Afdruk voet enig 'bewijs' 'Op het strand loopt ze echt als een speer" Regio Voorgevel even weg Mar proficiat Het leven begint bij 42 t Vrouw ontsnapt aan verdrinkingsdood Kamer van Koophandel: vraagtekens bij bouw nieuwe kantoren in Alphen Dorpsraad Oud Ade: plein bij Bavokerk verfraaien Overleden na ongeluk met hulpkonvooi MAANDAG 19 JUL11993 19 chef gert visser. 071-356430. plv -chef janet van dijk. 071 -356413 oegstgeest Een 23-iarige inwoner van Oegstgeest is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een ongeval op de Laan van Oud Poelgeest in Oegstgeest. Hij is met letsel aan het gezicht opgenomen in het AZL. Volgens een woordvoerder van de politie reed het slachtoffer op het kruispunt van de Laan van Oud Poelgeest en de Warmonderweg met zijn bestelauto door het rode verkeers licht. Hij kwam vervolgens in botsing met een personenauto die werd bestuurd door een 76-jarige Leidenaar. foto frans roomer Wassenaarder gewond na botsing wassenaar Een 20-jarige automobilist uit Wassenaar is gister avond met zijn auto tegen een boom gebotst en met een kaak- fractuur, hoofdletsel en beenbreuken opgenomen in het West einde Ziekenhuis in Den Haag. Het slachtoffer reed met te hoge snelheid over de Wassenaarse Stoeplaan, vloog uit de bocht en klapte tegen een boom. Volgens de politie had de automobilist te veel gedronken. Zijn passagier, een 19-jarige man uit Wasse naar, raakte gewond aan zijn hoofd, maar kon na behandeling in ziekenhuis Sint Antoniushove naar huis. Voorschotenaar koelt woede op ruit voorschoten Als hij uit zijn werk kwam, was hij soms zo ver schrikkelijk boos dat een ruit van de abri waar hij op de bus naar huis wachtte het moest ontgelden. Drie maal kon hij de afgelo pen weken op deze wijze zijn woede kwijt. De laatste keer, gis teravond om half elf, had de klap echter gevolgen. Getuigen bel den de politie die de dader, een 17-jarige Voorschotenaar, in de kraag kon grijpen. De jongen heeft volgens de politie zijn spijt betuitgd en heeft beloofd de schade aan het bushokje aan de Veurseweg te vergoeden. Daders brandstichting moeilijk te vinden De Koninklijke Marechaussee en de Wassenaarse politie gaan er nog steeds vanuit dat de brand op het voormali ge marineterrein aan de Maaldrift twee weken geleden is aangestoken. Maar onderzoek van beide instanties heeft nog geen bewijs opgeleverd. „Het wordt heel moeilijk om daders te vinden", aldus districtsvoorlichter G. van Rijn van de marechaussee in Den Haag. 19 juli 1993 Robert Machines uit auto gestolen alphen aan den rijn» In de Argostraat in Alphen is in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken in een bestelauto van een bouwbedrijf. Uit de wagen werd voor ruim 4000 gulden aan ma teriaal, voornamelijk elektrische machines, gestolen. Leiderdorper steekt man in buik noordwijk» Een 31-jarige Leiderdorper heeft zaterdagnacht een 22-jarige man uit Purmerend met een mes in de buik gestoken. De steekpartij gebeurde op een camping aan de Langevelderweg in Noordwijk om kwart voor drie 's nachts. De man uit Purmer end liet zich bij wijze van grap tegen de auto van de Leiderdor per vallen. De wagen werd niet beschadigd maar de eigenaar, die volgens de politie een flinke borrel op had, ontstak in woede. Zonder veel woorden aan het incident vuil te maken, stak hij de man uit Purmerend in de buik. De gewonde is naar het Acade misch Ziekenhuis Leiden gebracht. De Leiderdorper is ingeslo- Inbrekers gepakt oegstgeest De politie heeft gisteravond rond half acht een 24- jarige Rotterdammer en een 20-jarige Amsterdammer aange houden. De twee worden verdacht van een inbraak in een huis aan de Rhijngeesterstraatweg in Oegstgeest en een poging in woning aan de Laan van Alkemade. De twee werden ontdekt door een bewoonster van het pand aan de Laan van Alkemade. Zij sloegen op de vlucht, maar de politie kon het duo even later aanhouden. De twee verdachten hadden buitenlands geld bij zich, dat ze hadden gestolen uit het huis aan de Rhijngeester straatweg. In de omgeving van de Laan van Alkemade werden papieren gevonden die ook van die kraak afkomstig waren. Een 24-jarige inwoonster van Lisse is gisteravond rond half twaalf aan de verdrinkingsdood ontsnapt. Zij bestuurde een personenau to die in eert sloot naast de rijksweg Den Haag-Amsterdam terecht was gekomen. Drie inzittenden van de auto wisten te voorkomen dat de Lissese, die bekneld zat, met haar hoofd onder water kwam en zou verdrinken. De politie bevrijdde de vrouw uit haar benarde positie. Zij is met nekletsel opgenomen in het Academisch Zieken huis Leiden. Ook de drie andere inzittenden werden voor onder zoek naar het ziekenhuis gebracht. wassenaar janet van dijk Het enige dat de rechercheurs tot nu toe hebben ontdekt is een voetspoor. Maar ook dat heeft nog niet naar een ver dachte geleid. ,,We zijn er nog wel mee bezig, vandaar ook dat ik niet wil vertellen om welke schoenmaat het gaat", aldus Van Rijn. De marechaussee en de poli tie dachten vrijwel onmiddellijk na de brand aan opzet, omdat geregeld kinderen spelen bij de leegstaande barakken. ,,Er zijn wel meer kleine brandjes ge weest. Maar dat waren echt van die kinder-toestanden", vertelt de voorlichter. Ook werden ge regeld spullen van het terrein gestolen zoals lood en zink en dakpannen. Het hek om het terrein is ge repareerd, maar 'jongens en ook meisjes, voor wie dit terrein echt een ideale plek is, kunnen echt nog wel op het terrein ko men als ze willen', denkt Van Rijn. De Koninklijke Mare chaussee houdt af en toe een oogje in het zeil. De brand brak dinsdagavond, twee weken terug, rond half zes uit. Vliegende vuurdeeltjes wa ren er de oorzaak van dat een kwartier later ook rieten daken van woningen aan de overkant van de Rijksstraatweg vlam vat ten. Enkele uren later werd be kend dat bij de brand in de lege barakken asbest was vrijgeko men. Daarop werden de Rijks straatweg en beide parallelwe gen afgesloten voor het verkeer; het publiek werd weggestuurd. In de nacht van dinsdag op woensdag heeft een gespeciali seerd bedrijf het gebied ge reinigd. Onderzoek wees uit dat de as- bestdeeltjes zich niet over een groot gebied hadden verspreid en dat de concentratie asbest in de lucht niet gevaarlijk hoog was. De volgende dag bleek ook dat in de barakken nog witte as best zat, de minst gevaarlijke soort van deze kankerverwek kende stof. Volgens Van Rijn zijn de ge vaarlijkere soorten asbest uit de barakken weggehaald toen die zo'n 2,5 jaar geleden leegkwa men. De rest van het asbest is na de brand ook van het terrein verwijderd. Hoeveel schade het vuur heeft aangericht is nog niet be kend. De gemeente Wassenaar gaat in elk geval een schade claim indienen bij het ministe rie van defensie. Op de rekening staan de kosten van brandweer, politie, maar ook van de bedrij ven die onderzoek naar de ver spreiding van het asbest heb ben gedaan en die het spul heb ben verwijderd. Woordvoerder H. Versluys van de gemeente zegt 'geen enkele notie' te heb ben van het bedrag dat uitein delijk op de rekening zal prij ken. De twee door het vuur getroffen huizen zijn nog steeds onbe woond. Een autosloper naast het militaire terrein is zeker van plan een schadeclaim in te die nen bij het ministerie. „Over de hoogte moet ik nog overleggen met mijn boekhouder." Het tweemansbedrijf heeft bijna twee dagen stil gelegen, de eige naar kreeg het advies zijn kleren weg te gooien en hij moest zijn woonwagen en terrein schoon spuiten. Vorige week werd nog steeds rommel verwijderd van het ter rein. Wassenaar wil dat het mi nisterie zo gauw mogelijk alle barakken sloopt en de grond schoon oplevert. De gemeente wil vervolgens het liefst een be drijfsterrein maken van het stuk grond aan de parallelweg. De provincie ziet echter niets in dat plan; die wil het gebied inrich ten als zogeheten natuurbuffer. alphen aan den run» Een half jaar geleden zaten de dames en herervvan het gezinsvervangend tehuis De Dukdalf nog achter de gevel. Een mas sieve bakstenen muur met hier en daar een raampje. Binnenkort komen er winkels op de begane grond van het pand aan de Julianastraat. En daarvoor moet er wat meer glas komen in de gevel. De oude voorpui is even weggehaald in afwachting van de nieuwe. foto ben de bruyn alphen aan den rijn ruud sep De gemeente Alphen moet zich in haar economisch beleid meer richten op de regio. Dat schrijft de Kamer van Koophandel in zijn reactie op de gemeentelijke nota Economisch Beleid. Alleen door rekening te houden met de ontwikkelingen in de regio, is het mogelijk om 'een evenwich tige economische situatie' te bereiken. Alphen streeft er naar om de plaatselijke werkgelegenheid zo goed mogelijk af te stemmen op de aanwezige beroepsbevol king. Het vervoer over de weg van goederen en personen mag niet verder groeien. De ge meente wil daarom de toe stroom van wegtransportbedrij- ven stoppen en zich richten op kantoren. Directeur A. Berkhout van de Kamer van Koophandel vindt echter dat Alphen beter wat meer over de gemeentegrenzen kan heenkijken. „Streven naar kantoren is op zichzelf prima. Maar je kunt er wel wat vraagte kens bij zetten of het mogelijk is om in Alphen een zelfstandige kantorenontwikkeling op te zet- Volgens Berkhout kunnen de verschillende gemeenten in de regio beter hun sterke punten uitwerken. Dat daardoor men- .sen moeten blijven reizen naar hun werk, is volgens hem niet zo erg. „Voor bedrijven is het geen probleem. Je kunt er naar streven het werk dicht bij de mensen te brengen, maar je kunt ook proberen het werk goed bereikbaar te maken voor de mensen. Zo pleiten wij al een paar jaar voor een railverbin ding tussen Alphen en Schip hol", aldus de directeur. Over de nota Economisch Be leid heeft de gemeente vooraf geen overleg gepleegd met de Kamer van Koophandel. Berk hout betreurt dat. „We willen graag een keer met de gemeen te om de tafel gaan zitten om over het economisch beleid te praten. Maar het liefst hadden we al in een eerder stadium met de gemeente overlegd, jjoals dat ook bij veel gemeenten in de re gio gebruikelijk is." Er moeten extra parkeerplaat sen komen op de Oud Ade- selaan. Die zijn nodig voor de bezoekers van de St. Bavokerk die hun auto's niet meer kun nen neerzetten op de Oud Ade- selaan omdat daar een trottoir wordt aangelegd. Dan wordt de weg immers smaller. De dorps raad van Oud Ade heeft bij de gemeente aangedrongen op nieuwe parkeervakken, laat voorzitter L. van Berkel weten. De dorpsraad wil ook dat het plein wordt opgeknapt door er struiken en bomen te planten. Dat is immers mogelijk nu er geen benzinepomp meer slaat. De dorpsraad wil dat alle werk zaamheden in de dorpskern te gelijkertijd worden verricht. Het trottoir wordt aangelegd vanaf het Dorpshuis tot aan het fietspad van de Oud Adeselaan. Daarvoor heeft de gemeente al 125.000 gulden beschikbaar ge steld. Als de gemeente rekening houdt met de idecen van de dorpsraad, wordt de opknap beurt 80.000 gulden duurder. De politiek moet daarover in oktober een besluit nemen. Daarna wordt begonnen met het werk, aldus woordvoerder H. Reurings van de gemeente. Alphenaar gooit brandbom naar poolcentrum Bij poolcentrum The Hig hlander aan de Pieler Doel- manslraat in Alphen is in de nacht van vrijdag op za terdag een brandbom tegen de deur gegooid. Een 31-jarige man üit Al phen wordt ervan verdacht het bommetje te hebben gegooid, vermoedelijk om dat hij niet meer naar bin nen mocht. De schade is beperkt gebleven, de por tiers hebben met brand blussers het vuurtje geblust. Zaterdagnacht waren er problemen met twee Alp- henaren, 20 en 22 jaar oud. Nadat de twee uit de zaak waren gezet hebben zij bui ten hun woede bekoeld op enkele fietsen, tevens werd een ruit ingegooid. Een 55-jarige man uit Voor schoten is in het AZL overleden aan de gevolgen van een onge luk tijdens een hulpgoederen transport naar Polen. De man vertrok begin juli met een aan tal andere mensen. Zo'n hon derd kilometer vanaf de Poolse grens kregen ze pech met de vrachtwagen. Het slachtoffer stapte uil en werd aangereden door een vrachtauto, bestuurd door een Pool. De Voorschote naar werd met ernstig hersen en schedel letsel opgenomen in een Pools ziekenhuis. Op 13 juli werd hij vervoerd naar Neder land. Tevredenheid op Stornpwijkse ponybaan Geruime tijd liep haar moeder rond de baan zachtjes na te mopperen. „Op het strand loopt ze als een speer, hier is ze niet vooruit te branden." Dochterlief was met haar merrie-pony al in de eerste omloop kansloos uit geschakeld en kon het rugnum mer weer snel inleveren. Kennelijk veel te snel voor de Westlandse mama, die meer van het duo - kind en dier - had verwacht. Het jeugdige rijdster- tje zat er in het geheel niet mee. Zij nam met een tevreden ge zicht haar prijsje, dat iedere deelnemer als herinnering kreeg, in ontvangst. Haar mid dag was in elk geval weer goed. Meer mensen hadden een goede middag bij de pony-ren nen in Stompwijk. Dat gold vooral ook voor de organisato ren van het evenement dat gis teren voor de 25ste keer op het programma van het driedaagse paardesportfestijn stond. Zij waren tevreden omdat er zo'n 6000 a 7000 bezoekers de knus se 160 meter lange grasbaan omzoomden. „Een nieuw record voor de poriy-rennen", aldus speaker- /wedstrijdleider en tweede voorzitter van de Stichting Harddraverij Nooit Gedacht, Piet Oliehoek. „Als dat zo door gaal komen we in totaal tot zö'n 60.000 bezoekers over drie da gen. Dat is toch fantastisch voor zo'n dorpje van 2000 mensen. En wat het fijne is? Er is nog geen wanklank gevallen. Alles loopt zoals het in Stompwijk al tijd gaat. Er is alleen maar ge zelligheid en de mensen genie ten van de sport die geboden wordt." Overigens kan de orga nisatie bogen op verstand van zaken, want al sinds 1909 wor den in het dorp de paardenda gen gehouden. Spannend Ook het publiek had niet te kla gen. Spannende ritten en een behaaglijk zonnetje. De jeugdi ge deelnemers streden fanatiek Soms kostte het nogal wat moeite om de pony strijd gehaald. om de eer. Een van de jonge deelneemsters deed dat zo fa natiek dat zij halverwege de koers van haar paard viel. „Van zo'n val kun je ook leren", riep een toeschouwer die er kenne lijk veel verstand van had naar de onfortuinlijke rijdster. Een ijzige blik van de amazone was zijn deel, waarna zij onder ap plaus van het publiek de laatste tientallen meters te voet aflëg- ri de start te krijgen. Dat lukte niet altijd en dan werd het dier wegens 'onhandelbaarheid' uit de de. Vooral de strijd in de catego rie 'schofthoogte tot 1.15' ge meten vanaf de grond tot aan het vlakke gedeelte van de ma nen) was heel aardig om te zien. Vertederend ook, die kleine diertjes met de eveneens jeug dige rijdsters en een enkele keer ook wel eens rijder. „Fantas tisch hoe zo'n kind met zo'n beestje omgaat", hoorde je nog wel eens langs de kant. Veel ap plaus klonk er als zo'n viervoe- tertje een wat groter soortge noot de baas bleek te zijn. Zoals altijd zijn het vooral de ouders die op succes van hun kroost uit zijn. Dat bleek uit de vraag van een vader aan rug- nummeruitreiker en reisgelduit betaler Cees Overdevest of hij ook invloed had op het wed strijdverloop. „Vorig jaar ging het niet helemaal eerlijk en daar was mijn dochter het slachtoffer van", hield de man Overdevest voor, die overigens in het geheel niet reageerde. „Wat moet je daar nu mee? Alsof wij er op uit zijn om iemand express te be nadelen." Demonstratie r ook Succes was tionale Shetland-pony team dat een demonstratie hindernisrij den gaf. Op de grasbaan ston den vijf hindernissen van onge veer 40 centimeter hoogte die de kleine viervoeters onder groot enthousiasme van het pu- foto loekzuyderduin bliek namen. „Dat ze dat kun nen met die kleine diertjes", waren veel gehoorde opmerkin gen uit het publiek. De drie eerste prijzen bij de pony-rennen bleven in de regio. Kim de Boer uit Hazerswoude won met Noesky de race in de categorie 1.16 tol 1.30 en Brigit te Pet uit Zoeterwoude in de ca tegorie schofthoogte tot 1.15. Wendy van de Bosch uit Stomp wijk won met Arlando onder groot enthousiasme van het 'ei gen' publiek de race in de cate gorie tot 1.49. Arlando werd door de jury ook uitgeroepen tot 'pony van de middag'.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19