In u parkeren de: kunt Naardexf^ o fiets™™** verder weg: ^V"1ïfNÏ Volkswagen Golf Variant debuteert in Frankfurt c Weg en wiel om een 100% rake groep t'Ze aiitoliëflieb- bers te berei- ruimte ken. Bel onze advertentie afdeling. Licht herstel autoverkoop Nieuwe, betaalbare computer DONDERDAG 15 JUL11993 PETER LODEWIJKS BLIKVANGERS Aantrekkelijke Escort en Orion Tropical Ford Nederland heeft sinds kort een aantrekkelijke zomer-spe- cial genaamd Tropical in de aanbieding. Voor een meerprijs van 1.250 biedt de Tropical ten opzichte van de Escort en Orion in CLX-uitvoering een ware waslijst aan extra's. Onder meer bum pers en buitenspiegels in carrosseriekleur. 185/60 mm banden, speciale wieldoppen, schuif-kanteldak, verstelbare stuurkolom, in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, bagagenetten aan de achterkant van de voorstoelen en een variabele intervalschake- laar voor de ruitenwissers behoren tot de standaarduitrusting. De Escort Tropical 3-deurs begint bij 32.640, de 5-deurs en 4- deurs Orion bij 33.640 en de Clipper is te koop vanaf 36.140. Seat in Class-versie beperkt leverbaar Ook bij Seat een zomerse uitvoering in de vorm van de Toledo Class. Dit actiemodel heeft de 1.6 CL als basis, aangevuld met speciale lichte bekleding, Class-logo's en bumpers in carrosse riekleur. De prijs: 29.995. Ook van de 1.8 GL is tijdelijk een Class-uitvoering leverbaar. Deze heeft onder meer met velours beklede stoelen, een in delen neerklapbare achterbank met hoofdsteunen, een verlengde middenconsole, elektrisch bedien- bare ramen voor, witte richtingaanwijzers voor, carrosseriekleu- rige bumpers en 185/60 mm banden. De prijs: 34.795. AMSTERDAM» ANP De Nederlandse verkoop van nieuwe personenauto's heeft zich in het tweede kwartaal van dit jaar enigszins hersteld ten opzichte van de eerste drie maanden. De RAI vereniging heeft dit bekendgemaakt. In het eerste kwartaal had de autobranche het zwaar te ver duren met een terugval van 32,8 procent ten opzichte van de zelfde periode in 1992. Tot en met juni zijn dit jaar 226.521 auto's verkocht, vorig jaar waren dat er 292.424 in de eerste zes maanden, een terug val van 22,5 procent derhalve. De RAI erkent dat de afzet van nieuwe personenauto's in ons land nog achterblijft bij vorig jaar. Die negatieve ontwikkeling in de verkoop is volgens de RAI vooral te wijten aan de verslech terde economische situatie en het afgenomen vertrouwen van de consument in de economie. Als gevolg van de verandere be lastingwetgeving hebben veel consumehten eind 1992 al een nieuwe auto aangeschaft. Daar door geven de eerste maanden van 1993 een extra slecht resul taat te zien, benadrukt de RAI. De RAI en de BOVAG hebben op basis van de nieuwe gege vens hun verwachting voor ge heel 1993 bijgesteld van 450.000 naar 400.000 personenauto's. De verkoop van gebruikte per- Camper inclusief boodschappenw.agentje lijks een terugval. In het eerste half jaar van 1993 werden er 343.800 verkocht (van autobe drijven aan consumenten), te gen 357.200 in dezelfde periode van het vorig jaar. Een camper is een prachtig ding, maar een na deel is dat je altijd de hele boel moet meesle pen als je vanaf de camping ergens heen wilt rijden. Bij deze camper is dat probleem opge lost, want achterin bevindt zich een garage waarin een tweede auto kan worden gestald. Even winkelen in het dorp is geen punt meer want dan neem je gewoon het boodschappen- wagentje. Overigens is dat in dit geval een Ferrari Testarossa, die bij de aanschafprijs van 4,5 miljoen gulden is inbegrepen. Het spreekt vanzelf dat de camper nogal luxueus is inge richt, met onder andere een dubbele slaapka mer, een bar, een keuken, een luxe badkamer, telefoon, televisie en video. foto ap Vanaf volgend jaar februari zal de Volkswagen Golf in ons land ook als stationwagon leverbaar zijn. De beide Duitse concurrenten Opel Astra en Ford Escort hebben inmid dels voldoende aangetoond dat er behoorlijk belangstel ling bestaat voor zo'n ruime variant in deze klasse. ter. In ons land zal de Variant in vele uitvoeringen leverbaar worden. Er zijn in totaal zeven verschillende motoren beschik- benzinemotoren van 1.4 tot 2.0 liter en drie diesels, twee 'milieuvriendelijke' en een turbocompressor en directe De derde generatie Golf zal vc het eerst over alle belangrijke carosserievarianten kunnen be- baar: schikken nu VW ook een nieu we Cabriolet op'basis van de Golf heeft aangekondigd. HQHI De nieuwe open Golf (de huidi- inspuiting. Verder zullen er drie ge is nog altijd gebaseerd op de eerste generatie Golf) zal vanaf eind oktober in ons land lever baar worden. Op de autotentoonstelling van Frankfurt (1AA) in september zullen de Cabrio en de Variant, zoals de stationwagon officieel gaat heten, worden voorgesteld, de ANWB, die op zoek is naar Dé stationwagon is 32 centime- een nieuwe patrouille-auto. uitrustingniveaus mogelijk zijn, te weten CL, GL en GT. Het is nog niet bekend wat de Golf Variant en de Cabriolet gaan kosten. De stationversie van de Volks wagen Golf wordt binnenkort proefvan ter langer dan de gewone Golf én heeft, bij een neergeklapte achterbank, een vlakke laad vloer van 1,64 meter. Het maxi maal volume bedraagt 1.425 li- Er zijn naast de Golf nog v andere kandidaten voor deze gewilde order van zo'n 850 au to's: de Opel Astra Combi en de Ford Escort Wagon. Samenwerking Audi/Porsche Sportwagenfabrikant Porsche en Volkswagen-dochter Audi hebben afgesproken dat vanaf 1994 het gezamenlijk ontwik kelde model Avant RS2 bij Porsche gebouwd zal worden. De basis wordt gevormd door de Audi Avant S2 met 2.2 liter vijfcilinder motor. Porsche ver hoogt het vermogen van deze motor van 230 naar 300 pk en de RS2 komt op een speciaal sportonderstel te staan. Ook aan de buitenkant zal het nieu we model duidelijke Porsche- elementen bevatten, waardoor het meer is dan een aangepaste Audi, aldus de fabrikanten. De Avant RS2 debuteert in sep tember op de autotentoonstel ling van Frankfurt (IAA). Nog niet bekend is of en zo ja wanneer dit model in Neder land leverbaar wordt. Benzine tanken in Luxemburg blijft voordelig DEN HAAG Bijgaand overzicht laat zien dat de brandstofprijzen in Europa nog steeds behoorlijk uiteenlo pen. In de meeste populaire va kantielanden maakt het daarbij, net als bij ons, nogal veel ver schil welke soort brandstof men nodig heeft. Luxemburg is als vanouds het goedkoopste land om benzine te tanken, voor LPG moet men in ons land of België zijn en die sel kost het minst in het over wegend nogal dure Noorwegen. Datzelfde Noorwegen is overi gens koploper wat de benzine prijs betreft: 2,14 ofwel 35 cent duurder dan in ons land. Wie de route naar het zuiden kiest via Luxemburg, is bij het tanken flink in het voordeel. Loodvrij is daar bijna een halve gulden per liter goedkoper dan in Frankrijk. Luxemburg is der halve een tankparadijs en dat is duidelijk te merken bij de grensovergangen, waar in va- kantietijd gigantische rijen bij de benzinestations staan. Maar het is de moeite waard. In veel landen is het voordeliger om niet langs de snelweg te tan ken, maar bij voorbeeld in een nabijgelegen dorp of bij een su permarkt. Wie naar het zuiden reist kan ook besparen op tol- kosten van de Autoroute a Péa- ge.De eerder gemelde route via Luxemburg is niet alleen rusti ger, maar het scheelt heen en terug een slordige 150 aan tank- en tolkosten. Hieronder het brandstof-prij zenoverzicht van de ANWB. Vermeld zijn de 'zelfbediening bedragen langs de snelwegen. Adviesprijzen brandstof Prijzen in guldens Loodvrij Diesel LPG België Duitsland Frankrijk 1,67 1.42 0,56 1.64 1.25 1,44 1,24 1,15 ëkcnland 1,80 1,50 0.90 Hongarije 1.95 1.60 n.v. 1,59 1,47 0,91 Engeland Itaue Luxemburg Nederland 2,00 1.42 0.90 1,24 1,06 0.63 1,79 1,28 0,53 Noorwegen 2,14 0,95 1,01 Oostenrijk Portugal Spanju Zwitserland 1,60 1,31 1,22 WEGWERKZAAMHEDEN FIETSSTROOK Overzicht van werkzaamheden waarbij vertraging kan optreden, samengesteld door ANWB, politie en Rijkswaterstaat. Wijzigingen via ANWB-infonummer: 06 - 9622 (50 ct/min). De werkzaamheden zijn dag en nacht en in beide richtingen, tenzij anders vermeld. redactie: Theo van der Kaaij Wereldproduktie Amsterdam - Haarlem (A.5) Tuèse'n Amsterdam en knooppunt Rottepolderplein. Alkmaar - Amstelveen (A 9) T.h.v. Badhoevedorp, overdag en avond. Tussen Uitgeest en de Velsertunnel, overdag. Richting Amstelveen: Tussen Alkmaar en Akersloot, overdag. Ter hoogte van de Velsertunnel, avond en nacht. Amsterdam richting Den Haag (A 4) yclotronic i 3 is de naam van ir type fiets computer, dat de Ne derlandse fabrikant AXA voor een betaal- mamm^are van 47-5° Tussen knooppunt Badhoevedorp en Nieuw Vennep, avond/nacht. ?,P markt brengt. r Het compacte appa- Amsterdam - Amersfoort (A 1) Tussen Diemen en Naarden. Amsterdam richting Utrecht (A 2) Tussen Abcoude en Vinkeveen, avond en nacht. Utrecht richting Amsterdam (A 2) T.h.v. Utrecht, avond en "nacht Den Bosch richting Eindhoven (A 2) TuSSen khooppunt Batadorp en knooppunt de Hogt. Vlaardingen - Hoogvliet (A 4) General Motors was ook vorig jaar 's werelds grootste produ cent van personen- en bedrijfs wagens. De totale produktie kwam uit op 7.146.000 exem plaren, een stijging van ruim 130.000 ten opzichte van het jaarervoor. Nummer twee, Ford Motor Company, kwam in 1992 uit op 5.764.374 stuks. Derde was het Japanse Toyota, dat 4.695.633 voertuigen produ- dat drank van 5 gra- ceerde. Over de hele wereld den Celcius er drie werden vori'g jaar in totaal bijna 50 miljoen voertuigen gebouwd. rend laagje houdt de drank langer koel. Berekend T.h.v. de Beneluxtunnel, overdag. Zaanstad richting Den Oever (A 7) TUw.; Woenum en Medeblik. raatje heeft zes func ties. Dat zijn de totaalstand in kilometers die auto matisch wordt geregi streerd, de afstand die per rit of per dag valt te registreren, de tijd die daarbij hoort, de snelheid en de gemid- De nieuwe fietscomputer v delde snelheid tijdens fiets in beweging is. de rit. Door het in drukken van een speciaal knop- per bestaat uit twee fietstassen je op de computer komen alle functies na elkaar vijf seconden lang in beeld. De computer hóeft niet aan en uit te worden gezet. De functies komen alleen sthap, die in werking wanneer de fiets rijdt. Dat spaart aanzienlijk op het stroomverbruik van de bat terij. uur overdoet om op 15 graden te ko men. In de winter werkt deze bidon precies andersom en houdt de warm te vast: in drie uur van 60 naar 30 gra den. Deze bidon van onbreekbare kunststof is ver krijgbaar met een inhoud.van 400 en 500 cc. Informatie over verkrijgbaar heid en prijzen bij Van Esch in Leids- chendam, tel. 070 - 3277799. Nog geen Spanfiets uw adverten- vrijetijds- rh§ genieters op U C'f/Vz 1 een goed idee. afdeling. BLIK IN HET VERLEDEN passen, tjes. Het draagvermogen van de De langverwachte Spanfiets vai tassen is dertig kilo. De maat- enkele grote ontwerper Frans de la Haye laat op zich wachten. Een jaar gele- fietsfabrieken sturen, verlichting den werd deze op revolutionai- zadel heeft ontworpen, re wijze met spandrade Utrecht richting Arnhem (A 12) Tussen knooppunt Oudenrijn en Driebergen, avond en nacht. Den Haag richting Rotterdam (A 13) Tussen Delft en Zestienhoven, avond en nacht. Niet truttig De Maatschap voor Produkt- ontwikkeling in Rotterdam heeft geprobeerd een 'niet-trut- tige' boodschappenkar te ma ken, geschikt om mee te lopen en te Fietsen. Hel is een nogal prijzig geval geworden van 190. Deze Bike Walk Shop- zégt bij het ontwerpen produkten uit te gaan van de fietser, wat veel te weinig zou gebeuren door de fietsindustrie. Meer informatie over het bood- men. Bij schappenkarretje bij Erimo in dat het frame Woudrichem, tel. 01833 - 1952, Thermo-bidons De koele inhoud wordt bij heet weer snel warm Een thermo-bidon met isole plaats van framebuizen vorm gegeven fiets in Den Haag ge presenteerd met de belofte dat hij snel in produktie zou ko- is gebleken de uiterst lichte Spanfiets niet stijf genoeg is. TH-Delft is gevraagd mee te helpen aan een oplossing van bidon dat probleem. Overigens is het eerste ontwerp van de Spanfiets al 12 jaar oud. In 1939 bracht Opel de eerste Kapitan op de markt Kapitan (foto), die vooral aan de voorkant verschil maar het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog stond een verkoopsucces in de weg. Het was een opvallende wagen, naar Amerikaans voorbeeld vormgegeven, aangepast aan de Europese smaak. Na de oorlog ging de Kapitan praktisch ongewij zigd de band op als meest exclusieve Opel. Later werd die rol overgenomen door de modellen Diplo mat en Admiral. In 1951 verscheen een gewijzigde n zijn voorganger. De subtiel geribbelde grille had plaats gemaakt voor een stevige Amerikaanse, met dikke chroomranden en een brede 'vissebek' eronder. Dit type was al een aanzet tot een geheel nieuwe Kapitan met een ponton-carrosserie (koets werk dat helemaal over de wielen heen is ge bouwd), die in 1953 werd uitgebracht. FOTO OLDTIMER IC OSNABRLJCK

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 7