UIT 'Wanneer krijg je zo'n kans?' Rtv show KRO haalt The Saint terug op het scherm Met Sandra op herhaling: een prima slaaptherapie WOENSDAG 16JUN11993 Agnes Santbrink op de countiy-toer als Kim McArthur HILVERSUM CPD In de tijd dat ze nog gewoon optrad onder haar eigen naam, zong ze in de country-hand The Early Birds. Nog maar net zestien was ze, Agnes Sambrink. Haar werkterrein: Friesland en omstreken. Bijna tien jaar later treedt ze als Kim McArthur op in het hele land. Ze zingt nog steeds country. Liever gezegd: na vijf jaar 'rock' zingt ze weer country. Op haar de- buut-CD, die z'n titel ontleent aan een van de stukken op het album: Drivin' with the wind. „Eigenlijk is het toeval. Ik kreeg een uit nodiging om deze CD te maken.'Jan Kisjes, de componist, belde. Hij had ooit een handje van me gehoord. Hij had het idee om een country-project te doen en hij vond mijn stem er geschikt voor. Ik was reuzeblij, want wanneer krijg je zo'n kans?" „Ik was net vijf jaar bezig geweest met rockmuziek. Ik zat in een groep die Big Shot heette. We traden veel op, zo'n 170 keer per jaar. Overal: in discotheken, op feesten. We deden songs van mensen zoals Alannah Miles, Tina Turner, van The Bangles, Van Halen. Maar hoe gaat dat? Na vijf jaar in tensief optreden klapte de band uit elkaar. Op het laatst gingen we in drie auto's naar optredens toe, omdat de een niet meer bij de ander wilde. Toen hebben we besloten de groep op te heffen. Je doet het niet voor je verdriet." En daar zat Agnes, achter de knolbegoni a's. Te wachten op betere tijden. „Eerlijk gezegd was ik aan de ene kant blij dat ik er af was. Maar ik dacht wel: hoe nu verder? Want ik heb me van jongs af aan op het vak van zangeres gegooid. Ik heb niet eens mijn school afgemaakt. Ik deed LHNO. Ik was toen zeventien. Ik kon bij een band komen: Coconut. Dat vond ik aantrekkelijk, want ik wilde zo veel mogelijk ervaring in het vak opdoen. Dat is belangrijk, dat weet ik wel van huis uit. Mijn ouders zijn muzikaal. 'Mijn vader speelt al sinds jaar en dag accor deon, mijn moeder zingt. Ze traden op in hun eigen café in Leeuwarden, als De Sam- brinco's: de zaak was alle avonden vol. Mijn vader speelt nu niet zo veel meer, maar mijn moeder zingt nog steeds: Friese lied jes." Single „Er was dus altijd muziek in huis. Niemand keek vreemd op dat ik ook in die richting wilde. En ik heb al heel vroeg die beslissing genomen, hoor. Op m'n vijftiende al. Op m'n zestiende heb ik een single gemaakt. Een country-nummer: Sorrow. Niks gewor den, maar ik was er zelf toen heel blij mee. Naar aanleiding daarvan heb ik nog wel op getreden in het Country-radioprogramma van Gerard de Vries. Bij Coconut heb ik veel kunnen leren. We deden veel artiestenbege leiding. Dat betekent dat ik veel in achter- ^-grondkoortjes zong bij bijvoorbeeld Albert West, Anita Meyer en Saskia en Serge." „Later, bij Big Shot, traden we zelf meer voor het voetlicht. We. hebben zelfs een tournee van acht maanden door Scandina vië gemaakt. Dat was heel bijzonder. We hebben op alle mogelijke locaties opgetre den. Wé hebben bijna alle seizoenen in die landen meegemaakt. Ik herinner me dat we in de winter in Finland waren. Nu is dat niet zo moeilijk, want het is heel lang winter in Finland. Maar ze hadden daar tussen een aantal eilandjes want dat land bestaat voor een groot deel uit eilanden een weg over het ijs gemaakt. Honderd kilometer over het ijs. Het was net de Sahara, maar dan wit." „Wat me wel is opgevallen in die landen, is dat het sociale leven daar nog zo in ere wordt gehouden. Als wij optraden, liep zo'n heel dorp of een kleine stad uit. Het was hartstikke leuk. Dat zijn de goede herinne ringen. Maar ja, als het op is met zo'n groep, dan is het ook echt op." „En toen kreeg ik dus de uitnodiging om aan dit project mee te doen. ik had er meteen oren naar. Niet alleen omdat ik graag wil zingen en optreden, maar ook omdat het country was. Bovendien bleek dat ik zou kunnen samenwerken met hele grote musici uit Nashville. Ik heb de songs in de studio in Dalfsen ingezongen. Later hebben de musici de band aangevuld. Het is natuurlijk een eer als mensen zoals Charles McCoy en Rob Jajacos aan een al bum van jou willen meewerken. Charlie heeft met Bob Dylan en met Elvis Presley gewerkt. En Rob Jajacos werkt nauw samen met Garth Brooks. En dan was er nog Kerry Marx die in de band van Johnny Cash zit. Kijk, als zulke groten in het vak niets in zo'n project zien, dan zeggen ze heus nee, hoor. Maar ze zeiden ja." Naam Op zich kun je met een naam als Agnes Sambrink best door het leven, maar echt werelds klinkt het niet. Stel je toch eens voor dat het buitenland de CD in de smie zen krijgt, dan schijnt het beter te zijn om als artiest je opwachting met een wat inter- nationaler klinkende naam te maken. „Over de achternaam waren we het al gauw eens: McArthur. Maar eerst was er het plan om me 'Angel' te noemen. Maar ik vond 'Angel' niks. En toen hebben we voor Kim gekozen. Per slot van rekening is dat een internatio nale naam. En hoe het verder moet? We moeten eerst afwachten wat de CD gaat doen, of hij wordt gedraaid. Ze zeggen dat er drie weken voor staat vanaf het verschij nen ervan. In die drie weken moet hij zijn opgepakt door de deejay's. Dat is althans de regel. Dan pas kan je optredens gaan plan nen. Dan ook pas komt er vraag naar. Je moet eigenlijk, nog steeds, in de tipparade terecht zien te komen, want daarop koopt de platenhandel in. Ik zou natuurlijk het al lerliefste met een groep optreden. Maar ik zou voorlopig al heel blij zijn als ik met een muziekband het land in zou kunnen gaan." „Ze zeggen dat er best een markt is voor country-repertoire in Nederland. Er wordt op de radio nauwelijks aandacht aan be steed. Aan de andere kant: de regionale zenders hebben m'n CD al wel opgepakt. In het zuiden is hij al CD van de week geweest. Radio Oost draait hem en natuurlijk Radio Fryslan. Het is afwachten. Maar ik weet voor mezelf dat ik met dit album een fan tastische kans heb gekregen." GESPROKEN Jos Brink in Humo: „Op 19 juni word ik 51. Ik vond 50 worden wel leuk. Zo van: dat lijf gaat toch maar mooi al een halve eeuw mee. Maar 51 neigt al be angstigend veel naar de 60. Je moet je leeftijd niet ontkennen, dan ontken je jezelf, maar ik be trap me nu wel eens op troos tende gedachten als: eigenlijk is er niets in mij echt 51, want mijn lijf doet aan celvernieu wing. En ik heb een groter uit houdingsvermogen dan mijn mede-acteurs. Ik voel me toch behoorlijk onoverwinnelijk als ik 's avonds na de musicalvoor stelling als enige nog klaarwak ker ben." Jos Brink idem: „Wedden dat- vond ik enig om te doen: ik had te maken met gewone mensen en het ging alleen maar om het kunstje en ze kregen alleen maar een plastic dingetje mee naar huis. Het ging om het spel, niet om de knikkers. De kijkers verslonden het, maar na zeven jaar heb je het wel gezien. Toen heb ik nog één seizoen Een van de acht gedaan. Ik vond het he lemaal niks. Het fenomeen kan didaten is zo veranderd: ieder een is zo gewend aan camera's, zo vertrouwd met het medium televisie. Ze zijn allemaal geesti ger dan de presentator. Rot op, denk ik dan." Nancy Grahn in Veronica Gids: „Hollywood wil de vrouwen te rug naar de prehistorie sturen, met types die alleen maar sexy zijn. Juist soaps laten ook de an dere, sterke kant i HILVERSUM »GPD De KRO brengt vanaf vrijdag Simon Templar, alias The Saint, te rug op de buis. De spannende serie met Roger Moore in de hoofdrol was voor het eerst op de Nederlandse televisie te zien tussen 1965 en 1969. Het is een creatie van schrijver Leslie Char- tcris, die tevens het logo van de serie ontwierp: het poppetje met een aureooltje boven het hoofd. De eerste aflevering, De Russische gevangene, is aanstaande vrijdagavond te zien op Nederland 1 (20.25 uur). The Saint is een moderne Robin Hood, die de misdaad te slim af probeert te zijn. Simon Templar moet daarvoor naar mondaine plaatsen en ontmoet niet zelden knappe vrouwen. De AVRO zond indertijd meer dan honderd afleveringen uit. De KRO zal vanaf deze week in ieder geval dertien verhalen to nen, maar heeft er in totaal twintig aangekocht. Tien jaar gele- den is zonder succes geprobeerd The Saint nieuw leven in te blazen met lan Ogilvy in de hoofdrol. In de eerste aflevering moet Templar een Russische overloper in veilige haven loodsen. Hij ziet dat de Rus wordt gearresteerd door de KGB, maar helpt hem te ontsnappen. Dan beginnen de echte problemen. Aanvankelijk had de KRO de politieserie Between the lines ge programmeerd voor vrijdag 20.25 uur, maar de omroep vindt dit een te vroeg tijdstip. De serie wordt op een later moment voort gezet. In het kader van herhaal alles wat te herhalen valt, heeft de KRO een graai in de oude doos gedaan. Resultaat: Roger Moore keert als The Saint terug op de buis. archieffoto In de hoop dat u aan uw tele visietoestel gekluisterd blijft, ook als de thermometer zo merse temperaturen aangeeft, komt RTL 4 met een nieuw zomer- programma: Het beste van 4. Hoe wel, nieuw... Het beste van 4 is een terugblik op het afgelopen televisie seizoen van de Luxemburgse (nou ja...) zender. In gezelschap van een aantal RTL 4 coiyfeeën laat presen tatrice Sandra Reemer acht weken lang op de donderdagavond 'span nende, gekke, leuke en emotionele fragmenten' de revue passeren. Ve le hiervan hebt u al kunnen zien, sommige (bloopers, 'achter de schermen') waren nog niet eerder op de buis. Sandra's gasten hebben voor dit programma zelf een selectie ge maakt van interessante en opmer kelijke fragmenten uit hun pro gramma's en vertellen daarbij hun eigen verhaal. En passant wordt hier en daar met het oog op het ko mende seizoen alvast vooruit ge blikt. Bij wijze van voorproefje werd de pers uitgenodigd een opname van Het beste van 4 bij te wonen, in de Hilversumse RTL Studio 2. De opname De RTL 4 persvoorlichter: „Loopt u mee naar de studio? Het publiek zit al. Het gaat weer geweldig worden, u krijgt een aantal heel leuke frag menten te zien." De floormanager: „Rustig jon gens. En niet vloeken, de micro foons staan al open." Sandra: „Gezellig dat jullie er al lemaal zijn." De floormanager: „We gaan even een nieuwe truc oefenen. Als u nu allemaal iets sneller klapt dan nor maal, dan lijkt het net alsof we met twee keer zo veel mensen zijn. Het publiek: „Klapklapklapper- deklap." De floormanager: „Prima. Uitste kend. Start de opname." Sandra: „Goedenavond dames en heren. Graag een hartelijk welkom voor mijn gast Caroline Tensen. Hé hallo Caroline!" De regisseur: „Prima. Maar het moet even over." Sandra: „Hé hallo Caroline!" Het publiek: „Klapperdeklapper- deklap." De regisseur: „OK. Staat erop. Even make-up pauze." Een bekende show-fotograaf van een al even bekend dagblad: „Kijk nou, staan er meteen drie mafkezen om de facelift van Sandra heen." De fotograaf van een concurrerend roddelmagazine: „Facelift?" Fotograaf 1: „Niet dan? O nee, ik ben in de war met Hans van Willigenburg." Sandra: „En dan gaan we nu even kij ken naar een heel leuk fragment uit Wie ben ik.' Een derde fotograaf: „Die Tensen is vergeten haar pyjama uit te trekken." Een mevrouw uit het publiek: „Zoiets heet een legging." Haar man: „Wat wordt ze dik. Zou ze weer zwanger zijn?" gezegd worden. Hoewel, het zou een prima slaaptherapie zijn. On der het motto 'Hoe brengen w^ herhalingen op TV zonder dat het teveel opvalt'." Caroline: „Nee! Niet mijn benen op de foto!." De persconferentie Sandra: „Die truc met dat klappen? Jaaaa, die werkt echt. Ha, daar heb ben we Bert van der Veer. Hij is de bedenker van de formule." De bekende fotograaf: „Bert, we zijn je eeuwig dankbaar." Een journalist: „Hoe bent u aan de ze formule gekomen?" Van der Veer: „Gewoon, gejat uit Engeland." Sandra: „Nou, ik vind het een erg leuke formule." Van der Veer: „De fameuze don derdagavond moest ook in de zo mer worden gevuld. Moeilijk om daar iets voor te bedenken. Het is inderdaad niet buitengewoon bril jant om dan hiermee aan te komen zetten, maar het programma moet het hebben van de uitwerking. Het is een dwarsdoorsnede van wat RTL 4 te bieden heeft. Met de ver trouwde gezichten van Ron, Hen- ny, Rolf, Caroline, André en alle an deren." De journalist van het blad voor bij de kapper: „Het is wel een hele commercial voor Youp van 't Hek in Nieuwe Revu: „Ik vind alcolholvrij bier gewoon niets. Met het merk heeft het niets te maken, ook als je Bavaria Malt drinkt ben je een ongelooflijke eikel. Alleen Malt, dat bekt niet lekker, hè. Toen Buckler vorig jaar het pro- dukt vernieuwd had, ben ik zelfs benaderd door ze. En ook door die wielerploeg van Raas. Want die jongens werden op de fiets ook voor Buckler-lul uitge maakt. Maar ik heb natuurlijk geweigerd. Of het goed met me gaat? Beter dan met Buckler." Sandra Reemer wordt bijgeplamuurd door de afdeling make-up De journalist van een blad dat u allemaal bij de kapper leest: „Caroline Tensen zwan ger? Dat schrijven we meteen even op." Een andere journalist: „Wie is er zwanger?" Caroline: „Voor mij is Wie ben ik eigenlijk een soort the rapie. Ik moet steeds zo la chen. Ik heb nóg een leuk fragmentje meegenomen." Sandra: „En daar gaan we nu even met z'n allen naar kijken." De mevrouw: „Wat ziet Sandra er weer prachtig uit. Eeuk mantelpakje. Haar man: „En ze doet het foto frank fahrner Twee jongens uit het pu bliek: „Eeeh, nou, we heb ben het allemaal al eens ge- „Maar dat is juist de bedoeling. De jongens: „O ja?" Sandra: „En dan gaan we nu kijken naar een heel leuk fragment..." Het publiek: „l PANDA DE L'ISLE prima. Twee verslaggeefsters van een provinciale krant: „Waarom kletst iedereen er dan steeds zo doorheen?" De pauze De fotografen: „Even wat 'close-jes' schieten. Caroline: „Niet mijn benen op de foto zetten hoor." Een fan: „Een aardige meid vind ik dat. die Caroline. Wie ben ik als therapie, grappig is dat." Een journalist met een sombere blik: Nou, dat kan van dit programma niet Van der Veer: „Ja." De journalist: „En low-budget." Van der Veer: „Ja, in vergelijking met andere programma's is dit na tuurlijkrelatief goedkoop. Sandra: „Maar het is heel leuk om te doen. Dit is heel anders dan de grote shows met veel publiek die ik gewend ben. Dit is veel intiemer. En het ligt ook heel erg in mijn in teressesfeer, wat mijn collega's doen." De dames van de provinciale krant: „En ga je in Het beste van 4 ook te rugkijken op je eigen shows?" Sandra: „Ja, dan word ik geïnter viewd door Viola Holt." De journalist met de sombere blik: „Een kritische noot, wordt die ge permitteerd in 'Het beste van 4'?" Van der Veer: „Sandra hoeft natuurlijk geen kwijlend hondje te zijn. Ze mag best een beetje doorvragen, een beetje dieper gaan. Ik bedoel, een beetje kritiek kan best, maar je gaat natuurlijk niet je eigen collega's afvallen." De journalist hét kapper-weekblad: „Want het blijft eigenlijk een commercial natuurlijk." De eerste uitzending Morgenavond. Van 20.30 tot 22.00 uur. Met Ron Brandsteder, Ursul de Geer, Jet ty ter Borg en Bea Meulman. De tip In de uitzending van 15 juli doet Koos Postema opzienbarende onthullingen over het liefdesleven van Gert Timmer man. Kijkt allen. Youp van 't Hek. foto cpd Sonja Barend in Studio: „Na tuurlijk trek je tegenwoordig minder de aandacht. Alles is al eens gedaan. Als er vroeger ie mand in zijn blote kont over straat liep, werd het een rel die de krant haalde. Maar als ieder een in zijn blote kont gaat lo pen, is het niet meer interes sant. Het gaat ons om de vorm, de manier waarop je een onder werp brengt. Daarin moeten we ons onderscheiden. Marga van Praag in NCRV Gids: „In 1971 ben ik een half jaar in Israël geweest, daar ben ik snel van het zionisme gene zen, zeg! Ik kon helemaal niet tegen die harde mentaliteit en dat materialisme. En ook toen al was het voor mij onbegrijpe lijk dat een volk dat zelf zoveel meegemaakt had, de Palestij- nen en Arabieren discrimeerde. Hans Liberg in TV Magazine: „Ik heb van nature een weerzin tegen televisie, maar dat komt vooral omdat de Nederlandse televisie tot dusver erg traag is geweest als het over mij ging. Ja, vijf minuten in een of ander programma, dat wordt wel eens gevraagd, maar 't mag nooit langer. Daar heb ik geen zin in. Dan blijf ik maar liever het grootste geheim van Neder land."

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 12