Sport Schultz laat Capriati ontsnappen Willem Visser vindt rust in zijn spel Priem wil Theunisse op NK testen voor Tour Zwaar weer op komst in Marseille ZATERDAG 26 JUN11993 21 Breinburg nieuwe coach van DIOK leiden Julius Breinburg is de nieuwe coach van rugbyclub DIOK. Hij volgt Dick Altink op die de afgelopen drie seizoenen de scepter zwaaide bij de nationale kampioen. Samen met Kees Koemans, Diederik Renardel, Richard Huisman en Pieter Corver blijft Altink wel betrokken bij de trainingen van de selecties. De coaching laat hij over aan de nieuwe man. Breinburg is in het dagelijks leven docent bij de commando's in Roosendaal. In de afgelopen jaren was hij coach bij HRC in Den Haag. Ab Huisman zal hem bijstaan als teammanager van het eerste. Mario Been naar Excelsior Rotterdam Mario Been speelt komend seizoen bij de beschei den eerste-divisieclub Excelsior. De voormalige Feyenoorder voetbalde afgelopen seizoen in Oostenrijk bij Wacker Innsbruck waar afstand van zijn tweede contractjaar, zodat hij transfervrij kon vertrekken. De 29-jarige Been, eenvoudig international, te kende bij Excelsior een contract voor één seizoen, met een optie voor een tweede jaar. MW heeft Richard Roelofsen aangetrokken voor de plaats van de naar PSV vertrokken Erik Meijer. De 23-jarige spits verbond zich voor twee seizoenen aan MW. Hij speelde afgelopen sei zoen voor Vitesse. Vrind loodst basketbalploeg naar zege wenen» Paul Vrind was gisteren van onschatbare waarde voorde nationale basketbalploeg. De center vertolkte in de wedstrijd te gen IJsland de rol van pinchhitter op voorbeeldige wijze. Dankzij zijn scores in de slotseconden won Nederland de temposlag met 87-78 en bleef de ploeg in de race om een van de twee plaatsen die recht geven op deelneming aan de halve finales in de kwalfi- caties voor het EK van 1995. Zeelenberg en Spaan op vierde startrij assen» Wüco Zeelenberg en Hans Spaan staan vandaag bij de Dutch Grand Prix op de vierde startrij. Als de twee Nederlanders hun dertiende en veertiende plaats uit de training in de race kunnen herhalen, verdienen ze respectievelijk drie en twee pun ten in de stand om het wereldkampioenschap. Beide coureurs zakten op de tweede trainingsdag op de ranglijst. Zeelenberg in de 250cc twee plaatsen, Spaan (125cc) tien. Spaan behaalde dit seizoen nog geen enkel WK-punt. Bruno Casanova brak gisteren tijdens de laatste training voor de Dutch Grand Prix een middenvoetsbeentje. De Italiaanse 125cc- coureur kwam op het TT-circuit in Assen in botsing met zijn landgenoot Fausto Gresini. DEN HAAG ANP Indien de medische staf van TVM het verantwoord acht, start Gert-Jan Theunisse mor: gen tijdens het Nederlands kampioenschap wielrennen in Meerssen. De beslissing daar over valt vanavond. Ploegleider Cees Priem had gisteren nog geen contact gehad met de 30- jarige renner, die de afgelopen tien dagen dagelijks twee keer de l'Alpe d'Huez beklom. De kopman stond ruim zes weken op non-actief door drie operaties aan het zitvlak waar een cyste werd weggehaald. Priem zei gisteren na terugkeer uit de Mijnvalleien:Als de dok ter het goed vindt, wil ik Theu nisse testen in Meerssen. Hoe wel ik er nog steeds vanuit ga dat hij niet aan de Tour de France kan deelnemen; wil ik toch op zeker gaan", verklaarde de Zeeuw. Over het andere zor genkind, Rob Harmeling, was Priem minder sceptisch. De Nij- verdaller lijkt de weg naar het Krajicek-Agassi maandag de kraker op Wimbledon Op Wimbledon doken gisteren de eerste oranje petjes met het opschrift 'Holland' op. Het was een voorzichtige hommage aan Richard Krajicek die zich makkelijk ont deed van Laurence Tieleman en maandag aan het seri euzere werk begint met een wedstrijd tegen kampioen André Agassi. Geen eer en ook geen eerbetoon was er voor Brenda Schultz later op de dag. Ze verloor op het centre-court van Jennifer Capriati in drie sets. tallen fel gekleurde petjes en drie nationale vlaggen die op baan 13 voor Krajicek wapper den. Diezplfde vlag kon bij Brenda Schultz halfstok. Zij kon het goede voorbeeld van haar land genoot niet volgen en dat mocht een 'gemiste kans' wor den genoemd. Tegen een be paald niet imponerende Capria- Of het wat wordt met de 'Hol- landitus' op dit toernooi met de strengste huisregels (op het heetst van de dag werden giste ren enkele mannen met ont bloot bovenlijf van de tribune verwijderd) zal volgende week blijken. Maar het aarzelende begin is er in elk geval met tien- ti (zevende geplaatst) de de blondine met de snoei harde service door te drukken toen het erop aankwam. Ze verloor de eerste set met 7- 5 en de tweede leek een kopie te gaan worden van de openings ronde. Het was een partij om bij in slaap te vallen en het leek als of de meeste toeschouwers dat ook deden. Of was het 'uitsla pen' voor de tennisfans na die explosie van geweld een dag eerder toen Bailey en Ivanisevic een zinderende show opvoer den? In elk geval deden de 17-jari- ge Amerikaanse en de 22-jarige Heemsteedse er weinig aan om het publiek te vermaken. Tot aan het slot van de tweede set was het slaapverwekkend ten nis, maar opeens was daar de herstel definitief te hebben in geslagen. Greg LeMond heeft nog enke le dagen om ploegleider Roger Legeay ervan te overtuigen dat hij op 3 juli aan de start van de Ronde van Frankrijk moet staan. De Amerikaan, drievou dig winnaar van het grootste wielerspektakel, loopt de kans door vormgebrek buiten de ploeg van GAN te vallen. LeMond kwakkelt al geruime tijd met zijn vorm. De Ameri kaan slaagde er niet in de Ron de van Italië uit te rijden en gaf woensdag op in de Route du Sud. In de bergen was hij door ploeggenoot Boyer op veertig minuten gereden. Legeay wacht tot dinsdag met de bekendma king van zijn Tour-ploeg. „Het is niet de ploeg-LeMond, maar GAN. Ik moet een sportieve be slissing nemen. Hij moet fit zijn", verklaarde de Fransman. Een diepgaand medisch on derzoek dat de afgelopen dagen is uitgevoerd bracht geen op heldering over de toestand van LeMond. Richard Krajicek had gisteren n LEIDEN. CERT-J, Op Wimbledon wordt het alle maal keurig bijgehouden. Aces, dubbelfouten, het aantal met de eerste service gewonnen pun ten, gedwongen en ongewon- gen missers, gemiste en wel goed geslagen volleys - je kunt het zo gek niet bedenken, of de statistieken worden aangele verd. Op Unicum is dat, tijdens de Leidse districtskampioen schappen, (nog) niet het geval. Jammer, want nu zal altijd on bekend blijven hoeveel aces Hillegommer Willem Visser in zijn met 6-4, 7-6 gewonnen kwartfinale in het HEB1 tegen naamgenoot Marco nu werke lijk sloeg. Unicummer Marco Visser hield het later op een 'stuk of dertig' en zat daarmee aanzien lijk dichter bij de waarheid dan verrassende winnaar Willem. Met zijn opmerking Ik denk dat ik net zoveel aces heb geslagen als dubbelfouten' deed hij zijn eigen prestatie duidelijk tekort. Want de 21-jarige Hillegommer presenteerde zich gisteren wel degelijk verrassend sterk aan de Leidse Haarlemmerweg. Sterker in ieder geval dan de als num mer vier aan het districtstoer- nooi begonnen Marco Visser zich kon herinneren. „Twee jaar geleden heb ik tegen Willem ge speeld. Toen zat er nog maar weinig rust in zijn spel, sloeg-ie z'n tweede service net zo hard en ver uit als de eerste." Nu dus niet meer. Willem Vis ser: „Je kan inderdaad zeggen dat ik wat dat betreft de rust heb gevonden. Ik ben kalmer, speel daardoor beter en heb ook veel meer zelfvertrouwen dan vroeger." Zelfvertrouwen dat Visser vorig jaar ook opdeed in het District Haarlem. „Ik heb de laatste twee jaar veel in en om Haarlem gespeeld. Een wat zwakker district, maar dat ik vo rig jaar de Masters daar haalde, gaf ook voor mezelf wel aan dat ik op de goede weg zat. En zit, zoals de Hillegomse hardhitter tegen zijn favoriete naamgenoot duidelijk maakte. In de eerste set, toen hij in zijn servicegame naar 6-4 een 15-40 achterstand wegsloeg, maar ze ker in het tweede deel. Bij de stand 4-4 leek de Hillegommer met een machtige smash de service van Marco Visser te heb ben gebroken. Bij zijn uitzwaai raakte hij echter met zijn racket het net. Het punt ging derhalve alsnog naar Marco, die vervol gens ook de game nog pakte. Het tekent de volwassen wijze waarop Willem Visser tegen woordig het spelletje speelt dat de Hillegommer zich over de forse tegenslag heenzette, onge schonden de tiebreak haalde en die vervolgens ook nog eens met 7-4 naar zich toetrok. „Ja, daar was ik heel tevreden mee. Lekker dat je na zo'n punt niet ver wegzakt Visser ontmoet vandaag in de halve eindstrijd Jan Willem Lugthart. Een partij waar hij zich op kan verheugen. „Ik sta lekker te tennissen en ik heb te gen Lugthart helemaal niets te verliezen. Een ideaal uitgangs punt toch voor een leuke ten niswedstrijd?" Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankQ In de onderste helft ontmoe ten Onno van Paridon en Erik Bolten elkaar. Van Paridon, ver antwoordelijk voor de uitscha keling van Onno Guinau, had het niet gemakkelijk tegen Roe land Kuiper. Op de 6-4 in de eerste set volgde een gewonnen tiebreak in de tweede: 7-6. Uni cummer Bolten klopte clubge noot Wouter van der Heyde eveneens in twee sets. Voor de gisteravond weer sterk serve rende Bolten een reden om te constateren dat 'dit toernooi niet meer stuk kan'. En om hoopvol de nabije toekomst in te blikken: „Het ging fantas tisch. Als ik tegen Van Paridon hetzelfde niveau haal, heb ik een kans om de finale te halen. Ja, dat zou wel heel erg leuk zijn." In het DEB1 speelde Jolanda Mens zich als laatste in de halve eindstrijd. Judith Verhoeff bood goed tegenstand, maar kwam op de beslissende momenten net wat tekort: 7-5, 6-4. Een uit slag die haar nauwelijks tevre den stemde („Het is altijd ver velend als je verliest, terwijl je er dichtbij bent"), maar die ze ook weer moeiteloos accepteerde. „Jolanda doet er zoveel meer voor dan ik. Alleen daarom al is zo'n uitslag terecht." ommekeer en de agressie in het spel van Schultz. Op 5-4 kreeg ze op de service van Capriati mogelijkheden. Met een serie schitterende backhand-winners trok ze de game en de set naar zich toe. Huilebalkje Het publiek schoot wakker en ging er eens goed voor zitten. Dat was echter nergens voor nodig. De opleving verdween net zo snel als zij was gekomen. In de derde set raakte Schultz bijna geen bal meer goed en in een mum van tijd keek ze tegen een 5-1 achterstand aan. Haar service kwam niet meer door, ze bleef achterin hangen en dat is tegen Capriati vragen om moei lijkheden. Want het spel van het Ameri kaanse probleemkind mag dan een ramp zijn voor de amuse mentswaarde en ze speelde gis teren ook nog eens ver onder haar kunnen, maar vanuit de loopgraven slaat ze altijd nog een behoorlijke bal. Met 6-2 was het onsmakelijke debuut van Schultz ten einde. Capriati leeft dus nog, maar ze zal de finale weer niet halen. Het drie jaar geleden als super talent gepresenteerde 'huile balkje' was de jongste speelster die ooit op Wimbledon bij de laatste vier kwam (in 1991), maar ze haalde in de jaren die volgden nooit een Grand Slam- finaJe. Ze wil maar niet doorbre ken en lijkt op haar zeventiende al opgebrand, net als de slechte voorbeelden Tracy Austin en Andrea Jaeger. Capriati vecht behalve tegen haar -tegenstanders ook tegen haar eigen vetzucht. Vorig jaar vroeg een journalist er op een persconferentie naar. („Weeg je niet te veel?"). Ze verliet huilend de perszaal en verklaarde later in een interview dat ze dit soort dingen niet meer mee wilde maken. Desnoods zou ze stop pen met tennis. Dat laatste zou door weinig collega's worden betreurd. Capriati is niet geliefd bij haar collega's. Ze probeert tegen standers uit hun spel te halen en gebruikt daarvoor vaak onsportieve middelen. Gisteren vroeg ze drie minuten blessure tijd aan in de derde set en er kwam een arts die haar linker voet behandelde. Vervolgens ging ze als een gazelle over de baan en liep weg van Schultz. Na de wedstrijd zei ze dat het een blaar op haar voet betrof. Schultz dacht er het hare van: „Ze was gewoon nerveus. Ik kan niet bewijzen dat ze die blessu re speelde, maar het is altijd wat met dat kind. Ze is in Parijs wel eens voor een blessure even van de baan gestapt. Toen bleek dat ze alleen maar even naar het toilet ging. Toch heb ik niet het idee dat de pauze mij uit mijn spel haalde. Misschien dat het voor mijn schouder niet goed was (Schultz kampt met een lichte schouderblessure, red.) Hoffman n WielrennerTristan 2 J Hoffman verdedigt morgen zijn nationale titel. Hij zal er alles aan doen om de rood-wit-blauwe trui n g een jaar in zijn be zit te houden PLV -chef ROB ONDERWATER. 071 -356463 SCOREBORD PRIJSVRAGEN Vrijdag 25 juni: 5 8 14 -15 -16- 21 -26 38 -41 -43-45-47-49- 67 - 72 - 74 - 75 - 78 (onder voorbehc VOETBAL KWALIFICATIE WK Aziatische zone. Groep B: Oman - Syrië 0- 0. Iran Ta<wan 6-0 (3-0) Stand: 1 Iran 2-3 (6-0). 2 Syri* 2-3 (2-0). 3 Oman 2-2 BASKETBAL EK KWALIFICATIE Nederland - IJsland 87-78 (46- jres Nederland Bottse 14, Goedee ristra 9, Van Poelgeest 4. Cooper ermans 9, Hammink 20. Vrind 16 BRIDGE want de spieren worden koud als je stilzit. Maar mijn agressie was gewoon weg in de derde set. Ik weet niet waar het aan lag", aldus Schultz, die eerder dit jaar in Berlijn bij de Duitse Open nog won van Capriati. Schultz mocht het zich on danks alles aantrekken dat ze Capriati niet had gegeven wat ze verdiende: billekoek. 'Big Brenda', die onmiskenbaar pro- gessie boekt, demonstreerde op belangrijke momenten mentale zwakte. Toen Capriati tot twee keer toe een bal op het stevige lichaam vaq Schultz volleerde, glimlachte ze waar een dodelijk blik meer op zijn plaats was. Ty pisch Schultz. Voor de ogen van Betty Stöve (zij noemde Schultz al eens 'niet te coachen') toon de ze te weinig killersinstinct. Ze bezit een kanon (de hardste service uit het vrouwenveld) maar trekt soms liever een pistool. Neerlands hoop Miriam Oremans (ze speelt van daag) en Richard Krajicek moe ten dus de Nederlandse hoop levend houden. Krajicek was in vier sets klaar met Laurence Ti eleman, de 20-jarige qualifier met het Italiaanse en Neder landse paspoort. In de derde set liet de 21-jarige Hagenaar de teugels vieren en dat betekende setverlies (6-2. 7-5, 5-7, 6-2). „Ik heb nu twee dagen rust voor ik Agassi tref. Dat is lekker. Ik kan hem pakken, dat voel ik. Ook al was mijn spel vandaag allesbe halve goed, vooral mijn returns waren matig", zei de als negen de geplaatste. Het leek erop dat Krajicek met de handrem erop de klus klaarde. „Dat zij Rohan (Goetz- ke, zijn coach, red.) ook al. Alsof ik nog voldoende reserves had. Zelf voelde ik dat niet zo." Het vuurwerk tussen de man en de return wordt op Wimbledon met veel belangstelling tegemoet gezien. Of hij maandag op het centre- court wordt geplaatst of daar buiten maakt Krajicek weinig uit.Als de baan maar goed is." Mannen: Nederland - Denemarken 17-13. - Engeland 20-10, Zweden Portugal 25- 5, Spanie- Frankrijk 17-13, Denemarken Hongarije 23-7, Noorwegen - Litouwen 20- 10, FrankNjk - Turkije 11-19, IJsland Belg* 10-20. Duitsland - Polen 5-25. Ita Nederland 515, 5 l derland - Denemarken 19-11 Eindstand: 1 Zweden 411, 2 Frankrijk 388. 3 'talie DAMMEN ed) 1-1 Stand: 1 Baijakm. Schwau in 13, 3 Krajenbrink, Tsjegoljev, Tsji- zjov 11,6 Sijbrands, Koeperman. Vainens 10. 9 Gerard Janseen, N'Diaye 9. 11 Hans Jansen 8, 12 Vermin 5. GOLF NEDCAROPEN Gee (GBr) 215. 6. S Berg 216, 8 Muntz, Van Groningen 217 10. Lovey 218 TENNIS WIMBLEDON Mannen, derde ronde: Krajicek (Ned 9) Tieleman (Ita) 6-2 7-5 5-7 6-2. Sampras (VSt/1) - Black (Zim) 6-4 6-1 6-1. Foster 6-4, Agassi (VSt/8) - Ratter (Aus) 6-1 6 7 6-0 6-3. Becker <Du./4> Hiasek (Zwi) 6 3 3 6 6-2 6-3. Korda (Tsi/11- Rostagno (VSI) 6-3 6-4 6 4 Leconte (Fra) - Kriek Stein (VSt) 7-6 6-3 6-2. Dubbelspel, tweede ronde: Davids/Norval (Ned/ZAf) - Reneberg/Wheaton (VSt/15) 6- 4 7-5 7-6. Vrouwen, derde ronde: Capriati (VSt/7) Schullz (Ned) 7 5 4 6 6-2. McGrath (VSt) - Statlord (VSt) 6-1 6 2. Basuki (Indo) Magdaieena Maieeva (Bul 10) 6-4 6 2. SukGva (Tsj/15) - Br.oekbovets (Oek) 6 7 6-3 b-3, Sancnez V.car.o (Spa'3) Fendick (VSt) 6 3 6 2. Mart.ner fSpa'6) Paradis- Mangon (Fra) 7-5 6-0, Gral (Du./l) Ke lesi (Can) 6-0 6-0, Raymond (VSt) - Sawa matsu (Jap) 7-56-2 Dubbelspel, tweede ronde: Gildemeister /Terne (Per/1 B 5-7 6-3 6-1. Oremans/Vis (Ned! - Undström/Strandlund (Zwe) 6 3 6 4 Habsudova/Muns Jagerman (Tsj/Ned) Ha lard/Hiiber (Fra'Dui) 6 1 7-6 Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Krat/ mann/Zvereva (AusWRu/2) Oosting/Por wik .(Ned'Dui) 6-3 6 3 Eltingh/Oremant (Ned) Donar/Lindström (Zwe)6-3 6-4 CIRCUIT IN CUFERS HEBl: W. Visser - M. Visser 6-4 7-6, 0. van Paridon - R. Kuiper 6-4 7-6, E. Bol ten - W. v.d. Heyde 6-4 6-3. HEB2: M. Kallenberg - F. Ubbels 3-6 7-5 6-4, F. van Leeuwen - X. Hertzman 6-3 6-4. DEB1: J Mens J Verhoeff 7-5 6-4 HDB Doeven/ Van Bemmel - Verkerk/ Ubbels 6-4 6-4, Doeven/ Van Bemmel - Fasei/ Hartwijk 6-3 6-3, Eleveld/ Lugt hart - Van Marwi|k/ Van Overbeeke 6-4 7-6, Visser/Wempe - Swart/Vink 2-6 6-3 6-2 GDB: Velzei/ Jacobs - Rietbroek/ Kallenberg 6-4 6-2. HEC1: M. van Sterkenburg - J. Leunis- sen 6-3 6-2. T. de Vries - M. Seriier 6- 6- 6-, R. Hamming -M. Soels 2- b- 6-. DEC1: H. Boers -C Berg 6- 6-. P. Velzel - I Bavelaar 6-2 6—0, P. Velzei M. Beran 6-4 6-2. HEC2: C. Hakstege M. Zaal 6- 7-5. J. Zandbergen D. IngenVan Sterkenburg 6 4 7-5, ■rl Van Tongeren - Leumssen/ Leu- n.ssen 6-4 6-4. Van WeerenSoels - Van Sterkenburg/ De Wolf 7-5 6-3. Seriier/ Van Tongeren - Van Benschop/ Sekeris 6-0 6-1, Van Hal/ Van Meel - Hamming/ Roggeveen 6-2 6 1 DOC: Derks/ Derks Van de Hoeve/ Zonnevylle 6-3 6 3 GDC: Van ZuurenLesquilher - V.d. Jagt/ V.d. Seriier/ V n 6-2 6- 2. A. Herzberger - M. Poots 6 2 6-1. J. Rothbarth - M. van Egmond 2-6 6-3 6- 0. E. Maassen M. v.d. Zijden 6-3 6-4, R Wellner - M van Veizen 6-3 6-3 DED1: Z. Zandbergen - Z. Biezeman 6-2 6-0. C. v.d. Werf A Klein 6 1 6-3 ODD: Van Rooden/ Waiiaart Chnspqn/ Klem 6-4 6-3. HDD: De JongPoots Burgerhout/ V.d. Goes 6-3 6 2 GDD: Ober/ Patiwael - Hagemans/ Hagemans 6-3 6-1. Vmtges/ V.d Zijden - Van Veen/ Van Veen 6-3 6-0 HED2: W v.d Poel M. Doove 6-1 6-2. HE35+: K. Huizinga - M. de Groot 6-2 6-1. J. van Delft K. Wijdeveld w.o. HE45+: H. Dietz •- H. Meijer 7-5 1-6 6-3 HD35+: De Mooy Van Tongeren - Roodenburg/ Hartwijk 7- 6 6-4. Feunekes/ Logger - Zuidam/ Van Deursen 6-3 6-3. Voetballer van Olympique verdacht van omkoping SID/AFP/Rcuter Een speler van Olympique Marseille is gisteren door de rechter in Valenciennes in ver zekerde bewaring gesteld. Middenvelder lean-Jacques Eydelie meldde zich gisteren vrijwillig in het noorden van Frankrijk om opheldering te verschaffen over een omkoop schandaal in de Franse com petitie, waarbij kampioen Mar seille en degradant Valencien nes zijn betrokken. Aanleiding voor de stap vormde voor Eydelie de belas tende verklaringen van Christophe Robert van Valen ciennes. Hij bekende gisteren bij de onderzoeksrechter bijna tachtigduizend gulden smeer geld van Olympique Marseille te hebben ontvangen. De aan valler /egt het geld van Eydelie te hebben gekregen om op 20 mei, zes dagen voor de EC 1 -fi nale, opzettelijk slecht te spe len tegen de latere winnaar van de Europa Cup I. Valenciennes verloor de be wuste wedstrijd met 0-1. Ro bert viel na twintig minuten geblesseerd uit. De blessure zou hij hebben voorgewend, ondanks het feit dat de knie in het gips werd gezet. De voet baller deed zijn bekentenis na dat hij 24 uur in voorarrest had gezeten. Het geld werd bij zijn ouders in Perigueux gevonden. Het wordt onderzocht op vin gerafdrukken. Tapie Marseille wijst met klem alle beschuldigingen van de hand. De manager van de club. Ber- nes, die ook is genoemd in de affaire, zegt dat spelers van Va lenciennes hem nebben bena derd om 'iets te ritselen'. Va lenciennes verkeerde nog in degradatiegevaar. De club eist nu van de hond dat de uitslag ongeldig wordt verklaard en dat de degradatie wordt terug gedraaid. Voorzitter Tapie van Mar seille zei weinig geloof te hech ten aan de beweringen van Ro bert. „Ik geloof dit verhaal niet. De meeste spelers zijn interna tionals. Ze behoeven hun te genstanders niet om te kopen om te winnen. Ze hebben klas se genoeg om dat op eigen kracht te doen", meende Ta pie. Het onderzoek kwam twee weken geleden op gang naar aanleiding van verklaringen van lacques Glassman. de libe ro bij Valenciennes. Hij open baarde vier dagen na de wed strijd dat hij een dag voor het duel telefonisch was benaderd door Edylie en Bcrnes. De Franse voetbalbond nam de aantijgingen, ondanks de kei harde ontkenningen van Mar seillc, serieus en deed aangifte van omkoping bij de recht bank. De voorzitter van de bond. Le Graet. benadrukte gisteren nog eens dat de onderste steen boven zal komen. Volgens de statuten wacht spelers en offi cials bij bewezen omkoping le venslange schorsing. De club Marseille raakt in dat geval de titel kwijt en wordt teruggezet naar de tweede divisie.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21