Jacques Ruts ruimt veld bij PSV Tennissen met wind is als zeilen in de luwte Koevermans zakt nog verder terug Sport Training Barcelona bezienswaardigheid PSV koopt Lamptey niet Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankS Fleischeuer en Paauw durven uitdaging aan DINSDAG 27 JUL11993 17 CHEF AD VAN KAAM, 071-356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 'Negatief resultaat Tour de France parijs» Alle tijdens de 80ste editie van de Ronde van Frankrijk uitgevoerde dopingcontroles hadden een 'negatief resultaat. Dat heeft de organisatie van de Tour gisteren bekendgemaakt. Voor het eerst kon dit jaar de analyse van de urinestalen binnen enige uren na de finish worden voltooid. Daarom was het ook mogelijk daags na afloop van de etappekoers het uiteindelijke resultaat van de controles te geven. Longo na val uit Tour Féminin le mans Jeannie Longo is tijdens de eerste etappe van de Tour Féminin ernstig ten val gekomen. Met een flinke hoofdwond moest de 34-jarige Franse favoriete worden behandeld in een ziekenhuis. De Russin Svetlana Boebenkova voert na twee dagen de algemene rangschikking aan. Leontien van Moorsel, vorig jaar winnares van de eerste Tour, is op twaalf seconden zesde. De ochtendrit, over 102,8 kilometer van Bagnoles de l'Orne naar Le Mans, leverde een zege op voor Monique Knol. Tapie steunt Bernès onvoorwaardelijk parus» Voorzitter Bernard Tapie van Olympique Marseille geeft Jean-Pierre Bernès zijn baan als manager onmiddellijk terug als zijn naam in het mogelijke omkoopschandaal is gezuiverd. Ta pie zei dat in een vraaggesprek met de krant Libération. Bernès diende afgelopen weekeinde zijn ontslag in. Volgens Tapie wilde Bernès, totdat zijn onschuld is bewezen, niet langer in het mid delpunt staan van een lastercampagne. Karlsruher SC-PSV dag vervroegd eindhoven» De eerste wedstrijd tussen Karlsruher SC en PSV, in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker, wordt ge speeld op dinsdag 14 september. Dat is een dag eerder dan aan vankelijk was gepland. De thuisspelende Duitsers hebben geko zen voor een andere dag, in verband met het mogelijk maken van meerdere televisie-uitzendingen. Jacques Ruts stapt op als voorzitter van PSV. Hij heeft dat besluit eigenhandig en onbeïnvloed genomen. Zegt hij. Een kwestie van nadenken, op tijd conclusies trekken en je verantwoordelijkheid nemen. ,,Ik kan zeggen dat ook mijn gevoel voor eigenwaarde een belangrijke rol heeft gespeeld in mijn afwegingen", aldus Ruts. Voorzitter Jacques Ruts van PSV vindt het plotseling beter om op te stappen. foto anp barcelona gpd De eerste training van FC Bar celona trok gisteren maar liefst 40.000 belangstellenden naar het Nou Camp-stadion. Onder dp fans bevonden zich ook deze keer weer vele buitenlandse toeristen, die hun zomervakan tie aan de Costa Brava door brengen en speciaal voor de presentatie naar de Catalaanse hoofdstad waren gekomen. De meeste belangstelling ging uit naar ex-PSV-er Romario, de nieuwste aanwinst van Barcelo na. De eerste training, onder lei ding van de uitermate ontspan nen Johan Cruijff, werd afge rond met een partijtje voetbal. Daarin maakte Romario, tot groot plezier van de fans op de j leiden rob van der zanden j Bij de Open Leidse tenniskam- j pioenschappen werden gisteren de spelers, het publiek en de vanghekken zwaar op de proef gesteld. Vanwege de harde windvlagen was het 'vol' raken van de bal soms een prestatie op zich. Rustig genomen fore- handjes waaiden meters uit en ogenschijnlijke afzwaaiers dwarrelden nog net binnen de lijnen. Tennissen met wind is eigenlijk net zoiets als zeilen in de luwte: het schiet niet op. Op de eerste dag van het kwa lificatietoernooi werden be paald niet alle Leidse deelne mers gedragen door de wind. Jolanda Mens, Marieke Bethle hem, Robbert Paul Hartwijk en Roeland Kuiper haakten al snel af. Daar stonden overwinningen van Carlijn Buis, Ingrid Kruit, Mark Fleischeuer en Perry Paauw tegenover. Zij proberen vandaag een plaatsje te be machtigen in het hoofdtoernooi dat morgen begint. De rukwinden die gisteren over de banen van Roomburg trokken, deden het kijkspel geen goed. Als de windkracht toeneemt, neemt de amuse mentswaarde af, behalve voor liefhebbers van een opeensta pelingvan'mishits'. Lengte Het was voor de goedwillende, spelers moeilijk om de juiste lengte te bepalen in de slagen. Een slag goed voorbereiden was al even problematisch. Als de bal vlak voor het raken van de snaren ook maar een paar cen timeter van koers verandert, dan is de afwijking in de slag geen centimeters, maar meters. Dat demonstreerden de spelers tot in den treure. Vaak raakte de bal de bespan ning van een racket overigens niet eens en in het ergste geval sloeg een speler volkomen mis om vervolgens wel zijn knie te raken. Dat laatste overkwam Michael van de Wolde, die na tribune en voor de camera's van het Catalaanse tv-station TV3, dat de presentatie 'life' uitzond, zijn eerste doelpunt in het Bar- celona-shirt. Onmiddellijk na de presenta tie vertrok de uit 19 spelers be staande selectie van Barcelona per vliegtuig naar Nederland voor een tiendaagse trainings stage in Doorn. Barcelona speelt in die periode vier vriendschappelijke wedstrijden. Donderdag fungeert FC Twente als gastheer, zaterdag volgt het duel in de Kuip met Feyenoord. Volgende week maandag wacht een bezoek aan Heerenveen en de reeks wordt woensdag 4 au gustus in Amsterdam afgesloten met een wedstrijd tegen Ajax. zijn nederlaag tegen Unicum- mer Perry Paauw (6-3, 6-0) een ijszak op zijn gezwollen ge wricht legde. Het was de hele dag klein leed op het gravel van Roomburg. Na de zoveelste misser klonk gevloek (van mannen) en gegil (van vrouwen) over het park. De klaagzang hield aan tot in de avonduren. Onder deze omstandigheden komt het aan op 'mentale tole rantie', zoals de tenniscoaches dat noemen. Hij of zij die de wind ook tussen de oren voelt, legt het loodje. Er is geen weg terug. Er moet bijna een orkaan over de baan gaan, wil een par tij worden afgebroken. Dat komt zelden voor. Al kunnen ze zich op Roomburg nog wel her inneren dat tien jaar geleden de wedstrijden in het A-toernooi voor een paar uur werden stil gelegd. Er werd in die tijd nog bij elke wedstrijd een umpire geplaatst en de stoelscheids- rechters waaiden bijna van hun torentje. Dat ging de wedstrijd leiding te ver en het toernooi werd tijdelijk onderbroken voor een 'stormpauze'. Gisteren was dat niet aan de orde. Tussen de windvlagen door werden alle partijen onaf gebroken gespeeld. Voor Jolan da Mens lag er een nieuwe te leurstelling, nadat ze afgelopen weekeinde tegen Carlijn Buis CIRCUIT IN CIJFERS ROOMBURG. OPEN LEIDSE TENNISKAM PIOENSCHAPPEN HEB1: P Niezen - J. Manuputty 1-6 6-1 6-4, R Mooyman - M. Kruyff 6-0 6-0, M. Remme- link - B. van der Zee 6-1 2-6 6-3, R. Liefbroer - P Pol la 6-3 2-6 6-4, M. Buys - M. Seriier 6-2 7-5, R. van dar Velde - M. van Gaaien 6-2 6-4, M. Verkerk - K van Bemmel 6-1 6-7 7-6, M. Brand - R. Rhijnsburger 6-7 6-1 7-5, E. Bolten - M. van der Wolde 6-3 7-5, A. Robben - J. van Leeuwen w o., R. Kuyper - A. Pas w.o.. DEB1: W. Vader - H, de Goede 6-2 6-1, H. Stehouwer -1. van Seeters6-4 6-2, P. Hoogwater - S. Faas w.o, HEC1: G. Bakker - S. Kortenbroek 6-2 3- 6 6-3, S. Brugman - S, Waterman 3-6 7-5 6-0, H. van Velzen - E. Bokhorst 6-1 7-6, R. Rijs- dorp - W van Dilst 7-5 6-2, H. 't Hart - W. Steggerda w.o,, J. Manuputty - D. de Roo 4-6 6-4 7-5, J. Rothbarth - R. Canter Visscher 7-5 2-6 6-3, R. Bakker - J, van Rijn 6-4 6-2, J. Zandbergen - M. Smit w,o., E. Steegers - A. Monker w.o.R Wi|nveldt - J. de Mooy 6-3 6-4, eindhoven henri van der steen gpd-verslaggever Met die opmerking doelde Ruts, gisteren tijdens de seizoenpre sentatie van de club, op een aantal perspublicaties waarin de voorzitter van de ex-kam pioen in duidelijke taal te ver staan werd gegeven dat hij, na Westerhof en Arnesen, ook maar eens moest vertrekken. Of bedoelde Ruts toch wat anders; dat hij liever zelf opstapt dan tot opstappen wordt gedwongen. Dat laatste is officieel niet mogelijk. Het voorzitterschap van PSV is een hobby-baan, er is geen ander orgaan dan de le denvergadering van PSV die Ruts aan de kant zou kunnen schuiven. Heeft Ruts van Philips signalen gekregen dat hij moest opkrassen? Hijzelf beweert van niet. Intimi menen van wel. Over de relatie met Philips is door PSV altijd wat geheimzin nig gedaan. Oud-manager Ben van Gelder betitelde Philips al tijd zacht als 'donor' van PSV. Ruts en Ploegsma hielden het later iets realistischer op 'spon sor'. Internationaal weet nie mand beter of PSV is van Phi lips. Die uitleg komt waar schijnlijk het dichtst bij de waarheid. Philips heeft Ruts wel degelijk 'signalen' gegeven die hem (mede) hebben doen besluiten te stoppen. De sponsor laat het daar niet bij. Ruts wordt vervan gen door een nieuwe Philips- man. Deze zal worden bijge staan door Harrie van Raaij, de oud-penningmeester, die terug keert in het bestuur. Niet als penningmeester ovqngens, want dat zou hem te veel tijd kosten, maar als lid van het be stuur. Het is de hoogste Philips- onderuit was gegaan in de fina le van een K2-jeugdtoernooi. Het Noordwijkerhoutse talent verloor in de eerste ronde van Risca Volkerts: 6-2,6-4. Op de baan naast Mens pakte Buis de zaken voortvarender aan, al had ze in Monique van de Ende een beduidend zwak kere opponente. De 16-jarige Voorhoutse, spelend bij Uni cum, speelde haar tweede A- kwalificatietoernooi en voor de tweede keer bereikte ze de tweede ronde: 6-2, 6-4. Het moet heel wat harder waaien, wil Buis de zenuwen krijgen. Vandaag moet ze echter diep gaan om Volkerts, 62 van Ne derland, eronder te krijgen. In de voorrondes bij de vrouwen sneuvelde Marieke Bethlehem (Unicum) verder verrassend te gen Ingrid Kruit, die nog geen punten voor de nationale rang lijst heeft. De speelster van Dek ker won in twee sets: 6-3, 6-3. Mark Fleischeuer besliste een Leids onderonsje met Robbert Paul Hartwijk in zijn voordeel (6-4, 6-2). Hartwijks maatje Roeland Kuiper haakte ook af. Tegen Pascal Savelkoul kwam de blonde Unicummer er niet aan te pas: 6-0, 6-1. Leiderdor per Mark Post (competitie spe lend voor Leimonias) haalde ook de tweede ronde niet. Hij verloor van Al win Visker (7-5, 6- 3). R, van Koesveld - J Leunissen 7-5 6-3, J. Ro thbarth - J. Roeloffs w.o., E. Leunissen - J van Delft 6-3 6-3 DEC1: H. Boers - E Dekker 6-1 6-1M. Zeilmaker - F. Westhof 6-4 6-2, M. Gij- ben - R. Chrispijn 6-3 6-4, J. Zonnevylle - P. Heyligers 6-3 6-2. HEC2: J. Zandbergen - H. Kaspersen 6-3 6-0, C. van Weerlee - M. Rig- hardt van Gelder 6-4 6-1, H. Heemskerk - L CSren 6-3 6-3, G.J. van Geen - P. Lok 6-2 6-3, D. Smittenaar - J. Menssink 7-6 1-6 6-4, N. Bronsgeest - M. van Leeuwen 7-5 6-2, C. Schoon - A. Uljee 2-6 6-3 6-3, R. Smittenaar - R Turk w.o., M. Zaal - B de Vries 7-5 6-0, M Poots - J. Biekart 3-6 6-1 6-4. BOEKHORST HEC: R. Kleian - J Kraal 6-4 6-0, A. Natzijl M- Mattke 7-6 6-4, A. van Duin - F Burger 6-4 .6-3, R. Broekhof - D. de Vente 6-0 6-3. HEC 30+: B. den Elzen - L Wnnands 6-0 6-4, N. Dofferhoff - G. Montanus 6-4 6-1. HDC 30+: Kales/ Homan - Van DamNoordermeer 6-1 6- baas zelf geweest, Jan Timmer, die zich sterk heeft gemaakt voor de rentree van Van Raaij. Ook Kees Ploegsma moet vre zen voor zijn stoel, want de manager leeft privé niet als een monnik. Dat zou verder vol strekt oninteressant zijn. ware het niet dat Ploegsma's levens wandel tegenwoordig onder werp van sappig gesprek is in de media. Inclusief de roddelbla den. Dat vindt Philips niet leuk. Overwogen wordt nu om een manager van de geldschieter op de stoel van Ploegsma te zetten, wiens nog anderhalf lopende contract zonder veel problemen kan worden afgekocht. Ruts vertelde gisteren 'geen beter moment' te kunnen be denken om de hamer neer te leggen. Dat was een merkwaar dige uitspraak. PSV verkeerde afgelopen seizoen in de grootste crisis van jaren, PSV zit nog steeds in een crisis, al willen en kele feitjes (19.000 seizoenkaar ten verkocht, aan een nieuwe tribune wordt gebouwd, spon sors op de wachtlijst) anders doen geloven. De leiding (bestuur, manage ment, technische staf) van PSV ziet er op dit moment niet sterk uit. Op het technische vlak moet er ook nog van alles ge beuren. Wilde men drie maan den geleden graag van acht, ne gen spelers af, nu blijken er zelfs meer contract-spelers rond te lopen dan vorig seizoen, 49 in totaal. De grote vedette moet. im mers nog worden aangetrokken. Aad de Mos wil er een speler bij die achter de spits kan spelen, een soort Bergkamp. Dat zijn zeldzame, dus peperdure voet ballers. De Mos heeft iemand op het oog, maar deze moet leiden gerrit-jan van geen tennismedewerker HetB-toernooi van Roomburg heeft altijd de naam gehad sterk bezet te zijn. Dat komt voorna melijk doordat sterke B-spelers van buiten het Leidse district hopen op kwalificatie voor het A-toernooi en daarnaast hun opwachting maken in het B- veld. Dat is dit jaar niet anders. De eerste drie geplaatste spelers bij de mannen komen van bui tenaf. De Leidse toppers evenwel la ten het dit jaar afweten. Spelers als Onno Guinau en Marco Vis ser schreven zich niet in, zodat de Leidse vertegenwoordiging dit keer voornamelijk van de tweede garnituur is. Dat is jam- eerst nog een paar keer bekeken worden. Minder dan drie weken voor het begin van de competi tie. Daarom is het vertrek van Ruts, op zich niet spectaculair na 'ruim tien tropenjaren', toch een kwestie met kleur. Vanwege het tijdstip. Vanwege de con text. Vanwege de oorzaken van 's mans bedankje, straks in ok tober. Die oorzaken zijn tussen januari en half mei te vinden. Begin dit jaar antwoordde Ruts immers nog negatief op de vraag of hij mogelijk zelf zin had Martin van Rooijen op te volgen als voorzitter van de sectie be taald voetbal. Dat ging niet. „Want ik wil nog enkele jaren voorzitter zijn bij PSV." Half mei besloot Ruts dat het genoeg was geweest. „Toen kwam ik tot de overtuiging dat het beter was met Westerhof te stoppen. Toen ook besloot ik zelf te stoppen." Twee besluiten tijdens een weekje vakantie in Portugal. mer en vreemd tegelijk. Vaak wordt er immers geklaagd dat op de tennisbanen in de regio steeds weer dezelfde-gezichten te zien zijn. Nu de mogelijkheid er is om met spelers van buiten af de krachten te meten, laat het grootste gedeelte het afweten. Van de spelers die meetellen zijn alleen Mare Fleischeuer en Perry Paauw aanwezig. Beiden Het ontslag van Westerhof, dat bij PSV liever een 'functie wijziging' wordt genoemd, be tekende natuurlijk ook een ne derlaag voor Ruts, die de coach immers-voor twee jaar had ge contracteerd. Er was natuurlijk meer dat Ruts zich kon aantrek ken. Het aanhoudend slechte voetbal, de afgang in de Cham pions League, de bizarre wijze waarop de titel werd weggege ven, het eeuwige gedoe met Ro mario en Vanenburg. Later was er nog het interview met Arne sen dat de Deen ook op een 'functiewijziging' kwam te staan. Bij PSV kömen er nog meer functiewijzigingen aan, dat staat vast. Oude beslissingen worden herroepen, nieuwe be slissingen bedacht. Overwogen wordt zelfs om Erik Meijer nog maar een jaartje terug te sturen naar MW. Gods wegen, en die van Philips, zijn soms ondoor grondelijk. slaagden er overigens in om in de kwalificatie voor het A-toer nooi een rondje verder te ko men. De overige Leidse spelers spreken niet tot de verbeelding en het lijkt er dan ook niet op dat die ver zullen komen. Eric Bolten bereikte gisteren wel de tweede ronde. De Unicummer sloeg zich ten koste van Michael hilversum gpd Als het aan Piet van Eijsden ligt, rijdt zondag na de prijsuitrei king van het 36-ste Melkhuisje- tennistoernooi meteen de ver huiswagen voor. De Hilversum- se directeur heeft de buik meer dan vol van zijn woonplaats en liet dat gisteren met enkele krachttermen ook duidelijk merken. Het stilleggen van de bouw van de hoofdtribune, zondagnacht om twee uur, was de oorzaak van de woede bij de toemooibaas. Enkele omwo nenden hadden geklaagd over het lawaai, waarna de Hilver- sumse politie de werkzaamhe den tot zeven uur 's morgens verbood. „Het zijn elk jaar de zelfden die mekkeren," bromde Van Eijsden. „Het wordt tijd dat we hier weggaan". De gevolgen van het nachte lijke incident bleven beperkt. De partijen begonnen alleen een half uur later. Op de eerste dag van de Dutch Open was Mark Koevermans de enige Ne derlander die in actie kwam. De Rotterdammer kon bakte er bit ter weinig van en verloor kans loos van de Rus Andrej Tsjesnokov: 1-6,0-6. Koevermans had echter een ex cuus voor de zeperd. Hij onder vindt nog steeds last van zijn el leboogblessure, die hem vorige week noodzaakte zich terug te trekken uit het Challenger-toer nooi in Scheveningen. Alleen zondag stond hij een uurtje op de baan om te trainen. Tsjesnokov strafte de belabber de voorbereiding genadeloos af. „Mijn slagen gingen wel, maar het tempo lag veel te hoog", al dus Koevermans, die in totaal slechts 34 punten maakte en daarvoor werd beloond met ruim 4500 gulden. Omgerekend kwam dat neer op bijna 134 gul den per gewonnen punt. Voor het geld had Koever mans, die van de organisatie met een wild-card was verblijd, echter niet met zijn pijnlijke arm de rackets uit de tas ge haald, zo zei hij. „Omdat ik mo menteel zo laag op de wereld ranglijst sta, zit ik normaal ge sproken niet rechtstreeks in het hoofdschema van een evene ment als het Melkhuisje. Zo'n buitenkans pak je met beide van der Wolde naar de tweede ronde: 6-3 7-5. Diezelfde Van der Wolde moest 's middags in het kwalificatietoernooi al zijn meerdere erkennen in Paauw (6-3 6-0). Het vrouwentoernooi trekt in tegenstelling tot de mannen wel Leidse toppers aan. Bionda Zonderop, Jolanda Mens, Car lijn Buis, Marieke Bethlehem, Ingrid Kruit; ze zijn allemaal aanwezig, zodat die krachtme ting interessant wordt. Of de winnares uit dat rijtje komt, is een andere vraag. De als eerste geplaatste Miriam Tannen- baum steekt er op papier hoog bovenuit. Carlijn Buis ontmoet haar, als alles volgens de plan ning verloopt, in de halve finale. handen aan. Bovendien had de fysiotherapeut toestemming ge geven om te spelen". Twee jaar geleden stond Koe vermans nog op de 37-ste plaats van de ATP-ranking. Vooral door zijn resultaten op gravel was 'Koning Topspin', zoals zijn bijnaam destijds luidde, zo hoog geklommen. Door privé- problemen en zijn mislukte po gingen om ook op indoor-ba- nen prestaties neer te zetten, verloor hij zijn zelfvertrouwen en begon hij aan een glijpartij waarvan het einde nog niet in zicht is. Door zijn nederlaag te gen Tsjesnokov zakt hij nu naar een anonieme stek in de buurt van de driehonderdste plaats. Hoewel hij als dubbelspeler momenteel beduidend hoger (37) is ingeschaald, steekt het Koevermans dat hij zijn single- ranking zo belabberd is. „Dub bels spelen is leuk en verdient lekker. Zeker als je de finales van grote toernooien haalt. Maar ik wil niet te boek staan als een dubbelaar, zoals bijvoor beeld Tom Nijssen. Ik wil dat het publiek me ziet als een en kelspeler. Daarom ga ik me daar volgend jaar weer op richten. Ik weet dat ik dan een stap terug moet doen naar de Ideinere toernooien, maar dat heb ik er voor over", bekent Koevermans, die sinds kort wordt bijgestaan door coach/cartoonist Martin Simek. Siemerink „Normaal gesproken werk ik met Frits Don", legt Koever mans uit, „maar hij gaat nu weer vaak met Jan Siemerink op pad. Don heeft Simek gevraagd of hij mij een beetje wil begelei den. Zij kennen elkaar goed (Don werd als speler ooit ge traind door Simek, red) en heb ben vrijwel dezelfde werkwijze. En die bevalt me. Ik voel me er prettig bij. Ondanks deze tegen slag en de blessure heb ik nog altijd zin om te tennissen. En dat was wel eens anders". Volgens Koevermans zijn nieuwe prestaties als enkelspe ler dan ook slechts een kwestie van tijd. „Ik besef dat ik mijn val op de ranglijst alleen mezelf )can verwijten. Ik heb er veel van ge leerd. Ik voel me nu weer goed, ik moet alleen geduld hebben". eindhoven anp PSV zal Nii Lamptey niet kopen van Anderlecht. De Eindhoven- se club wil de jonge aanvaller hooguit huren. Anderlecht heeft laten weten aan een dergelijke transactie niet te zullen mee werken. Wel zal de 18-jarige Ghanees nog tot en met woens dag in Eindhoven blijven proef draaien. Dat de komst van Lamptey geen hoge prioriteit heeft, ligt aan trainer De Mos. Hij wil in eerste instantie een speler die kort achter de diepste spits (Kiefl) kan spelen. „Iemand die tegen een defensieve tegenstan der de opening kan forceren", zei" De Mos. „Lamptey is daar toe op dit moment nog niet in staat." Voor de aankoop van nog twee spelers heeft PSV geen geld voorhanden. Ondanks de verkoop van Vanenburg (Ya maha FC) en Romario (Barcelo na). Voorzitter Ruts zei dat Va nenburg anderhalf miljoen gul den had opgebracht, Romario tien miljoen gulden (zes „cash", voor vier een bankgarantie). Opvallend detail was dat Ro mario nog een deel van een le ning aan PSV moest terugbeta len. Het betrof een bedrag van enkele tonnen. Overigens heeft Romario, met Barcelona in Ne derland in trainingskamp, laten weten binnenkort op de open dag van PSV graag afscheid van het Eindhovense publiek te wil len komen nemen. De leiding van de club voelt hier niets voor. Van het inmiddels binnenge komen geld werd Van Ankeren van RWDM overgenomen. Eer der al kocht PSV (of liever ge zegd de teruggezette trainer Westerhof) Meijer (MW) en de Zweed Ingesson (KV Mechelen). De Eindhovenaren hebben mo menteel 49 contractspelers. PSV zal dóarnaast onder meer investeren in verdere uitbrei ding en verbetering van het sta dion. Gestreefd wordt naar een geheel overdekte accommoda tie met 30.000 zitplaatsen. Voor de komende competitie heeft de club reeds 19.500 seizoen* kaarten verkocht. Daarmee is het huidige record van 19.283 al overtroffen. Spelers op Roomburg moeten worstelen archieffoto henk bouwman Perty Paauw meet zich als één van de weinige tennissers uit de Leidse regio met spelers van buitenaf.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17