26 Het Weekend-van-de-OK-sion 'Provincie moet wegen opknappen' Zeer hoge kortingen Een locomotief kopen - nu het nog kan r!"k!!"ic' Regio Radio Ramp wijzigt koers zaterdag Kom naar Het Motorhuis Kom naar Het Motorhuis Kom naar Het Motorhuis Snoezelen, muziek en sport op zomerfeest Swetterhage tot ƒ5000,- Pak uw voordeel op 26, 27 en 28 juni bij SS. Het Motorhuis DINSDAG 22 JUNI 1993 Leiclschendam weigeit annzalige erfenis De gemeente Leidschendam, waaronder Stompwijk valt, weigert op te draaien voor de hoge kosten van achterstal lig onderhoud aan wegen die ze heeft 'gekregen' van pro vincie en waterschappen. De gemeente wil de dertig kilo meter polder-asfalt pas accepteren als de oud-eigenaren de boel netjes achterlaten. Verder wil ze een bijdrage in de kosten van toekomstig onderhoud. ven wegen. Volgens wethouder Van Erp verkeren deze wegen, waarvan een groot aantal in de omgeving van Stompwijk, in zeer slechte staat. Openbare Werken legt momenteel de laatste hand aan een rapport waarin per weg wordt aangege ven wat er mis is en hoeveel re novatie kost. „Ik heb de resulta ten nog niet gezien, maar het schijnt niet mee te vallen." De gemeente Leidschendam is niet van zins deze armetierige erfenis van waterschappen en provincie zo maar over te ne men. Miereest eist Van Erp dat de oud-eigenaren hun wegen eerst in goede staat brengen voordat ze worden overgedra gen. „Zoals ze er nu uitzien, ac cepteren we ze absoluut niet." Daarnaast wil hij becijferen hoeveel het onderhoud de ko mende jaren gaat kosten. Dat Sinds 1 januari van dit jaar heeft de gemeente Leidschendam er dertig kilometer polderwegen bij. Voorheen werden deze be heerd door provincie en water schappen. Maar in het kader van de decentralisatie zijn ze overgedragen aan de gemeente. Leidschendam is daar weinig gelukkig mee. Wegenbeheer be tekent een forse kostenpost. Wethouder J. van Erp heeft la ten becijferen dat Leidschen dam dit jaar 4,5 ton kwijt is aan onderhoud van de infrastruc tuur. Drie ton hiervan wordt vergoed uit de pot van het ge meentefonds, voor de overige 1,5 ton bestaat geen dekking. Dit bedrag wordt voor een be langrijk deel veroorzaakt door noodzakelijk onderhoud aan de dertig kilometer nieuw verwor- een van de wegen die door de provincie aan Leidschendam zijn overgedragen. De gemeente wil dat Zuid-Hol- foto henk bouwman De Westeinderweg in Stompwijk is land de wegen eerst opknapt. bedrag moeten provincie en waterschappen overmaken op de rekening van de gemeente Leidschendam, zo meent de Van Erp. „Zie het maar als een bruidsschat", aldus de wethou der. Volgens Van Erp worden de financiële besprekingen met waterschappen en provincie momenteel gevoerd op ambte lijk niveau. „Ik hoop dat ze er uit komen, als dat niet lukt, moeten we bestuurlijk met de vuist op tafel." De kosten van de nieuwe we gen zitten niet alleen in het on derhoud aan de bestrating en bermen. „Er moet bij gladheid natuurlijk ook worden ge strooid, verder valt de verlich ting ineens onder onze verant woordelijkheid." Volgens de wethouder wentelen de grotere overheden hun financiële pro blemen al te gemakkelijk af op de gemeenten. „Ze proberen al les kwijt te raken dat ze geld kost. Heel slim. maar wij zijn ook niet achterlijk." Bij de provincie en water schappen was niemand aanwe zig om commentaar te geven op de eisen van de gemeente Leidschendam. Het populaire radioprogramma Radio Ramp met de gebroeders Lamb verdwijnt uit de programmering van Radio Leiderdorp. Maar na talloze reacties van teleurgestelde luisteraars gaat een van de presentatoren verder met een gewijzigde opzet. De zaterdagavond is de laatste maanden qua luistercijfers een topper voor Radio Leiderdorp. Met de programma's Bla Bla FM (van 19.00 tot 21.00 uur) en Radio Ramp met de gebroeders Lamb (21.00-0.00 uur) wordt een grote groep jongeren bereikt. De makers van het laatste programma krijgen wekelijks tientallen telefoontjes. In radioland wordt vastgehouden aan de stelregel dat iedere beller overeen komt met ongeveer honderd luisteraars. Het stoppen van Radio Ramp houdt verband met een langdurige buitenlandse reis van een van de makers. H. I.amb. Zijn broer. R. Lamb, ziet het niet zitten om met een andere presentator hetzelfde programma te maken. Radio Ramp is een soort verzoekplatenpro- gramma waarin veel ruimte is voor gesprekken met luisteraars, die bellen met verhalen over hetgeen zij de afgelopen week hebben meegemaakt. Toen de programmamakers onlangs aankodigden te stoppen met hun succesvolle produktie. kwamen er tientallen ver ontruste reacties van luisteraars. „Ze belden de boel hier plat met het verzoek om toch door te gaan." Daarop besloot de 'thuisblij vende' Lamb-broer om op de vertrouwde tijd een ander program ma te gaan maken. Dit gaat op zaterdag 3 juli voor de eerste keer de lucht in. Het gekwaak met luisteraars behoort wel tot het verleden. Niet dat de telefoon ongebruikt blijft, maar de pre sentatoren gaan nu zelf bellen met mensen van wie ze denken dat ze iets aardigs te vertellen hebben. Uniek aanbod. Meer dan 250 uitstekende auto's zoeken een nieuwe eigenaar. Kom naar het Weekend- van-de-OK-sion en maak gebruik van de zeer hoge kortingen. Op zaterdag heeft u de eerste keus. Het Motorh Vondellaan 80, Leiden. Telefoon 071 -35 18 00 Voorschotense speelgoedwinkel Teddy sluit deuren Ambtenaren Zondag alléén voor kijkers. Héél veel uitstekende auto's, extra hoge inruilprijzen en fantastische kortingen. Dat moet u gezien hebben. Op deze speciale kijkdag kunt u eens helemaal onge stoord bij ons rondkijken. Vondellaan 80, Leiden. Telefoon 071-35 18 00 VVD Oegstgeest viert 45-jarig bestaan oegstgeest De WD-afdeling in Oegstgeest viert zaterdag 26 juni haac45-jarig bestaan. In multi-functioneel centrum 't Groot Proffijt aan het Boerhaaveplein komen de liberalen tussen 20.00 en 24.00 uur bij elkaar. Het Tweede-Kamerlid Hans Dijkstal houdt een toespraak en speelt saxofoon in zijn Liberal Swing Formation. Het Oegstgeester Trio Berger treedt eveneens op. Maandag laatste dag. Zo'n grote keus, zulke hoge inruilprijzen en kortingen tot 5000,-. Dat kan alleen in het Weekend-van-de-OK-sion. Op maandag is uw laatste kans om te profiteren van deze éénmalige aktie. Vondellaan 80, Leiden. Telefoon 071 -35 18 00 G. Bakker blijft speelgoed verkopen. Binnenkort opent hij elders in het land een winkel. „Er zijn streken in Nederland waar zo'n soort zaak nog wel toekomst heeft." foto loek zuyderduin zoeterwoude Het Zomerfeest van Swetterha ge staat weer voor de deur. Van zaterdag 3 tot en met vrijdag 30 juli zijn er volop activiteiten in en rond de Zoeterwoudse woon- en leefgemeenschap voor verstandelijk gehandicap ten aan de Blankaartweg. Het Zomerfeest wordt op za terdag 3 juli op grootse wijze in geluid met de 'Taptoe Klein Zoeterwoude'. Aan deze muzi kale opening doen zeven korp sen mee. De taptoe begint om 14.00 uur. Veel activiteiten spelen zich af in en rond de zaal 'In den Her berg' op het Swetterhage-ter- rein. Maandag 4 juli is daar een instuif en straattekenen en dinsdag 6 juli live muziek. Op die dag begint ook de Zwem- snoezelweek in het Snoezelpa- radijs Het zwembad van Swet terhage is hiervoor omgetoverd tot een versierde ruimte met lichteffecten en zachte materia len waarin ook ernstig gehandi capten kunnen spelen en ont spannen. Op alle donderdagochtenden zijn er koffieconcerten. Zondag 18 juli komt om 14.00 uur het kindertheater De Bolhoed met clown August naar Swetterhage. Woensdag 28 juni wordt het grootste spektakel van het Zo merfeest gehouden: 'De Zes kamp'. Om 10.00 uur treden de bewoners aan en om 14.00 uur knokt het personeel om de pun ten. Het slotfeest op vrijdag 30 juli is een familiedag. Ouders en fa milie van de bewoners, maar ook belangstellenden zijn deze dag welkom. De organisatie zoekt nog vrij willigers: telefoon 01715-9208. voorschoten miep de graaff „Dus u laat ons in de steek!", roept een vrouw die gezien haar leeftijd het predikaat oma mag dragen, helemaal achterin de speelgoedzaak van Voorscho ten. Ze komt op de valreep even naar treintjes voor haar klein zoon kijken. Een andere klant meldt nog geen twee minuten later toch maar die locomotief te willen kopen nu het nog kan. En weer valt de vraag waar om 'Teddy' ofwel 'Bakker Ba zaar'zoa\s de echte Voorschote naren de 53 jaar oude speel goedzaak hardnekkig noemden, moet verdwijnen. De vaste klanten mogen nog tot 31 juli achter de toonbank of zelfs in het magazijn komen neuzen. Na die datum verdwijnt het be kende beeldje van de gevel mid denin de Schoolstraat. G.L. Bakker doet wat hij de laatste dagen al honderden ke ren heeft gedaan. Machteloos de schouders ophalen en gedul dig uitleggen dat hij het echt niet meer kan bolwerken. Dat niet eens zozeer de komst van giganten als Blokker en Bart Smit hem de das hebben omge daan, zoals velen wel veronder stellen. „Toen zij hier van het ene op het andere moment openden, hebben we natuurlijk even een dip gehad. Maar al gauw ging het met ons weer bergopwaarts. Waarschijnlijk zagen de mensen dat wij niet duurder zijn en dat de bedie ning hier persoonlijker is. Ik durf te stellen dat we hier nog echt liefde voor dit werk heb ben. Nee écht." Het oude da metje knikt hem bemoedigend toe, „Juist dankzij die klanten", vervolgt Bakker, „hebben we het steeds kunnen bolwerken. Maar de huur gaat ineens met 200 procent omhoog, het is niet meer op te brengen." Spandoeken Even eerder probeerde Bakker achter de zo bekende 'treintjes toonbank' helemaal achterin Teddy orde in de chaos te scheppen. „Ik heb zaterdag niet eens kunnen opruimen. De hele dag zijn er mensen die je aan schieten. Er zijn zelfs mensen die echt actie wjllen onderne men. die met spandoeken wil len gaan lopen. Maar ach. dat haalt toch allemaaf niets meer uit." „Het gaat me niet om de lan ge werkdagen. Ik ben eraan ge wend om werkweken van 60 uur te maken. Daarin ligt ook onze kracht. De klanten weten dat ze met een kapot treintje kunnen komen en dat ik repa raties verricht voor weinig of niets. Je kunt voor dit soort din gen geen uurlonen van 40 gul den verwachten. Je moet liefde voor je werk hebben." Ironisch lachend: „Ik heb geen tweede huis, geen tweede vrouw, ik ben gauw tevreden. Maar die hoge huur nekt me. Ik heb het afgelo pen jaar al ingeteerd en als ik zo doorga, ben ik over drie jaar failliet. Mijn vader vindt het ook een prettiger idee dat de zaak die hij ooit heeft opgericht niet ten gronde gaat, dat ik zelf el ders opnieuw begin." „Mijn vader begon hier 53 jaar geleden ook met een huis houdelijke afdeling, zelfs met losse chloor enzo, en natuurlijk met die treintjes." Bakker junior groeide van kindsaf aan met Teddy op. Solli citeerde na zijn diensttijd nog wel ergens, ,maar daar verdien de ik zo weinig dat m'n vader zei: kom maar bij mij.' „Die treintjes spraken me ook aan, al was ik allesbehalve technisch, noem mij op dat gebied maar een autodidact. Alles is te leren. Na de komst van Blokker had ik het snel gezien, deed ik het huishoudelijk spul eruit. Je kunt je niet op twee fronten tegelijk bewegen." Kroon Bakker beseft dat hij wat de echte plaatselijke middenstan ders betreft al een der laatste Mohikanen was in Voorschoten. „Je heht nog maar een handje vol over. Dat is jammer voor zo'n dorp. Ik besef heel goed dat heel wat mensen hier veel herinneringen hebben liggen. U ziet het nu zelf: een oma komt voor haar kleinkind, vroeger kwam ze voor haar eigen zoon. Omgekeerd heb ik hier kinde ren gehad die nu weer voor hun kroost komen kopen. Maar het is niet anders." Hij is 48 jaar, heeft dus nog heel wat 'arbeidsjaren' voor de boeg en wil ook zijn hand niet ophouden. Elders in het land hoopt hij binnenkort een soort gelijke zaak als Teddy te ope nen. „Er zijn streken in Neder land waar zo'n soort zaak nog wel toekomst heeft, ik zie het als een kroon op mijn werk dat er heel wat klanten naar mijn toekomstig adres vragen. Als ze in de buurt zijn, willen ze alsnog hun treintjes bij me kopen." Op verschillende plaatsen in de regio wordt deze en volgende week actie gevoerd voor een be tere ambtenaren CAO. Op het gemeentehuis van Zoeterwoude was vanmorgen een groep vak bondsleden bijeen die besloot volgende week een korte werk onderbreking te houden en op het gemeentebuis van Voor schoten wordt vrijdagochtend het werk een uur onderbroken. Bij de Zijlbedrijven in leider dorp wordt het werk volgende week maandagmiddag stilge legd voor een informatieve bij eenkomst met de vakbonden in de fabriek aan de louwbaan. Dan wordt besloten of na de zo mervakantie acties worden ge voerd. Op het gemeentehuis van Zoeterwoude ontstond van morgen enige commotie, toen een klant zijn bestelde paspoort niet meekreeg. In de veronder stelling met een publiekson- vriendelijke actie te zijn gecon fronteerd belde hij boos de krant. De ambtenaren vergader den over de vraag wat ze vol gende week gaan doen. Waar schijnlijk gaan ze op dinsdag morgen van 9 tot 10 uur het on kruid op het Dorpsplein verwij deren. Braderie moet hele Dorpsstraat Warmond vullen warmond De jaarlijkse Warmondse brade rie moet op zaterdag 28 augus tus de hele lengte van de Dorps straat beslaan. Net als vorig jaar hoopt de organiserende Onder nemers Vereniging Warmond op tenminste tachtig kramen. Verschillende kooplui, vereni gingen en charitatieve instellin gen hebben zich inmiddels ge meld, maar de inschrijving staat nog twee weken open. De Ondernemers Vereniging meldt dat naast winkeliers en kooplieden ook Foster Parents Plan en Amnesty International aan de braderie deelnemen. Vondellaan 80, Leiden. Telefoon 071 - 35 18 00 Meer dan 250 jonge gebruikte auto's moeten nog vóór de En dat met de vertrouwde Motorhuis garanties en service! vakantie de deur uit. Daarom kunt u tijdens het Weekend- Vandaag kunt u ongestoord rondkijken op de speciale van-de-OK-sion rekenen op maximale kortingen en uiterst kijkdag. Morgen is uw laatste mogelijkheid om te profiteren aantrekkelijke inruilprijzen (minimaal 1.500,-). van dit éénmalige aanbod.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 13