Precariorechten nekslag SKM 'Dit is echt een buitenlands kind' Onvoldoende gekwalificeerd personeel voor de visserij ^®D=Ddam Leiden Regio Noordwijkse ambtenaren voeren actie Nieuw 'doek' voor spuitbus artiesten Geslaagd! DINSDAG 22 JUN11993 Vondelinge heeft niveau van baby „Dit is een buitenlands kind." Dat is de stellige mening van B. van Rooij. directeur van de My- tyl/tyltylschool De Vierbot, over de naar schatting driejarige blonde vondelinge. Het meisje werd gistermiddag in een ou derwetse wandelwagen aange troffen bij de gymzaal van de school annex revalidatiecen trum in Katwijk. Volgens de schooldirecteur zou een Nederlandse moeder met een zwaar lichamelijk en geestelijk gehandicapte kleuter nooit toj een dergelijke wan hoopsdaad hoeven over te gaan. „Een dergelijk kind is in het Nederlandse hulpverle ningscircuit bekend. De moeder kan zonder hulp nooit geleerd hebben een zo zwaar gehandi capt kind te voeden en te ver zorgen. Als ze de verzorging niet langer had aangekund, zou er opvang voor het kind zijn ge weest. Daar ben ik van over tuigd." Van Rooij wijst er op dat de wandelwagen waarin het kind is aangetroffen, helemaal niet paste bij de handicap van het kind. „Het was een ouderwetse wandelwagen terwijl dit gehan dicapte meisje een aangepaste wagen nodig heeft." Het meisje was verder wel goed verzorgd. In de wandelwa gen bevond zich een onbekend merk luiers en melkpoeder en het kind was in een dubbel, spiksplinternieuw pakje gesto ken. Van de kleding waren alle merkjes verwijderd en op de kleding stonden vqel Engelse opschriften. Op kaartjes, die zich op alle kledingstukken be vonden, was de .naam 'Kawi Smit 3 year' geschreven. Alle maal aanwijzingen die bij de Vierbotdirecteur het idee heb ben gewekt dat het om een Brit se kleuter gaat. En het hulp verleningssysteem in Engeland ligt. vergeleken bij Nederland, inderdaad een paar jaar ach ter." Pogingen om het kind vervol gens in het Engels en het Ne derlands toe te spreken, leidden echter tot niets. „Dat wijt ik er niet aan dat het meisje de taal niet verstaat maar aan haar ont wikkelingsniveau. Dit is echt een verzorgingskind. het heeft het niveau van een baby", aldus de Vierbotdirecteur. Het is volgens Van Rooij dan ook maar de vraag of het kind zelf realiseert wat er precies aan de hand is. Nadat het meisje aanvankelijk huilend werd ge vonden, kregen de Zeehospi- tiummedewerkers haar stil door haar eten en een schone luier te geven. Een wandelingetje bleek voldoende om het meisje in slaap te sussen. Van Rooij: „Sommige mensen kregen ook echt kippevel toen ze van de vondelinge hoorden. Ze waren heel erg betrokken. En dit is na tuurlijk ook heel erg uitzonder lijk." Het feit dat het meisje inmid dels is ondergebracht in het Ju- lianakinderziekenhuis is voor de Vierbotdirecteur een opluch ting. Vanaf het begin was im mers duidelijk dat het kind niet in het Zeehospitium kon blij ven. De Vierbot vangt alleen overdag kinderen vanaf drie jaar op. En in het Rijnlands Zee hospitium zelf wonen alleen ge handicapten vanaf 18 jaar. „Wij hadden echt geen adequate hulp kunnen bieden. Dit meisje heeft dag- en nachtopvang no dig." Het is voor de visserijsector moeilijk om aan voldoende gekwalificeerd per soneel te komen. De verwachting is dat deze trend zich in de toekomst door zet. Belangrijkste oorzaak is de te ge ringe belangstelling voor dit vak bij schoolverlaters. Een en ander blijkt uit een groot scheeps onderzoek dat het bureau NEA vorig jaar november in opdracht van het Produktschap voor Vis en Vispro- dukten heeft uitgevoerd. Het onder zoek bestond onder meer uit een en quête onder ongeveer vijfhonderd vis- bedrijven. Ook zijn met verschillende betrokkenen gesprekken gevoerd. De resultaten zijn vastgelegd in het rapport 'Werkgelegenheid en oplei dingsbehoefte zeevisserijbedrijven'. Doel van het onderzoek is inzicht te krijgen in de toekomstige ontwikkelin gen in de samenstelling en omvang van de Nederlandse vissersvloot. Ook is gekeken naar de opleidingsbehoefte voor de komende jaren. Veel van de nieuwkomers in de zee visserij komen van een visserijschool. De afgelopen tijd is daar een beetje de klad in gekomen. Oorzaken hiervan zijn de onzekere vooruitzichten en het negatieve imago van de visserijsector. Bij het onderzoek is nagegaan wat de huidige problemen zijn om personeel te krijgen en wat de verwachtingen zijn voor de toekomst. Een kwart van de bedrijven vertelde dat het makkelijk is personeel te vinden, bijna de helft vond het niet te makkelijk en de rest (30 procent) vond het bepaald moei lijk. Voor de toekomst zijn de bedrijven pessimistischer gestemd. Slecht vijftien procent denkt gemakkelijk aan perso neel te komen. /Vis oorzaken voor deze verminderde belangstelling voor de visserijsector dragen de bedrijven zelf allerlei rede nen aan. 'Onzekerheid over de sane ringsplannen', zegt de een. 'Geen mo tivatie bij de jeugd en de angst voor het lang van huis zijn en de vele uren werk', beweert een ander. Daarbij komt nog dat het vissersberoep te wei nig op scholen wordt gepromoot. Jaarlijks zijn volgens berekeningen in totaal 240 nieuwkomers in de visserij sector nodig. Dit aantal wordt nog eens verhoogd met vijftig leerlingen ten ge volge van scherpere eisen vanuit het ministerie. Voor 1993 hebben zich 88 leerlingen aangemeld voor een oplei ding in de visserijsector. noordwuk dorith ligtvoet Dq Noordwijkse gemeente ambtenaren kwamen gisteren voor het eerst sinds mensen heugenis in actie. Ze steunden hiermee de bonden in de CAO- onderhandelingen met de ge meentelijke werkgevers. Ambte naren van de binnen- en bui tendienst haalden op alternatie ve wijze vuil op in de wijken Boerenburg en de Oranjebuurt. De ambtenaren kwamen om half twee naar de kantine van de dienst openbare werken. Met van actiepetjes en t-hirts ging een deel van hen naar de Oran jebuurt om daar als alternatieve vuilnisophaler dienst te doen. De rest van de actievoerders ontdeden de wijk Boerenburg van zwerfvuil. De Noordwijkse ambtenaren kozen bewust voor publieks vriendelijke acties. Het raadhuis was vandaag gewoon telefo nisch bereikbaar. Maar burge meester en wethouders moes ten bij hun wekelijkse vergade ring hun eigen kopje koffie en thee inschenken. leiden Tientallen meters 'doek' hadden spuitbusarties ten plotseling aan de Lammer markt na de sloop van Parmen- tier. De schutting, die de bouw van onder meer de nieuwe Koets-o-theek aan het oog moet onttrekken, heeft er een paar dagen in zijn originele staat gestaan. Daarna werd ze in een mum van tijd volge- schilderd met onleesbare tek sten in schreeuwende kleuren. Zo hier en daar zijn er een paar woorden leesbaar. Zoals de ti tel van de eerste en laatste hit van Danny de Munck. FOTO HENK BOUWMAN De gemeentelijke inspraakcomissie heeft de Stichting Kabel Merenwijk in het gelijk gesteld. De gemeente had de stichting inspraak moeten geven op het plan precario rechten te heffen op kabels in de grond. De SKM zal zich tot de hoogste rechter verzetten tegen dat voornemen. burgemeester en wethouders aangekondigd tijdens de 'her overwegingsoperatie 1993'. leiden frank buurman SKM-secretaris A. Muller heeft de indruk dat de precariomaat- regel alleen wordt genomen om de SKM te treffen.Als de belas ting wordt ingevoerd moeten kabelabonnees in de Merenwijk aanzienlijk meer gaan betalen. Wij zullen ons er tot het uiterste tegen verzetten", aldus Muller. liet voornemen om de preca riorechten, nu nog van toepas sing óp bijvoorbeeld uithang borden en vlikobakken. ook op kabels toe te passen werd door Leiden heeft dringend geld nodig om een onverwacht mil joenentekort te dekken. Of het plan ook daadwerkelijk wordt uitgevoerd is nog steeds ondui delijk. Officieel heeft de SKM nog niets vernomen. Volgens het bestuur van de SKM is er sprake van ongelijke behandeling. „De Energie- en Watervoorziening Rijnland (EWR) heeft de meeste kabels in de grond liggen en zou daar flink voor moeten betalen, maar dat geld keert in de vorm van subsidie terug bij de EWR. Een vestzak/broekzak-regeling dus. De PTT hoeft op grond van de een of andere hogere wet niets te betalen en wat Stadskabei be treft: die heeft daar mogelijk geld voor liggen. Je vraagt je dan wel af of het niet erg veel reser ves heeft opgebouwd en de abonnees al die jaren te veel heeft laten betalen", zegt pen ningmeester J. de Groot van de SKM. Voor de SKM staat een kosten dekkend tarief voorop. „Onze 6000 abonnees betalen 12 gul den per maand, en dat willen we zo houden: Het ,is onaan vaardbaar dat de gemeente nu probeert met een flauwe truc via de achterdeur geld weg te halen. Als de belastingmaatregel wordt ingevoerd zullen we dat tot de hoogste rechter aanvech ten", stelt Muller. De verhouding tussen ge meente en SKM staat onder druk sinds wethouder S. de Vreeze heeft verklaard het bela chelijk te vinden, dat er voor ka beltelevisie twee machtiging houders zijn: de SKM voor de Merenwijk en de Stadskabei voor de rest van Leiden. De be stuursleden van de SKM, vrij willigers die veel tijd steken in 'hun' kabelnet, vinden echter dat Stadskabei nog iets van hen kan leren. „We hebben overal in de Merenwijk vertegenwoordi gers zitten. Een dergelijke de mocratische controle is uniek. En ons tarief is ongekend laag. De gemeente vindt dat sto rend." „Overigens hebben we er best over gedacht de zaak over te dragen aan Stadskabei, of het net over te doen aan bijvoor beeld de EWR. Maar dan gaat het tarief omhoog en wordt de democratische controle minder, en dat willen we onze abonnees niet aandoen. De flatbewoners in de Slaaghwijk hebben al ge protesteerd tegen een eventueel hoger tarief', vertelt Muller. Volgens de SKM doet de ge meente er beter aan de finan ciële problemen op een eerlijke manier op te lossen: door ver hoging van de onroerend goed- belasting bijvoorbeeld, waar door iedereen in gelijke mate wordt getroffen. NAGERECHT Breestraat De gemiddelde buschauffeur haat fietsers, vooral op de Bree straat. Constant schieten ze voor hem langs, gooien ze zich met ware doodsverachting voor de grote gele bussen waarmee het toch al lastig manoeuvreren is, duiken ze onverwacht op in de vele dode hoeken. De Bree straat is in principe het domein van de ladende en lossende vrachtwagenchauffeurs, de bus chauffeurs en de door de voor gaande twee in het nauw ge brachte fietsers, en dat is altijd net iets te veel. Er ligt nog veel werk voor wethouder J. Walen kamp. De conflicten worden nu nog op straat uitgevochten, en eindigen soms voor de kanton rechter. De Voorschotense buschauffeur had haar natuurlijk niet expres aangereden, de fietster die aan het einde van de Breestraat, ter hoogte van de Korevaarstraat, de bloembak aan de binnen kant passeerde (om richting Hogewoerd te gaan) en niet door de smalle opening aan de buitenkant reed. En daar had de chauffeur dus niet op gerekend. „Ze glipte vlak voor me door de versmalling heen. Stoppen kon ik niet meer. Daarbij, ik had 20 mensen in de bus. Je kunt wel nagaan wat daar mee gebeurt als ik een noodstop moet ma ken". vertelde hij kantonrechter Kamp. Nietsvermoedende pas sagiers die door de bus worden gekegeld, afwegen tegen het lot van een enkele nonchalante fietser, het zijn voorwaar gruwe lijke keuzes die je soms in het verkeer moet maken. De buschauffeur werd verweten dat hij te hard had gereden. Bussen mogen in de Breestraat slechts stapvoets rijden. „Ik zag een collega vanaf de andere kant komen. Om te voorkomen dat het verkeer helemaal vast loopt moet je zo nu en dan wel eens wat vaart maken", vond de Voorschotenaar. Het slachtoffer had aan de bot sing een hoofdwond en neklets el overgehouden. De chauffeur had verder geen contact meer met haar gehad. Zijn baas wel, en die had hem bericht dat ze voorspoedig genezen was. Het geen de officier van justitie niet gunstiger stemde. „Ik neem het U echt kwalijk dat U de fietser hebt aangereden. U had haar al een tijdje gezien. Drie mensen kunnen dat getuigen. De aanrij ding had vermeden kunnen worden", vond ze. Kantonrech ter Kamp nam het ook op voor het slachtoffer, een weerloze vrouw die ten onder was gegaan in de ongelijke strijd met net grote gele monster. Het leverde de chauffeur 290 gulden boete op. Kraan Verkeerslichten zijn er om voor te stoppen, niet om omver te kegelen. Een Zaandamse vrachtwagenchauffeur zag het anders. Op de Abtspoelweg in Oegstgeest nam hij de hangen de installatie mee. omdat de laadkraan nogMeeds omhoog stond. Het onvrijwillige partijtje ringsteken leverde een schade post van 60.000 gulden op. De werkgever van de chauffeur was er helemaal niet blij mee. De UèU Zaandammer zag de bui han gen en nam ontslag. Hij vond een andere werkgever en let te genwoordig heel goed op het geen er aan een vrachtwagen kan uitsteken. Dat nam niet weg dat er toch nog een appeltje met hem te schillen viel, op het kantonge recht. „Door dit soort onoplet- tenbeid kan een verkeersge- vaarlijke situatie ontstaan, om dat de lichten niet meer wer ken". vond de officier van justi tie. Volgens de chauffeur was d installatie behoorlijk toegeta keld, maar werkten de lichten nog wel. Op wat voor manier werd niet verteld. Wellicht on dersteboven, van de ene naar de andere rijstrook zwaaiend, met oplichtende pijlen die in plaats van rechtsaf naar boven wezen, aanleiding gevend voor een volledige verkeerschaos. De chauffeur begreep nog steeds niet hoe hij de kraan had kun nen vergeten. Het ding leverde hem 750 gulden boete op. Fietspad In Leiderdorp zijn ze niet gek op vreemdelingen. Mensen van buiten die zich aan de regels houden wordt geen strobreed in de weg gelegd, maar o wee als iemand iets verkeerd doet. Luis ter naar het verhaal van een Haarlemse, die op de Achthove- nerweg buiten de geëigende pa den was getreden. De vrouw had een stukje over het fietspad gereden. „Er stond een wagen in de weg. U kent die wagens wel", zei ze, terwijl ze een breedvoerig gebaar maakte. Kantonrechter Kamp keek niet begrijpend. „Ik kan me bij dat gebaar geen auto voorstellen, mevrouw", merkte hij op. „Ach, U weet wel, hoe ze heten weet ik niet, maar het zijn van die he le grote auto's die pompgelui- den maken om iets aan de weg te verbeteren", vertelde de Haarlemse. Het bleef wat duis ter wat voor ongeïdentificeerd rijdend voorwerp in de weg had gestaan, maar de automobiliste kon er niet makkelijk langs, dat was zeker. De Haarlemse had ook kunnen omrijden, maar dat zou haar drie kwartier hebben gekost. „Ik had daar weinig trek in. want ik heb een knie die door een onge val nogal gevoelig is geworden voor koud weer. Het was winter, ik had last, dus heb ik maar een stukje fietspad gepakt." Een wat merkwaardig verhaal, alsof de gemiddelde autoverwarming geen knie warm kan houden, maar het kantongerecht kon zich er kennelijk wel iets bij voorstellen. De patrouillerende rijkspolitie man zag in een enkele oogop slag dat hiqr sprake was van een ernstige overtreding. De auto mobiliste, een vreemdelinge nota bene. bestond het om in zijn geliefde dorp de Leider- dorpse fietsertjes in de wielen te gaan rijden. Dat werd dus een pittig proces-verbaal. „Het was al met al een vreemde toestandvond de Haarlemse, „want andere overtreders mochten gewoon hun gang gaan. Daar zwaaide de politie man zelfs naar. Ik zei daar iets van, maar die agent lachte maar wat. En later gedroeg hij zich ook vreemd, want toen ik een verweer had geschreven en dat aan hem bad opgestuurd ver klaarde hij dat hij de brief niet zou doorsturen, omdat het toch geen zin had." Een staaltje wil lekeur waar de honden geen brood van lusten. De officier van justitie keurde het niet doorsturen van de brief af, maar eiste toch 150 gulden boete. „Ie weet dat je op een fietspad niet mag rijden en als je dat wel doet met een agent in de buurt moet je de gevolgen dragenvond ze. Kantonrech ter Kamp had enig begrip en maakte er 100 gulden van. Rijnlands Lyseum Wassenaar A. Beckel. E. van Beek. E. y kelaer. F. Berger, R. Beuming, R. Boer, H. van Deursen, M. van Dorp, J. van Driel, C. van F.gmond, T. Eisma, S. de Ferrante, E. Groen, R. de Haas, op kramers, M. Kuyt. I. Langendam. R. Langerak. N. Leenang, H. Lincklaen Ar- riens, D.J. Loots. E. Mildere, M. Moor man, M. de Neree tot Babberich, C. Of fers, R. van Opstal, R. Paalman, M. Re- horst. L Rijken, G. Roell. van Roijen. K. Ruden, C. Schilte, B. Schoute. M.C. Schoute. D. Smit, M. Smith, M. Smol ders. N. van der Veer, V. Verburgt. M. Wis L Wong, E. Zepeda. GYMNASIUM 6: J. Blauw. L Boer. N. van Boetzelaer. L Buit, M. Groen. M. van der Ham, P. Hollander, J. v.d. Holst. M. Hooger- werf, S. Klooster, Fleur op 't Landt, Lintjer, R. Mackor, R. Mensink. E. Schijf, R. Slotema, B. Tabaksblat, S. Tadema. C. Tjebbes, A. Veldhuyzen. W. Wielenga. R. Wijsenbeek, L Zwenk. HAVO: N. Bloemers. A. Boer, R. Bokhove, S. Brenninkmeijer, M. Gussenhoven, M. Hakkeling. T. van Hest. F. Hillehaar, M. Hooymans. B. de long. L. Jurgens. A. Kroon, D.van Laar. M. Pot. R. Raas- veïdt, R. Rhodius. C. de Ruijter. E. Schoenmakers. M. Schouten. A. Sie- ling, E. Smit, LA Strik. C. Verbeek. P. Verhaar, M. Voorthuis, P. van Wijn gaarden. A Zuurveen. De Mondriaan Scholengemeenschap te Leiden Motorvoertuigentechniek: E. Bijkerk, S. Ennouri, M. van Herk, J. Waardt, M. de Roode Bouwtechniek - Timmeren: H. Benalioui. E. Burggraaf. W. de Haas. D. Heruer, E. van der Maat, R Regeer, R. van Weeren. R. van der Hoeven, A. van Schooten, J. van Vliet, E. van den Bergen, M. Ooijendijk. B. van Vliet. Bouwtechniek - Stukadoren: S. Brandt. D. Dubbelaar, M. Graaft. R. van Tongeren, M. Tuilhof. C. Bam- hoorn. D. Calkhoven, M. van Wierin- Pouw, E. Berk. S. Boom. V. Degewij, B. Krul. P. van Noort, D. Rijsbergen, M VVesselink. 4 EXC (extra jaarC-nivo): R. Berkhout. M. van Bohemen, R. lan- Broek. M. Dongeln Meij, R. den Os. M. van den Burg, M. an Dijk. If. van Dongen. Oudshoorn. T. Ren man, I. Janssen, M. Ober. Mechanische techniek: R. Dorsman, R. Entjes. D. Klein, S. Le pelaar. M Mieremet, D. Molenaar. P. R. Lagendijk. I. Meijer. M. der Ploeg. B. Vloer, R. van den Akker. P van Berkel, M. Bouras. M. Bril. II. Haneveld, M van Nierop, J. Olthof, I A. de Bruijn. Y. Daghbach, I. van der Ham. D. van Hartevelt. A. van Lceu- wen. K. Lfatmi. I. van der Marei, M van der Marei. D. Muiselaar, S. van der Peet, M. van der Ploeg. C. Polane, C. Rol. M. Thomas, D. Zwanenburg. Ver/.orgjng: S. Arab. S. Elfakih. M. van Noort. A. E4B: M. Bonnes. B. van den Burg. van Kesteren. R. van Kesteren. F. kor- tekaas, L van 't Land. S. Nipper. M. I. Zwetsloot. W. van Dijk. C. Ho t Kesteren. B. Kool, T. M. van de Luijti J.P. Maat, B. de Mooij, J. Post, I M4B: R. Beijk. S. van Bohemen, M. Borremans. W. Dekker, M. Haazer, T. Immerzeel, R. van Kaam, W. van der Laaken, T. Le Ngoc, P. van der Niet, M. Schneider, X. Verkade, H. van de Wete- M4G R. Beijk. P. Bel. H. Berbec. S. Boon. A van Duivenboden. B. van der Geer. R. Grimbergen. H. Hachmang, longeneel. R. van Kesteren, R. Linden, L. Meeuwissen, R. van Rossen D. Versteeg, M. Vierbergen, M. Win kels. Harmse. M. Klinkenberg, M. van Kuii- en. S. Pala. A. Schelvis. J. Stouten. L. ae R.K. MAVO Johannes XXIII' te Roelofarendsveen. N. Bijlemeer. P. van der Hoorn, P. Kok. B. van Diemen. J. Akerboom. N. Am bachtsheer, A. de Boer, Bouwmees ter, T. Bouwmeester, L Bruins, R. van Diemen, R. Duivenvoorden, A. van Eeden, R. van Es, L. van Geest, B. Gili- am. M. Graas, H. Groot, E. Hogen- boom. D. van Kins. D. Klein, M. van Klink. S. van Klink. R. Kroeze, M. Los. I. Molière, N. Mooijekind. M. van Pelt. R. van der Poel. R. de Prie. S. van Ruiten, C. de Ruiten, O. van der Stam. LTurk, S. Turk, P. Vermeer, B. Vesseur, A. Vol- water. R. Volwater. S. de Weger, P. Wesselius, S. Witjes. C. v K.T.S. "Voorhout' LJ4 H4B: B. van der Horst. A. Hoogeryorst. B. Kuipers, I. Roosenschoon, J. Vree burg. F. de Winter. H4C D. Alberto. I. Bisschops. M. van der Burg, R. Geenjaar, M. van der Geer. A. Klijn Velderman. A. Mooijekind. A. Oostdam, A. Schrier, A. van der Slot. S. van der Slot, J. Streppel. D. Kloos, E. Kratjenoord. S van der Meer, D. van Noord, R. Peereboom. K. van der Plas. R. Raasveldt, D. Tromp, H, Verhave, T. Verver, M. de Wit, E. Wortman. EX4: F. Brama. M. Duijndam. J. Grootenboer. I. Hermans. W. Hulse bosch. M. Moens. D. Niewold. J. van Poelgeest, R. Steenvoorde, L Stoop. B. Dols, M. Koolmoes, R. Riepe. R. van Schie. M. van der Steen, H. Teuwisse, P. van Tienen. J. Vink, M. van der Voet. A. Werkhoven, A. de Wit, W. van Wouw. M. Zondag. eE- L M. van den Oever, B. Vink, S. Was senaar, L van der Weel, R. Wubbe, R. van der Zon, M. van der Zwam, M. Zwanenburg, J. Zwanenburg. ALG. LL. ADM. 4K3: B. Bloèmink. D. Buckens, B. Elfe- ring, J. Elshout, M. Endenburg, M. van Houten. P. van der Klauw, M. Kone kaas. M. Konekaas, I. Molenaar. H. van der Nagel. C. Oliemans. J. van Splun- ter, J. van Utrecht, MA Wester, J. Slagroomtaarten voor geslaagden Het Leidsch Dagblad publiceert regelmatig de namen van geslaagden. Elke dag dat we de opgaven van scholen afdrukken, trekken we uit de lijsten geheel willekeurig een aantal namen. Zij krijgen van het Leidsch Dagblad gratis een slagroomtaart aangeboden. De gelukkigen kunnen bellen met Manuela Groeneweg en Antoinette van Kleeff (071 - 356401/356402). Zij ne men het adres op en versturen de brief waarmee de taart op onderstaand adres kan worden opgehaald. De winnaars van vandaag zijn: D. van Noord (KTS Voor hout) en D. Calkhoven (Mondriaan). BanhMkerij/JearwiH Steenstraat 45/47 Leiden Tel. 142343

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 14