Hockeyteam weer terug op aarde Marieke Halenbeek neemt racket weer ter hand Sport Holm troef van Zweeds tennisteam FC Lisse (zo) loot Rijnsburg Visser neemt leiding in B over RabobankQ WOENSDAG 7 JUL11993 23 'Casino' gaat gewoon door noordwuk» Het badgastentoernooi van de Noordwijkse tennis vereniging Casino gaat gewoon door. Het evenement, dat door een samenloop van omstandigheden even van de officiële ka lender was afgevoerd, wordt gehouden in de week van 9 tot en met 15 augustus. 'Casino' valt daarmee onder meer samen met het 30+ toernooi van De Rijnkanters. De Rijnsburgse vereniging was eerder abusievelijk in de week van 2 tot en met 8 augustus in de diverse toemooikalenders opgenomen. Schaats-Oscar voor Falko Zandstra oslo» Falko Zandstra mag als zesde Nederlander in de staats geschiedenis, begin december in Oslo, de schaats-Oscar in ont vangst nemen. De 21-jarige Fries krijgt de onderscheiding voor het behalen van de Europese en wereldtitel op de langebaan. Leo Visser was in 1989 de laatste Nederlander die de Oscar Mathisen Trofee kreeg overhandigd. Henk van der Grift (1961), Kees Verkerk (1966-1967), Ard Schenk (1970-1971-1972) en Hein Vergeer (1985) gingen Visser voor. Europa Cup-toernooien puilen uit bern» Het deelnemersveld aan de drie Europese bekertoernooi en is door politieke opsplitsing zo omvangrijk, dat er twintig wedstrijden in de voorronden worden gespeeld. Negen bij de landskampioenen, tien bij de bekerwinnaars en één in het UEFA-bekertoemooi. Het toernooi van de landskampioen telt 41 clubs, negen meer dan de gebruikelijke 32, bij de bekerwinnaars doen 42 clubs mee. Moldavië en Kroatië hebben voor de eerste keer de kampioen ingeschreven. Steffi Graf een maand uit de roulatie essen Steffi Graf zal op medisch advies minimaal vier weken rust nemen. De vijfvoudig Wimbledon-kampioene heeft last van een ontsteking in het beenvlies en kapsel in de enkel. „Het is de oude blessure van Roland Garros", verklaarde Professor Dr. Hartmut Krahl gisteren na onderzoek in Essen. Lewis: bijna twee ton in halve minuut lausanne» Carl Lewis ontvangt vanavond tijdens de Grand Prix atletiek in Lausanne 190.000 gulden voor dertig seconden werk. Het bedrag is het hoogste startgeld ooit in Europa betaald aan een atleet. De achtvoudig olympisch kampioen start in Lausan ne starten op de 100 en 200 meter. Voor het sportieve deel krijgt hij 104.000 gulden, voor media- en sponsorverplichtingen het restant. Pakistan deelt gevoelige tik uit J. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 den haag anp In de eerste ronde van het KNVB-bekertoernooi voor ama teurs is de zondagafdeling van FC Lisse aan Rijnsburgse Boys gekoppeld. Onder de clubs uit de Leidse regio zal de schifting groot zijn, want het wemelt van de derby's. De eerste ronde is op dinsdag 24 augustus. De winnaar speelt op dinsdag 31 augustus de tweede ronde. Hier onder volgt het gedeelte van de 150 wedstrijden uit de eerste Meerburg-UVS, Valken'68-FC Den Haag 2. Nicolaas Boys-Alphense Boys. ROAC'79- Wilhelrnus. Postalia (zo)-Lugdunum, WSE- ARC. RVC (za)-VCS. MVKV-Noordwijk. VCL- i-Rooden- ten-Quick Boys 2. LFC-Foreholte. I MMO-NSV'46, Alkm SJZ-DEVJO. KRV-Blauw Altior-Oegstgeest, Floreant (zo)-SVLV, VNA- SV'35 Vriigesteld-. Excelsior M, FC Lisse (za). Kat wijk, Kozakken Boys, Quick Boys, Tonegido. De Nederlandse hockeyers weten weer waar ze staan. Een dag na de even verras sende als verdiende zege op Australië bezorgde Pakistan de nationale ploeg gisteren in Kuala Lumpur een gevoelige ne derlaag: 3-1. Met vier pun ten uit drie duels daalden de uitzichten van Neder land op een plaats in de zondag te spelen finale van de strijd om de Champions Trophy. kuala lumpur anp Overwinningen in de resterende wedstrijden tegen Spanje (mor gen) en Duitsland (vrijdag) zijn gezien de matige doelcijfers ver moedelijk noodzakelijk om een kans op het veroveren van de kostbare zilveren trofee te be houden. Dat lukte Nederland voor het laatst in 1982 in Am stelveen. De door een geheimzinnige virusziekte gehandicapte Duit sers (drie spelers lagen met ho ge koorts op bed) bleven zonder puntverlies door Maleisië met 4-1 terug te wijzen. Australië kwam door een ruime Spanje (5-1) in punten naast Nederland, maar werd tweede door een veel beter doelsaldo. De wedstrijd tussen Duitsland en Australië van morgen is cru ciaal voor de mogelijkheden van Nederland. Remco van Wijk reageerde zich na het laatste fluitsignaal af door zijn stick woest meters over het kunstgras te stuiteren. Het gebaar van de blonde Bloe mendaler was symbolisch voor de frustratie waarmee Neder land tegen de ontketende Pakis tani te kampen had. Net als op 12 mei in een oefeninterland in het Wagener-stadion (1-4) lie ten de Nederlanders zich volle dig overrompelen. Opnieuw in spireerde aanvoerder Shahbaz Ahmad, wiens naam in het Ur du 'koninklijke adelaar' bete kent, de groenen tot grote da- Henrik Holm is de kopman van Zweden voor de ont moeting in de Davisbeker- wedstrijd tegen Nederland. Het Zweedse team bestaat verder uit Magnus Gustafs- son, Anders Jarryd en Mag nus Larsson. Holm is zeven tiende op de ATP-ranglijst. Reserve is Kulti. Vorige week maakte Stefan Edberg bekend dat hij niet naar Den Haag komt. De kwartfinale op de gravelbaan van het Malieveld zal van 16 tot 18 juli worden gehouden. Vlak nadat de selectie giste ren bekend was gemaakt, meldde jonas Svensson zich af. De samenstelling van de Zweedse afvaardiging komt overeen met de verwachtin gen van Stanley Franker, di recteur sportief van de ten- nisbond. De klasseringen van Zweden op de ATP-lijst zijn: Gustafsson 33. Larsson 62 en Jarryd 79. Beste Nederlander op de lijst is Richard Krajicek, twaalfde. Torino gunt Gullit een week Bastiaan van Ede grijpt naar zijn hoofd na een klap van de Pakistaanse doelman Shahid Ali Kahnweg. rome anp/rtr den. „Logisch", vond coach Roelant Oltmans. „Het was voor Pakistan in dit toernooi doden of gedood worden." Hoe teleurgesteld de Oegst- geestenaar ook was over de sco re, hij kon begrip opbrengen voor de gang van zaken. Het ex cuus lag voor het oprapen. Olt mans: „Twee wedstrijden in een etmaal tegen zulke toplanden kan dit nieuwe team nog niet aan. Het is net zoiets als het Ne derlands voetbalelftal achter el kaar tegen Italië en Duitsland te laten spelen. De opgave was te De Pakistani, sinds de Olym pische Spelen van Barcelona (brons door winst op Neder land) gecoacht door Hanif Khan, zetten Nederland de ge hele eerste helft onder druk. Juist toen het er op begon te lij ken dat de rust zonder kleer scheuren kon worden gehaald, sloeg het noodlot toe. In de laatste twee minuten zag doel man Looije de bal twee keer langs zich vliegen. Eerst door Khalid Bashir uit de vierde Pakistaanse corner, vervolgens nadat Ashraf de van de stick van Smolenaars wegspringende bal oppikte. Even overwoog Oltmans nog Taco van den Honert voor het eerst in dit toernooi in te zetten. „Ik kwam al snel tot de conclu sie dat het geen zin had bij zo'n achterstand. Bovendien was het risico met het fysieke geweld van de Pakistani te groot dat hij weer geblesseerd zou raken. Ik zie hem liever tegen Spanje de hele wedstrijd meedoen." Pas nadat Ashraf een kwartier na de hervatting bij een massale Pakistaanse aanval voor 3-0 had gezorgd, kreeg Nederland wat meer greep op de wedstrijd. Dat resulteerde in de 57ste minuut in een tegentreffer van Brink man met een voorgeprogram meerde afschuifvariant bij de derde korte hoekslag (3-1). Meer zat er niet in. Oltmans: „Het verschil met de wedstrijd tegen Australië was dat het overleg in het spel was verdwenen. Het ging allemaal te onrustig, te weinig geconcen treerd. In de tweede helft, met Veen op rechts in plaats van in de spits, kwamen de kansen. Daar put ik toch hoop uit voor de volgende keer. Dan kunnen we misschien de negatieve reeks tegen Pakistan doorbre ken." lijkt slechts een kwestie van tijd. De bij AC Milan vertrekkende Nederlander had maandag avond een lang gesprek met To- rino-voorzitter Roberto Govea- ni. Gullit heeft het aanbod van Torino in overweging genomen. Gullit en Goveani spraken el kaar in het dorp Forte dei Mar- mi, waar de oud-international met zijn familie een vakantie doorbrengt. „Het aanbod bevalt mij. Na mijn vakantie beslis ik. Op dit moment mis ik de con centratie om een belangrijk be sluit over mijn toekomst te ne men."Torino heeft hem tot het einde van de week bedenktijd gegeven. leiden gert-jan onvlee Marco Visser is de nieuwe lijst aanvoerder bij de mannen in B. De OLTC-er pakte in de loop van de week twee 'zwevende' puntjes mee en wort en passant ook het toernooi van TEAN, goed voor nog eens zes punten. Jan Willem Lugthart voert het resterende B-veld aan. Bionda Zonderop bleef Car- lijn Buis afgelopen zondag nog de baas in de eindstrijd op TEAN. De ranglijst wordt even wel nog overtuigend door Buis aangevoerd. Zonderop, Bethle hem en Vincent vormen de sterke sub-top. Taco de Vries maakte bij de mannen in C de grootste sprong voorwaarts. De Artesiaan bleef in Alphen Jasper van Ingen voor. Met De Vries scoorde ook Wouter van Tongeren uitste kend. Hij won Forescate en staat nu op een gedeelde twee de plek. Achter Heddy Boers is de strijd om de Mastersplaatsen in C nu ontbrand. Nicoline Derks en Cindy Berg lijken zich uit het peloton te hebben losgemaakt. Traditiegetrouw wordt bij de mannen en jongens in D het meest gescoord. Vier spelers zijn inmiddels in de dubbele cij fers beland. Henrik Kroon en Jordi Beijen delen de tweede plaats. In het DED vertoeft Charlotte Zandbergen op eenzame hoog te. Haar voorsprong op Daniëlle Derks bedraagt zes punten. Stand: HEB: Marco Visser (Unicum) 14, Jan-Wil-' i Rijn (Nieuw Vennep) 4, Eric Bolten (Unicum). Mare Fleischeuer (Merenwijk), Paul Kortleve (Merlenhove), Willem Visser (Hillegom) en Rene van der Wilk (Casino) 3. DEB: Carlijn Buis (Unicum) 13, Bionda Zonderop (Unicum) 9, Marieke Bethlehem (Unicum) 8, Cindy Vincent (Unicum)-6, I Serfier3 (Merenwijk)"16,Balt Erv/in Langelaan (Lisse), Ronald F DEC: Heddy Boers (Unicum) 21. Nicoline Derks (Hillegom) 12, Cindy Berg(Hillegom) 9. Marieke Halenbeek (Leidse Hout) en Iva Gugten (De Rijnkante (Nieuw Vennep) 14, Arthur Hertzberger (Nieuwe Sloot) 13, Richard Hoek (Bollen- park), Rudy Wellner (Lisserbroek) en Marco van der Zijden (Lisse) 9, Danny van der Doe (Nieuw VenneD) en Jacco Poot (Zee en jan Marwijk JZuid Hillegom) en Marcel V 15, Danielle Derks (Lisse) 9, Marjolein Cor- nelissen (Merenwijk) 7, Karin Boers (Ha- zTC) en Monique Reynders (KLTV) 5, Jane van den Brink (Nieuwe Sloot), Marjolein van Dongen (VEP) en Merlin Vink (Lisse) 4. Christa Verplancke (TEAN) en Esther van der Wiel (KLTV) 3. DDD: Marijke van Eeden en Maria Hage- doorn (TC De Zilk), Wil Bouhuis (KLTV) en iy Schouten (I me van Stein (De Boekhorst). Gre Franse i Truus van der Meer (Leimuiden), Elly Marco Visser voert na zijn overwinning bij TEAN de B-lijst FOTO ARCHIEF Indeling van hockey- competitie leiden Mannen eerste klasse: AMHC, Asvion. Cartou che, DSHC, Evergreen, Forescate (Voorschoten), Leiden, Leidse Studenten, Maarssen, Roomburg (Leiden), Warande en Zwart Wit Tweede klasse: Alecto (Leiderdorp), Etten-Leur, HDS, Krimpen, Kromhou- ters, Oude Maas, Pelikaan, Spirit, Tempo, Voorne, Woerden en Zoetermeer Overgangsklasse (vrou wen): Alecto, Deventer, Ede, EMHC, Hurley, Klein Zwitserland, Maastricht, Nijmegen, Rosmalen, Schaerweyde, Venlo en Victoria. DUIVENTIL Kouwenberg en Yvonne Moerman (Meren wijk), Ria Bisschops en Tmy Hir r se), Trees van Santen (ZTC) e Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 /vijk), Ria Bisschops se), Trees van Santé Ruiten (Rijpwetering). Els de Mare ga Steenvoorden (Bollenpark). W. van Halen DEKKER n Thea Meesters (TEAN). Marjolein Poorta CIRCUIT IN CIJFERS n Annelies Schrama (Forescate). j, Paul van Deursen en Cees Zuidam (TEAN), Cees Schaap en Chiel Ver haar (KLTV), Dick Jongbloed en Jan Pouw (Hoogmade). Nico van der Does en Aad Schippers (Oude Eik). Jan Kleia i (Oosthout), Cor Bosch en Paul 2 3-6 6-4, G.J Egberink - M. van Galen 6- 2 6-2, P. Kleian - R. Jong a Tai 7-5 6-4, A. van den Berg - X. Hertzman 4-6 6-2 7-6. HEC1: J. Manuputty - J. van Delft 6-3 6-3, M. Soels - J van de Geest 6-4 6-4, R. Jong a Tai - A Broekhof 6-1 6-3, M Brand - S. Brugman 6-1 6-1, P. van Hal - M van Leeuwen 4-6 6-4 7-5. HEC2: N Brons geest - A. Berends 6-0 6-2. F. Lindeman - W. van der Mey 6-3 6-3, R. Wijnveidt - F. Lindeman 6-0 6-2, M. Zaal - F. Boekwijt 6- 3 6-4. B. Albers - N. van Laatum 6-2 6-3, R. Poots - S. Beckers 6-3 6-1, R Bakker - R. van der Kwaak 6-2 6-0. HDC1: Van de e 6-1 6-2 DEB1: R. Santen 6-4 6-3. P. Jongmans DEC2: D Derks - P Groenewegen 6-1 6-3. L van Eemond - P. de Jong 6-2 6-0. Kengen/ warmond walther jacobs tennismedewerker De tennisster Marieke Halenbeek heeft een overwinning met een nederlaag af gewisseld. Zij trad gisteren tweemaal aan op het gravel van het Warmondse Dekker. In B2 moest zij voor de tweede keer in één week strijden tegen Pascal Jongmans. In Cl trof zij haar teamge noot Marloes ten Berge. Halenbeek be haalde tegen haar met 7-5, 7-6 de volle winst, maar districtskampioene Jong mans was ook deze week met 6-3, 6-2 te sterk voor haar. Halenbeek is een oude bekende in het circuit. Na een aantal jaren van het studentenleven genoten te hebben, heeft zij het racket weer eens uit de kast gehaald. In 1986 viel zij voor het eerst op doordat zij met haar 'pielspel- letje' de Masterstitel in D behaalde. Het jaar daarna stootte zij gelijk door in C en bereikte zij ook daar de Mas ters. Wegens een gebroken duim moest zij zich hiervoor terugtrekken. Het daarop volgende seizoen ging zij op herhaling en kwam zij opnieuw bij de laatste acht, wat met zich mee bracht dat zij weer bij de Masters zat. Weer sloeg het noodlot toe. Vanwege een migraine-aanval moest zij weer opgeven. Het jaar kwamen haar tennispresta- ties vanwege haar studie op een laag pitje te staan. Flalenbeek: Je weet wel hoe dat gaat. Een nieuwe wereld, nieu we mensen, er bleef weinig tijd over om nog te tennissen." Dit jaar is zij weer bruisend actief, zoals zijzelf zegt. Na vijfde klasse gespeeld te hebben bij De Leidse Hout, besloot ze daarna weer eens voor een paar toernooitjes in te schrijven. Zonder na de competitie ook maar één keer getennist te hebben eindigde zij bij haar eerste toernooi op Unicum in de finale tegen Heddy Boers. Het tweede toernooi op Fores cate presteerde zij weer goed. Daar be reikte zij de laatste vier door uitschake ling tegen Nicoliene Derks. Deze week heeft zij na de overwin ning op Ten Berge de kwartfinale be reikt. Door deze prestaties zit er voor Halenbeek misschien wel weer een plaatsje voor de Masters in. „Ik speel waarschijnlijk nog op De Leidse Hout en in Nieuw Vennep. Ik zou het heel leuk vinden om nu wel een keer de C- Masters te spelen." Bij de mannen in BI opende Maar ten Kallenberg tegen Marco Smit met slim volley-spel. Hij pakte de eerste set met 6-2. Vervolgens nam Smit het heft in handen. De tweede set overrompel de hij de Unicummer met vlijmscher pe passings. In de derde liep Smit door naar een 3-0 voorsprong waarna bei den hun service niet meer verloren en met 6-3 de beslissende reeks naar de Alphenaarging. In B2 was Kallenberg wel succesvol. Met 6-2, 4-6, 6-4 ging hij langs C-top- per Wouter van Tongeren en bereikte hij de laatste acht, waarin hij Harrold van Schie treft. Ook Frank van Leeu wen bereikte via Patrick Wijffelman de kwartfinale. De eerste set ging met 6-2 naar de muurvaste Van Leeuwen. De tweede set speelde Wijffelman gevari eerder. Van Leeuwen maakte hierdoor meer fouten en verloor die set met 3-6. De beslissende reeks eindigde met een break in het voordeel van Van Leeu wen (6-4). Van Leeuwen stuit nu op Gert-Jan Egberink. De laatstgenoemde won in de tweede ronde van Marcel van Gaaien. Van Gaaien werd gek van de harde wind bij Dekker. „Het is net een loterij. Alle ballen vallen net twee cen timeter buiten de lijnen, terwijl ze nor maal dertig centimeter binnen blijf ven", aldus de Alkemade-speler. Later op de dag tegen Waldo Jansen in BI bleef hij weer met lege handen achter. Met 6-1, 6-2 stond Jansen slechts drie games af. Ook Alexander van den Berg bereikte de kwartfinale via een 4-6,6-2, 7-6 overwinning op Xander Hertzman. Jansen treedt in de kwartfinale aan te gen Patrick Kleian, die Merenwijker Ri co Jong a Tai met 7-5,6-4 versloeg. Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wimvan Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,2300 AB Leiden. De Leidse profvoet baller Remco Tor ken (ADO Den Haag) hoopt deze week rond te komen met de nieuwe eredivi sieclub VW uit Venlo. Torken moet ruim drie ton opbrengen. Marcel Valk heeft nog steeds geen nieuwe club. Van Heeren veen heeft hij niets meer ge hoord. Alfons Groenendijk wacht in spanning op een tele foontje van een club uit Enge land. De belangstelling is vol gens de 'Leidse' Ajacied serieus De vijfde wedstrijd van het Be- achvolleybal Circuit is op 17 en 18 juli in Den Helder Hand balvereniging Saturnus houdt in oktober een reünie. Rob Otten (071-171378) is op zoek naar oud-leden van HVLen Apollo Voetballer Rut van de Groep (overgeschreven naar Huizen) gaat toch weer praten met zijn oude club IJsselmeervogels Er komt een verandering in de aanwijzing van Tourformaties. De 'wild cards' worden afge schaft. De formaties worden op gedeeld in twee divisies. De beste achttien geklasseerde ploegen zijn automatisch verze kerd van deelneming aan de Tour. Zij zijn dan wel verplicht te starten in alle wedstrijden om de wereldbeker en twee van de drie grote ronden. Dit jaar bleef Banesto nog weg bij Parijs-Rou- baix ADO Den Haag wil weer op zaterdagavond gaan voetbal len. Risico-duels verhuizen naar de zondag. Waarschijnlijk wordt er dan weinig op zaterdagavond gespeeld Secretaris Hannie Verhoeks (speelde ooit betaald voetbal bij UVS) is tot erelid be noemd bij LFC Mark Rasch (in Castricum) en Bennie Gosink (in Zuid Laren) behaalden de afgelopen dagen een criterium overwinning. René van der Salm (Woubrugge) pakte de ze ge bij de B-amateurs in Bleis- wijk. Dirk Jan van Reek (Noord- wijk) werd vierde en Leidenaar Alex Jansen vijfde. In Zuidland eindigde nieuweling Kjell van Paridon (Noordwijkerhout) als vierde. Amateur Tom de Jong (Oude Wetering) werd zesde. In Breskens eiste Peter Hoondert de vijfde plaats voor zich op. De Bollenstreek-jeugdrenners Ro bert Bierman (4de). Gerben van der Reep (6de) en Arie van Oyen (8ste) presteerden goed bij het Nederlands kampioenschap wielrennen in Apeldoorn Den Haag krijgt in 1995 het WK schermen. Dit evenement met ruim 600 deelnemers wordt ge houden in Houtrust Sport Herman Wijnands (onder ande re werkzaam bij Rijnsburgse Boys, Ajax en zaalvoetbalvereni ging Glasbergen de Best) gaat als trainer bij Volendam 2 aan de slag Voetballer Jan Mulder (Telstar) stapt over naar de Schiedamse vierdeklasser SMC Opvallend is dat de terugge keerdevoetbalscheidsrechters Hans Alblasen Hans Ladan zijn gepromoveerd naar groep 1 van de zondagcompetitie Op za terdag 17 juli begint in Haarlem de Coca Cola Softbahveek Almere heeft niet langer het alleenrecht als het gaat om hele triathlons. Volgend jaar zal ook in Stein een wedstrijd gehouden worden over de maximale af standen Vorige week is Leo Dingjan overleden. Dingjan was jarenlang jeugdvoorzitter en se cretaris van de voetbalclub Do- cos De Leidse jeugdvoetballer Alan Campfens (van UVS naar Ajax) is geselecteerd voor de se lectie onder de 16 jaar. Binnen kort vertrekt hij met de groep naar Oostenrijk Jeffrey van Drie! (Sparta 2) versterkt de selectie van Rijns burgse Boys Bij het veldrijden komen met ingang van het nieuwe seizoen andere catego rieën. Nieuwelingen, junioren en amateur/beroepsrenners blijft gehandhaafd. Neo-ama- teurs en cvclosportieven zijn nieuw bij het veldrijden Korf balclub De Algemene is present bij de Leidse Peurbakkentocht. Dit in het kader van het 60-jarig bestaan De loting van de Mui- li lease Cup korfbal: Olympiek- Fiks, Madjoe-DES. Fluks-Phoe nix, Crescendo-De Algemene, KZ Leiden-De Meervogels, De Raven-De Danai"den, DKC- Velocitas en Tempo-Avanti

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23