ƒ75,: OLYMP boventoon VALHALl Schrijvende Lezers Geslaagd! BankcHokkefii/Jeamm lestella VRIJDAG 25 JUN11993 CHEF PAUL DE TOMBE. 071 -356484. PLV.-CHEF Korfbalclub Als voorzitter van de succesvolle korfbalvereniging Tempo uit Al phen aan den Rijn en abonnee sinds jaren op uw krant lees ik het dagblad intensief voor het plaatselijke nieuws en de infor matie over de regionale sport. Het moet mij overigens van het hart, dat de informatie over Alphen aan den Rijn sinds de krant alleen nog als Leidsch Dagblad verschijnt wel zeer mi nimaal is geworden. Ik verzoek u te bewerkstelligen, dat er meer informatie over Alphen in uw dagblad wordt opgenomen. Het stukje in uw krant van za terdag 12 juni onder de kop „Leerlingen korfballen" bevat daarbij nog een feitelijke on juistheid, die ik storend vind. Tempo is géén tafeltennisvere niging. Tempo is de enige korf balvereniging van Alphen aan den Rijn. Wij zijn echter wel de organistoren van alle 25 tot nu toe in AJphen aan den Rijn ge organiseerde schoolkorfbaltoer- HSL Frans LJ. Walvis, Windjammer 32, Alphen aan den Rijn. De kans dat de hoge-snelhelds- trein dwars door het Groene Hart gaat rijden is groot, nu het kabinet zijn voorlopige voorkeur heeft uitgesproken voor dit traject. 'HSL door Groene Hart lijkt on vermijdelijk', lezen wij boven een artikel in de rubriek Achter grond van 18 juni. Dat lijkt mij een voorbarige en al te sombere voorspelling. Het Groene Hart is onmisbaar voor het milieube houd en voor de recreatie van de Randstadbewoners. Het groeiende autoverkeer zal ook mét HSL tot groeiende files leiden, omdat die groei vooral wordt veroorzaakt door lokaal en regionaal verkeer. Als regel wordt elke vrijkomende plaats onmiddellijk ingenomen door nieuw autoverkeer. Het westen wordt volgebouwd en de bewo ners zullen steeds meer behoef te krijgen aan recreatiemoge lijkheden op fiets- en loopaf stand van de woonwijken. Noodgedwongen omdat auto rijden minder aantrekkelijk zal worden. Het gebied tussen Lei den en de kust heeft nu al de kenmerken van een Amerikaan se 'suburb' en dat zal; nog erger worden. De uitbreiding van Schiphol wordt tenslotte ook niet tegengehouden door de HSL, dat staat nu als vast! De HSL door het Groene Hart zal er hoofdzakelijk toe dienen om rijke of bijklussende zaken mensen een kwartiertje snel ler naar de Parijse of Amster damse uitgaanscentra te bren gen. Dat is toch te gek voor woorden? De meerderheid van niet-rijken (zonder auto of wei gerend om nog langer in de file te staan) mag dan zeker genoe gen nemen met de restjes groen die de bovenbazen in hun on eindige wijsheid voor ons over laten. De toekomstige leefbaarheid voor de gehele bevolking is ge woon belangrijker. Het Groene Hart moet geheel beschermd worden als 'tuin' voor de Rand standbewoners. Wij mogen hopen dat het ge zonde verstand bij onze volks vertegenwoordigers het zal win nen en ons zal bewaren voor technische hoogstandjes dwars door onze gemeenschappelijk tuin. De viersporig gemaakte be staande spoorlijn biedt vol doende mogelijkheden om de TGV als intercity, zonder over stappen, tussen Rotterdam en Amsterdam te laten rijden. W.M. van Rooijen, Marislaan 111, Leiden. Onbetrouwbaar Het nieuwe bouwbedrijf For- mabouw zet een aantal projec ten van het failliete Arbouw voort. Volgens directeur Sleg- tenhorst (ex-Arbouw) is daarbij niets onoirbaars gebeurd. Een ex-werknemer van Arbouw heeft zijn twijfels. Bij deze wil ik reageren op het stukje in de krant van vrijdag 18 juni j.l. omtrent de overname van Arbouw door Formabouw, omdat de heer Slegtenhorst hierin een aantal onjuistheden verspreidt. Volgens Slegtenhorst is Ar bouw zijn plichten tegenover het personeel voor wat betreft de zogenaamde 'vakantiebon nen' tot eind maart nagekomen. Terwijl de werknemers in wer kelijkheid ongeveer de helft hebben ontvangen van datgene waar ze recht op hebben. Het is nog maar de vraag of de be drijfsvereniging de rest - het gaat hierbij om vele duizenden guldens per persoon - ooit zal uitbetalen. Voorts ben ik van mening dat men de bewering van de heer Slegtenhorst, als zou hij op een bepaald moment werkweken van 100 uur hebben gemaakt, met een korreltje zout moet ne men. De heer Slegtenhorst was één van de (te) vele mensen binnen het bedrijf van wie het volslagen onduidelijk was welke functie hij vervulde. Volgens mij zou het hele nare gevolgen heb ben als je van aanwezig zijn in eens naar een werkweek van 100 uur gaat. Al met al geen beste start voor een persoon die betrouwbaar wil overkomen. R. Barendse, Calandstraat 45, Leiden. Ex-werknemer J.J. Arbouw B.V. Naschrift redactie: De bedrijfs vereniging betaalt de vakantie bonnen uit en heeft de meeste betrokkenen een voorschot gege ven. Zie ook deze krant van woensdag 23 juni, pagina Stand van zaken. Leiden. Alleen taxi's kunnen nog vlak bij de ingang komen om passagiers af te zetten of op te halen. Aanmerkingen maken over iets wat ons niet bevalt, is niet moeilijk, vooral tegenwoordig! Zóveel dingen in onze sa menleving schijnen tegen de draad in te functioneren en nie mand die er ook maar iets aan kén of aan wfl doen: want eerlijk gezegd is de algemene stem ming tamelijk pessimistisch! Laat ik toch de vrijheid ne men om iets te zeggen over de parkeer-ónmogelijkheden bij het station in Leiden... Er was al niet veel plaats normaal gespro ken, maar sinds een paar dagen is de mogelijkheid om de par king links op te draaien en ten minste de treinpassagiers af te kunnen zetten of af te halen met de bagage, helemaal verbo den.... tenzij men een taxi neemt. Ik meen dat er tijdens de ver bouwing van het station van hoger hand een betere oplos sing gezocht moet worden, met medewerking van autobezitters én taxichauffeurs... Michan Heimo, 3941 Military Rd Nw, Washington DC 20015. Auto's en station Door de verbouwing krijgen automobilisten het steeds moeilijker bij het NS-station in Indien u reageert op een arti kel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief de datum vermelden waarop het werd gepubliceerd? Brieven worden in het alge meen in de krant onderte kend met naam, adres en woonplaats. Plaatsing van ingezonden brieven betekent niet dat de redactie het met de inhoud De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brie ven in te korten en plaatsing van brieven te weigeren. zen. T. van Velzen, I. Versteeg, H. Wijn- FJektrotechnlek: I. van Delft, M.J. van Duijn, M. van Duijn, A.J. van Duijven- kerk, M. Hoek, R. Hogedoom, P. Krom hout. E. van den Oever, D. Ouwehand, P. Ouwehand, J.W. van der Plas, H. de Ridder, T. van Rijn. B. Susan. M. Voigt, P. Donkers, E. Hagenaars, A. Verkade, B. v. Rooyen, 1. Havelaar. Verzorging: J. Bouwman, S. Kroonwijk, Klein. Grafische technieken 5: M. Sunter. E. Ketting, I. Braaksma, R. Steenvoorde, v. Egond, B. v. Veen. Transport en logostiek: M. Bakvis. Motorvoertuigentechniek: V. v. Middenstand: B. v. Duijvenbode. der Zijden, J. Zuij- P. Steenvoorden, R. Warmenhoven, A. Turk. der Plas. L. van Rijn. D. van Spronssen, M. Bijsterbosch. A. Boverhof, R. vanDui - - G. Guiit r Marei, n Duijn. J. van Duijn, P. Geij- - ,eÜ" i, G. Guijt, G. Hoek, R. Judeis, C. der Meij, I. de Mol, S. van den Oever, N. Onderwater, H. van der Plas, M. van der Plas, P. van der Plas, R. van der Plas, C. Remmel- BOERHAAVE-COLLEGE LEIDEN MAVO: J. Ysselmuiden, I. van der HuJst, K. van Poortvliet, C. van Beelen, M. v. Berge, H. Brandt, R. Hakkaart, M. Hillebrand, G. Podda, B. Seegers, M. v.d. Hoorn, T. Rotmensen, C. de Jong, J. Smeltink, W. Zuijderduijn. Verzorging: C. Barendse, E. van den Berg, G. van den Berg, M. van Bladel, P. de Groot, J. Guijt, f Haasnoot. Maria Haasnoot. Marlena Aanhane, J. Postma. HAVO: A. Regelink, L Keekstra, M. Arends man, R. Bokstein. H. Bos, S. Devey, C. Hemmes, S. van Milten, I. v.d. Hout, M. Jules, C. van Leeuwen, W. Ligtvoet, J. Muijzert, W. Nagel, R. Planje, G. Sin- teur, D. Verboom, L Walraven, L Gie- Mul, Senior, C. Lavrijsen. D. Bochove, D. Verkolf, C. van Zaal. B. Derksen, C. Maas, M. Gilissen, D. Co- lijn, A. Fransen, E. Kramer, M. Rietveld, S. Gottschalk, N. de Vries. VWO: M. van den Berg, F. van der Made, O. Guinau, C. Mat/.e, K. Schuh, R. Witte, F. van der Hoogen, W. Alblas, Bart- hel, P. van Duyn, M. Eleveld, B. Geijs- inan. I. Glasbergen, W. Hofman, II. Houtstra, D. Hupkens, R. Klijn, I. Kwee, H. Lardec, M. I^iurense, C. Mulder, V. Pang Atiok, B. Vos. M. Brandt. T. van Scwnundun, L Warmerdam, W. Vlet ter, A. Borst, W. van Gulik, Houtap pel, F. laurentius, J. Vink, A. van der Hoeks, D. Hooogt ngmi de Liefde, C. Lubbe, 1. van Maurik, C. ker, M. Kuijt, G. Kuijt, E. Langr Meijer, M. Molenaar, C. Noort, D. den Oever. E. Ouwehand, J. Ouwe- hand, LI. Ouwehand. C. van der Plas, T. van der Plas, F. Rasenberg, W. Rem- melswaal, M. de Ridder, R. de Ridder, S. Rietvink, D. van Rijn, L van Rijn. P. van Rijn, B. van Sinacren, J. van Vel zen. P. Verheij, F. van Vliet, S. van Vliet, M. Vooijs, C. Wagter, M. Wessel, J. van der Wiel. 1. de Winter. 1. Zuidhoek, D. Mode en feeding: S. Binnendijk, A. H. Varkcvisser, C. Vierbergen, A. de Vreugd, M. de Vries. Verkoop: A. van Duijn, E. Floor, A. de O. Hadra, C. v dijk. W. Houwaart, L Jelierse. B. Jon ker, M. Nijgh. A. Noort. M. van den Oe- - vV- W. Snijder. E. de Snoo. A. Turksel, C. Wolvers. Dagschool lassen: A. Boverhof. R. van Dijk, G. Guyt, C. v.d. Marei. J. de Mol, v.d. Plas, P.Remmerswaal, N. Vis, R. i Duijn, P. v.d. Plas, J. ot,G. van Duijn. ondschool lassen: D. de Haan, C. ode. J. de Haas, A. Varke- Milten, H. Hoeenboom, J. C. l ilippo. Beelen, R. van Ommen, Schroder. W. Vink, D. Colijn, H. Grave- maker, A. de Boer. A. Fransen. E. van Vliet, V. I'hilipsen. j. van der Heiden, L Bent. I. Doets, B. de long. D. Knetsch, N. van der Meij, I. de Mol, A. Ouwe hand, F. Overdevest, C. van der Plas. G. Plug, R.P. ile Ruijter, P. J. Slagtveld. S. hand. L van der Plas. M. Plug. D. de Ridder. C. van Rijn. I. Schaade van Dooren, P. Schuitemaker. M. van Vel- Homed: R.J. Bunk. P. Kalkema. M. Pel- lekooren. E. Riupassa, M. Nachtegeller, I). Groen. L v.d Hoogt. B. de Lange. S. de Wolf. I. v Dijk. Y. Roeloffs, S. Bave- laar, N. de Winter. land. K. Flilfen,Oosterbaan, M. v. Bu- Uitcrlijke verzorging mode en kle ding: R. Fennich. C. Thiol. Verkoop: O. Alicavusoglu, R. Bachnu. Slagroomtaarten voor geslaagden Het Leidsch Dagblad publiceert regelmatig de namen van geslaagden. Elke dag dat we de opgaven van scholen afdrukken, trekken we uit de lijsten geheel willekeurig een aantal namen. Zij krijgen van het Leidsch Dagblad gratis een slagroomtaart aangeboden. De gelukkigen kunnen bellen met Manuela Groeneweg en Antoinette van Kleetf (071 - 356401/356402). /.ij ne men het adres op en versturen de brief waarmee de taart op onderstaand adres kan worden opgehaald. De winnaars van vandaag zijn: N. de Vries (Boerhaave, Havo) en T. Monteiro (Rijnmond). ^aiinidam Steenstraat 45/47 Leiden Tel. 142343 Red onze zielen We schrijven juni 1993 en lezen in de krant een artikel „Ver pleeghuis". Als je dat artikel goed leest blijkt dat de mens bijzaak is. Maar het ergste is dat het voor kan komen, zoals vroe ger algemeen was, hij of zij is niet meer normaal, berg maar op, liefst zo ver mogelijk weg! Dat gebeurde toen dikwijls en het gevolg was dat hij of zij door de eenzaamheid steeds verder wegzakte! Leiden met z'n regiofunctie, althans het thans zittende ge meentebestuur moet zich scha men, dat dit plaats vindt anno 1993. Of is de reden daarvan soms, dat men zich hier meer bezig houdt met kroegentoch ten enz. enz. Of is het leuker om spoortje te spelen, met inzet, dat stationnetje kunnen we straks ombouwen tot verpleeg huis. Want dat komt, de trein en het openbaar vervoer worden binnenkort onbetaalbaar en als gevolg daarvan nog wat auto's meer op de weg. Neen, de grote ramp is dat de heren voor 1 cent op de voorste rij willen zit ten en niet over de capaciteiten beschikken die nodig zijn voor de vele banen die zij bekleden. Maar wat maakt dat alles uit, zult u vragen. Dat heeft u kun nen lezen in bovengenoemd ar tikel! Maar de desbetreffende families zijn ook slecht af. Want kan je thans op bezoek, finan cieel met hangen en wurgen, dat is dan afgelopen. Ik vrees dat op dat terrein de tijd ca. 70 jaar terug wordt gedrongen. Want de kosten rijzen de pan uit, daar heb je als je twee of drie banen hebt misschien min der pijn aan dan hij of zij die van 't zakgeld in een bejaarden oord moet rondkomen. De sociale dienst doet thans al wat mogelijk is om het aan vaardbaar en mogelijk te maken om bezoeken af te leggen. Maar wat zij met veel moeite berei ken wordt maar al te dikwijls getorpedeerd! Het is maar wat leuk als je dit alles mee mag maken na 62 jaar huwelijk, maar wel gescheiden onder twee verschillende daken! Soms denk je dan, maar ik hoop ten onrechte, dat opruimen van die oude hap de oplossing is! M. den Hartog, Kaarsenmakersstraat 2, Leiden. Nu als aanbieding Incl. gratis leggen Incl. gratis lijm Incl. gratis lak Toch maar.... r Lestella is kiezen voor. Kruisweg 61 Haarlen Ctilln Piin 1 I nirlnn per m2 Voor een «dusieve^ketzaak met een eigen GARANTIE-CERTIFICAAT. Een exclusieve parketzaak met 20 jaar ervaring. parketzaak met gediplomeerde parketteurs. parketzaak waar uitsluitend topm Haarlem. Uw EXCLUSIEVE PARKETSHOP Stille Rijn 1 Showroom Leiden Maandag v a. 13.00 uur open De waardering voor het mooi inrichten van de slaapkamer neemt hand over hand toe. Daarbij spelen de gebruikte materialen een steeds grotere rol. Hoe natuurlijker hoe liever. Ja, dan spreken de Skandinavische opvattingen over meubeldesign direct aan. Het aangeboren meubel makerstalent in het hoge noorden is immers als geen ander vertrouwd met het natuurlijkste aller materialen: hout! Massief. Puur. Eerlijk. Als het u gaat om natuurlijke 2 materialen, ziet u in onze showroom onmiddellijk wat bij ons de boventoon voert. volbloed mobel uit Skandinavië Skandinavische meubelen Meubelplein 3 Leiderdorp Telefoon: 071 -413444 Openingstijden: Ma. 13.00 - 17.30 uur; Di.. Wo. en Vrij. 9.30 - 17.30 uur; Do. 9.30 - 21.00 uur. KOOPAVOND Za. 9.30 -17.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 24