Haarhuis baas op eigen Melkhuisje Sport Helderse amateurs overwegen aanklacht tegen Henk Fraser 'The Fonz' valt goed in Manchester Sloothaak op jacht naar titel Marco van Trigt is zijn eigen bananeschil A-toernooi Roomburg dringt B-spelers naar achtergrond Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankQ VRIJDAG 30 JUL11993 19 Brits oefenduel loopt uit de hand londen Tijdens zware ongeregeldheden voor en na de vriend schappelijke wedstrijd tussen Sunderland en Glasgow Rangers (1-3) zijn drie personen zwaargewond geraakt. De Engelse poli tie verrichtte in de nacht van woensdag op donderdag 42 arres taties. De meeste celklanten waren Schotten. Glasgow Rangers werd bij het bezoekje aan Noord-Engeland gevolgd door 8000 supporters. De Schotse aanhang raakte snel slaags met Engelse fans. De zwaargewonden vielen in een bar enkele uren voor het begin van de wedstrijd, die door ruim 20.000 mensen werd bekeken. De slachtoffers, allen afkomstig uit Sunderland, werden door messteken geveld. Ajax laat aanwinsten in Amsterdam amsterdam Zonder de twee grote aanwinsten werkt Ajax het komend weekeinde in Londen het toernooi van Tottenham Hotspur af. Frank Rijkaard blijft in Amsterdam om zijn nog matige conditie op peil te brengen, Van Vossen is geblesseerd. De Nigeriaan Finidi, de derde nieuweling, maakt wel deel uit van de selectie die vrijdagmiddag naar Londen vertrekt. De jeugdige internatio nal heeft zijn meerjarige contract overigens nog niet getekend. Hiele weekt zich los van Dordecht'90 gouda» Joop Hiele is transfervrij. De doelman van Dordrecht'90 heeft zich, door bemiddeling van de spelersvakbond, weten los te weken van zijn contract bij de eerste-divisieclub. Hiele, oud international, raakte afgelopen seizoen meermalen in conflict met zijn club. Hij werd herhaaldelijk 'sfeerverzieker' genoemd. Hiele wilde na het seizoen per se vertrekken, maar had nog een langlopend contract. Dit tekende hij als doelman van SW in de goede tijden voor de fusie met Dordrecht'90. Wanneer Hiele voor een andere club tekent, zal Dordrecht'90 geen transfersom vragen. den helder gpd Een oefenwedstrijd van Feyenoord tegen een Helderse selectie is gisteravond kort voor tijd gestaakt. Scheidsrechter Chiel Hoon- derd vond het niet langer verantwoord» verder te spelen, nadat Feyenoorder Henk Fraser en Den, Helder-speler Ronald Schou ten met elkaar slaags waren geraakt. De Rotterdammer ergerde zich aan het gedrag van zijn tegenstander en deelde in de 88ste minuut een karate-klap uit. Schouten bleef op het veld liggen, waarna publiek en spelers zich met de affaire gingen bemoeien. De stand was op het moment van staken 2-0 in het voordeel van Feyenoord. Mike Obiku scoorde tweemaal voor de Stadion club. Rob Witschge miste nog een strafschop en kreeg boven dien een gele kaart, al zal die waarschijnlijk geen gevolgen heb ben voor de competitie. Het duel in Den Helder trok 5200 toe schouwers. De leiding vein de Helderse selectie overweegt namens de be trokken speler een aanklacht in te dienen tegen Fraser. Be stuurslid Van der Gaag: „We hebben toevallig een videoband van het hele voorval. Die zullen we goed bewaren, want dat is ons bewijsmateriaal. Het was niet normaal wat er gebeurde. We willen ook even zien of er in het ziekenhuis bij Schouten ernstige verwondingen worden geconstateerd. Het was na dat incident een kluwen van vechtende mensen en spelers, al zijn wij nog blij dat het daarna allemaal gesust kon worden. Een aantal Feye- noord-spelers heeft na het staken van de wedstrijd nog de moei te genomen om handtekeningen aan supporters uit te delen." manchester ad van kaam In Engeland zijn ze gek op bijnamen. Alfons Groenendijk had nog geen twee stappen op het trainingsveld van zijn nieuwe club Man chester City gezet of de Evening News betitelde hem op de sport pagina's van deze plaatselijke krant respectievelijk al als 'The Dutch Treat' de Hollandse tractatie of later simpelweg als 'The Fonz'. De eerste indruk is vaak de beste en voorlopig zijn ze in de Engel se industriestad content met de recentelijk van Ajax overgenomen Leidenaar. City-manager Peter Reid, in vroeger dagen zelf een top per in de Engelse League, had aan slechts aan één training vol doende om te zien wat voor vlees hij hier in de kuip had. „Hij doet me denken aan Arnold Mühren destijds bij Ipswich Town", ver trouwde hij sportverslaggever Paul Hince van de Evening News toe. „Dezelfde bewegingen, zo'n zelfde fluwelen linkervoet. Exact wat we nodig hebben links op het middenveld." Reid aarzelde dan ook geen moment en bood de bij Ajax overbo dig geworden Leidenaar een contract aan. Volgens de Engelse kranten betaalde City 500.000 pond aan Ajax, ongeveer anderhalf miljoen gulden. Voor Engelse begrippen een schijntje. City zou nog veel goekoper uit zijn als de in Nederland circulerende berichten kloppen als zou aan Ajax maar de helft van dat bedrag betaald zijn. Hoe dan ook, manager Reid is er vast van overtuigd dat hij met het aantrekken van Groenendijk bijzonder goede zaken heeft ge daan. In zijn allereerste oefenwedstrijd voor 'The Blues', zoals Manchester City wordt genoemd, bevestigde de 28-jarige oud-spe ler van UVS die indruk. Niet alleen won City met 4-1 van het Ierse Dundalk, maar met een fraaie voorzet zette Groenendijk medespe ler Ian Brightwell ook nog alleen voor de keeper. Brightwell had geen moeite om met een kopbal de derde treffer te laten aanteke nen. De Evening News had daags daarop prompt weer een nieuwe bijnaam voor Leidse Fons zoals ze hem hier overigens noemen. 'The Mastermind', oftewel het meesterbrein. De verwachtingen worden derhalve al snel hoog opgeschroefd aan de overkant van de Noordzee. Dit weekeinde is Groenendijk met zijn nieuwe club in Nederland te bewonderen. City speelt oefenduels tegen de amateurs van AG- OW en Halsteren. Bruguera ver verwijderd van vorm op Roland Garros Nederlandse toptennissers wordt nog al eens verweten dat ze alleen over de grens voor aansprekende successen zorgen. In eigen land geven ze vaak niet thuis. Het belab berde optreden van Richard Krajicek in Rotterdam begin dit jaar was daarvan een duidelijk voorbeeld. En meer re cent de afgang van het Daviscup-team tegen Zweden. Daviscup-duel met Zweden was Haarhuis echter geen schim meer van de speler in Parijs en ook vorige week tijdens het Challenger-toemooi in Scheve- ningen worstelde hij danig met zijn vorm. Op het Melkhuisje lijkt voor hem echter opeens de zon weer door te breken. „Het is opnieuw het bewijs dat ik wedstrijden nodig heb om in het juiste ritme te ko men", zei Haarhuis. „Op zijn tijd is trainen een must, maar het spelen van partijen blijkt voor mij toch belangrijker te zijn. In Scheveningen raakte ik voor mijn gevoel de ballen al weer lekker, ik denk dat ik nu over de drempel heen ben." Haarhuis kende tegen Bruguera nog wel een slechte starOHij kwam in de eerste set met 3-0 achter, maar herstelde daarna snel de schade. .Tijdens de eerste games moest ik wen nen aan zijn tempo. Aanvanke lijk was ik bang voor een slach ting, maar gelukkig wist ik toch nog de eerste set te pakken. Bruguera heeft dan wel de open Franse gewonnen, maar men taal gezien is hij nog steeds niet bijster sterk. Dat werkte in de tweede set in mijn voordeel", aldus Haarhuis, die tijdens de spannende Daviscup-ontmoe- ting met Spanje in Barcelona de huidige nummer vijf van de we- gpd-verslaggever Ook bij het oudste internationa le toernooi van Nederland, op het Melkhuisje, heeft het rood- wit-blauw de laatste jaren niet uitbundig gewapperd. Sinds 1973, toen Tom Okker als laatste vaderlandse speler de Dutch Open op zijn naam schreef, kwam Mark Koever mans nog het verst. De Rotter dammer sneuvelde twee jaar geleden pas in de halve finales. Paul Haarhuis kan daarin wel licht verandering brengen. Gis teren zette hij in elk geval een flinke stap in de juiste richting door de als eerste geplaatste Sergi Bruguera te verslaan: 7-6 (7-5), 6-3. Zijn dubbelpartner Jacco Eltingh kon het goede voorbeeld niet volgen. De Heer- denaar werd tegen de Rus An- drej Tsjerkasov te laat wakker: 1-6, 6-7 (6-8). De carrière van een Neder landse tennisprof vertoont vaak overeenkomsten met het Ne derlandse weer: depressies en opklaringen volgen elkaar in rap tempo op. Haarhuis realiseerde zich dat na zijn fraaie zege op Bruguera. Hij presteerde eind mei behoorlijk op Roland Gar ros, waar zijn Spaanse tegen stander zo verrassend de open Franse titel veroverde. In het Bekkenbreuk De Koning ontsiert duel enschede»gpd Alfons Groenendijk ARCHIEFFOTO LOEK ZUYDERDUIN reid ook al voor zijn broek had gegeven. lichtvoetige Spanjaard, zo zei hij zelf in gebroken Engels. „Het is voor mij niet frustrerend om weer van een Nederlander te winnen. Courier heeft mij ook al vijf keer verslagen. Het doet me niets." Bruguera blijft een mystieke figuur. De 22-jarige Spanjaard houdt de pers altijd zo ver mo gelijk op afstand. Op beter ge zegd: zijn vader Luis doet dat. Interviews geeft hij nauwelijks en als hij al eens een keer toe stemt, antwoordt senior meestal. In Hilversum ontbrak pa Bruguera. Hij heeft het te druk met zijn tennisacademie in Barcelona. Zoonlief stond er op het Melkhuisje zodoende al leen voor en dat werd geen suc ces. Teleurgesteld was hij echter niet. „Ik probeer altijd zo goed mogelijk te spelen, maar soms lukt het niet. De omstandighe den hier waren niet in mijn voordeel. De regen heeft de baan langzaam gemaakt". Pernfors Het met 3,3 miljoen gulden ge doteerde tennistoernooi van Montreal is één van zijn pu bliekstrekkers kwijt. De als tweede geplaatste Jim Courier verloor gisteren in de derde ronde verrassend van Mikael Pernfors uit Zweden: 3-6 2-6. Voor Pernfors was het zijn mooiste zege sinds zijn operatie aan zijn achillespees in 1990, die hem buiten de eerste dui zend plaatsen op de wereld ranglijst deed belanden. In de kwartfinales speelt hij tegen de winnaar van het duel tussen de Rus Volkov en de Zwitser Hlasek. De voetballoopbaan van Hans de Koning hangt aan een zijden draad. De doelman van FC Twente brak gisteravond in de afscheidswedstrijd van Fred Rutten tegen Barcelona (1-0) de bekkenkam in meerdere stuk ken. Een kwartier voor de rust kwam De Koning in botsing met Vusevic, die alleen op het Twentse keeper afstormde. De 33-jarige doelman werd meteen overgebracht naar het Medisch Spectrum in Enschede, waar clubarts Pieter Vierhout hem vandaag opereert. Het is volgens Vierhout een blessure „die we zelden zien in de voet ballerij en die goed kan gene zen. Het gewricht is niet aange tast, dat is in elk geval gunstig." Met de revalidatie is ten min ste drie maanden gemoeid, maar de kans dat De Koning dit jaar nog weer voor FC Twente in actie komt, lijkt .vooralsnog klein. De doelman werd de laatste twee jaar achtervolgd door pech en blessures en miste daardoor meer dan de helft van de wedstrijden. Zijn vervanger is Sander Boschker. „Hij zegt dat hij er klaar voor is, dat moet hij de komende tijd dan maar bewijzen", aldus trainer Rob Baan. Het kostte Boschker gister avond in het met 9500 toe schouwers bezette Diekman- stadion in elk geval weinig moeite Barcelona van een doel punt af te houden. De Spaajise kampioen was 80 procent van de avond in balbezit, maar werd al na elf minuten verrast door oud-Stompwijker Edwin Vu rens, die Ronald Koeman op het verkeerde been zette en vervol gens Arno Arts in staat stelde te scoren. De beste kansen kreeg daarna Stoitsjkov, maar de Bul gaar was weinig gelukkig in de afwerking. Johan Cruijff was desondanks na afloop dik tevreden over de Bulgaar, die hij roemde vanwe ge zijn agressiviteit. In de Spaanse ploeg ontbak Romario vanwege een enkelblessure. Za terdagavond tegen Feyenoord hoopt Cruijff de Braziliaan wèl te kunnen inzetten. In de twee de ontmoeting op Nederlands gras zal Cruijff het ook niet zo bont maken als in Enschede, waar hij in de rust een heel elf tal Verving. „Tegen Feyenoord moeten we iets verder zijn dan vandaag en zal het wel beperkt blijven tot vijf of zes wissels". Met de morele steun van ruim tweeduizend drugsverslaafden heeft Franke Sloothaak gisteren de eerste serieuze stappen gezet op weg naar de Europese titel. In Gijon won de ex-Fries met de Duitse nationaliteit de ope ningsrubriek met het paard Weihaiwej, gefokt in de leefge meenschap voor verslaafden van San Patrignano. Op redelij ke afstand volgde Roelof Bril, die in het jachtparcours het ver schil binnen de perken hield en op de negende plaats de beste Nederlander werd. Bondscoach Horn riep hem vervolgens uit tot de nieuwe kopman van de gehavende nationale ploeg. In het voorlopige landenklas- sement bleef Nederland steken op de vierde plaats, achter Zwit serland, Duitsland en Groot- Brittannië. Hom verwacht dat er voor de titelverdedigers niet veel meer inzit. „Dit is ongeveer de positie waar we thuishoren", was zijn conclusie, ingegeven door het ontbreken van de top paarden Egano (Lansink) en Top Gun (Tops). De Bruin in finale Corrie de Bruin heeft zich giste ren op de eerste dag van de Eu ropese jeugdkampioenschap pen atletiek in San Sebastian geplaatst voor de finale bij het kogelstoten. De Nederlandse re cordhoudster toonde zich ech ter zeer ontevreden over haar prestatie. De Bruin eindigde in de kwalificatie als derde, met een afstand van 15,95 meter. De Bruin zou volgens de Europese jeugdranglijst de titel met over macht moeten veroveren. b van der zanden Marco van Trigt heeft op Room burg weer eens verloren van de man die hij het meeste vreest op de tennisbaan: Marco van Trigt. De Hillegommer botste gisteren in de eerste ronde van de Open Leidse op ongelofelijke wijze met zijn 'andere ik' en verknalde in zijn partij tegen Paul Dogger op gênante wijze de winstkansen. Het publiek op de goedgevul de tribunes smulde en huiverde tegelijk bij het zien van Van Trigt. Briljant openen in de eer ste set en met 6-1 winnen. Dan in de tweede gaan sukkelen en knullig de set weggeven (4-6) en vervolgens alle ballen in het hek slaan uit pure frustratie: 0-6. Enkele toeschouwers wend den het gezicht af bij dit staaltje ordinaire zelfkastijding. Iemand stond bij 0-3 in de derde set op en liep hoofdschuddend naar het clubhuis. „Dit hoef ik niet meer mee te maken. Dat wordt 0-6. Vreselijk." Tegenstander Dogger, die het twee sets lang heel moeilijk had, liep halverwege de beslissende set even naar het hek waar zijn vrienden en kennissen op de tribune zaten. Dogger fluiste rend: „Ik hoef niets meer te doen, vanaf nu gaan alle ballen van hem gewoon het hek in." De als eerste geplaatste 22-jari- ge Mokummer kreeg de over winning in de schoot geworpen van een volledig ontspoorde Van Trigt, die zelfs soms met opzet ballen meters uit leek te slaan. Triest Het is het trieste verhaal van één van de meest getalenteerde en sympathieke tennissers uit de Leidse regio. Marco van Trigt is een linkshander die een beetje doet denken aan Jan Sie- merink, een streekgenoot die het ver bracht. Van Trigt is wat groter en bonkinger, maar hij heeft ook dat typische balgevoel van een lefty. Op het moment staat hij op de nationale rang lijst nummer 39, maar dat is niet zijn top, zo weet hijzelf, net als zijn vele aanhangers die hem bewonderen om zijn mooie slagen. Maar de 23-jarige Van Trigt heeft behalve veel talent ook iets dat hem steeds weer blijft achtervolgen. Hij is mentaal la biel en wisselt in een wedstrijd net zo gemakkelijk van niveau als van baanhelft. Gisteren be wees de blonde belofte het weer eens: hij is op sommige mo menten zijn eigen bananeschil. In de wedstrijd tegen Dogger, die hij lange tijd dicteerde, gleed hij op een weinig verhef fende wijze onderuit. Puur en alleen omdat hij met zichzelf overhoop lag en over de rooie ging aan het slot van de tweede set. Dogger mag qua balgevoel niet in de schaduw staan Van Trigt, maar hij greep la chend de zege. Op een 3-4 achterstand en aan service in de tweede set had Van Trigt breakpoint tegen, waarna hij een strafpunt kreeg vanwege het misbruik van de bal (hij sloeg het speeltuig na een punt woedend het hek in). Dat was dus 3-5 en het bleek de basis te vormen voor de aan staande nederlaag. Van Trigt was ziedend op de umpire die hij een 'eikel' noemde en hem ook verweet dat hij 'niet eens een game kon tellen'. Dat laatste klopte, want de scheids rechter zat er even eerder naast bij het optellen van de punten en had niet door dat een game al voorbij was, terwijl de spelers al gingen zitten. Maar Van Trigt moest zichzelf aanklagen in plaats van de arbi- Mark Post gemakkelijk ronde verder trage. Hij brak nog wel terug tot 4-5, maar verknalde toen zijn eigen servicegame: 4-6. Wat er toen gebeurde was voor de meesten te veel. Van Trigt joeg ballen meters uit, in het net of in het hek. Als een zelfmoord commando ging hij zijn tegen stander te lijf. Het werd 0-6 en de 'fans' drppen weer teleurge steld af. De 'Van Trigt-show' met het onbevredigende epi loog zat erop. Van den Berg Michael van den Berg zat op de tribune en sloeg het tafereel ga- de. De 25-jarige Koudekerker. inmiddels woonachtig in Al phen aan den Rijn, won kort daarvoor zijn wedstrijd tegen Lars Plukker met overtuigend tennis: 6-4, 6-2. Van den Berg: „Ik heb weken geleden tegen Marco van Trigt gespeeld op het toernooi van lduna. In het be gin speelde hij perfect. Ik won de tiebreak met 11-9. Daarna was hij in de tweede set geen schim meer van eerder in de partij. Dat is zo vreselijk zonde. Hij heeft zulke mooie slagen. Ik zou willen dat ik ze in huis had." tennismedewerker Nu het A-toernooi van start is gegaan werken de B- en C-spe- lers hun partijen tamelijk ano- af. Het publiek dat giste ren eindelijk de weg naar Roomburg vond, is voorname lijk geïnteresseerd in het hoog ste niveau. Pas tegen het eind de middag en het begin van de avond, als het grote werk af gelopen is, stelt de menigte nog wel enig belang in de lagere re gionen. Logisch, want tennisminnend Leiden wordt al overspoeld met CIRCUIT IN CIJFERS ROOMBURG Open Leidse tenniskampioen schappen HEB: R. Scholtes - A. Robben 6- 2 6-2, P. Paauw- M. Verkerk, M. Post - M. Remmelink 6-4 6-2, M. Fleischeuer- R. Liefbroer, R. Thijssen - M. Smit. DEB: M. Tan- nenbaum - P. Hoogwater 6-0 6- 0, M. Bethlehem - R, Leenders 6-1 6-3, D. Buskens- H. Stehou- wer 6-0 6-1. HEC1: M. Seriier G. Bakker 4-6 6-4 6-4, J. Roth- barth - E. van Benschop 6-1 6-3, J. Manuputty - F. de Ligt 7-6 6- 1. DEC1: H. Boers-G. Kok 6-2 6-2, M. Zeilmaker - M Beran 7- 5 7-6, J. Zonnevylle - M. Zwerver 6-2 6-1. GDC1: T. van Duinen/ R. Bakker - E. van Zuuren/ R. Wijnveldt 6-4 1-6 6-3. HEC2: J. Rothbarth - D. van den Berg 6-0 6-2, R. Wijnveldt - E. Bokhorst 7-6 7-6, N. Bronsgeest - W. van Deursen 6-2 6-1 B-toernooien en als er dan iets meer te zien is, gaat de aan dacht daarnaar uit. Voor de B- en C-speler is het even wennen dat hij nu een keer in de scha duw staat en niet voor het voet licht. Ingrid Kruit en Monique van der Ende merkten dit al aan het begin van hun partij. Zelfs de aandacht van de banenslepers ging uit naar de A-partijen op baan 2 en 3, waarop onder an deren Marco van Trigt en Paul Dogger een spannende strijd uitvochten. Beide speelsters wachtten op het centercourt dan ook geduldig tot de slepers hun werk hadden gedaan, voor dat zij aan hun partij begonnen. Titelverdediger bij de man nen in B Mark Post ondervindt voorlopig weinig tegenstand op weg naar eventuele prolongatie van zijn titel. De ex-Leiderdor per moest vroeg in de middag aantreden op het moment dat de wind nog een groot stempel op de wedstrijden drukte. Op ponent Remmelink, een weinig imponerende speler, maakte het Post niet al te lastig. Post bereikte met 6-4 6-2 de kwartfi nale. Slechts twee spelers van bui tenaf bereikten de laatste acht. Na het wegvallen van eersne reekshoofd Bart Meyer, door een blessure, bereikten de als tweede en derde geplaatste Benno Olderhof en Robert Scholtes de kwartfinale. Schol tes had weinig moeite met Al- bert Robben (6-2 6-1), terwijl Olderhof Maarten Buys al even veel-games had gegund (6-0 6- 3). Rothbarth In Cl was zorgde loost Roth barth gisteren voor een verras sing. Flij kon het alleen niet op Roomburg laten zien, omdat zijn wedstrijd door de regen werd afgewerkt in de Munnik- hal. De 'Zuidwester', die in Dl de masterslijst aanvoert, begint zich ook twee niveaus hoger te profileren. Hij verschalkte giste ren zijn trainer Edwin van Ben schop, al jarenlang C-speler en eigenlijk beter dan zijn pupil. Maar hij kon zijn schat aan er varing niet aanspreken en ver loor kansloos. Rothbarth bereik te zo de kwartfinale en begint zo in C ook te stijgen op de masterslijst. In Hillegom bereik te hij namelijk al eerder een kwartfinale. Lijstaanvoerder Menno Ser iier kreeg meer tegenstand dan verwacht van tafeltennisser Ge rard 'Pietje' Bakker. Bakker won de eerste set met 6-4, maar liet de tweede en derde set waren met exact dezelfde cijfers aan de Merenwijker.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19