13 Leiden Regio BankéakkcfijfJeantm ^smdam ■5 lu 'Bollenstreek is aan het verloederen' VRIJDAG 18 JUN11993 GERT VISSER. 071 -356430. PLV.-CHEF AAD RIETVELD. 071 -356428 REMBRANDT SCHOLENGEMEEN SCHAP TE LEIDEN MAVO F. An Barghane. S. Akbiriar. P. van moes. M. Krijgsman. P. Lepelaar. T. Merkelbach, A. de Mul, W. Ober. E. Ouwerkerk. S. Sahebdien, F. Sloos. M. Smit. M. Werk. R. van der Zeeuw, M. Rhijnsburger, F.. Arijf. M. Boubkari Verhagen, D. Zonneveld, M. Knops. HAVO A. Bekker, D. van der Blom, C. Chin, E. Ciere, J. Focke, M. Groen, E. Groot- vcld, S. Hoog, P. Jansen, M. Kok, R. Koopman, A Kuiters, C. Moen, J. van Mook, J. Onderwater, T. Parrel, M. Ra maker, A. Schouten, D. Schouten, S. van der Wielen, J. van Zanten, A. Vrij, A. Deden, N. Hameetman, B. Vegter, R. ATHENEUM R. van der W!ü, G. Goosen, R. Hors man, J. van Hove, P. Koolmoes, C. Tank, B. Verbeek, K. lp, M. Gould, D. van Klaveren, C. van Oostrum. CHRISTELIJKE MAVO TE RIJNS- BURG MAVO L v.d. Bent, A. Blankért, B. v.d. Camp, J. Cederhout. R. van Delft, V. van Delft, A. Dool, M. van Duijn, F. van Duivenvoorde, N. van Egmond, H. van Flten, R. Glasbergen, K. Gutter, A den Haan, R. de Haan, G. Haasnoot, A. den Heijer, N. Immers, M. van Iterson, M. Meij, j. v.d. Meij, L de Mooij, D. de K. Star, E. van Straten. D. Visser, M. Vooijs, E. v.d. Zwart. SCHOLENGEMEENSCHAP 'DUIN- ZIGT' TE OEGSTGEEST MAVO T. Aanhaanen, W. Aart man. F. Ari- chi, M. Arnoldy, M. Augustinus, H. Bartels. J. van Beelen. M. van Beelen, T. Besuyen, M. Boerman. M. Bolhoeve, B. Boomsma, M. Bougrine, D. van de Bovenkamp. F., ter Braak. D. Breedijk, C. Breidel. K. Brussee, C. Bulk. B. Bu- rer, S. Crama, J. Demee, D. Dissevelt, D. Doeleman, A van Duijn, W. Dui venvoorden, M. Dullaart, N. van Eg- dom. I. El Madlion, L. Elmahi, E. van den Ende, L Enthoven, M. van Evert, R. Flament, M. Geurts, M. Griffioen, E.- J. Heemskerk, W. Hegeman, M. van Heiningen, S. Helms, G. van den Heu vel, J. Hoogendijk, R. Hoogmolen, S. Hoogstraten, J. Jansen, B. de Jong, J. de long, J. Kamphorst, I. Keesmaat, W. Knetsch, A Knijnenburg, M. Kok, R. Kolk, Y. Kortekaas, J. Kroon, M. Kulk, R. KuJk, E. Kuzee, A. Lomme, D. Lange- n de Mark, N. Moe- Ozel, J. Poort, C. Prins, W. G. Roelands, M. Roeloffs, B. Roos, S. Roozenburg, S. van Schie, F. Schim mel, B. Schotemeijer, O. Schrama, P. M. Gecrlings. J. Geerlings. B var Geest. C. van Gijlswijk. K. Hogen. B. Hogervorst. R. Kortekaas. C. v der per, H. van der Star, M. Stelwagen, R. R. Veen, M. Verdel, N. Vianen, M. Vink, S. Vink, T. Vink, E. van Vliet, S. Volas, S. de Vos, O. van Vreedendaal, N. de Vreugd, J. Waterland, C. van Wezel, J. van Wijk, R. van Wijlen, R. van der Wilk, P. Willems, A. van der Zijden, V. van der Zijden. Slagroomtaarten voor geslaagden Het Leidsch Dagblad publiceert regelmatig de namen van geslaagden. Elke dag dat we de opgaven van scholen afdrukken, trekken we uit de lijsten geheel willekeurig een aantal namen. Zij krijgen van het Leidsch Dagblad gratis een slagroomtaart aangeboden. De gelukkigen kunnen bellen met Manuela Groenewe- gen en Antionette van Kleeff (071 - 358401/358402). Zij nemen het adres op versturen de brief waarmee de taart op onderstaand adres kan worden opgehaald. De winnaars van vandaag zijn: LDullaart (Leeuwenhorst, Noordwijkerhout), E. Ou werkerk (Rembrandt, Leiden), M. van der Steen (Alba- nianae, Alphen), A. Eikelenboom (Visser 't Hooft, Leiden) en E. Stam (Pieter Groen, Katwijk). Lans. W In Marijnen. W. van der Meer, A Noon. P. Nulkes, L Pennings, G. van Scha- gen. J. Schrama. M. Spaans. I. Turen- hout, D Wall aan, H. Wanders. A. Wan ders. A. Warmerdam, C. Warmerdam, J. Wilson, L Zandvliet, M. Zuiderduin. GEM. SCHOLENGEMEENSCHAP ALB AN I AN AE TE ALPHEN AAN DEN RIJN j, P. Larche, i Leijden, M. Markman, M. Meuze- senburg, M. Wensveen, K. van Wijk, S. Zandbergen, S. v. derZouwen. 5 HAVO P. den Adel, E. Ammerlaan, R. Aronds, D. Bakker, M. van Beers, E. Berends, M. v. den Berg, M. Bes, M. Beulink, E. Bleeker, M. de Blois, I. Boe- lens, C. Boelhouwer, E. Bogaans, R. de Bruin, A. Cats, M. Chan, J. Cramer, K. Dekkers, P. Dessing, R. Doppenberg, R. Dries. L van Essen, B. van Ewijk, P. de Groot, K. van Gurp, M. de Haan, D. Hage, T. Hanoeman, G. Hartveld, L. Heemskerk, R. Heijers, M. van Hemert, R, v. der Heul, S. Homan, E. Hoog- eboom, A. Houtman, A Jansen, J. Jen- %'sf den Berg, D. Bogers, B. Bosma. N. Fransen, R. Heemskerk, J. Hogenelst, F. van Houten, M. Kuiper, H. van de Laar, G. van der Luijt, J. van de Meent, i der Meer, K. Nulkes, G. Raap- den Berg. S. Colaris, L Duindam, I. Duivenvoorde, D. Geerlings, N. de Groot, E. van den Hengel, S. Hocks, M. Koop, J. van der Linden, M. Meijer, D. I. L Jirka. HAVO Y. Kok, A Peeters, W. Alkemade, N. Berkel, L Bogers, A der i Kempen, D. Knufman. M. Koele- Barnhoom, M. Bos. W. Both, M. Braun. C. Deijl, R. Dullaart. J. van Hal, C. Hal. I. Heemskerk, D. van der Holst. N. van der Hulst. A. Imthorn, L Kortz, J. Krewinkel, J. Langerhorst, L van Leeu- n. Z. v M. Orlemans, M. Peschier, Y. Steenstraat 45/47 Leiden Tel. 142343 Turenhout, R. van Urk, E. Verhart, R. Verhoeven, T. Vink, T. Zwetsloot, J. Aartman, R. van Aken, R. Balk, A. Berg, J. de Bruin, M. Degeling, L Duiven voorde, A. Duivenvoorde, D. Heems kerk, M. Heuperman, F. van der Meer, H. Schrijver, F. van der Sloot, A van der Slot, L. van der Tuin, F. Versloot, K. Warmerdam, M. Koomen. MAVO M. Boots, M. van der Geest, M. van Opzeeland, R. Pompe, R. de Haas, M. Hoogervorst, A. Hooijmans, D. Inklaar, M. Jansen, B. Anemaat, L Bakker, P. van den Berg, C. van Buijtenen, S. van den Burg, K. Duivenvoorde, J. Dyer, R. van Eeden, L van den Elshout, K. Faas, kind, M. Keijzer, X. npen, D. Knu Kok, J. Koster, K. de Kruif, E. van Lammeren. E. Lemmens, M. Mansveld, I. v. der Mark, I. Mateljic, J. v. der Meiden, R Mooren, M. Neufegli- se, M. Nieuwenhuizen, R. Ouwerkerk, M. Peters, J. Plantinga, J. Plesman, M. man. F. Sieverdink, I. Slottje, B. Smiet, Y. Speet, W. v. der Stap, A van Stave ren, R. Stephan, E. Stolp, S. Stoové. I. Svensson. D. Swan, I. Tabbemal. J. Ta- lahaturuson, F. Thielsch, M. v. der Tier. W. Timmgrs, R. van Tol. L Verberg, N. Voorn, E. de Vries. M. de Vries, T. Vu, J. Wagenaar. E. Westerhuijs. T. Wetse- laar. M. Wiersma, M. van de Wouw, L Zaagmans, J. van Zanten, D. Zeestra ten, T. Zevenhoven, C. Zijerveld. C. 4 MAVO A. Akerboom, P. l'Amie, C. Ansems, J. Bavelaar, W. Bentveld, R. Bezuijen, S. Bharosa, M. Bloemheuvel, J. Blok. M. Boekkamp, M. v. den Boom, J. Bos man, A. Calis, G. van Gallias, M. Dier- dorp, Y. van Driel, M. Duijndam, M. Dupon, J. Egbens, E. Eikerbout, S. Eist- geest, S. Finkenflügel, M. Flach, G. v. der Gaag. M. Go, W. Grob, R. Groene- weg, H. de Groot, A Hehemann, M. van Heijningen, F. van Hemen, E. Hermsen. J. van Heusden, M. Hofhuis, R. Hoogervorst, R. v. den Hoorn, M. Hopman, R. den Horder, S. van Hor zen, J. Houweling, 1. van Huuksloot, F. de Jong, B. Jordens, L v. der Kerk, A Klijn, I. Koot, P. Korbag, C. Kraan, M. Krom, E. Kuijper, M. van Leijden, B. v. der Lek, R. Marck, S. Mollema, E. Mordhorst, C. Muileman, M. Nieuwen- huis, A Nieuwenhuizen, M. v. den Nouland, C. van Oostveen, E. One, E. Paardekooper. E. Papenhove, M. v. der Pijl, J. Polfliet, A. Post. C. van Rijn, V. Rooze. R. van Rossenberg, P. Ruben, R. Schellingerhout, F. Scnildkamp. C. Schollens, N. Spaink, R. v. der Spek, F. Splinter, M. v. der Steen, R. Stol, M. Swart, G. Thomas, B. Tuinenburg, R. Valkenburg, V. van der Veen, D. van Velzen, K. Vermeulen. T. Versteeg, M. Witkamp. W. Wittebol, E Wolswijk, M. Wolswijk, N. de Zeeuw, J. Zeilemaker, B. van Zeist, D. van Zijverden, M. Zim- SCHOLENGEMEENSCHAP LE1DSE'TE LEIDEN LEAO kau, E. Kroesemeijer, C. Leenen, N. van der Mey, D. van der Neut, A. Ouds- hoom, N. Pardon, I. Serbes, P. Stijn- man, W. van der Zanden, M. Zerrou, T. Bloemink. LHNO H. el Aissaoui, T. Abdales, M. Abda- les, B. Breedeveld, M. Choufoer, R. Chrispijn, M. Domburg, R. Ellert, A. Miedema, J. Sloos, P. Storteboom, C. Vermeer, A Vermeulen, C. Bleyi, S. den Volgens een landelijk ochtendblad heeft hij een volwassen Merenwijker van zijn fiets geslagen. Een bevestiging van dat voorpaginabericht is nergens te krijgen. Maar een feit is, dat de agressieve mannetjeszwaan die in het gebied rond de fietserstunnel bij de Gooimeerlaan leeft tot zo'n fysieke prestatie in staat is. enkel probleem. Wel nog steeds met fietsers die voorbijkomen, zoals ondergetekende net niet aan den lijve heeft ondervon den. Het hek onder het viaduct staat er nu helemaal voor spek en bonen bij. Menig Merenwij- ker verkiest een straatje-om bo- I ven de confronta- VI tie met de gevleu- gelde klerenkast. Van de theorie dat zijn agressie van tijdelijke aard zou zijn, blijkt inmiddels geen letter te kloppen. Uit de eieren van het nest van zijn veel bedaarder echtgenote zijn enkele weken geleden vier jonkies gekropen, maar het vaderschap heeft hem er allesbehalve redelijker op ge maakt. Het hek dat de gemeen te onder het viaduct langs de sloot had laten plaatsen en na de nestelperiode weer verwij derde, is dan ook weer terugge zet. Volgens de betrokken kinder boerderij-ambtenaar F. van der Sluis hebben de sloten aan weerszijden van het fietspad steile kanten. Daar kan de zwaan niet tegenop. De sloot kanten onder de tunnel zijn echter net strandjes. Het witte slagschip nam veelvuldig zwemmend een aanloop en trok zijn sprint op het vasteland krachtig door. Met zijn hals en snavel ver naar voren gestoken -en zijn vleugels wagenwijd opengeslagen belemmerde hij voorbijgangers dikwijls de door- Rang. Na klachten over de situatie op het drukbereden fietspad plaatste de gemeente enkele dranghekken langs de slootkant. Precies aan de verkeerde kant overigens. Niet de sloot langs het brandweergebouw was het domein van het gezin in wor ding maar juist die langs het be drijventerrein aan de andere kant. Daar ook hadden enige grappenmakers een matras te water gelaten waardoor de zwaan nog gemakkelijker op het fietspad kon komen. Sinds de eieren uit zijn geko men is het gezin Zwaan een stuk mobieler geworden. De laatste dagen houdt de witte optocht zich vooral op in en bij de sloot langs het fietspad bij de Gooimeerlaan ter hoogte van de Rode-buurt. Met die slootkant heeft de mannetjeszwaan geen Geen ratten Dokter Jan de Nooij duikt met zijn hoofd in de enorme afval berg voor de ingang van restau rant Asian Palace in de Mors- straat. „Ik denk niet dat hier rat ten zijn geweest. Die beesten la ten meestal knaagsporen en keutels achter. En die kan ik niet vinden." De GGD-arts trekt zijn hoofd terug en wijst op de groene vliegen die om de hoop zwerven. „Die kun je beter wel in de gaten houden. Vliegen brengen veel gemakkelijker bacteriën over." Doordat de reinigingsdienst momenteel stipt het huisvuil ophaalt is er aan het begin van de Morsstraat een flinke berg blauwe zakken en kartonnen dozen gerezen. Uit de berg, die voornamelijk is samengesteld door de talrijke horeca-onder- nemers uit de Morsstraat, stijgt een lucht op die duidt op rot tende etensresten. Buurtbewo ners beweren dat er zelfs ratten en muizen in rondscharrelen. Al die alarmerende berichten brachten De Nooij ertoe eens even poolshoogte te nemen. Hij is tenslotte het hoofd van de af deling sociaal medische zorg in Leiden. Maar na een korte in spectie kan hij geruststellend concluderen dat er absoluut geen acuut gevaar voor de volksgezondheid dreigt. „Maar zo'n berg vuil blijft een vreselijk gezicht. Zeker in een straat waar zo veel restaurants zijn. Ik zal de reinigingsdienst in elk geval waarschuwen. Ze kunnen hier beter niet de boel uit de hand laten lopen." De Nooij vreest namelijk wel voor de kompnde warme dagen. „Ik ben er niet echt bang voor dat hier ratten op afkomen. Daarvoor ligt deze afvalberg te geïsoleerd. Ralten willen juist snel kunnen ontsnappen. Maar ik maak me wel zorgen over die vliegen. Die beestjes vliegen Het afval ligt metershoog ópgetast voor de deur van Asian Palace in de Morsstraat. foto hielco kuipers overal heen en kunnen heel ge makkelijk bacteriën overbren gen. Niet dat ik verwacht dat de hele s'traat ineens buikloop zal krijgen, maar je moet er gewoon wel rekening mee houden." Het verhaal over de rondschar relende ratten lijkt uit de lucht gegrepen. Medewerkers van Asian Palace hebben ze niet ge- Maar we hebben inderdaad wel zien. En ook bedrijfsleider Saïd veel last van die vliegen. Ik moet Mohamed van cafetaria Atlas tegenwoordig veel intensiever heeft nog geen rat ontdekt. Ter wijl de berg vuilnis toch prak tisch voor zijn deur ligt. „Mis schien heeft iemand dat gezegd om de reinigingsdienst een beetje achter de broek te zitten. schoonmaken. Elke dag gaat de gifspuit door de zaak." 4 KOEVOET EN HANS KOENEKOOP Hollander, C. Loomans, W. Veldmeijer, R. Elsevier, J. van der Mark, A. van Kruyssen, D. Kouwenhoven, N. van der Meer, J. Roos, R. Spikman. Vijibrief. M. LTO-elektrotechniek C. Abed, M. Bouhou, B. de Graaf, W. de Grebber, G. Noordervliet, A van Oosten. R. de Jong, A van Maren, W.-J. Molleman, M. de Ridder, M. Vogelaar, P. van Nobelen. LTO-mechanische techniek O. Ben Hanna, E. van Es. PIETER GROEN COLLEGE TE KAT WIJK MAVO A Barnhoom, H. Bamhoom, J. Barnhoom, K. van. Beelen. P. van Bee len. K. van der Bent, M. van der Bent, M. van den Berg, A. de Best, L Blees, B. de Boer, D. van den Bos, G. Braak, M. Broekhoff, M. Dees, M. van Delft, M. van Delft, P. Demoed, D. van Dijk, K. Zanden. S. v.d. Zwan. Sociale dienstverlening: P. v.d. Berg. L Brama. T. Bruning, B. Derks, J. Dijkshoorn, A. Gokce, N. Jonkers, E. Lacourt, I. Lalloesingh, G. Marten, C. v. Pel. G. Benschop, W. Bruinzeel, E. Kaaden, COLLEGE LEEUWENHORST TE NOORDWIJKERHOUT VWO F. Geertsma, A vd. Berg, S. vd. Berg, D. Bogers B. Bosma. N. Fransen. R. Heemskerk, J. Hogenelst. F. v. Houten, M. Kuiper, H. v.d. Laar, G. v.d. Luijt, J. I, K. Fonderie, P. Geerts, M. v. Hal, CHR. LYCEUM DR. VISSER T HOOFT TE LEIDEN 4 MAVO M. Helleman, H.-J. Jagerman, B. v.d. Duijn, E. van Duijvenbode, M. van Duijvenvoorde, L Duindam, M. Ehl- hardt, E. Freke, M. Guyt, M. Guijt, E. Guijt, S. Guijt, A Haasnoot, J. Haas noot, R. Hanoeman, H. Hartevelt, D. Heemskerk, T. Hoek, A van der Hoe ven, J. de Jong, A Jonker, A Jonker, C. Jonker, A Kloos, H. Kromhout, A van Kruistum, A. Kuyt, T. Kuyt, L Lang- muur, J. van Leeuwen, J. van der Meij, E. Meijvogel, J. Meyvogel, J. Mieremet, S. Mikula, A de Niet, M. van Oostrum. L Ouwehand, S. Ouwehand, W. Ouwe hand, E. Parlevliet, S. van der Plas, S. van der Plas, M. Plug, J. Remmelzwaal, 1 Rijn, C. Rous, J. Schalkers, C. derduijn, P. van der Zwan, B. Noort, C. Slofstra, M. Varkevisser, A de Mooij, G. Noort, C. van Oosten. HAVO R. van Beelen. R. van Beelen. W Be nard. G. van der Bent, G. van der Bent, J. van der Bent, W.-J. de Best, C. Blom, E. Brinksma, E. Dijkhuizen, J. Dijkhui- Verschuren, M. Wetering, G. Borst, L Foudraine, A Kok, K. Lok, S. Witt, V. Kooker, J. Marbus, D. Mol, I. Hille- brand, A-P. Koudijs, M. v. Leeuwen, P. Plandsoen, J. Ruijsscher, I. Smit, L Weijzig, P. Beekhuis, D. Boer, N. Drie bergen, D. Egmond, L Haasbroek, R. Mooy, H. Phan, M. Schroots, D. Schui temaker, C. Hoekstra, M. Jong, W. Glasbergen, G. Schoneveld, A Brich, L Perfors, E. Krijgsman, E. Ouwehand, L. Rljsdam. 5 HAVO M. Buijs, P. Renee, J. Honcoop, J. Goeij, S. Kruijff, W. Lugtigheid, J. Bleeker, M. Bloem, D. Bol, M. Broek mans, D. Christiaanse, S. Donzel, A Ei kelenboom, R. Es, G. Folkers, J. Gae- mers, H. Grootveld, M. Honsbeek, J. Hunnik, M. Klaveren, H. Laan, T. Lig- tenberg, F. Meester, D. Moulin, J. Mul der. J. Oostenrijk, L Ravesloot, R. Ro denburg, M. Roem, A Roseleur, P. Setz-Biunes, C. Velzen, A Vliet, R. Vos kuilen, S. Waterman, C. Weeber, L Bossum, R. Breedveld, C. Does, M. Doeven, A. Eker, R.-A Finken, A Groot, P. Groot, M. Kallenberg, T. Kok, D. Konter, H. Kuiters, D. Kuylaars, C. Iansink, J. Leeuwen, F. Monnee, S. Paauw, F. Reinsma, J. Timmermans, W. Tol, J. Vliet, J. Voort. F. Wijk, C. Zeeuw, D. Link, M. Oosterhuis. D. Abswoude. Y. Amersfoort, L Anholts, M. Breet, P. Broek, Y. Duindam, B. Fi- lippo, R. Lindhout. M. Oudshoorn, R. Riviere, J. Rozeboom, R. Ruytei Went, I. Alkemade. K. v.d. Berg, S. Berg, S. Colaris. L. Duindam, 1. Dui venvoorde, D. Geerlings, N. de Groot, E. v.d. Hengel, S. Hocks, M. Koop, J. v.d. Linden. M. Meijer, D. Schouten. F. c*raathof, F "J £jj~ x' -j v'J- 'havo Y. Kok, A Peeters, W. Alkemade, N. Barnhoom, M. v.Berkel, L. Bogers, A. Bos, W. Both, M. Braun, C. v.d. Deijl, R. Dullaart, J. van Hal, C. van Hal, I. Heemskerk, D. v.d. Holst, N. v.d. Hulst, A. Imthorn, L Kortz, J. Krewinkel,J. Langerhorst, L v. Leeuwen, Z. v. Leeu- voorden, M. Turenhout, R.v. Urk, E.Verhart, R. Verhoeven, T. Vink, T. merdam, M. Koomen, MAVO M. Boots, M. v.d. Geest, M. v. Op- zeeland, R. Pompe, R. de Haas, M. Hoogervorst, A Hooijmans, D. Inklaar, ten, D. van Haaften, E. Haasnoot, K. Haasnoot, E. Haasnoot, M. Haasnoot. C. Honders. M. de Jon& C. Kerpers- .oi der en, J. i Rijn, N. Ruwaard, W. Schaap, A zenga, H. Vlieger, A Vreede, M. Bruin- Schouten, F. Spros, J. Verkade, F. v" A. Wiggers, Y. van der Zwan, A Zw nenburg, B. de Bruin, B. van Duijven- Werf, W. Willemze. bode, E. van Duin, P. de Koning, P. Langeveld, B. Tissing, S. van Egmond, Schurian, J. Tromp, E. Uytterlinde, E. Vermeer, I. Vogefezang, M. Vries, I. Bamhoom. J. Berg, H. Egmond. S. Eg mond. A Glasbergen. S. Leenheer, M: zeel, M. Rijnveld, L. Teeuwen, R. Groot, K. Duivenvoorde, J. Dyer, R. r Gijlswijk, K. Hogervorst, B. Hoger- RIJNLANDS LYCEUM TE OEGST GEEST VWO A. Hemelaar. F. Hoogmolen, M. de Jong, E. Kerckhoff, F. Klaversteijn, A. Lopriore. A. Loudon, M. Oonk.J. Peters. A Ploeg,D. Rabelink, S. van Roem- burg.H. Rosekrans. K. Sankara- narayanan. C Slagter, M. Smits, R. Snieders, D. van Strien, A. Timmer man, K. Verhoeve. M. de Waard. A. Wagenaar Hummelinck, R. Wink, A. D. Toret, P. Eibers, J. Mohlmann, D. Huijbers, E. van Benthem, M. Curfs, Durieux, A. Haasnoot, J. Haasnoot, M. Haasnoot, P. Haringman, F. Hartog, A. Hoek, K. Hogewoning, P. Koelewijn, T. Kuijt, G. Locnt, D. van Lokhorst, J. Ma- rinussen, A. Meirink, B. Minnee, R. van den Oever, N. Ouwehand, W. van der Plas, P. Plug, C. van der Poel, P. Pot ters, I. van Rijn, R. van Rijn, Y. de Ruij- ter, R. van Schaick, S. Smilde, G.-J. Spierenburg, P. Verburg, K. Vons, S. Vooijs, H. van der Voort, M. van Weeg hel, S. Zwaan, A. van der Zwan, G. de Zwart, W. van Cappellen, J. van der Most, M. Varkevisser, M. van Delft, K. Lindhout. I. Bol, J. Hottenga, L van der Mey, C. de Mooij, P. Rijneveld. EMILIE KNAPPERT SCHOLENGE MEENSCHAP TE LEIDEN MDGO Sociale Arbeid Arbeidszaken/Personeelswerk: M. Draijer, G. Hoogeveen, C. der Neder landen, A. Nieuwenhuizen, H. Oude Krikke, J. Heijden, A Duijn, J. Haring man, R. Hottinga, A. Jong. P. Poppet, S. Slings, B. Visser. J. Bernard, F. Bodden- dijk. M. Boer, N. Brussel, B. Coeverden, S. Faas, S. Fuchs, M. Hoope, A. Horst,. M. Jong, C. Kouwenhoven, E. Kruis, A. Landkroon, A. Luijk, F. Magrijn, J. Oos terhof, S. Otterloo, M. Pluijm, D. Post van der Molen Post, M. Regensburg, G. Rijnbeek, H. Schaik, M. Teijn, A. Teu lekens, M. Seijn, C. Smaal, R. Velmans, G. Arentshorst, J, Jong, A. Wildeman, L. Bronkhorst, M. Diggelen, J. Gijzen, R. Goekoop, M. Hofland, K. Kuijpers, M. Maijers, H. Rijn, C. Smit, G. Smits, S. Visser, M. Delft, D. Egmond, P. Eg mond, A. Geertsma, N. Glasbergen, L Grimbergen,Hogewoning, H. jonker, M. Mey, J. Mooij, L Mulder, M. Raven- sbergeh, R. Steenvoorden, P. Terpstra, A. Tnomeer, G. Thomeer, J. Veldman, E. Zuyderduyn, H.-J. Hofstra, A. Ko ning, R. Lagendijk, M. Meij, H. Assies, kelorum, J. Wiersma. T. Engelfriet, J. Hoefnagel, M. van Vliet, J. Wawoe. A. Bos, F. de Groot, I. Meijer. S. van Leeu wen. F. Taat, M. Bastiaanse, M. Bijker, M. Bos, V. Bos. M. de Bruin, E. van Cassel, H. Cromheecke, R.J. Gaaster- land, S. Gaasterland, E. Haanstra, A. N. van der Voort, T. Walaardt, E. Wit sel, A. Bijleveld, P. Gerrese, B. Heide, F. van Koolwijk, B. Maas, K. van den Bos, S. Grivell, J. Lemkes, M. Deppe, B. van Egmond, C. Guyt, N. Poirot, M. Wenneker, J. van Egmond, S. van den Berg, B. van den Breemer, E. Burer, K. Fikkert, L. Fleuren, J. Ger- lach, L. Graner, F. Heemskerk, C. van den Berg, J. Bemer, E. Boss, I. Brouwer, G. van Ditzhuijzen, P. Grundeken, B. Hospers, M. Kalverbocr, D. Klaassen, D. Kuipers, C. Marges, A. Meijer, T. A. Hemelaar,R. Hoving, M. Jan- DUIN- EN BOLLENSTREEK ROZA VAN DER VEER De Bollenstreek moet open blijven. Daarom moeten nieuwe huizen voortaan in Haarlemmermeer worden gebouwd en moet een streep door plannen om in deze regio nieuwe bedrijfsterreinen en we gen aan te leggen. Daarvoor kiezen de Westelijke Land- en Tuinbouworganisatie (WLTO) kring Duin en Bollenstreek en de Milieu Organisaties Duin- en Bollenstreek (MODB) in hun toekomstvisie 'Geen Bollenstad maar Bollenstreek'. De milieu- en landbouworganisaties hebben in oktober 1992 de handen ineen geslagen om te voor komen dat de Bollenstreek steeds verder dichtslibt. Volgens de organisaties is de Bollenstreek de laatste decennia versnipperd geraakt. De teelt van bollen en aanverwante gewassen heeft plaats moe ten maken voor woningen, industrieterreinen, kassen en de teelt van andere gewassen. Behalve dat het landschap steeds verder verloedert, heeft ook de natuur te lijden onder het dichtslib ben van de Bollenstreek. 'De streek dreigt langzaam een onduidelijke lappendeken te worden. De enorme claims die nog op de Bollenstreek liggen kunnen de doodsteek voor het woon- en werkmilieu betekenen' staat in de visie. Beide organisaties menen dat bij alle toekomstplannen prioriteit moet worden gegeven aan de bol lenteelt, de natuur en het landschap, maar ook aan recreatie en toerisme.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 18