Oranje vecht tegen bierkaai Mare Nagelkerken overtreft zichzelf ondanks nederlaag Sport Fiscus ontneemt Zwaluwen groot deel van erfenis Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankS Argentinië in finale tegen Mexico VRIJDAG 2 JUL11993 chef* ad van k Selectie kanopolo 'Leids' getint leiden De Nederlandse selectie kanopolo, die dit weekeinde in Sheffield deelneemt aan de Europese kampioenschappen, be staat voor een belangrijk deel uit 'Leidse' deelnemers. Erik de Jong (Leiden), Jacques Webbers en Ruud van der Steen (Leider- dotp), René Veltien (Oude Wetering) en Chris van der Haven (Rijpwetering) zijn vijf van de zeven geselecteerden. De nationa le ploeg werd onlangs eerste op een voorbereidingstoemooi in Essen. Van Moorsel krijgt klop in Noorwegen vormund» Leontien van Moorsel is er niet in geslaagd de pro- de vierdaagse van Noorwegen te winnen. De Boekelse, die zaterdag in Meerssen met grote overmacht de nationale titel veroverde, eindigde in Vormund als zesde. Op het heuvelachtige parcours van 5,2 kilometer moest ze zeventien seconden toege ven op olympisch kampioene Watts. Elsbeth Vink eindigde als tweede Nederlandse op de dertiende plaats. De nummer drie van de nationale titelstrijd verloor 32 tellen op de winnares. De ploeg van bondscoach Van Diepen, die in Noorwegen ook het WK-parcours gaat verkennen, had een zware reis van twee da gen achter de rug. Wieger Wesselink al dichtbij damtitel westerhaar Wieger Wesselink heeft nog ^én punt nodig voc nationale damtitel. Wesselink won gisteren de eerste partij ii herkamp tegen Rob Clerc. De tweekamp telt drie duels. De tweede partij is vandaag. Clerc zette de partij scherp op. De oud kampioen moest ook wel, want bij een gelijke eindstand is Wes selink op grond van zijn betere resultaten bij het eerste toernooi kampioen. Clerc, die met zwart speelde, bleek na een spannen de tijdnoodfase het vereiste aantal zetten (vijftig) niet te hebben gehaald. Zambia brengt nieuw team op de been lusaka Het vernieuwde voetbalelftal van Zambia, speelt zondag in Rabat, tegen Marokko, weer een kwalificatiewedstrijd voor het WK van 1994. Twee maanden geleden kwam vrijwel de hele Zambiaanse selectie om het leven bij een vliegramp in Gabon. De nieuwe coach Freddie Mwila heeft met zijn groep gewerkt in een trainingskamp in Denemarken. Hij gaat ervan uit dat zijn elftal mentaal en fysiek in staat zal zijn Marokko partij te geven. Van de oude groep zijn alleen de spelers overgebleven, die door dat zij uit Europa moesten komen, niet bij het vliegtuigongeluk betrokken waren, zoals aanvoerder Kalusha Bwalya (PSV) en Johnstone Bwalya van Bulle uit Zwitserland. Juliet Cuthbert ontbreekt op WK Kingston De Jamaicaanse atlete Juliet Cuthbert moet door een spierblessure in het dijbeen de strijd om de wereldkampioen schappen in Stuttgart missen. Cuthbert won vorig jaar tijdens de Olympische Spelen in Barcelona zilveren medailles op de 100 en 200 meter. Braziliaanse trainer bij Atletico madrid» De Braziliaan Jair Pereira is tot trainer van de Spaanse club Atletico Madrid benoemd. Pereira kreeg een contract voor één seizoen. Atletico Madrid eindigde in de competitie als zesde. Pereira is de opvolger van de Argentijn 'Cacho' Heredia. De club versleet in het afgelopen jaar drie oefenmeesters. vlaardingen gpd Van de erfenis die door twee voormalige leden aan de Vlaardingse voetbalvereni ging Zwaluwen is nagelaten, blijft slechts een klein deel over. Uit het testament van de broers Wim en Jaap Roodenburg bleek vorig jaar dat ze de club hun hele vermogen, 550.000 gulden, hadden ge- schonken. De fiscus gooit echter roet in het eten en eist haar deel op: 341.000 gulden. Daardoor blijft voor de zaterdag tweedeklasser 'slechts' 209.000 gulden over. De gebroeders Roodenburg zijn fi guurlijk en achteraf gezien ooft letterlijk goud waard geweest voor hun club. Zwa luwen was de enige en grote liefde van de twee vrijgezellen. Ze waren verant woordelijk voor de onderbouw van de vereniging. De broers introduceerden zo'n veertig jaar geleden het pupillen- voetbal in Vlaardingen en zetten bij Zwaluwen een florerende jeugdafdeling op poten. Een snelle berekening na het bekend worden van de nalatenschap leerde dat voor Zwaluwen netto 425.000 gulden zou resteren. Al vrij snel werd echter dui delijk dat de ontvanger van de belastin gen het wettelijke percentage aan suc cessierechten van 62 procent zou opei sen. Het bestuur van de stichting die in het leven was geroepen om de erfenis te beheren, tekende tegen die aanslag be zwaar aan en hoopte op het lage tarief van 11 procent. Vanger Pierre Richardson zorgt ervoor dat Marcel Kruyt de thuisplaat niet haalt. SPORT OP TV 14.00-19 10 RTL Tennis 14.35-21 30 BBC 2: Tennis op Wimble en cricket (Engeland-Australië). 14 50-17 10 BBC 1: Tennis op Wimble 15.05-17 00 Did 1: Sport Extra paar- desport (Internationaal Concours Hippie 17.00-17.15Dld2: Sport Heute 18.53-19 21 Ned 3: Studio sport tenn 19 00-20.30 EURO: EK Basketbal in 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-21 00 Super: Go International, a 20 30-22 30EUI 21.30-22.00 BR" 22.00-22.30 BRT 2 1 22.30-22 55 BRT 1: Sport. 23.30-00 30 EURO: Autosport: GP van Frankrijk. 23.35-00 05 Did 2. Die Sport-Reportage 09.00-10 00 EURO. I 10.00-11 30 EURO: F 12.30-13 00 EURO: Surfen: We 13 00-20.00 EURO- Zaterdag In sport (GP van Frankrijk voor form gens), turnen (Europese beker va rotterdam anp 22 30-23 30 EURO; I Het Nederlands honkbalteam heeft in de halve finale van het World Port Tournament vergeefs geprobeerd een soepel lopende Arubaanse machine te ontregelen. Dat was de verdienste van de Red Machine en te wijten aan veel momenten van zwakheid van de beste Nederlandse honkballers. Nederland leed in de tiendaagse van Roter- dam zijn tweede nederlaag: 12-6. De overwinning kwam op naam van Dave Owens, die in de Verenigde Staten ooit op AAA-niveau speelde. Toen de op Aruba wonende Amerikaan op de heuvel verscheen, hadden de Nederlandse hitters - een et maal tevoren zo produktief te gen Canada - niets meer in te brengen. De voorsprong van 5-1 was na zes beurten omgebogen in een achterstand van 8-6. Relie ver Eric de Vries kon niet ver hinderen dat de Antillianen die overbrugbare marge nog ver grootten. De wissel van catcher Randolph Balentina door de aanzienlijke minder vaste Mar lon Fluonia riep vraagtekens op. Peter Callenbach had niet zijn beste dag. De linkshandige Da- Door de zege plaatsten de Aru banen zich voor de finalewed strijden, die morgen en zondag worden gespeeld. Tegenstander is de winnaar van de ontmoe ting tussen de jonge Ameri kaanse profs van Major League Baseball International en Cana da. Nederland mag de troostfi nale spelen. Hoger dan de derde plaats kan de selectie van Jan Dick Leurs niet reiken. In de historie heeft Nederland nog maar één keer (in 1989) één van de grote toernooien van Rotterdam dan wel Haarlem gewonnen. De laatste tweede plaats dateert van 1984. ve Dusseau mocht in de vijfde beurt al de heuvel op. Een in ning later werd de Amsterdam mer opgevolgd door De Vries. De nestor van de pitchersstaf geldt als een vechter, maar vocht tegen de bierkaai. De aanval, woensdag tegen Canada nog goed voor meer dan twintig honkslagen, was opvallend mat. Lars Koehorst, die de halve finale startte met acht uit veertien en trots werd aangekondigd als de beste slag man van het toernooi, kwam al leen door een foutje op de kus sens. Red Machine is de naam waaronder de Arubanen in Rot terdam spelen. Op eigen eiland, waar alle regels minder strak knellen, heten ze gewoon Marl boro Sport Club. Zeven keer achtereen veroverde de club al de nationale titel. Door over winningen op Canada en de Baltimore Corrigans rechtvaar digden de Arubanen de invita tie. In het verleden wilden de al tijd spectaculair maar ook vaak slordig honkballende Midden amerikanen er wel eens met de pet naar gooiden. Dat was de ook de reden waarom in Rotter dam twee keer geen Antilliaans team present was. De Arubanen hadden in Rot terdam al van zich doen spre ken. Door hun opvallend gedis ciplineerde houding. Een recep tie mochten de spelers wel be zoeken. Het schenken van alco holische drank had de manager Karei Williams streng verboden. Door twee homeruns in de laatste inning rolde de Red Ma chine verrassend langs Canada. Die verre klappen kwamen op naam van Franklin Danies en Adonis Kemp. Laatstgenoemnde is één van de gastspelers in de Arubaanse selectie. De buitenvelder van landskampioen ADO was ook begeerd door Leurs. De Neder landse manager dacht hem in Rotterdam en over ruim een week tijdens de Europese titel strijd in Zweden als aangewe zen slagman goed te gebruiken. Williams wilde de Antilliaan niet afstaan: de speler had zijn woord al aan Aruba gegeven. van Paridon draait dit sei zoen goed. Nadat hij op de dis trictskampioenschappen al de finale had bereikt, won hij giste op de banen van TEAN van als tweede geplaatste Mare In een zinderende van hoog niveau was Van Paridon tot twee maal toe de sterkste in de beslissende tie Het lot van de als vierde Marc Post hing aan zijden draadje, maar Post edde het net tegen Unicummer üxic Bolten. Noordwijkerhouter Van Pa slaagde er vorig jaar door niet in aan- resultaten te beha- en. Dit jaar zit hij er weer goed )ij. Na een goede competitie (espeeld te hebben in de derde bij Unicum, heeft hij zijn nnerlijke rust op de baan her- 'onden. ,,Ik sta lekker ontspan- op de baan, kan fouten ac- epteren waardoor ik goed ge- oncentreerd blijf. Vooral op de punten sla ik goede Dat toont voor me zelf dat ik in vorm ben." Toch zag Van Paridon de par- !j tegen de thuisspelende Al- ihe.iaar met het zweet tussen billen tegemoet. „Hij is altijd 1 een 'angstgegner' voor mij eweest. We spelen namelijk in rincipe hetzelfde spelletje, al ien tot nu toe bleek hij altijd wat vaster dan ik." Nagelkerken bakte er dit seizoen nog weinig van. Door vernaderingen in zijn persoonlijke en zakelijke leven mist hij de broodnodige con centratie. Toch was hij niet on tevreden. „Ik speelde vandaag mijn beste wedstrijd van het seizoen. Ik ben nu niet in vorm, waardoor ik onzeker op de baan sta en veel onnodige fouten maak." De breaks waren door het zwakke serveren van beide he ren niet van de lucht. De eerste tie-break ging met 7-5 naar Van Paridon. In de tweede set kreeg de Alphenaar op 5-4 de kans om de set uit te serveren. Ook toen kon hij het niet afmaken en brak Van Paridon terug. In de tie-break kreeg Nagelkerken zelfs een setpoint op 6-5. Maar ook dat punt werd door Van Pa ridon goed verwerkt waardoor hij met 9-7 de winst binnen kon halen. Topfavoriet Post vloog er bij na uit. Tegenstander Bolten dreef hem bij vlagen tot waan zin. Post: ,Als je tegenstander op bijna alle verkregen break points met zijn tweede service loep-zuivere aces slaat, dan ga je toch aan jezelf twijfelen." Post had naast de opslag van de Unicummer vooral last van zijn beruchte sliceballen. „We speel den op een baan die glad was waardoor die ballen allemaal als een gek doorschoten. Naarmate de wedstrijd vorderde kreeg ik er gelukkig op tijd grip op, an ders had ik niet gewonnen", al dus Post. De Leiderdorper verloor de eerste set door een servicebreak met 6-3. In de tweede set pro duceerde Bolten slechts één punt op de service van zijn op ponent, maar door zelf ook geen steek te laten vallen moest een tie-break de beslissing brengen. Post pakte deze met gemak en doordat hij vroeg in de derde set door Bolten's se- vice brak, kon hij de partij met 6-4 bipnen halen. Post treft in zijn kwartfinale Voorschotenaar Mare Fleischeuer die in drie sets langs Charles Asselbergs ging: 6-3, 3- 6, 6-1. Ook de als eerst geplaats te Onno Guinau bereikte de laatste acht door met 7-6, 6-3 van Gerard Kroese te winnen. Guinau treft in de kwartfinale Jeroen Vink, die al eerder Rob- bert-Paul Hartwijk versloeg. Bij de vrouwen bereikte Carlijn Buis en Ingrid Kruyt ook de kwartfinale via respectievelijk Hester Stehouwer en Marie- Louise Goedhart. Forescate. In Voorschoten kende thuisspe- ler Eric-Paul van Weeren een goede dag. In zijn eigen catego rie (Cl) bereikte hij de kwartfi nale door opponent Van Duin met 6-3 en 6-4 te verslaan. Maar hij deed vooral van zich spreken bij de mannen in B2. De als CIRCUIT IN CIJFERS Post - E Bolten 3-6 7-6 6-4, O. Guin - M. Ooms 7-5 6- 6-3, B Zonderop - L. Colson 6-2 6-2. t 6-3 7 5. G J Egber.nk - P va I: Egbenng/ Stals - Fre 6 7-5, E P. - 6-4. HOC: Soels/ Van Weeren - Frens/ Rad der 6-1 3-6 6-4. DEB2: M. Halenbeek - M Zonderop 6-3 7-6, L. Faas - T. Canter Vis- .6-2 DEC1: R Cr 6-2 DDC: Christ Berge/ Haienbee: Koemans/ Saidi 6-0 7-5, Van ell/ Van Wijk 6-3 6-4. Onno van Paridon sloeg zich goed door de wedstrijd tegen 'angst gegner' Mare Nagelkerken heen. FOTO ARCHIEF vierde geplaatste Patrick Wijffel- man werd met een 6-3, 7-5 ne derlaag het slachtoffer van de plaatselijke groundsman. Van Weeren speelde op Vastheid en maakte veel minder fouten dan de speler van de Leidse Hout. Tim Bavelaar is de eerste hal- ve-finalist bij de mannen in Cl. In een marathonpartij schudde hij de Merenwijkse tennistrai- ner Rico Jong a Tai pas na drie uur en drie lange sets van zich af (7-5,5-7, 7-5). C-topper Wou ter van Tongeren doet het ook goed in B2. Hij versloeg Albert Robben met 6-4, 6-1, waardoor de Merenwijker bij de laatste vier zit. Bij de vrouwen in B2 won Lisette Faas met 6-0, 7-5 van Tamera Canter Visscher, waarmee ook zij de laatste vier bereikte. Van Putten in halve finale NK schaken Henk van Putten heeft het kampioenschap van de Leidse Schaakbond gewon nen. Los van de geldprijs plaatste hij zich daarmee voor de halve finales van het Nederlands Kampioen schap. Titelverdediger Leon Ko nings ging al snel aan de leiding. In de derde ronde won hij fortuinlijk van Raoul van Ketel, maar daar na kwam hij door een over winning op Peter Passenier alleen aan de leiding. Ko- nings werd op een half punt gevolgd door Van Putten, Fred Slingerland, Erik v.h. Hof en Jaqcues Sibbing. In de vijfde ronde troffen Konings en Van Putten el kaar. Zij deelden uiteinde lijk het punt, maar hoewel beide LSG-ers elkaar al lang kennen was het zeker geen salonremise. Hierdoor kwam Slingerland via een overwinning op Van het Hof op gelijke hoogte met Konings. Dus volgde in de voor laatste ronde het duel tus sen de twee op papier sterkste spelers: Konings en Slingerland. De laatste had lange tijd een klein voor deeltje, maar Konings neu traliseerde het. Konings kreeg steeds meer vat op de stelling en hij wikkelde nauwkeurig af naar een ge wonnen eindspel. Hij be ging echter een grove fout in de afwerking en Slinger land ging er alsnog met het volle punt vandoor. Slingerland kwam alleen aan de leiding met 5 1 2 uit 6, gevolgd door Van Putten met 5 uit 6. De achtervol gende groep met 4 1/2 punt was reeds uitgeschakeld, want één van beide koplo pers zou ten minste op 6 komen. Van Putten kreeg slechts een klein voordeel tje, maar was in de tijd noodfase de handigste en maakte in het resterende eindspel geen fouten meer. Hierdoor wordt hij de twee de LSG-er op rij die de Leidse Schaakbond in de halve finales van het Neder lands Kampioenschap mag vertegenwoordigen. Een mooie kroon op zijn tiende seizoen bij LSG, waarin hij ook al topscorer werd in het eerste team van deze ver eniging. De tweede plaats werd gedeeld door Mark Thiele, Slingerland, Chris Roosendaal, Erik van der Doel en Konings. In dezelfde groep speel den een aantal vrouwen mee om het vrouwenkam pioenschap van de Leidse Schaakbond. In een onder ling duel in de laatste ronde wees Linda Jap Tjoen San haar concurrente Adinda Koster terug. Hierdoor voegde Jap Tjoen San een nieuwe titel toe aan haar palmares. Onlangs werd ze nog Nederlands kampioen bij de meisjes t/m 16 jaar. Tweede in de leidse Schaakbond werd Mariska Kouwenhoven, derde Kos- SCOREBORD „Als argument voerden we de sociale functie van onze vereniging aan", zegt executeur testamentair en voorzitter van het stichtingsbestuur Val Klein. „Maar de desbetreffende inspecteur viel niet op een andere gedachte te bren gen en liet weten dat hij daar niets mee te maken had. Het algemene nut wordt niet door onze vereniging gediend, was zijn reactie. En pas dan wordt er over minder belasting gesproken." VOETBAL COPA AMERICA -Colombia0-0 Ar- itrafschoppen (6-5). Toe- Ecuador - Colombia SPANJE Promotie/degradatie Espanol en Mallorca BASKETBAL rankr.jk 61-59 j 82-61 (40- 31), Duitsland - Spante 79-77 n.v. (72-72. - Bosme-Herzegowma 98- DAMMEN selink - Clerc 2-0 GOLF Thomastown IERS OPEN 1 Marchbank (GBr) 66 slagen. 2. Walton (Ier), Mc Henry (Ier) 67. 4. Lebouc (Fra). Langer (Dui). Singh (Fij). Luna (Spa) 68.8 Johansson (Zwe). Riley (Aus), Goosen (ZAfOiazabai (Spa) 69 EK LANDEN 1 Engeland 719, 2. Zweden 719, 3. Wales 731, 4. Frankrijk 734, 5. Schotland 735. 6. Ierland 738, 7. Denemarken 739, Oostenrijk 739, 9. Duitsland 739. 10 SPORTPRUSVRAGEN TENNIS WIMBLEDON Halve tmales: Novotna (Tsj/8) - Navratilova (VSt/2) 6-4 6-4. Graf (Dui/1) - Martinez (Spa'6) 7-6 6-3 Dubbelspel, halve finales Neiiand/Novotna (Let/Ts|/2) - Shriver/Smylie (VSt/Aus/6) 6-2 6-2, Gigi Fernandez/Zv Mary Joe Fernand (VSt/5) 3-6 6-1 10-8 Mannen Dubbelspel, halve finales: Connell/Gal- braith (Can/VSt/5) - 8ergh/Talbot (Zwe/ZAf) 6-3 6-4 6-4. Woodforde/Woodbndge (Aus/1- Kühnen/Muller (Dui/ZAf) 6-4 6-4 6-4 Gemend dubbelspel Kwart finales: Bollegraf/N.jssen (Ned/12) - Strandlund/Apell (Zwe) 6-2 6-3. Jongens, dubbelspel, tweede ronde: Priet- o/Szymanski (Arg/Ven/6) - VAn Scheppin- /Manta (Zwi) - Koutstaal/Pastor (Ned/Fra) 6-3 6-3 Programma vrijdag c WIELRENNEN Bollerud (Noo) 0 06. 3 Valvik (Noo) 0.12. 6 Van Moorsel 0.17, 13. V.nk 0.32, 23. Schop0.48,29. Dijkstra 0.57, GUAYAQUIL Reuter Argentinië heeft de finale be reikt van de Copa America, het kampioenschap van Zuid-Ame- rika. In Guayaquil hield de Ar gentijnse ploeg het creatievere Colombia in de halve eindstrijd op 0-0. Doelman Goycochea stopte in de serie strafschoppen de zesde van Colombia, van Victor Aristizabal (6-5). In de fi nale ontmoeten de Argentijnen zondag Mexico. In het harde, door arbiter Nieves warrig geleide duel vie len de kansen op een hand te tellen. Colombia kreeg er twee in negentig minuten, Argentinië een. De wedstrijd werd levendi ger na de rode kaart voor de Co lombiaan Perea in de 65e mi nuut na een overtreding op de Argentijnse aanvaller Batistuta. Met tien tegen elf was Perez van Colombia vlak voor tijd dicht bij de winnende treffer. SPORTAGENDA ATLETIEK Seniorencompetitie, tweede ronde (o a aaV '36 Alphen aan den Rijn zo 12 «I TRIATHLON HONKBAL Kwarttnathion van Noordwijkerhout (zo De Scheift, 8.00 uur. 10.30 uur estafette) WATERPOLO K onder twaalf in Barendrecht

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 25