Mannenmode laat zelfbewustzijn en modebewustzijn samenvallen Wintermode rvift/MNunu 17-iuLi viteiten die de moderne mer er het liefst ontplooit. Off tht road dichte wouden verkenr tochten maken langs rivierei met de boot pionieren langs rietbekraagde oevers van sta Met het laten samenvallen van zelfbewustzijn en mo debewustzijn zetten ontwerpers de toon voor de heren mode van de komende winter. De trends houden reke ning met de man, die inzicht heeft gekregen in zijn ei gen persoonlijkheid en daarmee onbeschroomd voor de dag wil komen. De nieuwe mode drukt beheersing en naar binnen gekeerdheid uit, maar louter om te zeggen dat de modieuze man weet wat hij wil en zijn stemming en karakter graag in zijn kledingkeuze toont. coNNYHEiDAkoelde tinten uit het grijsscala van anthraciet tot asfalt. De sfeer wordt bepaald door een voud en soberheid. De belijning is rond en bedachtzaam en de strakke coltrui zorgt bij dit type van de intellectueel voor een accent. Deze coltrui kan overi gens ook vervangen worden door een soepele wollen polo of door een clean wit overhemd dan wel een gestreept exem plaar, voor wie het nonchalante graag aan het klassieke paart. Die soberheid komt ook tot uit drukking in de smalle twee- en drieknoops colberts met rechte schouderlijn, de lange soepele jassen en zwarte leren jacks die op een smalle rechte pantalon worden gedragen. Maar even zeer in de krijtstreep-pakken, de driedelige kostuums en de ver lengde Idassieke regenjasvor- men die passen in het mode beeld zoals het Parijse Loft con cept al enige seizoenen succes vol brengt. Door de luxe stoffen en perfecte afwerking ontstaat een chic beeld, dat toch non chalant is. Het gilet, in vele ge daanten onder het jasje gedra gen, is een absolute must. Hartstocht Het volgende uitstapje voert naar het door gouden kroon luchters verlichte rode pluche van de opera. Hier is de gepas sioneerde op zijn plaats. De kleuren verwijzen met hun war me diepte regelrecht naar de hartstocht. Met heldere roodtonen zorgt deze trend voor levendigheid naast alle onderkoelde tinten en gedempte natuurtonen die de wintermode brengt. Het heldere rood van diep fluweelrood tot tomaatrood, pompoen-oranjes, goud-gelen en warme bruinen wordt spannend gecombineerd met zwart. Het silhouet is verfijnd met smalle pantalons en smalle hooggesloten colberts. Door broek en jasje te dragen met vestjes in fantasiestoffen en uit bundig geprinte shirts en strop dassen neigt het naar avondkle ding. Zo'n outfit kan dan ook met een gerust hart worden aangetrokken voor een bezoek aan theater of opera. De wintermode biedt de man volop gelegenheid, tederheid in zijn kleding tot uitdrukking te brengen. De coltrui wordt ver wisseld voor een behaaglijke ge breide trui met fijne, welhaast vrouwelijke, motieven en ka- bels. De kleuren zijn in warme pasteltinten gesteld, variërend van gebroken wit tot kastanje bruin. Maar ook in lichte grijs tinten die onderling worden ge combineerd en soms aangevuld met subtiele nuances zoals kris- talblauw, lilagrijs, rosewood en bitterlemon geelgroen. De sekse-inwisselbaarheid die al langer modieuze thema's be paalt, geeft mannen die het niet schuwen komende winter een legitieme kans de vrouwelijke kant van hun karakter in hun kleding te accentueren. Een plaats om de tenderlook mee te associëren is thuis, behaaglijk cocooning bij de open haard en de andere woongenot-verho gende verworvenheden. Tweedcolberts Niet alleen behaaglijk gebreide truien, vesten en vestjes met ka belstructuren zijn sterk aanwe zig in deze trend, maar ook de vele tweedcolberts in visgraat of een klassiek Harris-, Donegal-, en Shetlandruitje. Opvallend is daarnaast de grote keuze aan geruwde hemden en sweatshirts met een wafelstruc tuur om genoeglijk in weg te kruipen. Zachtheid in kleuren materiaal is evenzeer te bespeuren bij jas sen van soepele volumineuze wolsoorten en bij sportieve jacks in zachte, maar compacte kwaliteiten. Omdat de dessins in de tender- look weinig uitgesproken zijn, moet het spannende worden gezocht in de combinatie van kledingstukken met verschillen de optieken en dessins tot één outfit. Schaduvvruiten, lichte kostuumruiten, vage ijs- en ta pisserie-jacquards, kunnen worden gemixed met ondefini eerbare all ove/prints en figura tieve motieven in uiterst dunne lijnen. Daarnaast zijn er allerlei faux uni effecten door mélange garens, minuscule weefeffecten, kleine structuren, coatings en wassingen om mee te experi menteren en zo een heel per soonlijke outfit samen te stellen. Natuur Na een rondgang langs de plaatsen die verband houden met mannelijke rationaliteit, hartstochtelijke passie en tedere gevoeligheid moet ruim baan gemaakt worden voor zijn vrij heidszin. En waar kan dat beter dan in de natuur? Dit thema houdt dan ook in alles verband met het buitenleven en de acti Herfst- en winternatuurtinten overheersen het beeld van over elkaar gedragen jacks en over jassen met grotere en kleinere wollen ruiten: okergeel, blauw en groen. Net als bij de Canade se houthakkers, vissers en jagers gaal het om stoere kleding die vooral functioneel is: gecoate jacks met heel veel zaldcen. me talen clips als sluitingen, ge schoren bontkragen, uitneem- bare voeringen, suède be- schermstukken en andere de tails die door de decennia heen hun functie heben bewezen. Uitritsbare mouwen maken van dergelijke jacks een praktische bodywarmer. Warme houthak kersshirts zijn er in flanelruiten, terwijl voor wollen blazers veel al schaduwruiten en dekenrui ten zijn gebruikt. Modieus en praktisch ook zijn de gewassen canvas en ribcordbroeken die met grove vesten en truien, gi lets in wol, leer of suède door de modeontwerpers zijn bedacht. Dat uitdrukken van de eigen aard kan langs vier hoofdlij nen geschieden. Zo is er ruimte gemaakt voor een stemmige intellectualisti sche inborst, vlammende gepassioneerdheid, an drogyne tederheid en de liefde voor het buitenleven en de natuur. In gedachten voeren de vier lijnen de man bij voorbeeld naar de beslotenheid van de mu sea, waar hij als fijnproe ver en kenner geniet van en nadenkt over de kunst schatten die in die pak huizen vap cultuur zijn Soberheid De rationele inslag van dit uitstapje komt tot uit drukking in de onder- Een lang geruit hemd met zakken en daar overheen weer een ge ruit colbertje, het zal wel even wennen zijn. FOTO EPA lange winterjas dit korte 'n berfst warm genoeg is. FOTO-EPA Een korte camelharen daaronder een lang wi V" lan« colbert met 'it shrrt en een heel strakke spijkerbroek. FOTO-EPA

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 7