Het Weekend-van-de-OK-sion Buurt is boos over besluit Oegstgeest Mooie droom verandert in nachtmerrie Zeer hoge Kortingen tot ƒ5000," Regio Kom naar Het Motorhuis Warmonders laten kleding keuren Kom naar Het Motorhuis Villabewoners moeten ingepikt land teruggeven Kom naar Het Motorhuis DONDERDAG 24 JUN11993 973 Vandalen zetten Leiderdorp op stelten leiderdorp» De politie heeft gisternacht twee Alphenaren van 20 en 23 jaar oud aangehouden op de Persant Snoepweg in Leider dorp nadat zij een spoor van vernielingen hadden getrokken. Kort voor hun aanhouding namen zij twee vlaggen weg bij auto garages, trokken zij bermpaaltjes uit de grond en staken zij ge vonden hout in brand. Het tweetal mocht na verhoor naar huis. Politiehond vindt inbrekers niet oegstgeest Twee mannen, die vannacht een woning aan de Dirk van Zwietenlaan in Oegstgeest waren binnengedrongen, sloegen op de vlucht toen ze hoorden dat de bewoners wakker werden. Tijdens hun vlucht namen ze een sleutelbos mee. De bewoners zagen even later dat ze een voor hun deur staande au to open probeerden te maken. Maar de inbrekers hadden de verkeerde autosleutels meegenomen. Vervolgens renden de twee weg in de richting van de A44. De politie is nog op zoek ge weest met een hond, maar dat bleef zonder resultaat. Politie Wassenaar grijpt dief Een 32-jarige vrouw betrapte gisteren een inbreker in haar woning aan de Wassenaarse Backershagenlaan. De man rende door de tuindeuren naar buiten. De vrouw belde de poli tie die de 23-jarige man arresteerde. Zijn maat, die tijdens de in braak op de oprit van het huis rondliep, wist te ontsnappen. De twee mannen waren op zoek naar geld, sieraden, portemonnees en audio-apparatuur. De buit werd in de bosjes teruggevonden. Zondag alléén voor kijkers. Héél veel uitstekende auto's, extra hoge inruilprijzen en fantastische kortingen. Dat moet u gezien hebben. Op deze speciale kijkdag kunt u eens helemaal onge stoord bij ons rondkijken. Vondellaan 80, Leiden. Telefoon 071 -35 18 00 warmond De modeshow waar in Warmonders hun zelfgemaak te kleding presenteren, is een jaarlijkse traditie aan het worden. Het evenement is al ettelijke ma len gehouden, maar bij de in schrijving gisteravond liep het weer storm. Zo'n zestig dorpsge noten durfden het aan hun eigen maaksel vooraf te laten keuren door een bestuurslid van de orga niserende vereniging Het Oude Raadhuis. De coupeuses Els van Winsen en Anjo Kubisc bewaken kwaliteit en kwantiteit. Het is de bedoeling dat jedere inbrenger zelf voor mannequin speelt. Hooguit vaardigen moeders hun kroost af: dit jaar lopen er maar liefst 22 kinderen over het spe ciaal op te bouwen plankier. De show speelt zich komende zon dagavond vanaf zeven uur af op het Pleintje bij de Pomp. Een eventuele regenbui wordt be schouwd als een kleine ramp. Dan moet men uitwijken naar de oude gymzaal, maar daar is het dringen vanwege de tentoonstel ling 'Warmonders voor Warmon ders'. Ongeveer een zelfde eve nement, maar dan op het gebied van kunst. Vanavond om half ne gen opent de in Warmond wo nende schrijver Maarten 't Hart de expositie, waarop dit keer on der meer foto's van het dorp, schilderijen, aquarellen, boet seerwerk en aardewerk te zien zijn. 'Warmonders voor Warm onders' loopt tot en met volgen de week donderdag. FOTO LOEK ZUYDERDUIN Uniek aanbod. Meer dan 250 uitstekende auto's zoeken een nieuwe eigenaar. Kom naar het Weekénd- van-de-OK-sion en maak gebruik van de zeer hoge kortingen. Op zaterdag heeft u de eerste keus. Vondellaan 80, Leiden. Telefoon 071 -35 18 00 en omdat er een school naast mijn huis staat, moest er een schutting komen. Anders zou den die kinderen zo het zwem bad in lopen. Die schutting is er met toestemming van de ge meente en in overleg met de school neergezet." De baron is niet bang voor een rechtsszaak. .Ambtenaren van de gemeente zijn bovendien bereid voor mij te getuigen." Bewoner Schade aan de Schouwweg is al jaren met de gemeente bezig over een lap ge meentegrond. De gemeente was bereid om het stuk grond af te staan, maar vroeg daarvoor een symbolisch bedrag van 25 gulden per jaar. ..Hij weigerde zelfs om voor dit bedrag een verklaring van gebruik te teke nen", aldus de gemeentelijke woordvoerder. De Wassenaarse baron De Vos van Steenwijk moet een stuk gemeentegrond aan de Witten- burgerweg teruggeven, dat hij zou hebben ingepikt. Een be woner van de Schouwweg moet driehonderd meter aan de ge meente teruggeven. Doen ze dit niet, dan worden ze voor de rechter gesleept. De gemeente Wassenaar heeft onlangs de strijd aange bonden tegen inwoners die zich schuldig maken aan 'landje pik'. Baron De Vos van Steenwijk snapt niet waarom het Wasse naarse gemeentebestuur nu zo moeilijk doet. Hij zou een schutting hebben neergezet om een stuk gemeentegrond heen. ..Ik heb een vergunning gehad om een zwembad aan te leggen, Haaswijkers: besluit over lokalen 'door de strot geduwd' Wassenaarder voelt zich benadeeld door plaatsing villa Maritima op monumentenlijst Omwonenden van basisschool De Springplank en de Jo- /naai is bebouwd, wordt nooit ris de Witteschool in de Oegstgeester nieuwbouwwijk mppr ornpn" np nnnH,nka,pn Haaswijk zijn boos over een brief van de gemeente over de komst van zes noodlokalen. De eerste twee van die noodlokalen moeten nog deze zomer worden neergezet en de gemeente wil daarom zo snel mogelijk een beslis sing nemen over de plaats waar ze moeten komen. De omwonenden hebben het gevoel dat de beslissing hen 'door de strot wordt geduwd'. oegstgeest uesbeth buit1nk De buurt vreest vooral een forse toename van*het verkeer door de snelle groei van de scholen. „Er is vier keer per dag een wis seling van de wacht, van ouders die hun kinderen naar school brengen of ophalen", weet J. Hauwert, die tegenover de scholen aan de Jan Wolkerslaan woont en zich opwerpt als woordvoerder van de buurt. „Zes lokalen is toch gauw zo'n 180 leerlingen erbij. Als daarvan de helft met de auto naar school wordt gebracht..." Volgens Hauwert hebben de straten rondom de scholen nu al genoeg last van de af en aan rijdende auto's. „In de Ger- hardtlaan kunnen de bewoners 's ochtends hun eigen parkeer haven niet eens uit, omdat al die huisvrouwen er hun auto neerzetten. Die lopen dan door het park en gaan bij de school een gezellig praatje pot staan houden. De bewoners moeten wachten tot al die vrouwen weg zijn of heel vroeg naar hun werk gaan. Vooral met slecht weer is het erg; dan lijkt echt geen en kele moeder de fiets te nemen." gens Hauwert ook vandalisme aan. „Het overzicht verdwijnt. Al die gebouwen trekken crimi naliteit aan. Verpaupering, dat ga je gewoon krijgen." De manier waarop de> ge meente de uitbreiding en de hoorzitting heeft aangekondigd, is de buurtbewoners ook in het verkeerde keelgat geschoten. „Dat er lokalen komen is ken nelijk al zeker. Bovendien Rondom de school kunnen de hoorzitting op 29 juni om half zes lokalen op twee plaatsen staan. Op de parkeerplaats voor het gymnastieklokaal of ernaast op het huidige grasveld. De ge meente voelt het meest voor de laatste oplossing, omdat die het goedkoopste is. Bovendien hoe ven dan geen extra parkeer plaatsen langs de Jan Wolker slaan te worden aangelegd. „Toen ik hier drie jaar gele den kwam wonen, wist ik dat er een school stond. Nu wordt het ineens een scholengemeen schap", aldus Hauwert. Hauwert vreest dat de scho len nog extra groeien wanneer de nieuwbouwwijk Morsebel eenmaal is volgebouwd. „Die zit over tien jaar ook vol en de kin deren die daar wonen moeten dan ook naar school. Als ze hier naartoe gaan, is er weer ruimte gebrek en dan wordt over een paar jaar die parkeerplaats als nog volgeplempt. En wat een- wassenaar judy nihof Wassenaarder P. Stokvis kan zijn plannen met Villa Maritima aan de Papeweg voorlopig wel vergeten. Hij kocht het pand voor ongeveer 1,5 miljoen gul den en wilde het slopen om op het terrein van ruim anderhalve hectare zeventien appartemen ten te bouwen. De provincie Zuid-Holland zette het gebouw echter onlangs op de monu mentenlijst. Dat maakt sloop onmogelijk. „Dit kan een gigan tische strop worden", zegt de eigenaar. De Wassenaarder begrijpt er niets van. Villa Maritima een monument? „Als het nou een kasteeltje was..." Villa Maritima, door de dichte begroeiing onzichtbaar vanaf de vijf 's middags. Dan werken heel iPapeweg, moet ooit wel e veel mensen, of ze zijn op y kantie. Waarom kan de ge meente niet 's avonds een ver gadering houden." De gemeen te had de klachten van de buurt nog niet gehoord, maar geeft de bewoners op bepaalde punten wel gelijk. „Dat tijdstip voor die vergadering is inderdaad wel ongelukkig. We proberen het te veranderen, maar op 2 juli be gint de zomervakantie, dus we moeten snel zijn." derkomen met allure zijn ge weest. De villa werd gebouwd in 1911, was aanvankelijk burge meesterswoning en later inter naat voor moeilijk opvoedbare kinderen. Het verval heeft de villa nu in zijn greep. De muren vertonen scheuren en het dak is zo lek als een mandje. Binnen bladdert de verf van de wanden. Bijzonder qua architectuur is het pand volgens Stokvis niet. „Het enige mooie is de t Vuurwapens blijven spoorloos De politie heeft geen nieuwe aanwijzingen gekregen over de over val op twee Warmonders, anderhalve week geleden. Het pamflet dat onder de inwoners van Warmond werd verspreid in een poging getuigen van de overval te vinden, heeft weinig opgeleverd. Ook de vuurwapens en en de tas met een deel van de buit blijven ondanks diverse zoekacties spoorloos. De twee verdachten, een Amsterdammer en een man zonder vaste woonplaats, blijven ont kennen. Zij zitten nog steeds vast. De politie hoopt het onderzoek binnen een paar dagen af te ronden waarna Justitie besluit over vervolging van het tweetal. VRIJE TIJD Maandag laatste dag. Zo'n grote keus, zulke hoge inruilprijzen en kortingen tot 5000,-. Dat kan alleen in het Weekend-van-de-OK-sion. Op maandag is uw laatste kans om te profiteren van deze éénmalige aktie. Villa Maritima moet ooit een onderkomen van allure zijn geweest. Het verval heeft het pand nu in zijn greep. Vondellaan 80, Leiden. Telefoon 071 -35 18 00 ren schouw. Die zou ik er bij de sloop uit hebben gehaald." Toen Stokvis het Maritima- perceel twee jaar geleden kocht van de gemeente Wassenaar, kon hij niet vermoeden dat het pand monumentale waarde had. Het rijk noch de gemeente Wassenaar beschouwde de villa immers als monument. Het ver baasde hem dan ook dat een andere overheid, de provincie, opeens wèl moeilijk doet over de sloop. In afwachting van een beslissing van de provincie heeft Stokvis sinds de aankoop niets met het pand kunnen doen. Om het voor krakers te behoeden, heeft hij er maar een paar studenten ingezet. Die hebben het er prima naar hun zin, ze hebben immers zeeën van ruimten tot hun beschik king. Voor Stokvis is het een noodoplossing, die niks ople vert. Stokvis had zijn plannen voor nieuwbouw al kant en klaar. Ze ventien appartementen, met een ondergrondse parkeergara ge, een grote tuin en een tennis baan moesten er verrijzen. Op knappen van Villa Maritima is wel het laatste dat Stokvis wil gezien de hoge kosten. Nu het pand op de monumentenlijst staat, kan hij hiervoor wel sub sidie aanvragen uit het potje voor monumentenzorg. „Maar dit budget is heel beperkt. Ik denk dat je blij mag zijn als je 50.000 gulden kan krijgen. Maar opknappen van Maritima kost al gauw een miljoen." Boven dien weet Stokvis niet wat hij met het gerestaureerde pand moet doen. Vermoedelijk raakt hij het niet kwijt door de hoge huur- of koopprijs. Aderlating Het is Stokvis volstrekt ondui delijk welke criteria de provin cie heeft gehanteerd bij de aan wijzing tot monument. Daar wordt volgens hem nogal mistig over gedaan. Stokvis drukt zich ondanks zijn verontwaardiging voorzichtig uit. „Ik moet zorgen dat ik hier zonder kleerscheuren FOTO LOEK ZUYDERDUIN uitkom, anders wordt het een forse financiële aderlating." Een nachtmerrie is het volgens hem al. Elke maand dat hij niks met het pand kan doen, kost 15.000 gulden. De rente tikt gewoon door. „Op jaarbasis is dat toch gauw twee ton." Stokvis wil het er niet bij laten zitten. „Ik verzeker je dat het laatste woord over deze kwestie nog niet gesproken is, want de ze beslissing is onzinnig. Echt hoor, als de provincie dat pand zo graag voor het nageslacht wil bewaren, dan draaien we de zaak twee jaar terug. Dan kan de provincie het kopen en heb ben ze een heerlijk monu ment." Musical De musicalgroep van het Lei- derdorpse sociaal-cultureel cen trum de Sjelter voert morgen, vrijdag 25 juni, een zelfgemaak te musical op. Acht meiden van rond de 16 jaar komen elkaar tegen op een feest en praten over hun toekomst. Onderwerp van gesprek: liefde, sex, vrien den en werk. Toegang 2,50 gul den. Aanvang: 20.00 uur. Blesruiters De Stompwijkse ruitervereni- ging de Blesruiters houdt op za terdag 26 juni een wedstrijd op het terrein aan de Dotterbloem. Naast springen en mennen zijn ook dressuurproeven te zien. Ook het verenigingskampioen schap wordt verreden. Omdat de Blesruiters 20 jaar bestaan, is het kampioenschap extra fees telijk. Pak uw voordeel op 26, 27 en 28 juni bij [O Het Motorhuis Meer dan 250 jonge gebruikte auto's moeten nog vóór de vakantie de deur uit. Daarom kunt u tijdens het Weekend- van-de-OK-sion rekenen op maximale kortingen en uiterst aantrekkelijke inruilprijzen (minimaal 1.500,-). Zoals altijd biedt Het Motorhuis u optimale zekerheid: gekeurde auto's, langlopende garanties en 24-uurs service. Kom op zaterdag 26, zondag 27 (kijkdag) en maandag 28 juni naar de Vondellaan en profiteer van dit unieke aanbodl Vondellaan 80, Leiden. Telefoon 071 - 35 18 00

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19