'We zijn per ongeluk kampioen geworden' Jeroen Vink kan veel meer dan hij laat zien Noorse kranten zien gelijkspel als winst Sport Indurain slaat aanval af Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 Rabobank (9 VRIJDAG 11 JUN11993 21 CHEF AD VAN KAAM PLV -CHEF AO0 ONDERWATER. 071-1614A6 ProfessorRaboen houdt zich staande bij Holland Wim Rijsbergen vonden ze niet goed genoeg. Lex Schoenmaker werd terzijde geschoven en ook Henk ten Cate (volgend seizoen Go Ahead Eagles) voldeed niet. Stuk voor stuk mannen van naam en met het hoogste trainersdiploma op zak, maar ze moesten het allemaal afleggen tegen Melbi Raboen. Niemand bij de Utrechtse voetbalclub Holland had ooit van de Hagenaar gehoord. 'Via via' werd het bestuur de afgelopen zomer getipt om in de vacature van de plotseling naar Feyenoord vertrok ken Wim van Hanegem te voorzien. Praeses Nico van Slegtenhorst aarzelde, maar vond de geloofsbrieven van Raboen de moeite waard om de ex-oefenmeester van Quick Boys, Wilhelmus, UVS, LFC, LDWS en nog-een-he- le-trits voor een gesprekje uit te nodigen. Raboen slaagde met vlag en en wimpel voor de test. Melbi Raboen: „Ik doe nooit concessies." FOTO ARCHIEF LEIDEN ROB ONDERWATER Voorzitter Van Slegtenhorst ontrafelt het geheim. „Zijn vak kennis bleek ongebreideld. Ons gevoel zei: dit is hem. Hij vroeg door de telefoon niet eens waar ons compex lag. Dat wist hij ge woon. Hij bleek Holland door en door te kennen. Tot in de kleinste details. De hoofdklasse heeft geen geheimen voor Mel bi. Noem een willekeurige club en hij noemt zo de drie gevaar lijkste spelers." Inmiddels gaat hij bij Holland als de professor door het leven. Begrijpelijk dat Raboen in de Domstad op handen wordt ge dragen, want ook daar grossiert Mei in prijzen. Na de afdelings titel van de hoofdklasse A en de algehele zondagtitel, wacht in de komende twee weken de strijd om het algehele kam pioenschap. Tegen Katwijk dus. Morgen is in Utrecht (om 18.30) de eerste confrontatie; op 19 ju ni valt op De Krom (om 15.00 uur) de beslissing. Arbeiders Holland dus. „Een typische ar beidersclub," volgens 'maestro' Raboen zelf. Een club waar het wemelt van de oud-profvoetbal lers, zoals Frans Adelaar, Gert Kruys, Gert van Hanegem (de zoon van) en Etienne Kelders (hij speelt komend seizoen weer voor FC Utrecht), om er maar eens paar te noemen. Het is een publiek geheim dat er bij Hol land stevig met de flappen wordt gezwaaid. Voorzitter Van Slegtenhorst doet daar niet moeilijk over: „We hebben geen boter op ons hoofd. Wie in het amateurvoetbal blijk geeft van ambities, moet niet roomser zijn dan de Paus. Daar hebben wij zelf nooit geheimzinnig over gedaan." Mercedes Paul Bahlmann, trainer van Al- phense Boys en dit seizoen een geduchte concurrent van de la tere kampioen, vindt de aanpak bij Holland „maar niks". „Er staan allemaal dikke Mercedes- sen langs de kant. Nou, dan weet je het wel. Een paar jon gens van ons zagen bij de uit wedstrijd dat de winstpremie in de kantine werd uitbetaald. Een kwartier later waren de spelers allemaal weg, was de kantine helemaal leeg. Dat is toch te gek om los te lopen, amateurvoetbal in zo'n sfeer." De aandacht van de club is volgens Bahlmann volledig ge richt op het eerste elftal. „Maar daar lopen dan ook wel een stel kanjers in. Etienne Kelders bij voorbeeld, de linkerspits en ook Ricky Testalamuta, dat is een heel handige jongen. Toch schat ik Katwijk ais ploeg hoger in. Holland moet het hebben van de individuele kwaliteiten." Counters Wat nog maar eens bleek in het duel met Quick '20. Holland werd overklast door de kam pioen van IB, maar door twee succesvol uitgevoerde counters streek de ploeg van Raboen uit eindelijk de winst op. Bahl mann: „Ze gokken op de coun ter. En het moet gezegd, het is een levensgevaarlijk wapen van die ploeg." Het succes van Holland ver baast Melbi Raboen nog het meest. „Het kampioenschap hebben we per ongeluk ge haald", zegt hij. Per ongeluk? „Jazeker, want kwaliteit of niet, we zijn tenslotte een debutant op dit niveau." Het is inderdaad snel gegaan met Holland. Zeven seizoenen geleden bivakkeerde de club nog anoniem in de der de klasse. Toen sloeg een aantal vrienden van Holland de han den ineen en regen de succes sen zich plotseling aaneen. Na een onderbreking van vier jaar in de eerste klasse, bereikte Hol land vorig jaar Het Grote Doel. Maar de club wilde meer. Wim van Hanegem werd ge paaid om de van kwaliteit uit puilende ploeg naar de titel in de hoofdldasse te leiden, maar Feyenoord lokte De Kromme naar de kuip. En derhalve mocht Raboen het werk afma ken. Hij wordt alom gewaar deerd, zelfs door Gert van Hanegem. „Ik dacht eerst dat hij teerde op de inspanningen van mijn vader, maar ik moet nu toch zeggen dat Raboen wel degelijk een aandeel heeft in de successen van deze club." Vulkaan Raboen wordt, zoals dat meestal gaat bij succes in de voetballerij, van alle kanten op zijn schouder geslagen. Hij be schouwt het trainen bij Holland niet als gemakkelijk. „Ik werk op een vulkaanliet hij zich in een eerder stadium ontvallen. Paul Bahlmann: „Ik weet nog goed dat spelers van Holland zeiden dat het maar goed was dat van Alphense Boys was ge wonnen. Dat anders de bom was gebarsten." Hoe dan ook: Melbi Raboen houdt zich in de Utrechtse slan genkuil staande. „Ga er maar eens aan staan om zeventien gelijkwaardige voetballers koest te houden. Er kunnen er maar elf spelen en twee op de bank zitten. Bij een nederlaag gaat de bank zich roeren." Raboen was ook bij Holland niet te beroerd om gevestigde namen als Gert Kruys op de bank te zetten. „Ie weet toch hoe ik in elkaar steek. Ik doe nooit concessies. Ik ken geen namen, wel mensen en als die mensen in vorm zijn dan spelen ze. Zo niet, dan komen ze naast me zitten op de bank." Quick Boys Die aanpak levert Melbi Raboen (46) al meer dan 20 jaar succes op. En soms ook een aanvaring, zoals drie jaar geleden bij Quick Boys. Raboen kijkt reikhalzend uit naar een terugkeer in de kustplaats. De w Katwijk heeft geen enkel geheim voor hem. „Het wordt een botsing van twee speelstijlen. Katwijk speelt een beetje Engels met lange ballen en wij houden het kort. Dat wordt nog leuk." OSLO/FOXBORO ANP/RTR/AFP De Noorse kranten waren giste ren alle positief in de commen taren op de wedstrijd Neder land - Noorwegen van woens dagavond. Het gelijke spel van 0-0 wordt algemeen gezien als een overwinning. Verdens Gang kopt: 'Wij ver liezen nooit' maar zwakt dat meteen af met dat is natuurlijk onzin. Noorwegen stond een paar maal op de rand van een knock out. Het elftal kon nog maar nauwelijks staan toen het feestvieren begon'. Dagbladet: 'De helden won nen met 0-0. De Drillos gaan naar de Verenigde Staten met sterke benen, slimme koppen, warme harten en hun zaldcen gevuld met geluk'. Arbeiderbladet heeft het in de kop van het verslag over de 'be schermengel'. Het blad schrijft verder: 'Het is niet alleen de goede God, die deze kleine man (Drillo) helpt. Hij helpt zichzelf het meest. Zijn wetenschappe lijke methoden hebben nieuwe helden geschapen voor Noor wegen'. Aftenposten schrijft over een 'Gouden punt'. De krant heeft het over de pech van het Neder- FOSSANO ANP Miguel Indurain is vandaag met een gerust gevoel en een be hoorlijke voorsprong begonnen aan de klimtijdrit over 55 kilo meter naar Sestrière. De Spaan se leider in de Ronde van Italië sloeg gisteren een vroege aanval van zijn concurrenten Pjotr Oegroemov en Claudio Chiap- pucci af. met behulp van zijn ploeg en de assistentie van de renners van Jan Gisbers. De vluchters werden snel achterhaald, waarna Adriano Baffi bij de massasprint in Fos- sano zijn kwaliteiten andermaal mocht laten zien. Voor de derde keer al met succes deze Giro. Hij heroverde daarmee tevens de paarse trui als leider van het puntenklassement. Op het enige klimmetje van de bijna 150 kilometer lange rit van Sampeyre naar Fossano ging Chiappucci nog maar weer lands elftal. De verslaggever '.Als ik nu voor een Nederlandse krant moest schrijven, zou ik het hebben over de onrecht vaardigheid in het voetbal'. Graham Taylor is bijna alleen op de voetbalwereld. Terwijl de Britse pers de aanval op zijn po sitie heeft verhevigd na de ne derlaag (0-2) tegen de Verenig de Staten, is de manager zelf vastbeslotener dan ooit het kar wei met Engeland af te maken. „Ik kan me niet slechter voe len dan ik nu doe", gaf hij in Foxboro toe. „Ik kan me best voorstellen hoe de mensen thuis zich voelen. Maar ik denk niet dat ze enig idee hebben hoe ik eraan toe ben. Het is een zware strijd voor mij, maar ik heb geleerd te strijden." Het is onwaarschijnlijk dat in zake Taylor een bondsbeslissing te verwachten is voor de terug keer naar Engeland. De Britten, tegenstander van Nederland in de aanloop naar het WK en vo rige week onderuit gegaan te gen Noorwegen, spelen nog te gen Brazilië en Duitsland. Bondsvoorzitter Millichip zei gisteren wel: „Blijkbaar is het ten praten." eens in de aanval. Hij kreeg de Let Oegroemov, tweede in het klassement, in het wiel. In de af daling kregen ze gezelschap van de Rus Konitsjev, de Tsjech Svo- rada en de Italiaan Colag. Na 32 kilometer was de voorsprong van het vijftal opgelopen tot an derhalve minuut. Op dat moment realiseerde Indurain zich dat er sprake was van een serieuze aanval op zijn rose trui. De Spanjaard verza melde zijn manschappen voor de achtervolging en een kwar tier later was het al gedaan met de vluchtpoging. Maximillian Sciandri heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Luxemburg gewon nen. De Italiaan, lid van de Mo- torola-ploeg, versloeg in Dip- pach na een rit over 182 kilome ter vanaf Luxemburg de Belg Edwig van Hooydonck uit de ploeg Raas. Alberto Elli Finishte als derde op drie seconden. CIRCUIT IN CIJFERS ir Berg - J Rothbarth 6-0 6-2. DEC1: E Gerrese - P. Groenewegen 6- 2 6-1. DEC2: Van Kapel - Klein 7-5 6-4. DDC: Gerrese/ Van der Hoeve - Chrispijn/ Huygen 6-2 6-2. Dekker/ Dekker - Cornelis- se/Van Veen 7-5 6-2 HDC: Boers/ van der Eyk - Gerrese/ Scheers 6-2 6-2. Beyen/ Van der Doe - Den Hartog/ Den Hartog 6-3 6-2, Seriier/ Van Tongeren - Smaal/ Stut 6-4 6- Roodenburg 6-3 6-7 6-2. Schre ivijk/ Weyens 6-3 6-2. Leunissen - Ten Hc GDC2: Jansen/Log De Bok/ Berger 6-2 6-1. Bruns/ Bru Pennenburg/ Que 7-56-1. KLTV DEC: E Westdijk - K. van der Zon 3-6 6-2 6-1. HEC-. K Korenhof - J. Plugge 6-2 4-6 7-6, J. van delft - D. de Roo 2-6 6-4 6-2. A Turk M van Leeuwen 6-3 6-4 DDC: Hollander/ Guyt - Ravensberger/ V i der Zon/ Reynders 7-6 GDC - Plugge/ Van der Berg: 6-4 5-3. HDC 30+: Mens/ Van der Berg - Paauw/ De Pater 6-3 6-2, BauwLugthart - Kraska/ Hoek 6- 3 6-4. GDC 30+: Heuvink/ Borsie - Paauw/ Van der Heiden 7-6 6-1. Mans/ Mans - Bos/ Kulk 6-4 7-6, Duyn/ Van Beelen - Mens/Van der berg 6-0 6-3. Franker heeft ploeg rond HILVERSUM «ANP Bondscoach Stanley Franker heeft Brenda Schultz, Stephanie Rottier, Miriam Oremans en Manon Bollegraf aangewezen voor het toernooi om de Fede ration Cup. Kristie Boogert is re- Dit toernooi wordt tussen 19 en 25 juli voor de voorlaatste maal in Frankfurt gehouden volgens de oude formule, waar in de Finalisten vijf partijen in een week spelen. Na 1994 wordt voor de Federation Cup het sys teem van de Davis Cup bij de mannen, met uit- en thuiswed strijden, gehanteerd. De acht beste landen komen in de we- reldgroep. Daaronder komt een zogenaamde groep 1 met even eens acht landen. De rest wordt ingedeeld in regionale zones. SPORTAGENDA BETAALD VOETBAL KNVB-AMATEURS HONKBAL SCHOONSPRINGEN SNOOKER SOFTBAL TENNIS ZWEMMEN NK m Ammfoort Het wachten is op die ene 'grote' overwinning TENNISMEDEWERKER Eric Bolten is normaal gespro ken een lastig baasje voor me nig B-speler. De Unicummer speelt een beetje onorthodox tennis in een markante stijl die hij zelf heeft uitgevonden. De tegenstander een beetje gek maken met de meest onver wachte ballen en toeslaan op het moment dat het de oppo nent te veel wordt. Gisteren evenwel was hij op De Munnik niet in zijn beste doen waardoor Jeroen Vink simpel de zege kon grijpen: 6-2 6-4. Bolten was gisteren zelf de eerste om het te onderkennen. Gebrek aan uren op de baan noopte hem zijn speelstijl té wijzigen. „Ik kon niet achterin blijven hangen tegen hem. Dan krijg ik alles om mijn oren. Ik moest service-volley spelen", aldus Bolten. Hij heeft het geweien. Afwij ken van zijn speelstijl kan alleen als zijn service goed loopt. Dan kan hij de baseline verlaten. Dubbele fouten De Unicummer was onvast van achteruit. Zijn service liet hem tegelijkertijd ook in de steek. Met de intentie druk uit te oefe nen op zijn eigen opslag sloeg hij nogal wat dubbele fouten. Zijn laatste zelfs op matchpoint. En dat maakte het Vink een stuk eenvoudiger. Want ook hij stak niet in goede vorm. De sti list uit Hillegom, wiens spel een beetje op die van Pete Sampras lijkt, had zelf de nodige moeite de ballen in te houden. In de eerste set leek het daar nog niet op. Vink was heer en meester en buitte zijn sterke fo rehand uit. Een vroege break bracht hem op 4-1, de volgende bracht hem de setwinst (6-2). Bolten sloeg evenwel terug. Concentratieverlies bij Vink kostte hem zijn eerste opslag, zodat Bolten al snel comfortabel met 3-1 aan de leiding ging. Et telijke dubbele fouten van Bol ten brachten Vink weer op gelij ke hoogte zodat de Hillegom- mer zijn spel weer hervond en redelijk simpel naar de overwin ning doorliep. Vink werd dan ook de terech te winnaar en er zit nog wel meer in. Het wachten voor hem is alleen op die ene 'grote' zege die hem in een halve of hele Fi nale brengt. Dan breekt hij na melijk echt door en kan hij uit groeien tot een gerenommerde B-topper in het district. Hillegom En dat zal zijn club ook goed doen. Vink speelt in het tweede van Hillegom in de derde klasse en er gaapt nogal een gat tussen het eerste, dat in de eerste klas- se acteert, en het reserveteam. Na het wegvallen van Marcel Vink kon die opengevallen plek in het vlaggeschip niet worden opgevuld door eigen spelers en moest Tom Bulters worden aangetrokken. Samen met team- en leeftijdgenoot Bartel Swart werkt Vink daar echter wel naar toe. Want hij kan nog veel beter dan hij gisteren liet zien. Met zijn lengte - ruim 1.90 meter - moet hij in staat zijn om meer uit zijn eigen service te halen. Het komt nog te vaak voor dat hij de ballen te laag raakt en zo doende zijn opslag te weinig laat renderen. Hij weet het zelf maar al te goed. Zijn verwachte tegenstan der - de als tweede geplaatste René van der Wilk - staat nog een zware kwartfinale te wach ten. Pennings Was er weinig vuurwerk te bele ven bij de heren in B, de dames deden aan klantenbinding. Ruby Pennings en Yvonne Schoordijk vochten in B2 een robbertje van dik twee en een half uur uit. Pennings was dege ne met de langste adem. De dertienjarige Noordwijkerhout- se, uitkomend voor Hillegom, moest diepgaan om Schoordijk van zich af te schudden. De cijfers (4-6 6-0 6-3) doen vermoeden dat het om een uit eindelijk simpele zege ging, maar niets is minder waar. Bei de speelsters creëerden genoeg kansen om het overwicht naar zich toe te trekken. Bijna alle games in de beslissende set werden pas na een aantal ma len voor- en nadeel binnenge haald. Rennings bleek de taaiste speelster.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21