Novotna houdt het niet droog Zonderop: drie maal prijs Lugthart wankelt tegen Egberink 'Strooplikker' voor Kroon I Sport Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankQ MAANDAG 5 JUL11993 Jana Novotna verloor de finale van Wimbledon en hing na afloop als een huilend kind in de armen van de Herto gin van Kent. Het was een voor Engelse begrippen zeld zame koninklijke 'knuffel' die zelfs kampioenen niet krij gen, maar niemand wilde ruilen met Novotna. LONDEN ROB V VOORSCHOTEN WALTHER JACOBS TENNISMEDEWERKER Jan-Willem Lugthart bleef deze week wederom ongeslagen bij Forescate. Via een 6-1,6-1 over winning op Marcel van Rijn werd ook zijn deelname aan de Masters een feit. Lugthart had in de halve tegen Gert-Jan Eg berink gewankeld, maar herstel de zich op tijd. Bij de vrouwen gingen de B-titels naar Nata- scba van Schaik. In zes sets zet te zij zowel Ruby Pennings als Pascal Jongmans aan de kant. Gert-Jan Egberink voelt zich al jaren heerlijk thuis op het gravel van zijn eigen Forescate. Al jarenlang speelt hij zijn eigen toernooi, presteert daar goed, zegt nog beter te kunnen, maar verzuimt dan in te schrijven voor andere toernooien waarin hij het gezegde kan waarmaken. Dit jaar stort hij zich echter in het B circuit. Ongeveer vijf toer nooien gaat hij spelen en zegt voor de Masters te gaan. Egbe rink is zeker een goede tennis ser wat hij ook tegen Lugthart bewees in de halve finale. Maar of hij in staat is dat eindtoer- nooi te halen, mag aan getwij feld worden. In de strijd tussen Egberink en Lugthart kwamen de aspiraties van de Voorscho tenaar naar boven. Lugthart leek na een 6-1, 3-1 voorsprong weer rechtstreeks op een sim pele zege af te stevenen toen Egberink het heft in handen nam. Anderhalve set had de Katwijker vervolgens niets in te brengen. Lugthart zelf daarover: „Bij 3-1 begon het te tollen voor mijn ogen. Het leek wel of ik over de baan zweefde. Ik had waarschijnlijk te weinig gegeten of zo." Egberink leek voor een sensatie te gaan iorgen ware her niet dat ook hij een terug slag kreeg. Op 4-2 in de derde set kreeg Egberink last van een spier in zijn bovenbeen. Dit gaf Lugthart de kans terug te ko men in de wedstrijd. Egberink maakte geen game meer. In B2 won Egebrink wel 'gewoon' het toernooi. Zonder ook maar een set in de problemen te geraken pakte hij de toemooioverwin- ning. In de finale was Waldo Jansen met 6-4,6-2 kansloos. Bij de vrouwen in BI en B2 ging de titel naar Natascha van Schaik. In BI had Ruby Pen nings alleen in de eerste set wat in te brengen. Vervolgens scha kelde Van Schaik een tandje ho ger waarna de Noordwijker- houtse nog slechts een game haalde. In B2 won Van Schaik van districtskampioene Pascal Jongmans. In drie lange sets waarin de dames elkaar bijzon der weinig toegaven, was het Van Schaik die met 3-6, 6-4, 6-3 aan het langste eind trok. Bij de mannen in Cl deed Wouter van Tongeren wat van hem ver wacht werd. In de finale tegen Eric-Paul van Weeren liet hij al leen in de tweede set een steek je vallen. Met 6-2,6-7,6-3 pakte hij zijn eerste toemooioverwin- ning. Bij de vrouwen in C ging de titel naar Nicolien Derks. Te genstandster Maud Beran had veel moeite met de diepe spin- ballen van Derks. Daardoor maakte zij nogal wat foutjes wat in een 6-4, 7-5 overwinning re sulteerde. Zus Daniëlle Derks pakte de titel bij de vrouwen in D. Met 6-4, 7-6 was zij sterker dan Marjolein Cornelissen. Bij de mannen was Herman van Marwijk de sterkste. In de finale was Jurgen Bolten zijn tegen stander. Van Marwijk hield de bal rustig in het spel en oppo nent Bolten beukte de ballen re gelmatig in het hek. Met 6-3, 6- 3 bleef hij aan de goede kant van de score. Bij de DDD30+ pakten Mar jolein Poorta en Annelies Schra- ma de titel en plaatsten zich hiermee voor de Masters. Bij de mannen wonnen thuisspelers Jan-Willem Annevelink en Wouter Leeuwenburg de titel. Ze had met één hand de Wim- bledon-schaal van de kampioen in handen gehad. In de beslis sende set was ze nog een punt verwijderd van een 5-1 voor sprong. Maar de 24-jarige Tsje chische stortte volledig in en werd verlamd bij de gedachte alleen al dat zij Wimbledon ging winnen. Ze maakte geen game meer en zou in drie sets verlie zen: 7-6, 1-6, 6-4. Het was de onthutsende ontknoping van de honderdste vrouwenfinale op Wimbledon. Ivan Lendl ook een gebo ren Tsiech verloor in 1987 de Wimbledon-finale van Pat Cash. Hij zou later zeggen dat men verliezers van een finale niet langer moet verplichten om de ceremonie en prijsuitreking bij te wonen. „De verliezer wil vaak alleen maar weg van de baan en meteen naar zijn coach of familie, of beter nog: alleen zijn." Novotna voelde zaterdag wat hij bedoelde. Ze was graag even in rook opgegaan. De 'kakma dame' van Kent moest noodge dwongen van haar stijve en voorgekookte protocol afwijken toen ze de prijs voor de num mer twee uitreikte. Ze sprak de woorden 'Jana, kop op, een keer ga je hier winnen, ik weet dat je het kan'. Dat was te veel voor Novotna. Het was twee weken droog gebleven aan de Church Road, maar opeens vloeiden er tranen over het heilige gras. De hertogin pakte het betraande hoofd en drukte het tegen haar schouder. Het leek wel moeder en dochter. „Ik schoot vol," zei Novotna later. „Ik probeerde mezelf te dwingen koel te blij ven, maar toen ze lachte en sprak, liet ik me gaan. Ze is ook vrouw." Buiten beeld Steffi Graf was op dat moment buiten beeld, maar voelde mee en hield het ook niet droog. „Het duurde na mijn laatste punt maar heel even voordat ik me realiseerde hoe Jana dit moest ervarèn. Ik voelde met haar mee." De 24-jarige Duitse, die 745.000 gulden verdiende met haar triomf en vlak na de partij opvallend enthousiast de tribunes opklom om haar vader Bollenparkers heersen op eigen toernooi LANGERAAR GERT-JAN ONVLEE De door de plaatselijke kunste nares Els van Foeken vervaar digde replica's van het 'grote' Strooplikkersbeeld in Langeraar zijn weer uitgedeeld. Het tiende Strooplikkerstoemcoi van TC Langeraar zit er weer op. Henrik Kroon en Jane van den Brink kwamen in Langeraar als sterk ste D-singelaars uit de bus. Kroon pakte niet alleen een 'strooplikker' mee, maar deed tevens voor het LD-tenniscircuit goede zaken door Jordi Beijen in de eindstrijd terug te wijzen. De speler van Nieuw Vennep bleef zijn plaatsgenoot van de Kikkers met 6-3 en 7-5 voor. Het zeer beperkte DED1 -lijstje kreeg in Jane van den Brink-de verras sende winnares. Gedoodverfde favoriete Uonka Wijfje was na twee spannende sets in de der de geen partij meer: 6-0. In C30+ bleken twee stroop- likkertjes gereserveerd voor Ali Oudshoorn. De Woubrugse won met Marga Klein de vrouwen- dubbel en hield met Hans Vin- kesteijn toemooileider Cees van Emmerik en partner Heemskerk van de winst en het beeldje af. De dubbel werd een prooi voor de combinatie Manuputty/On- vlee. Rijnkanters Van Iterson en Heemskèrk maakten slechts vier games. De tickets voor het Masters- toernooi van de D dertigplus sers gingen in Langeraar naar het sterke vrouwendubbel Trees van Santen en Tiny van Ruiten en Ter Aarders Rob Koeleman en Ton de Wolff. Bollenpark De C-categorie werd op het 30+ toernooi van Bollenpark door eigen leden beheerst. Corry Kroon sloot twee onderdelen winnend af. Met Loes van der Heiden en Ed Kraska was zij on genaakbaar. Dezelfde Kraska die, met René Hoek de man- nendubbel op zijn naam schreef. Ook in Noordwijk konden dit weekeinde weer plaatsbewijzen voor het Masterstoernooi wor den verdiend door dubbelende plussers in D. Bij de mannen kwamen de winnaars van TV Oosthout, de vereniging die op Bollenpark toch goed was verte genwoordigd. Melle Pebesma en Jos IJsselmuiden bleven thuisspelers Franck en Plug met 7-5 in de derde voor. Els de Mare en Marga Steen voorden hielden de winst wel in eigen Bollenparks huis door Oosthou- ters Corine Baas en Magda van Velzen te verslaan. en moeder te zoenen (haar vriend Michael Bartels, een For mule 3-coureur, ontbrak) was gisteren niet terug te vinden op de voorpagina's van de Britse bladen. Elke zondagkrant bracht de 'vrijage' tussen de hertogin en de verliezer, die met de helft van Grafs prijzengeld niet getroost kon worden. Novotna moest na haar ne derlaag nog de dubbelfinale spelen met Larisa Neiland, maar die wedstrijd werd lange tijd uitgesteld omdat ze er gees telijk doorheen zat. Uiteindelijk zou ze met een flauwe glimlach verschijnen en ook de dames- dubbel verliezen tegen Natalia Zvereva en Gigi Fernandez. Dat kon er nog wel bij. Hoe presteerde Novotna het om Steffi Graf te laten ontsnap pen? In de eerste set ging de strijd gelijk op. Hoewel Novotna slecht serveerde haar eerste service kwam in de eerste set niet boven het gemiddelde van 43 procent speelde ze onbe vangen en aanvallend tennis. In de tiebreak verloor ze, maar in de tweede set zou ze keihard te rugslaan. „Ik had het gevoel dat ik vloog," zei ze over die tweede set die ze met 6-1 won. En in derdaad, ze speelde tennis dat de laatste jaren in het ingesla pen vrouwencircuit nauwelijks werd getoond. Hier lag de kans om aan te tonen dat Graf en Se les niet ongenaakbaar zijn. Breekpunt In de beslissende ronde ging de nummer negen van de wereld op dezelfde voet door. In korte tijd bouwde ze een 4-1 voor sprong op en op eigen service had ze nog één punt nodig om 5-1 te scoren. En toen kwam het breekpunt van de wedstrijd. Ze sloeg een dubbele fout, duwde een volley meters uit en smash- te op breakpoint tegen een bal in het net. Niet alleen haar ser vice-game was gebroken, alles was op dat moment gebroken, zo zou blijken. Ze maakte geea game meer en bereikte het ab solute dieptepunt met drie dub bele fouten op 4-3 waarna Graf op 4-4 kwam. Op 4-5 moest ze met haar ei gen service de wedstrijd redden, maar op haar schouders rustte een zak aardappelen en op haar slagen een vloek, Ze leverde op- nieuw de game in en daarmee het dure 'kampioensbord'. Alsof het om niet meer dan een fris bee ging, zo makkelijk werd het ding in de schoot geworpen van Steffi Graf. Het betekende de vijfde titel in zes jaar voor 'Frau- lein Forehand'. In tennis gebruikt men voor een dergelijke ineenstorting de term 'choken'. Het is een begrip dat wordt gehanteerd als spelers op belangrijke momenten gaan bibberen en fouten maken. De zenuwen halen elk gevoel voor de juiste richting en de juiste slag weg. Novotna ontkende nerveus te zijn geweest. „Ik was wel moe, maar had niet het ge voel dat de zenuwen mij parten speelde." Graf zei dat ze niet het gevoel had dat ze de titel in de schoot geworpen had gekregen. „Nie mand geeft een finale op Wim bledon zo maar weg, maar ik WALTHER JACOBS TENNISMEDEWERKER Bionda Zonderop is er op de open tenniskampioenschappen van Alphen aan den Rijn in ge slaagd haar plaatsingen waar te maken. Dat hield in dat ze met drie hoofdprijzen naar huis ging. In haar single wachtte haar de zwaarste taak: het afre kenen met aanstormend jeugd- talent Carlijn Buis. In de dubbel en mixed met Margot van Over loop en Peter Grimbergen wer den gemakkelijke Hoewel zij nog steeds niet volledig hersteld was van haar op de districts opgelopen enkel blessure, ging de Ripse toch van start. „In het begin was het alle maal nogal stijf. Maar toen ik eenmaal warm was heb ik er een brace omgedaan waardoor de pijn een stuk verminderde en ik lekker kon spelen." Zon derop zei daarmee niets te veel. Na de eerste set gewonnen te hebben, kwam ze los. Met veel kracht en souplesse werden alle ballen tegen de lijnen gerost, waarbij Buis regelmatig het na kijken had. Buis na de wed strijd, waarin zij de schade be perkt hield tot 4-6, 3-6: „Dit gaat gewoon nog te hard voor mij. Ik heb nog nooit tegen ie mand gespeeld die zo hard slaat. Daar moest ik aan wen nen, maar dat gebeurde te laat." Zonderop was na de partij op gelucht. „Je zit toch met het idee van: zij speelde in het vier de van Unicum en ik in het eer ste, dat moet ik dus winnen. Als ik verloren had dan had je ie- dereerf moeten horen. Marco Visser pakte in Alphen zijn eerste toernooizege van dit seizoen. Hij had de finale be reikt door een 6-4, 6-2 zege op clubgenoot Onno van Paridon. Zijn tegenstander in de finale was Leiderdorper Mark Post. Deze presteerde het drie rondes achter elkaar een set en 5-2 achter te staan, en drie maal de winst te pakken waardoor hij de finale haalde. Na in de kwartfinale twee matchpoints overleefd te heb ben tegen Mare Fleischeüer kon ook Jeroen Vink het niet afma ken. Vink kreeg in de tweede set vijf matchpoints maar kon geen van alle verzilveren. Toen Visser in de eerste set 5-0 voor stond en Post weer terug vocht naar 5- 3 reageerde Visser wel accuraat. Hij bleef kalm iri plaats van boos te worden en concentreer de zich op de volgende game. Dat resulteerde, zij het via een spannende game, in setwinst. In de tweede reeks leek Post op. Op zowel 4-3 als 5-4 in het voordeel van Visser kreeg de Leiderdorper meerdere kansen de service van zijn opponent te breken. Dat lukte hem telkens niet. De Unicummer hield zijn hoofd koel en serveerde de wedstrijd via 'halve aces' uit. Aangezien TEAN een van Vis sers laatste toernooien in het Leids district is dit seizoen, kwam de overwinning voor hem niet te vroeg. „Door deze overwinning heb ik me vrijwel "zeker voor de Masters geplaatst. Ik speel eerst nog Dekker, daar na ga ik twee weken buiten het district spelen (Shot in Zeist en Egmond aan Zee) en dan drie weken met Jeroen Boogmans naar Frankrijk om daar toer nooien te spelen. Aan het eind van het seizoen speel ik dan nog de Leidse Hout en dan komen de Masters er ongeveer aan," al dus Visser. Bij de mannen in C ging de ti tel naar de als zesde geplaatste Taco de Vries. In een finale van zeer hoog niveau versloeg hij de als vierde geplaatste Jasper van Ingen. De Vries maakte zoals al tijd weer een zeer relaxte in druk. Via zeer gevarieerd spel weet hij zijn tegenstander fou ten te laten maken. Ook Van In- gen ging aan die tactiek ten on der: 3-6,6-1,6-2. Bij de vrouwen in C ging de titel naar Heddy Boers. Boers Plaatsingen DEKKER TENNIS HEBT 1. M. Visser. 2. P. Polta. DEB1: 1. B. Zonderop. 2. I. Kruit. HEB2: 1 M Kallenberg. 2. P. Kleian. DEB2: 1. R Pennings, 2. M. Zonderop. HEC1: 1. M. van Sterkenburg. 2. P. van Hal. DEC1: 1 H Boers. 2. N. Derks. HDC: 1 Van i Meel, 2. Freke/Plugge DEC2: Overige onderdelen niet geplaatst. HEC2 30+: 1. HDC2 30+: 1. L. en R. Lucas, 2 D. Que/ V. Weber. DDC2 30+: 1. L Gijzel/ J Verkerk. 2. J. Smith/ A Nijkamp. GDC2 30+: 1. L. Gijzel/ V. Weber. 2. A. Nij kamp/ D. Que. HED1: 1B. van der Ven. 2. 0. Borst. DED1: M. Akerboom, 2. K. Boers. HDD1 30+: 1. W. Brand/ A. Ver- schueren, 2. M. Teljeur/ R v.d. Berg. DDD1 30+: 1. C. Meersman, 2. L. van Bennekom, 2. W. Ringen/ A. Verkerk. GDD1 30+: 1. T. Schouten/ M. Teljeur, 2. I. Geus/ A. Rijnaarts HED2 18+: 1. R. geerlof, 2. K. van Kalkeren. DED2 18 1. N. Voskuilen, 2. J. Meerburg HDD2 18+: LR. de Graaf/ R Poot. 2. C. Lelieveld/ H. Voskuilen. DDD2 18+: 1. G. PlaizierA. Kok. 2. M. Visser/ J. Meerburg. GDD2 18+: 1. N len/ W. Reinders. 2 M Stouten/ F. van Es. BOTESA: HEC: 1. P Stolwijk. 2. P. Brand. DEC: poule. HDC: 1. J. Vink/ F. v.d. W GDC: Koens/ J.P. Vink. HED1 35+: 1. R. Vonkert, 2. F. Grunder. DED 35+: 1. A. Bakker, 2. A. Bos. HDD1 35+: 1. L. Brandhorst/ Te Riele, 2. R. de Groot/ S. Hartwijk. GDD1 35+: 1. Gesman/Vis, 2, De Groot/ Hartwijk. HED2 35+: 1 P. per. DDD2 35+: 1. S. beukering/ N. Maassen, 2. E. Hommel/ E. v.d. Valk. GDD2 35+: 1. J. van Dalen/ L. de Groot, 2. M. en W. Klein. RIJPWETERING 30+ toernooi. HDC2; 1. L. en W. Koek. 2. S. van Veen/R. Kuipers. DDC2: 1. T. van Santen/ R. van der Voort, 2. R. Aker boom/T. van Ruiten. GDC2: 1. T. en L. van Santen, 2. C. Zonderop/ W. Koek HDD1: 1. S. van Doesselaar/ G. van Kampen, 2. T. Lek/W. Serai. DDD1: 1. J. van Klink/ M. van de Heiligenberg. GDD1: 1. G. Franse/ E. Fallaux, 2. C. Klem/ P. van Klink. HDD2, DDD2 en GDD2 niet geplaatst. Jana Novotna pinkt nog maar eens een traantje weg. De Tsjechische liet het op het beslissende moment in de eindstrijd tegen Graf lelijk afweten. foto epa heb op een belangrijk moment wel veel punten cadeau gekre gen. Op 4-1 achter in de derde set en zij aan service en in deze vorm. Ik had het idee dat het over en uit was." Novotna zal in Schoten bij Antwerpen, waar ze met haar coach Hana Mandlikova woont, de finale nog wel een paar keer overspelen. Maar de uitslag zal steeds hetzelfde zijn. Bionda Zonderop: driemaal succesvol op TEAN. foto ben de bruyn heerst dit jaar en steekt met kop en schouder boven de rest in die klasse uit. Ook in B behaal de zij deze week al goede over winningen op Margot van Over loop en Judith Verhoeff. In de halve finale werd haar een dui delijk halt toegeroepen door Carlijn Buis (6-0,6-0). Bij de mannen in D ging de eerste prijs naar Jelle Ooster- hoff. De Woubruggenaar had het in zijn finale tegen Iep Schrijvers zeker niet gemakke lijk. Schrijvers opende met een 6-2 winst in de eerste set. Daar na kwam Oosterhoff op gang en trok de winst met 6-4, 6-1 naar zich toe. Bij de viel het op dat bij de laatste acht, slechts een niet-TEAN speelster zat. Dit was Charlotte Zandbergen van ZTC. Zij bleef alle thuisspeelsters voor en won via Christa Verplancke het toer nooi. Met 6-4 6-0 was zij de sterkste. Bij de DDD30+ plaatste de combinatie Van Halen/Mees ters zich ten koste van het kop pel Duys/Rommers voor het af sluitende toernooi. Bij het HDD30+ viel die eer te beurt aan het duo Bosch/Van Deur- Circuit in cijfers HED: J Oosterhoff -1. Schrijvers 2-6 6-4 bergen - C Verplancke 6-4 6-0 DDB: n Overloop/ Zonderop - Kruit/ Verhoef Hakstege/ Verplancke 6-3 6-3. GDB: Zonderop/ Grimbergen - Stehouwer/ Na- gelkerken 6-1 6-0. GDC: Suyver/ Ham ming - Elberse/ Van den Donk 6-0 6-0 GDD: De Lange/ Mondfrooy - Rutten (2x) 6-0 6-4 HDD30+: Bosch/ Van Deursen - Stroker (2x) 6-2 6-4 DDD30+: Van Ha len/ Meesters - Duys/ Rommers 6-4 6-0 1 HEB2:G.J w 6-2 HEC1: W. van Tongeren - E P. vi Weeren 6-2 6-7 6-3. HEC2: D. Brunsve Hillegersberg 6-1 6-4. HED1: Duin/ Van Elderen 6-3 6-2 HDC2: Bosch/ Den Ouden - Smittenaar/ Van Tongeren 1-6 7-5 6-2. HDD1: Bol- Schaik - P. Jongmans 3-6 6-4 6-3 DEC1 +2: N. Derks - M. Beran 6-4 7-5 DED1: D Derks - M. Cornelissen 6-4 7-6 DED2: L. Zirkzee - I. van Overveld 6-3 6- 3. DDC: Koemans/ Poell - Chrispijn/ V Jacobs 6-4 6-1. GDC: Koemans/ Soels - Van Zuuren/ Rad der 6-2 7-6. GDD1: Mattheussens (2x) - Monker (2x) 6-1 6-1 GDD2: Van Over veld/ Ramakers - Rehm (2x) 4-6 6-1 7-6. HEC2 30+: A. Uljee - A Kloeke w o HED1 30+: R Hulsebosch - R Diehl 6-2 6-2 HED2 30+: N van Dijk - W. Koks hoorn 6-3 7-5. HDC2 30+: Hertogh/Van der Wal - MensUljee 6-4 4-6 6-4. HDD1 30+:Annevelink/ Leeuwenburg - Albers/ pel 6-2 4-6 7-6. DED1 30+: Van der Klaauw-M. Burning 6-4 6-4 DED2 30+: Van Kampen/ Kuypers - Handels/ De Jong DoesSchippers - Poorta (2x) 3-6 6-3 6- 6-3. GDC1 30+: Oudshoorn/ Vinkesteijn - DED1: T v.d. Brink - I Wijfje 5-7 7-5 6- 0. HDD1 30+: Koeleman/ De Wolff - Daalen/ Muller 4-6 6-4 6-2 DDD1 30+: Van Ruiten/ Van Santen - Jong en Eel/ Schotman 6-1 6-2. GDD1 30+: Beste broer/ Verhaar - Pietersen/ Koers 6-2 7-5 HED2: A. van Driel - J. Hoogeveen 6-3 6- 2. DED2: J. Korenromp - G. Renkers 6-2 7-5. HDD2 30+: Bokhorst/ Frederiks - Schrama/ Tonkelaar 6-3 7-5. DDD2 30+: Roggeveen/ Schol ten - Bon-Dofferhof/ BOLLENPARK 30+ toernooi. HDC1: R Hoek/ E Kraska - A Heuvink/ G. van Manen 6-3 7-6. DDC1: Winnaressen poule C Kroon/ L v d. Heijden. GDC1: winnaars poule C. Kroon/ E Kraska. HDC2: D. v d. Meer/ J. v.d. Geest - L de Boer/ R. Hoek 7-6 6-2 DDC2: W. v.d Meer/ D. de Ruyter - M. Dros/ W. Booy 6-4 6-7 6-3. GDC2: M. Dros/ R. Jansen - N. Muhn/ J IJsselmui den 6-4 6-7 6-3. HDD1: M. Pebesma/J IJsselmuiden - J. Franck/ F. Plug 6-4 2-6 7-5 DDD1: E. de Mare/ M. Steenvoorden - C BaasM van Velzen 5-7 6-2 6-4. GDD1: J v.d. Meer/ F v.d. Vlugt - M. en P Ruigrok 6-1 6-0 HDD2. Meyland/Vro lijk - Adriaansen/ Knetsch 6-2 7-6 DDD2: T van Kampen/ S Masohjn - T v.d. LepL van Ri|n 6-3 6-1 GDD2: S Masohin/ J van Duin - T. van Kampen/ W. Kroon 6-2 6-0. HDE: Davis/ Vrolijk V.d Geest/ Schoten 5-7 6-1 7-5 DDE: winnaressen poule H. Jansen/ C. Turn hout. GDE: V.d. Plas/Peters - Cornelissen (2x) 4-66-16-3. Marcel van Rijn was ook op Forescate kansloos tegen Jan Willem Lugthart. foto loek zuyderduin

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 12