Lendl blijft balen van Wimbledon Sport Saligari volbrengt Ronde Van Pardion maakt naam tegen Guinau DE PARTIJ Engelsman Bailey op één klap na onsterfelijk Maradona vertrekt stilletjes Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankQ -£! VRIJDAG 25 JUN11993 1 -chef «rob onderwater. 071-356463 Leiden start met team op zondag leiden In de standaardklassen van de afdelingscompetitie doen dit seizoen twee nieuwe elftallen deel. In de zondagafdeling heeft de w Leiden met een team ingeschreven, terwijl LFC het weer eens op zaterdag gaat proberen. HVZ verdwijnt naar de 'la gere' regionen. De indeling is als volgt: AFDELING ZATERDAG; Koudekerk, Woubrugge, Alphia, LSW '70, MVKV, SVOYV, SVLV, LFC, Abbenes. GWS. Lugdunum AFDELING ZONDAG: Alphen, UDO, ASC, Leiden, Teylingen, YVarmunda, Leidsche Boys, Bernardus, Randstad Sport, Kickers, FC Rijnland, Stompwijkse Boys. Burgemeester Waalwijk verbiedt duel waalwuk» Burgemeester Van Schaik van Waalwijk heeft ruim twee maanden voor de start van de competitie in het betaald voetbal het eerste verbod over een eredivisiewedstrijd uitgespro ken. Van Schaik gaat niet akkoord met het thuisduel van RKC te gen landskampioen Feyenoord in het weekeinde van 28 en 29 augustus. Nederland zesde in UEFA-klassement zeist Nederland bezet de zesde plaats in het Europese klasse ment dat de UEFA na de het seizoen 1992-93 heeft opgemaakt. Deze Europese ranglijst, die wordt samengesteld aan de hand van de verrichtingen van de clubs van een betreffend land in de Europese toernooien, bepaalt het aantal clubs dat aan het UEFA-Cuptoernooi mag deelnemen. Aan de kop van het klasse ment staan Italië, Duitsland en Spanje. Dit drietal mag de ko mende twee jaar vier clubs inschrijven. De plaatsen vier tot en met acht geven recht op drie UEFA-Cupplaatsen. Mario Been naar Excelsior Rotterdam Mario Been speelt het komende seizoen voor Excel sior. De 29-jarige middenvelder kwam gisteren tot een akkoord met de Rotterdamse eerstedivisieclub. De oud-speler van Feye noord, Pisa, Roda JC en Fleerenveen was tot voor kort eigendom van Wacker Innsbruck, waar hij nog een seizoen onder contract stond. Ivan Lendl heeft bijna alle grote tennistoernooien een of meerdere keren op zijn naam geschreven. Maar hij zal de geschiedenisboeken ingaan als 'de man die Wimbledon niet kon winnen'. Dat is het lot van deze stille crack, die nooit enige moeite deed om zich geliefd te maken bij het publiek. In plaats van respect en aanzien, ontmoette Lendl in zijn loopbaan vooral hoon en afkeer. Gisteren was het op Wimbledon niet anders. londen rob van der zanden de Australian Open. drie zeges op Roland Garros en drie triom fen op de US Open. Maar on danks deze prachtige score ont brak de waardering. Lendl was als tennisser een robot. Een automaat op de baan. Zonder veel gevoel en spelvreugde, maar met een on geëvenaarde Yvedstrijdmentali- teit en conditie. Boris Becker zei over de man die bepaald geen vriend van hem is: 'Lendl speelt geen tennis, Lendl werkt ten- zuerich anp De Ronde van Zwitserland was een dag voor de laatste etappe beslist. Gisteren veranderde in de slotrit van Bad Ragaz naar Zürich niets meer. De Italiaan Marco Saligari zag zijn in de vierde etappe veroverde lei derstrui niet meer in gevaar ko men. De voorsprong van 2 mi nuten en 17 secondèn van de 28-jarige coureur uit Cinisello Balsamo bij Milaan was daar voor ook te groot. Saligari werd de zeventiende Italiaan sedert 1933 die de ron de op zijn naam bracht. Eddy Bouwmans behield zijn vierde plaats omdat Het complete pe loton na 180 kilometer in geslo ten formatie op de eindstreep afkwam. De Oezbeek Abdoesja- parov bleek de snelste sprinter. De laatste rit kon de renners niet inspireren. Het veld kwam met ruim een half uur achter stand op het tijdschema in Zü rich aan. In de ochtenduren was de vroegere Tour de France winnaar Laurent Fignon niet van start gegaan. In Zürich maakte de Zwitser Tony Rominger bekend zondag niet uit te komen in het gecom bineerde Zwitsers/Duitse kam pioenschap in Schwaderloch. De winnaar van de Ronde van Spanje van de laatste twee jaar, die beschouwd wordt als de enige concurrent van Miguel Indurain, wil zich in alle rust op de Tour de France voorberei den. De Colombiaan Fabio Rodri guez heeft de Ronde van de Mijnvalleien in Spanje op zijn naam gebracht. Hij eindigde in de vierde en laatste etappe, van Tineo naar Mieres, als zesde in dezelfde tijd als winnaar Miguel Indurain. De Spanjaard, die in de derde etappe van de wed strijd een inzinking kende, won de sprint van een kopgroep van zes renners, die veertien secon den voorsprong had op het sterk uitgedunde peloton. De Fransman Arnaud Boetsch sloeg de zoveelste nagel aan de doodskist van Ivan Lendl. De 33-jarige Tsjech, die zich tot Amerikaan liet naturaliseren, probeert al sinds 1979 het be langrijkste toernooi aan zijn palmares toe te voegen. Voor de veertiende keer (in 1982 ont- -brak hij) ging het fout. Lendl - als zevende geplaatst - verloor in de tweede ronde in vier sets (4-6, 7-5, 6-3, 6-4) van de man die twee weken geleden het toernooi in Rosmalen won. Geheel in zijn stijl nam Lendl afscheid van YVimbledon. Hij weigerde naar de persconferen tie te komen, stapte direct in de auto en vertrok. De boete van de Internationale Tennis Fede ratie nam hij voor lief. Lendl heeft in interviews al tijd wat nonchalant gedaan als YVimbledon ter sprake kwam. Hij was nu eenmaal geen gras speler. Gras was voor koeien, niet om op te tennissen - dat soort opmerkingen. Hij zei altijd dat hij zich niet al te druk te maken over The Champions hips. Maar het kan niet anders of zijn prestatielijst aan de Church Road blijft hem als een trauma achtervolgen. Andre Agassi won Wimbledon vanaf de achterlijn. Een man als Lendl, die behalve de volley alle slagen tot in de perfectie be heerst, moest dat ook kunnen. Intercom Niemand kon hem gisteren vra gen hoe hij zich voelde. Via de intercom kwam de mededeling: 'Mister Lendl heeft het park on middellijk verlaten.' Wimbledon lachte homerisch, zoals dat vaak het geval was als 'Ivan de Y^erschrikkelijke' ter sprake kwam. Hij was voor velen de vleesgeworden spotprent ge worden. Had Lendl eigenlijk wel fans? Ze waren in elk geval klein in aantal. Hij won in totaal 92 toernooien. Op zijn Grand Slam-lijst prijken twee titels bij De 'fitnessfreak', die op zijn hotelkamer altijd een loopband had staan, verdiende aan prij zengeld het duizelingwekkende bedrag van 35 miljoen gulden. Volgens ingewijden bedraagt zijn totale 'tennisinkomen' nu ongeveer 135 miljoen gulden. Lijstaanvoerder Hij regeerde met ijzeren hand in de jaren tachtig. Maar liefst 270 weken (niet onafgebroken overigens) spuwde de computer van de ATP hem op maandag uit als de lijstaanvoerder van de profs. Hij was absoluut de beste. Of kan dat niet gezegd worden van iemand die YYimbledon nooit heeft gewonnen? De huisvader uit Greenwich (Connecticut) deed het de laatste jaren wat rustiger aan. De dertiger duikelde meer dan eens uit de top tien, maar bleek aan het einde van een seizoen steeds weer bij de top te horen. Voor Lendl werd zijn gezinsle ven steeds belangrijker. Echtge note Samantha en Ivan hebben inmiddels drie dochters. Reden voor collega-tennissers om soms schamper op te merken: Lendl kan twee dingen niet, YVimbledon winnen en een zoon krijgen. Het was voor hem aanleiding om te zeggen dat hij nog niet klaar was (soms kwam hij leuk uit de hoek). Deze zo mer verwacht n hun vierde kind. Ivan Lendl zei onlangs in een interview dat hij zich fit voelt en nog jarenlang mee kan doen in de wereldtop. ,,Ik werk nog leiden cerrit-ji tennismedewerker De districtskampioenschappen van dit jaar blijven boeien. Eer gisteren moest Mare Nagelker- ken als één van de favorieten in BI het veld al ruimen. Gisteren Danny van der Doe en Jurgen Bolten vochten gisteren in Dl een adembenemende tweestrijd uit. Op het eerste gezicht stoof eerstgenoemde gemakkelijk op de overwinning af. De Nieuw- Venneper vergiste zich echter in zijn opponent. Op 5-4 in de eer ste set had hij voldoende kan sen om het af te maken, maar Bolten - de jongere uitvoering van B-speler Eric - versaagde niet. Hij pakte de set en leek de volledig gedemoraliseerde Van der Doe vervolgens af te drogen, Bolten liep uit naar 5-0 op eigen service en kreeg op 40-30 zijn eerste matchpoint. Het verlam de hem gelijk. Opeens kreeg hij zijn eerste opslag niet meer bin nen de lijnen. Van der Doe profiteerde daar van en sloop langzaam dichter bij. De ene na de andere game pakte hij zodat bij 5-5 de wed strijd weer helemaal open lag. En toen hervond Bolten zich weer. Het bleek van korte duur te zijn. Op 6-5 voor leverde hij opnieuw zijn servicegame in, zodat een tie-break in de twee de set de beslissing bracht. Ook het matchpoint dat Bolten zich daarin verwierf was niet aan hem besteed. Van der Doe greep de set en vervolgens raakte Bolten de greep op de wedstrijd volledig kwijt. Van der Doe bleek in de beslissende set wel over sterke zenuwen te beschikken en hij liet het dan ook niet zover ko men dat Bolten een tweede kans kreeg. De Nieuw-^enneper maakte het op 5-2 wel af. En verdiende daarmee een plek in de kwartfinale. ging de andere geplaatste speler uit de onderste helft van het schema onderuit. Onno Guinau kon zijn favorietenstatus niet waarmaken. Naamgenoot Onno van Paridon plaatste zich voor de kwartfinale: 7-6 6-4. Onno van Paridon vecht ei genlijk al jaren tegen het feit dat hij er niet bijhoort. Hij speelt een klein aantal toernooien en de laatste jaren boekte hij nooit aansprekend resultaten. Sinds gisteren is dat veranderd en kan hij zelfs naam maken. Want nu hij bij de laatste acht zit, smaakt dat naar méér. Zeker ook omdat de overige spelers in zijn helft te verslaan zijn. In de kwartfinale ontmoet hij Roeland Kuiper en bij winst staat de winnaar van het duel Eric Bolten - Wouter van der Heyde op hem te wach ten. Dat zijn nu niet bepaald de spelers om het voor in de broek te doen. Een finaleplaats is dus opeens reëel. Voor Van Paridon kwam de winst op Guinau niet onver wacht. „Ik heb in de competitie goed staan spelen. Ik won alle singles. En de laatste keer dat ik tegen Guinau tenniste was het een driesetter. Dat was in Lisse. Ik won de eerste set, maar ver loor vervolgens omdat hij erg goed speelde toen. Nu hing het erom. In de eerste set in de tie break stond ik 5-1 voor. Het werd 5-4 en het volgende punt werd via een netbal beslist in mijn voordeel. Dat soort geluk moet je hebben", aldus Van Pa ridon. Met de kwartfinale en dus Kuiper in het vooruitzicht heeft hij vrede. „Tegen Kuiper heb ik nooit gespeeld, maar ik weet dat ik goede kans heb. Als ik hem gek kan maken, win ik. Ik moet in elk geval ni^t steeds van de baseline spelen.'Daar is hij goed in. Af en toe oplopen, dan moet het lukken." Van Paridon is blij dat hij Na- gelkerken niet tegenkomt. „Dat was de moeilijkste voor mij ge weest op weg naar de finale. Hij speelt ongeveer hetzelfde spell- teje als üc vanaf de baseline. Maar hij is iets vaster en werkt zich kapot. Het is goed dat hij uitgeschakeld is. Want van Van der Heyde of Bolten moet ik kunnen winnen." In de bovenste helft is Jan Willem Lugthart op toeren ge komen. De Katwijker speelde zoals verwacht Marcel van Rijn van het kastje naar de muur. Lugthart heerste als in zijn beste dagen. Van Rijn kon iets inbren gen en werd dan ook met 6-0 6- 0 naar huis gestuurd. Bij de vrouwen in BI speelde de topfavoriete Bionda Zonder- op zich in haar eerste wedstrijd soepel naar de halve finale. De Ripse, die tegewoordig een vas te baan heeft en zich zodoende niet meer specifiek op het A-cir cuit concentreert, vond in Petra Wille een gewillig slachtoffer. Zonderop hoefde niet eens haar grootste vorm te etalereh. Haar verschijning op de baan deed Wille al ineenkrimpen. Met 6-2 6-0 was het dan ook snel afgelo pen. Zonderop vindt op haar Ivan Lendl heeft schoon genoeg van Wimbledon na zijn ontluisterende nederlaag tegen de Fransman Amaud Lendl Boetsch. steeds hard en ben fysiek ge- is zeer de vraag. Een journalist zond. Gelukkig haat ik slapen schreef eens met betrekking tot nog steeds. Lendl en Wimbledon: 'Een chi- Of hij ooit van zijn Wimble- rurg kan duizend geslaagde don-nachtmerrie wordt verlost, operaties verrichten, maar als hij iemand laat sterven op de snijtafel dan deugt hij niet'. Een pijnlijke beeldspraak, waarvan Lendl nog vaak wakker zal schrikken. Oremans taalt nog niet naar aanbiedingen londen gpp Miriam Oremans is een gewild object geworden voor manage mentbureaus. De 20-jarige Bra bantse, die gisteren op YVimble don zonder problemen de der de ronde haalde door een 6-3, 6-2 overwinning op Louise Field, houdt voorlopig echter de boot af. Ze concentreert zich nu volledig op de open Engelse ti telstrijd. Na het toernooi van East bourne, waar ze vorige week vier geplaatste speelsters ver sloeg en in de finale verloor van Martina Navratilova, werd ze al door twee bureaus benaderd. Haar coach en begeleider, de 33-jarige Hugo Ekker, verwacht dat er op korte termijn een con tract wordt getekend. Managementbureaus 'verko pen' tennissers aan kleding- of racketsponsors (en eventueel andere bedrijven). Ze eisen een deel van het sponsorbedrag op voor bewezen diensten. Ore mans verdiende in dit succes volle seizoen reeds 200.000 gul den aan prijzengeld. Door de bemiddeling van een bureau kan daar een meervoudig be drag aan sponsorinkomsten bij komen. De Nederlandse belofte blijft nuchter onder de belangstelling van de grote bureaus. Zoals ze gisteren na haar overtuigende triomf ook koel bleef onder alle loftuitingen van toeschouwers en buitenlandse pers. „Iedereen let nu op mij. Omdat ik in het schema niet meteen de toppers ontmoet, ziet men mij ver ko men. Maar zelf denk ik nog niet te veel aan de laatste zestien of de kwartfinales." Field had weinig verweer te gen de aanvallende tactiek van Oremans. „Haar volleys waren bijna perfectblies de 26-jarige Australische de loftrompet. Field, die ooit nog vijf seizoenen competitie speelde bij twee clubs in Nederland, legde zich snel neer bij de suprematie van Oremans. De van zelfvertrouwen over lopende Oremans stuit in de derde ronde op Gloria Pizzichi- ni. Dit 17-jarige Italiaanse meis je is in meer dan één opzicht een tennisdwerg. Ze meet slechts 1.53 meter en is op de wereldranglijst pas terug te vin den op nummer 130. De favo rieten komen vanzelf als Ore- mans blijft winnen. londen »cpd Chris Bailey was gisteravond op Wimbledon één klap verwij derd van wereldroem en on sterfelijkheid. De 25-jarige En gelsman - nummer 263 van de wereld - had nog één miezerig puntje nodig om Goran Ivani sevic te verslaan, om de held van het Britse volk te worden. Het mocht niet zo zijn. Het centre-court werd bijna afge broken door een hysterisch thuispubliek, maar het wonder van YVimbledon bleef achter wege. Ivanisevic presteerde op matchpoint tegen iets dat bijna sprookjesachtig was. Hij sloeg zijn eerste opslag uit, mikte zijn tweede service via de netband in en scoorde in de herkansing een ace. Bailey kwam deze af knapper niet meer te boven en verloor de meeslepende thriller in vijf sets: 5-7, 7-6, 6-7, 6-4, 9- In de beslissende set (waarin geen tiebreak wordt gespeeld) stond het 6-5 voor Bailey en de Kroaat' serveerde. Hij liet de Engelsman terugkomen van een 40-0 achterstand en op eens stond het 'voordeel' voor Bailey. Matchpoint dus. Dé groene kathedraal stond bijna op instorten, heel Engeland hield de adem in. Maar de ijs koude Ivanisevic presteerde het ongelofelijke. Hij redde zich met een ace, zoals hij even later weer met een ace (zijn 35ste) de partij in zijn voordeel zou beslissen. Ivanisevic besefte dat hij bo ven de afgrond had gehangen. „Ik had ook een slappe tweede service kunnen slaan, maar dan was de partij voor Chris geweest. Eerlijk gezegd was ik met mijn gedachten al op het vliegveld, waar ik aan het in checken was voor de terugreis. Toen realiseerde ik me dat het daarvoor nog veel te vroeg „Ik heb dit nog nooit meege maakt," schudde Bailey nietbe- grijpend zijn hoofd, „ik wacht te op een dubbele fout en dan slaat hij een ace. Ongelofelijk." Een Engelsman op match point tegen de finalist van vorig jaar. Dat was eigenlijk al histo risch. Het land dat het grootste toernooi ter wereld bezit, heeft op dit moment de kleinste ten nissers binnen de grenzen. Bai ley, die een 'wild card' kreeg voor Wimbledon en voor de derde keer in zijn leven een vijfsetter speelde, leek voor aanvang slechts als kanonnen- voer te dienen voor Ivanisevic. Maar de blonde revelatie speel de als een tijger, sloeg aces en returns om van te smullen. Hij volleerde als een wereldtopper en de Kroaat wachtte tever geefs op de terugval van de on ervaren Engelsman. Het werd een heroïsch ge vecht tussen twee spelers die in trance leken te verkeren. Maar was alles niet een beetje on werkelijk gisteravond op het centrecourt? Realiteit was uit eindelijk wel dat Ivanisecvic won en dat Balley nu t de held werd van het Britse volk. weg naar de finale Marieke Bethlehem. De Alphense had totaal geen moeite met Ruby Pennings. Bethlehem speelde een tempo hoger en was snel klaar: 6-0 6-1. Die halve finale wordt een herhaling van de eindstrijd van vorig jaar, toen Bethlehem ver rassend aan het langste eind trok. Of het nu weer zo ver komt valt te betwijfelen. Zonderop is duidelijk op zoek naar revanche en moet ook wel vanwege haar status. Verovering van de dis- trictstitel als bewijs dat ze de sterkste is, zal bij haar hoog in het vaandel staan. CIRCUIT IN CIJFERS UNICUM. DISTRICTSKAMPIOENSCHAP PEN HEB1 0 van Paridon - O. Guinau 7-6 6-4. M Visser - C. van Bemmel 6-3 3-6 6-4. J Lugthart - M. van Rijn 6-0 6-0. ret M Bethlehem - R. Pennings 6-0 6-1. P W.lle M Pat.wael 2-6 7-5 6-4. B Zon derop - P. Wille 6-2 6-0. DEB2. L. Faas - P. Hoogwater 6-1 6-1, Yvonne Schoordijk - Y. Hensbergen 6-2 2 DEC1I. Polla - N Derks 7-5 6-3. GDC: Meyer/Steggerda - Bolten/Zwerver6- 1 6-4, Froma/ De Vries Van santen/ Jong A-Tai 6-1 6-0, Buis/ Zaal - Gi|ben/ De Vries 6-3 6-0 HED1. M Doove - P van Rooden 6-1 6-2, Bolten 5-7 7-6 6-2. J barcelona. cpd Diego Maradona is gisteren in volslagen anonimi teit vanuit Sevilla teruggekeerd in zijn geboorte land Argentinië. Bij aankomst verklaarde hij 'nooit meer te zullen voetballen' en al helemaal geen contract meer te ambiëren bij een buiten landse club. Eén van zijn zakelijke adviseurs voegde er aan toe, dat Maradona zich nu op pr- werk zal toeleggen. Mogelijk gaat hij Japan hel pen om de kandidatuur voor het VVK-voetbal in 2002 binnen te halen. Bij Maradona's laatste club Valencia heeft men zonder een spoortje verdriet afscheid van hem genomen. En ook zonder het bedrag van ruim twee miljoen gulden te hebben betaald, waarop de grillige Argentijnse vedette van weleer nog recht meent te hebben. Volgens Sevilla is Mara dona zijn verplichtingen door wangedrag niet na gekomen en kan hij dus geen aanspraak maken op het geld. Maradona heeft nu aangekondigd naar de rechter te stappen, maar daar heeft Sevilla weinig problemen mee. De club beschikt over een uitge breid dossier, aangelegd dooreen privé-detective, waarin de gangen van de ex-sterspeler in de laatste drie maanden zijn vastgelegd. Daaruit blijkt onder meer. dat Maradona meer in borde len en nachtclubs vertoefde dan op het trainings veld. Maradona werd begin september vorig jaar, na een schorsing van 18 maanden wegens cocaïne gebruik, door Sevilla voor een bedrag van rond de veertien miljoen gulden overgenomen van het Italiaanse Napoli. De transfer was omstreden, omdat Napoli heel wat meer wilde hebben. Maar de FIFA besliste anders en Maradona kon bij de Andalusische club aan de slag. De start van de kleine Argentijn was veelbelo vend. maar al snel vond hij het nachtleven inte ressanter dan voetbal. Hij werd alsmaar zwaarder co /i|d conditie slecht, in de Spaanse competitie speelde hij veel vaker matig dan opvallend. Twee maanden geleden besloot Sevilla om aan het ein de van dit seizoen van zijn diensten af te zien. Het is niet bekend hoeveel het kortstondige avontuur van Maradona Sevilla heeft gekost. Aan genomen wordt dat dit meer dan 10 miljoen gul den moet zijn. Slechts een klein gedeelte van dit bedrag heeft de club kunnen compenseren met extra inkomsten uit seizoenkaarten en televisie rechten. Ook FC Barcelona heeft deze week extra diep in zijn kas moeten tasten, maar de club deed dat graag. Nu de Catalaanse club voor de derde keer op rij de landstitel heeft gewonnen, moet het 625 miljoen peseta (bijna 10 miljoen gulden) aan pre mies uitbetalen. Ronald Koeman en doelman Zubizarreta, die nagenoeg alle wedstrijden speelden, kunnen het meeste geld tegemoet zien: vier ton per man. Ook trainer/coach Johan Cruijff kan minimaal dit be drag op zijn rekening gestort krijgen.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 25