Wimbledon droomt van Krajicek-Agassi SieMatic Sport Lage Landen hengelen naar EK voetbal 2000 Duitse 'tennisgek' toegang ontzegd Ajax trekt aan Rijkaard en Dubovsky Agassi verliest zijn haren, maar zijn streken nog niet leen in onze showroom krijgt u een goed I.D. |)ONDERDAG24JUN11993 1 -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 ^Helder tekent voor Vitesse ■eidenGlenn Helder speelt de komende drie esse. De 25-jarige Leidenaar kwam gistermiddag op het WCS- kantoor in Gouda tot overeenstemming met de bestuursleden Snellenburg en Papenburg van de Arnhemse eredivisionist. Voorzitter Karei Aalbers, momenteel in Rusland op zoek naar nog meer versterking, moet morgen formeel nog zijn toestem ming geven voor de transactie. Helder, die bij zijn huidige club Spana een sterk verbeterde verbintenis kon ondertekenen, koos voor Vitesse vanwege het perspectief van Europa Cup-voetbal. Bovendien vond hij dat hij bij Sparta 'aan zijn plafond' zat. De transfersom tussen beide clubs bedraagt 525.000 gulden. Martinez niet wit genoeg gekleed londen Het onberispelijke witte tennistenue wordt op Wimble don steeds schaarser, maar de kledingvoorschriften zijn er nog steeds. Het moet nog altijd 'overwegend wit' zijn wat de deelne mers dragen. En dus werd Conchita Martinez tijdens het inspe len voor haar eerste wedstrijd vriendelijk verzocht zich even te gaan omkleden. Haar felle wit-blauwe outfit kon niet door de beugel, vond de umpire. De als vijfde geplaatste Spaanse ging zich 'verschonen', maar moest kennelijk lang zoeken in haar garderobe. Ze bleef maar liefst twintig minuten weg. In volko men witte kleding won ze vervolgens haar partij. Schelden komt Haarhuis duur te staan londen De woede-uitbarsting van Paul Haarhuis aan het eind van zijn partij tegen Michael Chang is niet zonder gevolgen ge bleven. Referee Alan Mills veroordeelde hem tot een boete van 1500 dollar (2700 gulden). Op de band van het live BBC-verslag was duidelijk te horen, dat Haarhuis scheidsrechter Morrissey toevoegde: 'You fucked up the match' (Je verziekte de wedstrijd), toen deze weigerde hem een ace toe te kennen. De boete, die van het prijzengeld van Haarhuis (13.000 gulden) wordt afge houden, komt ten goede aan het Grand Slam Ontwikkelings fonds. Iordanescu Roemeense bondscoach De Roemeense voetbalbond heeft Anghel Iordanescu aangesteld als opvolger van de ontslagen bondscoach Cornel Di- nu. Iordanescu was trainer van Steaua Bukarest, dat afgelopen weekeinde landskampioen werd. Dinu moest vertrekken na de nederlaag van 5-2 tegen de vereniging van Tsjechië en Slowakije, in groep 4 van de WK-kwalificatie. Roemenië zag daardoor de kansen op deelneming aan het eindtoemooi afnemen. Buiten de vrijwel zekere groepswinnaar België strijden Roemenië, Tsjechië en Slowakije en Wales voor één plaats op het WK. De 43-jarige Iordanescu, die 63 interlands speelde, was speler-trainer van het Steaua dat in 1986 de Europese beker voor landskampioenen won. Hij tekende een verbintefiis voor twee jaar bij de bond. Richard Krajicek komt op toeren. Op één van de bijba nen van Wimbledon ondervond Jacco Eltingh gistermid dag wat dat betekent. De man uit Heerde fungeerde als schietschijf en kreeg maar liefst 22 aces om de oren. Kra jicek besliste het Hollandse onderonsje op court 3 opval lend gemakkelijk in drie sets in zijn voordeel: 6-4, 6-4, 6- de Amerikaan. Maar de om standigheden zijn gewijzigd. Agassi moet eerst nog afreke nen met een qualifier, de Australiër Patrick Rafter. Kraji cek speelt tegen Laurence Tiele- man. Deze 'grote onbekende', die eveneens via de kwalificaties in het hoofdtoernooi kwam, blijkt zowaar en halve landge noot van hem te zijn. De 20-ja- rige Tieleman (154 op de we reldranglijst) heeft een Neder landse vader en een Italiaanse moeder en bezit paspoorten van beide landen. Hij woont in België, zijn vader is een hoge pief op het EG-kantoor in Brus sel. Tieleman zat vier jaar op de tennisacademie van de Ameri kaan Nick Bolletieri en wordt nu getraind door Peter Fleming, de voormalige dubbelpartner van lohn McEnroe. Krajicek wilde nog niet voor uitblikken naar de veelsproken confrontatie met Agassi. ,Ik kijk bewust niet naar het schema. Het enige wat telt is de volgen dewedstrijd." Tegen Eltingh (81 op de rang lijst) was het opvallend hoe wei nig fouten de import-Monegask maakte. Aces, volleys, returns - ja zelfs de backhand was in or de. Op breekpunten voor of te gen was hij scherp en hij sloeg sublieme ballen. Krajicek heeft Krajicek zit lekker in zijn vel en lijkt na Roland Garros, waar hij de laatste vier haalde, opnieuw te gaan pieken. „Ik sta goed op de baan en voel me prima", be nadrukte hij tevreden. Nu is Krajicek niet snel tevre den en als hij het al is, laat hij dat nauwelijks merken. Maar tegen Eltingh (22) zagen de fans na een schitterende passing weer die gebalde vuist en de Lee Towers-imitatie (de trekkende beweging met de rechterarm). Het zijn tekenen dat de Hage naar in vorm is. Op de volge pakte tribunes gingen vooral enkele opgewonden Italiaanse vrouwen uit hun dak als hij weer eens een winner sloeg. 'Avanti Richard' schreeuwden de druk fotograferende 'grou pies' hun kelen schor. De als negende geplaatste Krajicek bereidt zich voor op een ontmoeting met de kam pioen van vorig jaar, Andre Agassi. Beide spelers moeten eerst nog hun duel in de derde ronde nog winnen, maar op Wimbledon wordt al vol ver wachting uitgekeken naar de kraker. In 1991 werd de Neder lander in de derde ronde nog genadeloos afgeserveerd door de gave om op moeilijke mo menten zijn beste tennis te spe len en dat is alleen voor de top pers weggelegd. .Als hij een vol ley mist. loopt hij niet meer mokkend en sjokkend terug naar de baseline. Hij blaast eens diep uit, kijkt de ballenjongen streng aan, eist twee ballen op en slaat een keiharde service boven op de lijn. Eltingh erkende dat hij weinig kansen had gehad en dat hij op een ijzersterke tegenstander was gestuit. Er was nauwelijks een zwakke plek te vinden in het spel van Krajicek. die in Londen weer wordt bijgestaan door vertrouwensman Ted Troost. Eltingh, die helemaal niet slecht speelde en nog steeds als een grasspecialist te boek staat: „Richard liet me steeds volleren na mijn opslag en dat verraste me. Hij was opvallend sterk met zijn backhand-return." Krajicek: „Ik had het idee dat Jacco niet erg sterk serveerde. Tegen een topper kan het nog een ander verhaal worden Naarmate Wimbledon vor dert, worden de banen geschik ter voor de bijna twee meter lange 'Kraai'. De groene sprie ten verdwijnen langzaam en daarmee de gevaarlijke door schietende ballen. De banen worden hard en gaan steeds meer op hard-court lijken. Niets voor niets zei Agassi dat Wim bledon in de tweede week weer een heel ander toernooi wordt vanwege de veranderde baan. Wimbledon, Krajicek, Agassi - het wordt ongetwijfeld nog veel leuker. zeist iDe voetbalbonden van Neder- lland en België willen zich geza menlijk kandidaat stellen voor ide organisatie van het EK voet bal in 2000. Het bondsbestuur Ivan de KNVB en het uitvoerend comité van de KBVB hebben de intentie geuit de mogelijkheden ite onderzoeken. Vertegenwoordigers van bei- ide bonden hebben vorige week gesprekken gevoerd in Genève. Op korte termijn plegen de da gelijkse besturen overleg over het onderwerp. Nederland en België deden eerder een poging de organisatie van het EK in 19% binnen te halen. Engeland kreeg de continentale titelstrijd toegewezen. De kandidatuur voor 1996 bleek ijdel, mede door de onvei lige Belgische stadions. „Toch zijn we toen niet in ons gezicht uitgelachen door de UEFA", al dus KNVB-woordvoerder De Leede. „Engeland was gewoon beter voorbereid." De KNVB gaat ervan uit dat de kwaliteit van de stadions in de aanloop naar 2000 alleen maar verbetert, zeker in Neder land. De Leede: „Plannen voor fraaie, bruikbare stadions liggen klaar in Amsterdam, Enschede en Arnhem. Ook het PSV-sta- dion groeit nog steeds." Als het zover komt dat Neder land en België samen de Eu ropese titelstrijd organiseren, zijn beide landen automatisch •geplaatst. Er nemen dan zestien landen deel, in plaats van acht in de laatste edities. Ook aan het EK in Engeland doen zes tien landen mee. In de prille plannen voor het jaar 2000 is sprake van een toernooi dat drie weken duurt in plaats van de gebruikelijke veertien dagen. londen cpd Steffi Graf is voorlopig verlost van haar kwel geest. De 'tennisgek' die haar dinsdag voortdu rend toeschreeuwde vanaf de eerste rij op het centre-court, is voor de rest van het toernooi de toegang tot Wimbledon ontzegd. Een foto van de lichtelijk gestoorde fan sierde gisteren de voorpagina's van de Britse boule vardpers. Maar ook de kwaliteitskranten druk ten een plaatje af van de dwaas. Hij is geïdentifi ceerd als Kurt zum Feiten, een 29-jarige man uit Frankfurt die ook op Roland Garros rare opmer kingen maakte in de richting van 's werelds nummer één. De Duitser zou tijdens het eerste duel van Graf ondermeer hebben geroepen dat ze de boel belazerde. "De Wimbledon-kampioe- ne klaagt al een poosje over een voetblessure. Volgens enkele toeschouwers die in zijn buurt zaten, riep de man 'je bent een leugenaar, het is een fabeltje, die voetblessure'. Zum Feiten zei tegen de politie dat hij 'stem men in zijn hoofd hoort, die hij hardop vertaalt voor de buitenwereld'. Hij bekende ooit een brief van 27 kantjes aan Graf te hebben ge stuurd. Ook postte hij ooit dagenlang voor haar huis in Bruhl. Het liefst zou Zum Feiten privé- coach van Steffi willen worden. Schultz Brenda Schultz is de evenknie van Richard Kra jicek in het vrouwentennis. Ze wordt gevreesd om haar krachtige service en vooral om die re den geldt ze op Wimbledon als een gevaarlijke outsider. Gisteren liet de 22-jarige Heemsteedse zien dat er inderdaad rekening met haar gehou den moet worden. Ze versloeg het Amerikaanse talent Chanda Rubin in drie sets: 4-6, 6-2, 6-2. In de derde ronde ontmoet ze Jennifer Capriati. Schultz kwam alleen in de beginfase in de problemen, omdat de 17-jarige Rubin (vorig jaar winnares van juniorentoernooi op Wimble don) sterk retourneerde. In de tweede en derde set was de harde opslag van de Nederlandse te veel voor Rubin. Schultz, die tegenwoordig zonder vaste coach de wereld rond reist, heeft al een paar dagen een beetje last van haar schouder, maar ze voelt dat niet als een handicap. „Ik moet goed inspe len en alles warm maken, dan is het geen pro bleem." Het duel Schultz-Capriati is een confrontatie tussen twee vrouwen aie het klassement van de 'servicekanonnen' aanvoeren. Schultz liet dit seizoen de hardste service noteren: 181 kilome ter per uur. Capriati is tweede, ze haalde 169 km. acht van de wereld jaar geleden op Wimble don uit in de vierde ronde. De revanche vindt waarschijnlijk plaats op het centre-court, waar Schultz nog nooit mocht spelen. j gpd-verslaggever Ajax zet haast achter de trans fers van Frank Rijkaard (AC Milan) en Peter Dubovsky' van Slovan Bratislava. De Amster dammers willen de 21-jarige spits uit Slowakije komend j weekeinde vastleggen. Daar naast geeft Ajax nu bij monde van penningmeester Van Os toe dat het serieus dingt naar de I diensten van Rijkaard. De club is bereid erg ver te gaan om de twee toppers bin nen te halen en zo het verlies van Jonk en Bergkamp te com penseren. Hoewel de transfer sommen voor de twee intema- I tionals niet bekend zijn, houdt I de Nederlandse bekerwinnaar rekening met een bedrag dat tussen de tien en vijftien mil joen gulden ligt. Technisch directeur Louis van Gaal duwde, voordat hij met va kantie ging, Arie van Os een lijstje in handen. De trainer wil de een opvolger voor Dennis Bergkamp en een extra verdedi ger. Het moesten 'kanjers' zijn. De penningmeester: „Daar stonden niet meer dan twee na men op. Die van Dubovsky en die van Rijkaard." Nog geen week geleden werd de belangstelling van Ajax voor Rijkaard nog van alle kanten ontkend. Een Italiaanse krant meldde toen dat de voetballer al voor zijn oude club had geko zen. Hij zou zelfs zijn plaats in het elftal al weten: laatste verde diger. „Onzin", aldus Van Os. „Zo ver zijn we nooit geko- Wel geeft de penningmeester toe dat Van Gaal Rijkaard als verdediger wil hebben. Na de Andre Agassi toont zijn onthaarde blote bast waardoor hij zich 'wat aerodynamischer" voelt foto epa londen «gpd we co'). Toen hij gisteren in de Laat je het ook AC Milan wil Gullit houden Fabio Capello wil Ruud Gullit nog een seizoen behouden voor AC Milan. De trainer van de landskampioen zei te hopen dat de club de onderhandelingen heropent als de oud-internatio nal is teruggekeerd van vakan- Gullit maakte kort na de ver loren Europese finale tegen Olympique Marseille bekend te vertrekken bij AC Milan. Hij ver wierp een aanbod van Milan, waarin een aanmerkelijk lager salaris dan voorheen werd ge boden. londen gpd Andre Agassi zet in zijn eentje Wimbledon naar zijn hand. Hij is de onbetwiste kampioen. Op het gras, maar zeker ook buiten de baan, waar zijn onthaarde li chaam hét onderwerp van ge sprek is. De 23-jarige Amerikaan speelde gisteren weer eens de rol van clown in zijn eigen circus. De ti telverdediger voerde na zijn show tegen de Portugees Joao Cunha-Silva (5-7, 6-3, 6-2, 6-0) binnenskamers een act op voor honderden journalisten. Door gaans voltrekken persconferen ties zich vrij geruisloos, maar Agassi maakte er een complete poppenkast van. Het thema van de show was de inmiddels veelbesproken ont haring van Agassi. Hij heeft zijn borstharen verwijderd en ook zijn benen gladgeschoren. De 'kaalslag' gaf al veel publiciteit in de Engelse kranten. Grote fo to's (Agassi half naakt met een kale borst en daarnaast met een weelderig begroeide bast) en grote koppen Hair we are, hair go'). Toen hij gisteren i wedstrijd van shirt verwisselde reageerde het vrouwelijke deel van het publiek verrukt. Het is onderdeel van de Agassi- show. Het effect van zijn oog verblindende kleding is inmid dels uitgewerkt. Op Wimbledon verscheen hij eerder al eens met een raar zonnebrilletje, dat veel weg had van een mini-duikbril. Hij droeg het slechts twee ga mes, maar het nieuwe model was geïntroduceerd en Agassi had zijn werk als reclame-object weer perfect gedaan. Het lijkt erop dat hij nu reclame moet maken voor een of andere ontharingscreme. Wimbledon fungeert opnieuw als etalage. Het leidde gisteren tot een ver makelijke bijeenkomst met een grappen en grollende makende Agassi in de hoofdrol. Waarom heb je je haar op borst en benen verwijderd?. Agassi: „Het maakt me een beetje aerodynamischer. Hoe heb je het gedaan? Agassi: „Daar zijn meerdere methodes voor. Doe je het zelf? Agassi: „Meestal wel." Laat je het ook wel eens door ie mand anders weghalen? Agassi: „Ik ben nogal selectief, ik zou het zeker niet door jou laten doen." De official die hem heeft bege leid naar de interviewruimte grijpt in. „Kunnen we het over tennis hebben?" Agassi lacht: „We zijn weer te rug waar we moeten zijn. Ik was al bang dat jullie alleen maar vragen over tennis zouden stel len." Een journalist: „Doe je hel elek trisch of met scheerschuim?" De official staat op en zegt te gen Agassi: „Je hoeft hier geen antwoord op te geven." Agassi: „Nee. laat me nou. ik vind dit leuk. Ga maar weer zit ten. ik los du wrl op, I ),it sdic ren gebeurt op een hele speciale manier. Het doet geen pijn en ik hoef het niet elke dag te doen. De meisjes vinden het mooier zo. Maar ik ga niet vertellen hoe ik het doe. Ik wil geen concur rentie van andere mannen, be grijp je. Misschien ga ik met de ze revolutionaire methode de markt op, al heb ik nog geen pa- ten t aangevraagd Frank Rijkaard moet uiterlijk volgende week beslissen of hij het shirt v zijn oude club Ajax. interland tussen Oranje en Noorwegen, op 9 juni, hadden technisch directeur Van Gaal en Van Os een kort onderhoud met Rijkaard. De international, die kort daarvoor zijn vertrek uit Milaan had aangekonigd, be loofde de belangstelling van zijn eerste profclub serieus te ne men. Kort daarop bevestigde Ajax de interesse officieel bij de Am sterdamse advocate Ella Adri- aanse, die ook de afgeketste transfer van Ruud Gullit naar Bayem München juridisch be geleidde. De Amsterdammers staan niet alleen. Ook AS Monaco en Valencia zouden in de markt zijn. Rijkaard maakt volgende week. wanneer hij terugkeert van vakantie, een keuze uit de gegadigden. „Eind volgende week willen we weten waar we aan toe zijn", zegt Van Os. „Op 5 juli beginnen we met de training." Ajax hoopt dat AC Milan, dus baas Berlusconi, voor het ver trek van Rijkaard dezelfde rege ling wil treffen als bij de op de mislukte transfer van Gullit. Hoewel de zakenmagnaat veel meer kon vragen, had zijn Ne derlandse troetelkind voor het 'luttele' bedrag van vijf miljoen gulden naar Bayem München mogen vertrekken. De datum van 1 juli heeft Ajax ook gesteld om de overgang van Peter Dubovsky rond te krijgen. Een week geleden is er volgens Van Os voor het eerst contact geweest tussen zijn club en de international, die in Amsterdam Bergkamp moet doen vergeten. „Wé praten dit weekeinde ver der", aldus de penningmeester, die de kansen op de komst van het Slowaakse talent op 50 pro cent schat. Zaragoza, Stuttgart en Genoa bieden mee. Het transferbedrag van zes miljoen gulden, dat wordt genoemd, is volgens Van Os 'overdreven'. Ajax wacht ook nog op de be slissing van Marciano Vink. De middenvelder twijfelt tussen Genoa en Ajax. Vorige week sprak hij met de Italianen. In diezelfde week kreeg de voet baller ook een verbeterde aan bieding van zijn huidige werk gever onder ogen. „Verder gaan we niet", zegt Van Os. „Maar gezien de aanbieding van de Italianen kan ik me voorstellen dat hij twijfelt." Eén 'nee' kan de schatbe waarder alvast verkopen. Roma- rio komt niet naar Amsterdam, zoals hier ep daar en zelfs in PSV-kringen werd beweerd. „We hebben geen contact ge had. hij staat niet op het lijstje. Romario komt niet naar Ajax." «Jeeties op. maar ««een t»i ont krijgt u ind«ndueet Dengn Een «nvoorilei dat m ekemng houdt met uw om*tend>g- ge*oe< «oor slirf en koken Van JN« topmerken tMdt S«Mahc de mogektkheden voor een •trkeii|k mdrwdueeL tpecutl voor u ontworpen keuken In 18 popgroepen Een aantat complete «oorbeelden net u m onn ihowroom en nog meer m hel rum 180 peg*a i Okkc S«Matc keukertoeeenooek dat «oor u klaar kgt t hein een S«Mar>c GOEDHART ^^BOUWHUIS Hoorn 126a (t.o. Avifauna) Openingstijden Alphen a/d Rijn ma. t/m vrij. 8.30-12.30,13.30-17.30 uur. tel. 01720-22100 vri|. lot 21.00 uur, zat. 10.00-1600 uur. Individueel Design'

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 25