'Taco de tovenaar' redt Oranje Paolo Polla op zoek naar ritme OPRUIMING IN'T LAND. Sport Jeugd: zeventien medailles Gullit naar Torino #p- M r Ronde van Burggravenlaan populair in Leidse regio Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankS LAND VRYDAG 9 JUL11993 23 Rechter Marseille-zaak bedreigd Marseille Bernard Beffy, onderzoeksrechter bij de mogelijke omkoopzaak tussen Olympique Marseille en Vallenciennes, is door supporters van de Franse kampioen met de dood bedreigd. Beffy verklaarde gisteren dreigbrieven te hebben ontvangen, die allemaal waren ondertekend door .Doodseskader Marseille'. Daarbij waren tekeningen met een skelet en een doodskist met daarop de naam van de onderzoeksrechter. De zogenaamde supporters kondigden niet alleen aan Beffy te doden, maar zei den ook zijn vrouw te zullen verkrachten en doden als hij het onderzoek niet zou staken. Abedi Pele naar Lyon lyon Abedi Pele verruilt Olympique Marseille voor Lyon. De 30-jarige Ghanees tekende voor drie jaar. Pele won dit seizoen zowel de Franse titel als de Europese beker voor landskampioe nen met het door een omkoopschandaal in opspraak geraakte Marseille. Zijn contract bij de club liep af. Hennie Meijer al op een zijspoor kawasaki/groningenNa een daverende start in de J-League is het Japanse avontuur van Hennie Meijer nu al ten einde. De voormalige aanvaller van FC Groningen zit sinds twee wedstrij den niet eens meer bij de selectie van de Japanse kampioen Yo- miuri Verdy en mag vanaf de tribune toekijken. ,,Ik mag blijven, maar daar heb ik geen zin meer in," zegt Meijer vanuit Kawasa ki, een voorstad van Tokyo. „Normaal gesproken zou ik ervoor knokken zo snel mogelijk terug te komen. Maar in dit geval weet ik bij voorbaat dat het een kansloze strijd is." Amateurs voor Dutch Open golf de meern De Nederlandse Golf Federatie heeft vijf van de zes amateurs voor de Heineken Dutch Open aangewezen. Rolf Muntz, Michael Vogel, Maarten van den Berg, Thomas van Zijl en Niels Boysen zijn zeker van een startbewijs. Het evenement wordt van 22 tot 25 juli in Noordwijk gehouden. Het zesde ticket gaat naar de winnaar van het Open Nederlands Jeugdkampioen schap, dat volgende week wordt afgewerkt. MVY huurt Van As nog een jaar Maastricht» Jeffrey van As blijft nog een jaar bij MW. De linker verdediger kreeg van Ajax toestemming om nog een jaar op huurbasis uit te komen voor de Maastrichtse eredivisionist. Het afgelopen seizoen kwam de oud-Roodenburger ook al voor MW uit. Ajax-trainer Louis van Gaal, wiens spelersgroep aanzienlijk is geslonken, wilde de mogelijkheid om Van As naar Amsterdam terug te roepen zo lang mogelijk open houden. Vlak voor MW zich gaat voorbereiden op het nieuwe seizoen, kreeg Van As pas het groene licht. Zwerver terug in Oranje den haag Joop Alberda, hoofdcoach van lief Nederlands volley balteam, kan tijdens de World League-wedstrijden tegen Fin- land, zaterdag en zondag in de Den Bosch, beschikken over Ron Zwerver. De Nederlandse aanvaller in Italiaanse dienst behoort tot de selectie van twaalf spelers, die in de sporthal De Maas poort in actie komen. valkenswaard Het Nederlands team heeft bij de tweede aflevering van de Eu ropese Jeugd Olympische Da gen zeventien medailles be haald. Zes keer goud, zes keer zilver, vijf keer brons. „Twee meer dan Andre Bolhuis in Bar celona", aldus collega-chef de mission Ada Kok gisteren in Valkenswaard. a brouwer de koning Leiden beleeft een druk wieler- jaar. De tweede Ronde van de Burggravenlaan voor amateurs, die morgenmiddag wordt ge houden, behoort tot de drie grote wedstrijden in de Sleutel stad. De Omloop van Rijnland voor vrouwen is inmiddels ach ter de rug, maar de start van de Profronde van Nederland houdt de gemoederen nu al bezig. Daartussenin geklemd zit de Ronde van de Burggravenlaan, die de Leidse wielervereniging Swift voor de tweede achtereen volgende keer organiseert. Met ruim vijftig dêelnemers in de categorie van A-amateurs is de belangstelling niet overweldi gend. Ook al staan de sterke Casba-renners Marcel van der \1iet (tweede in Olympia's Ron de van Nederland), Dennis van der Meiden, Peter Hoondert en Marcel Remijn morgenavond om 18.00 uur in de Bakhuis Roozenboomstraat aan de start. Andere kanshebbers zijn Martin Ruud Gullit zet zijn loopbaan voort in Italië. De voormalig aanvoerder van het Nederlands Elftal verbindt zich voor twee seizoenen aan bekerwinnaar Torino. Gullit accepteerde de transfer na een persoonlijk on derhoud in zijn vakantiehuis in Forte dei Marmi met voorzitter Goveani. „Die man heeft leuke plannen met de club. Ik ben vereerd dat hij me vroeg om hem daarbij te helpen. Torino is een grote naam in het Italiaanse voetbal en speelt Europees voetbal. Waarom zou ik dan niet daar naar toe gaan?", liet Gullit gisteren weten. „De liefde met AC Milan was bekoeld Ik vind het voor de 3. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. C scorebord golf Taco van den Honert heeft een plaats in de finale van het toernooi om de Champions Trophy binnen handbereik gebracht. In zijn eerste wedstrijd in het vochtig hete Ku ala Lumpur maakte de spits beide doelpunten tegen Spanje (2-0). Door dit resultaat en de nederlaag van Australië tegen Duitsland (1-3) heeft Nederland van avond aan een gelijkspel tegen de Duitsers voldoende om de eindstrijd in te gaan. In dat gevar volgt er zondag een revanche tegen de Olympische kampioen, die on danks een drastische verjonging een klasse apart is en nog geen punt heeft verloren. aan de puntloze Spaanse 'toe risten' liet. Coach Roelant Olt- mans maakte zich daar aan de kant behoorlijk boos om. De Oegstgeestenaar wisselde links buiten Van Wijk al na acht mi nuten. „Remco deed niet wat-ie moest doen. Dan is er op dit ni veau geen andere weg dan ge woon weer gaan zitten", zei Olt- mans. „Alleen op Smolenaars viel niets aan te merken. Bij de rest klopte er helemaal niets van. We mochten onze handen dichtknijpen dat de Spanjaar den drie grote kansen lieten lig gen." Op papier moest Spanje in het vijftigste onderlinge treffen (met slechts drie nederlagen) gemakkelijk kunnen worden bedwongen. „Dit toernooi is he lemaal niet belangrijk voor ons", zei coach Santi Cortes bij herhaling. „We willen pas pie ken over zes weken als we ons in Polen kunnen plaatsen voor de eindronde om de wereldbe ker." Bovendien is Spanje door een vreemde regel zeker van deelneming aan het volgende „Hij zal wel dik worden van avond", wees 'Tovenaar' Taco naar zijn omzwachtelde rechter enkel, die al vaker werd geraakt. „Dat wordt weer inpakken in ijs. Ik raak er aan gewend. Hopelijk ziet het er na een nachtje slapen goed uit. Want die pot tegen de Duitsers wil ik niet missen." Het had maar weinig ge scheeld of Van den Honert was kort voor het begin van het toernooi naar huis gestuurd. „Die enkel zag bont en blauw. Ik had er al een paar keer eerder in mijn loopbaan problemen mee gehad. Na een laatste test mocht ik toch blijven omdat er met het herstel niet meer dan een dag of vier gemoeid zou zijn. Achteraf had ik iets meer rust nodig." Van den Honert begon voor zichtig. „Ik moest weer even wennen. Je denkt toch onwille keurig aan zo'n gevoelige voet. In de tweede helft durfde ik meer." Dat gold voor de hele ploeg, die voor rust het initiatief Mr Stephan Veen duikt naar de bal en wil met een 'tip-in'S i. Zijn poging zal mislukken. toernooi om de Champions Trophy (eind april in Lahore), al wordt de ploeg laatste. Alleen gastheer Maleisië, dat niet tot de beste zes landen van de we reld behoort, valt af ten gunste van Groot-Brittannië. Daarom kon Cortes zijn spelers woens dag zonder gewetensbezwaren de hele dag op excursie sturen. Oltmans had in de rust maar een paar kernachtige zinnen nodig om zijn spelers weer op het juiste spoor te krijgen. „Ik hield ze voor, dat ze bezig wa ren een goed toernooi te ver pesten. Als je een constante fac tor op topniveau wil worden mogen er niet zulke fouten wor den gemaakt." Nadat de Spaanse spits Cobos direct na de hervatting een vrije schietkans onbenut liet, werd Nederland klaarwakker. Van den Honert pushte de bal meteen daarna uit de tweede strafcorner tegen de lat. In de 39e minuut tekende hij toch voor de openingstreffer na sterk opkomen van voorstopper Ja- zet. Twintig minuten later haal de hij opnieuw uit voor een doelpunt, op een fraaie lange pass van Delissen. Veen had nog 3-0 op zijn stick, maar hij faalde hopeloos. Van den Ho nert was toen al naar de kant om de kwetsbare enkel verder te sparen. (VSt) Quick Star 0^2ïs.T BeckerC (Du.) Herrmann's Ascalon 0-42.84, 3 Heisen (Bel) Blageur 0-43.07. 5 Tops (Ned) Ope rette la S.iia 0-53.40 Internationaal. 1.50 m. met barrage: 1 Nieberg (Du.) N.stna 3 0-34.67. 2 Lan- smk (Ned) Bollvorm's Libero 0-35.96, 3 Becker/Hermann s Belienu.t 0-38.06. 11 Tops/Doreen la Silla 4-44.45, 12. Efirens (Ned) Golden Tulip Macho sportprijsvragen Lucky Ten van donderdag 8 juli 3-9 - 11 - 13 - 14; 21 -25-27-29-31; 38 39 - 40 - 52 54. 66 - 72 - 74 - 75 - tennis Zwemmer Pieter van den Hoog- enband was met tweemaal goud (100 vrij en 4 x 100 vrij) en eenmaal zilver (200 vrij) de meest gevierde (jonge)man in het 123 sporters tellende Oran je-gezelschap. EJOD-titels wa ren er ook voor wielrenner Wim Bos (tijdrit), judoka Marcel Bos- se, kogelstootster Corrie de Bruin en het meisjes-hockey team. Schalkers (De Bollenstreek) en Richard van Kempen van Swift. Maar van buiten de Leidse regio druppelden slechts enkele aan meldingen binnen. Tot hen be hoort Aart Vierhouten. Behalve het 80 kilometer lan ge hoofdnummer (32 ronden van 2500 meter) krijgen eerder op de dag ook B- en C-amateurs startgelegenheid. In vergelijking met vorig jaar zijn de wedstrij den voor junioren en nieuwe lingen geschrapt. Nieuw is het Nederlands kampioenschap So lex, dat tussen de bedrijven door wordt afgewerkt. Het volledige programma voor morgenmiddag luidt: 13.00 uur B-amateurs/vetera- 14.45 uur NK Solex A/B 15.10 uur NK Solex C 15.30 uur C-amateurs/dag- kaarthouders 16.45 uur NK Solex A/B tweede ronde 17.10 uur NK Solex C tweede a ronde 18.00 uur A-amateurs warmond walther jacobs tennismedewerker In Warmond bereikte Paolo Pol- la gisteren via Xander Hertzman simpel de tweede ronde. Polla gunde de Noorwijker slechts een game.' De als tweede ge plaatste Kroatiër komt in de kwartfinale uit tegen de win naar van Egberink - Van Santen. In het dames enkel B2 won Maaike Zonderop van Natascha van Schaik. Volgens het plaat singsschema werd dit verwacht. Maar omdat Zonderop dit sei zoen tot nu toe nog niet zo op tik was en Van Schaik vorige week twee toernooizeges be haalde, was dit toch een verras sing. Paolo Polla is in de jaartjes een vertrouwd gezicht gewor den op de Leidse tennistoer nooien. Waar hij eerst in de top van het C-circuit meespeelde, draait hij tegenwoordig in de subtop van de BI klasse mee. Het wil dit jaar nog niet zo luk ken met de prestaties. In de toernooien die hij tot nu toe speelde, strandde hij telkens in de eerste ronde. Polla: „Ik ben dit jaar om de een of andere reden ontzettend lui en heb nog weinig getraind. Dat vertaalt zich in veel onnodi ge fouten en dus' verloren wed strijden. Ik ga de komende twee weken hard trainen om op Roomburg en de weken daarna goed uit de bus te komen." Hij speelde gisteren voldoende om Noordwijker Xander Hertzman een dik pak slaag te geven. Hertzman leek ongemotiveerd en maakte verschrikkelijk veel fouten. De 21-jarige Polla heeft on danks zijn jeugdige leeftijd een rijk verleden. Hij is afkomstig uit deelstaat Kroatië van het voormalig Joegoslavië'. Over de situatie in zijn geboorteland wil hij maar een ding kwijt. „Het is echt te gek en vooral nutteloos wat daar aan de gang is. Ik heb nog steeds zowel Servische als Bosnische vrienden en er is nie mand in onze streek die daar gek van opkijkt." Polla speelde vroeger dezelfde toernooien als Goran Ivanisevic en trainde ondermeer met de zelfde trainer. Op de vraag of ook hij net als Ivanisevic in zijn dagelijkse leven leidt onder de beslommeringen in zijn thuis land antwoordt hij het volgen de: „Ivanisevic zegt die dingen puur om bekendheid te geven aan de situatie in ons land. Ik vind het uiteraard niet leuk wat gebeurd, maar het stoort me absoluut niet in mijn dagelijkse leven. Mijn moeder en zus zijn op het moment in Kroatië" en de situatie in onze streek is sta biel zo als die altijd geweest is." Over de toekomst: „Voorlopig blijf ik in Nederland om mijn studie in Den Haag af te maken. Wat ik daarna ga doen is ook voor mij nog een groot vraagte ken. Tweede ronde. Muster (Oos/2) - Gilbert (Fra) 3-6 6-3 6-1, Goeller (Dui) - Steeb (Dui) 7-6 6-4, Novacek (Tsj/3) - Costa (Spa) 6-4 3-6 6-4Stoltenberg (Aus) - Ros- Eerste ronde Woodforde (Aus) - Tsierkasov (Rus) 7-6 4-6 6-3 Vrouwen: Magdalena Maieeva (Bul) - Mary-Joe Fernandez (VSt/2) 6-3 6-4. Coelzer (ZA1) - Sugtyama (Jap) 6-1 7-6. Sabatmi (Arg/1) - Provis Tweede ronde; Monami (Bel) (lta/8) 2-6 6-1 6-2. Grossi (Dui) 6-4 6-2, Spirlea (Roe) - 6-4 6-0. Zardo (Zwi) - Schultz waterpolo sport op tv VRIJDAG 15.10-19 00 BBC 2 GolL Scot 15 50-17.55RAI UNO Sport 16 30-17 00 Did 3 Wielrennen 19 00-19 30EUR0 Moto 1ST30-20 00 EURO Euros 19 30-20 00 BRT 1 Soort 20 00-21.00 EURO I 20 30-20 4 Paolo Polla won gisteren bij Dekker zijn wedstrijd bijzonder gemakkelijk. FOTO ARCHIEF i circuit in cijfers 2.00 EURO Autosport tietrammgvoor deGPvan Engeli 21 35-22 05 BRT 2 Sport 22.00-23 00 EURO W.elrennei France, 6e etappe 22 05-22 35 BRT 2 Tour de Fr, 22.15-22 30 Ned 3 Soort |Oum 22 40-23 05 BRT 1 Soort 23 00-00 00 EURO Boksen 00 45-01.10 TV 5 Lejo 01 20-02 00 BBC 1: Int menvattingvande Scotti 01.30-02 00 EURO Eui er 6-2 6-1, M Zonderop - 7 6. 6 DEC1 H Boer. sportagenda fans heel erg dat ik weg ga, maar ik blijf milanista voor mijn hele leven. Bepaalde mensen binnen de club waren blijkbaar op me uitgekeken." Tot het laatste moment hoop te Gullit op een vervolg bij Milan. Vice-voorzitter Galliani maakte aan die stille wens een einde: „Ruud past niet meer in onze plannen voor de toekomst. We gaan als goede vrienden uit elkaar." Torino bezuinigt sinds de verloren UEFA-Cup-finale tegen Ajax flink. Dit beleid werpt zijn vruchten. Voor vijftig miljoen gulden (o.a. Lentini) werden vorig jaar spelers ver kocht. Sportief redde Torino het ian 6-1 6-0 HEB2: G J n Leeuwen 6-1 6-1 HECl" B I Manuputty 6-4 6-2, H riehuis 6-2 7-r _1. van Hensberi HDC2: Crama/ Schreuder Zwetsloot wo Tol/ Bosma - Verver/ Van Laatum 6-3 7-5. Fronwem/ Visser Van der Leyten - R Pennings w voetbal n Sterkenburg 6 1 6-4. Leur SJC - Nederlands UEFA team (zo 14 00 Golfploeg komt 13 slagen te kort cricket wassenaar ANP TWEEDE KLASSE A: Victoria - A|a* profiteer nu want op is op!/ LEDER LEIDERDORP ROTTERDAM - ZUID Meubelplein 8 - Tel. 071/ 416395 Stadionweg 39C - Tel. 010/ 4827765 SWERELDS GROOTSTE SPECIALIST IN LEDEREN ZITMEUBELEN Het Nederlands golfteam (vrouwen) heeft zich tijdens de Europese titelstrijd in Wassenaar niet geplaatst bij de beste acht. Nederland wielrennen eindigde in het kwalificatietoernooi op de Koninklijke Haegsche als twaalfde. Rof><Je v#n Qe B^r ravfnla Na de eerste van de twee voorronden stond het uit zes vrouwen 13 00 UUfi u bestaande team nog negende. Geleijnse, De Vries. Thijssen. Van Engelenburg, Bolwidt en Zelsmann kwamen dertien slagen te kort voor de felbegeerde plaats in de eerste groep, die vandaag aan de finale begonnen. zeilen

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23