Honkbaltitel binnen handbereik Sport Beker niet weggelegd voor Leidse dammers Plaats van Ingrid Haringa staat ter discussie Grote roei-afvaardiging naar WK in Roudnice VRIJDAG 16 JUL11993 -CHEF ROB ONDERWATER. C Van Veenendaal loopt hoofdletsel op kollum Frank van Veenendaal bewaart slechte herinneringen aan de ploegentijdrit in Kollum. De Amsterdamse amateur liep gisteren bij een val tijdens het warmrijden hoofdletsel op. In het ziekenhuis, waarnaar de onfortuinlijke wilerenner in allerijl werd vervoerd, werd een scheurtje in zijn schedel geconstateerd. Een dag eerder had de voormalige Sassenheimer nog de ronde van Bergschenhoek op zijn naam geschreven. Leiderdorpse wint Go-toernooi leiden» De Leiderdorpse go-speelster Guo Juan (zevende dan) heeft het zevende Leidse Lakenfeesten-toernooi gewonnen. Zij verwees de Eindhovenaar Frank Janssen naar de tweede plaats. Haar echtgenoot Rob Koopman bezette de gedeelde derde plaats. Van de Leidse Go-Club behaalden ook Wim Hofman (tweede dan), Dirk Hoff en Jaap Blom (beiden eerste dan) met drie uit vijf een positief resultaat. Peter Dubovsky spoorloos verdwenen den haag Slovan Bratislava, de club van de door Ajax begeerde spits Peter Dubovsky, is alle contact met zijn sterspeler kwijt. „Tot nu toe weten wij niets. Dobovsky heeft bij ons ook geen contract voor volgend jaar", aldus de secretaris van Slovan, An ton Urban, in de Tsjechische krant MladaEronta Dnes. Volgens Urban is de manager van Dubovsky, Anton Ondrus, vorige week naar Zwisterland vertrokken met de mededeling dat hij opnieuw contact met Ajax zou opnemen. Dat is echter niet gebeurd. Ook Slovan heeft sindsdien niets meer van de vroegere international gehoord. AC Milan leent Brian Laudrup Florence Fiorentina, voor het eerst in 55 jaar gedegradeerd uit de Serie A, heeft de Deense international Brian Laudrup op uit leenbasis afgestaan aan de Italiaanse landskampioen AC Milan. Laudrup, die eerder uitkwam voor Uerdingen en Bayern Mün- chen, gaat voor één seizoen naar Milaan om zich op het hoogste niveau te kunnen blijven ontwikkelen. Bij Fiorentina had hij een jaarsalaris van anderhalf miljoen gulden. Dat wordt doorbetaald. Wim Everards verlaat FC Groningen Groningen» Wim Everards stapt op bij FC Groningen. Everards is bij de noordelijke eredivisieclub twee jaar directeur en anderhalf jaar voorzitter geweest. Daarvoor was hij ook nog vijfjaar voor zitter van Veendanr Volgens Everards, die het tijd vind afstand te nemen van de voetbalsport, is de bij FC Groningen gehan teerde structuur niet de juiste. De club wordt geleid door een raad van commissarissen. Die staat volgens de vertrekkende be stuurder te ver van het managementteam af. Gedrag Gil kan door de beugel geneve De commissie van beroep van de UEFA acht het onvol doende bewezen dat Jesus Gil y Gil, voorzitter van Atletico Ma drid, zich onbehoorlijk heeft gedragen tegenover de Duitse scheidsrechter Schmidhuber tijdens dc Europa Cup-wedstrijd tegen de latere bekerwinnaar Parma in april. In eerste instantie werd Gil wegens dat wangedrag en het creëren van een vijande lijke sfeer voor zes wedstrijden geschorst. Verscheidene spelers, onder wie de Duitser Bernd Schuster, hadden ook protest aan getekend tegen hun straffen wegens onsportiviteit. Die werden alle.afgewezen, temeer daar de Spaanse club geen bezwaar had gemaakt tegen de boete van 125.000 gulden wegens de misdra gingen van de ploeg. Stanley Brard naar Zwart-Wit '28 Stanley Brard, die bij RKC geen nieuw contract heeft aangeboden gekregen, speelt komend seizoen bij de Rotterdam se zaterdag-eersteldasser Zwart-Wit '28. Bij die vereniging wordt 34-jarige oud-prof van Feyenoord, die het diploma oefenmees- ter 1 bezitj tevens jeugd-coördinator. Norman laat zich niet uit het veld slaan De voormalige British Open- winnaars Greg Norman (1986) en Mark Calcavecchia (1989) hebben zich op de openingsdag van de editie 1993 op de eerste plaats genesteld in het gezel schap van twee landgenoten, de Australiër Peter Senior en de Amerikaan Fuzzy Zoeller. Het viertal leverde gisteren een sco- rekaart in met 66 slagen, vier onder het baangemiddelde. De Spanjaard Severiano Bal- lesteros, die het evenement al drie keer op zijn naam bracht maar de laatste tijd in een diep dal zat, leek hard op weg de vier aanvoerders bij te benen. Bo gey's op de laatste twee holes voorkwamen dat. Ballesteros voltooide de eerste ronde langs de achttien holes in 68 slagen, beter dan hij in maanden pres teerde. Titelverdediger Nick Faldo opende met 69, net als US Open-kampioen Lee Janzen. US Masters-winnaar Bernhard Lan ger maakte deel uit van een groep van tien golfers, die 67 pogingen nodig hadden. Van de leiders viel Norman SCOREBORD De Britse golfer lan Woosnam slaat zijn bal uit een bunker op de eerste dag van de 122ste British Open het meest op. De 'White Shark', de witte haai, liet op de eerste hole een dubbele bogey note ren, maar had de schade al op de vijfde hersteld. Nieuwe on zuiverheden brachten hem weer boven par, m zijn zelfvertrouwen Norman sloeg vanaf de dertien- Nederland moet nog één keer winnen van Italië Massimo Fochi was hoofdrolspeler in de tweede wed strijd om de Europese honkbaltitel. De tweede honkman van Italië opende de score met een homerun, die 125 meter ver reikte. Onder pressie van de Nederlandse slag- ploeg maakte 28-jarige speler van Parma echter ook een fout, die de titelverdediger drie punten en de wedstrijd kostte. Met de steun van Randolph Balentina en Edsel Martis boekte Patrick Klerx zijn dertiende seizoenszege. stockholm «anp Door de overwinning is Neder land nog één overwinning ver wijderd van de Europese titel, die al vier jaar het bezit is van de Italië. Het is sinds 1977 niet voorgekomen dat Nederland of Italië in de best of five een voor sprong van 2-0 heeft verspeeld. Klerx is in alle wedstrijden, die hij dit seizoen startte, nog onge slagen. Geoffrey Kohl begint vandaag op de heuvel bij Ne derland. „Hetzelfde type als Pa trick", zei coach Jan Dick Leurs „Daar houden de Italianen dus niet van." Een maand geleden deden Panna en Rimini Klerx al een aanbieding, toen hij voor Data Circuit ADO de Europese beker had veroverd. Na zijn optreden tijdens het toernooi in Stock holm kan hij een nieuw, mis schien beter bod verwachten. Het is onwaarschijnlijk dat de zelfverzekerde Klerx daarop in gaat. Klerx stond Italië weinig toe. Niet meer dan vijf honkslagen. De tik van Massimo Fochi in de zesde inning bleek van beperkte waarde. Een slagbeurt later counterde Nederland met homeruns van Balentina en Martis, die beide goed waren voor twee runs. De aanval was ingezet met een twee-honkslag van de in de ploeg als pinch hitter terugge keerde korte stop Lars Koehorst. De agressief lopende Eddy Dix forceerde de fout van Fochi, die in feite fataal was. „Een dubbel spel dat hij op routine had moe ten maken", brieste manager Silvano Ambrosioni. „Ik ver moord hem." Hoogstwaar schijnlijk heeft de routinier zijn langste tijd in de 'squaddra' ge had. Vergeten was de homerun waarmee Fochi Italië op voor sprong zette. Vergeefs had mid- velder Jeffrey Cranston gepoogd de hoge bal te bemachtigen. Leurs: „Met de manier waarop wij spelen, dwingen we dergelij ke fouten af. Dix is éën duivel ■op de honken." Door de fout van Fochi passeerden achter eenvolgens Koehorst, Jurjan Koenen en de Neptuniaan zelf de thuisplaat. Honkbal in Europa beweegt zich op zo'n smalle basis, dat de klassiekers tussen Nederland en Italië veelal worden geleid door hoofdscheidsrechters qit de bei de landen. Nadat Giovanni Franceschetti zich in de eerste wedstrijd behoorlijk van die taak had gekweten, mocht Fred van Groningen Schinkel in Skarpnack de vaak raadselachti ge draaiballen van Klerx beoor delen. De meeste andere scheidsrechters kunnen de zwa re taak niet aan. Terwijl Leurs opportunistisch zijn beste mensen aan slag, als dat noodzakelijk is, laat stoten, houdt zijn collega Ambrosioni zich bij de Amerikaanse lessen. Die houden in dat de beste hit- Tyson opnieuw aangeklaagd Opnieuw is een aanklacht inge diend tegen de Amerikaanse bokser Mike Tyson, voormalig wereldkampioen-in het zwaar gewicht Na Desiree Washing ton, die het aannemelijk maak te dat ze door Tyson in juli 1991 is verkracht in diens ho telkamer en hem voor zes jaar achter de tralies hielp, heeft zich nu een tweede deelneem ster aan de veelbesproken missverkiezing in Indianapolis tot de rechter gewend. Noemi McKenzie beschul digt de ex-bokser ervan haar „op een ruwe en onbeschaam de wijze", te hebben aange raakt tijdens hetzelfde evene ment. Ze was precies op tijd met haar aanklacht, omdat de zaak deze week zou zijn ver- jaard. Details werden niet be kend gemaakt. McKenzie wil Tyson laten boeten, omdat ze nog steeds de i fysieke en mentale gevolgen ondervindt van diens onheuse bejegening. Over de omvang van de Financiële genoegdoe- j ning werd niet gerept. Wel werd gezegd dat het bedrag hoog genoeg moet zijn „om de beschuldigde te straffen voor zijn onwettige daad en om hem of anderen in de toekomst 1 in vergelijkbare situaties af te schrikken iets dergelijks kwa lijks te ondernemen." Tyson werd op 26 maart vo rig jaar in de gevangenis gezet na schuldig te zijn bevonden aan verkrachting van Washing ton. Hij kan na drie jaar te heb ben uitgezeten wegens goed gedrag vrijkomen. De ex-bok- ser en multi-miljonair is overi gens tegen zijn veroordeling in beroep gegaan bij het hof in In- I diana. Al in februari werden de I alle argumenten van de betrok ken gehoord, maar de jury is er nog steeds niet uit. leiden LDG heeft het bekerhouder Damlust/Gouda in de finale om de beker van de Dambond Mid den-Holland niet moeilijk ge maakt. Alleen Fred Ong kwam tot winst, maar zijn zege kon de nederlaag (5-3) niet voorkomen. Evert Bronstring bezorgde de Leidse dammers de eerste te genvaller. In een boeiende klas sieke partij tegen ex-jeugdwe reldkampioen Emo Prosman raakte de Leidse crack op zijn linkervleugel volledig opgeslo ten. Prosman brak vervolgens op rechts door naar dam en het pleit was beslecht. Het volgende slachtoffer was Hans Kolfoort, die in het mid denspel bezweek onder de druk Een boer uit de buurt van Kollum slaat de voorbij razende wielrenners van Koga Myata verwonderd gade. foto an, Bondscoach Frans van Diepen van de na tionale vrouwenselectie heeft tijdens de ploegentijdrit in Kollum twee formaties uit geprobeerd met het oog op de wereldtitel strijd in Oslo. Het viertal Leontien van Moorsel, Ingrid Haringa, Astrid Schop en Danielle Overgaag toonde zich stukken sterker dan het kwartet Natascha den Ou den, Lenie Dijkstra, Elsbeth Vink en Meike de Bruijn. Toch moet Haringa vrezen voor haar plaats. Ze was van het winnende vier tal de zwakste. Bij de mannen legde Casba Wonen beslag op de twaalfde plaats. Van Diepen was na de tocht over vijftig kilometer tevreden over de verrichtingen van zijn A-ploeg, die een tijd van 1.07.17 noteerde. „De sterkte van een formatie wordt bepaald door de zwakste schakel. Dat was in dit geval Haringa. Ze kwamen geluk kig wel met zijn viertjes aan. Dat is bij een tijdrit belangrijk", zei hij. Haringa moet voor de vierde plaats in de WK-ploeg concurreren met Den Ouden, Dijkstra en De Bruijn. Dit drietal vormde de basis van de tweede ploeg, die ruim vier mi nuten moest prijsgeven. Bij de tijdrit voor amateurs, tellend voor de lopcompetitie, zegevierde Koga Miyata, dat in Knaven, Van der Steen en Kil een sterk collectief bezat. Het drietal maakt deel uit van de ploeg, die in Oslo tijdens de chronorit over honderd kilometer wordt in gezet. Knaven, Van der Steen en Kil zouden in Kollum aanvankelijk ook de WK-afstand afwerken. Door het wegvallen van hun teamgenoot Vegt (na 50 kilometer) en het slechte weer besloten de Koga bij 75 kilometer te houden. „Het had geen zin door te gaan", meende Knaven. „We verloren in de derde ronde te veel tijd." De Koga-ploeg was veruit de sterkste (1.30.03). Het Luchtschip moest als num mer twee ruim anderhalve minuut toege ven. Nummer drie Union Europolis lag bij na twee minuten achter. Giant, voor de tijd rit koploper in de topcompetitie, werd zes tiende. De renners van Casba Wonen deden het met de twaalfde plaats (1.35.45) aan merkelijk beter. Uitblinker Dennis van der Meiden nam zijn ploeggenoten Martin Kras, Bennie Gosink en Mark Rasch op sleeptouw. Volendam, dat als vijfde eindig de, nam de eerste plaats in het klassement over. Casba staat na Kollum dertiende. amsterdam De Koninklijke Nederlandse Roeibond stuurt een omvang rijke ploeg naar de wereldti telstrijd in Roudnice (Tsje chië). De grootste favoriet voor eremetaal is de Holland Acht mét oud-Leidenaar Ro nald Florijn, die zondag de sterk bezette regatta in Lu- zem winnend afsloot. Ook de Leidse roeister Irene Eijs wordt uitgezonden. Henk-Ian Zwolle, die vorig jaar met Nico Rienks bij de Olympische Spelen in Bar celona brons veroverde in de dubbeltwee, is overgestapt naar de dubbelvier. Het eve nement in Roudnice wordt van 29 augustus tot 5 septem ber gehouden. Samenstelling WK-ploeg: Ma Acht (Van Iwaarden, Com- pagner, Van Steenis, Wol- dringh, Van der Zwan, Rienks. Florijn, Krijtenburg, stuurman Duyster); vier met stuurman (Janssen, Vos, Eecen, Bart- man, stuurman Turkcan); dubbelvier (Van Andel, San- derse, Zwolle en Schwarz). Mannen licht: Acht (Bol, Vee- nemans, Bacelaar, Schouten, Vrij, Oelderik, Hitchcock. Arisz. stuurman Schöndorf); dubbeltwee (Breuk. De Gans), skiff (Aardewijn). Vrouwen Dubbelvier (Pentenga. De Groot. De Jong, Meiland); dubbeltwee (Eijs, Van Nes); twee zonder (Boelen, Van Schilfgaarden). Vrouwen licht: dubbeltwee (Rip, Meliesie); skiff (Vermulst). SPORTPRUSVRAGEN Lucky 10 van donderdag 15 |i OEFENDUELS Schaap 4, De Visser, Regtop en Cohen Markvogels (afdeling) - Go Ahead Eagles 1 9 (0-4) Doelpunten Go Ahead: Kameron 4 Buisman 2. Schenmng 2 en Looms AUTOSPORT /Del Buono(Uru/Arg) L BADMINTON OPEN MALEISISCHE 117-14 15-9. foto epa tastten de hole toe met vijf birdies op inloki (lno/5/8) 11-7 i 1-4, Abdullah (Sin) - Sarwendah (lno/2) 8-10 opgegeven wegens verdraaide knie. GOLF (VSt) 66, 5 Langer (Dut). Day (VSt), Mize (VSt). Turner (NZe), McNulty (Zim). Smyth ters er uitsluitend zijn om de bal zo ver mogelijk weg te slaan. De Italiaan zag zich genoodzaakt tot enige wisselingen. Korte stop Massimo Ciaramella ruim de het veld voor Ruggero Bagia- limani en Guglielmo Trinci was door een verkoudheid slechts als aangewezen slagman inzet baar. Het maakte Klerx weinig uit. Hij wierp en won. Een etmaal na de eerste ne derlaag had één van de Italiaan se coaches het vertrouwen al verloren. „Die jonge Nederland se honkballers zijn aanzienlijk beter dan die van ons", consta teerde John Noce, een Ameri kaan die voor de Italianen werkt als pitcherscoach. Die opmer king wordt bevestigd door de resultaten die de Nederlandse jeugdploegen de laatste jaren behaalden. „Ik mag toch wel hopen dat Nederland ons ten minste één duel laat HONKBAL Nederland - Italië 7-2. Stand b Italië 000 0 0 1 1 00=2 00000070* s Nederland: Kier e (7) 2-1-12-2, Marchini (1) 1 vijfde plaats- Rusland - België 11-8. - Duitsland 13-3 St&nd 1 België TENNIS (lta/2) rabini Strnadova (Tsj) vedeva (Oek) - (Can/7) Gorrochategui 6-1. Ferrando 3 0-6 6-1. Ta- n (Zwe) 6-3 2-6 6- Frankl (Dui) 6-2 3-6 6-2 Oek) - Golarsa :an/7) - Dahlman Babel (Dui/8) - Rusch (Dui) (Oos/5) k (Dui) rifdag. MonamiTBelri Pie WATERPOLO Japan Hongarije 5-13, Canada - 10-11. Italië -Kazac" die Teun van der Kroll uitoefen de. LDG was toen al kansloos. Want hoewel de Leidenaars in het gunstigste geval nog gelijk konden spelen, zou in dat geval de beker naar Gouda gaan van wege de zege op bord één. Jan Slingerland kreeg echter tegen Gerard van der Woude niet eens kans op een positief resultaat. Met twee schijven minder was hij allang blij dat zijn tegenstander in het eind spel met een dam en drie schij ven gnoegen nam met remise. Ong maakte vervolgens de ne derlaag nog draaglijk door Theo Tillenaar te verslaan. Beide teams plaatsten zich voor het landelijk bekertoernooi van het komende f 3. Levendekker 2. n Bast 1 Eindstand groep B 1 Nederland 3-6 (29 19), 2 Italië 3 4 (31-24). 3 Verenigde Staten 3-2 (23 23), 4 Kazachstan 3 0 (22 39). Programma kruisfinales (zaterdag) Neder 3 u—e, Australië t,'~° nigde WIELRENNEN TOPCOMPETITIE. Ploegenlii Volendam 3 17, 6 WV Em Groenewoud 4 12. 8 Euro NWV Groningen 4 40. 10 5 42. 16. Giant 564. 4 Europolis 475. 5 SPORT OP TV 21 00 22 00 EURO Boksen 21 35-22 05 BRT 2. Spod 22.05-22 35 BRT 2 TourgJurr 22.15 22 30 Ned 3 Scxytjour 23 00-01 30 EURO Tennry k 01 30-02 00 EURO Eur

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21