Ook Wassenaar leest Terrasvogels de les Singeling op rug naar goud Ook Wassenaar leest Terrasvogc Sport LDG kan geen vuist maken in bekerfinale Korfbaljeugd Tempo verovert landstitel Irene Eijs gebaat bij hoger haalritme f, MAANDAG 14 JUN11993 leiden «bertho smit dammedewerker De finale van de beker van de dambond Midden Holland heeft maar bitter weinig span ning opgeleverd. Het Leidse LDG kon geen vuist maken te gen de Goudse bekerhouder Damlust en ging roemloos ten onder: 3-5. Slechts Fred Ong kwam in de slotpartij tot winst. Evert Bronstring zorgde voor de eerste Leidse tegenvaller. In een boeiende klassieke partij te gen ex-jeugdwereldkampioen Emo Prosman raakte de Leidse crack aan zijn linkervleugel vol ledig opgesloten. Prosmem brak vervolgens op rechts door naar een dam en het pleit was be slecht. Het volgende slachtoffer van de Goudse dadendrang was Hans Kolfoort: „Teun van der Kroll maakte me gewoon af. Ik ben er nog steeds niet achter waar ik precies in de fout ging. In het middenspel verhoogde hij de druk. Ik moest wat krom me zetten doen en proberen de stelling nog te compliceren, zoetermeer bram van cent korfbalmedewerker De junioren van TOP zijn zater dag niet verder gekomen dan de halve finale van het toernooi om het Nederlands kampioen schap. De Sassenheimse jeugd verloor met 5-3 van Dalto uit Driebergen dat op zijn beurt in de Finale verloor van Die Haghe. TOP-coach Ruud van der Horst had het scenario prima voor elkaar. Eerst in de voorron den winnen van BW Heeren veen en dan, desnoods met een kleine nederlaag tegen Die Hag he, door naar de kruisfinale. Zijn ploeg hield zich keurig aan het draaiboek. Het Friese Blauw Wit bleek geen schim van de verliezend Ahoy'-finalist van weleer en vermorste handenvol kansen. Door goals van Stanley Larde', Jolanda Cornelisse, Ben jamin van Tol en Steven Baart won TOP met 4-2. Het duel te gen Die Haghe eindigde vervol gens in een deceptie. TOP werd met 3-10 overklast door de zaal kampioen en alleen Michiel Kok, Petra van Niekerk en Ste ven Baart kwamen tot scoren. Doordat de Hagenaars vervol gens wonnen van BW Heeren veen bleef TOP vroegtijdige uit- maar Van der Kroll ontweek alle valstrikken." Beslist Daarmee was de stand 0-4 en de finale al beslist. Want winst van jan Slingerland en Fred Ong zou beide teams weliswaar op gelijke hoogte (4-4) kunnen brengen, door de winst van Damlust aan bord één zou de beker toch haar Gouda gaan. Maar ook Slingerland bakte er niet bijster veel van. Tegenstre ver Gerard van der Woude be schikte in het eindspel over een dam en drie schijven; Slinger land had twee schijven minder. De Gouwenaar n^m echter al snel genoegen met remise. Door de slotwinst van Fred Ong op Tillenaar kreeg de eindstand nog een acceptabel aanzien: 3- 5. Troostprijs Beide Finalisten worden overi gens beloond met een plaats in het landelijke bekertoernooi van het nieuwe seizoen. Dat is voor het afgedroogde LDG dan tenminste nog een troostprijs. schakeling bespaard. Aanval lend onvermogen kostte TOP in de halve Finale tegen Dalto op nieuw de overwinning. De ploeg uit Driebergen liep weg naar 3-0 voordat Benjamin van Tol voor de eerste maal kon te- genscoren. In de resterende twintig minuten slaagde TOP er niet meer in terug te komen. Steven Baart, nog in de race voor de nationale selectie, en Michiel Kok zorgden voor een 3-5 eindstand. Landstitel Tempo De C-aspiranten van Tempo hebben in het Groningse Leek de landstitel veroverd. De Al- phense jeugd, via een overwin ning op T'emix na een beslis singsduel kampioen van Rijn- delfiand geworden, bleef het ge hele titeltoernooi ongeslagen, in de voorronden werden Drach ten (11-2), WION (2-1), ASVD (8-2) en Asko (3-0) over het al gemeen op eenvoudige wijze verslagen. In de finale bleek Til burg, dat onder andere gewon nen had van PKC, evenmin be stand tegen het trefzekere Tem po-team. Door treffers van Lia van der Maas, Erik Holthausen, Erik van den Hoek en Martijn Walvis won de ploeg van coach Margriet Lemkes met 4-1. leiden taco de vries zwemmedewerker Remco Singeling heeft in zijn leeftijdscategorie al een aantal goede prestaties neergezet, maar toch kon trainer Marinus Doderer van LZ niet bevroeden, dat zijn Leidse pupil dit week einde zo hard door het water zou gaan: „Nee, we wisten al een tijdje dat Remco hard kon zwemmen en stiekem hadden we op een aantal medailles ge hoopt, maar dat hij zich zou kwalificeren voor zo'n evene ment hadden we niet ver wacht," klonk Doderer uiterst tevreden. Naast zijn kwalifice rende race op de 100m rug (1.03.39), haalde Singeling ook nog een zilveren medaille op de 100m vlinder in 1.03.34. „Vol gende week mag ik alleen maar hopen dat het weer zo goed gaat," zei Singeling, die zijn zin nen op een gouden medaille op de 200m rug heeft gezet. Leuk Jorien Kleiwegt ('79) was goed voor drie van de in totaal vijf bronzen medailles van De Zijl- /LGB. Het meest content was Kleiwegt met het brons op de 200m rug (2.31.34). „Want op die'.afstand had ik vorige keer geen medaille," legde de Leidse uit. Op de 400m wissel was er ook brons, net zo als op de 400m vrij. „Maar op die afstan- den had ik vorige keer zilver en goud, dus daar ben ik iets ach teruit gegaan. Maar over het al gemeen ben ik zeer tevreden, want medailles zijn leuke bij komstigheden, maar ik ga altijd voor verbeteringen van pr's. En dat heb ik vier keer gedaan," al dus Kleiwegt. Robin Sprinkhuizen ('75/74) pakte op de 200m vrij ook brons voor De Zijl, maar miste de kwalificatie voor de EK op die afstand: „Daar ging ik wel voor, maar het bleek niet te doen. Öf ik moest individueel 1.51.0 zwemmen, wat onmogelijk is. Öf er moest door vier jongens gemiddeld 1.53.5 gezwommen worden, maar omdat Marcel Wouda, die 1.51 kan zwemmen, zich niet optimaal voorbereid had - hij was al gekwalificeerd - bleek ook dat niet haalbaar. Toch ben ik met 1.56.06 tevre den, want het is toch ruim twee seconden sfieller dan mijn vori ge pr." Sprinkhuizen kon gezien zijn wisselvallige prestaties ei genlijk niet tevreden zijn over het gehele weekeinde, of zoals hij het zelf zei: „Het was af en toe een buitje." Goed geboerd Milan Verhoop ('80) tekende voor de vijfde bronzen plak van De Zijl. De 100m vlinder was voor Verhoop na 1.10.68 voor bij. Natasja Sierag ('79) van LZ heeft dit weekeinde goed ge boerd. Goud was er twee keer: op de 400m wissel in 5.16.43 en op de 200m rug in 2.29.93. In 2.32.31 was er zilver voor Sierag op de 200m vlinder. Een goede oogst was er ook voor Sierag clubgenote Fleur Bakker. Net als Sierag greep Bakker ('77) goud op de 400m wissel. Bakker deed het in 5.12.43. Op de 100m vrij was er na 1.01.01 zilver en op de 400m vrij na 4.36.23 brons weggelegd voor de scholiere van Het Vliet- land College. Stephan van Iterson ('79) te kende voor drie medailles voor LZ. Zijn 1.06.08 was op de 100m rug goed genoeg voor zilver. Hetzelfde gold voor de 2.24.74, die hij zwon op de 20Öm wissel. Brons kreeg hij voor zijn presta tie op de 1500m vrij: 17.51.75. Bianca Hoeks kreeg na de B-fi- nale goud omgehangen voor de 32.36 die zij realiseerde op de 50m rug. Marcel de Natris be haalde voor De Zijl de A-finales op de 50m vlinder voor man nen. Met 26.46, iets sneller dan zijn tijd in de series, werd hij vijfde. Ook op de 100m vlinder behaalde hij de A-finale. Met 58.64 kwam hij niet verder dan een zevende positie. Chester Marsman haalde op die afstand de B-finale. Vierkamp LZ nam dit weekeinde ook nog deel aan een B-wedstrijd. Een vierkamp met ZVZ, GZC en DONK. Gokhan Bozkurt werd tweede bij de jongens onder 12 op de 100m school in 1.40.1. amsterdam heleen heckmftn roeimedewerker Een nieuw baanrecord, maar het moet nog sneller kunnen. De Holland acht, met aan boord Ronald Florijn van Die Leythe, verbeterde gisteren tijdens het nationaal kampioenschap op de Bosbaan in Amsterdam het uit 1986 stammende baanrecord met vier seconden, maar oogde jachtig. Het hoge tempo deed dan ook enigszins afbreuk aan de kwaliteit van de haal. Het tegenovergestelde gold voor de andere Leidsetopper, Irene Eijs, die zeer gebaat zou zijn bij een hoger haalritme. In de skiff moest zij, zij het met ge ring verschil, de overwinning la ten aan haar rivale uit het lichte veld, Laurien Vermulst, die dit jaar nog een keer alles zet op een gouden plak op de wereld kampioenschappen. Met haar dubbeltwee-partner, Eeke van Nes, behaalde Eijs wel de titel. De Njord-skiffeuse haalde ook nog een kampioenschap binnen in de vrouwen acht. Arne Wentholt acteerde sterk als slagroeier van de jongens 18 dubbelvier. Deze ploeg, ge- Monique Chaudron (m.o. 14) werd op de 100m vrij tweede in 1.12.1 en derde op de 100m vlinder na 1.31.2. In 1.06.3 werd Krijn Firet (j.o. 14) eerste op de 100m vrij en in 1.27.2 derde op de 100m vlinder. Erik Weijer- mans kwam als tweede binnen op zowel de 100m vrij als de 100m vlinder in respectievelijk 1.09.5 en 1.24.2. Martin Koole tikte als derde aan op de 100m vrij (1.10.8), maar werd eerste op de 100m vlinder in 1.24.0. De 100m rug bij de jongens onder 16 leverde een derde plek op voor Robert Janson (1.20.8), ter wijl de 200m wissel een eerste opleverde: 2.41.0. coached door Theo Noordman, liet technisch zeer verzorgd roeien. Op de Koninklijke, over twee weken, zullen zij zonder twijfel aangewezen worden voor de wereldkampioenschappen voor junioren. Wentholt behaal de naast zijn hoofdnummer, de dubbelvier, de titel in de jon gens achttien acht. Zijn clubge note Marije Galavazi won met haar partner Wendy van Vliet (Alphen) de titel in de meisjes zestien dubbeltwee. Galavazi en van Vliet, die overtuigend de meisjes zestien skiff won, eisten verrassend het kampioenschap in de meisjes zestien dubbelvier voor zich op. Zij deden dit in combinatie met Maaike Riet bergen en stuurvrouw Inge Nielsen (Die Leythe) en Christel Rijnten (Alphen). Natasa Rado- sevic wisselde stuivertje met haar Laga-tegenstreefster en won in de lichte senior B skiff. Gezamenlijk schreven zij de lichte senior A dubbeltwee op hun naam. De titel in de lichte senior A twee zonder ontglipte Job Jans sen en Elzart Schipper van Njord. Zij namen echter revan che met hun overwinning in de lichte vier Zander. v De Nederlandse waterpolosters, die zich voorbereiden op de Eu ropese titelstrijd in Leeds en de FINA Cup in Italië, hebben het internationale toernooi in de Hongaarse plaats Szentes onge slagen op hun naam gebracht. Op de slotdag van het evene ment versloeg Oranje eerst Grie kenland met 10-6. Vervolgens volstond een gelijkspel tegen het gastland: 10-10 (2-1 5-3 2-4 1-2). De Griekse vrouwen, die twee jaar geleden bij het EK in Athene debuteerden aan het Europese front, hielden de ploeg van bondscoach Van Hardeveld za terdag twee perioden in be dwang (2-4 3-1) en werden in de resterende veertien minuten al lerminst weggespeeld (0-2 1-3). Topscoorster was Alice Lindhout, die viermaal doel trof. Rianne Schram had drie keer succes. Ne derland hoefde door die zege niet meer te winnen van Honga rije. De regerend wereldkam pioen begon tegen de sterke Hongaarsen goed, maar ver zuimde, zeker in de eerste perio de, royaal afstand te nemen. Te veel kansen werden gemist. Softballers Alphians verliezen topper tegen Antillian Stars Toernooiwinst waterpolosters als dure fouten van Alphians beslist. De Utrechtenaren profiteerden en scoorden de enige twee runs van de wedstrijd: 2-0. Bij de Alphenaren kwam alleen Tremes tot een behoorlijk slaggemiddelde. In de tweede confrontatie liet Alphians dat het nau welijks onder hoeft te doen voor Antillian Stars. Na een 1-0 voorsprong in de eerste inning via een run van Dall, kwamen de Stars in de derde inning opnieuw door een Alphense fout weer op gelijke hoogte: 1-1. Dall bracht zijn ploeg in de vijfde inning op een honk- slag van Cheri weer aan de leiding, Antillian Stars dwong in de zevende inning een tie break af. 2-2. In de tweede inning van de tie-break zorgde Antillian Stars voor de beslissing: 2-3. De softbalvrouwen van Alphians deelden de punlen met SC Haarlem. De eerste wedstrijd werd een een voudige overwinning voor Alphensen. Bloem, Van Vliet, Zoetmulder, Ten Haaf en Yvonne Lodder zorg den al in de tweede inning voor een 6-0 voorsprong. In de vierde inning bracht opnieuw Bloem de eindstand op 7-0. Het veld van werpster Ten Haaf stond geen en kele Haarlemse run toe. Waar de Alphensen in de eerste wedstrijd zo makke lijk scoorden zo moeilijk verging het Alphians bij de tweede ontmoeting. Tot en met de zesde inning bleef de 0-0 op het scorebord en de verdediging van Sale- mink overeind, waarna Haarlem in de laatste inning drie kostbare Alphense fouten afstrafte en de wedstrijd naar zich toe trok: 0-3. plv -chef rob onderwater. 0 Piet Bijl trainer bij Zevenhuizen alphen aan den rijn» Piet Bijl wordt trainer van het reserve vrou- wenvolleybalteamteam van Zevenhuizen. De Alphenaar, die ook diverse aanbiedingen van andere verenigingen op zak had, koos voor Zevenhuizen omdat zijn huidige club Ridderveld de beoog de fusie met DAC liet afspringen. Bijl wilde daarom weg uit Al phen en ging ook niet in op een aanbod van DAC. De speelsters Karin van der Tang, Fanny van de Meer en Petra Melchers ver gezellen hun trainer naar Zevenhuizen. Bakker en De Vrind in actie leiden» Scylla moet het zondag in de halve finales van de NTTB- beker opnemen tegen VSB-Bank, De Veluwe of Van Sloun. De loting voor de halve eindstrijd in Tilburg wordt pas op de dag zelf verricht. Peter Paul de Vrind en Gerard Bakker, die beiden in de Duitse competitie spelen, zullen voor deze gelegenheid voor de Leidse tafeltennisploeg uitkomen. Stamspeler Martin Groe- newold completeert het trio. Gravekamp volgt Breedveld op leiden Cor Gravekamp wordt de nieuwe trainer van korfbalclub Pernix. De Rijnsburger volgt bij de Leidse eersteklasser Janko Breedveld op, die in de slotfase van het veldseizoen te kennen gaf zijn (verlengde) contract niet uit te willen dienen. Grave kamp was het afgelopen seizoen trainer van KIOS en promo veerde met deze club uit Nieuw Vennep zowel in de zaal als op het veld naar de overgangsklasse. Alberda krijgt meer keus Seoul Belangrijker dan de tweede overwinning in de World League, vond coach Joop Alberda zaterdag na de 3-0 zege tegen Zuid-Korea de progressie bij twee spelers. In het Nederlands vol leybalteam lonkten libero Olof van der Meulen en blokkeerder Bas van de Goor naar een basisplaats. „Ik heb nu meer keus met twee nieuwe mogelijkheden erbij", aldus de tevreden coach na de overtuigende 15-8 15-6 15-6 in Seoul. Maximale score De Bruijn Amersfoort Inge de Bruijn heeft tijdens het eerste weekeinde van het het Nederlands kampioenschap zwemmen drie titels behaald. Marcel Wouda, Kirsten Vlieghuis, Caspar van Dam en Kira Bulten mochten twee keer op de hoogste trede van het po dium plaatsnemen. De Bruijn behaalde een maximale score: op de 50 meter rug en de 50 en 100 meter vrij. Volgend weekeinde verschijnt de zwemster uit Barendrecht nog drie keer aan de start. Kirsten Silvester en Casper van Dam voegden zich bij het kwartet, dat op grond van prestaties recht heeft op een plaats in de ploeg voor de Europese kampioenschappen, eind juli/begin augustus in Sheffield. De Amersfoortse dook twee seconden on der de EK-limiet. Van Dam, winnaar op de 50 en 100 meter vlin der, klokte op de langste afstand 55,56. Kleiwegt tevreden met drie keer brons Remco Singeling ('78) van LZ 1886 heeft zich verrassend sterk gemanifesteerd tijdens het eerste weekeinde van de nationale kampioenschappen zwemmen in Amersfoort. Hij won de 100m rugslag in zijn leeftijdsgroep en kwalifi ceerde zich nota bene voor de Europese Jeugd Olympi sche Dagen (EOJD), die in juli in Valkenswaard worden gehouden. „Het ging wel lekker," had de jeugdige Leide- naar als nuchter commentaar. Jorien Kleiwegt van De Zijl/LGB kon met drie keer brons ook niet ontevreden zijn. Fleur Bakker oogstte goed op de diverse FOTO ARCHIEF De Delfts/Leidse combinatie Eeke van Nes en Irene Eijs in de dubbeltwee op weg naar de titel. FOTO MILDRED BOON Softballers Alphians verliezen topper tegen Antillian Stars medewerker Na de honkballers van Alphians was het dit weekeinde de beurt aan SV Wassenaar om titelkandidaat Terras vogels de les te lezen. De Wassenaarders wonnen tweemaal met 5-0 en 11-4. De Alphenaren hadden te gen VUC minder succes. VUC versloeg Alphians met 6- 4 en 9-8. Adegeest lijkt onder de nieuwe coach Harold van Duinen vleugels te krijgen. De Voorschotenaren vernederden rivaal Laakkwartier met een 12-0 knock- Zaterdag gaf SV Wassenaar de Terrasvogels geen en kele kans. De Wassenaarse verdediging met d'Arnault op de heuvel maakte de Santpoortse aanval gedurende negen innings totaal onschadelijk. De slagpartij van Wassenaar liep gestaag uit naar de 5-0 overwinning, na een 3-0 voorsprong in de derde inning, via honksla- gen van Simon, d'Arnault, Nieveld en McMullen. De wedstrijd van gisteren verging de Kerkehout-be- woners aanvankelijk veel minder voorspoedig. Werper Van Geffen moest in de eerste innings een 3-0 achter stand toestaan. In de vijfde inning stelde Wassenaar met harde hand orde op zaken: 5-3. Het Santpoortse leed werd in de zesde inning alleen nog maar groter na opnieuw vijf Wassenaarse scores: 10-3. In de slotfase scoorde beide ploegen nog éénmaal. Aan Wassenaarse kant was Jerry Remmerswaal de gevierde man. Niet al leen sloeg hij in de zesde inning een homerun, boven- Alphians kon de successen van vorige week tegen Terrasvogels tegen VUC niet herhalen. Een Haagse homerun met twee man aan boord bleek uiteindelijk beslissend, waardoor honkslagen van Thomsteinson en Smit tevergeefs waren: 6-4. Tijdens de tweede wedstrijd hadden de Alphenaren in de slotfase nog goede kansen om de nederlaag af te wenden. Nadat Walery van Wijngaarde, Maat en Smit Alphians met goed slagwerk in de wedstrijd had ge houden ging het uiteindelijk nog mis. In de achtste in ning leek Smit het gelijkmakende negende punt te sco ren. De scheidsrechter zag het echter anders en gaf Smit uit vanwege onreglementair honklopen: 9-8. Voor Laakkwartier was de lol van de thuiswedstrijd tegen Adegeest er snel af. De Voorschotenaren namen al in de tweede inning via zes honkslagen een 7-0 voorsprong. Na scores van Richard Spraakrnan (home run), Hofstee, Van Soest, Verhoeven en Lobel werd de 12-0 eindstand in de achtste inning bereikt. Werper Verhoeven had met tien keer drie slag een ferme greep op de Haagse aanval. Meerdere De softballers van Alphians hebben dit weekeinde voorlopig hun meerdere moeten erkennen in de me dekoploper Antillian Stars uit Utrecht. De eerste wed strijd werd in de derde inning door drie even stomme als dure fouten van fi profiteerden en sco< wedstrijd: 2-0. Bij de tot een behoorlijk sla In de tweede confi welijks onder hoeft ti 1-0 voorsprong in c Dall, kwamen de St door een Alphense Dall bracht zijn ploe; slag van Cheri wee dwong in de zevende tweede inning van d voor de beslissing: 2- De softbalvrouwer met SC Haarlem. Di voudige overwinnin Vliet, Zoetmulder, T den al in de tweede i: de vierde inning bra op 7-0. Het veld van kele Haarlemse run t Waar de Alphensei lijk scoorden zo mo tweede ontmoeting, de 0-0 op het score! mink overeind, waai drie kostbare Alphen naar zich toe trok: 0-; Missie van TOP mislukt

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 20