'Dat is het moment om karakter te tonen' Leiden blijft duurste gemeente Wie fotografeerde De Koning met koningin? Compleet kantoor te huur voor startende bedrijven <e Het Gesprek van de Zomerdag mr ,v! 1-;' &c ió, vt één Jwdfy Ook deze chopper huur je bij ZATERDAG 24 JUL11993 Katwijker geplaagd door spierontsteking in vierdaagse Vaak dreigt Katwijker Bert Steenbeek nog voor half twaalf s ochtends bij het gebouw De Vereeniging in Nijmegen aan te komen. Dan zijn de loketten niet open en kan hij zich niet afmelden. „Vandaar dat ik een paar kilometer voor het einde wat langzamer loop. Dan hoef ik ten minste niet zo lang te wachten. Van het stilstaan krijg ik het koud en dat is slecht voor mijn spieren." Het moge duidelijk zijn: Steen beek loopt als een trein. Hij zou de vijftig kilometer moeiteloos binnen de zeven uur kunnen afraffelen. En de medewerker van het sportfondsenbad Ster- rebad in Wassenaar hoeft daar voor niet eens te trainen. „Het gaat gewoon vanzelf', zegt Steenbeekschouderophalend. „Ik heb goede schoenen en waarschijnlijk een beetje aanleg voorwandelen. Bovendien kan ik door mijn slechtziendheid geen auto rijden en heb ik dus geen auto onder mijn kont, zoals zoveel miljoenen andere Nederlanders. Ik doe alles met de fiets of lopend. Dat houdt mij fit." Dit jaar lijkt Steenbeek toch een beetje ie veel van zichzelf te hebben geëist. Hij is de eerste dag te hard van stapel gelopen, waardoor hij een spierontste king vlak boven zijn voet opliep. „Vanaf de tweede dag liep ik dus met pijn. Bij elke verzor- gingspost liet ik mijn voet met ijs afkoelen. Gistermorgen heb ik zelfs bij een bij een arts een pijnstiller gehaald. Mijn voet is nu helemaal opgezwollen, het ziet er niet uit. Tsja, je kunt op de laatste dag toch moeilijk op geven, dus moest ik een beetje karakter tonen". Supersnel Het weerhield Steenbeek er echter niet van om telkens in een supersnelle tijd te eindigen: elke keer nog voor de loketten opengingen. Toen Steenbeek gisteren Nijmegen binnen wan delde, waren de tribunes dan ook nog maar matig bezet. „Eén keer heb ik langzaam aange daan om voor wat meer publiek binnen te komen. Dat was eens, maar nooit weer. Ik kwam in fi les terecht en het schoot maar niet op. Elke keer werd de stoet stil gezet omdat er weer een muziekkorps tussengevoegd moest worden. Dat vond ik zo vermoeiend, zo zwaar. Ik was. helemaal kapot." Sindsdien loopt Steenbeek ook op de vrijdag stevig door en gaat hij daarna zelf aan de kant staan om kennissen aan te moedigen. „Als je ojj een cam ping staat leer je daar heel veel OOIT KIEST U VOOR MOOIST I HAARKMMEtSTIAAT 2) Mmi'a&iTi Katwijker Bert Steenbeek die tijdens de Nijmeegse vierdaagse door zijn vrouw en twee kinderen wordt gesteund. foto wim dijkman kennen die meelopen. Die kunnen een steuntje best gebruiken." Ondanks de zeer slechte voor uitzichten had Steenbeek over het weer niet te klagen. Als er al eens een buitje viel dan was het na twaalf uur en dan stond de Katwijker al onder de douche terwijl anderen nog moesten poeteren. De regen die viel was niet eens voldoende om natte schoenen te krijgen, de grote schrik voor elke vierdaagse lo per. Blaren zijn dan niet meer te vermijden. Voor Scheenbeek was dit in middels zijn zevende vierdaag se. Acht jaar geleden werd hij door een collega uitgedaagd om het ook eens te proberen. „Ja, hij liep daar een beetje over op te scheppen. 'Ach man, dat kan ik ook', heb "ik toen gezegd. Tot mijn grote opluchting had ik er De Zomer Van Uw Leven Sommige mensen hebben tegenwoordig de zomer van hun leven. Anderen hadden dat jaren geleden en zijn nu zeifin de herfst of winter van hun leven aangeland. In de rubriek De Zomer Van Uw Leven willen we optekenen hoe de zomers van hün leven eruit zagen, opgefleurd door zo'n mooie, oude vakantiekiek. Dus, wat deed in de zomer van uw leven? Houdt u de herin nering levend of denkt u er nog maar zelden aan? Wat vindt u van de zomers van nu en de jeugd van tegenwoordig? De redactie van Het Gesprek van de Zomerdag staat op werk dagen van 8.30-16.30 uur klaar om reacties te noteren en af spraken te maken voor een gesprek. Ook kunt u schrijven naar: Leidsch Dagblad, t.a.v. Het Gesprek van de Zomerdag, Postbus 54, 2300 AB Leiden of telefoon 071-356440. 'Spaameland Fiets-4-daagse' langs forten, gemalen en molens „Kennemerland is prachtig, dat weten maar weinig Nederlan ders. Zelfs mensen uit deze re gio weten vaak niet hoe mooi het hier eigenlijk is." Jos Kras van het gelijknamige Buro Kras Sport is verantwoordelijk voor de organisatie van de tweede Spaarneland Fiets-4-daagse. Het evenement (onder auspici ën van de Regionale VW Zuid- Kennemerland) is van 17 tot en met 20 augustus. Fietsvierdaagsen zijn zeer po pulair in Nederland. Duizenden deelnemers is geen uitzonde ring. Zo trekt de Drentse vier daagse jaarlijks meer dan twin- tigduizendjiefhebbers. Kras: „Drenthe is natuurlijk de fiets- provincie bij uitstek, maar er zijn veel meer schitterende plekjes in Nederland. En daar hoort Kennemerland zeker bij." De fietsvierdaagse biedt de deelnemers een gevarieerd aan bod. De vier routes gaan door de Bollenstreek, langs forten, gemalen, molens, door polder gebied en ook worden de dui nen en het strand niet vergeten. De kosten voor deelname aan de fietsvierdaagse bedragen 25 gulden per persoon. Wie wil kamperen, betaalt/. 22,50 ex tra. Kinderen onder de vijfjaar kunnen gratis mee. Inschrijven kan bij Kras Sport in Haarlem, 023-257430. die eerste keer inderdaad wei nig moeite mee." Gitaris De vierdaagse wandeltocht is de enige waaraan Steenbeek mee doet. „Al die tochten kosten mij te veel tijd en die heb ik niet. Ik ben gitarist in een orkestje dat Balkanmuziek speelt. In de maanden april en mei barst het van de openluchtmanifestaties waar wij voor worden ge- MEINDERTVAN PERK In de rubriek 'Er is er een ja rig', die gedurende de zomer maanden verschijnt, laten wij telkens een bekende en jarige Nederlander de gelukwensen toekomen van bekende en minder bekende mensen uit onze regio. Een verjaardags kaartje dus, maar dan een van krantepapier. Soms zijn het kennissen of vrienden van de jarige, soms vreemden, die wel eens hun hart willen luchten. Morgen is de alom bekende zangeres Vanessa jarig. Char mant als wij zijn voor de da mes, zullen wij u haar leeftijd niet verklappen. Wij wensen de in Wassenaar woonachtige Va nessa een aangename dag. En voor de rest moeten de beken de regio-genoten haar maar in het zonnetje zetten. Hun 'post bode' is voor deze keer onze redacteur Cees van Hoore. Beste Conny, Jou al vele jaren volgende en persoonlijk kennende, valt het eigenlijk niet op dat je ook ouder wordt. Vaak denk ik nog terug aan de wijze waarop jij mij en anderen gesteund hebt bij het stichten van fondsen voorgoede doelen. Ik wens ju llie een hele fijne verjaardag en hoop dat jij je, samen met Hans, nog vele ja ren even veelzijdig als nu blijft waarmaken. Dit in goede ge zondheid en voorspoed met de kinderen. Kusjes, Menno Smitsloo (makelaar) Beste Vanessa, joop den Uyl, de andere Joop dus, zou ongetwijfeld gezegd hebben: Twee dingen!' Hij zou het daarbij hebben kunnen la ten. Zelf zou ik willen zeggen dat jij bij mijn weten de eerste onder nemer bent die succesvol is zon- het gezegde r het meisje der je te storen c dat 'de zaken vo dienen te gaan'. Hartelijk gefel ici tèerd, Joop Walenkamp (Wethouder Economische Zaken en Ver keer, gemeente Leiden) Beste Vanessa, Je bent er één uit honderd. Ik heb je veel gezien en koester be wondering voor je. Je bent zo nuchter. Je komt uit Wassenaar, netzoals mijn vrouw. Hartelijk gefeliciteerd, Beste Vanessa, Vanessa, omringd door haar man en vele kinderen, maakt op ons zo'n gezellige ouderwetse in druk. Daarom willen wij haar van harte gelukwensen meteen ouderwets poesie-album versje dat luidt: Lieve Vanessa, Ga maar vrolijk door het leven meteen opgeruimd gemoed. En loopt het je soms tegen, hou jeddn vooral toch goed! Wie voorwaarts gaat met blij ge zicht valt de zwaarste taak nog licht. Dat je nog maar heel lang een stralend middelpunt van je ge zin mag zijn, wensen jou, Maarten Biesheuvel (schrijver) en zijn vrouw Eva Gütlich. Beste Vanessa, Morgen is ze jarig, de stoot aller storen. De vrouw van het zwoele lied, Vanessa. Hiermee wens ik jou, je man en kinderen, een on vergetelijke dag. (Ik hoop je snel weer uit volle borst te horen zin gen). Veel geluk, Beste Vanessa, De natuur moet haar loop heb ben, dus ook voor Vanessa gaan de jaren tellen. Maar wat een brok gezondheid, wat een pronte plaat van een meid ben je nog. Je boezemt niet alleen die Breuk hoven ontzag in nietje aanwe zigheid. Vanessa, gefeliciteerd! Dat we nog lang van jullie mo gen genieten. Een fijnedag, Gerard van Putten (media-re dacteur, samensteller showpa gina Leidsch Dagblad) Wie zag De Koning met de ko ningin? Het had zo'n mooie krantekop kunnen zijn: 'De Koning schudt koningin de hand'. Want hij heet De Koning en bij het afstu deren van prins Willem Alexan der schudde hij koningin Beatrix en prins Claus de hand, aan het Leidse Rapenburg. Alleen, toen de kroonprins op 2 juli het Academiegebouw uit kwam, renden alle fotografen, cameralieden en journalisten achter de afgestudeerde en zijn bul aan. Voor Beatrix en Claus restte het gewone volk, met in hun midden Lucas Marinus Bartholomeus de Koning. Deze 60-jarige wijkbewoner had net wat boodschapjes gedaan in de Doezastraat en was gelokt door de bescheiden mensen menigte. We moeten dus zeker niet denken dat hij bewust op de koningin was afgekomen... Toch aarzelde hij geen moment toen ze langsliep op het pleintje voor het Aeademiegebouw. De Koning deed een ferme stap naar voren en zei, met de bood- schappentas nog in zijn linker hand: „Majesteit, mag ik u har telijk feliciteren met het afstu deren van uw zoon." „Dat is heel vriendelijk van u. Dank u wel", antwoordde ze, zijn lege rechterhand schuddend en 'vriendelijk lachend'. Claus sprak hij aan met 'hoogheid' en ook de prins-gemaal antwoord de 'Dank u wel': „Hij draaide zich zelfs nog half om", weet De Koning zich te herinneren. De Leidenaar kon wel juichen. 'Het is me toch een keertje ge- Lucas Marinus Bartholomeus de Koning: „Dit is niet iedereen gegeven". lukt", dacht hij, nog wat ongelo vig. En: 'Dit is niet iedereen ge geven'. Het ging ook zo 'hart stikke leuk en spontaan'. Onge lofelijk toch? Welk land doet ons dat nou na? Natuurlijk, na het handenschudden kwamen er direct veiligheidsmensen op de Leidenaar af. „Ze verzochten me vriendelijk achteruit te gaan, maar hebben zeker niet geduwd of iri mijn tasje gekeken. Dat moet u zeker niet in de krant zetten. Ik was wèl de enige die het koninklijk paar de hand schudde. Want dat hoort niet bij het protocol, denk ik zo." Na de euforie ging hij direct op zoek naar fotografen en came ralieden die het hoogtepunt van zijn leven hadden vastgelegd: „Want zo'n moment komt nooit meer terug in mijn leven". Nie mand leek hem te kunnen hel- FOTO HENK BOUWMAN pen. In het Journaal van RTL4 was hij weliswaar een paar se conden in beeld, maar zónder koningin. En dat stelde vrouw, kinderen en kennissen natuur lijk niet helemaal tevreden. Die vroegen meteen: heb je een foto van dat handenschudden van J'e? Hij vlooide alle kranten door, maar kwam niet verder dan de ze twee regeltjes in het Alge meen Dagblad: ,Een man komt aanrennen. Hij beweert de ko ningin zojuist persoonlijk te hebben gefeliciteerd'. „Dat ben ik dus", zegt De Koning. Maar ja, zijn naam staat er niet bij. Een foto ontbreekt al helemaal. Oproep Vandaar dat hij deze week een oproep plaatste in Nieuwsweek. Wie heeft het hoogtepunt in zijn leven vastgelegd op de gevoeli ge plaat? Tot nu toe heeft nie mand gereageerd, maar wie weet levert de foto bij dit stukje wat op. Net als bij hel prinselij ke afstuderen draagt De Koning een blauwe broek met streep- jesbloes. De leesbril hangt aan hetzelfde koordje. Als we maar niet denken dat hij foto's nodig heeft omdat zijn omgeving anders zijn verhaal niet gelooft: „Ze geloven me op mijn woord, vinden het hart stikke leuk." We moeten even min het idee hebben dat hij thuis 'de hele dag met een vlag op loopt', nog steeds onderste boven van de ontmoeting is en zijn handen al drie weken niet wast. Nee, deze vaderlander is gewoon blij en trots: „En daar schaam ik me niet voor." Wie De Koning met dè koningin heeft vereeuwigd, kan het vol gende nummer bellen: 120929 Regus opent business-centre in Transpolis Hoofddorp HOOFDDORP BILL K In het Transpolis-gebouw in Hoofddorp opende het Britse bedrijf Regus onlangs haar 78-ste business centre. Regus is gespecialiseerd in de verhuur van compleet ingerichte kantoren. Vooral beginnende ondernemers en buiten landse zakenlieden maken van deze faciliteiten steeds meer gebruik. Volgens sales manager Rachel Starkey is het concept van Regus uniek. Er worden geen grote maar juist kleine (éénpersoons-)kantoren met vergader- en conferentiezalen verlangd. De kos ten zijn relatief laag: Regus neemt desgewenst alle secretariële diensten voor zijn rekening. Za kenrelaties worden ontvangen aan de centrale receptie, terwijl de receptioniste ook als telefo niste voor de zakenman optreedt. Tevens zijn er fax- fotokopieërapparaten aanwezig. De beginnende ondernemer kan een kéntoor huren voor zo'n 2.500 tot drieduizend gulden per maand. Volgens Starkey is binnen twee we ken al eenderde van de Regus executive offices in Transpolis verhuurd, vooral aan Amerikaanse zakenlieden. Zij zijn veel op reis voor hun be drijf en hebben daarom op meer businesscentra van Regus een (tijdelijk) kantoor. Het voordeel van het Regus-concept voor startende ondernemers is de besparing op de inrichting van een eigen kantoor met eigen per soneel. Zij kunnen oovendien bij wijze van spreken van de ene op de andere dag starten. Regus beschikt naast Transpolis ook over een businesscentre in het Byzantium-gebouw aan het Leidseplein in Amsterdam. Eind dit jaar wordt een groot conferentiecentrum op de eer ste verdieping van het Transpolis-gebouw ge opend. Katwijkers goedkoop uit DEN HAAG MONICA WESSELINC Leiden is en blijft de duurste ge meente van Zuid-Holland. De inwoners betalen er drie keer zo veel belastihg als in Katwijk. De badplaats is in Zuid-Holland de goedkoopste gemeente om te wonen. Nummer twee op de lijst van dure gemeenten in de regio is Oegstgeest, op de voet gevolgd door Leiderdorp. Een en ander blijkt uit het rapport Een bewoner van een huis van 150.000 gulden betaalt in Leiden 1371 gulden aan ge meentelijke belastingen. Oegst geest brengt 1007 gulden in re kening en Katwijk slechts 404 gulden. Gemiddeld over alle Zuidhollandse gemeenten be draagt de gemeentelijke belas tingdruk 898 gulden. Ter Aar en Alphen aan den Rijn zijn mid denmoters. Gemeenten zijn gebonden aan wettelijke regels bij hun fi nancieel beheer, maar kunnen tot op grote hoogte zelf bepalen hoe zwaar de burgers vyorden belast. Zo mogen de kosten van afvoer en verwerking van afval helemaal worden doorberekend aan de burgers, maar dit is niet verplicht. Leiden brengt slechts 62 procent van de afvalkosten in rekening aan de burgers, Lei derdorp 100 procent. Wassenaar, een dorp waar nu niet direct het meest armlastige deel van Nederland woont, is uitzonderlijk goedkoop. De on- roerend-goedbelasting is er net eenderde van die in Leiden. Een Wassenaarder met een huis met een waarde van één miljoen be taalt evenveel onroerend-goed- belasting als een Leidenaar met een huis van dik drie ton. AGENDA ZATERDAG 24 JULI Noordwijk Derde ronde Heineken Dutch Open, Noordwijkse Golfclub, starttijd van 8.00 tot 13.30 uur. Noordwijkerhout Braderie in het centrum: meer dan 150 kramen, oude ambachten en o tredens, tevens jeugd vrijmarkt, van 10.00 tot 17.00 uur. Sassenheim Optreden van de band van Piet de Vette in het winkelhart tussen 1,3.00 en 16.00 uur. Warmond Kunstmarkt op het Pleintje bij de Pomp. van 11.00 tot 16.00 uur. !0NDAG 25 JULI Noordwijk Finale Heineken Dutch Open, Noord wijkse Golfclub, starttijd van 8.00 tot 13.30 uur. Toeristische zomermarkt op het Vuur- torenplein. van 10 00 tot 18.00 uur. Winkels geopend in Hoofdstraat Koopcentrum, van 13.00 tot 17.00 MAANDAG 26 JULI Noordwijk Oefenavond Kon. Ned. Reddmgsmi|. Botenhuis, Bosweg, van 19.00 tot 22 00 uur. Noordwijkerhout Weekmarkt op het Marktplein van 12.00 tot 17.00 uur Het nieuwe adres van NlultiRent. RooseueltsUaal 61 2321 BI leiden Tel. 071 -31 00 01 Fax 071 - 72 09 98 Auto- en Motorverhuur MultiRent Hivrtd-&y Zu*rwp n vr frómn

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 13