Sport Westerhof vecht ontslag bij PSV aan Krajicek krijgt huiswerk mee 'Groeibriljantje' Carlijn Buis blijft verbazen Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankQ Inter-fans roepen om 9Berkam9 f ZATERDAG 12 JUNI 1993 21 Indurain kan zege nauwelijks ontgaan sestriere» Miguel Indurain kan de eindzege in de 76ste Ronde van Italië nauwelijks meer ontgaan. De Spaanse klassements aanvoerder won gisteren de 55 kilometer lange klimtijdrit naar Sestrière in 1.36.29. Claudio Chiappucci verloor meer dan vier Milan wil Vink als opvolger Rijkaard miiaan» AC Milan wil Marciano Vink aantrekken als de opvolger van Frank Rijkaard. Volgens zaakwaarnemer Rob Jansen ts er van vijf Italiaanse clubs belangstelling voor de 22-jarige Ajacied. Naast Milan zijn dat Napoli. Sampdoria, Genoa i Volleybalteam verspeelt voorsprong SEOuiHet Nederland^ mannenvolleybalteam heeft gisteren de eerste uitwedstrijd tegen Zuid-Korea, in poule B van de World League, met 2-3 verloren. De setstanden in Seoul waren 15-11 13-156-1516-14 15-10. Nederland liet in de vierde set zes matchpunten ongebruikt. Stan van Belkum naar EK waterpolo den haag» Stan van Belkum zal deel uitmaken van de Neder landse waterpoloploeg, die deze zomer meedoet aan de Europe se titelstrijd. Na het toernooi in Engeland zal de routinier een baan aanvaarden als apotheker op Aruba. Aanvankelijk was er sprake van dat de Leidenaar eerder naar de West zou vertrekken. Goud voor Sierag en Bakker op NK Amersfoort. Natasja Sierag en Fleur Bakker (beiden LZ) hebben gisteren op de openingsdag van het NK zwemmen bij de meisjes een gouden medaille behaald. Sierag won op de 400 m wissel slag (jaargang 1979) in een tijd van 5.16,43. Bakker was op de zelfde afstand de snelste in de jaargang 1975:5.12,43. Stephan van Iterson (1979) veroverde brons op de 1500 m vrije slag. Zijn tijd was 17.51,75. Softball Q Volgens Luigi Anasagasti van Z. J Alphians is softbal! een sport voor vrouwen èn mannen. „Wij watjes? Nonsens. Honkbal is niet eens sneller meer" Moederziel alleen 'zit Hans Westerhof in zijn woning in een sjieke Eindhovense buitenwijk. Op de tafel staat een halfvolle fles wijn. Op de grond ligt een plankje met daar op.een kaas, een kaasschaaf en een stuk worst. Echtgeno te Jeanette en de kinderen zijn de deur uit. De ex-trainer van PSV maakt een ontredderde indruk. Hij blikt met wijd opengesperde ogen vol onbegrip de grote boze we reld in. „Ik heb dit ook nog niet eerder meegemaakt", zegt hij en hij glimlacht flauwtjes. lijkt me op dit moment sowieso niet verstandig om commentaar te geven", oordeelt hij. Zijn adviseur heeft hem aan geraden tegen de media zijn mond te houden. Westerhof ex cuseert zich daarvoor, staat op en maakt duidelijk het liefst met rust gelaten te willen worden. De pijn van het ontslag moet eerst verwerkt worden. „Daarna wil ik misschien wel praten." Eerder die dag hadden PSV- voorzitter Jacques Ruts. vice- voorzitter Frits Schuitema en manager Kees Ploegsma Wes- terhof duidelijk gemaakt dat volgend seizoen geen plaats meer voor hem was bij PSV. Als een donderslag bij heldere he mel kan de tijding niet zijn aan gekomen. Vorige week zaterdag had de coach ook al een langdurig en indringend gesprek gehad met Ruts. „Maar toen hebben we niet over ontslag gesproken", zegt Westerhof, die na zijn on derhoud met Ruts in gezelschap van zijn vrouw naar de Arden gpd-verslaggever Hans Westerhof dacht dat zijn droom in vervulling ging toen PSV hem vorig jaar zomer als opvolger van Bobby Robson aanstelde. Hij vergiste zich. Zijn verblijf in Eindhoven werd een nachtmerrie. Gistermiddag ver telde voorzitter Jacques Ruts van PSV hem dat hij was ontsla gen. „Ik ben het er niet mee eens. Ik had willen doorgaan en mijn werk bij PSV af willen ma ken", zegt Westerhof, wiens contract met de onttroonde landskampioen nog tot medio 1994 doorliep. De 44-jarige Achterhoeker verklaart zijn ontslag ook aan te zullen vechten. „Het heet vaak zo mooi dat beide partijen in goed overleg uit elkaar zijn ge gaan, maar daarvan is in dit ge val geen sprake." Meer dan een fikse afkoopsom zit er voor Westerhof evenwel niet in. Hij weigert daaromtrent nadere mededelingen te doen. „Het Hans Westerhof: „Ik had willen doorgaan en mijn werk bij PSV af willen maken." nen vertrok voor een korte fiets vakantie. Gistermorgen keerden zij daarvan terug. In een in allerijl belegde pers conferentie in het Philipssta- dion liet Ruts weten dat PSV met Westerhof heeft gebroken vanwege de tegenvallende re sultaten in het afgelopen sei zoen. PSV blameerde zich in de Champions League, werd in het KNVB-bekertoernooi door de eerste-divisieclub SC Heeren- veen te kijk gezet en zag tot overmaat van ramp Feyenoord op de laatste speeldag van de competitie met de landstitel aan de haal gaan. PSV wil na de rampzalig ver lopen voetbaljaargang 1992- FOTO ARCHIEF 1993 kennelijk volledig schoon schip maken. Eén dag voordat Westerhof de laan werd uitge stuurd, was Frank Arnesen al op non-actief gesteld. Scherpe kri tiek in het weekblad Elsevier kostte de Deen de kop. Ruts: „Het vertrek van Westerhof en Arnesen houdt geen verband met elkaar. Wij hebben onze beslissing om met Westerhof te breken genomen na evaluatie van het seizoen." PSV bevindt zich volgens Ruts op een hellend vlak. „En dan moet je als bestuur proberen om dusdanige maatregelen te treffen dat de weg omhoog weer gevonden kan worden. Omdat wij nog in de race waren voor de titel hebben wij aanvankelijk gezegd dat Westerhof niet ter discussie stond." De opvolger van Hans YVes- terhof moet iemand zijn die de knoet hanteert, vindt Ruts. „Wij zullen", zegt hij, „in de toe komst een hoge prioriteit stellen aan de discipline. Er zal meer discipline moeten komen bin nen héél PSV." Aad de Mos is kandidaat nummer één om de technische touwtjes van Westerhof over te nemen. De vroegere trainer van Ajax. KV Mechelen en An- derlecht voelt er ook veel voor in Eindhoven aan de slag te gaan, maar hij ontkent al met een vertegenwoordiger van PSV te hebben gesproken. „Ik heb", laat De Mos telefonisch weten, „op Teletekst gezien dat Wes terhof ontslagen is. Meer weet ik er niet van. PSV interesseert me wel." Jacques Ruts wil geen nadere mededelingen doen omtrent de opvolging van Westerhof. „Wij zijn ons aan het oriënteren", is het enige dat hij daarover kwijt wil. SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Wally Masur is de dertig net ge passeerd. Hij zou zich zo lang zamerhand op mogen maken voor het afbouwen van zijn ten niscarrière. Maar in plaats van herfst is het lente in het hoofd van de Australiër. Hij zit al twaalf jaar in het profcircuit maar bereikte nog nooit de po sitie die hij nu bekleedt, num mer 23. „En ik voel dat ik nog beter kan", zegt hij vastbera den. Richard Krajicek ondervond gisteren op het grastoemooi van Rosmalen aan den lijve wat het is om deze laatbloeier te ont moeten. De 21-jarige Hagenaar werd door Masur in de kwartfi nale uitgeschakeld en kon wei nig afdingen op de nederlaag in twee sets (6-3, 7-6). Na een ze nuwslopende en lange tie-break (16-14) gaf Krajicek zich pas ge wonnen, maar het deed niets af aan de dik verdiende zege van Masur. Masur werd geboren in Enge land (Southampton) als zoon van een Oostenrijkse vader en een Australische moeder. Hij bewoog zich al die jaren vrij anoniem door het wereldje. Al tijd was hij op de wereldrang lijst terug te vinden rond de 40ste of 50ste plaats. Zo nu en dan trad hij uit de schaduw. In 1987 bijvoorbeeld toen hij na een vijfsetszege tegen Boris Becker de laatste vier bereikte op de Australian Open. Hen jaar later baarde hij opnieuw opzien door op Wimbledon lohn McEnroe af te serveren in de tweede ronde. Maar daarna ging het weer gewoon zijn gan getje en belandde hij weer in de vergetelheid, mede doordat hij zijn duim brak. Maar nu lijkt de tijd van de immers bescheiden en sympa thieke 'Aussie' aangebroken Hij vond een nieuwe coach (Gavin Hopper) en begon aan zijn tweede jeugd. Vorig jaar al be wees hij nog lang niet uitgeteld te zijn en nu klopt hij aan de déur van de top twintig. Vijf hal ve-finaleplaatsen dit jaar (Mi laan, Stuttgart, Tokio. Coral Springs en nu dus Rosmalen) bewijzen dat er rekening moet worden gehouden met Wally Masur. „Ik wil nu bij de beste twintig komen en dat moet lukken. Nog nooit voelde ik me fysiek zo lek ker en nog nooit was ik zo ge motiveerd". aldus Masur. die zegt te voelen dat hij Rosmalen deze week kan winnen. Hij moet dan vandaag afrekenen met Malivai Washington. De andere halve finale ga.it tussen Arnaud Boetsch en Alexander Volkov. Als Masur Brabant verlaat wil SCHAKEN VOLLEYBAL sra hij op Wimbledon gaan stunten. „Hoewel het gras mij ligt. ben ik daar nooit verder gekomen dan de vierde ronde. Dat moet ik eens doorbreken Gezien het spel dat de routi nier tegen Krajicek liet zien, moet hij in staat zijn tot een ^"^Hoekserr nieuw hoogtepunt aan Church i nqboer en v Road. Hij demonstreerde er al Wiei 3 1/2, 4 bijna klaar voor te zijn en dat p,ket en van Wi kon van Krajicek moeilijk wor- den gezegd. Waar de Australiër TENNIS messcherpe returns sloeg, lag juist op dat onderdeel de zwak te van het Haagse service-ka non. In feite lag hierin het ver schil tussen overwinning en ne derlaagopgesloten. Masur gaf les in retourneren. „Ik retourneerde zwakker dan hij", erkende Krajicek. „Ik heb genoeg kansen gehad, maar deed er niets mee." Masur be vestigde dat de service-returns het onderscheid bepaalden. „Richard had er moeite mee. maar ik vind deze banen geen echte graadmeter om nu te con cluderen dat hij een neb is met een zwakke return." Toch was het voor 'de Kraai' duidelijk dat hij voor Wimble don nog heel wat huiswerk heeft te maken op dit gebied. Steeds maar weer wordt Kraji cek in verband gebracht met zijn beestachtige service. Maar zonder een fatsoenlijke en de gelijke return komt hij straks bij The Championships snel in de problemen. Hij hoeft niet te kunnen retourneren als de ab solute specialist Andre Agassi, maar beter dan nu moet het ze ker worden. Het komt aan op reflexen, concentratie en het ac cepteren van plotseling weg springende ballen waardoor een return in de tribune kan belan den. Dat laatste werd door bondscoach Stanley Franker onlangs omgedoopt in 'mentale tolerantie' en die is bij Krajicek vaak afwezig. Retourneren op gras is geven en nemen, alles of niets spelen. Krajicek moest gisteren alle reserves aanspreken om in de wedstrijd te blijven. Het moet gezegd dat hij op het belangrijk ste moment zijn beste tennis liet zien. In de tiebreak van de tweede set sloeg hij maar liefst vier matchpoints weg met de ene ace na de andere. Bij een 15-14 voorsprong voor Masur, die een eerste service uitsloeg, nam de Nederlander alle risico's met een forehand. De bal belandde een meter bui ten de lijn. Daarmee kwam een einde aan de langste tiebreak die dit seizoen in het enkelspel werd gespeeld. Krajicek mag vanaf vandaag gaan studeren op zijn return Het examen be gint op 21 juni in Londen. K MANNEN Vijfde ronde: V Van Wely 10. Ni|boer 12, Riemersma Sosonko Groep A Karlsruhe: Duit! land 3-2 (15-11 13-15 6-15 16-14 15- WIELRENNEN Argent m (Ita) Algemeen klassement: 1 Indurain 89.50 20. 2 Oegroemov 1 34, 3 Chiap pucci 5 33 4 Lell.5 41,5 Tonkov 7 14 RONDE VAN LUXEMBURG Tweede etap pe, Beckerich-Bertrange: 1 Sciandri (Ita) 209 km m 5 33 06 (gem 37,6 km/u). 2 LudMig Dui3.*Cipollmi (Ita) Algemeen klassement 1 Soandri 10 13 21. 2 Van Hooydonck (Bel) 0 14. 3 EllitltalO 19 ZEILEN OOIT KIEST U VOOR MOOIST CIRCUIT IN CIJFERS 6-2. 0. Guinau - M. Smit 6-4 6-2, R. van der Wilk - M. Lolling 6-2 6-2, R.P. hartwi|k - M. Visser 3-6 6-3 6-3. DEB1: C. Buis - C. Witteman 6-3 2-6 6-2 °6nf GDC van Bijsterveldt - Zwerver/J Bolten 6-3 1-6 6-4 Mattke 6-2 6-4. DEC, halve finale: N Derks - L. van der Heiden 6-3 7-6, C Berg - E, Westdi|k 7-5 6-2. HEC 30+, kwartfina le: J. van Delft - P. van der Berg 6-1 6-2, Parleviiet - Melissen 6-2 7-6. HDC 30+, kwartfinale: Heuvink/ Van Drest Mooye WOUBRUGGE 35+ HDC1: Hammmg/ Wessehng Marnoen 6-2 6-4. HDC2: Van ger - Hendriksen/de Fc|k 6-4 6 1DDC2: Van Bee^en Zondero LEIDERDORP GERRIT-JAN VAN GEEN TENNISMEDEWERKER Carlijn Buis doet weer van zich spreken. Gisteren bereikte ze op de Munnik in BI de halve en in B2 de kwartfinale. Haar over winning (6-2 6-4) op Tammera Canter Visscher - hoewel eerste geplaatst - was niet eens zo op vallend. Met de driesetszege op Claudia Witteman (6-3 2-6 6-2) bewees ze dat ze in BI haar mannetje staat. Witteman is er een die 'er bijhoort' en als je die relatief makkelijk opzij zet, be wijs je dat er met je rekening dient te worden gehouden. Waar het schip gaat stranden is onduidelijk, maar morgen volgt de echte krachtproef. Dan is de als eerste geplaatste Ingrid Kruit de opponente en dat is andere koek. Met Buis echter weet je het nooit. Het 'groeibril jantje' blijft verbazen. Wie niet verbaasde was Ma rieke Bethlehem. De Unicumse bewees gisteren in duidelijke cijfers dat ze onterecht niet ge plaatst was. Van Judith Ver- struikelde voortijdig. Bij de hoeff, de papieren nummer mannen in BI ging Marco Vis- twee, liet ze weinig heel. De ser tenonder tegen het eeuwige speelster van Zee en Duin holde talent Robbert-Paul Hartwijk. achter de feiten aan en kreeg Het duel tussen de Unicum met 6-2 6-3 billekoek. mers ging over drie sets (3-6 6-3 Een andere echte favoriet 6-3). De jongste van de twee be- Uitbreiding tennisstadion Malieveld Het stadion op het Haagse Malieveld waar in juli de Davis Cup wedstrijd Nederland - Zweden plaatsheeft, wordt met 2000 plaat sen uitgebreid. De door de Davis Cup-koorts overrompelde tennis- bond heeft gisteren deze beslissing genomen. Het duel in de kwartfinale was weken geleden al uitverkocht. Door de uitbreiding zal het te bouwen stadionnetje op 16, 17 en 18 juli 12.100 toe schouwers kunnen herbergen. reikte de halve finale. Hartwijk (17) bokst al een paar jaar tegen het predikaat talent op dat hem jaren geleden werd opgeplakt. Misschien gaat hij dit jaar ein delijk de definitieve doorbraak naar de B-top in het district be werkstelligen. Onno Guinau en Mare Nagel- kerekn treffen elkaar zoals ver wacht morgen in de halve fina le. Beiden wonnen met exact dezelfde cijfers (6-4 6-2) van respectievelijk Harold van Schie en Marco Smit. KLTV Op de voorlaatste dag van het open toernooi van KLTV zijn twee finalisten bekend. Bij de vrouwen in C speelden de lijst aanvoerders Cindy Berg en Ni cotine Derks zich via respectie velijk Els Westdijk (7-5 6-2) en Loes van der Heiden (6-3 7-6) naar de eindstrijd. Voor de ove rige onderdelen móeten er op zaterdag nog halve finales wor den afgewerkt. 'Mi agura di dare mestesso alla grande squadra del Inter e sui tifosi...' Applaus. Het was maar eeh zinnetje. Wim Jonk had er de hele ochtend op geoefend. Ieder woord zou zichzelf terug betalen. De twee Ajacieden moesten vooral een goede in druk maken op Milaan, op In- ter. '...grande squadra del In- ter...' In de roos. De Italiaanse pers klapte. £n nog eens toen Dennis Bergkamp twee simpele woordjes de zaal in slingerde: 'Molto bené. Milaan kraaide van plezier bij de perspresena- tie van Inters nieuwste voetbal sterren. Het eerste doelpunt was gescoord. 's Morgens voor negenen hadden de eerste tifosi zich voor het hek gemeld. Tegen twaalven was het groepje sup porters uitgegroeid tot een klein leger. 'Dénnies Berkam' werd bezongen, bejubeld. Niemand riep om Wim Jonk. Het bleef bij 'Berkam'. Alsof de Volendam- mer er bij de grootste transfer uit de Nederlandse geschiede nis gratis werd bijgedaan. Jonk (26) en Bergkamp (24) zijn onafscheidelijk. Bergkamp voelde al heel snel aan dat hij het moederziel alleen in Milaan niet zou klaren. Ze wonen straks, naast elkaar, aan het Co- mo-meer. Beiden hebben voor drie jaar getekend. Trouwen Wim Jonk en Dennis Bergkamp maakten een goede eerste indruk tijdens de presentatie aan de Italiaanse pers en de uitzinnige supporters. foto EPA doen ze ook, maar dan nog 'los' van elkaar. Op de 16de en de 18de juni. Het schema voor het bezoek aan Milaan van de twee Hollan ders was strak. Direct na de in terland tegen de Noren, woens dagavond, stapten Bergkamp en Jonk met natte haren in het privé-vliegtuig. Een paar uur slaap en om acht uur begon er de meest ongebruikelijke werk dag die de voetballers ooit heb ben gekend. Een tien uur du rend bezoek aan vier klinieken. Een medisch onderzoek waarbij volgens lonk alleen zijn dikke teen niet werd bekeken. Een korte nacht later gingen de plichtplegingen onverdroten en in hetzelfde tempo door. Een handdruk van onduidelijke offi cials, op de foto met de dochter van wie-het-weet-mag-het-zeg- gen, handtekeningen. De gefor ceerde glimlach is in anderhalve dag bijna geprogrammeerd. Inter Milan moet weer kam pioen worden. Daar moet 'Wie me Jonké, maar vooral 'Dénnies Berkam' voor zorgen. De druk zal groot zijn. Daarom blijft Rob lansen ook in de toekomst over de 'Interisti' waken. Vanaf 12 ju li, als 'Wieme Jonké en 'Dénnies Berkam' zich definitief in Mi laan moeten melden, zal die za kelijke, maar vooral geestelijke bijstand hard nodig zijn. Voor een carrière zonder leven.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21