'Merenwijkdag' op banen De Munnik ALFA 155 Siemerink weer te wisselvallig KLTV: de stijgende lijn is er HET NIEUWE VERMOGEN Sport DONDERDAG 10 JUN11993 25 -CHEF ROB ONDERWATER. 0 CIRCUIT IN CIJFERS 6-3, O. Schoordijk - M Brand 2-6 6-4 6-4 DEB2: Y. Schoordijk - D. Brouwer 6-4 6-4 HEC1: P. Roggeveen - J. Zandbergen 6-1 4-6 6-2. W. van Tongeren - E P van Wee- ren 6-4 6-4. DEC1: M van Bijsterveldt - W Damen. M. van der Gugten - G. Kok 6-2 6- 2. HEC2: N. Dofferhoff - R de Vos 7-5 6- 3. D. Brunsveld - B. Bekkering 6-0 6-0. J Zandbergen - A. Stadt 6-4 6-2. G. Bakker - HEC: A. Turk - M Volwater 6-4 4-6 6-0. C. Kooman - D DEC.- L. van der van der Doe 6-4 6-4. Steentjes - Van As 6- WOUBRUGGE 35+ DDC1: Klein/Outsho Veerkamp 6-7 7-6 7 Schlette - De Feyter/ van der Voort 6-4 1-6 6-4, Van Druten/ Knijnenburg - Van der Broek/ Jong-a-ta. 7-5 6-7 6-2. DDC2: Fi ller/ Winthorst - Brokken/ Koopman 6-4 7- 6. GDC2: Van der Meer/ Bakker - Van Waal wijk/ Mooij Wilten 6-7 6-3 6-4. I. van Leeuwen 6-3 6-4. n der Gugten - R. 30+: 6-2 6-1, Mens/ Van der Berg - Pronk/ Gij- ROSMALEN ROB V Jan Siemerink had gisteren na zijn nederlaag tegen Amaud Boetsch amper de baan verla ten, toen de speaker Richard Krajicek aankondigde. Opeens hing er spanning in de lucht bo ven het centre-court van Ros malen. Met name de driedui zend schoolkinderen gingen er eens goed voor zitten. Op het moment dat hun idool in 'trai- ningskloffie' de baan betrad, gingen zij massaal uit hun.dak en scandeerden 'Richard, Rj- chard'. Krajicek werd er zo waar een tikje verlegen van. Over charisma gesproken. De 21-jarige Hagenaar kreeg zon der te spelen de kinderen op de banken, waar Siemerink dat in zijn partij tegen Boetsch niet lukte. Richard Krajicek bedank te de jeugd voor het enthousias me. Hij sloeg zes ballen met daarop zijn handtekening in het publiek en beantwoordde nog wat vragen met de microfoon in zijn handen. Het solo-optreden duurde slechts vier minuten, maar de kinderen die tegen ge reduceerd tarief massaal naar Brabant waren gekomen, be leefden de dag van hun leven. Krajicek schermt zich steeds meer af als hij in Nederland speelt. Tijdens het toernooi in Rosmalen verblijft hij in een ge heim hotel. Bij zijn kleedkamer staat een auto voor de deur, zo dat hij niet wordt lastig gevallen door handtekeningenjagers. Zijn act op het centre-court was bedoeld als een soort compen satie. Hij wilde graag iets terug doen voor de jonge fans. Niemand bekommerde zich tijdens de Krajicek-show om Jan Siemerink, die de teleurstelling wegspoelde onder de douche. Toch kon de 23-jarige Rijnsbur ger best wat steun gebruiken. Hij was geestelijk flink aangesla gen na het verlies tegen Boetsch: 3-6, 6-7 (5-7). Sieme rink mocht in de tiebreak bij een 5-4 voorsprong twee keer serveren. TWee goede services en een derde set zouden hem helemaal terug in de wedstrijd brengen. Hij verknalde echter zijn kansen op simpele wijze. Met 5-7 was het over en uit voor Siemerink, die in Rosmalen nooit verder kwam dan de tweede ronde. Jan Siemerink demonstreerde tegen de Fransman (de num mer 29 van de ATP-lijst) weer het spel waar hij zo vaak mee wordt geassocieerd, maar waar hij zo graag vanaf wil: briljante ballen afgewisseld met comple te missers op belangrijke mo menten. Siemerink: „Dinsdag ging het lekker, nu draaide het totaal niet. Dat trok ik me te veel aan. Ik zat niet lekker in de partij." Boetsch, die vorig jaar op Wimbledon Krajicek uitschakel de in de'derde ronde, speelde bepaald niet groots, maar Sie merink deed voor hem onder. Vooral de returns van de man uit de Bollenstreek met het ap partementje in Monaco, waren vaak zwak en een makkelijke prooi voor Boetsch. Op 3-3 in de tweede set brak Siemerink de service van zijn tegenstan der. Om vervolgens bij 4-3 zijn eigen servicegame in te leveren, op love nog Wel. Siemerink - 40ste op de we reldranglijst - brak drie jaar ge leden door. Met Krajicek vorm de hij de revelatie van het natio nale tennis. Hij werd als een groot talent gepresenteerd en velen zagen in hem een grotere speler dan Krajicek. Volgens bondscoach Stanley Franker was de 'touchplayer' een poten tiële top vijf-speler. In het begin leek Siemerink de verwachtin gen snel in te lossen. Hij ging met sprongen vooruit, met als hoogste notering een 26ste plaats. Maar anno 1993 is er veel ver anderd. Waar Siemerink stilviel en zelfs een vormcrisis beleefde, ging Richard Krajicek in snel treinvaart richting wereldtop. Behalve het service-volleyspel en de voorkeur voor snelle ba nen hebben de twee oud-pupil len van Franker nu weinig meer gemeen. Dat zagen gisteren zelfs de schoolkinderen. KATWIJK GERRIT-JAN VAN GEEN Wie tegenwoordig sportpark 'De Krom' betreedt om tennis club KLTV te bezoeken, be treedt een schitterend park. Het centraal gelegen clubhuis en de omliggende acht gfavel- banen met daartussen veel groen ademen rust uit. Niets doet meer herinneren aan de verfoeide regupol-banen, de ondergrond waarop twee jaar geleden nog getennist werd en die in erbarmelijke staat ver keerden. Nou ja, het oefenhok dan, dat nog steeds geplaveid is met regupol. Alle heisa is inmiddels twee jaar achter de rug en KLTV klimt langzaamaan weer om hoog. De club staat nog altijd in Katwijk in de schaduw van Zee en Duin, maar de stijgende lijn is er. Stijging Het zal wel lange tijd duren of misschien wel nooit gebeuren dat de Krombewoner de 'con current' voorbijstreeft, maar zeg nooit nooit. Buurman voet balvereniging Katwijk lukte het immers ook om binnen korte tijd het ongenaakbare Quick Boys (voorlopig) voorbij te stre ven. Het ledental van de Kat- wijkse Lawn Tennis Vereniging stijgt in ieder geval gestaag, want het gravel trekt de men- Als de voetballende buurman zaterdag naar Utrecht afreist om de eerste wedstrijd om de algehele amateurtitel tegen Holland te verspelen werkt men bij KLTV de finales van het open toernooi af. Wordt er in de competitie nog wel afge weken van het principe om niet op zondag te spelen, tij dens het toernooi is de zondag - in tegenstelling tot Zee en Duin - bij KLTV taboe. Wedstrijdleiding Met het vervangen van de ba nen is een jaar later de wed strijdleiding veranderd. De ver trouwde gezichten van Tineke en Syta van der Plas - geen zus jes - hebben plaatsgemaakt De woensdagavond op het open toernooi van De Mun nik is als gebruikelijk vrij rustig omdat er altijd wel een belangrijke voetbalwedstrijd op televisie is. Gisteravond was het iets anders. partijen af te hebben al moest er wel uitgeweken worden naar de hal. Onder die partijen wa ren er nogal wat herendubbels op de baan te zien, ongetwijfeld tot ongenoegen van de spelers. De ongelükkigen die het avond je Nederland-Noorwegen moes ten missen, konden na hun par tij evenwel opgelucht ademha len. De paar doelkansen die ze hadden gemist waren niet van dien aard dat het de avond, die tennissend doorgebracht moest worden, had bedorven. Merenwijkdag Over de gehele dag gezien werd het een beetje een Merenwijk dag. Broer en zus Schoordijk, waarvan Oscar De Merenwijk inmiddels verlaten heeft, traden aan voor hun eerste partij van het toemooiseizoen. Beiden waren succesvol. Yvonne had de minste moeite met de oppo nent. Daphne Brouwer schoot net tekort om het Schoordijk moeilijk te maken. Het duel tus sen de linkshanders werd in het voordeel van de Merenwijkse beslist: 6-4 6-4. LEIDERDORP GERRIT-JAN VAN GEEN TENNISMEDEWERKER Over hét algemeen zijn er op zo'n avond overwegend vrou wenpartijen gepland en worden de mannen wat ontzien. Dit maal niet. Maar liefst achttien partijen voor de laatste ronde van half acht waren er inge pland. Voor de twaalf beschik bare banen lijkt dat aantal nogal veel. Het lukte de organisatie weer om voor donker de meeste voor vers bloed. Gerrit van Duyn Kees Roozendaal, Jaap Kuyt, Marcel Polak, Marleen Kamminga en Joke Holten pro beren de zaak vanaf dit jaar in goede banen te leiden. Een uit gebreid team dus, maar en thousiast en vol vertrouwen in een goede afloop van de eerste editie onder hun leiding. Een goede toekomst is in ie der geval gewaarborgd voor KLTV. Wil de club echt gaan groeien dan moet er toch nog iets meer gebeuren. Het orga niseren van een een B-toernooi zodat de eigen spelers die het niveau ontgroeid zijn, zoals Perry Paauw en Jeroen West- dijk, ook weer eens kunnen meedoen, bijvoorbeeld. Broer Oscar ging het minder gemakkelijk af. De Merenwijker die twee jaar geleden voor com petitie spelen bij Dekker in Warmond koos had een hele kluif aan de kersverse districts kampioen tot en met achttien jaar Mare Brand. De Boskoper startte voorvarend in de eerste set. maar kwam kwaliteit tekort in de laatste twee delen. Schoordijk, regerend districts kampioen in B2 en niet ge plaatst bij De Munnik, hield zijn kansen om te bewijzen dat hij bij de top van de B2-spelers in het district hoort in eigen hand. Via 2-6 6-4 6-4 plaatste hij zich voor de volgende ronde waarin reekshoofd Martijn Aartman wacht. Complex Een andere Merenwijk-speler Martijn van der Berg lijkt zich definitief van 'Reinier Ham ming-complex' verlost te heb ben. De districtskampioen tot en met 16 jaar wilde nog wel eens een steekje laten vallen te gen de Alphenaar, maar ver sloeg hem gisteren voor de tweede opeenvolgende maal dit seizoen. In B2 had Hamming niet veel in te brengen tegen het jeugdige 'talent'. Van der Berg maakte met 6-4 6-3 een eind aan diens illusies. Leidsch Dagblad Tennis Circuit '93 RabobankQ Het ging gisteren duidelijk niet goed met Jan Siemerink in zijn partij te gen de Fransman Boetsch. foto anp Pete Sampras ook op gras verslagen LONDEN »AFP Dat Pete Sampras zich nog steeds niet thuis voelt op gravel is sinds Roland Garros weer ge noegzaam bekend. Dat hetzelf de nu ook het geval lijkt op gras is nieuw. De Amerikaanse aan voerder van de wereldranglijst verloor in de tweede ronde van het toernooi op Queen's, de tra ditionele voorbereiding van ve len op Wimbledon, van de nummer 110. de Zuidafrikaan Grant Stafford: 7-5,5-7,4-6. Met de introductie van de Alfa 155 1.7 Twin Spark, de Alia 155 2.0 Turbo Diesel en de Alfa 155 2.5 Turbo Diesel voegt Alfa Romeo nieuw vermogen aan het Alia 155 gamma toe. In maar liefst 8 verschillende uit voeringen geeft de Alfa 155 nieuwe inhoud aan begrippen als kwaliteit, veiligheid en sportiviteil Bovendien levert de Alfa 155 1.7 Twin Spark hel ultieme bewijs dat een markante lijn, sublieme preslaties. weerga loze wegligging en een compleel comfort, niet perse samen "w** hoeven te gaan met een hoog prijsniveau. Zo beschikt de Alfa 155 1.7 Twin Spark oa standaard over centrale deurver- grendeling, getint glas. elektrische ramen vóór en "Y~ stuurbekrach- i _L trging Een kennismaking wordt dan ook een ont moeting met de auto die alles m zich heet! om uw volgende aulo te worden de Alta 155 Alia 155 1 8TSL/20TS Alia 155 2 0 TD 2 5 TD Alia 155 2 5 V»; 04 priowine B1W/8éMoü vosen n^uw BURGERJON AUTO'S Hoofdstraat 349, Sassenheim 02522 - 1 04 50 (sub-dealer) AUTO RIALTO BV Zaagmolenweg 8, Alphen a/d Rijn 01720-3 83 35 AUTO KOEN LEIDERDORP Weversbaan 12, Leiderdorp 071 - 41 74 93

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 25