1 Eltingh presenteert Rosset de rekening Speurneus Jerry Krause: de bloedhond van de Bulls Sport Westerhof bij PSV onder trainer De Mos Bom bederft feest Barcelona Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankQ Wijffelman vergist zich -DINSDAG 22 JUN11993 CHEF* AO VAN KAAM. 071-356464, PlV -CHEF RO0 ONDERWATER. 071-356463 Feest Bulls loopt uit de hand Chicago» Chicago heeft geleden onder de derde opeenvolgende basketbaltitel van de Bulls. Na de vierde overwinning op de Phoenix Suns braken in de stad relletjes uit. De politie arresteer de ongeveer zevenhonderd mensen voor openlijke geweldple ging en berovingen. Tientallen mensen werden met verwondin gen in ziekenhuizen behandeld. Direct na afloop van het duel in Phoenix klonken er in de straten van Chicago geweerschoten. Bij de schietpartijen vielen drie doden, maar een woordvoerder van de politie wilde in die gevallen niet meteen een verband leggen met de titel van de Bulls. Geir Karlstad stopt met schaatsen Oslo» Geir Karlstad heeft zijn schaatsloopbaan beëindigd. De 29-jarige Noor, die in Albertville de olympische titel op de 5.000 meter veroverde, ziet na twee rugoperaties geen mogelijkheden meer de wereldtop te halen. Volgend jaar bij de Olympische Winterspelen in Lillehammer is Karlstad actief als commentator voor de Noorse televisie. Het besluit werd gisteren door zijn trai ner Hans Trygve Kristiansen naar buiten gebracht. Record voor bowlster Van der Plas oegstgeest Bowlster Greet van der Plas heeft gisteren officieel als eerste vrouw in Nederland een game van driehonderd ge gooid. De Oegstgeestse deed dat tijdens een toernooi in de Maaspoort in Den Bosch. Van der Plas, deel uit makend van het trio Broekhof 2, kwam eerder nooit boven de 169. Zij vestigde haar record in de laatste beurt door twaalf strikes te gooien. chicago jan van der nat 'Threepeat'. De onvertaalbare woord speling op 'repeat' (herhaal) lag precies honderd-en-één wedstrijden lang als een loden last op de schouders van de Chicago Bulls, meer specifiek op die van megaster Michael Jordan. De NBA- -titels van 1991 en 1992 moesten en zouden een vervolg krijgen. Alleen al om het unieke van de ploeg uit 'Windy City' te benadrukken. Tenslotte waren de Los Angeles Lakers ('87 en '88) en de Detroit Pistons ('89 en '90) ook twee keer achtereen kampioen geworden. Het ging om die derde keer, zoals de Boston Celtics in de jaren zestig (acht keer op rij overigens) en de (toen nog) Minneapolis Lakers in het begin van de jaren vijftig. Vrijdag in de vijfde wedstrijd hadden de Bulls het al kunnen afmaken, maar 'M.J.', 'Air', 'His Royal Airness', 'The Prince of Mid Air' of hoe Michael Jor dan ook genoemd mag worden, kreeg onvoldoende steun van zijn ploegge noten. De Phoenix Suns versierden via 108-98 een zesde en mogelijk zelfs een zevende wedstrijd. Dat op zich was geen reden voor pa niek, want nog nooit was het een ploeg gelukt om in de finale-serie een ach terstand van 1-3 in wedstrijden om te buigen in 4-3. Charles Barkley, de vir tuoze leider van de Suns, mocht dan tegenover de pers verklaren dat 'statis tieken geen donder voorstellen', iedere Amerikaan en liefhebber van Ameri kaanse sporten weet dat cijfers wel de gelijk een indicatie zijn, ook al zijn re cords er om verbeterd te worden. De theorie werd bevestigd. In wedstrijd zes sloegen de Bulls keihard toe met een ultieme driepunter van reserve- -guard John Paxson. Er kan uiteraard geen twijfel over be staan dat het succes van de Chicago Bulls het succes van Jordan is. Hij is de hoofd-uitvoerder van een schitterend gebouw dat wellicht in de komende ja ren nog fraaier wordt. Maar ooit was er een architect die de bouwtekening maakte. Die man is Jerry Krause, vice- -president of basketball operations, an ders gezegd: de man die beslist over het aantrekken en afstoten van spelers. Niet zelden hebben mannen op deze posities dan ook ervaring als speler of als coach, waardoor ze weten wat er van een speler wordt verlangd. Zo niet Krause, die op sportief gebied nooit iets heeft gepresteerd, waarop hij met enige trots zou kunnen terugkijken. Krause heeft echter wel een natuurlijk talent als speurneus en was - voordat hij in 1985 naar de Bulls kwam - als su perscout in dienst van diverse honk balteams. 'The Sleuth' luidt zijn bij naam. Letterlijk vertaald: de bloed hond, meer figuurlijk: de detective. Krause heeft de Bulls van nu met uit zondering van de eerste steen opge bouwd. Die eerste steen was Michael Jordan, die een jaar eerder in Chicago arriveerde. Krause kreeg de taak om iets moois neer te zetten op dat funda ment. Hij zocht en vond stuk voor stuk de soldaten die bereid waren zich het vuur uit de sloffen te lopen voor gene raal Jordan. Als eerste haalde hij Paxson weg bij de San Antonio Spurs. Een uitstekende schutter van wie zo veel dreiging uit gaat. dat Jordan ruimte krijgt. Vervol gens ontdekte hij Scottie Pippen bij het onbetekenende Central Arkansas. Hij werd Krauses eerste keuze in de draft (de selectie van college-spelers) van 1987. Maar de Bulls mochten dat jaar pas als achtste"kiezen en leken Pippen te missen, toen Seattle met de vijfde keus een optie op hem nam. Maar Krause was nog niet geklopt. Zijn in zicht leerde hem dat Seattle een grote man nodig had en hij koos zelf Olden Polynice, die hij vervolgens met succes als ruilobject aanbood aan Seattle. Omdat Jordan nogal wat last had van grote verdedigers, werd Krauses vol gende taak het aantrekken van een be kwame center. Hij haalde Bill Cart- wright weg bij de New York Knicks in ruil voor Charles Oakley. Die transactie heeft de verhouding tussen Krause en Jordan voor eens en altijd verstoord. En omdat 'His Royal Airness' nu een maal de toon zet in Chicago mag Krau se geen enkele speler van de Bulls tot zijn goede kennissen, laat staan vrien den rekenen. Sterker nog: hij is voort durend onderwerp van spot. grappen en grollen, terwijl respect op zijn plaats zou zijn. Want Krause is een kanjer op zijn ge bied. die onverstoorbaar doorgaat met het bouwen aan wat gaat lijken op een dynastie als die van de Boston Celtics in de jaren zestig en die van de Los An geles Lakers in net vorige decennium. Horace Grant. B.J. Armstrong. Scott Williams en binnenkort hoogstwaar schijnlijk de Kroaat Tony Kukoc. Euro pa's beste basketballer. Zij zijn alle maal 'ontdekkingen' van Krause. Als Jordan straks is gestopt zal diens beroemde nummer 23 uit de roulatie worden genomen en worden opgehan gen in ae nok van het dan inmiddels afgebouwde Chicago Stadium II. Daar hangen ook de banieren die herinne ren aan de NBA-titels. Daarop zou mi nimaal de handtekening moeten staan van Krause. Jacco Eltingh doet niet mee aan de mythevorming rond Wimbledon. Diep in zijn hart heeft hij een gruwelijke he kel aan het toernooi dat door bijna iedereen de hemel in wordt geprezen. Geschuifel op een overbevolkt park, drukte in de kleedkamers waar hij met moeite een haakje voor zijn kleren vindt, vechten om een trainingsbaantje - Eltingh krijgt er rillingen van. „Ik word gek als ik in een ruimte kom waar opeens vijftig tennissers blijken te zit ten." londen rob van der zanden „Ik ben bij mensen ingetrokken. Dat is veel prettiger. Gewoon in een huisje, lekker rustig. Had ik veel eerder moeten doen, al die De 22-jarige tennisser uit Heer- 3 de won gisteren in vijf $ets ver rassend van olympisch kam pioen Mare Rosset. Fernon Wi- bier en Jan Siemerink sneuvel den op de eerste dag. Net als Ri chard Krajicek en Brenda Schultz, die het echter bedui dend gemakkelijker hadden, schaarde Eltingh zich onder de laatste 64. De sensationale zege (6-2, 6- 3, 3-6, 4-6, 6-3) deed voor El tingh niets af aan zijn weer stand tegen The Champions hips. Hij verguist de Grand Slam-evenementen en in het bijzonder de 'mierenhoop' aan de Church Road. Hij is een liefhebber.van na tuurwandelingen en dol op die ren. Hij wil rust en ruimte om zich heen en die vindt hij niet bij grote evenementen. „Geef mij die kleine toemooitjes maar, waar je lekker je gang kunt gaan. Dit zijn niet mijn fijnste weken. Je bent op Wim bledon één van de velen en dat geeft mij geen lekker gevoel. Misschien speelt ook mee dat ik bij Grand Slams meestal slecht loot en niet ver kom." De vierde ronde op Wimbledon in 1991 was tot nu toe zijn grootste uit schieter. Voor het eerst verblijft hij in Londen niet in het spelershotel. drukte is niks voor mij." Op baan vier van Wimbledon vond Eltingh gisteren weinig kalmte, maar veel succes. Het publiek wandelt op deze bijbaan voort durend langs de lijnen, maar El tingh concentreerde zich volle dig op de wedstrijd. ,,lk moest alles om me heen vergeten, al was dat moeilijk." De nummer 81 van de wereld had nog een appeltje te schillen met Rosset. De slungelachtige Zwitser had onlangs op Roland Garros weinig vleiende dingen gezegd over Eltingh. Toen het service-kanon in Parijs verloor van Richard Krajicek had hij ge zegd dat hij liever een zwakkere Nederlander had geloot. 'El tingh bijvoorbeeld'. Hij kreeg op Wimbledon zijn zin, maar moet nu op zoek naar een nog 'ge makkelijker' Hollander. Eltingh is te veel gentleman om revanchegevoelens te koesteren. „Met die vreemde uitspraak hield ik me niet bezig. Wel dacht ik na afloop: zo jou heb ik mooi te pakken. Ik be grijp die opmerking trouwens niet. Ik speelde als junior al te gen tegen Rosset. Tot nu toe hebben we vijf of zes keer te genover elkaar gestaan, en hij heeft nog nooit van mij gewon nen." Het was knap hoe Eltingh terugkwam in de wedstrijd na een 2-0 voorsprong in sets te hebben verspeeld. „Ik zag het op een gegeven moment niet meer zitten. Het was zenuwslo pend." De sterke returns en ser vices, vaak precies op de voeten 'van de lange Zwitser brachten toch nog de verdiende overwin ning, aldus de man die als enige Oranje-klant van de huidige ge neratie een toernooi op gras won (Manchester, 1992). El tingh komt in de "tweede ronde uit tegen Krajicek. Paul Haar huis moet zijn vijfsetter tegen Michael Chang vandaag afma ken. Twee andere Hollanders be leefden gisteren een primeur op Wimbledon. Jan Siemerink maakte voor het eerst kennis met het centre-court, Femon Wibier debuteerde in een Grand Slam-toernooi. Siemerink trof het niet met Michael Stich als tegenstander. Hij fungeerde in de eerste en derde set als speel bal van de Wimbledonkam- pioen 1991. De Duitser - on langs winnaar op Queens en topfavoriet voor de titel - moest alleen in de tweede set serieuze tegenstand dulden. De 23-jarige Rijsburger verspeelde echter in de tiebreak een 4-2 voorsprong en verloor de barrage alsnog met 7-5. Toen was de pijp leeg en verloor de linkshander voor de derde keer op rij in de eerste ronde. Siemerink (die een dag eerder speciaal met zijn trainer Frits Don het centre-court had be studeerd) erkende lichtelijk ner veus te zijn geweest. „Dit is toch de grond waar alle groten heb ben gestaan." Het kon Sieme rink niet inspireren tot grote da den. Concentratie bij Jim Courier. De Amerikaan, derde geplaatst, v< Italiaan Pozzi van de grasbaan. foto EPA eindhoven vpe minkema gpd-verslaggever PSV gaat verder met Aad de Mos als hoofdtrainer en Hans Wester hof als hoofd opleidingen. De benoemingen, die gistermorgen wer den bevestigd, worden vandaag in Eindhoven bekendgemaakt. De aanstelling van Hans Westerhof is oprrterkelijk, die van De Mos niet meer dan logisch. De nieuwe hoofdtrainer, na zijn ontslag bij Anderlecht zonder werk, wordt geïntroduceerd als de 'puinrui mer'. De harde hand die na de zachte heelmeester Westerhof door de clubleiding gewenst was in Eindhoven. De Mos wordt in elk ge val in staat geacht de verziekte sfeer bij de onttroonde landskam pioen, de kliekjesvorming en het probleem-Romario, de baas te worden. Westerhof nam mr. Eric Vilé als raadsman in de arm. „Hij wil niet zomaar afscheid nemen met een afkoopsom", vertelde Vi lé. „Ten eerste ligt dat niet in zijn karakter. Ten tweede is de werk gelegenheid onder de trainers schaars." Vandaag wordt de benoeming bekend gemaakt. Toevallig niet door Kees Ploegsma. De manager is op vakantie. trum van de stad en het aanbie den van het landskampioen schap aan de heilige Maagd van de Merce gingen door. Maar dat is dan ook een traditie, waaraan in het katholieke Barcelona moeilijk kan worden getornd. Koeman verklaarde dat hij er aan denkt pm zijn actieve voet balcarrière bij Barcelona te be ëindigen. „Ik heb nog een con tract voor twee jaar. Als dat af gelopen is, ben ik 32 en moet ik toch aan afbouwen denken. Misschien dat ik dan hier nog een jaartje bijteken, als de club dat wil. De kans dat ik nog ooit bij een andere vereniging zal spelen, lijkt me gering". CIRCUIT IN CIJFERS leiden gerrit-jan van geen barcelona gpd De feestelijkheden, die waren gepland na het derde lands kampioenschap van FC Bar celona, zijn gisteravond afge last. Het clubbestuur én de re gering van Catalonië vonden de festiviteiten niet gepast na de dodelijke ETA-aanslagen eerder op de dag in de hoofdstad Ma drid. Een rondrit van het elftal door Barcelona en een ont vangst op het stadshuis en in het regeringspaleis van de Ge- neralitat werden derhalve van het programma geschrapt. Al leen een korte rit van het Nou Camp-stadion naar hel cen- tennismedewerker De eerste officiële dag van districtskampioenschappen hebben al leen in de ochtend en laat op de avond wat vuurwerk opgeleverd. Bij de mannen in B2 moesten reeds twee geplaatste spelers vroeg tijdig het veld ruimen. Harold van Schie en Patrick Wijffelman, res pectievelijk nummer twee en vier, waren de ongelukkigen. Van Schie moest duidelijk zijn meerdere erkennen in Waldo Jan sen. De Merenwijker kreeg met twee keer 6-0 slaag van Jansen. De Leidse Hout-speler, die wegens een oogblessure in de competitie nauwelijks gespeeld had en zodoende weinig wedstrijdritme had, bleek op vastheid van Schie nog gemakkelijk te kunnen kloppen. Zijn clubgenoot Wijffelman kreeg Fabian Ubels tegenover zich en vergiste zich lelijk in diens kracht. Na een spannende strijd bleef Ubels als overwinnaar over. De Alphenaar greep zijn kans op het allerlaatste moment toen hij de opslag van Wijffelman brak: 5-7 7-6 7-5. In de avonduren deed Marcel van Rijn weer eens van zich spre ken. De veteraan, die zich altijd voor de districts inschrijft en vaak in is voor een stunt, keek in B1 lange tijd tegen een achterstand aan tegen Robbert-Paul Hartwijk. De Unicummer was anderhalve set superieur, maar vergat het af te maken. Een comfortabele 6-2 5-2 voorsprong evenals een paar matchpoints gingen verloren. Van Rijn pakte de tiebreak en liep vervolgens via 6-4 door naar de winst in de partij. Ook Jeroen Vink redde het niet. De als favoriet gestarte Hillegom- mer was alleen in de tweede set de meerdere van Coen van Bem- mel. De Unicummer. die vorige week al verbaasde met een over winning op Jan-Willem Lugthart, toonde zijn vorm: 6-2 0-6 6-2. UNICUM, DISTRICTSKAMPIOENSCHAP PEN HEB1: E. Bolten - B. de Bruin 7-5 4-6 6-3, C. van Bemmel - J. Vink 6-2 0-6 6-2, M van Ri|n - R. Hartwi|k 2-6 7-6 6-4, W van der Heyde - M Lolling 6-4 6 -4 HEB2: M van Doorn - R. Rynsburger 7-5 1-6 7-6. P. Kleian - M Verkerk 6-4 6-2. P. Kleian - M van Doorn 6-4 6-2, W. Janssen - H. van Schie 6-0 6-0, X. Hertzman - R Fasel 6-4 6-2. R. Kuiper - M. Cats 6-0 6-7 6 1. F. Ubels - P Wi|ffelman 5-7 7-6 7-5 DEB1: J Mens - N Faas 6-4 6-1. C Buis -1. Kruit 6-2 3-6 6-3, C Vincent - C. Delsasso 6-2 6-0 DEB2: W. den Hollander - N. Bueth ker 6-0 7-6, P. Jongmans - K. Dirkse 6-3 6-1 HDB: Adrichem/ Peters Hakstege/ Van Leeuwen 6-2 6-4 GDB: Bethlehem/ Kuiper - I. en P Polla 7-5 6 HEC1: P van Paridon - B. van de Velden 6-3 4-6 7- 6. J Leunissen - W Steggerda 7-6 6-2. A Mauroschat - P. de Vette 3-b 6-3 7-6, E. Steegers - F. de Ligt 0-6 7-6 6-2, R Jong- A-Tai - G van Reisen 6-1 5-7 6-2. K Ko renhof - P van Paridon 6-1 7-6. J Ma- nuputty - J de Mooy 7-5 6-2. M. Soels - H van Velzen 5-7 6-2 6 3. J. Roeloffs - P van Hal 7-6 2-6 6 1E P van Weeren - E. Leu nissen 6-1 6-0. J. van Leeuwen - A Mauro schat 6-0 6-1. R Riisdorp - M de Bruin 6- 4 6-2. HEC2: H Broeksteeg - J. Gnekspoor w.o R Steegers - E van Berkel 7-6 6 2. A van Sterkenburg - E Bokhorst 6 1 6 3. B van der Veen - y Schaap 3-6 7-6 6-1. R Krab R Poots 6 1 6-3. S Brugman W van der Mey 6-2 6 1D Brunsveld - R. Wijnveldt 2-6 7 5 6-0. M van Leeuwen - G van Geen 6-0 6-0. C. Kooman - J van Beelen w.o J Verdegaai - B de Vries 6 1 7-5. R Frohwem - C van Beek 6-3 7 5. A. Stadt-W van Schie 3-6 6-3 6-2 DEC 11 Bavelaar - M Dekker 6-1 6-3. M Zwerver - S. Hoekstra 6-4 6-4, I van Santen - J. Dol man 6-2 7 5, C Berg M Gnekspoor 6-1 6-3. M Gi|ben - P. Guyt 4-6 6-4 6 3 HDC: KokBronsgeest - Berkel/ Roeloffs 6 3 5-7 6-4. Van Sterkenburg' De Wolf - Rosber gen/ Stouten 6-2 7-5. Bronsgeest/ Kist - Korenhof/Schaap 6-3 6 4 HÉD1: T Hei- movaara - B Lakeman 6-3 4 p 6-4. T van der Voorn - I, Schrijvers 7 5 6-4. M de Jong - D Pokomy 7-5 7-5. J Verdegaai P Pracht 6-1 4 6 7-6. R We'iner B van Stierum 6-1 6-1. M van Egmond - M Weliner 16 6 2 6-1. W van Veen - J Doove 5-7 6-1 6-0. R van Ginkel V van Hoorn b-4 2 6 6-3. R van Oosten - J Ha gemans 3-6 6-1 6-3, E Maassen - R Bal der 6-1 2-6 6-4, W Mooi Wilten - P van Teuten 2 6 b-h ret P van oer Wal F Stouten 6-3 6-0. M F*oots L Lampe 6 4 6-4. M van Velzen M Spigt 6 0 6 0. M van der Berg - R Schaaf b l 6 2. T van Krajicek zwijgt over 'ouwe koeien' londen gpd Richard Krajicek heeft als eer ste speler een overwinning ge boekt op Wimbledon 1993. De 21-jarige Hagenaar speelde bij vlagen fantastisch tennis tegen de Zweed Nicklas Kulti en ze gevierde met 6-4,6-3,6-4. Kra jicek, die in de tweede ronde uitkomst tegen tegen Jacco El tingh, werd na zijn openings partij belaagd door een pelo ton buitenlandse journalisten. Zij wilden wel eens weten hoe de lange Nederlander een jaar na dato dacht over de vrou wen in het tenniscircuit. Vorig jaar baarde Krajicek in Londen opzien met zijn op merking dat 'tachtig procent van de vrouwelijke profs luie en vette varkens zijn'. De ten niswereld was in rep en roer, maar hij trok zijn woorden niet in. Hij corrigeerde slechts het percentage tot 75 procent. Gisteren werd hem gevraagd of hij de tennissters nog steeds dik en lui vind. „Geen com mentaar", zei Krajicek. Vind je ze fitter geworden, wilde ie mand weten. „Geen commen taar, ik wil er niet over pra ten", herhaalde Krajicek. Je hebt zeker spijt van de opmer kingen, probeerde een ander nog. Krajicek deed er het zwij gen toe. De persofficier door brak de stilte met de opmer king dat de vragen 'over tennis moesten gaan'. „Ik dacht dat dit over tennis ging," reageer de een journalist ad rem. „vrouwentennis." Krajicek bleef stoicijns voor zich uitstaren. Even deed hij zijn mond open. „Deze pers conferenties worden gehou den om over de wedstrijd te praten. Niet om ouwe koeien uit de sloot te halen." SCOREBORD VOETBAL groep A Paraguay - Peru 1-1 (1-0) 38 Monzon 1-0, 77 Solar 1-1 groep B Chili - Brazme 3-2 (1-1) 16. Sierra 1-0 36. Mul ler 1-1. 52 Zambrano 2-1. 55 Pal.nbo 2- 2.59 Zambrano 3 2 Machala Copa America, groep C: Colombia - Bolivia 1-1 (.1-1). Stand: 1 Colombia 2-3, 2 Argentinië 2-3, 3 Mexico 2-1.4 Bolivia 2-1 Restant programma. 23 |uni Mexico - Boli via. Argentmie - Colombia VOLLEYBAL WORLD LEAGUE Groep A. Rio de Janeiro: Brazilië - Verenig de Staten 3-0 (15 9 15-9 15-1). Stand 1 Rusland 10-20 (30-6). 2 Brazilië 10-16 (27-8). 3 Japan 10-8 (17-23). 4 Duits land 10-8 (14-22). 5 Verenigde Stalen 10-6 (13-24), 6 Griekenland 10-2 (10- Hazelaar, 3 Giselle d'Almere Toto win nend 18.50 plaats 8.30 8.30 koppel 99 30 tno 1 636 30 Negende koe's. 2380 m 1 Chynthijae K (Poots) 3 12 3 - 1 20,8. 2 Dispatch. 3 CorieoneSta' Niet gestart Alleen Toto winnend 16.80 plaats 9,00 8.70 koppel 82.80 tno 4 518.50 T.ende koers. 1 700 m 1 Lo- renz G (Meertens) 2.13.1 1 18.3. 2 Chiei Buitenzorg. 3 Lass Kick Niet ge stal Zanzibar Jacky Toto winnend 26.20 plaats 9.60 4.6(5 koppet 61.40 trio 1401,20 Elfde koers. 1040 m 1 Foflow Me (Pools) 2.44.4 - 1 20.6. 2 Fantastic Boko. 3 eska Buitenzorg Niet gestart Eha Buitenzorg Toto w.nnend 10.40 plaats 4.40 3.20 koppel 18.90 tno 521.80 Om zet totahsator 202.245.00 TENNIS DAMMEN der Voorn - J dela Bey 7-6 6-3. W Teske - M Righardt van Gelder 6-1 6-2. H van Leeuwen - M. Bekkering 6-4 6-0. E Maas sen - R Hoek 6-2 5-7 6 3. G Morssink R de Wolf 6-4 6-3. M van Egmond - W. Tes ke 6-1 6-2. P Timmerman - K Fasel 6 3 6-1. D. Smittenaar - R Kefaias 6-0 6-4, J Bolten - H. Krijger 6-1 6-1. M van Veizen - W. van Veen 6-1 6-1, J Faassen H Dek ker 6-2 6-2 M van der Water - T Heimo- vaara 7-6 6-2. M van der Zi|den - L Caren 6-1 7-6. H Kroon - J Verdegaai 6-3 6-0, J Burgerhout - G Rhijnsbu'ger 6-4 4 6 6- 4. D van der Doe R van Oosten 6-2 4-6 6-2. E Aartman - E Damo 6-1 61. T. Rusman - L Ferrier 4-6 6-3 6-4. M. Poots - R van Ginkel 6-2 6-4, T Rusman W Mooi Wiiten 6-4 6 3 HED2: R Lammens - B de Geest 7-6 7-5. A Bol - F Bouwes 6- 2 6-2. R Smit E Wolters 6-1 6-1. C Duyndam P Hofland 6 4 7-6, J de Vos - R van Velthoven 6-1 6-3. T. de Rooy - J. Naipal 6-0 6-0, B. Delsasso - M. Stokhuy- zen 6-1 6-3. C Lelieveld R van Rhijn 6-4 6-4, M. van der Hoeve - A Akse 6 3 5-7 6- 0, J Faassen - F Kroone 6-2 6-3 A Bol - F Fielemon 7-5 6-0. D van Veen - R Schouten 6-0 7-5. R de Groot B. Burger 6-1 6-0. W van der Poel - T Reulink 6-3 6-2. M van der Geest M Janssen 6-3 6-1, R Smit - M Barkema 7-5 6 4 T de Roov J van der Lugt 6-4 6-3. M Zaal - B de Vries 6 1 7-5. M Doove - R Seri.er 6 1 7 5 DED1: K Boers M van der Wal 6 2 6-2. J. Baars - J Hagemans 3-6 6 1 6-4. K Clausen - A Koning 3-6 6-4 6-0, C. Duyn dam - A Jung 6-1 6 1, C Bos J de Vos 6-2 6-0. M van der Geest - S Hansen 6-1 2-6 6-2. K Boers J Baars 6-3 6-1. B Delsasso - G. van Leeuwen 6 1 6-0. M Ober - M van der Hoeven 6-1 6-2, D Derks - P de Jong 6-2 6-2, D van Veen - R Dekker 4-b 6-1 6-2 DED2: J Hagoort C. Faiardo 6-1 6-1, A Biezeman S Zirk- zee 6 3 6-2 J Hagoort 0 Wassenaar 6 0 6-1 HDD: Obbens' Steik - Pokorny' Van Meel 5 7 6-2 7-6, Van Heek/ Van der Salm - Van Ginkel' Lakeman 7-6 6-3, SchriiverV Smittenaar - Van der PlasVan Smooren 5 7 6-1 6 4, Caren/ Doove - Douwes/ Seriier 6-0 6-2. De JongPoots - Van Hoorn/ Ober 6-3 6 3 DDD: Chrisp'in' Klem Smit/ Struyk 6-1 6-1 Wahaart/ Van Rooden - Ko ning- Eymaal 7 6 7-6. Chrispijn/ Kiem - Fa- lardo/ Rhi|n 7 5 7-5. Konmg/ Eymaat - Smit' Struyk 6 1 6-2 HEVET I: C Wijde- i'd - G Bakker w o C Strui|k E Smljes Van Harderwijk MAARS WERELDTOERNOOI. Zesde ronde Bal|akin (WRu) - Subrands (Ned) 1-1. Rrty enbrink (Ned) - Vermin (Zwi) 2-0. Koeper man (VSt) - Gèrard Jansen (Ned) 11, Tsie- golev (Rus) Hans Jansen (Ned) 1-1. Ts|i- Z|0v(Rus) - Schwarzman (Rus) 1-1. Valne- ns(Let) - N Diaye(Sen) 11 Stand 1 Schwarzman 9 punten. 2 Baijd- km 8. 3 G. Jansen. H Jansen, Krajeo brink. Si|brands, Tsiegolev. Tsnzioven Val nens 6. 10. Koeperman en N'biaye 5. 12 Vermin 3. KOERSEN ALKMAAR Eerste koers, 2040 m 1 Gordon K (Huel) 2 46.7 - 1 21.7. 2 Flika da Capo. 3 Gos hen Express Toto winnend 12.30 plaats 4 80 5.60 koppel 104.80 tno 2 008.60 Tweede koers. 2380 m 1 Horton W (Gruys) 3 22,3 - 1 25.0. 2 Heroic Wester zij, 3 Hendri D Toto winnend 4.20 plaats 3.10 5,90 koppel 22.30 tno 319.50 Der de koers. 2040 m 1 George Rodney (Koopman) 2 46.3 1 21.5. 2 Garant WD. 3 Green Speed Niet gestart Greetje W Toto winnend 7.80 plaats 5.40 9.00 kop pel 57,10 tno 598.80 Vierde koers. 2040 m 1 Gete S Mazda (Koopman) 2 4 7.9 1 22.3. 2 Gaie«ia 3 Guus Buitenzorg Toto winnend 13.70 plaats 7,10 9.20 koppel 156.60 tno 1 524.80 Vijfde koers. 2040 m 1 Henny Swagerman (Scheper) 2 43,2 - 1 20,0. 2 Famous Crown. 3 Enk Beiwm. Toto: winnend 1,90 plaats 1,50 2.00 koppel 18.50 tno 228.50 Zesde koers. 2040 m 1 Gionosa (Hey man) 2 46.2 1 21.5. 2 Grodmo Borsato. 3 G'Race N>et gestart Fiorina Dutch To to wonend 3 20 plaats 2.30 4.60 koppel 16,40 tno 160.80 Zevende koers. 1 700 m 1 Gritfy Sunshine (Ruugrok) 2 16,0 1.21.0. 2 Crown Colony. 3 Gamanlla W Toto winnend 2.60 plaats 1 80 2.00 kop pel 15.60 tno 257.10 Dubbel winnend (3 2) 5 90 Achtsie koers. 2380 m 1 Dunlin O (Snoek) 3 14.1 - 1 20.7. 2 Fo»t Mannen, eerste ronde Krajicek (Ned 3 Kuit. (Zwe) 6 4 6 3 6-4, Éit.ngh iNed' Rosset (Zwi) 6-2 6-3 3 6 4 6 6 3. Stirh (Dm/6) - Siemerink (Ned) 6-2 7 6 6-1. Costa (Spa) - Wibier (Ned) 6 4 4 6 6 4 6- 4 Courier (VSt/3) Pozz.Ota)6-0 '56 4 Agassi (VSt/8) - Karbacher (Dm) 7 5 6 4 6- 0. Herrera (Mex) - Novacek (Tsj/15) 4-6 4 6 6 3 6-3 6-3. Ratter (Aus) Youl (Aus)6- 3 6 3 6-4, Kilderry (Aus) Ho (VSt) 4-6 b- 3 6-4 6-2. Martm (VSt) - Gilbert (Fra) 7 6 7 6 6-7 6 4. Palmer (VSt) Stafford (ZAf) 7 5 7 5 4 6 7-6. S.m.an (Fm Reneperg (VSt) 3 6 7-5 4 6 7-6 6-3 Foster (GBr) Enqvist (Zwe) 4-6 6 3 6 2 3 6 6-3, Was hmgton (VSt/14) - Raou« (Fra) 4 6 6 1 1-6 6 2 6 3, Gorriz (Spa) - Dosedel (Ts|) 6 3 6 2 6 3. Knckslein (VSt) - 0 Br.en (VSt) 6 2 7 6 6 3 Tieieman (Itai Schalier (Oos) 6- 3 6 4 7-5. Onrjruska (ZAf) Tarargo (VSt) 6 1 6 4 6 3. Woodtorde (Aus) Matsuoka (Jap) 6-4 2 6 6-4 6 3. Holm (Zwe) From berg (Aus) 6 2 6 3 6-2. Gi'bert (VSt) - BergstrOm (Zwe) 1-6 6-3 6 0 6 1. Voikov (Rus) Jarryd (Zwe) 6 4 6 2 6 2 Stoi'e (Ausl Altur (Spal 6-4 7 6 6 4 Edberg (Zwe/2) - Ruseds». (Cao) 7 6 6 4 6 7 7 6. Netson (VSt) - Jonsson (Zwe) 6 3 6 4 6 7 4 6 6 3. Rostagno (VSt) Doyte iA.js) 6-4 1 6 7-5 6 2, CarYsen (Den) Skotf (Oos) 6 3 6 1 6-3. Petchey (GBr) Ke.l (VSt) 6 4 6-7 6 1 b 1 Woodbndge (Aus) De ia Pe na (Arg) 6 2 7 6 opgave De ia Pena Lendi (VSt/7) Devenmg (VSt) 6 7 6 4 6 16 3. Ferreira (ZAf 13) Azar (Arg) 6 2 6 16 4 Shelton (VSt) Bryan (VSt) 6 7 6 4 6 3 7 6, Randall (VSt) Tsierkasov (Rus) 6 3 6 4 6-4. Piol.ne (Fra) Damm (Tsj) 6 4 7 5 3- 6 7 5. Lareau (Can) - Svensson (Zwe) 2 6 4 67 6 7 6 10 8 Vrouwen, eerste ronde Schuit/Ned' r». rabmi (Arg) 6^4 6 1. SuhOva (Tsyl5) Baudone (Tta) 6-0 7 6, Farma (ital Bob» ova (Tsi) 6 0 6 2. Raymond (VSt) Aden (VSt) 6-16-2, Basuki (Indo) - Van Lottum (Fra) 6-4 7 5. Wh.te(VSl) Ignalieva (Rus) 2 6 6 3 6 2 Matera F ragnare (^*"11 Woooroffe (GBr) 7 5 6-4 Coetzer i7A('14) Ttttud (Fra) 6-3 3 6 6-3. Stafford (VSt) - Meier (Dud 6 7 6-4 6-1. Arondt (VSt) De mongeot (Fra) 2 6 6-3 14 12, Magdaiena Maieeva (Bul/10) Mesjki (Geo) 6 2 6 2, Sawabialsu (Jap) - Maiard (Fm 4 6 6 4 6- 3. Prows (Ausl Price (ZAf) 6 4 6 1 Rubm (VS?) Probst (Dm) 6 2 6 3 Sabat.r. (Arg'4) - Cunomgnam (VS?) 7 5 6 2 Aas sermon (BeO Fang Li (Ch.) 6 2 6 4 Hu ber (Dui/9) Dahimar.n (Zwe) 7-5 7 6. Por wik (Dui) Van Rensburg (VSt) 5 7 6 16- 2. MrNe.l (VSt) Grunleld (GBr) 6 16 0. Medvedeva (Oek) r Graham o/St) 3 6 6 4 6 4 B"oeko*etsi (Rus? - Monami (Beo6 3 3 6 6 3 SPORT OP TV >vet 11-;- Lve; 14 50-17 10BBC 1 Tenn.socW.moie 15 00 17 00 EURO Basketball Europese xamp.oenvnapoen voc manne" vanuit Dmtsond Frar».Tuftuf L<ve 15 00 18 00 Ned 3 w m0 M<y recht 17 00 1 7 15 D'd 2 Soort Heuie 17 00 1800EURO Sailing Magazine 18 00-19 00 EURO turogoaii voetba' 18 s? 19 ?6 Nen 3 Stumosooc 19 00 19 30CUR0 EuTOhj- 19 30-20 OOEURO 19 30 20 00 BRT 1 Sport 20 00 22 00 EURO Eurotr-- i ixwgte 21 30 22 00 BRT 2 Spon 22 00 23 00EURO Snooker Eurooean league 22 05-22 30 DkJ 1 Soon Extra tenn^oo 22 15 22 30 Neo 3 Soon*»" 22 30 22 55 BRT l Spon 23 00 00 30 EURO Bas-el ba" Europese

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21