Henry Pouw is de corrigerende factor Jordan steelt de show Pouw ontbreekt wegens schorsing Sport Beroering in basketballand Transfer Gullit naar Bayern van de baan Westerhof wil uitspraak van arbitragecommissie VRIJDAG 18 JUNI 1993 chef ad van kaam, 071-356464, plv -chef rob onderwater. 071-356463 Sfeergevoelige Leidenaar blijft Katwijk nog een jaartje trouw Het hoge woord is er uit. Henry Pouw blijft ook volgend seizoen voetballen voor Katwijk. De 30-jarige Leidenaar komt terug op een eerder genomen beslissing om zijn sportieve carrière af te sluiten. Pouw neemt daarmee een risico, want de libero heeft flinterdun kraakbeen in de knie. Gaat het mis, dan kan dat gevolgen hebben voor de rest van zijn leven, hebben doktoren hem toegefluisterd. Maar spelen bij Katwijk is zijn lust en zijn leven. „Ik ben fitter dan ik ooit geweest ben en speel hartstikke lekker. Waarom dan niet een jaartje er aan vastplakken? Maar het is op zeker rhn laatste, schrijf dat maar op? NOORDWUK ROB ONDERWATER De spelers van Katwijk 1 doen niet mee aan het strandvoetbal- toemooi. Arie Lagendijk laat de reserves opdraven voor het aar- digheidjé, afgelopen dinsdag op het Noordwijkse strand. Toch zijn bijna alle voetballers van het eerste verzameld aan de kust. Onder elkaar is%het oude jongens krentenbrood. Volgen de week gaat de helft van het elftal met elkaar op vakantie. De andere helft komt ëen dagje op bezoek. „De sfeer is perfect' plaatst Pouw de voor de hand liggende opmerking. „Ik weet donders goed dat de sfeer bijna altijd goed is als er prestaties zijn. Maar bij Katwijk zijn het bijna allemaal vrienden van elkaar Henry Pouw had nooit ver wacht dat hij sfeer nog eens zou waarderen. Vroeger had hij lou ter aandacht voor de sport, na afloop rende hij vaak met zijn tasje huiswaarts. „Het een kan niet zonder het ander. Als je goede voetballers in je elftal hebt, wil dat nog niet zeggen dat je prestaties levert? uvs Hij verwijst naar zijn tweejarig verblijf bij UVS (Rouw speelde daarvoor bij Roodenburg en Wilhelmus). „We hadden kan jers in het elftal, stonden halver wege het seizoen bijna boven aan en toch vlogen we eruit. Dat had dus te maken met een slechte sfeer? Pouw beseft dat ook bij Kat wijk de stemming kan omslaan als de prestaties achterblijven. „Dat is altijd afwachten, maar zoiets als toen bij UVS, nee dat zal hier niet gebeuren? Dus neemt de Leidenaar elke maandag trouw een doos gebak mee om de maandagtraining met een zoete traktatie op te vrolijken. De spelers betalen bij toerbeurt. Alles pais en vree derhalve op De Krom. „Dat zeker niet? zëgt Pouw. „Het is echt niet zo dat iedereen het goed met elkaar kan vinden. Er is respect. Ook ik heb wel eens woorden met Arie Lagendijk. Verbaast je dat? Het gebeurt niet elke week, maar er zijn wel eens momenten dat we verbaal in de clinch Maar dan heb ik alleen de be doeling om de ploeg beter te la ten voetballen? Henry Pouw is een voetballer die een wedstrijd kan rezen. Taktische foefjes bij de tegen stander ontgaan hem niet. La gendijk hoeft dan ook zelden in te grijpen om spelers te corrige ren, want dat doet de Leidenaar voor hem. Op papier is Pouw een libero, maar die plek bezet hij zelden. Pouw heeft de op dracht door te dekken. Een op dracht die taktisch inzicht en ook veel conditie vraagt. Polman naar Universiade den haag Ralph Polman, de voorstopper van FC Lisse, is gese lecteerd voor het Nederlands studentenelftal dat van 7-18 juli deelneemt aan de Universiade in Buffalo (VSt). Patrick van Die- men van FC Utrecht is de enige eredivisiespeler in de selectie. Nederland is ingedeeld met Australië, Tsjechië en Uruguay. De selectie is: Polman (FC Lisse), Van Diemen (FC Utrecht), Wage naar (NEC), Le Grand (DVS'35), Pompert (DOS Kampen), De Kort (Animo), Wubben (RBC), Baardemans en Van de Gronde (Hoogstraten), Bouw (Barendrecht), Van Ophuizen en Snijders (AZ), Held (OVC'65), De Vries (DOVO), Houtzager (Baronie) en Reinders (Oosterparkers). Rappe sprint van Van den Barselaar merksem Fabian van den Barselaar heeft voor het eerst 100 me ter binnen elf seconden gelopen. De Wassenaarse atleet van Haag Atletiek verbeterde zich in het Belgische Merksemop met toegestane rugwind tot 10,92. Op de 200 meter kwam Van den Barselaar tot 22,45. Bij elkaar waren zijn prestaties goed voor de tweede plaats op het onderdeel sprinttweekamp. Said Aouita naar Hengelo hengelo Said Aouita zal zondag starten op de 1500 meter bij de Adriaan Paulen Memorial te Hengelo. De Marokkaanse wereld recordhouder op de 2000 en 5000 meter was Olympisch kam pioen in Seoul. In Hengelo treft Aouita de nummers 2,3 en 4 van het wereldkampioenschap in Tokyo, Wilfred Kirochi (Ken), Hauke Fuhlbrügge en Peter Herold (Dui). Piket levert strijd op NK schaken eindhoven Drievoudig landskampioen Jeroen Piket uit Leider dorp zal zijn schaaktitel inleveren bij Paul van der Sterren, die in Eindhoven nog een half punt uit twee ronden nodig heeft. De krachtmeting uit de negende ronde van gisteren tussen de oude en de nieuwe kampioen werd een flonkerend duel. Piket koos voor de ongebruikelijke magneetcombinatie. Om de zwarte ko ning het open veld in te treldcen, offerde Piket twee stukken. In het eindspel stond wit met toren en drie verbonden vrijpionnen, Van der Sterren moest zich verdedigen met loper en toren. Het kostte uren, maar de ongenaakbare lijstaanvoerder bleef onge slagen. alkmaar ruud ramler gpd-verslaggever Er heerst beroering in basket balland. De algemene ledenver gadering van de Nederlandse Basketbalbond (NBB) stemt morgen over het rapport 'Een heid in verscheidenheid'. Vol gens de bondsbestuurders een beleidsplan waarmee het top- basketbal in Nederland, zowel bij de mannen als vrouwen, het meeste is gediend. De mening van de FEB, Federatie van Ere divisie Basketbalclubs, staat daar haaks op. „Basketbal kan in Nederland alleen gezond worden, als de mannen-eredivi sie zelfstandig wordt", meent voorzitter en woordvoerder Pe ter Vogelaar. De FEB wordt in de rug ge steund door de eredivisie-spe lers. die onlangs plannen ont vouwden om een eigen raad op te richten. De financiële proble- liggen. Henry Pouw glijdt langs Holland-speler Gert van Hanegem. De Katwijk-speler moet morgen wegens een schorsing toekijken. „Lucht heb ik zat? zegt hij, „het lopen gaat me gewoon goed af. Bij duinloopjes zit ik al tijd bij de eersten. Daarom kan ik het allemaal belopen. Ik ben de corrigerende factor in de ploeg, spelers als Marco van der Plas en Pim Langeveld moeten voortdurend over hun tegen stander gaan en dat kan alleen als iemand anders de verdedi gende taken oppakt. Maar dat kan ik natuurlijk niet alleen. Als anderen verzaken, kan ik ook wel inpakken? Maar bij Katwijk verzaakt nie mand. Dat heeft Arie Lagendijk er in in de loop der jaren er wel ingepompt. „Ik heb het hier aanvankelijk best moeilijk ge had. Je bent toch een jongen van de stad, die in een dorp komt voetballen. Ik heb dus vooral geen grote mond opgezet toen ik hier kwam. Want daar moeten ze in Katwijk niks van hebben. Lagendijk weet dat. Hij selecteert op karakter? Volgend seizoen doet de trai ner een stapje terug. „Dat zal zeker van invloed zijn? gelooft Pouw, „maar ik heb alle ver trouwen in Cees Guyt en Cees Duprie. Veel zal er niet verande ren, want Guyt weet precies wat er aan de hand is? Nog één wedstrijd, dan valt voor Katwijk dit seizoen einde lijk het doek. Nog één prijs is er te verdienen en de kans is rede lijk groot dat Katwijk de derde men bij Den Bosch en het fail lissement van de stichting in Den Helder hebben zowel bij spelers als clubbestuurders de ogen geopend. Ook de FEB werkt achter de schermen aan het gezondma- kingsproces van het basketbal in Nederland. Het gezamenlijk inkrimpen door de clubs van de budgetten was volgens Vogelaar een belangrijke stap in de goede richting. Voor de voorzitter is de situatie in Duitsland en België een perfect voorbeeld. „Ook daar zijn de eredivisies onaf hankelijk. De tijd van clubspon- soring is bijna voorbij." De basketbalbond houdt on dertussen vast aan het eigen, veel algemenere, rapport waar in tegenstelling tot de FEB ook rekening met de vrouwen in de eredivisie wordt gehouden. De FEB-bestuurders hebben bo vendien volgens de NBB geen recht van spreken. CHICAGO AD VAN KAAM De Chicago Bulls kunnen van nacht de kroon op het werk zet ten als in eigen Chicago Stadi um wedstrijd nummer vijf van de play-off finale tegén de Phoenix Suns in winst wordt omgezet. Gebeurt dat dan is de ploeg van Michael Jordan voor de derde achtereenvolgende maal kampioen van de NBA, de Amerikaanse profliga van het basketbal. Geen uniek feit overi gens die serie van drie 'wereldti tels' op rij, want in de jaren '60 regen de legendarische Boston Celtics maar liefst zeven titels aaneen. Gisteren brachten de Bulls voor eigen publiek (17.339 man sterk) de stand op 3-1 in deze zogenaamde best-of-seven door de Suns met 111-105 te ver slaan. Grote man was opnieuw Michael Jordan. De superster van de Bulls scoorde 55 punten, de helft van het totale aantal punten van zijn ploeg. Zijn gro te tegenstrever, de tot speler van het jaar uitgeroepen Char les Barkley, bleef op 32 punten steken. Huzarenstukje Met zijn score van over de vijftig punten schaarde Jordan zich in de rij van spelers die in de fina leronde van de strijd om de NBA-titel voor een dergelijk hu zarenstukje zorgden. Elgin Bay lor (61), Rick Barry (55), Jerry West (53) en Bob Pettit (50) gin- gen hem voor. West, tegen woordig manager van de Los Angeles Lakers, was de laatste die dat deed. In 1969. In de drie eerste duels tegen de Suns scoorde Michael Jordan respectievelijk 31,41 en 44 pun- ten. Met die 55 van gisternacht zette hij de stijgende lijn derhal ve voort. In totaal was hij al goed voor 172 punten. Een on gelooflijk gemiddelde van 43 punten per wedstrijd. Dat be- iooft dus nog wat voor van nacht. Zijn record voor een 'ge wone' competitiewedstrijd staht overigens nog wat hoger. Tegen de Boston Celtics liet 'Air' Jor dan ooit al eens 63 punten no teren. Voor het begin van de serie dacht coach Paul Westphal van de Suns dat hij twee man in huis had die Jordan in bedwang konden houden. Dan Majerle en Kevin Johnson. Het bleek ijdele hoop, zoals zo vaak. Hoe meer publiciteit dergelijke takti sche bespiegelingen vooraf in de media krijgen, hoe eenvou diger Jordan laat zien dat de theorie in zijn specifieke geval niet schaart met de praktijk. Hij bepaalt wat er gebeurt en nie mand anders, zo lijkt de 'wet van Jordan' nog immer te gel den in de NBA. De Suns onder leiding van 'sir' Charles BarkJey krijgen van nacht in het vijandig gezinde Chicago hun laatste kans om een afgang te ontlopen. Bij winst van de Suns daarentegen, verhuist het hele circus weer naar Phoenix; Arizona voor de beslissende twee duels. Maar FOTO LOEK ZUYDERDUIN beker in de armen sluit. „We zijn minstens gelijkwaardig? oordeelt Pouw. „Op conditie moet het lukken. Vorige week zat Holland in het laatste kwar tier er volledig doorheen. Als we ons hoofd erbij houden, zie ik het best zitten. We weten nu exact hoe Holland speelt en hoe ze in het veld tekeer gaan. Ra- boen is daar uiteraard de uitge lezen figuur voor, hij weet dat zaakje behoorlijk op te naaien. We zijn gewaarschuwd? leiden rob onderwater Hij had nog stille hoop. toen gisterochtend de postbode de ge vreesde' enveloppe niet in de bus deponeerde. De hoop bleek ijdel, want navraag leerde dat Henry Pouw voor het duel tegen Holland is geschorst. De libero van Katwijk liep afgelopen za terdag in de eerste wedstrijd om het algeheel landskampioen schap tegen zijn vierde gele kaart op. De tuchtcommissie van de KNVB is in zulke gevallen onverbid delijk. Een schorsing van één wedstrijd. De bond heeft dan niets te maken met voor amateurbegrippen uitzonderlijk grote belangen. Toen de I>eidenaar gisteren werd geconfronteerd met de onheilstijding, werd het akelig stil aan de andere kant van de telefoonlijn. In sommige gevallen wil de molen bij de KNVB minder snel dan gebruikelijk draaiert en worden schor singen over het weekeinde heen 'getild'. Dat gebeurde dus niet in het geval van Henry Pouw. De KNVB ging reeds tot actie over, zonder in bezit te zijn van het wedstrijdformulier. In eerdere gevallen hielden clubs de for mulieren met opzet achter, om schorsingen te ontlopen. Dat gebeurde onlangs met Kozakken Boys - Heerjansdam. Scheids rechters worden nu verplicht om direct na de wedstrijd een rapport op te sturen naar de KNVB. Vervanger De overtreding op Ian Godee is Pouw derhalve duur komen te staan. Een overtreding die volgens de verdediger geen geel waard was, maar aan die constatering heeft Pouw uiteraard niks. Wie de vervanger wordt van de libero is onbekend. Nor maal gesproken is Dennis Jan Mieras daarvoor de aangewezen persoon, maar de Katwijker kampt met een knieblessure. Mieras moest afgelopen zaterdag met een blessure uitvallen. Pim Langeveld hervatte deze week de training, maar Lagendijk zal morgen geen beroep doen op de middenvelder, die kampt met de naweeën van verrekte kniebanden. Adelaar Bij Holland ontbreken morgen Jan Godee en Hans Deutekom wegens een schorsing. Daar tegenover staat de terugkeer van Frans Adelaar. Twee weken geleden na het duel met Quick '20 keerde de ex-prof van Utrecht zijn club boos de rug toe na een reservebeurt. Inmiddels heeft er een verzoenend gesprek plaatsgevonden. Hoogstwaarschijnlijk speelt Adelaar nu op de plaats van de geschorste Godee. Het is nog onzeker of trainer Raboen een beroep kan doen op Etienne Kelders. Het talent, dat komend seizoen weer bij FC Utrecht terugkeert, kampt met een onwillige lies. Kwaadsprekers beweren evenwel dat Kelders die blessure voorwendt om komend seizoen fit aan de start te verschijnen bij zijn nieuwe Werkgever. Kelders: „Ik wil hoe dan ook elk risico uitsluiten." MÜNCHEN ANP/SJD De transfer van Ruud Gullit van AC Milan naar Bayern München is van de baan. De 65-voudig international heeft de Beierse club afgezegd. Zijn zwangere vriendin Christina Pensa wil on der geen voorwaarde naar de Beierse hoofdstad verhuizen. Het veto van Pensa was voor Gullit aanleiding af te zien van Bayem München. Dinsdag leek de overstap een kwestie van een handtekening. De transfersom was bepaald op 4,6 miljoen Mark, het netto jaarsalaris van Gullit op 1,2 miljoen Mark, het contract was juridisch tot in de kleinste details geregeld door Ella Adriaanse, de medische keuring uitgevoerd. Een penne- streek en Gullit was Bayem-spe- ler. De megaster (30) vroeg dins dag enkele dagen bedenktijd. Hij wilde overleggen met zijn vriendin. Een dag later meldde hij manager Hoeness telefo nisch vanuit zijn villa aan het Como-meer dat er zwaar weer op komst was. Zijn vriendin voelde niets voor een.verhui zing naar Duitsland. Hoeness probeerde Prensa om te praten, Beckenbauer speelde voor 'Ro- senkavalier'. maar de Italiaanse was niet te vermurwen. „Het is jammer", verklaarde Hoeness gisteren, „we hadden Ruud graag willen hebben, maar we kunnen niet alles heb ben. Hij komt niet, zijn vriendin houdt zijn overgang tegen. Ik heb met haar gesproken, maar ze wil absoluut niet naar Mün chen." Hoeness heeft de opvol ger van Gullit al op het oog. aanvaller Adolfo Valencia (25) van het Colombiaanse Elftal. Romario Valencia nadert PSV over de vraagprijs bij een transfer van Romario. Volgens manager Ploegsma heeft de Spaanse ver eniging laten doorschemeren bereid te zijn drie-kwart van het bedrag dat PSV vraagt te willen betalen. Zekerheid heeft PSV echter nog lang niet. Volgens Ploegsma zal Valencia vandaag laten we ten of er een afvaardiging naar Nederland komt om te probe ren het gat tussen vraag en bod te dichten. ../Ms de Spaanse club niets van zich laat horen, of niet naar Nederland komt, dan denk ik dat het boek dicht is." EINDHOVEN GPO meer voor de hand ligt het evenwel dat het morgen feest is in Chicago. Want Michael Jor dan heeft het, zoals het een echte megaster betaamt, juist op de cruciale momenten weer op zijn heupen. De LA Lakers in '91 en de Portland Trailblazers in '92 moesten dat reeds onder vinden. Ditmaal is Phoenix aan de beurt om louter als decor voor de Jordan-show te dienen. dend is, wanten Imprwhrtrld dan zal Vile aandringen op spoed. „Wij willen dan dat dt arbitragecommissie heel sne bijeen Komt, het liefst al volgen de week." Ook PSV wil de zaak Wester hof graag ui Ijltempo a^rtian ddd zon Zolang hel geen ova eenstemming met de 44-jarigt Achterhoeker heeft bereikt, kat het diens beoogde opvolger Aai de Mos met goed fatsoen nie ala riteuwe trainei aanstellen i ie belangenvereniging i mu ha Betaald V bethal zou de trainen positie in I Indhoven ook on mkkteflifh besmet vort laten Overigens wordt in Brussel a uitvoerig en openlijk gesnroket over de aanstelling van os oud trainer i an Andenei hl MJ PSV De Mos /ou zijn handtekenin; reeds hebben gezet Naast i h Mos heeft PSV ook zijn oog la ten vallen op PhiMppe Vloei van AwteriKhL Zip looms evenwel is eflwnkailjK van he vertrek van Romano en Vanen De arbitragecommissie van de KNVB moet er waarschijnlijk aan te pas komen om het con flict tussen PSV en trainer Hans Westerhof op te lossen. De ont troonde landskampioen zette de oefenmeester vorige week vrijdag op de keien, maar Wes terhof neemt geen genoegen met het ontslag en eist recht op arbeid. Eric Vilé, Westerhofs raads man, en de advocaat van PSV zaten gisteren onnieuw om de tafel, maar vonden elkaar niet in een voor beide partijen be vredigend akkoord. Vilé: „We moeten er voor het weekeinde uit zijn, anders gaat het te lang duren." De Utrechtse jurist wenste niet op de afloop van de onderhandelingen vooruit te lo pen. „Maar lukt hél ons niet tot een vergelijk te komen, dan zul len we een procedure beginnen bij de arbitragecommissie van de KNVB." Mocht de arbitragecommissie van de KNVB, wier vonnis bin- burg. Michael 'Air' Jordan weet dat hij met nog slechts dertien seconden op de klok een beslissend gat heeft gesla gen in de vierde wedstrijd tegen de Phoenix Suns. De Chicago Bulls zijn een overwinning verwijderd van een trilogie. FOTO At

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 27