Alkemade loopt niet warm voor buurtbus Hollandse keuken met een vleugje Azië Rijn- en Veenstreek VVD verwijt wethouder gebrek aan communicatie Hazelaar sneeuwt onder in discussie over zwembaden Raad Rijnwoude wil toch nieuw zwembad Doedelzakken op taptoe Zomerstraatfeest met De Dijk VRIJDAG 25 JUN11993 CHEF GERT VISSER. 071-356430. P De buurtbus van Alkemade heeft de afgelopen maand 232 passagiers vervoerd. Dat is ver onder het mini mumaantal van 400 passagiers per maand die een bus moet hebben om rendabel te zijn. De bus rijdt sinds een maand door Alkemade en een deel van de Bollenstreek. Opvallend is dat er vooral tijdens de 'spitsuren' weinig gebruik van wordt gemaakt. „Tijdens de zogenoemde daluren is het bij ons op z'n drukst", zegt buurtbuscoör dinator J.W. Dijker. alkemade marieta kroft Toch is Dijker positief over het buurtbusproject. „De bus is nog niet bij iedereen bekend", zegt hij. „Deze week wordt de dienstregeling huis-aan-huis bezorgd in Alkemade. En bin nenkort worden ook gele halte borden geplaatst. Dat zal de be kendheid bevorderen." Goed te merken was ook dat de mensen bij mooi weer snel ler de fiets pakken, aldus Dijker. Dat bleek wel in de derde week van juni. Toen vervoerde de bus slechts 46 mensen. Dat wil zeg gen: gemiddeld een of twee pas sagiers per rit van twee uur. Dijker veronderstelt dat veel mensen denken dat de bus er alleen maar is voor oudere mensen. De meeste passagiers zijn op leeftijd. Mensen die naar hun werk gaan, of de school gaande jeugd daarentegen, stappen nauwelijks in de bus. Klacht Een klacht die hij wel eens hoort is dat de bus te weinig rijdt. Een rit van Oude Wetering via Buitenkaag naar Lisse en weer terug duurt wel twee uur. Dijker kan daar niets aan doen. „Wij hebben maar een bus en mogen dat aantal niet uitbrei den." Zo'n 45 vrijwilligers rijden om de beurt met de bus. Slechts een klein deel daarvan is vrouw. Met name vrouwen zou Dijker nog wel bij zijn club willen heb ben. „Ik heb het idee dat de drempel voor hen om zich aan te melden nog te hoog is. Maar dat is niet nodig." De buurtbus is van busmaat schappij Centraal Nederland, die jaarlijks een subsidie van 45.000 gulden krijgt voor het project. Als de opbrengst en de subsidie niet hoog genoeg zijn om de kosten te dekken, moet Centraal Nederland het tekort aanzuiveren. Als die kosten te hoog oplopen, kan deze bus maatschappij besluiten om met het buurtbusproject te stoppen. Maar dat is volgens markton derzoeker bij Centraal Neder land, E. Kooistra, nog lang niet aan de orde. Hij is niet verbaasd over het lage aantal passagiers dat de buurtbus de afgelopen maand heeft vervoerd. „Het is Bus over het Noordeinde De buurtbus rijdt sinds giste ren over het Noordeinde. In verband met de reconstruc tie reed de bus de afgelopen maand via de Floraweg en de Kerkweg naar het Noordein de en weer terug. Nu rijdt de buurtbus via het Westeinde, de Eransche Brug, Floraweg, Kerkweg, Zuideinde, Noord einde en de Langeweg via de bibliotheek richting de Rem brandt van Rijnsingel en de Meerkreuk. een aanloopperiode. Als je de eerste maanden boven de 50 procent komt van het aantal reizigers dat nodig is, dan is dat vrij redelijk." Twee diefstallen in Alphen alphen aan den run» Een man liep gistermiddag verdacht rond bij een juwelierszaak aan de Van Mandersloostraat in Alphen aan den Rijn. Nadat hij was verdwenen, ontdekte het personeel van de zaak dat een aantal gouden kettingen met sterrenbeelden was gestolen. Het personeel alarmeerde de politie, maar die kon de man niet meer achterhalen. Uit een garagebox aan de Ster renlaan zijn woensdagnacht gereedschappen en vijf autoradio's gestolen. De inbrekers forceerden de toegangsdeur. Greep in de kassa in Herenhof alphen aan den run Een 27-jarige man uit Hazerswoude is gister middag opgepakt in een huis aan de Alphense Klompmaker. De man had eerder die dag een greep uit de kassa van een speel goedwinkel in winkelcentrum De Herenhof gedaan. Daarbij had hij de cassière vastgepakt. Getuigen zagen de man echter vluch ten, waarna de politie hem kon achterhalen. De man is inmid dels voorgeleid aan de officier van justitie. Gemakkelijke prooi zakkenroller oude wetering» Een vrouw die gistermiddag Digros in Roelo- farendsveen bezocht, miste bij het betalen haar portemonnee. Haar beurs lag in een tasje dat zij open in het winkelwagentje had laten liggen. Van de dader ontbreekt elk spoor. aarlanderveen plus de kosten van de verwijde ring. „Het zou de wethouder sieren als hij zou zeggen dat de drempel geen effect heeft." Volgens De Jong mag de ge meente blij zijn met de terug houdendheid van het college over de aanleg van de verkeers drempels in Aarlanderveen. „De BVA wilde drie drempels tegelij kertijd. Wij zeiden dat we er eerst een wilden en wilden be- kijken of het effect heeft. Als wij toen geluisterd hadden naar de BVA dan zouden we dus nog veel duurder uit zijn geweest." De drempel aan het Noord einde wordt verwijderd omdat de snelheidsremmer te laag is om effect te hebben en omdat een omwonende erg veel tril- lingshinder van de drempel on dervindt. leimuiden Het actiecomité, dat zich sterk maakt voor het behoud van zwembad De Kleine Oase in Leimuiden, deelde gisteravond jojo's uit aan de deelnemers van de zwemvierdaagse. „Dat is om meer bekendheid te krijgen", zegt een van de leden van het comité, John Hattink. „Dat brengt de mensen misschien tot nadenken over de toekomst van het zwembad." Het comité, dat bestaat uit negen Leimuidenaren. staat al van af dinsdag met een kraampje bij het zwembad. Diverse raadsleden zijn op uitnodiging van het comité deze week op bezoek geweest. Ondanks het koude en regenachtige weer, doen dit jaar zo'n 200 mensen mee aan de zwemvierdaagse in Leimuiden. „Zo'n 60 tot 70 meer dan vorig jaar", zegt bedrijfsleider Van Dijk. „Dat komt misschien omdat het zwembad de afgelopen tijd meer in de belangstelling heeft gestaan, in ver band met een dreigende sluiting." De zwemmers laten zich sponsoren voor elk baantje dat ze afleggen. Het geld (gisteren was er al 7300 gul den bijeengezwommen) komt ten goede aan Unicef. foto ben de bruyn De WD heeft de Alphense wet houder W. de Jong ervan beticht, dat hij erg slecht com municeert met de Belangenver eniging Aarlanderveen (BVA). Het liberale raadslid Blom trekt die conclusie rond het overleg over verkeersdrempels in het dorp. Brieven van de BVA met kritiek hierop werden ondanks toezegging van de wethouder niet in de raadscommissies be handeld en bleven onbeant woord. „Dit heeft er zelfs toe ge leid dat de secretaris van de BVA is afgetreden", verweet Blom de gemeentebestuurder. Ten tweede wees Blom op de 'kapitaalsvernietiging' van 50.000 gulden. Dit is het bedrag dat de drempel heeft gekost VRIJE TIJD Noorderbrink Wooncentrum Noorderbrink houdt op zaterdag 26 juni een zomerfeest voor de bewoners van de Oude Ambachtenbuurt. Van 10-17 uur is er een braderie aan de Klompenmaker 156 met oude ambachten. Van 11-16 uur is er in de recreatieruimte en de tuin van Noorderbrink van alles te doen voor jong en oud. Fancy fair In de Schuur aan de Hoogma- dese Kerkstraat wordt op zon dag 27 juni een fancy fair ge houden. De fancy fair begint om 12 uur. Kraampjes, de verlo ting van een reischeque ter waarde van 1000 gulden en een rad van avontuur dat 12 uur lang non-stop draait, staan op het programma. De Rijnwoudse gemeenteraad heeft gisteren geen besluit geno men over de overdracht van zwembad De Hazelaar aan een groep vrijwilligers die het bad willen exploiteren. Een brief van de provincie dat zij onder voorwaarden geen bezwaar heeft te gen de heropening van het bad mocht niet baten. Misschien komt de raad binnenkort nog een keer in eén speciale zitting bij een om tot de overdracht van het bad te besluiten. De provincie was akkoord en er was afgesproken dat een in specteur aanstaande woensdag het bad bezoekt om aan te ge ven wat er allemaal moet worden opgeknapt. B en W interpre teerden de brief echter anders. Uit het feit dat er volgende week nog iemand van de provincie langs komt. leidden zij af dat het licht nog niet helemaal op groen staat. Voor het zwembadbestuur kwam het gisteren als een volsla gen verrassing dat B en W het bad eigenlijk dicht willen houden uit vrees voor concurrentie voor hun eigen, overdekte bad. „Dat hadden ze wel eens qerder mogen vertellen", vond zwembadbe stuurder A. van der Poel na afloop van de vergadering. Omdat het bestuur er tot gisteravond van uit ging dat de op knapbeurt vandaag kon beginnen, hadden verschillende vrijwil ligers vrije dagen genomen en vakanties verplaatst. „Als we ge weten hadden dat het zo zou lopen was dat niet nodig geweest", aldus Van der Poel. Burgemeester overweegt schorsingsverzoek runwoude ruud sep Echtpaar begint restaurant in Leimuiden leimuiden» kees v Bij beiden zat de liefde voor de horeca er al erg vroeg in. Frans Plasmeijer, geboren in Oud Ade, trad begon op zijn vijftiende in dienst van de Kaagsociëteit in Warmond. Zijn vrouw Anna maakte als twaalfjarige het eten klaar voor een gezin van dertien personen uit Hongkong. Nu runt het echtpaar samen een restaurant aan de Herenweg in Leimuiden. Eigenlijk zou Frans (42 jaar) de technische kant op gaan, hoewel hij dat helemaal niet is. „Maar ik volgde toch een oplei ding metaalbewerken in Leiden. Gelukkig werd al snel duidelijk dat mijn toekomst daar niet lag, maar in de horeca. Bij de Kaagsociëteit heeft Guus Nater mij het vak geleerd en ook voor ogen gehouden dat je altijd netjes en eerlijk met het pro- dukt moet omspringen. Een strenge leermeester was hij wel. Dat heb ik van hem overgeno men. Al 18 jaar lang ben ik leer meester bij de Stichting Vakop leiding Horeca. Dat kost wel vrije tijd, maar ik vind het van belang dat jongeren veel wordt bijgebracht", zegt de restaura teur. Na drie seizoenen De Kaag werkte Plasmeijer achtereenvol gens in Leiden, Voorschoten, Reeuwijk en Boskoop. Vanaf 1975 tot 1987 was hij chef-kok in een restaurant van zijn broer in Lisserbroek. Daarna runde hij samen met een andere broer een zaak in Hoofddorp. „Nu was de tijd rijp om zelf met Anna een zaak op te zet ten", legt hij zijn stap uit. Een bedrijf met een lage drempel, waar jong en oud welkom zijn, omschrijft Plasmeijer zijn be drijf zelf. Frans en Anna Plasmeijer over hun stek aan de Westeinderplas: 'Een leuke plek, toch' Plassen Dat Frans en Anna in Leimui den terecht zijn gekomen is niet zo verwonderlijk. „Wij wilden graag in eigen omgeving iets opzetten. Je kijkt eens om je heen. Dan hoor je dat er aan de Westeinderplas iets te huur is. Dat is toch schitterend, het is zo'n leuke plek. We hoefden er dan ook niet lang over na te denken", schetst de in Nieuw- Vennep wonende Plasmeijer. Het restaurant is onderdeel van de jachthaven aan de He renweg. Eigenaar Kempers knapte de jachthaven op. „Wij hebben hetzelfde gedaan met het restaurant, dat we van hem huren." Frans en Anna zijn begin maart begonnen met het in or de brengen van het restaurant. Zij waren zelf vooral bezig met sloopwerk en lieten de echte verbouwing over aan vakmen sen. De zaak is zo ingericht, dat alle ruimten gecombineerd ge bruikt kunnen worden als dat nodig is. Er is een apart barge- deelte in gekomen. Daarnaast heeft het restaurant een stamta fel. die volgens Frans Plasmeijer al volop wordt gebruikt. Ook heeft het restaurant een ruimte voor bruiloften en partijen. foto ben de bruyn „Vanuit de keuken kunnen deze zalen worden bediend, zonder dat de overige bezoekers daar last van hebben", aldus de res taurant-eigenaar. Het restaurant heeft een Hol landse keuken met een vleugje Azië. Dit uiteraard vanwege de kennis van de Chinese keuken van Anna, die in betrekkelijk korte tijd haar horeca-doplo- ma's gehaald. Bejaardenreis niet langer gesubsidieerd De bejaardenreis van de Stichting Welzijn Ouderen Benthuizen moet het vanaf volgend jaar zonder subsi die stellen. Hoewel de com missie bezwaar- en beroep schriften anders had gead viseerd, besloot de gemeen teraadvan Rijnwoude giste ren de subsidie met ingang van volgend jaar stop te zetten. Een kleine raads- meerderheid vreest dat bij verlening van de subsidie ook andere clubs zich als nog melden voor subsidie. Onder de nieuwe subsidi eregels komt de bejaarden reis niet meer in aanmer king voor een gemeentelij ke bijdrage. Vorig jaar be taalde de gemeente zesdui zend gulden voor het uit stapje, dit jaar betaalde zij als overgangsmaatregel de helft van dat bedrag. Vol gend jaar krijgt de stichting niets meer. Dat is'een gevolg van de maatregelen in de omstre den nota tarieven- en sub sidienormeringen, waar voor de raad gisteren groen licht gaf. De wethouder moest de partijen wel toezeggen er aan te zullen werken om zo snel mogelijk het eerste subsidie-convenant te slui ten. Grotere clubs kunnen een overeenkomst aangaan met de gemeente, waardoor zij meer vrijheid krijgen Al leen de kleine clubs blijven gebonden aan de centen die de gemeente hun toe bedeelt. Rijnwoude moet al in de loop van volgend jaar beginnen met de bouw van een nieuw over dekt zwembad. Waar het nieu we bad moet komen en hoe groot het moet worden moet nog dit jaar worden besloten. Het overdekte bad in Hazers- woude-Rijndijk kan pas dicht wanneer het nieuwe bad gereed is en het Prins Willem-Alexan- derbad in Koudekerk moet zo lang mogelijk openblijven. Dat heeft de Rijnwoudse gemeente raad gisteravond na een verhitte discussie besloten. Het besluit ging dwars in te gen het voorstel van burge meester en wethouders, die het besluit over een nieuw zwem bad op de lange baan wilden schuiven. Burgemeester M. Boelen was het zelfs zo zeer on eens met de uiteindelijke beslis sing, dat hij overweegt om het besluit ter schorsing voor te leg gen aan de provincie. Volgens Boelen is de gekozen oplossing te duur en financieel onverant woord. WD en D66 vonden de finan ciële onderbouwing van het plan van B en W, waarin op het eind van de eeuw een nieuw zwembad werd voorzien, te gammel. Rijnwoude moest ge woon afzien van een nieuw bad en op termijn alleen het Prins Willem-Alexanderbad open houden, was de mening "van de twee liberale partijen. Uitstel CDA, PvdA en SGP/RPF, samen een meerderheid, wilden niks horen van uitstel. Zij willen al volgend jaar beginnen met de bouw van een nieuw, overdekt bad. Daarnaast zouden het PWA-bad en eventueel ook De Hazelaar open moeten blijven. Na een schorsing bleken de standpunten ongewijzigd te zijn. De burgemeester gaf zich echter nog niet gewonnen. Zou den de partijen bereid zijn om de onroerend- goedbelasting te verhogen om het tekort dat dit voorstel zou veroorzaken te dekken? „Zo niet, dan overweeg ik als portefeuillehouder finan ciën en voorzitter van uw raad ernstig om het besluit ter schor sing V00r U- dragen aan de pro vincie", aldus Boelen. Geschut Maar zelfs dit zware geschut miste doel. „We verhogen de ogb pas wanneer we te weinig geld hebben om alle zaken uit te voeren die wc nodig vinden verklaarde G. van der lx*cq-de Knikker (PvdA). „Op du manier kan ik ook wel vragen of u be reid bent om voor de aanbouw aan het gemeentehuis de ogb te verhogen." De discussie had wel als ge volg dat het college hopeloos verdeeld raakte. Zwembad wet houder M. Vorenkamp-van de Westeringh sloot zich aan bij haar WD. De CDA-wethouders P. van der Werf en G. Hoogcn- doorn-Oskam bleven bij het collegestandpunt. En burge meester Boelen twijfelt nog even of hij zijn handtekening zal zetten onder het besluit, of dat hij de provincie vraagt het besluit te vernietigen. dorp» Liefhebbers van marsmuziek kunnen zaterdagavond hun hart op halen in Hazerswoude-Dorp. Op het Hobbemaplein houdt drum fanfare TTH de twaalfde taptoe. Naast TTH geven hier ook twee harmonieën, een majorettepeloton en een doedel/akorkcst acte de presence. Het is voor het eerst in meer dan tien jaar dat in Hazerswoude weer een doedelzakorkest optreedt. Voor dit onderdeel is de Hilver- sumse Beatrix Pipe Band uitgenodigd. Verder treden de Veenen- daalse Scheepjeswolharmonie, het Katwijkse Jong DVS en St. Jean ne d'Arc uit Noordwijk op. In totaal doen meer dan 200 muzikan ten mee aan de taptoe. De taptoe Hazerswoude begint morgenavond om 20 uur. De toe gang is gratis. De ondernemers van de Alphense Julianastraat houden morgen hun tradilionrl.' BUIUMSÜMtfcWt Omdat bet wn-WlW 'In fÊU grootser is opgezet dan andere jaren, heeft de organisatie besloten ook het plein bij de Bonifatiuskerk en de Paradijslaan bij de festivi teiten te betrekken. Het zomerstraatfeest begint om 11 uur *s coh- tends met het optreden van de tienkoppige hand Quick Bacchus Band. Op drie podia zijn de hele dag modeshows, bodybuilding demonstraties. haarknipwedstrijden, playbackshows en danswed strijden te zien. 's Avonds treden twee bands op: Querelle All Star Band en vanaf 21 uur De Dijk.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17