Schrijvende Lezers BRISTOL MERKBAAR VOORDELIGER WOENSDAG 7 JUL11993 CHEF PAUL DE TOMBE. 071 -356484, PLV -CHEF JAN VAN DER NAT. 071 -356483 Verpleeghuis De directeur van een verpleeg huis bakkeleit met de wethou der van Voorschoten over de verdeling van verpleeghuis plaatsen. In het Leidsch Dagblad van 24 juni reageert Wethouder Ten Have (Volksgezondheid) van Voorschoten op mijn brief, ge publiceerd op 9 juni. De wethouder zegt in zijn reac tie het ruiltje (tussen de ge meente Leiden en gedeputeer de staten) van zijn 50 bejaar denhuisplaatsen tegen 60 ver pleeghuisplaatsen niet te willen kennen. Want, aldus de heer Ten Have, het beleid is demo- cratisch door de minister op 17 augustus vastgesteld. Maar zo zit de vork niet in de steel. De gemeente Leiden en gedeputeerde staten 'deden za ken' over derden (de verpleeg huizen en het departement van WVC) zonder die partijen daar bij te betrekken. In september 1989 en nog eens bevestigd in juli 1992, dwz vóór de minister van WVC in augustus 1992 op advies van de provincie een be sluit nam. De tekst van het ruil tje kwam pas in februari 1993 boven water. Een wankel funda ment van het besluit, niet alleen juridisch maar ook democra tisch. Van een wethouder zou je een ander oordeel verwachten, hoe legitiem het ook is dat hij voor de belangen van Voor schoten opkomt. Dat de burger zo vervreemdt van de politiek is geen wonder. Een kind kan be grijpen dat de Raad van Toe zicht en de directie van de Stichting Elisabeth-Van Wijc- kerslooth het ruiltje niet accep teren. Niet alleen vanwege de bovengenoemde reeftnen, maar ook omdat als gevolg van dat ruiltje de stichting beneden de exploitatiegrens voor een goede zorgverlening zou komen, aldus de accountants van de provin cie en die van de stichting. In de koepelstich'ting i.o. heb ik mij steeds kritisch uitgelaten over de kwestie van de depen dance en niet pas, aldus de heer Ten Have, op het einde van de rit. Niet alleen door mij is steeds benadrukt dat alleen 'gezonde' verpleeghuizen de zorg voor de pendances en extra-murale zorg (substitutie en thuiszorg/zwe vende bedden) op zich kunnen en mogen nemen. De door mij genoemde feiten en argumenten zijn door nie mand weersproken of onwaar genoemd. Helaas gaat ook de heer Ten Have niet op de argu menten in. Ik blijf bij mijn conclusie: de oorzaak van het probleem is een politieke. Voor de oplossing geldt nog steeds; beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Mr. J.J.L Soeten, algemeen directeur van de Stichting Elisabeth-Van Wijc- kerslooth, Van Wijckersloothplein 1, Oegstgeest. Handschrift Op 15 juni verscheen in het Leidsch Dagblad een interview met de psychologe Lisa Ham- stra-Bletz die aan de Leidse universiteit is gepromoveerd op een onderzoek naar kinder handschriften en schrijfpro blemen bij jonge kinderen. Hamstra ontwikkelde een mo del om afwijkende kinderaf schriften ?e herkennen, zodat leraren op basisscholen tijdig kunnen bijsturen als het mis gaat. Uit naam van het Instituut Cor Haenen van der Hout, stichting voor schrijf-pedagogische hulp, wil ik graag reageren op het ar tikel in uw krant over de pro motie van mevr. dr. E. Hamstra- Bletz op de dissertatie: Het kin derhandschrift: ontwikkeling en beoordeling. „Schrijven is nodig om opti maal te kunnen functioneren. Sterker gezegd: een leerling schopt het niet ver als hij niet behoorlijk kan schrijven." Deze woorden, gesproken vanuit de universiteit, klinken ons als mu ziek in de oren. Eindelijk wordt schrijven uit het verdomhoekje gehaald, eindelijk wordt er be grip getoond voor de ellende die een leerling dagelijks moet meemaken. Mevrouw Hamstra heeft vijf jaar achter elkaar groe pen kinderen gevolgd en op grond van wat door de kinderen op papier was gezet, conclu deerde ze: - slecht schrijven gaat niet van zelf over en - slecht schrijven moet men niet zien als een teken van slordig heid. Fijn dat dat nu wetenschappe lijk bewezen is! Maar wat doe je met die uitslag als je wel wilt maar niet kunt schrijven? Medewerkers van ons Instituut helpen al jaren leerlingen die moeite hebben met schrijven. Zij werken vanuit de beweging die wél lukt, laten die beweging beleven op bordruimte of een groot vel papier, breiden de be wegingen dan uit: naar buiten, naar binnen en tenslotte ont staat een ritmische beweging die leidt tot een goed lopend en leesbaar handschrift. M.H. Arends-Scheers, Smedenweg 6, Nieuw-Vennep. HSL den ontslaan, meldde het Leidsch Dagblad op zaterdag 26 juni. Voor de reiziger ziet het er somber uit, meent Lei- denaar B.J. Boonstra. Een falend beleid! Slechts een kort artikel, 300 per soneelsleden van de NZH, drei gen ontslagen te worden. In de eerste plaats is dit niet een fir ma, waar geen goederen-afzet meer voor is, maar een natio naal vervoerbedrijf. Een district chef drukte het eens zo uit: „Minder subsidie, dan maar op heffen van lijnen." Maar om eens een studie, in samenwerking met de pilaren van achter het stuur te verrich ten, is geen sprake. Het is na tuurlijk wel zo, dat in deze stu die hele grote fouten in de pu bliciteit naar voren komen. Voor de kiezers, die iedere keer maar weer stemmen op mensen, die het niet aandur ven, om hierin ook een grote rol te vervullen, ziet het er als reizi ger in de toekomst somber uit. B.J. Boonstra, Stellingmolen 79, Leiden. Bootmetro Een bootmetro door de singels, verhoogde bruggen voor het scheepvaartverkeer; Leiden is druk doende een vaarstad te worden. Maar niet iedereen die aan het water woont wordt daar gelukkig van. Geachte heer Walenkamp, Wat heerlijk voor ons dat u zo uw best doet om toeristen via het water naar Leiden te trek ken. Voor ons een geruststelling dat u voor de uitvoering subsi die ontvangt. Zo gelukkig als u zich voelt zo ongelukkig voel ik mij en wel door het volgende. De 5e Binnenvestgracht, het water direct grenzend aan de Hortus is een open riool. De rio leringen van het Botanisch La boratorium, een gedeelte van het Academiegebouw, de wo ningen van de Nonnensteeg en gedeeltelijk aan de 5e Binnen vestgracht, monden recht streeks uit in het water van de Binnenvestgracht. Wat het re sultaat is kunt u komen ruiken en bekijken. In het water drijft De passantenhaven aan de Haven in Leiden. foto hielco kuiper ontlasting die erin geloosd wor- Ik schaam mij dat Leiden zich krijgen onze stad kunnen laten den. U hebt er vermoedelijk op deze manier manifesteert, bezichtigen, geen idee van hoeveel wande- Zou het niet beter zijn om eens lende toeristen, als ze op zoek wat geld te besteden aan de zijn naar de ingang van de Hor- aanleg van een eenvoudige rio- Mw. A.J. Fluit, tus, dit middeleeuws tafereel lering zodat wij zonder het Nonnensteeg 20, moeten aanschouwen. schaamrood op de wangen te Leiden. Indien u reageert op een artikel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief de datum vermelden waarop het werd ge publiceerd? Brieven worden in het algemeen in de krant ondertekend met naam, adres en woonplaats. Plaatsing van inge zonden brieven bete kent niet dat de re dactie het met de in houd ervan eens is. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brieven in te korten en plaat sing van brieven te weigeren. Vorige week maakte het kabi net een voorlopige keuze voor de aanleg van een Hoge Snel heids Lijn dwars door het Groene Hart. HSL Hollands Schrijnend Leed Hoe men het ook uit wil leggen slechts 'Den Haag' heeft het voor 't zeggen en zo werkt men daar secuur méér en méér naar dictatuur Als hun 'spreekbuis' dient May- Weggen. Neem nu eens die snelheids trein dat kan ook op 'oude lijn' Is héél de regering vóór???? Heeft de 'rest' dan echt niet door dictatoriaal te zijn? „Een greep uit 'de oude doos'. Kent u ze nog uit de bundel: Kun je nog zingen, zing dan mee." Alle man van Nêêrlands stam voelden zich der vaad'ren zo nen konden nu vrij op 't plekje wo nen tot nu dus May-Weggen Kwam met haar HSL idéé Weg er mee!!!!! May, gebruik toch je verstand je verziekt ons mooie land. „Onderwijzend personeel, stu deer het met de kinderen in. Het is nodig. En U, thuis, straks bij echt protest." Ook uit die bundel: Voor Nêêrland een lied op een krachtige toon voor 't land dat ik liefheb, waar ik nu nog woon Maar straks wordt het door HSL-lijn verpest daarvoor doet May-Weggen verschrik'lijk haar best Kom, burgers, buitenlui, tuinder en boer 'ze' helpen ons Holland totaal naar z'n moer. Het kan en het moet op het ou de tracé en willen 'ze' 't anders: laat ho ren uw „Nee!" Mischien denkt u nu dat schrij ver dezes het van de lollige kant ziet. Hij gaat immers zingen. Probeer eens mee te zingen met 'de oude tekst' er naast. U proeft de 'tragedie' van datgene wat boven uw en mijn hoofd hangt. Flet gaat toch over uw huis, uw land, uw kassen, kortom uw bezit!! J. Slootweg, Wésteinde 15, Hazerswoude. NZH Als de overheidsbezuinigingen doorgaan moet de busmaat schappij NZH de komende drie jaar driehonderd personeelsle AGENDA WOENSDAG 7 JULI Leiden Informatiepunt Gemeenschap pelijk Wonen, Gerestraat 20, van 20.00 tot 21.00 uur. Noordwijk Woensdagavondzang m.m.v. Scheven ings Vissersvrouwen koor en Edinburgh University Singers, Oude Zeekerk, Hoofd straat 96, aanvang 20.30 uur. Noordwijkerhout Viswedstrijd, org. HSV De Ar- noud, inschrijven nabij Ten nispark Jonkers vanaf 18.00 uur, wedstrijdduur van 18.45 tot 21.15 uur. Oegstgeest Bridge-drive in 'Hotel het Witte Huis', aanvang 19.45 uur. Voorschoten Zomerbridge (beginners/gevor derden), org. Bridgeclub Voor schoten, Cultureel Centrum, Pr. Marijkelaan, inschrijven 19.15-19.45 uur, aanvang 20.00 uur. DONDERDAG 8 JULI Noordwijk Rabo/Novostrandloop, bij poli tiepost op het strand t.h.v. Kon. Wilhelmina Boulevard, aanvang 19.30 uur. OP ALLE BADPAKKEN BIKINI'S EN ZWEMBROEKEN. 4rNÖi™aL2t9 Bristolp"!* Normaal 1695 RristolpriJS 1 Normaal 2 iBristolprijs Normaal/ Bristolpnjs Ballerina in div. kleuren. Maten 36 - 42. Normaal 34.95 l Bristolprijs Modieus bloem T-shirt in turquoise, cerise en geel. Maten S-M-L. T-shirt, 100% katoen, Katoenen T-shirt in diverse kleuren, met in diverse kleuren. div. prints. Moten M-L-XL. Maten S-M-L-XL. Rib singlet 100% katoen in diverse kleuren. Maten S-M-L-XL. Nylon/taslan fantasie short in diverse kleuren. Maten S-M-L-XL. 1TF5G Normaal 24.95 Per stuk I# Vlecht mocassin in diverse modellen. In zwart en bruin. Maten 39 - 46. Normaal 39.95 Bristolprijs 35^^^ Nubuck sandaal in paars-multi. Maten 20-35. Normaal 34.95 Bristolprijs 27.50 Leder sandaal in cognac en wit. Maten 36 - 42. Normaal 54.95 Bristolprijs 45.^" Slingback pump in zwart suèdine en off-white. Maten 36 - 42. Normaal 49.95 j: Bristolprijs 40»^?5\>^^~ Nubuck sandaal in blauw en fuchsia. Maten 23 - 35. Normaal 24.95 Bristolprijs 20.- Zwart leder molière. Maten 40 - 45. Normaal 74.95 Bristolprijs 60.- Wit leder natuurvorm muil. Maten 36 - 42. Normaal 24.95 Bristolprijs 20.- Wit leder klomp. Maten 36 - 41 Normaal 29.95 Bristolprijs 20.- Wit leder/synth. sport/vrijetijdsschoen. Maten 36 - 46. Normaal 59.95 Bristolprijs 50.;^ Canvas molière in multi-colour. Maten 24 - 35. Normaal 24.95 Bristolprijs 20.- Linnen molière in zwart en wit met zilver garnering. Maten 36 - 42. Normaal 39.95 Bristolprijs 30.- Canvas bootschoen in zwart, wit en marine. Maten 34 - 46. Normaal 12.95 Per paar Irys gedessineerd semibox matras. Gevulcaniseerd rubber/katoen, met 2 luchtkamers. Afm.: ca. 200 x 72 x 8 cm. Sauna-slipper in zwart/lila. Maten 36 - 46. Normaal 24.95 Bristolprijs 20.- Canvas molière in div. kleuren. Maten 28 - 46. Normaal 19.95 Bristolprijs 15.- Normaal/ 'Dream' envelop slaapzak. Buitenstof: nylon Binnenslof: kafoer Vulling: 350 gr/m2 Afm.: +190x75 DEN HAAG: Vlamingstraat 24 (naast Mc. Donalds en boven Zeeman Textiel Super) tel. 070 - 3648423 Donderdag koopavond LEIDEN: Langegracht 5 (naast Digros) tel. 071 - 226164 Donderdag koopavond ZOETERMEER: Stadshart Passage Winkelcentrum 'Stadshart' tel. 079 - 425448 Vrijdag koopavond Week 27 - 1993. Aanbiedingen geldig van 5 t/m 17 juli, zolang de voorraad strekt.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 18