -1 Palmer - Lewina (Oek) 0-2, Prosman - R Tomass (Let) 2-0, T van der Wielen - G. Delmotte (Fra) 0-2, Polman - T|on A Ong 0- 2. W. Drost - Kalpoe 2-0, Giphart - J P Drost 0-2. Stand aan kop: 1. Katz, Kraien- bnnk 14 punten, 3. Van der Pal, Herme link, G. van Aalten, Harmsma, F. de Ko ning, Prosman. G. Demotte en Lewina 13 wil.' Göteborg. Scandinavian Masters. Stand na tweede ronde: 1 Baker (GBr) 138(67 71). Forsbrand (Zwe) 138 (67 71), 3 Ames (Tri/Tob), Singh (Fi|) 139, 5. Montgomery (GBr), Way (GBr), Turner (NZe). Mann (GBr), Torrance (GBr) 140. TENNIS gateshead rtr Voor drie ton zette Linford Christie zijn reputatie als olympisch kampioen op de 100 meter op het spel. Achteraf bleek de tegenstand van uitdager Carl Lewis wel mee te vallen. Het geruchtmakende duel van gisteren in Gateshead won Christie afgetekend in 10,08 seconden. Lewis ein digde teleurstellend als derde (10,22), stak dezelfde startpremie in zijn Lewis slaagde er vorig jaar tijdens de kwalificatiewedstrijden voor de Olympi sche Spelen niet in een plaats in de Ame rikaanse ploeg op de 100 en 200 meter te veroveren. In Barcelona pakte vervolgens Christie de titel op het kortste sprint- zak. De overwinning van de inmiddels 33- jarige atleet, Europees kampioen en re cordhouder, werd als een toevalstreffer afgedaan. „Lewis was op dat moment niet snel genoeg", diende de Brit de criti ci van repliek. In Gateshead troffen Christie en Lewis elkaar voor de veer tiende keer. In de voorgaande dertien ontmoetingen had de Brit alleen zeven jaar geleden in Monte Carlo gewonnen. Na een valse start ging de Brit gister avond in het door de commerciële zen der ITV mogelijk gemaakte prestigeduel voor de tweede keer als winnaar over de streep. Zijn tijd - 10,08 - werd geziên de omstandigheden als voortreffelijk be schouwd. De wereldrecordhouder bleef op grote afstand. Voor Christie was het zijn achtste overwinning van het sei zoen. „De druk was hoog voor deze wed strijd", gaf de in Jamaica geboren sprin ter toe. „Carl verloor vandaag, maar al leen de wereldtitel in Stuttgart telt", liet erop volgen. den Berg-Belgraver 3-6, 6-2, 6-3, Dogger- Schot 6-2, 6-4, Brummer-V. Van Gelderen 6-2, 6-2, Schalken-Savelkoul 4-6, 6-2, 6- 2, Bank-Leisink 7-5, 6 4, Eagle-Taphoorn 6-4, Sauer-Van de Sanden 6-i, 6-4. De Nederlandse Ester Goossens deed op de 400 meter een vergeefse poging zich te kwalificeren voor de wereldtitel strijd in Stuttgart. Ze eindigde als zesde. Troost-Baan6-2.6-2. D|ilianova-Gomperts 6-17-E 1,2,1 miljoen gulden Achtste finales Pernfors (Zwe) - Courier (VSt12) 6-3 6-2, Martin (VSt) - Becker i/3) 7-5 7-6, Korda (Tsj/6) - Holm (Zwe) Michael van den Berg in kwarftinale Het regenwater is de wedstrijd leiding van Roomburg tot aan de lippen ge,stegen. Het schema van het A-toernooi is volledig in de war gestuurd door de barre weersomstandigheden en de kans bestaat dat pas maandag de finale wordt gespeeld. Het is de nachtmerrie van elke toer- nooi-organisatie, maar wed strijdleidster Annelies Koóle kan een uitgestelde eindstrijd er nog wel bijhebben na alle tegenval lers van de afgelopen week. Het zit dit jaar zwaar tegen bij de Open Leidse, die vanwege de overvloedige regen moeiteloos kan worden omgedoopt in 'Ver zopen Leidse'. Gisteren zocht de toernooileiding rond het middaguur haar heil in de over dekte hallen van Dekker. Maar ook daar was de speelruimte vrij beperkt, omdat in War mond een jeugdkamp van ten nistalenten was neergestreken. Roomburg roeide gisteren met de riemen die het had. Phi lip van der Kwast, directeur van Dekker Tennis, wilde zijn colle ga's graag helpen, maar kon ook geen ijzer met handen breken. Toen rond het middaguur de chaos even compleet leek te worden, bood hij de Dekker-hal in Zoetermeer aan. Voorlopig werd van die optie afgeziep. Gisteren vorderde het A-toer nooi slechts mondjesmaat, om dat er in Warmond maar drie baantjes beschikbaar waren aan het einde van de dag. De wed strijdleiding had graag twee rondes laten spelen, maar kwam niet verder dan één partij voor iedere speler. Het blijft dus dringen dit weekeinde. Vandaag moeten twee rondes worden af gewerkt. De reglementen staan een derde wedstrijd binnen 24 uur niet toe. Dat betekent dat de finale niet op zaterdag kan zijn. Troost Met die laatste mogelijkheid werd wel lange tijd rekening ge houden, omdat in het toernooi nu nog twee spelers zitten (Huib Troost en Joshua Eagle) die morgen aan de eerste dag van de competitie (eredivisie) deelnemen. Als één van de twee vandaag de finale bereikt, zit de geplaagde Koole met een nieuw probleem: wanneer die finale te spelen? Gisteren werd maandag als voorlopige oplossing achter de hand gehouden, maar van daag worden eerst de prestaties van Troost en Eagle afgewacht. In de chaotische omstandig heden hield Michael van den Berg gisteren het hoofd koel. De 25-jarige Koudekerker voelde zich goed thuis op de relatief snelle kunstofbanen van de hal waarin hij jarenlang trainde. Voor Van den Berg was het een voordeel, de overgang van het trage gravel naar de rubberen oppervlakte. Hij kon zo zijn ge liefde service-volley spel nog meer uitbuiten. Voor zijn tegenstander gold eigenlijk precies het omgekeer de. Martijn Belgraver speelt graag op gravel. Hij wil werken, lopen en zwoegen. De 21-jarige Hagenaar leek in de eerste set weinig problemen te hebben. Hij won met 6-3, maar 'Big Mi ke' bewaarde zijn beste tennis voor de volgende sets. De num mer 29 van Nederland kwam sterk terug en won de tweede met 6-2. Op 2-1 in de derde set kreeg hij een breekpunt op de service van Belgraver. Met een schitterende forehand-passing verzilverde hij het punt en kwam op 3-1. Hij liep uit naar 4-1, maar de 'vechtersbaas' Bel graver haalde tot 4-3 op en mocht op eigen service de ge lijkmaker scoren. Hij faalde ech ter en op 5-3 serveerde Van den Berg de wedstrijd uit: 6-3. Van den Berg kennen elkaar, want ze spelen in een team voor Thor Rood Wit. „Het feit dat we binnen zijn gaan spelen is toch een beetje in mijn voordeel denk ik", zei Van den Berg. „Martijn wil graag rossen en werken. Dat is op deze snelle baan moeilijker dan op gravel." Een andere regionale held kwam ook verder. Heieen van den Berg, die vorig jaar haar in ternationale carrière afbrak, versloeg Yvonne Klompenhou wer gemakkelijk: 6-2, 6-2. De 21-jarige Noordwijkerhoutse staat al in de halve finale en is kanshebber voor de titel. Als daar tenminste om wordt ge speeld. In 1987 en 1989 werd de titel strijd niet voltooid en viel een eindstrijd bij de mannen en vrouwen in het water. Room burg moet er even niet aan den ken. Hilversum Het Melkhuisje was gisteren het 'waterhuisje'. In Hilversum was de situatie geen haar beter dan op Roomburg. In Leiden heeft men het voordeel dat er naar een hal kan worden verhuisd. Bij een ATP-toernooi is het verboden om naar een andere ondergrond te verkassen. FOTO ANP n (VSt) 6-7 6-1 6- Pernfors - Volkov 6-2 6-1 WIELRENNEN Tour Feminin. Vijfde etappe Vendays-Mon- talivet - Soulac-sur-Mer (Rus), 7, Palmer (Can). 8. Tretschok (VSt), 9 Sokolova (Rus) 0 48. 10. Van Moorsel, 12. Vink, 16. Knol. 22. Hillinga. 40 Van Geffen 0 52. 41 De Laat, 45. Smooren- ,47 Kros, 55. Schop, 56. De Brui|n, S8k, :iignet (Fra) 0.34, 8. Pachkova (Rus) 0.37. 9 Marsal (Fra) 0.40. 10. Pizzolotto (Ita), 12 Knol 0.46. lillmga 1.22. 33. urg6.12.65. Van Geffen 34 38. CIRCUIT IN CIJFERS leiden gerrit-jan v tennismedewerker De regen houdt aan en dus blijft de Open Leidse niet de Open Leidse. Slechts gisteravond wer den de banen van Roomburg bespeeld. Het bleef bij prosets, die ook eerder op de dag al in de hallen van De Munnik en Dekker werden verspeeld. Van daag wordt het B- en C-toer- nooi eveneens verblijd met wedstrijden tot de acht. Het maakt het spelen er niet aan trekkelijker op, maar je hebt het weer nu eenmaal niet in de hand. In het B-toernooi bij de vrou wen bleven de geplaatste speel sters overeind. Marieke Bethle hem bijvoorbeeld kon tegen Diana Buskens in de Dekkerhal len geen potten breken. De Al pheuse bleef tegen de als derde geplaatste speelster op vijf spel len steken: 8-5. Vrijwel tegelijkertijd had Jo- landa Mens onverwacht veel moeite met Nancy Faas. Faas bleef lang in de buurt van het 15-jarige Leidse talent, maar haakte op het beslissende mo ment toch af: 8-6. Carlijn Buis bewees later op de middag dat ze op geen enkele baansoort veel tegenstand ondervindt. De Katwijkse Judith Verhoeff kon er even aan proeven, maar behaal de na haar 2-1 voorsprong geen game meer: 8-2. Bij de mannen in Cl bleven de favorieten ook op de been. Menno Seriier, de favortiet voor de eindzege, had het even moeilijk met Joris Zandbergen. De slowstarter van De Meren- wijk hield toch het overwicht, evenals Mare Brand, zijn ver wachte opponent in de finale. Brand was nog iets sneller klaar. De Boskoper gunde barman Ruud Bakker slechts drie games. Opvallend was de uitschake ling van Bart van der Feen door Ronald Rijsdorp. Van der Feen, een voormalig B-topper, kon zijn favorietenrol niet waarma ken tegen het bijtertje Rijsdorp. De Unicummer zegevierde met 9-8. Boekhorst Ook De Boekhorst is overge gaan op prosets in de hal. Al leen de deelnemers aan het B- toernooi krijgen de kans om via twee gewonnen sets de finale te bereiken. Martijn Zandvliet is daarin goed op weg. De thuis- speler schudde ook XtfTider I iertzman simpel van zich af: 6- 1 6-3. Bij de mannen in C on derstreepte Jelle Rinzema zijn opmars op de masterslijst. De Sassenheimer kwam via Jan- Jaap Uittenboogaard een rondje verder: 8-6. 82 GDB: Canter Elenbaas/ Remmelinl Smittenaar 8-2. G. Bakker - J Rothbarth 8-4, R Wiinveldt - J van Houwelingen 8- 2 HDC1: Van VelzenHeemskerk - Ul|ee/ Bokhorst 8-6 DEC2: B van der Gugten H Bakker 9 8. I -Mach.else - F Dekker 8 4 DDC1 Van der Hoeve/ Zonnevylle Kok/ Kok 8-2. GDC2: Chnspi|n/ Bakker Heybroek/ Bakker 8-2. Van der Gigten/ Waterman Kok/ Lok 8-6. Zandbergen/ Zandbergen Van der Wereld/ Van Geen 8-6 DDC2 Zwerver/ Chrispiin - Van der Geest/ Bakker 8-5 BOEKHORST HEB: M Zandvliet - X Hertzman 6 1 6-3 HEC: T van Berkel A Natzi|l 8-5. J Rin zema J Uittenboogaard 8-6. P. van Hal - R Broekhof 8 4

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 15