Historische dag Boetsch Guinau duldt geen tegenstand Van der Voort te sterk voor Turk Sport Stich toont kracht op Queen's Koudekerker Heiner zeilt zich in kernploeg MAANDAG 14 JUN11993 Thomas Muster wint in Florence Florence* Thomas Muster, als eerste geplaatst, heeft voor de derde keer in successie het graveltoernooi van Florence gewon- Muster had in de eerste set totaal geen moeite met de Spanjaard Burilla, die het toernooi via de kwalificatieronde had gehaald. In de tweede reeks echter liet Burilla vier setpunten ongebruikt voordat Muster tenslotte via 5-5 op 7-5 kwam. Birmingham voor Lauri McNeil Birmingham* Lauri McNeil schreef gisteren het grastoernooi van Birmingham op haar naam. McNeil was in de eindstrijd met Zina Garrison, in 1990 finaliste op Wimbledon, de gelukkigste. Garrison, eerder winnend van haar landgenotes Shriver en Rubin, liet in de finale veel kansen liggen: „Ik was te traag, omdat ik in het weekeinde veel heb spelen." Garrison beledigd door Shriver Birmingham* Zina Garrison overweegt zich terug te trekken uit het bestuur van de vrouwenbond, de Women's Tennis Associa tion, waar Pam Shriver voorzitter van is. Zij verweet haar voor zitter racistische opmerkingen tijdens de tamelijk stormachtige kwartfinale in Birmingham. „Zij heeft mij stom genoemd en ik ervaar dat als racisme," zei Garrison zaterdagavond. Gisteren had Garrison nog geen beslissing genomen over haar bestuurs functie in de WTA. „Ik heb nog geen tijd gehad daar verder over na te denken." Michael Stich heeft gisteren op Queen's zijn kracht op Engels gras getoond. De 24-jarige Duitser won de eindstrijd en 90.000 gulden door een overwinning met 6-3 en 6-4 op zijn dubbelpartner Wayne Ferreira. Stich was in 56 minuten klaar, de snelste finale ooit op Queen's. Ferreira heeft de favorietenrol van Stich voor Wimbledon geen moment kunnen ondergraven. Tot 3-3 bleef de Zuidafrikaan moei zaam bij. Daarna maakte Stich negen games op rij, om de partij bij 5-4 op nul uit te serveren. De halve eindstrijd was voor de winnaar van Wimbledon in 1991 aanzienlijk moeilijker geweest. Hij had drie lange sets en enig geluk nodig tegen Jamie Morgan, de Australische nummer 83 van de we reldranglijst, die Stefan Edberg had uitgeschakeld. Morgan, 59 aces op weg naar de halve finales, kreeg in de derde set op 6-5 vier wed- strijdpunten op de service van Stich. Flet eerste leek de wedstrijd te beslissen. Morgan passeerde Stich kansloos, maar de lijnrechter gaf de opslag van Stich uit, herstelde echter zelf zijn waarneming onmiddellijk, waardoor het punt moest worden overgespeeld. Stich redde zich met een onhoudbare ser vice. Morgan vond dat onredelijk. Hij sprak van onrecht. „Ik dacht de wedstrijd gewonnen te hebben. Ik kan mij niet voorstellen dat een lijnrechter zijn eigen beslissing herroept als een bal zo scherp wordt gespeeld." Amaud Boetsch: op matchpoint de gelukkigste in Rosmalen, foto anp Fransman rekent af met obsessie Het is de obsessie van'iedere tennisprof. Jarenlang mee draaien in de top maar nooit een ATP-toernooi, hoe klein ook, kunnen winnen. Een enkeling pakt in zijn loopbaan meer dan honderd titels (Jimmy Connors), anderen staan bij hun afscheid nog steeds met lege handen. Voor Ai- naud Boetsch was het gisteren die historische dag waar op met het schrikbeeld werd afgerekend. Op het gras van Rosmalen won hij voor het eerst in zijn leven een offi cieel proftoemooi door in drie sets van Wally Masur te winnen, 3-6,6-3,6-3. )SMALEN ROB V Meer dan de titel en het bijbe horende prijzengeld (39£00 dollar) zal de winnende klap van Boetsch in de herinnering voortleven. Hij sloeg op match- point een forehand waarbij de bal via de netband vrijwel dood neerviel in het gras. Masur kreeg zijn racket er nog net on der, maar meer dan de bal de tribunes inrammen kon de 30- jarige Australiër niet fneer. De 24-jarige Fransman veront schuldigde zich bij zijn tegen stander, maar innerlijk huilde hij vreugde-tranen. Punten via de netband zijn schaars en venijnig. Geen scher pere bal dan de netbal. „Ik heb er deze week nog op getraind," lachte de Fransman. „Het is fraai als zo'n bal het belangrijk ste moment van je carrière be paalt. Ik hou er een enorm lek ker gevoel aan over. Ik verloor zowel in '91 als in '92 een finale, nu heb ik de drempel over schreden. Het geeft toch druk als je het nog nooit gepresteerd hebt. Er valt een last van mijn schouders," aldus de nummer 29 van de wereldranglijst die af gelopen week Lou Gloria, Jan Siemerink, Gianluca Pozzi, Alexander Volkov en Masur klein kreeg. Niet dat de profs zonder titel niet meetellen, maar toch. Jon gens als Paul Haarhuis en Mi- chiel Schapers, om een paar voorbeelden dichtbij huis te noemen, hikken er nog steeds tegenaan en dreigen na hun af scheid geen ATP-bokaal in de kast te hebben. Het levenswerk is niet af zonder een titel. Naam gevestigd De Parijse winnaar heeft zijn naam nu voorgoed gevestigd. Hij is één van de acht Fransen in de top honderd en telt nu pas serieus mee. Op gras hebben de Fransen sinds lange tijd geen succes meer geboekt. Sinds 1985 (Henri Leconte, Sydney) won geen Fransman nog een grastoernooi. Boetsch bewees vorig jaar overigens al op deze ondergrond te kunnen preste ren. In Wimbledon haalde hij de vierde ronde ten koste van Richard Krajicek. Wat het klapstuk van het grastoernooi in Rosmalen moest zijn, dreigde gisteren vanwege de regen een blok aan het been van de organisatie te worden. Terwijl de bloemstuk- jes al werden verwijderd en mannen met hamers de stands demonteerden, moest de 's middags geplande finale tussen Boetsch en Masur in de vroege avond nog worden uitgespeeld. Een finale op maandag werd even overwogen, maar in drie etappes maakten de spelers hun karwei uiteindelijk af. Toernooi-directeur Jacques Kloppert nam enorme risico's met de programmering, die hij samen met de ATP uitwerkte. Omdat op zaterdag de halve fi nalewedstrijd tussen Malivai Washington en Wally Masur niet afkwam, werd de zondag een probleemdag. Zeker met de weersvooruitzichten in het ach terhoofd. Uiteindelijk viel de hele puz zel keurig in elkaar, maar Mop pert zuchtte gisteravond eens diep toen de laatste bal was ge slagen. „Ik heb vandaag risico's genomen en geluk gehad." al dus de Belg. Hij leidt namens het marketingbureau Advantage International het evenement (in opdracht van de eigenaren Au- totron en KNLTB) en beleefde een succesvolle editie met naar schatting 28.000 toeschouwers en een batig saldo. Avontuur Klopperts draaiboek was een avontuur. Masur bereikte 's ochtends de finale na zaterdag gestopt te zijn op 7-5, 3-3. Via een tiebreak besliste hij het duel met de als derde geplaatste Amerikaan. Ten behoeve van sponsors en zendgemachtige RTL 4 werd er tot 13.00 uur ge wacht met de volgende actie op het centrecourt: de dubbel in de halve finale tussen Krajicek/Sie- merink en Jonathan Stark/Pa trick McEnroe, die voor de Ne derlanders met 7-5, 7-6 verloren ging. Dat was anderhalf uur weggooien, tijd die hij later op de dag bijna te kort kwam. De dubbel i keer onderbroken vanwege de neerslag en ook de enkelspelfi nale zou twee keer worden ge staakt. Om kwart over vier gin gen Boetsch en Masur voor het eerst schuilen. Een uur later probeerden ze het weer eens, zonder succes. Om zes uur tra den ze voor de derde keer op en hervatten de wedstrijd in de tweede set bij een voorsprong van 3-1 en 40-0 voor Boetsch. die de eerste met 3-6 had verlo ren. De Fransman handelde het best in de chaotische omstan digheden. Zijn services, retums en passeerslagen werden beter en hij leek verreweg de fitste. En, zo bleek op matchpoint, de gelukldgste. portoroz/estartit De kernploeg van het Neder lands Watersportverbond (KN- WV) krijgt op korte termijn waarschijnlijk uitbreiding. In de Finn-klasse voldeed Koudeker ker Roy Heiner bij het EK in Slovenië aan de A-limiet. Het team van de gebroeders Potma haalde bij het EK Soling in Spanje eveneens de norm. De Olympische Voorbereidings commissie (OVC) buigt zich op 23 juni met de bondscoaches Jeroen Pels en Rigo de Nijs over de nieuwe samenstelling van de A- en B-kemploeg. Roy Heiner bleef zaterdag tijdens de zeven de en laatste race in Estartit binnen de A-limiet, die een plaatsje bij de eerste tien voor schrijft bij een EK. De voormali- op de achtste positie uit. Heiner, die in Atlanta voor de derde keer in zijn loopbaan wil deelnemen aan de Olympi sche Spelen, is al lid van de B- ge Soling-zeiler eindigde als kernploeg. Promotie naar de vijfde en kwam in het eindklas- hoofdgroep zou een forse uit breiding betekenen van de fi nanciële steun van het KNWV. De gebroeders Willem en Gerhard Potma moesten in Portoroz tijdens de zevende en laatste race genoegen nemen met de elfde positie. Met de ze vende plaats in de eindrang schikking voldeed het trio. dat aan het eerste seizoen in de So ling-klasse bezig is, ruim aan de eis van het KNWV. Het drietal wordt eind deze maand vrijwel zeker in de B-kemploeg opge nomen. Indien dit jaar opnieuw een A-limiet wordt gevaren, wordt de Potma-ploeg tot de hoofdselectie toegelaten. PLAATSINGEN vng HEC2: HOC: n DEC2: 1 J Smith. 2 A Outfchoorn >g' RS SuyvM»r GDCM A Oud*, hoorn/ P Zwart. 2 M en V Leunissen. 3 Rook/ A Pont. 4 C G"|/el/ V Wcber HED1: 1 P Deurv Sapoetra OTMH Saase. 2 B van Ringen/ GOOI: 1 0 Bossche»/ B van Zcijts. 2 C Teleur. 3 C 7 WfB. 4 A Roodhorsl/C i Hoaeween. C Coebergh, 2 FarmM Teijeur. 3 C Zwar horst/C. ZuKJam HED2: 1 f V d Mei (de DED2: 02-onderdelen is NOORDEN HEC2 18* 1 P Stroc 2 W k m HOC? 18*: Verdaasdonk (2>). 2 Meldov Kie-in DDC2 18*: i H ikehoe" Van Ha pel. 2 Geriach/ Tr.p GDC2 18*: 1 Van Uden/ Ackermann. 2 Hoikctxv-/ Shcntf HED1 18*: 1 R Koeieman, E Janwn DEDl 18*: 1 I Wi HD01 18*: 1 Van MOOGMAOE Du M* It oer noot 30*. GDC2 1 P B'uny 2. C Rooderke'». A Hendni HD01: 1 0 Jongbloe. Po uw. 2 I Rodenburg GOD li 1 H v <J nuiM/u Koppers 2 J van Zeist/ T R.jns burger HDD2: I N van R,|nswo. A Smits. 2 C vd.Krogt/l Nedcpcl 0002 Dubbeltoemool 30*. HDD 1 R L van Beek/ J Usseimmden. v d Haak. 3. C. van Starkenb» «ra. 4. N v.d Bargi R Kraan CIRCUIT IN CUFERS DEMUNNIK HEB1. halve finale: 0. Guinau - M. Nagel- kerken 6-1 6-2, R. van der Wilk - R.P. Hartwijk 6-4 6-0. Finale: 0. Guinau - R. van der Wilk 6-2 6-4. HEB2, halve finale: M. Verkerk - H. van Schie 6-0 7-5. Finale: A. van der Berg - M. Verkerk 6-2 1-6 7-5. DEB1, halve finale: M Bethlehem - R Cra- ma 6-3 0-6 6-0, C. Buis - I. Kruit 6-3 6-7 6-4 Finale: M Bethlehem - C Buis 2-6 6- 1 6-3 DEB2: C. Buis - J Poot 6-0 6-1. R Pennings - P. Jongmans 3-6 6-2 6-0 Fina le: Buis - Pennings 6-0 6-1 HDB, finale: Nagelkerken/ Van der Wrik - Lolling/ Nagte- geller 6-0 7-6. HEC1, halve finale: M. van der Berg - M. Seriier 6-4 6-2, W. van Tong eren - P. van Hal 6-3 4-6 6-1. Finale: M. i Hal 6-3 4-6 6-1. Finale: j - W. van Tongeren 7-6 3-C 3. HEC2, halve finale: C Kooman - Steentjes 6-7 6-2 6-3. P. Roggeveen - J. Zandbergen 6-1 4-6 6-1. Finale: P. Rogge ;en-C Kooman 6-4 6-0. DEC1.I 1 Finale: H Boers - B. van der Gugten 7-6 7 6. DEC2, halve finale: M. Cornelissen - S. Dekker 6-2 6-0 Finale: B van der Gugten - M Cornehsse 6-2 6-1. HDC, finale: Ser iier/ Van Tongeren Roeloffs 2-6 6-3 6-3. HED1, halve finale: J. Rothbarth - D. van der Doe 5-7 7-6 6-2, A Hertzberger - J. Beyen 4-6 6-4 7-5. I 1. Rothbarth - A. Hertzberger 3-6 6-2 7-5. DEDl, halve finale: C. Zandbergen - 4-6 6-2 6-1. M Cornells lenburg/ Morssink - Bont|e/ Reiche 6-1 6- DD0, finale: Sterk/Visser - Danhof-Pont/ oorendt 6-4 7-6 GDD1, finale: Mattheus- Guyt/ Den Hollander - Van Zon/ Reynders 6-3 6-1. GDC: Freke/ Van der Heiden - Kraska/ Kroon 6-1 6-4 HEC 30+: P Parle- vliet - J van Delft 6-4 4-6 6-2. HDC 30+: Van Hmnen/ Van der Berg - Lugthart/ Bauw 1-6 7-6 6-3 GDC 30*: Ravensberger/Taat - Heuvink/ Bosjes 6-0 7-6. HED: Hoek - Star 4-6 6-1 6-2 DED: Reynders - Van der Wiel 6-3 6-4 HDD: Paauw/ Kemp - Kui pers/ Graaff 3-6 7-6 6-2. GDD: Kemp/ Van der Wiel - Heyermans/ Leonard 6-1 6-2. HED 30+: C ParlevlietA. Guyt 6-4 7-6. Heynin- i 6-4 3-b b-4. DDD 30 7 De V Elburg/ L Iwema 7-5 6-3. DDC2 30+: I Leeuwerik/ T. Voogel - W. van Oraanen/ f Houtkamp 6-3 6-3. GDC2 30+: 6-3 1-6 6-2. DDD: A. Bader/1. Spook - B. Fontijn/ M Vergeer 6-4 6-2. GDD: I. Wijfje/ T. Lek - E. en A. Copier 6-3 6-3. HED 35 W. Hommel - A. Reurings 4-6 6-4 6-4. HDD 35+: M.'de la Bey/ W. Wittebol - F. Molleman/ J. Schutte 5-7 6-2 6-4 GDD 35 L. de Vries/ C. Hartman - T. van Gronin gen/F Hanhart 6-2 6-0. WOUBRUGGE 35+toernooi. HDC1: H Hamming/A Wes- seling 6-2 3-6 7-5. DDCI: M. Klem/ A. Oudshoorn - M. Leunissen/ J. Wempe 7-6 4-6 6-4, GDC1: A. en H. Hamming - M en V Leunissen 6-0 6-3 HDC2: J. Bak ker/ A. Mikkelsen - D. Que/ V Weber 3-6 6-2 7-6. DDC2: M. Beelen/C. Zonderop - Timo van der Voort en Nicoline Derks hebben het C-toemooi van KLTV naar hun hand gezet. Respectievelijk Arthur Turk en Cindy Berg werden in de eindstrijd geklopt. De duo's Haasnoot/Houwer bij de man nen en Bouhuis/De yries bij de vrouwen verdienden'een mas- terticket bij de Dl 30-plussers. Twee jaar geleden begon voor Van der Voort zijn zegereeks in Dl op de banen van De Krom. Zijn toemooioverwinning toen resulteerde in een halve fina leplaats op de masters. Of dit een voorteken is dat Van der Voort ook dit jaar hoge ogen gaat gooien valt nog te bêzien. Tegenstander Arthur Turk be gon sterk en trok het initiatief naar zich toe. Nadat Turk de eerste set binnen had, begon Van der Voort warm te worden. Op setpoint sloeg Turk zijn racket aan flarden (6-4), waarna hij niet meer in zijn spel kwam. De Hazerswoudenaar trok de derde set simpel naar zich toe: 6-2. Derks Nicoline Derks was wat sneller klaar met haar opponente. Derks, die haar oude club Sas- senheim verliet om in Hillegom te gaan spelen trof in Cindy Berg een kersverse clubgenote. Berg en Derks waren de enigen die hun plaatsing waar konden maken in Katwijk. In omgekeer de volgorde bereikten ze de eindstreep. Derks had weinig tegenstand te duchten van haar opponente. Na 6-2 in de eerste set klaarde ze het karwei simpel in de tweede: 6-3. De dubbelaars in de 30+-cate- gorie bij de mannen vochten tot de laatste snik om een ticket voor de masters veilig te stellen. Het duo Haasnoot/Houwer bleek in de slotfase van de eindstrijd het koelbloedigst. Via 6-4 3-6 6-4 trokken ze tegen het tweetal van Heiningen/Kales aan het langste eind. De vrouwenfinale duurde zo mogelijk nog langer. Hier> bracht de tie-break in de derde set de beslissing wie zich mas- tersdeelnemers mochten noe men. Het duo Bouhuis/De Vries was in de confrontatie met van Duyvenbode/De Mooy de ge lukkigste. Bij de mannen in de C 30+- categorie was Katwijker Piet Parlevliet de sterkste. Rijnsbur ger Jaap van Delft werd in drie sets verslagen: 6-4 4-6 6-2. Woubrugge Alphenaar Henk Hamming was in Woubrugge de meest succes volle deelnemer in de Cl 35+ categorie. Met Arie Wesseling legde hij beslag op de dubbelti- tel (Peter Kesteloo en Vic Leu nissen kwamen niet verder dan 5-7 in de derde set) en met Ani ta (Hamming) was hij ook al de sterkste in de mixed. Opnieuw moest Vic Leunissen (nu met Maryse Leunissen) genoegen nemen met de tweede plek. Bij de dubbelende dames overigens ook een verliezende Leunissen. Maryse redde het hier niet met Joke Wempe tegen de combinatie Marga Klein en thuisspeelster Ali Oudshoorn. Zevenhoven Broer en zus Van Dongen van het Woerdense VEP deden in Zevenhoven wat van hen werd verwacht: winnen in D. Marcel schreef het HED op zijn naam door Menno van Parreeren te overklassen (2x 6-0) en zus Mar jolein klopte Esther van Kipper- sluis na een tiebreak in de twee de set toch nog overtuigend: 3- 6, 7-6,6-0. De C2 30+ onderdelen wer den alle wel in twee sets beslist. Bob Bijleveld en Ton Worm ver sloegen Erwin van Elburg en Luitzen Iwema, Nel Leeuwerik en Tjarda Voogel bleven Wil van Draanen en Mary Houtkamp de baas en met Van Draanen ver overde Bijleveld ook de titel in de mixed door Feike en Rob Bosson te kloppen. Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankQ Onno Guinau is bezig zijn eerste B-finale te winnen. foto loek zuyderduin leiderdorp gerrit-jan van geen tennismedewerker Het heeft vijf jaar en zes finales geduurd, voordat hij een eerste prijs in ontvangst kon nemen. In zijn zevende enkelspelfinale slaagde Onno Guinau er gisteren op De Munnik voor het eerst in om een BI-toer nooi op zijn naam te schrijven. De ontke tende Alphenaar duldde op weg naar zijn zege weinig tegenstand. Geen set stond hij af. In de finale gunde hij René van der Wilk een bijrol, zoals hij dat bij al z'n tegenstan ders afgelopen week deed. Van der Wilk werd met 6-2 6-4 afgeserveerd. Zes keer zette iemand hem op de laatste dag een voet dwars. Steeds was het of Jan- Willem Lugthart, of Mare Nagelkerken die Guinau naar de tweede plaats verwees. Na gelkerken. zijn voormalig teamgenoot bij TEAN, ondervond in de halve finale al dat Guinau 'op tik' was. Met 6-2 6-1 werd hij kansloos gelaten. In de eindstrijd deed Guinau dat nog eens dunnetjes over. Van der Wilk - in de halve finale schakelde hij Robbert-Paul Hartwijk uit (6-0 6-4) - leverde al gelijk zijn opslag in. Guinau begon scherp en sloeg uit alle hoeken zowel met zijn fore- als back hand winners. In de vijfde game brak de Unicummer opnieuw de opslag van Van der Wilk, zodat hij simpel naar 6-2 doorliep. Scherper De Casino-speler begon de tweede set scherper, liet zien dat hij ook wel een balle tje kan slaan en vooral veel gevoel in zijn slagen heeft. Nu duurde het tot de derde servicegame van Van der Wilk voordat Guinau weer het overwicht kreeg. Toen hij gelijk daarop weer brak en daardoor naar 5- 2 uitliep leek het meteen gedaan. Het duurde nog wat langer. De voor zijn laatste kans vechtende Van der Wilk ging opeens wereldballen slaan, terwijl Guinau licht verslapte. De Noordwijker brak terug, weerde vier matchpoints op zijn eigen op slag af en leek weer helemaal in de wed strijd te zitten. Zo ver liet Guinau het echter niet komen. Op zijn vijfde matchpoint maakte hij het karwei af. Een schitterend cross gespeelde backhand was door Van der Wilk niet meer te retourneren. Het luchtte Guinau zichtbaar op. Bethlehem De teamgenote van Guinau bij Unicum II, Marieke Bethlehem, eiste de titel bij de vrouwen in BI op. In een lang gevecht bleek ze over de meeste routine te beschikken, waarmee ze Carlijn Buis op de knieën kreeg: 2-66-1 6-3. Buis stoomt in tempovaart op naar de B- top. De Voorhoutse in Unicumse dienst, die vorig jaar het C-gebeuren naar haar hand zette door geen partij te verliezen, haalde in haar eerste jaar op de B-lijst meteen een fi nale. Daartoe had ze in de halve finale al In- grid Kruit - niet de eerste de beste - met 6-3 6-7 6-4 uitgeschakeld. In eerste instantie leek het erop dat ze het daarbij niet wilde laten zitten. Bethlehem had in de eerste set geen antwoord op de messcherpe groundstrokes van haar oppo nente. Bethlehem zou Bethlehem niet zijn als ze niet terug zou knokken. Door de bal len dieper tegen de baseline aan te slaan dwong ze Buis tot fouten. Buis zou ze veelvuldig blijven maken. Heel even in het begin van de derde set keerde het tij, maar dat was slechts van kor te duur. De 2-0 voorsprong kon Buis niet vasthouden, waama bij 3-3 voor de laatste keer een gelijke stand te zien was. Bethle hem kreeg de laatste drie games in haar schoot geworpen. Voor Buis restte nog een troostprijs. Later op de middag sloeg ze ge nadeloos toe in B2. Ruby Pennings kon slechts één game bemachtigen: 6-0 6-1. Van der Berg Martijn van der Berg klopte in een geheel Merenwijkse finale in Cl Wouterman Tong eren: 7-6 3-6 6-3. Het leverde hem zijn eer ste Cl-titel op. Van der Berg. die op weg naar de finale al een andere clubgenoot - Menno Seriier - klopte (6-4 6-2), moest diep gaan om Van Tongeren van zich af te schudden. Beide spelers gaven elkaar geen duimbreed toe. Van Tongeren, de nummer twee van de plaatsingslijst, beschikte over de kortste adem. Unicumse Heddy Boers had twee tie breaks nodig om de Rijnsburgse Barbara van der Gugten van zich af te schudden. Van de van oorsprong Koudekerkse mocht die finalewinst worden verwacht. Van der Gugten. winnares van hel DF.C2. presteerde daarentegen verrassend sterk in Leiderdorp.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19