Egberink is geen eendagsvlieg Wachten van Guy Vogler beloond Margot van Overloop terug aan het front Pas zes atleten zeker van WK Stuttgart Sport Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankQ Primeur voor Parnevik Casper van den Burgh krijgt zijn revanche MAANDAG 12 JUL 1993 -CHEF ROB ONDERWATER. C CIRCUIT IN CIJFERS Gert-Jan Egberink vertelde zo'n twee weken terug met enige bluf dat hij dit seizoen voor de Masters in B ging. Hij zou daarvoor zo'n zes toernooien spelen wat naar zijn mening voldoende moest zijn om bij de beste acht te eindigen. Op zijn thuispark Forescate begon hij aan zijn toernooienreeks. warmond. walther j/ walther jacobs tennismedewerker De finales van het Hazerswoudse TC moesten we gens hevige regenval in de hal len van het Leiderdorpse Tenn- Bowl worden gespeeld. Omdat het tijdbestek door het wachten ingekrompen was, besloot de wedstrijdleiding over te gaan op het spelen van prosets. Het herenenkel Cl werd be slist in het voordeel van Guy Vogler. Met 8-4 was hij te sterk voor thuisspeler Timo van der Voort. Vogler had in de halve eindstrijd al van Dennis de Roo gewonnen. Het herenenkel Dl werd een prooi voor Arthur Hertsberger. Met 8-0 was hij duidelijk te sterk voor Rudy Wellner. Bij de vrouwen in Dl moest de winnaar voort komen uit het familie onderonsje tussen moe der en dochter Van Schaik. Dochter Iris kan nog veel van moeder Els leren. Laatstge noemde besliste de proset met 8-1 in haar voordeel. De titel bij het herendubbel Dl 30+ werd gegrepen door het loost Verdonk en Kees Bakker. Zij versloegen opponenten Tel- jeur en Van de Burg met 8-3. Bij de vrouwen was deze eer weg gelegd voor thuisspeelsters Lie- dwien Warnau en Janny Kor. Zij waren met 8-4 sterker dan Van Coebergh en Schreurs. Met de ze overwinningen stelden beide winnende koppels hun deelna me aan het Masterstoernooi aan het eind van het seizoen op Unicum veilig. Rijpwetering Trees van Santen (officieel nog D-speelster) legde tijdens het 30 toernooi van Rijpwetering be slag op een tweetal titels in C2. Met echtgenoot Leo was zij in de mixed te sterk voor Ria Hoogeboom en Roeland Kui pers, terwijl zij met Ria van der Voort ook het vrouwendubbel op haar naam schreef. Riet Akerboom en Tiny van Ruiten Bruguera weer ongenaakbaar Het is nagenoeg zeker dat Henrik Holm en Anders Jar- ryd zaterdag aanstaande de dubbel spelen bij de Davis- cupwedstrijd Nederland - Zweden op het Haagse Ma lieveld. De combinatie won afgelopen weekeinde het dubbel bij de Open Zweedse kampioenschappen in Baa- stad. In de finale versloegen Holm en Jarryd de Zweeds- 7 Amerikaanse combinatie Thomas Ndahl/Brian Deving met 6-1 3-6 6-3. In de enkel spelen waren de Zweden minder succesvol. Voor de niet gekozen Bergström en de op het allerlaatste ogen blik wel geselecteerde Mag nus Larsson waren de halve finales het eindstation. Berg ström verloor van Skoff en Larsson van Agenor. In de eindstrijd won Horst Skoff met 7-5 1-6 6-0 van Agenor. Voor de Oostenrijker was het de vierde ATP-titel in zijn carrière. Daviscup-peri- kelen waren ook aan de orde bij de Open Zwitserse kam- pioenschappenin Gstaad. ,Baby Boris' Marc-Kevin Goellner dacht zich daar in de kijker te spelen voor de wedstrijd Duitsland - team Tsjechoslowakije in Halle. Zijn partij tegen titelhouder en French-Open winnaar Sergi Bruguera werd vrijdag avond bij 3-3 afgebroken. De voortzetting vergde slechts vijftig minuten 3-6 0- 6. Goellner had bij de inspe len een lichte blessure opge lopen en kwam nooit in zijn spel. Bruguera stoorde zich niet aan de extreem lage temperatuur - vijf graden bo ven nul - en pakte in de door regen onderbroken finale de Tsjech Karei Novacek met 6- 3 6-4. Het was de zesde ach tereen volgde zege van de 22- jarige Spanjaard op zijn zes jaar oudere tegenstander. haalden er wel een derde set uit. Twee van de vier tickets voor het Masterstoernooi van het Leidsch Dagblad belandden via Rijpwetering in Nederhorst den Berg. Sjors van Doesselaar en Giel van Kampen verloren weliswaar de eerste set van Ton Lek en Walter Gérard, maar kwamen vervolgens sterk terug. Bij de vrouwen bleven de plaatsbewijzen bij de organise rende tennisvereniging. Marjan van Klink en Carla Klein behoef den daar geen hele partij voor af te werken. Een enkelblessure van Anneke van Kerkum, met Carla Rutgering de tegenstands ter van het Ripse duo, maakte bij de stand 6-4, 3-2 voor Klein en Van Klink een voortijdig ein de aan de wedstrijd. Botesa Reinier Hamming bleek in Bo degraven de sterkste C-speler. in de eerste set was Paul Stol wijk nog een opponent van be tekenis. Stolwijk pakte dat eer ste deel met 7-5. In de volgende delen stelde Hamming evenwel orde op zaken. Met 6-2 en 6-0 ging de overwinning naar Ham ming. Waar zoon Reinier wel slaag de, redde moeder Anita het niet. Renate Koning bleef Anita Hamming in een spannende derdë set nipt voor. Punten voor het LD-circuit leverde deze zege overigens niet op. Bij Botesa werd het DEC in poules ver speeld. Ook de C2 zich in Bodegraven noodge dwongen metpoules redden. Jan Kamp kwam daar als num mer een uit tevoorschijn. De fi nale in het HDC kende een merkwaardig (score)verloop. De combinatie Vink/ Reynaert vocht zich via een gewonnen tiebreak naar winst in het eerste part, maar bleek daarmee te veel van zichzelf te hebben ge vraagd. Met 6-0, 6-0 maakte het koppel Vink (geen familie)/ Van de Werf het karwei simpel af. tennismedewerker Daar werd hem in de halve fina le via een drie sets overwinning door Jan-Willem Lugthart een halt toegeroepen. Goed dacht men toen, het kan gebeuren dat Lugthart op een slechte dag een setje afstaat. Maar gisteren heeft de Voorschotenaar bewezen geen eendagsvlieg te zijn. Zowel de BI als de B2 titel eiste hij via respectievelijk Marco Visser en Waldo Jansen voor zich op. Het verhaal rond Egberink is bij de insiders bekend. Bij de jeugd viel hij in de eerste plaats op door zijn nogal corpulente omvang. Hij was altijd dat dikke jongetje uit Voorschoten dat met zijn grenzeloze balgevoel zijn lichamelijke handicap com penseerde. Doordat hij ook hockey speelde bij Forescate op een hoog niveau moest hij kie zen. Hij koos voor hockey waar door hij zijn tennisspel op een laag pitje verder ontwikkelde. Ieder jaar speelde hij het Fo rescate toernooi, behaalde daar dan een goed resultaat, maar speelde de rest van het seizoen dan niet meer. Nadat hij dit jaar klaar was met het hockeysei- zoen, besloot hij het dan toch maar te gaan proberen met een racket in plaats van een stick. Egberink is nog steeds niet een van de snelste op de baan, maar via soms niet te volgen hande lingen met zijn racket, redt hij zich vaak uit de moeilijke situa ties. Beukend vanaf de base-line speelt hij zijn opponenten lek. Risico Toch pakte hij gisteren zijn eer ste BI titel. In de finale tegen Marco Visser wisselde het spelpeil van zeer hoog tot be denkelijk niveau. De amuse mentswaarde was wel een dikke voldoende. Beide spelers na men risico's. Dit leverde specta culaire ralleys op die door het in groten getale opgekomen pu bliek gewaardeerd werden. Vis ser pakte de eerste set via een tie-break. De tweede en derde gingen met 6-4 en 6-3 naar de Voorschotenaar die daarmee een goede eerste stap in de richting van de Masters zette. Egberink: „Het ging wel lek ker. Vooral met mijn backhand kon ik de ralleys dicteren. Ik speel nu nog vier toernooien en ga voor de Masters. Als ik dit ni veau vast houd, dan moet dat lukken." Visser na afloop: „Ik speelde dan wel niet echt goed, maar hij is zeker een hele com plete B-speler. Ik kreeg de bal len niet zo diep waardoor hij me telkens onder druk zette. Ik hoop dat ik hem nog een keer tegen kom want het was wel leuk om eens een keer tegen ie mand anders te spelen." In B2 was Egberink ook de baas. In de finale tegen Waldo Jansen had de Forescate-speler alleen in de eerste set proble men tegen 'muur' Jansen. Op 4- Waldo Jansen verloor de B2-finale van Gert Jan Egberink. 4 kreeg de Leidse Hout speler enkele kansen om op 5-4 te ko men. Egberink stootte toch door en pakte met 6-4 6-0 de ti tel. Bij de mannen in Cl had clubgenoot Maarten Soels op 5- 3 in de derde set een match point tegen Mark Brand uit Bos koop. Soels liep toen op wat hem duur kwam te staan omdat hij de beslissende volley miste. Brand ging door en bereikte (na in de tweede set al twee match points gehad te hebben) zijn derde wedstrijdpunt en benutte deze. Met 6-4, 6-7, 7-5 bleef Soels met lege handen achter. Meyer Bij de veteranen werd de lang ste partij van de dag gespeeld tussen Har Meyer en opponent Witteveen. Nadat de eerste twee sets via tie-breaks beslist wer den, moest ook de derde door deze barrage worden besloten. Op 6-5 bereikte Meyer zijn eer ste matchpoint maar verprutste warmond walther jacobs tennismedewerker Margot van Overloop is er gisteren in ge slaagd sinds acht jaar weer een B zege te behalen in het district Leiden. In de fina le tegen Bionda Zonderop pakte ze met 7-6, 2-6, 6-2 haar eerste seizoenstitel. Zonderop opende met een 4-1 voor sprong sterk, maar op die stand ging het mis bij de Unicumse. Ze raakte geirri- teerd over haar fouten en Van Overloop sloop puntje voor puntje dichterbij. Na een 5-4 achterstand kwam Zonderop nog met 6-5 voor, maar verloor de tie break. In de tweede set stroopte Zonder op de mouwen op. Van Overloop kwam er niet aan te pas en binnen een mum van tijd was het 6-2 en moest de derde set de beslissing brengen. Van Overloop bleef de ballen goed spreiden, speelde met veel slice waardoor de Unicumse diep door de knieen moest om de door haar zo geliefde ram uit te delen. Weder om knakte er iets in Zonderops gedach ten en ze keek binnen een kwartier weer tegen een 4-1 achterstand aan. Doordat Van Overloop wel rustig bleef en de bal len rustig in het spel bleef houden, pakte zij de derde set en daarmee de overwin ning. Van Overloop: „lk begrijp precies onder welke druk Bionda staat. Ik had het zelf ook een paar jaar geleden en ben toen buiten het district gaan spelen om dat ik er gek van werd." Zonderop zelf: „Iedereen venvacht maar dat ik win. Dat maakt me tijdens de wedstrijd als het even minder gaat heel zenuwachtig. Ik sta er dan niet ipeer voor mijn plezier, maar zou het liefst snel van de baan af- GLENEAGLES Na tien jaar aanwezigheid op de Europese tour behaalde bij de mannen Jesper Parnevik zijn eerstegrote overwinning. De 28-jarige Zweed leidde bij de Open Schotse op Gleneagles van start tot finish en eindigde met een totaal van 271 (64 66 70 71) vijf slagen voor zijn voornaamste tegenstrever; de Amerikaan Payne Stewart. Parnevik was de enige, die gespaard bleef voor de zondvloed, die de tweede ronde bedierf. Stewart liep op de laatste zes holes vier slagen in, maar dat was niet genoeg om de leider alsnog te bedrei gen. FOTO EPA Over een maand begint in Stuttgart het vierde toernooi om de wereldtitels atletiek. Op dit moment weten zich slechts zes Nederlandse atleten zeker van uitzending: op de marathon Bert van Vlaanderen, John Vermeule en Anne van Schup- pen, Erik de Bruin (discus), zijn 16-jarige zes Corrie (kogel) en Marko Koers (800 m). De deelnemers op de mara thon en De Bruin hebben zich in alle rust kunnen voorberei den omdat zij reeds vroeg wa ren aangewezen. Van Corrie de Bruin is nog niet zeker of zij naar Stuttgart zal gaan omdat de jeugdige atlete eerder nog deelneemt aan de strijd om de Europese jeugdtitels in San Se bastian. Marko Koers, die deze week afreist naar de Universiade in Buffalo (VSt), plaatste zich za terdagavond overtuigend in Os lo tijdens de eerste van de .Gol den four' Grand Prix wedstrij den. Meerkamp De Nederlandse allround-atle ten hebben zich bij het Europa Cup-toernooi meerkamp in de Finse plaats Oulu gehandhaafd in de A-categorie. De tienkam pers Ruben van Balen, Anthony Ott en Marcel Dost kwamen tot een totaal van 22.301 punten, het resultaat Hanno van der Loo telde niet mee, en eindigden daarmee als zesde vóór de degradanten Zwitserland en Oekraïne. Frankrijk werd verrassend winnaar, dankzij een goede tweede dag van Christian Plazi- at en Alain Blondel. Het zilver ging naar Duitsland, dat zater dag aanvoerder Thorsten Dauth zag afhaken met een achilles peesblessure. leiden wilmar kortleever atletiekmedewerker Drie minuten vóór Katwijker Bert van der Plas was het gis teren Casper van den Burgh die in 1.51 de overwinning op zijn naam schreef in de twee de De Zijl-LGB triathlon in Leiderdorp. Op en rond het RCL-terrein in De Bloemerd was het voor Gonnie Wensveen al even eenvoudig de winst bij de vrouwen af te halen. Ontspannen Van den Burgh revancheerde zich in Leiderdorp voor zijn te leurstellende optreden in de halve triathlon van Stein vori ge week. „Ik was in de week voor Stein ziek geweest. Ge lukkig heb ik nu getoond dat het niet aan de vorm lag," al dus een ontspannen Van den Burgh. „Ondanks mijn voor sprong was het niet echt een makkie, je moet je tempo wel vasthouden. Het is lastig dat je niet weet wat je voorsprong was, maar na het fietsen wist ik al wel dat het goed zat." Rentree Van den Burgh was als eerste uit het water en vergrootte zijn achterstand met de snelste wielertijd van alle deelnemers. „Ik moet het vooral hebben van die twee nummers, maar ik ga met lopen wel vooruit. Vroeger had ik vijf minuten voorsprong nodig om echt ze ker te zijn, nu is twee of drie al ruim voldoende." Katwijker Bert van der Plas vierde met een tweede plaats een uitstekende rentree na zijn val in Noordwijk drie weken geleden. Tot die val ging alles in de voorbereiding voor de hele triathlon uitstekend. Nu was dit pas mijn eerste triathlon van het seizoen en dat is vrij laat. Gelukkig ging het nu lek ker, waardoor ik goede hoop heb dat ik naar de hele van Al- mere toe de stijgende lijn kan doorzetten en aan kracht kun winnen." De derde plaats ging naar lohn van Wieringen uit Hazerswoude, die een con stante wedstrijd afwerkte na dat hij achtér Van den( Burgh de tweede zwemmer was en door Van der Plas op de fiets was achterhaald (1,56.20). Van Zijp Het clubkampioenschap van De Zijl-LGB ging verrassend mede door het uitvallen van favorieten Mart Moraal en Harco Schaafsma vanwegó lekke handen. Van Zijp had na hel zwemmen een achterstand op Herman Blote, zette dit recht tijdens het fietsen. Met een pittige demarrage pareer de de 45-jarige Leidenaar ver volgens op het loopparcours ook de laatste poging van Blo te. Van Zijp kreeg oorspronke lijk alleen de veteranenprijs, maar Blöte zette dit recht dooi de wisselbeker aan de Leide naar de overhandigen. Ben van Kempen zette ook een sterke prestatie neer. De 53-ja- rige Voorhouter finishte als veertiende van de krap hon derd deelnemers. Ongenaakbaar Bij de vrouwen was Gonnie 'Wensveen ongenaakbaar. De nummer acht van de halve triathlon in Stein had na 2.10.47 bijna ruim tien minu ten voor op De Zijl LGB-cluh Nijnatten. Voor Wc s he lopig de laatste wedstrijd in Nederland. Binnenkort ver trekt ze naar Frankrijk, waar ze naast een snelle 1/8 triathlon ook de kwarto iathlon zal af werken in Fmbrun. De winst in de 1/H triathlon in Leiderdorp was voor l heo Kuiper van De Zijl-LGB. Met 1.09.16 had hij twee minuten voor op junior Michael Korte- kaas. De Vreugd 6-3 6-0. DEB1; - B. Zonderop 7-6 2-6 6-2 DEB2: P Jong- L. Faas 7-6 7-6. DEC1: H Boers- oom 6-2 6-2. DEC2: M. Griekscoor iket 7-6 3-6 6-0. DEC2 30+: A ip - I. ten Hage 6-2 6-1 DED1 18 nthorn - 0 Almekmders 6-4 6-2. 6-4Cy0DC 'an Noort/ Impthorn 2-6 7-5 6 Bakker 6-2 6-4 DDC2 30+: Schopr - Gransjean/ De Gro GDC2 30+: Van Mans (2x) - Kralt (2*) 6-7 6-0 6-4 GDD1 18+: Hazenoot/ Van Maar- en - EymaalVan Hoogdalen 6-4 6-4. GDD2 28+: Hoogendoorn (2x) - Rosberger (2x) 6-1 6-3. HAZERSWOUDSE TC HEC1: G. Vogler - T. van der Voort 8-4. HED1: A. Hertsberger - R. Wellner 8-0. HED2: C. Bos - W Postuma 8-5 HEC2 30 R. Lucas - K. Wiideveld 8-2. HDC2 30+: Lucas (2x) - Van Kampen/ Van de Klugt 8- FOTO ARCHIEF deze met een backhand in het net. Toen kwam Witteveen op een 7-6 voorsprong. Het drops hot dat Witteveen toen sloeg viel via de netband aan zijn ei gen zijde waardoor Meyer als nog een kans kreeg. Doordat de Unicum-voorzitter vervolgens het door hem verkregen wed- strijdpunt wel benutte, sprong hij van vreugde een gat in de lucht en ontving na vier uur strijd de felicitaties van tegen stander Witteveen. Poots - Lelyveid/ Voskuilen 9-7. DED1: tl van Schaik - I. van Schaik 8-1. DED2: N Voskuilen - I. Romein 8-2. DDC2 30+: Van Schaik/ Jonker - Smith/ Nijkamp 8-5. DDD1 30+: Warnau/ Kor - Van Coebergh. Schreurs 8-4. DDD2 18+: Kok.' Piaisier (2x) 8-5. GDC2 30+: Van de V Kok/ I GDD2 18+: Van Es 9-8. BOTESA HEC: R. Han 0 DEC: R H Stout mg - P. Stolwijk 5-7 6-2 6- nng - A. Hamming 5-7 b-0 iaressen M. Filie/ J Wind- hom. HEC2: winnaar J. Kamp HDC35+: Vink/ V.d Werf - Vink/ Reynaert 6-7 6-0 6- 0 GDC35+: Hamming.' Hamming - Jas pers/ Grunder 6-2 6-4. HED1 35+: A DneI - R. Vronkert 6-1 2-6 7-5. DED1 35+ J. Bosch - A Bakker 7-6 3-6 6-3 HDD1 35+: Brandhorst/ Te Rieie - Benschop/ Dr.essen 6-2 6-4. DDD1 35+: Beigevk' Spook - De Groot/ Hartwijk 6-3 3-6 6-3. GDD1 35+: Hartwi|k/ De Groot - Gesmar Gesman 6-2 6-2. HED2 35+: P. Batelaan B. Bakker 3-6 6-4 7-6. HDD2 35+: Ketie»- huis/ Smissaert - De Groot/ Van Bezooyen 6-3 6 3 DDD2 35+: Va M Bekkering/ Maassen 7-5 7-6 GDD2 35+: Reus Groot 7 Ier/ Mul D 50+; Dalen/ De stappen." Bij de vrouwen in B2 ging de titel naar Pascal longmans. In een hoog staande Finale werd Lisette Faas via twee tie-breaks hel slachtoffer van de Meren- wijkse. Faas: „Het ging heel lekker maar zij was vandaag gewoon een stukje beter." Flet was Jongmans' derde titel dit sei zoen. Bij de vrouwen in Cl ging de titel wederom naar Heddy Boers. Boers heeft dit seizoen nog niets in Cl verloren. Gis teren in de finale was Barbara Kieboom het slachtoffer: 6-2,6-2. RIJPWETERING HDC2 30+; F. Kantebeen - t. en W Koek 3-6 6 3 6-3 DDC2 30+: T van Santen/ R. v.d. Voort 4-6 GDC2 30+: I en t van Santen eboom/ R. Kuipers 4-6 6-4 6-2. +.- E. van Doessel. HDD130 2-6 6-3 6-3 DDD1 30+: r. - I, GOD 1 30 Geest 6-0 7 6 HDD2 30+: N van R.m- G. Jansen - D v.d. Weiden/ T. van Es 6-4 6- 3 DDD2 30+: R de Hom H I h Peer/ W. v.d. Geest 6-3 6-4. GDD2 30+: M. en R. van Es - C. Kuipers/ P. Akerboom 3-6 6-2 6-3. PLAATSINGEN GDC1: 1 M. Dekk 1 Gerrissen/J. Zonnevyhe. GDC1 Du CroitJ Kok. 2. Benen/ Van - HEC2 30+: 1. N. I 2. E. Rooderkerk, 3 B. v d Bosch. 4. C. z DEC2 30+: i M Kantebeen. 2. M. leun.ssen HDC2 30+- 1, H v Linsz, 2. L. en W. Koek DDC2 30+: 1 M Koopman GDC2 30+1 Bossen Lager n Parn DED1: M Coi IDD1: Dedi I DDD1: I HDD1: De'!u GDD1: Stelek HED1 30+: i J van Bemmeien, DeÏ)1 30+: C Zonderop.'': J var 0 n HDD1 30+: 1 DEC. B Kortrr ai n •DC: 1 Niessen/ 8akker. DDC H i. GDC HDC?30+ GDC? 30* HDD30+ Brev 5 7. Stravr-'/Wennèvf GOD 30+ Oranje-equipe weer succesvol FALSTERBO ANP De Nederlandse équipe heeft zaterdag in l-'alsterhö de lan- denvvedstrijd van het interna tionale concours hippique g< naam van het viertal Raymakers (Rinnetou Z). Van der Schans (Cappuccino), Gcering (Cal vados) en I larmsen (Sovjet Look). Op de plaats waar hij ooit doorbrak als internationaal topruiter heeft Jos Uinsink gis teren opnieuw de hoofdprijs be haald. Voor de tweede keer sinds zijn doorbraak in 1988 won de ruiter uit Rossum het CSI Twente in (.eesteren. De nummer twee van dc wereld ranglijst behaalde het succes met hel paard Libero H.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 15