5- DIGR0S Bebouwing terrein 'Voordorp' in 1994 Alle ruimte voor antieke zeilboten Regio Leerlingen op eigen kosten naar Leiden Warmunda viert feest Regen zorgt voor snel parcours Dorpenband met Polen verstevigd Legbatterij Oegstgeest gaat dicht 3-PAAGSi SUPERKOOPJES RUNDER TARTAAR BOLLEN 1 STUKS DUBBELVLA HEEL ,P0ND| .9.25 TOMATEN kwaliteits grill. houtskool^1 MAANDAG 14 JUN11993 Losse tanden na concert zoeterwoudeEen 24-jarige Rijnsburger is vrijdagavond tijdens een optreden van de band Rowwen Hèze op het Loeteveld in Zoeterwoude zonder aanleiding mishandeld. Een onbekende man sloeg de bezoeker enkele tanden uit de mond en verdween daarna. De politie vraagt getuigen contact op te nemen. chef •cert visser. 0 janet van duk. 071-356413 Valpartij in duinen wassenaar Een 13-jarige jongen uit Katwijk is gisteren bij de VVassenaarse Slag met zijn fiets gevallen, waarna een andere fiet ser over hem heen viel. Het slachtoffer verloor de macht over het stuur en belandde in de berm. Zijn vriendje, een 14-jarige jon gen uit Katwijk, kon hem niet meer ontwijken en viel boven op hem. De Katwijker liep verwondingen op aan schouder, hoofd en arm. Hij moest voor behandeling naar het ziekenhuis. Motorrijder geschept wassenaar Een 26-jarige motorrijder uit Oen Haag heeft gister avond verwondingen aan zijn been opgelopen toen hij op de Backershagenlaan in Wassenaar geschept werd door een auto. De auto werd bestuurd door een 41 -jarige Wassenaarse die bij het linksaf slaan de motorrijder over het hoofd zag. De motor raakte zwaar beschadigd. Nog geen opvang in Warmond warmond Warmond krijgt voorlopig geen buitenschoolse op vang. Een groep ouders heeft het college verzocht buitenschool se opvang op te zetten, maar de commissie financiën wil daar voor geen geld beschikbaar stellen, omdat de gemeente een te kort van 3,5 ton verwacht. Een concreet plan voor buitenschool se opvang hadden de ouders overigens nog niet. Leiderdorpse ouders die hun kinderen naar bijzondere scho len in Leiden brengen, krijgen voortaan geen vergoeding meer voor vervoerskosten. B en W stellen de raad voor om voort aan alleen het vervoer te subsi diëren van kinderen die meer dan zes kilometer buiten het dorp wonen. Het leerlingenvervoer vormt voor Leiderdorp een behoorlijke kostenpost. De gemeente is op grond van een landelijke rege ling verplicht (een deel van) het vervoer van huis naar school te betalen als ouders hun kinderen naar een school met gods dienstige of levensbeschouwe lijke grondslag in een andere plaats sturen. Leiderdorp betaalt momen teel mee aan het vervoer van zes Leiderdorpse kinderen die dagelijks naar Leidse bijzondere scholen worden gebracht. De leerlingentaxi's rijden onder meer naar de Rudolf Steiner- school, Vrije School en de Isla- Terrein voormalig kindertehuis jaren lang braak De bouw van ongeveer 74 appartementen op het terrein van het voormalige kindertehuis Nieuw Voordorp kan volgend jaar beginnen. „Dit plan gaat door", zegt M. Laernoes, hoofd van de afdeling ruimtelijke ordening en volkshuisvesting van de gemeente Voorschoten. voorschoten judy n Veel Voorschotenaren hebben er onderhand een hard hoofd in. Al jaren ligt het terrein van het voormalige kindertehuis Nieuw Voordorp aan de Leidse- weg braak, en al even lang ket sen bouwplannen steeds af. In het dorp wordt al gefluisterd dat het terrein tot in de eeuwigheid braak zal blijven liggen. In eerste instantie zouden er kantoren komen op het terrein, dat eigendom is van projectont wikkelaar Ballast Nedam. De bouw ging echter niet door om dat er voor kantoorruimte op deze plek geen belangstelling bestond. Ook stuitte de komst van kantoren op grote bezwa ren van omwonenden. Sinds enkele jaren worden plannen ontwikkeld voor woningbouw. „Het is niet het rapste plan", zegt M. Laernoes van de ge meente over het project Nieuw- Voordorp. „Maar dat wordt maar voor een deel bepaald door de gemeente. In deze col legeperiode is in elk geval een plan gemaakt dat ook wordt uit gevoerd." Laernoes verwacht dat uiter lijk begin volgend jaar de proce dure kan beginnen om het be stemmingsplan te wijzigen. Het terrein heeft nu nog een kan toorbestemming. Als dit alle maal voorspoedig verloopt, kan de eerste paal nog voor april 1994 de grond in. Het ontwerp-bestemmings- plan voorziet in de bouw van een complex met maximaal 24 appartementen en drie com plexen met elk maximaal zes tien appartementen. Hiertegen is één bezwaarschrift binnenge komen van de Krimwijkvereni- ging. De Krimwijk grenst aan Nieuw-Voordorp. De vereniging vreest een toename van verkeer door de Krimwijk. Het bezwaar schrift kan de bouw niet tegen houden, hoogstens enigszins vertragen, verwacht Laernoes. De bezwaren van de Krimwij- kers richten zich onder meer te gen de geplande uitrit op de Prof. Boerhaaveweg. Daardoor zou verkeersoverlast in de Krimwijk ontstaan. Die vrees is volgens het Voorschotense col lege van B en W ongegrond. Want: „De Krimwijk kent een stelsel van smalle straten waarin slechts langzaam kan worden gereden, waardoor de buurt voor passerend verkeer onaan trekkelijk is", aldus B en W. Bezoekers open dag kunnen zelfs 'brandweertje spelen' wassenaar een verduisterde container waarvan beelden zijn te zien op een monitor buiten. Hoogtepunt voor de kinderen: een ritje in een brandweerwagen. In de feesttent op het terrein speelt de hele dag de blaaskapel 'DeAarebijeplukkers'. Omdat er rond het brandweerterrein weinig parkeergelegenheid is, rijdt vanaf 10.00 uur elk half uur het Duinrell-treintje tussen Duinrell en de kazerne en een brandweerbus tussen Kerke- hout en de kazerne. De brandweerwagens zijn te bezichtigen van 10.00 tot 17.00 uur, de overige activiteiten duren tot 19.00 uur. Een ritje met een brandweerwagen is een van de vele activiteiten die op het programma staan op de open dag bij de Wassenaarse brandweer. Za terdag 19 juni zijn er in totaal negen brandweer wagens en een ambulance te bewonderen op het terrein rond de brandweerkazerne aan de Johan de Witstraat. Er zijn regelmatig demonstraties van een duik team van de Haagse brandweer. Bezoekers kun nen deelnemen aan een brandweeroefening in warmond De populieren rond de velden van handbalvereniging Warmunda zijn gekapt. Daarmee zijn de grote boosdoeners verdwenen die het verharde sportterrein in de loop der jaren volledig onbespeelbaar hadden gemaakt. De helemaal nieuw aangelegde velden moeten daarom makkelijk tien tot vijftien jaar mee kunnen. Vorige maand speelden de handballers van Warmunda er al hun eerste wedstrijd. Gisteren werden ze echter officieel in gebruik genomen. Sportwethouder J. Wassenaar gisteren het nieuwe logo van de vereniging. De 400 aanwezigen droegen bij aan de feestvreugde door het zingen van het Warmondse volkslied. Er werd ook een spelletjesmiddag gehouden en een 'vriendentoemool'. Die laatste activiteit bracht zon dag een kleine 500 man naar het sportpark Overbos. De buitenvelden van Warmunda waren al enkele jaren geleden afgekeurd door de handbalbond. „De wortels van de populieren kwamen door de toplaag heen en in de kieren groeide riet. Het was levensge vaarlijk", vertelt voorzitter J. van Gerven van de handbalvereniging. De situatie was uiteindelijk zo slecht, dat Warmunda de tweede helft van de competitie haar thuiswedstrijden in Noordwijkerhout moest spelen. In maart van dit jaar stelde de Warmondse gemeenteraad 172.000 gulden beschikbaar om de velden te renoveren. foto hielco kuipers mitische School. Dit gebeurt naar aaanleiding van een rege ling dat bijdragen aan vervoers kosten mogelijk zijn bij een reisafstand van meer dan vier kilometer. Als het Leiderdorpse college zijn zin krijgt, vervalt binnen kort de bijdrage in de vervoers kosten voor dit zestal. Achter grond is een uitspraak van de Raad van State. Die bepaalde onlangs dat een afstandsgrens van zes kilometer mogelijk is. De rechter meent dat het op trekken van de grens ouders er niet van weerhoudt hun kinde ren toch naar een bijzondere school verderop te sturen. Het gemeentebestuur van Leiderdorp wil die zes-kilome- tergrens overnemen. Dit bete kent dat scholen in Leiden niet langer onder het subsidiegebied vallen. De maatregel levert een besparing op van 3500 gulden per jaar. De kwestie wordt deze week besproken in de vergade ring van de raadscommissie on derwijs. OEGSTGEEST - De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegst- geest organiseert een zomer kamp. Van 3 tot en met 10 juli kunnen kinderen van 9 tot 12 jaar naar een boerderij in Door- weerth, Noord-Brabant. Voor opgave en informatie: tel. SJJO: 071-154773. oegstceest Zo'n 900 kinderen, een recordaantal, hebben zaterdag deelgenomen aan het pleintjesfeest. het jaarlijkse evenement van de Oegst- geester buurtgroep Haaswijk in de gelijknamige nieuwbouwwijk. Op diverse plekken in de wijk stonden attracties opgesteld: een treintje, een mini-rupsbaan, zeephelling, een springkussen. Bij het project Centraal Wonen konden de kinderen terecht voor koffie en limonade en er reed een paardentram. De wil was goed, het weer was dit keer minder. Daardoor werkten ouders en kinderen het 'parcours' wat sneller af dan in an dere jaren. foto hielco kuipers Geen zon en een redelijke wind. Voor de Westlander zeildagen was het weer van het afgelopen weekeinde ideaal. Door de wind kwamen de 19 antieke vracht schepen aardig vooruit en door dat de zon verstek liet gaan hadden de zeilers alle ruimte op de Kagerplassen. De recreanten zaten immers thuis te wachten op de terugkeer van de 'koperen ploert'. Drie dagen lang waren het daardoor de negentiende-eeuw- se zeilschepen die het beeld op de plassen bepaalden. In vroe ger dagen werd met deze sche pen groente en turf getranspor teerd door het Westland en de Bollenstreek. Nu waren de trot se bezitters van de antieke vaar tuigen naar de Kaag gekomen om zich te meten met andere antieke zeilers. Negende keer Het was inmiddels de negende keer dat de Stichting Zeilvaart Warmond een wedstrijd voor authentieke zeilende bedrijfs- vaartuigen organiseerde. Met negentien schepen telde deze aflevering een recordaantal deelnemers. „Het aantal deel nemers groeit gestaag. Dat komt doordat de belangstelling voor het zeilen met authentieke boten toeneemt. Er zijn zelfs mensen die hun opgebouwde boot weer helemaal in oude staat terugbrengen", vertelt or ganisator A. Tromp. De wedstrijden werden geva ren in twee klassen: de A-klasse voor de snelle boten en de B- klasse voor de minder vlotte vaartuigen. In de A-klasse ging de overwinning naar De Ronde Venen met schipper Patrick Bij man. Tweede werd de Antonius met de Haagse schipper Klaas Persoon. De eerste prijs in de B- klasse was voor de Marie met schipper Ton Persoon. Tweede in deze categorie werd de Drie Gebroeders met schipper Nico van Zeijl uit Honselersdijk. De nummers één en twee uit de B- klasse mogen volgend jaar uit komen bij de snelle schepen. Een antieke vrachtboot op de Kagerplassen. Het afgelopen weekeinde streden negentien van deze schepen om de prijzen tijdens de Westlander zei Idagenfoto hielco kuipers zoeterwoude Een delegatie uit de Poolse ge meente Osieczna brengt van 19 tot en met 21 juni een bezoek aan Zoeterwoude. Dit wordt een tegenbezoek naar aanlei ding van een bezoek dat een groep Zoeterwoudenaren in fe bruari aan Polen heeft gebracht. De delegaties van de twee dor pen onderzoeken of er een mo gelijkheid bestaat voor een dor penband. De Polen komen donderdag avond 17 juni in Zoeterwoude aan. De groep wordt gedurende hun bezoek ondergebracht bij gastgezinnen. Vrijdag, zaterdag en zondag staan er diverse acti viteiten op het programma. Zo brengen zij onder meer een be zoek aan Huize Emmaus en Swetterhage, een basisschool en de kinderopvang en Heingcen. Ook gaan de Polen een kijkje nemen bij een kaasboerderij en een klompenmaker. Maandag 21 juni in alle vroegte vertrekt de delegatie weer naar Polen. Een legbatterij aan de Dorps straat in Oegstgeest moet met ingang van 20 juli dicht. Dat hebben burgemeester en wet houders van Oegstgeest beslo ten. Volgens een woordvoerster van de gemeente staat de leg batterij veel te dicht in de buurt van woningen. Oegstgeest kreeg geregeld Wachten binnen van omwonenden. De eigenaar van de legbatterij voldeed ook niet meer aan de eisen van de hin derwet. In overleg met de eige naar zoekt de gemeente Oegst geest naar een alternatieve loca tie in de gemeente. VAN MAANDAG T/M WOENSDAG OP OP! 0VENVERSEVOLKOREN DAGVERSE vanille/chocola of vanille/aardbeien ELDERS HOLLANDSE klasse 1 heel pond ELDERS99 2GROTE BAAL Th LITER balen elders 'C uifcH

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 9